Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez benno » środa 06 marca 2013, 12:34

Jestem właśnie po 1 próbie teorii, wynik oczywiście negatywny, na systemie ILS. Oto pare pytań które zapamiętałem. Prosiłbym aby wrzucać do tego wątku jedynie pytania specjalistyczne dotyczące autobusów, reszta powinna być zamieszczona do podobnego watku z kat. B.

Silnik niskoprężny od wysokoprężnego różni się występowaniem :
-świecy żarowej
-świecy zapłonowej
-świecy płomienistej

Kontrolka do zatrzymania awaryjnego silnika (zdjęcie konsoli kierowcy) może być użyta:
- coś tam
- podczas jazdy z góry
- w czasie zatrzymania pojazdu

Jeśli kierowca zgodzi się do przewozu osób nieodpłatnie , przewoźnik powinien z nim zawrzeć:
-umowa zlecenia
-umowa zatrudnienia
-umowa o dzieło

Zanim kierowca autobusu ruszy z miejsca powinien:
-zawsze właczyć lewy kierunkowskaz
-upewnic się o zamknięciu drzwi
-coś tam

Było jeszcze pytanie co zrobić w czasie wybuchu pożaru wewnątrz autobusu:
-zaznaczyłem C czyli zatrzymać się i ewakuować wszystkich pasażerów

Ile zostało do wykorzystania godzin do odpoczynku w danym tygodniu jeśli kierowca wykorzystał już 24:
-21
-25
-4
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez mk61 » środa 06 marca 2013, 13:14

benno napisał(a):Silnik niskoprężny od wysokoprężnego różni się występowaniem :
-świecy żarowej
-świecy zapłonowej
-świecy płomienistej

B. Tylko świecą zapłonową jest każda świeca. A silnik niskoprężny (czyli benzynowy) wyposażany jest w świece iskrowe. Dlatego też mądrzy ludzie posługują się terminologią "silnik o zapłonie samoczynnym - ZS", czyli diesel, oraz "silnik o zapłonie iskrowym - ZI", czyli benzyna.
Oczywiście twórca pytań kierował się tylko swoimi teoriami niczym nie popartymi.
benno napisał(a):Kontrolka do zatrzymania awaryjnego silnika (zdjęcie konsoli kierowcy) może być użyta:
- coś tam
- podczas jazdy z góry
- w czasie zatrzymania pojazdu

Możesz znaleźć w internecie, jak ta kontrolka wygląda? Bo nigdy takiej nie widziałem i wydaje mi się, że znowu twórca widział w jednym autobusie coś, co jest wyposażeniem dodatkowym i stwierdził, że tak jest wszędzie.
benno napisał(a):Jeśli kierowca zgodzi się do przewozu osób nieodpłatnie , przewoźnik powinien z nim zawrzeć:
-umowa zlecenia
-umowa zatrudnienia
-umowa o dzieło

Obstawiam C, choć pewności nie mam.
benno napisał(a):Zanim kierowca autobusu ruszy z miejsca powinien:
-zawsze właczyć lewy kierunkowskaz
-upewnic się o zamknięciu drzwi
-coś tam

Oczywiście B.
benno napisał(a):Było jeszcze pytanie co zrobić w czasie wybuchu pożaru wewnątrz autobusu:
-zaznaczyłem C czyli zatrzymać się i ewakuować wszystkich pasażerów

Naturalnie.
benno napisał(a):Ile zostało do wykorzystania godzin do odpoczynku w danym tygodniu jeśli kierowca wykorzystał już 24:
-21
-25
-4

Oczywiście znowu pytanie na poziomie kogoś, kto pojęcia nie ma, o co pyta. Domyślam się, że chodzi o wykonywanie regularnego tygodniowego odpoczynku 45 godzinnego. Wtedy odpowiedź A.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez benno » środa 06 marca 2013, 23:57

mk61 napisał(a):
benno napisał(a):Kontrolka do zatrzymania awaryjnego silnika (zdjęcie konsoli kierowcy) może być użyta:
- coś tam
- podczas jazdy z góry
- w czasie zatrzymania pojazdu

Możesz znaleźć w internecie, jak ta kontrolka wygląda? Bo nigdy takiej nie widziałem i wydaje mi się, że znowu twórca widział w jednym autobusie coś, co jest wyposażeniem dodatkowym i stwierdził, że tak jest wszędzie.

Nie moge znaleźć ale to co zobaczyłem to była czarna magia. Była nad kierownicą chyba koloru żółtego.
mk61 napisał(a):
benno napisał(a):Jeśli kierowca zgodzi się do przewozu osób nieodpłatnie , przewoźnik powinien z nim zawrzeć:
-umowa zlecenia
-umowa zatrudnienia
-umowa o dzieło

Obstawiam C, choć pewności nie mam.

Tu raczej na pewno umowa zlecenie - sprawdziłem.
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

d

Postprzez adi760303 » poniedziałek 18 marca 2013, 12:46

Uzupełniona lista pytań - baza PWPW Kraków - prosiłbym o pomoc w weryfikacji odpowiedzi

1. Film przedstawia światła na skrzyżowaniu- kolor czerwony, jest widoczna linia warunkowa dojeżdża samochód i zatrzymuje się około 2-3 metrów od linii i sygnalizatora - pytanie dotyczyło czy pojazd dobrze zachował się na tym skrzyżowaniu - T/N

2. Widoczny z lewej 2 pasy na prosto oraz jeden w prawo po którym porusza się pojazd - pytanie dotyczyło czy jadąc na wprost należy zmienić pas ruchu. T/N

3. Jest fragment drogi, na pasy ruchu, z lewej strony w przeciwnym kierunku stoi tramwaj (nie widać czy stoi na światłach czy na przystanku) jedziesz pasem blisko tramwaju w przeciwnym kierunku - i pytanie czy możesz spodziewać się ze piesi mogą wtargną na drogę po której się poruszasz. T/N

4. Pytanie czy omijając samochody powinieneś być przygotowany do zatrzymania swojego pojazdu - klip jedziesz wąską ulica - widzisz przed sobą osobę która pcha wózek inwalidzki i przejeżdża przez ulice przed tobą do samochodu - samochód oznaczony znakiem inwalidy T/N

5. Jedziesz samochodem przed tobą jedzie samochód wąską drogą - potrąca pieszego który upada na drogę blokując oba pasy - pytanie czy w tej sytuacji powinieneś jechać dalej T/N

6. Jedziesz samochodem na głównej z pierwszeństwem (pierwszeństwo jest z dołu na prawo) - ty masz jechać prosto czyli zjechać z drogi z pierwszeństwem - pytanie czy masz pierwszeństwo przed samochodem który na wideo jedzie po drodze z pierwszeństwem.T/N

7. Jaka prędkość autobusu spełniające dodatkowe warunku obowiązuje w strefie zamieszkania (od 20 km/h) T/N

8. Jest skrzyżowanie - dojeżdżasz do ustąp pierwszeństwa. Po prawej widać rower który wydaje się może skręcić na przejście dla pieszych przed którym stoisz (po prawej stronie widać ze rowerzysta mógł wcześniej jechać po drodze rowerowej - i pytanie czy w tej sytuacji możesz spodziewać się wjechania rowerzysty na drogę (dałem odpowiedz tak)

9. Było pytanie o prędkości na autostradzie - 140 km/h T/N

10. Specjalistyczne na autobus - pytanie było jakie powinieneś posiadać dokumenty do przewozu międzynarodowego wahadłowego:
- wniosek .........
- oryginał licencji
- dowód osobisty

11. Jedziesz autobusem przegubowym w prawo
- czy zachodzi tył w lewo (ta była prawidłowa odpowiedz - wg. mnie)

12. Czas pracy kierowców - ja miałem chyba tygodniowy:
- 56
- 50
- 60
(ja zaznaczyłem 60 powinno być podobno 56)

13. Znowu czas - jaka powinna być przerwa po 4,5 godzinnej jedzie
- 45 minut (prawidłowa odpowiedz)
-30
-15

14. Pytanie o czas jednorazowej normalnego czasu pracy
- 8
-9
-11****

15. Pytanie - nie precyzyjne - ile możesz włożyć jedocześnie kart do tacho
- 1 (jeżeli jeden kierowca to ok)
- 2 (a jak jedzie 2 to to prawidłowe?) ************
- 3

16. maksymalna długość zestawu przyczepa i samochód
- 18.75?

17. animacja światło zielone jedziesz na wprost z prawej jedzie samochód - pytanie czy musisz ustąpić pierwszeństwa samochodowi z prawej - odpowiedz nie

18. jazda samochodem przejazd przez przejazd kolejowy - czy w tej sytuacji musisz zachować szczególna ostrożność

19. autostrada i znak oszronienia - czy możesz za tym znakiem spodziewać się gołoledzi - TAK

20. 2 pasy i 3 zanikający - czy nie powinieneś użyć lewego kierunkowskazu (podchwytliwe pytanie)

21. Włączający się do ruchu. Czy musisz puścić samochód po lewej (pasy ruchu) - TAK

22. Wyjazd ze strefy zamieszkania - czy musisz ustąpić pierwszeństwa na drodze- tak

23. Skrzyżowanie równolegle - czy masz pierwszeństwo przed z lewej strony - TAK

24. Jedziesz widzisz policjanta bokiem podniesioną rękę do góry - i było pytanie czy możesz się spodziewać zmiany kierunku jazdy. TAK

25. Policjant bokiem i sygnalizator świetlny - czy musisz zwracać uwagę na sygnalizator - NIE

26, Sygnalizator kierunkowy zielony w lewo - czy na tym sygnale czy możesz skręcić w lewo - TAK

27. wyjezdzanie tramwaju z pętli - czy musisz ustąpić. NIE

28. Jedziesz droga dojeżdżasz do skrzyżowania i widzisz gościa a który przechodzi przez drogę na pasach ale nie patrzy na ciebie - czy w tej sytuacji możesz użyć sygnału dźwiękowego - NIE

29. Stojąc na sygnalizacji świetlnej i gość który nie rusza przed tobą dłuższy czas nie rusza - czy możesz użyć sygnału dźwiękowego - nie

30. Tabletki antydepresanty czy w pierwszej fazie możesz mieć problemy ze wzrokiem - TAK

31 - jedziesz samochodem widzisz przejście dla pieszych ludzie wchodzą na przejście i pytanie czy możesz przyśpieszyć żeby przejechać przed nimi - NIE

32. Widząc po prawej samochód który się zatrzymał przed przejściem powinieneś go ominąć czy zatrzymać się. - zatrzymać się.

33.widzac zataczającego się pieszego nie rozpoczniesz manewru wyprzedzania - nie

34. palace się plecy u kierującego innym pojazdem - co zrobisz - koc, pozwolisz mu biegać dookoła - położysz go na plecach żeby udławić pożar

35. Widząc na jezdni leżącego człowieka - widząc pojazdy za tobą ominiesz go czy zatrzymasz się - tak zatrzymam

36. jechałeś 2 pasami i po lewej tramwaj - i 3 pytania czy zatrzymasz się i będziesz czeka czy pojedziesz. - Kontynuwaniu?

37 Droga dwukierunkowa pytanie czy widząc po lewej stronie przydrożny parking możesz skręcić na niego?
Leci filmik i nie ma zakazu skrętu ale gdy film się zatrzymuje pokazuje się podwójna ciągła.
T/N

38 Droga dwujezdniowa, zatoka autobusowa, znak dzieci. Pytanie, czy na odcinku 100 m możesz spodziewać się wzmożonego ruchu dzieci?

39 Autobus w zatoce, leci filmik. Pytanie, Czy powinieneś ustąpić pierwszeństwo wyjazdu autobusowi z zatoki. Film pokazuje na samym końcu jak autobus włącza migacz.
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez kursant111344 » poniedziałek 18 marca 2013, 16:11

adi760303 napisał(a):Uzupełniona lista pytań - baza PWPW Kraków - prosiłbym o pomoc w weryfikacji odpowiedzi
39 Autobus w zatoce, leci filmik. Pytanie, Czy powinieneś ustąpić pierwszeństwo wyjazdu autobusowi z zatoki. Film pokazuje na samym końcu jak autobus włącza migacz.


Tzn nie mam OBOWIĄZKU ustąpienia pierwszeństwa to jest tylko gest mojej dobrej woli, jak kogoś wpuszczę przed siebie np. Więc wstawiałbym na odpowiedź NIE .
kursant111344
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 13 marca 2013, 16:41

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ZbyszekX » poniedziałek 18 marca 2013, 17:20

kursant111344 napisał(a):
adi760303 napisał(a):Uzupełniona lista pytań - baza PWPW Kraków - prosiłbym o pomoc w weryfikacji odpowiedzi
39 Autobus w zatoce, leci filmik. Pytanie, Czy powinieneś ustąpić pierwszeństwo wyjazdu autobusowi z zatoki. Film pokazuje na samym końcu jak autobus włącza migacz.


Tzn nie mam OBOWIĄZKU ustąpienia pierwszeństwa to jest tylko gest mojej dobrej woli, jak kogoś wpuszczę przed siebie np. Więc wstawiałbym na odpowiedź NIE .


Mylisz się, w obszarze zabudowanym gdy autobus wyjeżdża z zatoki i ma włączony kierunkowskaz, musisz go wpuścić.
ZbyszekX
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ZbyszekX » poniedziałek 18 marca 2013, 17:25

adi760303 napisał(a):Proszę o pomoc z tym pytaniem

1. Film przedstawia światła na skrzyżowaniu- kolor czerwony, jest widoczna linia warunkowa dojeżdża samochód i zatrzymuje się około 2-3 metrów od linii i sygnalizatora - pytanie dotyczyło czy pojazd dobrze zachował się na tym skrzyżowaniu - T/N

Ja dałem odpowiedz że NIE - ponieważ wg. mnie odległość do linii i sygnalizatora była za duża - jak myślicie?


Sam musisz ocenić na filmiku, chyba nie ma konkretnej odległości, na pewno nie może być ona duża, jednak sam podczas jazdy staję trochę dalej od linii, żeby bez wychylania się zobaczyć sygnalizator.
ZbyszekX
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez kursant111344 » poniedziałek 18 marca 2013, 17:25

ZbyszekX napisał(a):
kursant111344 napisał(a):
adi760303 napisał(a):Uzupełniona lista pytań - baza PWPW Kraków - prosiłbym o pomoc w weryfikacji odpowiedzi
39 Autobus w zatoce, leci filmik. Pytanie, Czy powinieneś ustąpić pierwszeństwo wyjazdu autobusowi z zatoki. Film pokazuje na samym końcu jak autobus włącza migacz.


Tzn nie mam OBOWIĄZKU ustąpienia pierwszeństwa to jest tylko gest mojej dobrej woli, jak kogoś wpuszczę przed siebie np. Więc wstawiałbym na odpowiedź NIE .


Mylisz się, w obszarze zabudowanym gdy autobus wyjeżdża z zatoki i ma włączony kierunkowskaz, musisz go wpuścić.


To Ty się mylisz zgodnie z kodeksem drogowym NIE MAM TAKIEGO OBOWIAZKU . I nawet po zmianach tak jest. Robiłem testy online te nowe i tam było te pytanie poprawna odpowiedź to NIE .
kursant111344
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 13 marca 2013, 16:41

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez julek2599 » poniedziałek 18 marca 2013, 17:25

kursant111344 napisał(a):
adi760303 napisał(a):Uzupełniona lista pytań - baza PWPW Kraków - prosiłbym o pomoc w weryfikacji odpowiedzi
39 Autobus w zatoce, leci filmik. Pytanie, Czy powinieneś ustąpić pierwszeństwo wyjazdu autobusowi z zatoki. Film pokazuje na samym końcu jak autobus włącza migacz.


Tzn nie mam OBOWIĄZKU ustąpienia pierwszeństwa to jest tylko gest mojej dobrej woli, jak kogoś wpuszczę przed siebie np. Więc wstawiałbym na odpowiedź NIE .



BZDURA! Oczywiście, że prawidłowa odpowiedź to TAK. Zawsze na terenie zabudowanym trzeba ustąpić pierwszeństwa autobusowi wyjeżdżającemu z zatoczki, o ile ten sygnalizuje zamiar włączenia się do ruchu kierunkowskazem (jeśli nie ma włączonego "migacza", to nie mamy obowiązku go przepuszczać).
03.12.2012 - rozpoczęcie kursu
06.03.2013 - teoria 65/74
18.03.2013 - teoria 67/74
02.04.2013 - 68/74
16.10.2013 - 71/74 - po półrocznej przerwie nareszcie zdane! :)
julek2599
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 13:09
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez benno » poniedziałek 18 marca 2013, 23:29

adi760303 napisał(a):Uzupełniona lista pytań - baza PWPW Kraków - prosiłbym o pomoc w weryfikacji odpowiedzi


12. Czas pracy kierowców - ja miałem chyba tygodniowy:
- 56
- 50
- 60
(ja zaznaczyłem 60 powinno być podobno 56)

Mógłbyś te autobusowe pytania lepiej wrzucić do odpowiedniego działu "zapamiętane pytania z kategorii D". Ogólnie to bardzo chaotycznie piszesz.
Jeśli chodzi o powyższe pytanie to jak najbardziej prawidłowo. Jest różnica pomiędzy czasem pracy kierowcy (60h) a czasem jazdy (56h).
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez mk61 » wtorek 19 marca 2013, 00:15

Autobus wyjeżdżając z zatoki nie ma pierwszeństwa. Inni kierujący są zobowiązani umożliwić mu włączenie się do ruchu. Pierwszeństwa jednak nie ma.
Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem
(trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

adi760303 napisał(a):10. Specjalistyczne na autobus - pytanie było jakie powinieneś posiadać dokumenty do przewozu międzynarodowego wahadłowego:
- wniosek .........
- oryginał licencji
- dowód osobisty

Dowód osobisty.
adi760303 napisał(a):11. Jedziesz autobusem przegubowym w prawo
- czy zachodzi tył w lewo (ta była prawidłowa odpowiedz - wg. mnie)

Tylna ściana w stosunku do tylnej osi zachodzi w lewo. Cała "przyczepa" w stosunku do przedniej części autobusu nie zachodzi.
adi760303 napisał(a):15. Pytanie - nie precyzyjne - ile możesz włożyć jedocześnie kart do tacho
- 1 (jeżeli jeden kierowca to ok)
- 2 (a jak jedzie 2 to to prawidłowe?) ************
- 3

No, jeśli jest jeden kierowca, to 1. Jeśli 2, to 2. Ja bym zaznaczył 2.
adi760303 napisał(a):16. maksymalna długość zestawu przyczepa i samochód
- 18.75?

Tak.
benno napisał(a):Jest różnica pomiędzy czasem pracy kierowcy (60h) a czasem jazdy (56h).

A skąd wziąłeś te 60 godzin? Jak już być dokładnym, to w okresie między dwoma odpoczynkami tygodniowymi możesz wykorzystać 6 okresów 24 godzinnych. Maksymalny czas pracy w okresie 24 godzinnym to 13 godzin z możliwością 3 krotnego przedłużenia do 15 godzin. Więc pracować w jednym tygodniu można maksymalnie 84 godziny. Ale to jest wiedza zbędna.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez benno » wtorek 19 marca 2013, 00:39

mk61 napisał(a):
benno napisał(a):Jest różnica pomiędzy czasem pracy kierowcy (60h) a czasem jazdy (56h).

A skąd wziąłeś te 60 godzin? Jak już być dokładnym, to w okresie między dwoma odpoczynkami tygodniowymi możesz wykorzystać 6 okresów 24 godzinnych. Maksymalny czas pracy w okresie 24 godzinnym to 13 godzin z możliwością 3 krotnego przedłużenia do 15 godzin. Więc pracować w jednym tygodniu można maksymalnie 84 godziny. Ale to jest wiedza zbędna.

Zgodnie z art. 6 ust.3 rozporządzenia 561/2006 tygodniowy okres prowadzenia (czyli fizycznej obecności za kierownicą) ograniczony jest do 56 godzin. Maksymalny tygodniowy czas pracy może być przedłużony do 60 godzin w przypadku gdy w ciągu 4 miesięcy (okres rozliczeniowy) nie została przekroczona średnia 48 godzin pracy na tydzień. (dyrektywa 2002/15/WE)
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez mk61 » wtorek 19 marca 2013, 01:25

Racja. Tylko ten przepis o 4 miesiącach i 48 godzinach sobie możesz w ramkę oprawić. :) Raz, że nikt się do tego nie stosuje, a dwa, nikt tego nie sprawdza. Jedynie PIP mógłby do tego przykuwać uwagę, ale jeszcze nigdy o tym nie słyszałem. Tak samo, jak o półgodzinnej przerwie po 6 godzinach pracy. Niby zazwyczaj to jakoś się zgrywa z przerwą czasu jazdy, ale jednak nie zawsze i tego też za bardzo nikt nie sprawdza. Z tego, co wiem, to podobno angole tego pilnują. Jak jest naprawdę, nie wiem.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez benno » wtorek 19 marca 2013, 14:43

No tak ale rozmawiamy o tym jak zdać egzamin, jak jest w życiu to chyba każdy wie. Jeśli chodzi o Anglię (a mieszkam tu już parę dobrych lat) to rzeczywiście tu się te przepisy respektuje, łącznie z czasem pracy, nadgodzinami, czy też oczekiwaniem na załadunek jeśli chodzi o tiry. Kierowca jest szanowany a kary są solidne za jakiekolwiek nadużycia także nie opłaca się kombinować.
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

d

Postprzez nicooo » niedziela 24 marca 2013, 14:06

Czy dowóz dzieci do szkół może być wykonywany w ramach :
a przewozów regularnych,
b czy tylko i wyłącznie w ramach przewozów regularnych specjalnych?
c okazjonalnych

Która odpowiedz?
nicooo
 
Posty: 65
Dołączył(a): niedziela 13 stycznia 2013, 16:29

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości