Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: d

Postprzez adi760303 » niedziela 24 marca 2013, 20:28

nicooo napisał(a):Czy dowóz dzieci do szkół może być wykonywany w ramach :
a przewozów regularnych,
b czy tylko i wyłącznie w ramach przewozów regularnych specjalnych?
c okazjonalnych

Która odpowiedz?


Ja na swoim egzaminie zaznaczyłem B ale nie jestem pewny czy to poprawna odpowiedź. Szczególne kiedy w necie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

info z netu
http://samorzad.infor.pl/sektor/organiz ... lenia.html
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez adi760303 » niedziela 24 marca 2013, 20:31

10. Specjalistyczne na autobus - pytanie było jakie powinieneś posiadać dokumenty do przewozu międzynarodowego wahadłowego:
- wniosek .........
- oryginał licencji
- dowód osobisty[/quote]
Dowód osobisty.

Gadasz głupoty.

Nie dowód osobisty a wniosek (formularz)
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez adi760303 » niedziela 24 marca 2013, 20:37

benno napisał(a):Jeśli kierowca zgodzi się do przewozu osób nieodpłatnie , przewoźnik powinien z nim zawrzeć:
-umowa zlecenia
-umowa zatrudnienia
-umowa o dzieło


info z netu
http://pl.wikipedia.org/wiki/Umowa_przewozu

czyli wynika ze umowa zlecenie
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez adi760303 » poniedziałek 25 marca 2013, 10:24

•Przewóz wahadłowy-wielokrotny przewóz zorganizowanych grup osób tam i z powrotem, miedzy tym samym miejscem początkowym a tym samym miejscem docelowym, przy spełnieniu łącznie następujących warunków: a.każda grupa osób przewiezionych do miejsca docelowego wraca do miejsca początkowego,
b.miejsce początkowe i miejsce docelowe oznaczają odpowiednio miejsce rozpoczęcia usługi przewozowej oraz miejsca zakończenia usługi przewozowej, z uwzględnieniem w każdym przypadku okolicznych miejscowości leżących w promieniu 50 km

•Wykonywanie przewozów wahadłowych w Unii Europejskiej nie wymaga zezwolenia.
•Przy wykonywaniu przewozów wahadłowych i okazjonalnych w międzynarodowym transporcie drogowym wymagany jest formularz jazdy:
◦Książka Interbus - przewozy do państw spoza UE
◦Ksiązka Podróży - przewozy w UE


Formularz powinien zawierać w szczególności dane dotyczące oznaczenia przedsiębiorcy, numeru rejestracyjnego pojazdu, rodzaju usługi, miejsca początkowego i miejsca docelowego przewozu drogowego oraz listę imienną przewożonych osób.


Oprócz informacji w necie sam miałem to pytanie na egzaminie i odpowiedź poprawna.

Dodatkowo w książce " PRAWO JAZDY DLA KAŻDEGO Kategoria D" - LIWONA na st. 97 punkt 5 a, b, c
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez mk61 » poniedziałek 25 marca 2013, 11:52

To formularz, czy wniosek? Bo wnioski to się składa, jeśli się chce coś uzyskać, a nie coś stwierdzić.
Prawidłowa odpowiedź to Dowód Osobisty.

Chyba, że znowu "eksperci" od pytań stwierdzili coś, o czym nikt nie wie.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez mk61 » poniedziałek 01 kwietnia 2013, 14:27

Żadne. "Droga wewnętrzna" sądzę, że nie jest zgodny z rozporządzeniem. "Obowiązuje na całym parkingu" również ma kiepskie zastosowanie, bo znaku o parkingu nie widać.
Jakbym dostał takie pytanie na egzaminie, to nie omieszkałbym zrobić delikatnej awantury.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez adi760303 » czwartek 04 kwietnia 2013, 01:58

Dzisiaj w MORD Kraków egzamin zaliczony na D - 70/74



Pytania jakie zapamiętałe:

Specjalistyczne:
1. Ile wynosi skrócony odpoczynek dzienny
- odpowiedz 9 godzin nie dłużej niż 11

2. ile może maksymalnie wystawać poza obrys autobusu bagażnik mocowany w tyle autobusu:
a) ponad 0,3
B) ponad 0,4
c) ponad 0,5

powiem szczerze - ale nie mailem pojęcia co wybrałem

3. Było pytanie o ESP
- i odpowiedz ze nie nie robimy z kierownicą

4. Jeżeli załadujemy do autobusy pasażerów i umieścimy ich wszystkich w tyle to autobus będzie:
a - nadsterowny - ja to wybrałem ale pewności na 100% nie mam
b - podsterowny
c - bez zmian

5. Prędkość autobusu spełniającego dodatkowe warunki techniczne na autostradzie wyności:
a ) 80
b) 100
c) 140
a tak to były pytania:

1 - widoczny znak A-29 " sygnały świetlne " oraz pytanie czy można się spodziewać sygnalizacji świetlnej -Tak
2 - jedzie tramwaj i pytanie czy należy zatrzymać się na samym końcu ostatniego wagonu - NIE (bo nie był to przystanek tylko dojazd do świateł)
3 - jedzie tramwaj i skręca do zajezdni i czy można użyć w stosunku do niego sygnalizacji dźwiękowej - NIE (tramwaj zjeźdza do zajezdni - ma pierwszeństwo)
4 - parkujemy samochodem koło stacji na poboczu - ruszamy na drogę 3 pasy - czy w tej sytuacji mamy ustąpić pierwszeństwa samochodowi z lewej - TAK (główna)
5. - jedziemy samochodem i pytanie czy w tej sytuacji należy zmniejszyć prędkość - klip ja samochód przejezdza jakby przez próg zwalniający a później dojezdza do przejścia dla pieszych i ludzie czekają - TAK
6 - droga jednokierunkowa 2 pasy skrzyżowanie - po lewej stronie widać znak zakaz skrętu w lewo - pytanie czy ten znak dotyczy tylko tej jezdni? - NIE
7 - leży motocyklista kaskiem w kałuży w oddali skuter - pytanie czy wiedząc że pomoc może spowodować problemy z kręgosłupem powinieneś odwrócić go oraz wykonać pierwszą pomoc.
8 - Klip - jedziesz samochodem na twoim pasie trwają prace remontowe - jezdnia zwęża się- pytanie czy zmieniając pas ruchu należy rozglądnąć się za siebie i na prawo. TAK
9. Jedziemy samochodem przez ulice - po prawej widać pijaka który idzie ulicą - pytanie czy w takiej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność i w razie potrzeby się zatrzymać TAK
10. Widać zdjęcie wąska jednokierunkowa ulica po prawej zaparkowane samochody, po lewej idzą dziecki po chodniku oraz 1 idzie po krawężniku - czy w takiej sytuacji powinieneś zachować szczególna ostrożność - TAK
11. Jesteś na skrzyżowaniu i masz zieloną strzałkę w lewo i pytanie czy musisz zwracać uwagę na pierwszeństwo- NIE
12. Widoczne podnoszone szlabany i migający semafor - i pytanie czy jeżeli szlabany są podniesione ale nadal świeci światło czerwone to czy można wjechać za przejazd kolejowy - NIE
13. zdjęcie osoba siedzi w samochodzie trzyma się za głowę - nie widać rany itp- i pytania 3 do wyboru:
a) poinformuje poszkodowanego ze mogę za jakiś czas wystąpić bóle wypadkowe i przystapie do pierwszej pomocyb) dam przeciw bólowe tabletki
c) porozmawiam i oddalę się
14.Klip - jedzie tramwaj swoim pasę ruchu obok po prawej 2 pasy ruchu. Przystanek z wysepką. Tramwaj dojeżdża do przystanku tramwajowego -na wysokości przystanki świeci się zielone światło do jazdy na wprost dla samochodu - i pytanie czy w takiej sytuacji należy zachować ostrożność - TAK (pewno chodziło o przebieganie przez ulicę spóźnionych pasażerów tramwaju)
15. zdjęcie znaku zmiana organizacji ruchu (skrzyżowanie równorzędne) oraz pytanie czy na tym skrzyżowaniu jest pierwszeństwo nie regulowane znakami - TAK
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez green35 » sobota 06 kwietnia 2013, 17:37

Pord Wawa, trzy podescia dalej bez sukcesu chociaz brakuje 3 pkt do 68 :)

1)autubus przegubowy skreca lewo to tyl zachodzi w : prawo,lewo, nie zmienia toru jazdy.Zaznaczylem w lewo zle , pozniej w prawo tez zle ale pytanie moglo byc inczej skonstruowane.Moze ktos zna odpowiedz?
2)sam.zatrzymuje sie przed skrzyz.widac zcerwone swiatlo i linie ,pyt sam zatrzymal sie prawidlwo?Nie za wczesnie ?
3) masaz serca u dziecka:1 reka na sr.kl,piers.
4)dopuszcz.predkosc aut.speln. dodatkowe wym.tech na dr.ekspr. 100 km
5)dojazd do skretu w lewo na skrzy.bez znakow auto sie zatrzymuje .pytanie czy nalezy przpuscic auta z naprzeciwka

Ogolnie pytania powtarzaja sie tylko ze zmieniona trescia takze nalezy uwaznie czytac,egzaminator pokaze bledy jesli do zaliczenia brakuje 3,4 pkt.

Licze ,ze za 4 x zalicze :)
green35
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 13 czerwca 2009, 08:11
Lokalizacja: Sopot

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez mk61 » sobota 06 kwietnia 2013, 18:41

green35 napisał(a):1)autubus przegubowy skreca lewo to tyl zachodzi w : prawo,lewo, nie zmienia toru jazdy.Zaznaczylem w lewo zle , pozniej w prawo tez zle ale pytanie moglo byc inczej skonstruowane.Moze ktos zna odpowiedz?

Tępaki sami nie wiedzieli chyba, po co te pytanie zadają i mają małą wiedzę o fizyce. A właściwie, to żadnej.
Jak skręcasz w lewo, to jak idą tylne koła w stosunku do przednich?
Jak skręcasz w lewo przegubowcem (lub zwykłym z przyczepą), to jak idą koła tylnej części/przyczepy?
Jak tylne koła idą w jedną stronę, to jak idzie tylna ściana (a konkretnie tylny zwis - od koła do ściany)?

I nie pisz skrótami. Jeden, czy dwa nie przeszkadzają, ale skracanie każdego wyrazu sugeruje, że nie szanujesz oczu innych i zmuszasz ich do domyślania się, o co chodzi.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez rodancar » sobota 13 kwietnia 2013, 14:18

Pytania z kat. D które na ta chwilę pamiętam:
Co przed rozpoczęciem pracy powinien sprawdzić kierujący autobusem szkolnym?
a. czy autobus jest wyposażony w jedną gaśnicę
b. czy autobus jest wyposazony świetlny, błyskowy barwy pomaranczowej
c. czy autobus jest wyposażony w sygnał dzwiękowy i świetlny informujący na zewnątrz pojazdu o włączeniu biegu wstecznego - odp.

Co stanowi obowiązkowe wyposażenie autobusu miejskiego?
a. ogumione koło zapasowe
b. kamizelka odblaskowa kierowcy
c.apteczka doraznej pomocy - odp

Jakie obowiazki ma kierowca autobusu, zanim ruszy w trasę z pasażerami?
a. powinien sprawdzić, czy dostep do wyjść awaryjnych nie jest niczym zablokowany - odp
b. musi poddac sie przymusowemu badaniu na wykluczenie alkoholu we krwi
c. możę ruszać w trasę po ustawieniu lusterek i fotela

Jak długi odpoczynek należy się kierowcy, gdy czas tygodniowego skróconego odpoczynku wynosi 30h ?
a. 10h
b. 12h
c. 15h odp. czas odpocz. tygodn. kierowcy w pojedynczej załodze to 45h ( 30 + 15 )

Co ma wpływ na pole widzenia kierowcy?
a. świecące słońce
b. pulsujący neon umieszczony na szybie czołowej - odp
c. elementy odblaskowe umieszczone na bokach autobusu

Który bieg powinien wybrać kierowca autobusu, ruszając z miejsca do przodu w warunkach dobrej przyczepności?
a. zawsze drugi
b. zawsze pierwszy
c. drugi, ruszając na spadku drogi - odp
Egzamin kat. D WORD 04.04.2013 60/74
II egzamin WORD 11.04.2013 72/74
Praktyczny WORD 25.04.2013
rodancar
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 12 kwietnia 2013, 08:37

Re: Zapamiętane pytania- teoria kategoria D

Postprzez pitersp » sobota 23 sierpnia 2014, 14:49

kategoria d poznań word 2014 śierpień 22 70/74 za pierwszym razem

ja sie uczyłem tylko z płyty z książki KIEROWCA DOSKONAŁY Próchniewicz i doszedłem do momentu w ktorym nie robiłem praktycznie błędów w probnych egzaminach na kompie ..poza tym wydrukowałem sobie zapamietane pytania z kategori c i d z tego forum i tak sie uczyłem .generalnie na egzaminie atmosfera bardzo stresująca ,, poznałem na korytarzu pana około 50 tki , ktory podchodzil juz 4 raz ,,a na sali egzaminacyjnej siedziałem obok dziewczyny , ktora pochodziła juz 5 raz na kategorie b .. takze miałem prawo czuć sie "lekko " niepewnie ..fajnie ze mozna było operować myszką bo sie do niej przyzwyczajiłem ,,całkowicie inne filmiki miałem ,,czasami pytanie takie samo jak w testach około 10 pytań mi sie takich z tych testów z płytki Próczniewicz trafiło ,,reszta ..pierwszy raz widziałem , inna zreszta szata graficzna programu ,,, i ekran duzy ,, i mnie to bardzo rozpraszało ,,..ale sie udało ,,,badzcie na to przygotowani

mam kiepską pamieć ale kilka pytań zapamietałem
1. jedziemy droga z pierszeństwem i na przeciwko motocyklista z prawej skręca ,my mamy znak ze jedziemy z drogą z pierszeństwem i pytanie czy ustępujemy ,, filmik bardzo szybko szedł i praktycznie znaku nie było widać ,,,takze trzeba uważać

2 .koniec drogi ekspresowej i obok znak ograniczenie do 100 na godzine ,, pytanie ,, ile mozemy tu jechac autobusem ,, 80 ..oczywiscie jest poprawne ..

3. czy na uzywamy swiateł w autobusie od zmierzchu do świtu ? tak

4 droga zwykła foto , po prawej linia ciągła , ptanie czy mozemy sie tu zatrzymać autobusem ..oczywiscie ze NIE

5 .policjant do nas bokiem ale łapy ma skierowane do przodu ,, i taka fotka ,, i pytanie czy mozemy jechac w prawo ..tak ,, bo stoki bokiem do nas

6. filmik ..dojezdzamy doprzejazdu kolejowego , i tam widzimy ,ze sie nie zmiescimy bo auta stoją i zostaniemy na torach ,,, pytanie czy mamy jechac czy nie .. NIE

7 .znane pytanie z forum motocyklista w kałuży głową ,i wiadomo ze ma uszkodzny kregosłup ,czy pomagać jemu , tak pomagać

8 znany łysy cofa w mondeo mk3 i pytanie czy dobrze łysy cofa ? NIE

9 .kilka pytań o pieszych co sie na pasy ładuja ..czy puszczamy ich czy jedziemy dalej ...

10 . czy aotobus szkolny ma miec sygnał dzwiekowy jak cofa ,, oczywiscie ze tak ,,,

wiecej nie pamietam ,

moja rada nie pijcie kawy w tym dniu egzaminu ,, usiadzcie przy komputerze i sie oswojcie z monitorem i myszką itd ,i wałkujcie testy z płyty i forum

powodzenia !
pitersp
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 22 sierpnia 2014, 19:58

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości