Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mrufka » niedziela 24 lutego 2013, 12:57

Oto pytania które zapamiętałem, pytania mogą być nie do końca dobrze sformułowane

1.szybko migająca żarówka kierunkowskazu może być powodem
a)zwarcia
b)spalona żarówka
c)wyładowany akumulator

2.tygodniowy czas prowadzenia pojazdu wynosi
a)90
b)56
c)45

3.Jakie światła odblaskowe umieszczone są na przyczepie z tyłu
a)pomarańczowe prostokątne
b)białe prostokątne
c)czerwone trojkątne

4.co to jest dokument SAD

5.Co to jest dokument CMR i kogo dotyczy?

6.Czas pracy na tachografie mozesz zobaczyc

a)dzsiaj i tydzień wstecz
b)dzsiaj i 2 tygodnie wstecz
c)dzsiaj i miesiąc wstecz

7.Czekasz na załadunku który przycisk nalezy właczyc na tachografie
a)skrzyżowane młotki
b)łóżko
c)koperta

jeśli ktoś zna odp. proszę pisać
mrufka
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 21 lutego 2013, 11:22

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mk61 » poniedziałek 25 lutego 2013, 03:43

mrufka napisał(a):1.szybko migająca żarówka kierunkowskazu może być powodem
a)zwarcia
b)spalona żarówka
c)wyładowany akumulator

A.
mrufka napisał(a):2.tygodniowy czas prowadzenia pojazdu wynosi
a)90
b)56
c)45

Maksymalny tygodniowy to 56. Maksymalny 2-tygodniowy 90.
mrufka napisał(a):3.Jakie światła odblaskowe umieszczone są na przyczepie z tyłu
a)pomarańczowe prostokątne
b)białe prostokątne
c)czerwone trojkątne

C.
mrufka napisał(a):4.co to jest dokument SAD

Beton. Pierwszy raz o tym słyszę i według Google jest to dokument dotyczący wywozu i przywozu towarów do UE z krajów trzecich. Nie jest to w żadnym wypadku brocha kierowcy, tylko spedycji, albo i nawet samego zleceniodawcy.
mrufka napisał(a):5.Co to jest dokument CMR i kogo dotyczy?

List przewozowy. Wypełnia go kierowca i firma nadająca oraz odbierająca ładunek.
mrufka napisał(a):6.Czas pracy na tachografie mozesz zobaczyc

a)dzsiaj i tydzień wstecz
b)dzsiaj i 2 tygodnie wstecz
c)dzsiaj i miesiąc wstecz

Czas pracy kogo? Swój, pojazdu, czy kogo? Obstawiam C.
mrufka napisał(a):7.Czekasz na załadunku który przycisk nalezy właczyc na tachografie
a)skrzyżowane młotki
b)łóżko
c)koperta

W teorii to A, ale to zależy od sytuacji.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez maro2021 » wtorek 05 marca 2013, 12:19

Egzamin gat C , podejscie 1 65 pkt
Zaznaczam, że brzmienie pytań i odp nie jest identyczne jak na egz.

1. W ile trójkątów ostrzegawczych powinien być wyposażony samochód ciągnący przyczepę lekką?
a) 1, b) 2, c) 3. Odpowiedź a)
2. Zdjęcie. Droga o dwóch pasach w jednym kierunku. Na lewym pasie samochód. Pytanie: czy można wyprzedzić go po lewej stronie? Widać, że jest miejsce ale lewa linia krawędziowa ciągła. TAK/NIE
Odp. NIE
3. Film. Potrącenie pieszego przez auto przed nami. Co należy zrobić, jeśli wiemy, ze pomoc jest już w drodze.
a) namawiać kierowcę samochodu przed nami aby odwiózł poszkodowanego do szpitala
b) nie zatrzymać się w miejscu zdarzenia
c) nie jestem pewien co było: albo udzielić pomocy poszkodowanemu lub zapewnić bezpieczeństwo w miejscu zdarzenia
odp. C)
4. Zdjęcie. Pytanie o prędkość dop. Samochodu ciężarowego bez przyczepy na autostradzie.
5. Zdjęcie. Pytanie o pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Tablica pod znakiem informująca o przebiegu drogi z pierwszeństwem (łatwe)
6. Film. Przejście dla pieszych, dla samochodu zielone światło. Na przejściu ludzie. Czy trzeba zwolnić.
Odp. TAK/NIE. Odpowiedziałem NIE
7. Film. Przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Pytanie o to czy trzeba zachować szczególną ostrożność. TAK/NIE Odpowiedziałem TAK
8. Film. Droga dwupasowa. Dojeżdżam do przejścia dla pieszych przed którym stoi samochód. Czy się zatrzymujesz? TAK/NIE
9.
10. Jak można podzielić okres odpoczynku w ciągu jednego dnia? Trzy warianty, nie pamiętam jakie.
Chyba chodziło o to 3+9.
11. Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale było coś o odpoczynek po dwóch tygodniach jazdy.
12. Zdjęcie. Wiadukt, dwa pasy ruchu w jedną stronę, znak droga jednokierunkowa. Pytanie: czy widząc taki znak możesz zatrzymać się przy lewej krawędzi jezdni?
Oczywiście odp nie, bo na wiaduktach nie można się zatrzymywać
13. Zdjęcie. Policjant na skrzyżowaniu. Już nie pamiętam w jakiej pozycji. Ogólnie trzeba to znać, bo często się trafia.
14. Zdjęcie. Dzieci przy drodze. Jedno wybiega po piłkę na jezdnię. Czy trzeba być przygotowanym na hamowanie? TAK/NIE odp TAK
15. Film. Teren zabudowany, auta jadą z przeciwka, przy drodze biegnie człowiek i chyba planuje wbiec na nasz pas. Pytanie: czy można użyć sygnału dźwiękowego. TAK/NIE
W pytaniu nie ma nic na temat bezpośredniego zagrożenia. Zdający musi sam ocenić po 3 sekundach filmu czy było czy nie… Ja odp NIE ale mogło być TAK
16. Na co zwrócisz uwagę wjeżdżając samochodem ciężarowym na skrzyżowanie?
a) tylko na znaki poziome
b) tylko na znaki pionowe
c) punkty kolizyjne na skrzyżowaniu odp C)
17. Miałem pytanie na temat ekonomicznej jazdy. Było jakieś proste
18. Film. Skrzyżowanie, zielone światło ogólne. My skręcamy w lewo. Z przeciwka tramwaj. Czy ustępujemy mu pierwszeństwa? TAK/NIE odp TAK
19. Po odpaleniu samochodu ciężarowego z pneumatycznym układem hamulcowym, nie można ruszyć. Co może być przyczyną?
a) brak powietrza w układzie hamulcowym
b) nowe okładziny hamulcowe
c) nie pamiętam odp c)
20. Film. Skręcamy w prawo. Na przejściu pieszy. Pytanie: czy ustępujemy mu pierwszeństwa?
TAK/NIE odp TAK
maro2021
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 00:45

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez maro2021 » wtorek 05 marca 2013, 12:20

Egzamin gat C , podejscie 2 63 pkt
Zaznaczam, że brzmienie pytań i odp nie jest identyczne jak na egz.

1. Zdjęcie. Samochód ciężarowy i znak koniec obszaru zabudowanego. Z jaką prędkością możesz jechać? A) 70, b) 80, c) 90
2. Zdjęcie. Widać jezdnię w miejscu gdzie zaczynają się dwa pasy w jednym kierunku. Wjeżdżamy z drogi jednopasowej. Pytanie: czy chcąc jechać przy prawej krawędzi jezdni konieczne jest użycie kierunkowskazu. TAK/NIE odpowiedziałem TAK
3. Zdjęcie. Droga dwukierunkowa, linia ciągła, rowerzysta przed nami, zaraz przejście dla pieszych, dalej łuk drogi. Pytanie: czy istnieje możliwość wyprzedzenia rowerzysty? TAK/NIE odp NIE
4. Film. Przejście dla pieszych z sygnalizacją. Mamy zielone światło do jazdy. Na przejściu stoi pijany. Pytanie: czy musimy liczyć się z tym, że osoba wtargnie na jezdnię i będziemy zmuszeni hamować? TAK/NIE odp TAK
5. Zdjęcie. Skrzyżowanie. Samochód na oddzielnym pasie do skrętu w lewo, wykonuje ten manewr. My jedziemy pasem z prawej strony na wprost. Skrzyżowanie bez sygnalizacji świetlnej i przejście dla pieszych. Czy musimy zachować szczególną ostrożność? TAK/NIE odpowiedziałem TAK
6. Film. Droga jednokierunkowa. Z naszej lewej strony tramwaj na przystanku. Wyjście z tramwaju nie na naszą stronę. Czy przejeżdżając obok możemy liczyć się z tym, że pieszy wyjdzie zza tramwaju? TAK/NIE odpowiedziałem TAK
7. Zdjęcie. Wypadek na drodze ekspresowej/autostradzie. Na środku uszkodzony samochód i poszkodowany o niego oparty. Czy jesteś zobowiązany zatrzymać samochód i udzielić pomocy? Tak/NIE odp TAK
8. Czy wolno zatrzymać samochód o masie powyżej 3,5 tony na chodniku? TAK/NIE odp NIE
9. Film. Wjazd na rondo. Prze sekundę widać znak informujący o ruchu okrężnym bez znaku ustąp pierwszeństwa pojazdom na rondzie. My skręcamy w lewo na rondzie, czy mamy obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu samochodom z prawej strony? Na filmie widać auta czekające na wjazd, stojące na najbliższym wlocie na rondo z prawej strony.
No i teraz pytanie do autora. Którym autom mamy ustąpić pierwszeństwa? Czy tym co oczekują na wjazd z najbliższego wlotu po prawo czy mamy może spodziewać się aut jadących z naszej prawej strony.
TAK/NIE odpowiedziałem TAK
10. Zdjęcie. Poruszamy się po skrzyżowaniu z pierwszeństwem typu „L”. Jesteśmy na drodze z pierwszeństwem, dalej pierwszeństwo w prawo. My skręcamy w lewo w drogę podporządkowaną. Tam oczekuje samochód. Czy mamy pierwszeństwo przed tym samochodem? TAK/NIE odp TAK
11. Co to jest „aquaplaning”? Trzy odpowiedzi. Pamiętam tylko dobrą: zjawisko niemożliwości odprowadzenia wody przez bieżnik opony.
12. Zdjęcie. Znak droga ekspresowa. Pytanie: czy wjeżdżasz na autostradę? TAK/NIE odp NIE
13. Zdjęcie. Mijają się dwa sam cieżarowe w nocy. Co robisz?
a) obserwujesz światła samochodu jadącego z przeciwka
b) przełączasz światła mijania na drogowe
c) obserwujesz obszar na prawą stronę od krawędzi lampy auta z przeciwka
odp c)
14. Zdjęcie. Mijają się dwa samochody ciężarowe. Pytanie. Czy możesz zachować dowolną odległość w czasie wymijania? TAK/NIE wg mnie NIE, ponieważ trzeba zachować bezpieczną. Pytanie podchwytliwe.
15. Film. Przejazd kolejowy. Przed przejazdem znak STOP. Auto przed nami przejeżdża. Pytanie: czy możesz ruszyć bezpośrednio za samochodem przed tobą i przejechać przez przejazd bez zatrzymania się przed torami? TAK/NIE odpowiedziałem NIE
16. Jak należy układać ładunek w czasie transportu?
a) tak aby jak najbardziej obniżyć środek ciężkości
b) nie zwracać uwagi na jego ułożenie
c) liczyć na to, że ładunek ułoży się sam w czasie transportu odp a)
17. Ile wynosi maksymalny czas prowadzenia pojazdu w okresie dwutygodniowym? Nie jestem pewien odpowiedzi ale chyba było: 86, 90, 96. Ja odpowiedziałem 90
18. Ile wynosi regularny dzienny okres odpoczynku? 9, 10, 11. Odpowiedziałem 11
19. Jedziesz samochodem ciężarowym na wprost. Na co zwracasz uwagę?
a) patrzysz w jeden punkt przed siebie
b) obserwujesz drogę na wprost przed siebie
c) obserwujesz drogę na wprost przed siebie i lusterka . Wydaje mi się, że c)
20. Przewożenie pasażerów poza kabiną kierowcy. Gdzie można.
a) w przyczepie
b) furgon z plandeką ?????
c) skrzynia ????? Nie jestem pewien czy zapamiętałem dobrze odpowiedzi
21. Co musi mieć przy sobie kierowca w czasie kontroli, gdy wykonuje przewóz na potrzeby własne?
a) wypis z zaświadczenia
b) ubezpieczenie AC ???
c) wypis z licencji
22. Ile przyczep można ciągnąć samochodem ciężarowym? 1,2,3.
maro2021
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 00:45

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez sla14 » środa 06 marca 2013, 14:14

Egzamin kat C -06.03.2013 , podejście 1- 68 pkt ZDAŁEM (na 10 zdających byłem chyba jedyny)
Zapamiętane pytania
Zaznaczam, że brzmienie pytań i odp nie jest identyczne jak na egz.
1-idąca wąskim chodnikiem grupa dzieci z 2 osobami dorosłymi
czy musisz być przygotowany do zatrzymania samochodu- tak/nie/ dałem nie
2-odcinek drogi roboty drogowe z jednym pasem dla 2 kierunków i sygnalizacja świetlną
czy możesz wjechać na zwężony odcinek bez zatrzymywania się przed sygnalizacją (nie było widać czy sygnalizacja działa) tak/nie/dałem na- nie
3-czy jeśli się uszkodzi tarcza tachografu to
a-jedziesz dale do końca dnia b-zastępujesz nową i na koniec dnia łączysz obydwie c-nie możesz jechać dalej Dałem na-b
4-jaka przerwa po 4,5 godz. jazdy
a-30min b-15min c-45min dałem na -c
5-zataczający się gościu przy przejściu na skrzyżowaniu świetlnym ty masz światło zielone
czy musimy być przygotowany do zatrzymania auta tak/nie dałem na tak
6-pytanie o dopuszczalną szerokość przyczepy tu nie pamiętam co było
7-znak a-32 oszronienie jezdni ładna pogoda słoneczna ,czy za tym znakiem może występować z gołoledź tak/nie dałem na- tak i to jest dobrze na 100% bo niektórzy na forum mówili że powinno być nie
8-wyposażenie auta ciężarowego
a-cb radio b-trójkąt c-apteczka dałem na-b
jak sobie przypomnę więcej to wrzucę teraz idę oblewać
sla14
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 06 marca 2013, 13:44

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Criver » środa 06 marca 2013, 17:27

1 podejście 72/74 pkt
Przed egzaminem przejrzałem mnóstwo pytań, więc podam tylko te pytania które na pewno mi się nie pomieszały z tym co się uczyłem :)
Rozwiązałem test szybko i wyszedłem pierwszy z sali, może to jest jakaś metoda, bo jakbym zastanawiał się dłużej to pozmieniałbym prawidłowe pytania.
Część podstawowa to przede wszystkim pytania z tego co było wałkowane już wielokrotnie na forum z kat. B
Miałem dwa pytania z tramwajem, w tym jedno dość łatwe bo wjeżdżałem do wjazdu do posesji a przed nią były tory tramwajowe i czy muszę ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi szynowemu. Miałem również namalowane znaki ostrzegawcze na jezdni i były pytanie, czy te znaki ostrzegają czy coś takiego. Z tego co nie znalazłem na forum, a co zapamiętałem to taki znak jak załączyłem, i pytanie czy muszę być na tej drodze informowany o zakrętach. Tradycyjnie pojawiło się pytanie o policjanta kierującego ruchem, ze zgiętą ręką, bokiem do mnie i pytanie o wjazd na jezdnie, a także pytanie o to co muszę zrobić w tej sytuacji (na zdjęciu samochód na drodze, wypadek).
Teraz część specjalistyczna:
Powtórzyło się pytanie o biegu z którego ruszamy w normalnych warunkach (1 bo jest wtedy mniejsze zużycie sprzęgła, 2, i biegu bezpośredniego).
Na pewno trzeba znać dokładnie czasy pracy kierowcy. Ja miałem o rozliczaniu odpoczynku przy dwójce kierowców - 30 godzin (w przypadku jednego 24h). Mam dość fajnie rozpisane to w książce, piszę skrótowo, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi.
Również trzeba znać wymagane dokumenty. W moim przypadku były to dokumenty, jakie musi mieć kierowca, który odbywa transport zagraniczny.
Miałem jeszcze pytanie czy jeżeli przewozimy ładunek poza obrysem pojazdu (tego też polecam się pouczyć), to czy w każdym przypadku trzeba oznaczyć ten ładunek (a), czy w zależności od (b).. i (c).. i tu były wymiary jakie on posiada.
Poza tym rysunek z jazdą poza obszarem zabudowanym na dwupasmówce i pytanie o dopuszczalną prędkość.
Wiem też, że ktoś miał krążące po forum pytanie z defibratorem (kiedy nie należy go używać)
Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę. Mi pomogło przejrzenie pytań i dokładne przeczytanie dwóch książek do nauki jazdy C, przy czym wiele zależy od szczęścia, bo niektóre pytania są podchwytliwe lub wzięte z kosmosu.
Powodzenia
Załączniki
images.jpg
images.jpg (9.04 KiB) Przeglądane 52297 razy
Criver
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 06 marca 2013, 16:40

c

Postprzez nicooo » wtorek 19 marca 2013, 21:37

KAT C Pytania od kolegi z Egzaminu:

1). z jaka prędkością może poruszać się kierujący pojazdem o dmc 2,5t na drodze za tym znakiem ( znak koniec obszaru zabudowanego).

- 90km/h
- 70km/h
- 80km/h

2). z jakiego okresu może kontrolować kierowce ITD

z 28dni
z 1 tygodnia
z 2 tygodni

3). czego tyczy się list przewozowy
- umowę związana z opłatami celnymi
-umowę z ubezpieczycielem
-umowę z nadawca

4). czy kierujący poza obszarem zabudowanym w sytuacji uszkodzonego pojazdu na poboczu musi ustawić trójkąt ostrzegawczy
tak/nie


5czy w tej sytuacji kierujący pojazdem powinien zachować szczególna ostrożność?
(mglisty dzień,z przeciwka nadjeżdżający samochód)
-tak
-nie

6czy w tej sytuacji ograniczenie prędkości obowiązuje tylko do najbliższego skrzyżowania
( znak strefa ograniczenia prędkości 40km/h)
-tak
-nie



7do jakiego rodzaju pracy należy wymiana kola w samochodzie
-praca w przerwie
-praca w gotowości
-inna praca


8który z pokazanych znaków na pojeździe ostrzega o przewożeniu ładunków niebezpiecznych(pokazany tył naczepy)
-A zwyczajny znak stop, taki jak spotkamy na drodze
-B duza litera A w kwadratowej obwódce
-C pomarańczowy prostokąt
nicooo
 
Posty: 65
Dołączył(a): niedziela 13 stycznia 2013, 16:29

Prosze o pomoc w odpowiedzi na pytania KAT C

Postprzez nicooo » niedziela 24 marca 2013, 16:43

1. Przewożenie pasażerów poza kabiną kierowcy. Gdzie można.
a) w przyczepie
b) furgon z plandeką ?????
c) skrzynia

2. Co musi mieć przy sobie kierowca w czasie kontroli, gdy wykonuje przewóz na potrzeby własne?
a) wypis z zaświadczenia
b) ubezpieczenie AC ???
c) wypis z licencji


3. Ile przyczep można ciągnąć samochodem ciężarowym? 1,2,3.

czy jeśli się uszkodzi tarcza tachografu to
a-jedziesz dale do końca dnia b-zastępujesz nową i na koniec dnia łączysz obydwie c-nie możesz jechać dalej

4dopuszczalna prędkość przyczepy w zabudowanym i poza

5Powtórzyło się pytanie o biegu z którego ruszamy w normalnych warunkach (1 bo jest wtedy mniejsze zużycie sprzęgła, 2, i biegu bezpośredniego).
nicooo
 
Posty: 65
Dołączył(a): niedziela 13 stycznia 2013, 16:29

Re: Prosze o pomoc w odpowiedzi na pytania KAT C

Postprzez adi760303 » niedziela 24 marca 2013, 20:16

nicooo napisał(a):1. Przewożenie pasażerów poza kabiną kierowcy. Gdzie można.
a) w przyczepie
b) furgon z plandeką ?????
c) skrzynia

nadwozie powinno być rodzaju furgon albo skrzyniowe kryte opończą,
10. Warunki dodatkowe dla samochodu ciężarowego przystosowanego do przewozu osób
§ 40.
1. Samochód ciężarowy przewożący osoby poza kabiną kierowcy i pomieszczenie przystosowane do przewozu osób powinny odpowiadać następującym warunkom:
1.nadwozie powinno być rodzaju furgon albo skrzyniowe kryte opończą,
2. wysokość burt nadwozia skrzyniowego nie może być mniejsza niż 1100 mm,
3. odchylane burty boczne powinny być krótko spięte, a tylna burta zabezpieczona przed samoczynnym lub nie zamierzonym otwarciem.
2.Samochód ciężarowy przewożący osoby poza kabiną kierowcy i pomieszczenie przystosowane do przewozu osób powinny być wyposażone w:
1. stopnie lub drabinkę z poręczą zapewniającą bezpieczne wsiadanie i wysiadanie,
2. oświetlenie wnętrza,
3. okienka służące do oświetlania i do przewietrzania wnętrza, jeżeli nie ma innych wywietrzników,
4. przymocowane ławki o długości co najmniej 400 mm na jedną osobę i szerokości (głębokości) nie mniejszej niż 300 mm; odstęp między dwiema sąsiednimi ławkami ustawionymi jedna za drugą nie powinien być mniejszy niż 650 mm, a ustawionymi naprzeciw - 900 mm, wliczając w to szerokość (głębokość) jednej ławki,
5. urządzenie sygnalizacyjne (świetlne lub akustyczne) zapewniające łączność przewożonych osób z kierowcą,
6. apteczkę doraźnej pomocy,
7. ogumione koło zapasowe; koło to może być umieszczone na powierzchni ładunkowej, jeżeli konstrukcja samochodu przewiduje umieszczenie tam tego koła,
8. dwie gaśnice, z których jedna powinna być umieszczona możliwie blisko kierowcy, a druga wewnątrz przestrzeni przeznaczonej do przewozu osób.
3. Samochód ciężarowy przewożący osoby poza kabiną kierowcy lub pomieszczeniem do tego przeznaczonym powinien być oznakowany:
1. z przodu - napisem "PRZEWÓZ OSÓB" barwy czarnej na białym tle, umieszczonym na prostokątnej tablicy o powierzchni co najmniej 800 cm2,
2. z tyłu - znakiem określającym dopuszczalną prędkość.
4. Przepisy ust. 1-3 nie dotyczą pojazdu przewożącego konwojentów, drużyny robocze i osoby wykonujące czynności ładunkowe oraz pojazdu Sił Zbrojnych, Służby Więziennej, organów i jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.
5. Przepisy ust. 2 i ust. 3 pkt 2 dotyczą również przyczepy przystosowanej do przewozu osób.

2. Co musi mieć przy sobie kierowca w czasie kontroli, gdy wykonuje przewóz na potrzeby własne?
a) wypis z zaświadczenia
b) ubezpieczenie AC ???
c) wypis z licencji


3. Ile przyczep można ciągnąć samochodem ciężarowym? 1,2,3. (odp. 1 przyczepa)

czy jeśli się uszkodzi tarcza tachografu to
a-jedziesz dale do końca dnia b-zastępujesz nową i na koniec dnia łączysz obydwie c-nie możesz jechać dalej

4dopuszczalna prędkość przyczepy w zabudowanym i poza - mówimy tutaj o prędkości samochodu ciężarowego z przyczepą:
- teren zabudowany 50 km/h
- teren nie zabudowany 70 km/h

5Powtórzyło się pytanie o biegu z którego ruszamy w normalnych warunkach (1 bo jest wtedy mniejsze zużycie sprzęgła, 2, i biegu bezpośredniego).

Odp - bieg 2
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez nicooo » niedziela 24 marca 2013, 20:59

. z jakiego okresu może kontrolować kierowce ITD

z 28dni
z 1 tygodnia
z 2 tygodni

7do jakiego rodzaju pracy należy wymiana kola w samochodzie
-praca w przerwie
-praca w gotowości
-inna praca

pomóż kolego z tym jeszcze
nicooo
 
Posty: 65
Dołączył(a): niedziela 13 stycznia 2013, 16:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez adi760303 » niedziela 24 marca 2013, 21:55

nicooo napisał(a):. z jakiego okresu może kontrolować kierowce ITD

z 28dni - to jest prawidłowa odpowiedz - w tym wypadku chodzi o tacho
z 1 tygodnia
z 2 tygodni

7do jakiego rodzaju pracy należy wymiana kola w samochodzie
-praca w przerwie
-praca w gotowości
-inna praca - obstawiam ten wariant - podobnie jak załadunek lub rozładunek czyli na tacho kwadrat - nawet opisane to jest tutaj http://tkaczykowski.blogspot.com/2012/0 ... sowek.html

pomóż kolego z tym jeszcze
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez nicooo » niedziela 24 marca 2013, 22:06

). czego tyczy sie list przewozowy
- umowe zwiazana z oplatami celnymi
-umowe z ubezpieczycielem
-umowe z nadawca

proszę jeszcze o odpowiedź na to pytanie
nicooo
 
Posty: 65
Dołączył(a): niedziela 13 stycznia 2013, 16:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez adi760303 » niedziela 24 marca 2013, 22:27

nicooo napisał(a):). czego tyczy sie list przewozowy
- umowe zwiazana z oplatami celnymi
-umowe z ubezpieczycielem
-umowe z nadawca

proszę jeszcze o odpowiedź na to pytanie



Odpowiedz: umowę z nadawcą.

http://www.gazetaprawna.pl/encyklopedia ... ozowy.html
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: c

Postprzez adi760303 » niedziela 24 marca 2013, 23:05

nicooo napisał(a):KAT C Pytania od kolegi z Egzaminu:

1). z jaka prędkością może poruszać się kierujący pojazdem o dmc 2,5t na drodze za tym znakiem ( znak koniec obszaru zabudowanego).

- 90km/h *
- 70km/h
- 80km/h

2). z jakiego okresu może kontrolować kierowce ITD

z 28dni
z 1 tygodnia
z 2 tygodni

3). czego tyczy się list przewozowy
- umowę związana z opłatami celnymi
-umowę z ubezpieczycielem
-umowę z nadawca

4). czy kierujący poza obszarem zabudowanym w sytuacji uszkodzonego pojazdu na poboczu musi ustawić trójkąt ostrzegawczy
tak


5czy w tej sytuacji kierujący pojazdem powinien zachować szczególna ostrożność?
(mglisty dzień,z przeciwka nadjeżdżający samochód)
-tak

6czy w tej sytuacji ograniczenie prędkości obowiązuje tylko do najbliższego skrzyżowania
( znak strefa ograniczenia prędkości 40km/h)
-nie



7do jakiego rodzaju pracy należy wymiana kola w samochodzie
-praca w przerwie
-praca w gotowości
-inna praca


8który z pokazanych znaków na pojeździe ostrzega o przewożeniu ładunków niebezpiecznych(pokazany tył naczepy)
-A zwyczajny znak stop, taki jak spotkamy na drodze
-B duza litera A w kwadratowej obwódce
-C pomarańczowy prostokąt


a tutaj więcej informacji:
http://www.bhp.abc.com.pl/czytaj/-/arty ... zpiecznych
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez nicooo » poniedziałek 25 marca 2013, 15:55

Dzisiaj miałem egzamin 67 punktów ehh 1 zabrakł a wyłożyłem się z własnej głupoty(stres)
Był sygnalizator ogólny i skrzyżowanie i czy można zawrócić robiłem to w domu nie raz i dałem Nie ehh
stres a drugie czas pracy już chciałem 9H zaznaczyć ale te 8H coś mi ciągle nie dawało spokoju i dałem 8h i wynik negatywny 67Punktów ehh 1 punkt głupi,ale obok mnie koleś miał 54,drugi 62 a egzaminator tak do takiego jednego Ty ile razy tu jesteś? takie błędy popełniacie ze Prawo B powinno być odebrane w żartach mówił a tu pytania zapamiętane:

co to jest aquaplaning

Znak droga ekspresowa i pod nią tabliczka 1000m

i Pytanie czy za 1000m będziemy się włączać na ekspresową

Motocyklista leży w kasku buzią w kałuży i trzy można go ruszyć biorąc pod uwagę,że może mieć coś z kręgosłupem jakoś tak

Pytanie z wyprzedzaniem

odpowiedź bezpieczny

Sygnalizator ogólny skrzyżowanie czy można zawrócić

Strzałka kierunkowa na sygnalizatorze w lewo czy trzeba się zatrzymać

Nie

Tramwaj z zajezdni czy mu ustępujemy:

Nie

Tramwaj jedzie prosto my chcemy zawrócić czy mu ustępujemy:

Tak

Pijany zatacza się po lewej stronie czy można wyprzedzać:

Nie

Wyprzedzamy auto a z nad przeciwka auto ostro hamuje czy stworzyliśmy zagrożenie

Tak

Stoi przechodzień koło pasów czy trzeba zwolnić

Tak

Prędkość na autostradzie

140

Masaż u niemowlęcia jakoś tak:

2 Palcami

Znak płatek czy może występować zawilgocenie jakoś tak:

Tak

Jedziemy drogą z pierwszeństwem i mamy w lewo i czy ustępujemy temu z prawej

Nie

Zwykła droga dwu kierunkowa i z bramy wyjeżdża auto czy trzeba mu ustąpić

Nie

Jakieś głupie pytanie co zacznie się dziać ze wskazówką przy prędkości 80,90 100 jakoś tak

Z prawej wjeżdża z dużą prędkością na skrzyżowanie pojazd czy można użyć sygnału dżwiękowego

Tak

Drugie też że wjeżdża z dużą prędkością i czy trzeba zwolnić

Tak

Koleś cofa na parkingu i patrzy się przez lewą szybę do przodu i czy prawidłowo cofa jakoś tak

Nie

Prędkość osobowego poza zabudowanym

90

Czas pracy kierowców:

8
9
13

Wykonywanie przewozów międzynarodowych co potrzebne:

wpis z licencji
licencja

Coś ile może wystawać ładunek ponad kabinę

0,5(i jakiś opis)
1
2.5

Jakieś drugie dziwne ile może coś tam wystawać do góry na 700mili coś tam i 500 mili coś tam

Jak płynnie ruszyć

Jak oszczędnie jeździć

Przejazd kolejowy czy jest z zaporami czy z poł zaporami czy bez

Był bez

czy można parkować 11m za przystankiem

nie

poza zabudowanym jaka prędkość jest samochodu holującego

autostrada 80
ekspresowa 70
i 60




a baza pytań to:

v1.22.0.3
nicooo
 
Posty: 65
Dołączył(a): niedziela 13 stycznia 2013, 16:29

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości