Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez iceman6616 » piątek 19 lipca 2013, 11:00

Dzisiaj egzamin w WORD OPOLE, system PWPW, podejście I i zdane. 69 pkt na 74, wynik pozytywny.
Ostatni wyszedłem z sali, czytałem uważne każde pytanie
Z części ogólnej (odpowiedzi TAK lub NIE ). Trzeba czytać uważnie...

1. Czy na tym skrzyżowaniu nie możesz zmienić swojego pasa ruchu ?
(nie będę opisywał obrazka, ale trzeba wychwycić słowo nie)

2. Czy w zaistniałej sytuacji musisz powstrzymać się od wyprzedzania rowerzysty
(rowerzysta jadący przed nami, a rzecz się ma na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną)

3. Czy wolno ci w tej sytuacji użyć świateł drogowych (pochmurny dzień)

4. Czy masz pierwszeństwo przed tramwajem wyjeżdżającym z zajezdni (filmik tramwaj wyjeżdża z zajezdni)

5. Jaki odstęp musisz zachować od pojazdu poprzedzającego Ciebie na drodze poza terenem zabudowanym
(tutaj była odpowiedź ABC, dwie odpowiedzi wartości metrowe, trzecia odpowiedź: należy zachować taką odległość, aby nie dopuścić do stworzenia zagrożenia w przypadku nagłego zatrzymania pojazdu przed nami)

6. Kierowca siedzi w pojeździe, trzyma się za głowę, wyraźnie skulony, pytanie ( TAK / NIE ) czy należy w tej sytuacji zainteresować się kierującym tym pojazdem i ew. wezwać pomoc

7. Czy w tej sytuacji możesz ruszyć dopiero, gdy tramwaj odjedzie ( filmik na którym ludzie wsiadają i wysiadają z tramwaju na dosyć szerokiej drodze oznaczonej zygzakami z każdej strony)

8. Znak ostrzegawczy "śnieżynka". Czy należy spodziewać się występowania gołoledzi w okresie jesienno - zimowym

9. Czy jesteś zobowiązany utrzymywać szczególną ostrożność (jedziesz dwupasmową dwujezdniową drogą, jakby obwodnicą w jakimś mieście, ograniczenie do 70, brak pasów, brak skrzyżowań, brak przystanków, brak wyprzedzających Cię pojazdów...) Dałem NIE i była to dobra odpowiedź

10. Czy w tej sytuacji możesz wyprzedzić pojazd z prawej strony (droga 3 pasmowa, jednokierunkowa)

11. Czy wymijając widoczną z daleka przeszkodę, wyraźnie oznakowaną, powinieneś zachować bezpieczną odległość omijania i zwrócić uwagę na pojazdy nadjeżdżające z przeciwka (pas zamknięty, nakaz omijania z lewej strony (przeciwnym pasem), roboty drogowe)

12. Czy w tej sytuacji możesz jechać na wprost przez skrzyżowanie (policjant na środku skrzyżowania plecami do nas, znak pierwszeństwo przejazdu, światło sygnalizatora zielone, brak innych pojazdów na skrzyżowaniu )

13. Czy w tej sytuacji jesteś zobowiązany do ustąpienia pierwszeństwa (karetka na sygnale wyjeżdża z osiedla na główną drogę przed nami)

Pytania specjalistyczne:
1. Znak łańcucha na kołach, pod nim biała tabliczka samochody ciężarowe, pod nim jeszcze tabliczka obowiązuje na zaśnieżonej drodze. Warunki zimowe, sypie śnieg, na drodze mnóstwo śniegu, koleiny śnieżne, droga pod górę. Czy możemy kontynuować jazdę samochodem ciężarowym o masie nieprzekraczającej 3,5 T przewożącym ładunki szybkopsujące się bez łańcuchów (TAK/NIE)

2. Podczas jazdy z ładunkiem uszkodziłeś kartę kierowcy. Powinieneś:
A - przerwać jazdę
B - kontynuować jazdę do okresu dziennego odpoczynku
C - dokonać zapisu na tarczy tachografu lub wydruku tachografu i kontynuować transport ładunku

3. Jak krótki może być okres dziennego odpoczynku
A - 9 h
B - 10 h
C - 11 h

4. Jak długi może być maksymalnie zestaw pojazd ciężarowy z naczepą
A - 16,5 m
B - 18,75 m
C - 18,5 m

5. Co może się stać, gdy zlekceważymy wyraźnie rozdarcie przedniej opony osi skrętnej, jednak nie wykazuje ona spadku ciśnienia powietrza
A - kierownicą będzie łatwiej obracać, gdy z opony zejdzie powietrze
B - możemy stracić kontrolę nad pojazdem, szczególnie załadowanym, gdy dojdzie do nagłego rozerwania opony
C - możemy kontynuować jazdę, gdyż samochody ciężarowe posiadają bliźniacze opony na osi napędowej

6. Kto jest zobowiązany posiadać certyfikat kompetencji zawodowych przy przewozie ładunków
A - kierowca wykonujący transport drogowy
B - przedsiębiorstwo wykonujące transport drogowy
C - organ kontrolujący wykonywanie transportu drogowego

Zdaje się że większość pytań zapamiętałem poprawnie, wszystkie mają 100 % sens jak na egzaminie dzisiaj
iceman6616
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 21:53

Pytania z teorii kat C

Postprzez Reniam » sobota 20 lipca 2013, 11:58

Cześć wszystkim jestem dziewczyną zdającą na kat C prawko niestety pierwsze podejście spalone 64pkt.
Miałam kilka pytań na które nie znam odp -może ktoś podpowie?

1 Z jaką odległością należy omijać tandem?
a 0,5m minimum
b 0,7m
c co najmniej 0,8 m

2 Jakie przepisy ruchu drogowego może łamać śmieciarka wykonująca prace porządkowe?

3 Jakie dokumenty są niezbędne do przewozu międzynarodowego?

4 Z jaką odległością należy omijać robotników wykonujących prace remontowo budowlane na drodze ekspresowej? (odp były podane w cm)

5 Czy znak B-31 i D-5 mają takie samo znaczenie?

6 Co należy zrobić, gdy zepsuje się tachograf i nie mamy możliwości wymiany go?
a przerwać jazdę
b ręczni zapisywać czas jazdy
c ... (nie pamiętam)
Reniam
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 19 lipca 2013, 19:21

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez yama » poniedziałek 22 lipca 2013, 12:21

Zdane za drugim razem , na pierwszym egzaminie poległem na banalnych pytaniach , typu

Czy można wysadzić pasażera za znakiem tunel ( mamy 3 pasy z zielona strzałka i po prawej za znakiem chodnik dla pieszych ) , do końca sam nie wiem jaka jest odpowiedź ponieważ niby za znakiem tunel nie można sie zatrzymywac bo określa juz poczatek tunelu , ale czy w celu wysadzenia pasażera ? .

Czy a za znakiem a-32 ( gołoledź ) mozna sie spodziewac oszronienia gołoledzi "TAK"

Czy można zawracać ( jedziemy srodkowym pasem z 2 lewych strzałka zezwala na skrecenie w lewo ) . " Nie można , można zawracac przy lewej krawedzi jezdni"

Duzo filmów z tramwajami nie bede pisał pytan poniewaz nie bede w stanie odzwierciedlic , nie których sytuacji - radze sie nauczyc pierszenstwa kiedy ma tramwaj i w jakich okolicznosciach , nalezy mu sie pierszenstwo . Pare pytan o przewóż zarobkowy i na potrzeby własne kiedy potrzebujemy licencji , a kiedy starczy nam wypis z zaswiadczenia .

Czas pracy , jak dzielimy pauze na ile sposob ( na dwie pierwsza 15 min druga 30 ) .

Więcej pytan jest z kat.B , pierwsze 20 pytam dotyczy sie osobówek , a w wersji specjalistycznej dopiero pytaja o czas , gabaryty i pomoc medyczna . Na poczatku pierszenstwo i ostroznosc . Uczyłem się z forum , książki z kat.B , kat C , książki kwalifikacji wstępnej . Nie ma cudów trzeba coś umiec .
yama
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 05 lutego 2013, 15:18

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mk61 » piątek 26 lipca 2013, 19:27

Reniam napisał(a):1 Z jaką odległością należy omijać tandem?
a 0,5m minimum
b 0,7m
c co najmniej 0,8 m

Bezpieczną. Przepisy nie definiują dokładnie odległości w tym przypadku.
Reniam napisał(a):2 Jakie przepisy ruchu drogowego może łamać śmieciarka wykonująca prace porządkowe?

Różne, kilka chyba jest, np. dotyczące poruszania się po prawej stronie drogi.
Reniam napisał(a):3 Jakie dokumenty są niezbędne do przewozu międzynarodowego?

Prawo Jazdy, wypis z licencji, ewentualnie zaświadczenie o przewozie na potrzeby własne i kilka innych papierów.
Reniam napisał(a):4 Z jaką odległością należy omijać robotników wykonujących prace remontowo budowlane na drodze ekspresowej? (odp były podane w cm)

Bezpieczną.
Reniam napisał(a):6 Co należy zrobić, gdy zepsuje się tachograf i nie mamy możliwości wymiany go?
a przerwać jazdę
b ręczni zapisywać czas jazdy
c ... (nie pamiętam)

B. W przypadku tacho cyfrowego zaznaczamy czynności na wydrukach, a z analogiem na tarczkach. Coś tam chyba jeszcze było, że można tak robić tylko do zjazdu na serwis, albo 7, czy 14 dni. Nie pamiętam.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez wahar » czwartek 01 sierpnia 2013, 13:15

witam dzisiaj zdawalem teorie to bylo drugie podejście 74/74 pytania dość zróżnicowane część podstawowa to głównie bezpieczeństwo w terenie zabudowanym czyli prędkość dopuszczalna ,szczególna ost,przystanek autobusowy i tramwajowy.jedno z pytań:tramwaj stoi na przystanku w przeciwnym kierunku do toru naszej jazdy przejscie dla pieszych przy przejściu pieszy.i pytanie.czy w tej sytuacji musimy sie zatrzymać?odp NIE.kolejne.jedziemy w terenie zabudowanym przed nami stoi na awaryjnych cieżarówka z naprzeciwka nic nie jedzie.pty.czy w tej sytucji musimy zwolnić aby ominąć pojazd?odp.TAK były były ze 3 skrzyzowania kto ma pierszeństwo znaki.światła,i równorzędne to trzeba znać.pierwsza pomoc.przed nami samochod potrąca pieszego pyt.co trzeba podać dzwoniąc pod nr alarmowy?podać miejsce zdarzenia dwóch pozostałych nie pamieam.część specjalistyczna dość prosta:czas kierowania pojazdem,przerwy,ponadgabaryty,było pytanie o ASR,dokumentacja na przewóz własny,kto może prowadzić ciągnik siodłowy?PRZEDSIĘBIORCA LUB JEGO PRACOWNIK.moim zdaniem warto sie przyłożyć do części podstawowej bo tam przeważnie popełniane są błędy,to tam występują pytania zagadki i ja za pierwszym razem właśnie poległem na części podstawowej.uczyłem się z pdręcznika E-kierowca a ponadto dużo czytałem w internecie na tematy:tramwaj,pieszy,skrzyżowania,ronda.niby prosta sprawa a kilka pułapek jest.


NIE można wysadzać pasażera za znakiem tunel.miałem to samo pytanie i jestem pewien na 100%
wahar
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 01 sierpnia 2013, 12:37

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Darcopolo » poniedziałek 05 sierpnia 2013, 15:37

Pytania które zapamiętałem z kat c
Pierwsze podejście 73/74 :spoko:

Filmik
Jakiś gość wpada pod samochód który jedzie przed nami
Czy jesteśmy zobowiązani udzielić pomocy

A tak
B nie
C nie interesuje się tym

Filmik
Jedziemy ulica i w obok po chodniku jedzie mężczyzna na rowerze i zbliża sie do przejścia dla pieszych
Pytanie czy możemy spodziewać sie ze rowerzysta wtargnie na ulice

A tak
B nie
C nie zwracam uwagi

Filmik jedziemy droga a przed nami tunel długości na oko 2 m )) oraz takie zwężenie z obu stron ze. 2 samochody z trudem przyjeżdżają jednocześnie tym tunelem ))

Pytanie jaka zachowasz odległość przy omijaniu
A bezpieczna
B 1 m
C 2 m

Filmik droga jedno kierunkowa samochód jedzie i zatrzymuje sie na końcu jej i ma do wyboru skręt w prawo i w lewo

Pytanie czy stając po prawo na tej drodze samochód może skręcić w lewo

A tak
B nie

Filmik droga z pierwszeństwem i zakresem w prawo
Miedzy drzewami schowany znak pierwszeństwa i pokazaniem ulicy podporządkowanej

Czy jadąc w prawo mamy pierwszeństwo

A tak
B nie

Filmik
Jedziemy ulica i w oddali widzimy kompletnie pijanego mężczyznę tańczy na przejscu dla pierwszych m dwa kroki do tylu dwa do przodu , mało nie w pada na ulice

Pytanie
Czy możemy sie spodziewać ze mężczyzna wtargnie na ulice ( oczywiście mamy zielone światło na sygnalizatorze )

A tak
B nie
C nie interesuje mnie to

Ograniczenia prędkości sam ciężarowych - na ile jest ustawiony
A 80
B 90
C 100

Filmik
Miasto środek nocy mały ruch
Pytanie czy możemy użyć świateł drogowych

A tak
B nie
C nie interesuje mnie )

Filmik
Miasto jedziemy po torach tramwajowych , po prawo mamy przystanek i na nim siedzą 2 osoby

Pytanie czy musimy zachować szczególna ostrożność

A tak
B nie
C nie interesuje mnie )

Fotka czerwona ręka ). Chyba poparzona
Jak udzieliły 1 pomocy

A polejemy spirytusem
B posmarujemy kremem
C polejemy zimna woda
Opis sytuacji
Jedziemy samochodem i koła wpadają nam do zagłębienia z woda podczas mocnych opadów Co robimy

A Dodajemy gazu
B ostro hamujemy
C delikatnie redukujemy prędkość

Ja w poprzednich postach

Znak ciężarówki i łańcuchów
Kogo obowiązują

A samochodu osobowe
B samochodu ciężarowe
C samochody ciężarowe powyżej 3,5 macy dopuszczalnej

Podczas kontroli drogowej kierowca wykonujący przewozy drogowe w ramach własnej działalności gospodarczej jaki musi przedstawić dokument

Tu poległem były 3 wypisy i znaczyłem 3 a prawidłowa odpowiedz był 1 )) nazwy tych dokumentów niestety nie Pamiętam

Jednym z warunków dopuszczenia do ruchu przyczepy wyposażoną w hamulec pneumatyczny jest:
a)zamontowany układ hamulcowy tylko na jednej osi,
b)hamulec skonstruowany w sposób taki, aby automatycznie zatrzymał przyczepę w przypadku odczepienia się podczas jazdy od pojazdu ciągnącego,
c)wyposażony [w coś tam coś tam] trójżylny układ (trójpoziomowy, trójcośtam?)

Filmik
Ulica z niebieskim znakiem nakazu ( lewo prawo ) – prosto nie ma drogi )
Czy mamy obowiązek jechać w prawo

A- Tak
B- Nie
C- Nie pamiętam


I tyle pamiętam jeszcze kilka ale nie chce za bardzo zmieniać treść pytania

Było o przyczepach oraz dokumentach podczas kontroli

Moja dobra rada , udzielać odpowiedzi na 5 sek przed końcem, nie zwracać uwagi na inne osoby bo w tym czasie film nam przeleci , nie odpowiadać od razu czytać 10 razy , ja kilka razy zmieniłem odpowiedz dopiero po 3-4 razie jak przeczytałem i okazało sie to słuszne .

Zdawało nas 16 - 2 zaliczyło razem ze mną , wyszedłem jako przedostatni , ten co zaliczył wyszedł po mnie więc jak widzicie nie ma sie co spieszyć .

Zwracać uwagę na filmiki bo lecą szybko nie można cofnąć , a znaki które są podstawa udzielenia odpowiedzi są ukryte w krzakach itd .
Darcopolo
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 13:44

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez dasatti » sobota 24 sierpnia 2013, 10:35

Jaka moze byc maxymalna masa przyczepy jesli masa calkowia pojazdy wynosi ponad 3,5t i czy moze byc ciezsza do tedo pojzadu?

mysle ze moze byc ciezsza o 40% ale nie jestem pewniem prosze o pomoz
dasatti
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 22 sierpnia 2013, 20:08

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez dasatti » sobota 24 sierpnia 2013, 11:21

jeszcze jedno mam pytanie jaka dlugosc powiniem miec pojzad czlonowy? bo wiem nie przekraczac ma 16.5m czyli to oznacza ze obojetnie jaka byle nie przekraczal tej wartosci ? bo na egzaminie maialem to pytanie i zaznaczylem me powiniem miec 16,5 bo jedna odpowiedz bylo ponad 18m a nastepna 14m to zaznaczylem 16,5 czy to prawidlowa odp jesli ktos wie to prosze o pomoc
dasatti
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 22 sierpnia 2013, 20:08

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez baziog » niedziela 01 września 2013, 20:25

pierwsze podejście 64
Miałem pytanie czy wyjeżdżający tramwaj z zajezdni ma pierwszeństwo?
Tak/Nie
baziog
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 25 maja 2013, 19:07

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez zdrufko » środa 11 września 2013, 19:31

Witam,
dzisiaj pierwsze podejscie - udane :)
poza pytaniami ktorych masa sie gdzies tu przewala, lub oczywistymi zwiazanymi z ruchem drogowym dostalem m in takie:

ile ladunek moze wystawac z przodu pojazdu

max predkosc gdy na pace przewoze osoby

wysokosc burty gdy wioze osoby

pozdrawiam wszystkich i szczescia na egzaminach zycze.
zdrufko
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 11 września 2013, 15:17

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez chickenrap » środa 18 września 2013, 09:04

Czesc, mam takie 2 pytanie ktorych nie pamietam do konca ale mzoe komus sie trafilo i znam odp.

Co stanie sie gdy opona przednia prawa jest widocznie rozcieta?
Jak max moze byc szeroka paka

2.55

2.75.
3.00
chickenrap
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 18 września 2013, 09:00

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szmendrik » sobota 21 września 2013, 12:14

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Pierwsze podejście z wynikiem 62 pkt niestety chyba trochę zjadł mnie stres.
Pytania, które zapamiętałem mogą odbiegać od tych na egzaminie państwowym lecz sens jest zachowany.

WORD Lublin

1. Filmik przedstawiający jadący przed nami samochód osobowy a z nad przeciwka jadący na rowerze pijany rowerzysta. Pytanie : Czy możesz w tej sytuacji wyprzedzić jadący przed Tobą pojazd ? Tak / Nie

2. Zdjęcie przedstawiające drogę jednokierunkową o dwóch pasach ruchu i samochód, który jest już bardzo blisko przejścia dla pieszych natomiast na przejściu nikogo nie ma, a my jedziemy obok niego.
Pytanie : Czy w tej sytuacji musisz zachować szczególną ostrożność ? Tak /Nie

3. Pytanie : Stosunek uciśnięć klatki piersiowej do wdechów wynosi :
tutaj wskaże prawidłową odpowiedź gdyż nie pamiętam innych wariantów - 30:2

4. Pytanie : Jadąc samochodem ciężarowym przez okres 4,5 h ile powinieneś mieć przerwy ?
Nie pamiętam wariantów odpowiedzi.

5. Z pytań specjalistycznych było pytanie odnośnie zwisu tylnego pojazdu ciężarowego choć pytania tego nie pamiętam to po przeczytaniu odpowiedzi dwie się bardzo wykluczały. Lecz muszę dać wskazówkę dla przyszłych zdających, aby taki termin również znać bo może się pojawić na egzaminie.

6. Zdjęcie przedstawiające porę zimową, bardzo zaśnieżoną drogę i tam był znak chyba nakazu używania łańcuchów przeciwpoślizgowych ale dla pojazdów ciężarowych. A odpowiedzi były różne. Natomiast należało wychwycić odpowiedź że ten znak obowiązuję dla pojazdów o dmc powyżej 3,5 .

7. Zdjęcie przedstawiające drogę jednokierunkową to chyba była droga szybkiego ruchu jakaś obwodnica każdym razie o trzech pasach ruchu i jadący tylko samochód osobowy zajmował lewy pas ruchu a dwa były wolne. Pytanie : Czy w tej sytuacji możesz wyprzedzić jadący pojazd z prawej strony ? Tak / Nie

8. Pytanie : W ile trójkątów odblaskowych powinien być wyposażony samochód ciężarowy (lub przyczepą nim ciągnięta nie pamiętam dokładnie) ?

9. Filmik : Skrzyżowanie o ruchu kierowanym trzy pasy ruchu my poruszamy się lewym przed nami samochód osobowy dla naszego pasa ruchu był to sygnalizator zezwalający na skręcanie w lewo i zawracanie. Pytanie : Czy z tego pasa ruchu możesz zawrócić ? Tak / Nie

Więcej pytań nie pamiętam tylko tyle udało mi się zapamiętać. Jeśli mieliście egzamin i zapamiętaliście jakieś pytanie proszę umieszczajcie je tutaj. Pomagajmy sobie na wzajem !
szmendrik
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 21 września 2013, 11:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szmendrik » wtorek 24 września 2013, 13:38

Witam.

Podejście 2 z wynikiem 65 pkt.

WORD Lublin

1. Zdjęcie przedstawiające autostrade. Pytanie z jaką prędkością może jechać samochód o dmc powyżej 3,5 ton na tak oznakowanej drodze. Do tego pytania były trzy odpowiedzi.

2. Filmik przedstawiający jadący przed nami samochód osobowy a z nad przeciwka idący pijany pieszy. Pytanie czy w tej sytuacji wyprzedzisz samochód osobowy ? Tak / Nie

3. Filmik przedstawiający jak jedziemy samochodem, znak A-21 "tramwaj" tory przebiegają od prawej strony na środek ulicy. Pytanie czy w tej sytuacji tramwaj ma pierwszeństwo ? Tak / Nie

4. Filmik przedstawiający jak stoimy przed torami kolejowymi z zaporą i sygnalizatorem świetlnym. Sygnalizator daje sygnał zielony, zapory zaczeły się podnosić są już prawie ku samej górze. Pytanie czy w tej sytuacji kiedy zapory zostały nie do końca podniesione (a były podchwytliwe pytanie ! ) przy jednoczesnym nadawanym zielonym sygnale masz możliwość przejazdu. Tak / Nie

5. Filmik na przejściu przez pasy przejeżdża człowiek na wózku inwalidzkim. Pytanie czy w tej sytuacji zatrzymasz pojazd ?

6. Zdjęcie przedstawiające jak tramwaj stoi po lewej stronie a my po prawej przed nami przejście dla pieszych i ścieżka rowerowa. Pytanie czy w tej sytuacji masz być przygotowanym że na przejściu może pojawić się rowerzysta ? Tak /Nie

7. Było również pytanie o czasie pracy kierowców dokładnie nie pamiętam jak ono brzmiało chodziło o to jak dzielimy 45 min na dwie przerwy. Ja zaznaczyłem, że najpierw 15 min a później 30 min .

8. Pytanie dotyczące cysterny również pamiętam je jak przez mgłę, chodziło o to kiedy kierowca może spodziewać się , że może ona zachowywać się niestabilnie. W przypadku kiedy jest zapełniona na maximum czy kiedy do połowy a trzeciej odpowiedzi już nie pamiętam.

9. Filmik jak omijamy oznaczoną dziurę w drodze . Pytanie jaki zachowasz odstęp omijając tą przeszkodę ?
Były podane dwie odległości i trzecia odpowiedź bezpieczną .

10. W ile trójkątów ostrzegawczych powinien być wyposażony samochód ciągnący przyczepkę lekką ?

11. Na czym polega ekonomiczna jazda ?

Była tylko jedna przejrzysta i klarowna odpowiedź na unikaniu gwałtownych przespieszeń i hamowań.

Jak sobie coś przypomnę to postaram się jeszcze dopisać.
szmendrik
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 21 września 2013, 11:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez chickenrap » czwartek 26 września 2013, 12:43

szukam na necie i nie moeg znalesc mzoe ktos z was wiec gdzie mozna znalesc bezpeiczne odleglosci. Np przy omijaniu pojazu, przy omijaniu przeszkody , przy parkowaniu ile trzeba miesjca dla pieszych no i niewiem przy czym jeszcze moze byc:P. A druga sprawa , jezeli wjezdzam na posesje musze zachowac szczegolna ostroznosc?
chickenrap
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 18 września 2013, 09:00

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szmendrik » czwartek 26 września 2013, 22:34

Przepisy nie regulują precyzyjnie odległości od omijanej przeszkody czy samochodu ma być to odległość "bezpieczna" czyli taka, która pozwoli na uniknięcie zderzenia.
szmendrik
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 21 września 2013, 11:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości