Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Lisuzia » poniedziałek 14 lipca 2014, 10:16

Siemka wlasnie wrocilem z WORD kielce z wynikiem pozytywnym 71/74 . Napisze wam jakie pytania zapamietalem.Pytania nie sa kropka w kropke takie sme ale sens ogolny zgodny:)

1.film droga i znak z jeleniem pod nim na odc 1km .Czy jestem informowany o przypadkach wtargniecia dzikiej zwierzyny na droge?
2.Znak obszar zabudowany .Czy wjezdzam na obszar zabudowany?
3 i 4 to krzyzowki .
4.droga ekspresowa jedziemy lewym pasem .Czy w tym przypadku poruszamy sie prawidlowo?
5.Przejazd kolejowy bez zapor ,przy nim znak stop . Czy mozemy przejechac przez przejazd bez zatrzymania sie ?
7.Film skrzyzowanie skrecamy w lewo na zwyklym zielonym .Czy ustepujemy pierwszenstwa pojazdom z naprzeciwka?
8.Film skrzyzowanie jedziemy prosto na skrzyzowanie wjezdza taksowka i jest juz na skrzyzowaniu . Czy w tej sytuacji bezdziesz sie poruszac z niezmieniona predkoscia?
9. Jednokierunkowa 3 pasy ruchu , poj.ciagla na kazdym ,jedziemy srodkiem po prawej auto z przyczepa lekka .Czy mozemy zmienic pas ruchu na prawy ?
10 zdj Most dzieci ida z nauczycielka ,znak ostrzegawczy wyjazd z budowy .dziecko idzie przy krawezniku .Cyz oddalisz sie od prawej krawedzi jezdni_
11.skrzyzowanie z syg swietlna ,ziel swiatlo i znak stop nad nim . Czy w tej sytuacji zatrzymasz sie na skrzyzowaniu?
12.Film ,ulica miedzy domkami pasy a na nich Pan na wozku . Czy w tej sytuacji masz obowiazek ust . pierszenstwa os.niepelnosprawnej.
13.zdj. Noc , ciemno w <&%#$@> ,Staromanek zaparkowany na poboczu . Czy w tej syt musisz miec wl . pozycyjne albo postojowe ?
14.zdj policjant na skrzyzowaniu .Czy mam obowiazek sluchac sie do jego polecen
15.Czy po wzieciu przepisanych lekow mozesz zawsze prowadzic .?
16.Pyt na ktorym poleglem :D autostrada jedziemy lewym ,przed nami nexia .Czy na autostradzie mozemy wyprzedzac z prawej str?dalem na nie w ostatniej sek przed nast pyt:)
17. jakby rozwidlenie drogi glownej na 2 . jedna na wprost 2 w prawo .jedziemy po prawej ciagla a potem przerywana .Pyt czy mozesz skrecic w prawo z tego pasa ruchu?
Specjalistycznych mniej pamietam
18. poczatek drogi eksprewowej i pyt czy w razie awarii nalezy ustawic trojkat 100 m od pojazdu

Specjalistyczne slabiej pamietam
1 zdj koniec ekspresowki .Droga z 2 pasami ruchu z przeciwnej tez oddzielone pasem zieleni .Ile mozemy jechac ciezarowka100/80/70
2 pytanie o dlugos ciagnika z naczepa
3pytanie o mate zaladunkowa.zwieksza sile tarcia
4ile wynosi dzienny czas pracy
5.jaka przerwe mamy po 4,5 h jazdy
6jak powinniesmy zjezdzac stroma kreta gorska droga . z uzyciem retardera i b.zasadniczego ,c.awaryjnego

Przepraszam ale wiecej nie pamietam i zycze powodzenia na egz.
Lisuzia
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 14 lipca 2014, 09:46

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez lukasz61 » wtorek 19 sierpnia 2014, 15:49

19.08.2014, Białystok
podejście pierwsze: 72/74pkt

błąd zrobiłem w pytaniu o oznakowanie przedmiotu wystającego ponad 0,5m za samochodem ciężarowym. wybrałem odpowiedź czerwony prostokąt. co ciekawe kolejne pytanie było identyczne, ale już bez tej opcji. prawidłowa to prostokąt z pasami białymi i czerwonymi.
miałem jeszcze jedno pytanie, które miałem dwa razy w tym samym teście. nie podobne, a identyczne. tylko odpowiedzi oczywiście inne.

generalnie to prawie wszystkie pytania, które miałem padły w tym temacie, może dwóch nie było. także polecam prześledzić dokładnie ten wątek.

miałem jeszcze:
- prędkość pojazdu ciężarowego o masie rzeczywistej 3t na drodze ekspresowej o dwóch pasach ruchu
- policjant stoi do nas bokiem z uniesioną ręką. czy za chwilę będzie możliwy wjazd na skrzyżowanie
- maksymalna wysokość pojazdu
- zdjęcie, dojeżdżamy do skrzyżowania typu T, możliwość jazdy prosto i w prawo (nie zauważyłem znaków pierwszeństwa). przed nami rower. czy możemy wyprzedzić rowerzystę w tej sytuacji
lukasz61
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 19 sierpnia 2014, 15:36

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C Word Gorzow

Postprzez Komar85 » czwartek 28 sierpnia 2014, 14:28

Z jakiej odległości powinno sie gasić pożar gaśnica proszkowa?
A 5-8
B 3-5 zaznaczyłem ta odp
C 8 metrów
Czy ładunek mozna zabezpieczyć łańcuchem stalowym ?
A tak dałem ta odpowiedz
B nie
C mozna tylko pasami
Czy wysokość pojazdu wraz z ładunkiem może przekraczać dopuszczalna wysokość ?
A może jeżeli masz odpowiednie zezwolenie
B w żadnym wypadku. Zaznaczyłem ta odpowiedz
C za pozwoleniem policji
Komar85
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 28 sierpnia 2014, 14:16

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Lopek » czwartek 28 sierpnia 2014, 14:47

Siemano wariaty. Przeglądając ten temat nie mogłem znaleść jednego pytania które chodzi mi głowie a na które chciałbym znać poprawną odpowiedź, gdyż pojawiało mi się za każdym razem ( zalicze trzecie podejście) a nie jestem pewny co do jej poprawnej odpowiedzi. Może ktoś też spotkał się z tym pytaniem.
-------------------------------------------------------------------
Jaki dokument dopuszcza samochód ciężarowy do jazdy (coś w ten deseń)

a) Prawo jazdy kat,C
b) dowód rejestracyjny
c) lista ładunkowa
----------------------------------------------------------------------
Odpowiedzi w poprawnej formie i kolejności jak na egzaminie treść pytania może być nieco przekształcona ale sens utrzymany.

Miałby może ktoś również jakieś źródła internetowe na których można zapoznać się z informacjami dotyczącymi cześci specjalistycznej egzaminu teoretycznego na kategorię C? - chodzi tu o pytania w których występują treści dotyczące usterek pojazdu, dokumentów jakie musi posiadać drajver, czas pracy, odpoczynki i tak dalej i tak dalej.

Czasami się trafią pytania które ni w ząb nie przypominają i nie są cześcią płyty i zasobów edukacji które uzyskałem od swojego instruktora i lokalnego worda.
Lopek
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 28 sierpnia 2014, 14:36

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez gonen85 » sobota 30 sierpnia 2014, 00:30

Witam! Egzamin miałem 26 sierpnia, zdany za pierwszym podejściem 68 pkt ;) Zamieszczam to co zapamiętałem
1 na jaki numer zadzwonisz po pomoc w przypadku wycieku substancji szkodliwych, jedna odpowiedź była 112 i 998 i tą zaznaczyłem, dwie pozostałe są z numerami które widziałem pierwszy raz na oczy ( tu mogłem popełnić błąd )
2 czy można przekroczyć dopuszczalną masę całkowitą w pojeździe ciężarowym
a) tak, o 20%
b) tak, jeżeli nie przekroczy się dopuszczalnego nacisku osi na jezdnię
c) nie
3.wyciek oleju ze skrzyni biegów jest powodem - tutaj pamiętam tylko odpowiedź prawidłową , że uszkodzenia skrzyni
4. Sytuacja na drodze, przede mną samochód , po drugiej stronie ulicy idzie pijany facet, czy mogę wyprzedzić ten samochód - odp Nie
5. Skrzyżowanie, jadę drogą z pierwszeństwem prosto, z naprzeciwka jedzie tramwaj w lewo, czy mam przed nim pierwszeństwo - Tak bo pojazdy szynowe mają bezwzględne pierwszeństwo na skrzyżowaniach równorzędnych, na skrzyżowaniach z oznakowaniem już podlegają przepisom jak każdy inny pojazd
6. droga dla rowerów, chyba po lewej stronie stał tramwaj i pytanie czy można spodziewać się, że wyjedzie tam rowerzysta
7. Czy rowerzysta jadąc drogą dla rowerów musi zachować szczególną ostrożność
8. Czy prędkość na autostradzie jest ograniczona - tak, do 140 km/h
9. Pokazana droga dwujezdniowa o dwóch pasach w jednym kierunku i pytanie z jaką prędkością można poruszać się ciężarówką - 80 km/h
10. czy zakaz palenia papierosów w ciężarówce obowiązuje w przypadku gdy
a) inni pasażerowie są w kabinie kierowcy
b) pasażerowie przewożeni są poza kabiną kierowcy - prawidłowa odpowiedź
c) nie pamiętam
11. jak oznaczony musi być ładunek wystający z tyłu poza obrys ciężarówki
a) pasami białymi i czerwonymi - prawidłowa odpowiedź
b) pasami białymi i czarnymi
c) pasami żółtymi i czarnymi
12 jadę autem z prawej strony chce wyjechać tramwaj z zajezdni, czy ustępuje mu pierwszeństwa - Nie
13. Pytanie banalne czy wyjeżdżając z posesji muszę zachować szczególną ostrożność
14. Jadę autem , na poboczu kierowca w płonącym aucie, czy mam próbować go z tego auta wyciągnąć- odpowiedziałem , że tak
15. poza obszarem zabudowanym stał na przystanku autobus i pytanie czy muszę ustąpić mu pierwszeństwa - odp Nie (zwracać uwagę czy jest to zwykły autobus czy szkolny, bo szkolnemu poza obszarem zabudowanym też trzeba).
16. Jedzie auto nocą i pytanie czy można używać świateł drogowych - odp Nie bo na filmiku mimo, że nie widać znaku to ewidentnie widać , że jedziemy przez teren zabudowany
17. Policjant na skrzyżowaniu stojący do nas plecami z lewą ręką za karkiem, czy może wjechać - odp Nie (będzie on otwierał ruch dla tych z lewej strony, koniecznie się tego nauczyć bo dużo jest pytań o to ).
Dwa pytania były typu z jakiego czasu wstecz jest zapis na tachografie i drugie pytanie podczas kontroli policyjnej do danych na tachografie z jakiego okresu na wgląd policja , w obu przypadkach odpowiedziałem - dzisiaj i 28 dni wstecz
było parę pytań z pierwszej pomocy, nie pamiętam ich ale łatwe były
Dziękuję wszystkim, którzy zamieścili pytania na tym forum, dużo naczytałem się tutaj przed egzaminem ;-) widziałem gdzieś na forum pytanie, jakiej wysokości muszą być burty, gdy w ciężarówce przewożeni są pasażerowie poza kabiną kierowcy - odp 1100 mm ;-)
gonen85
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 29 sierpnia 2014, 23:36

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez marcin103 » poniedziałek 01 września 2014, 11:41

Witam właśnie wróciłem z WORD Radom niestety wynik negatywny 65/74, wyszedłem ostatni z sali.
Pytania nie wyły takie trudne ale na nie które trzeba było się dobrze zastanowić.
1. Wyłożyłem się na pytaniu czy trzeba zachować szczególną ostrożność jadać za samochodem przewożącym osoby niepełnosprawne? T/N dałem TAK.
2. Jaka powinna być szerokość pojazdu z wystającym ładunkiem po bokach.
3. Jaki powinien być normalny okres wypoczynku kierowcy dałem 9 godz a powinno być 10.
Reszty nie pamiętam pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 września 2014, 15:49 przez marcin103, łącznie zmieniany 1 raz
marcin103
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 23 lipca 2014, 17:19

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Michal9191 » poniedziałek 01 września 2014, 13:05

1. nie
2. 0,5m o ile się nie mylę
3. normalny okres wypoczynku kierowcy 9 godz skrócony a 11 normalny (tak mi się wdaję)
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez gonen85 » wtorek 02 września 2014, 09:59

Szerokość pojazdu z ładunkiem nie może przekraczać 3 m a ładunek nie może wystawać na bok więcej niż 23 cm
gonen85
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 29 sierpnia 2014, 23:36

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez meteoB » wtorek 02 września 2014, 12:29

2 czy można przekroczyć dopuszczalną masę całkowitą w pojeździe ciężarowym
a) tak, o 20%
b) tak, jeżeli nie przekroczy się dopuszczalnego nacisku osi na jezdnię
c) nie

Zna ktoś odp na to pytanie bo mi też się trafiło i zaznaczyłem odp. Nie
meteoB
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 25 sierpnia 2014, 08:07

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez xerxes » piątek 26 września 2014, 14:04

Witam, drugie dzisiaj podejście, miałem brać wydruk ale za bardzo sie zdenerwowałem. Mam pytanie bo nie moge znaleźc tego w sieci a raczej się nie powtórzyło.
-Ile kierowca musi mieć odpoczynku nieprzerywalnego po tygodniowym czasie pracy?
a) 24h
b) 36h
c) niepamietam
xerxes
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 26 września 2014, 13:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Michal9191 » piątek 26 września 2014, 14:31

Wychodzi na to ze 45h lub 24h zależy szkoda że nie pamiętasz odp C
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez xerxes » piątek 26 września 2014, 15:37

Michal9191 napisał(a):Wychodzi na to ze 45h lub 24h zależy szkoda że nie pamiętasz odp C


mialem to za 1 i 2 podejsciem. najprawdopodobniej to bylo 45. tyle ze zignorowalem to bo wydalo mi sie za duzo. czyli na pewno 45?
xerxes
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 26 września 2014, 13:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Michal9191 » piątek 26 września 2014, 16:14

Regularny tygodniowy to 45
skrócony tygodniowy to 24

Proponuje przejrzyj czas pracy kierowców
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez xerxes » piątek 26 września 2014, 16:29

Michal9191 napisał(a):Regularny tygodniowy to 45
skrócony tygodniowy to 24

Proponuje przejrzyj czas pracy kierowców

Kiedys chyba gdzies w tym temacie znalazlem link do strony gdzie to graficznie było bardzo fajnie opisane. kojarzy ktos?
xerxes
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 26 września 2014, 13:58

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Michal9191 » piątek 26 września 2014, 16:30

Jeśli chodziłeś lub chodzisz n KW to powinieneś to mieć w google tego jest pełno naprawdę
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości