Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mati92000 » wtorek 10 grudnia 2013, 13:51

Witam, egzamin był w WORD RADOM w dniu 10.12.2013r. wynik to 67pkt :( :( :(
Pytania, które zapamiętałem nie brzmią tak samo:

1. FILM: Droga dwupasmowa w terenie zabudowanym, są dwa pasy w jednym kierunku, my jedziemy lewym pasem a prawym jedzie ten już słynny czerwony Volkswagen Sharan i nagle zaczyna hamować. Film kończy się kiedy dojeżdżamy do niego i jest pytanie: Czy w przedstawionej sytuacji możemy wyprzedzić pojazd po lewej stronie: tak/nie - odpowiedziałem tak
2. Pytanie specjalistyczne: Co się stanie gdy poziom oleju w silniku będzie poniżej wartości minimalnej:
a. silnik się zatrze kiedy będziemy jechać na krętej drodze pod górkę
b. coś się stanie ze skrzynią przekładniową
i odpowiedzi c nie pamiętam ale najbardziej sensowna wydawała mi się A
3. Pytanie o pierwszeństwo na skrzyżowaniu ze znakiem T6a, banalnie proste
4. Zdjęcie, stoimy w mały korku i znak A33, i pytanie czy w tym miejscu możemy spodziewać się zablokowania pojazdów czy coś takiego? tak/nie
5. Zdjęcie (pytanie za 3pkt) dojeżdżamy do przejścia dla pieszych na którym po obu stronach stoi grupka dzieci z opiekunami, i pytanie czy musimy zmniejszyć prędkość.
6. Zdjęcie: Wypadek drogowy, i pytanie: Jesteśmy uczestnikami wypadku drogowego w którym jest jedna osoba zabita, czy musimy pozostać na miejscu - tak/nie
Powtórzyło się pytanie z cysterną wypełnioną do połowy, lub nominalnie lub pustą.
Więcej nie pamiętam. Jak coś sobie przypomnę to wrzucę tu.
mati92000
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 09 grudnia 2013, 23:32

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mati92000 » wtorek 10 grudnia 2013, 13:59

Pamiętam jeszcze:
1. Ile powinna trwać przerwa po 4,5h jeździe? Oczywiście 45min
2. Zdjęcie skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, stoimy na prawym pasie i mamy wyświetloną zieloną strzałkę, która pokazuje że musimy jechać na wprost. Pytanie, czy nie utrudniając ruchu lub zachowując szczególną ostrożność możemy skręcić w prawo? tak/nie - odpowiedziałem nie
3. Zdjęcie: przed nami stoi pomoc drogowa na naszym pasie. Pytanie czy możemy w tej sytuacji ominąć te roboty drogowe wjeżdżając na sąsiedni pas? I widać podwójną ciągłą. Tak/nie - odpowiedziałem że tak bo przecież jak chcemy pojechać prosto to nie będziemy tam stać i czekać np. 5h aż skończą.
4. Zdjęcie: Droga jednopasmowa, podwójna ciągła, widać parking po lewej stronie. Pytanie: czy możemy skręcić na widoczny po lewej stronie parking? Tak/nie - oczywiście NIE bo musielibyśmy najechać na podwójną ciągłą
mati92000
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 09 grudnia 2013, 23:32

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez skobel5522 » wtorek 10 grudnia 2013, 18:27

Witam egzamin WORD PIŁA podejście pierwszę wynik 74/74 pkt :D

Zapamiętane pytania:
1. Ile wynosi maksymalny 2-tygodniowy czas jazdy (pytanie specjalistyczne)
-56
-90 -moja odpowiedz
-45
2.Zdjęcie: Przejazd oraz znak A-24, tramwaj po lewej. Pytanie: czy mogę się spodziewać rowerzysty wyjeżdzającego zaa tramwaju? TAK/NIE TAK
3.zdjęcie: Ładna pogoda, dwupasmówka i znak A-32 "oszronienie jezdni" czy mogę się spodziewać na tym odcinku gołoledzi? TAK/NIE TAK
4.Film: Jadę samochodem gdzieś w mniej oświetlonych miejscach miasta i pytanie: Czy mam obowiązek używać świateł pozycyjnych w trakcie jazdy? TAK/NIE oczywiscie NIE
5.Zdjęcie: Znak informujący o skrzyżowaniu równorzędnym i pytanie: Czy na najbliższym skrzyżowniu znaki pionowe mówią o pierszeństwie przejazdu? TAK/NIE NIE
6.Film: Dojazd do skrzyżowania równorzędnego, motocykl dojeżdzający z prawej, my jedziemy na wprost. Pytanie: Czy musimy ustąpić pierszeństwa motocykliscie z prawej strony? TAK/NIE TAK
7.Film: Jedziemy sobie drogą z pierszeństwem i wyskakuje nam gość z drogi podporządkowanej. Pytanie: Czy muszę być przygotowany do nagłego hamowania? Ten sam film mi się nieraz powtarzał na testach próbnych z pytaniem, czy mogę użyć sygnału dzwiękowego w terenie zabudowanym w celu ostrzeżenia.. TAK/NIE w oby dwóch przypadkach odpowiedz TAK
8.Film: Tramwaj po lewej i skrzyżowanie przed nami, tramwaj zatrzymuję się na świetle czerwonym my jesteśmy na wysokości ostatniego wagonu tego tramawaju. Pytanie: Czy mamy obowiązek zatrzymać sie przed ostatnim wagonem tramwaju? TAK/NIE NIE
9.Zdjęcie: Sygnalizacja świetlna S-3 mamy zielone, strzałeczka wprawo i na skrzyżowaniu tez wprawo. Pytanie: Czy na tym skrzyżowaniu przejedziemy bezkolizyjnie TAK/NIE TAK
10.Pytanie: Jak ma być prawidłowo ustawione boczne lusterko prawe zewnętrzne: było ABC nie pamiętam tych dwóch, ale musi być odpowiedź, abyśmy widzieli bok samochodu i obszar jezdni z tyłu
Ze specjalistycznych
11.Jak dzielimy 45 min przerwy ABC My wybieramy -15 min i 30 min
12.Kiedy oznakowujemy wystający ładunek z boku pojazdu: Były podane dwie miary, my wybieramy w KAZDYM PRZYPADKU
13.Jaką swobodę może mieć nasz przewożony ładunek
-może się turlać
-musi być stabilnie spięty- moja odpowiedz
-może się przemieszczać po naszej pace
14.Jaka jest prędkość maksymalna dla pojazdu ciężarowego powyżej 3,5 t na drodze ekspresowej odpowiedz 80 km/h
Było coś też z pierwszej pomocy niestety nie pamiętam.
Rada ode mnie. Materiały do nauki z CREDO, pytania, filmy i zdjęcia się z tej płyty często powtarzają. książkę "czas pracy kierowców" również z CREDO- czas pracy, czas odpoczynku, czas jazdy, to musicie znać. Listy przewozowe, jakie dokumenty na transporcie krajowym na międzynarodowym. To wszystko jest ładnie opisane w podręczniku kierowcy z credo. I trzepać tego typu fora, dużo pytań się powtarza. jak ktoś już wyżej wspomniał, cudów nie ma i umieć coś trzeba. Tyle ode mnie. pozdrawiam przyszłych kierowców!!!
skobel5522
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 10 grudnia 2013, 16:50

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez fafciak » środa 11 grudnia 2013, 21:41

WORD Rzeszów

Podchodziłem 2 razy i 2 razy miałem po 67pkt. Jak pech to pech, w sumie raczej moja głupota :P

W obu testach zawaliłem na policjancie.

1. Stoi bokiem z dłonią przy szyi, czy możemy jechać prosto ? Możemy (zastanawiałem się tutaj nie wiem nad czym i mi czas uciekł, śmiech)
2. Stoi przodem z rozłożonymi rękami, czy możemy skręcić w prawo jeżeli nie utrudnimy ruchu i nie zagrażamy bezpieczeństwu ? Nie możemy (wiedziałem że nie, a zmyliło mnie to że jak nie utrudnię ruchu to może jednak mogę)

Tak to ogólnie pierwsze 20 pytań banalne.

Następna moja głupota to:

Który znak nie obowiązuje pojazdów o dmc 3,5t.
a) zakaz wjazdu pojazdom osobowym
b) zakaz wjazdu ciągników rolniczych
c) zakaz wjazdu ciężarowym

Odpowiedziałem a, jakoś tak mi się kliknęło i od razu poszedłem dalej :lol:

Tak to pamiętam:

Kto może nam wyrobić kartę kierowcy:
a)pracodawca (chodziło o prezesa czy jakoś tak)
b)każdy pracownik firmy
c)tylko kierowca

Jaki dokument musimy posiadać w pojeździe, przewożąc rzeczy w kraju:
a)dowód osobisty
b)dowód rejestracyjny
c)zaświadczenie lekarskie

Jaka jest dopuszczalna długość pojazdu członowego:
a)12m
b)16,5m
c)18,75
Tu też się pomyliłem i zaznaczyłem 18,75 a tyle może mieć z przyczepa. Członowy to z naczepa.

Następne chodziło o to w jakim okresie czasu załoga 2 osobowa musi odpocząć:
oczywiście 30h
dla jednego 24h

Były jeszcze pytania o przerwę ale już tu na forum są to nie będę powtarzał.
Pytania z dokumentami też już tu na forum są.
Reszty nie pamiętam bo już to chwilę temu było, następny egzamin w piątek mam nadzieje że przekroczę swój próg 67pkt :roll:

Polecam wziąć po egzaminie arkusz odpowiedzi i iść sprawdzić co mieliśmy błędnie.
fafciak
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 11 grudnia 2013, 21:02

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Jurand91 » środa 11 grudnia 2013, 23:43

Cześć wam wszystkim:)
Dzisiaj miałem egzamin za 2 podejściem 71 pkt na wstępie zaznaczę że czytając pytania z tego forum natrafiłem na 6 więc polecam czytać je bo na prawdę się powtarzają.

W sumie pierwsze 20 pytań nie było zbyt trudne ale parę było podchwytliwych:

1. Czy widząc taką informację należy zachować szczególną ostrożność (zdjęcie autostrada i nad nią wyświetlone znaki uwaga nad każdym pasem a nad nimi informacja że otwarta jest nowa autostrada) na początku widziałem tylko te znaki i zaznaczyłem że należy zachować ostrożność a potem dopiero zorientowałem się jaka jest informacja. Pewnie bylem jeszcze w stresie gdyż to było 1 pytanie.
2. Fota leży człowiek w kasku w kałuży z podejrzeniem urazu kręgosłupa czy go przewracamy na plecy T/N Dałem nie gdyż widząc po zdjęciu kask chroni drogi oddechowe przed ew. aspiracją wody z tej kałuży więc czekamy na pogotowie.

Reszta pierwszych pytań była w miarę logiczna i klarowna.

w Specjalistycznych:

1. Na jak długi okres może być wydana karta kierowcy:
a) 10 lat
b) 5 lat ale nie dłużej niż ważność prawo jazdy
c) bezterminowo
Jurand91
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 11 grudnia 2013, 23:25

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez fafciak » czwartek 12 grudnia 2013, 17:57

Wykonując na rzecz przedsiębiorcy własnym pojazdem niezarobkowy przewóz towarów jaką umowę powinieneś posiadać:
A.
umowę zlecenie
B.
umowę o prace
C.
umowe o dzieło

Proszę odpowiedzcie na to pytanie bo na jednej ze stron piszą że ma być umowa o dzieło. Tutaj ludzie piszą że o pracę i ja już nie wiem.
fafciak
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 11 grudnia 2013, 21:02

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mati92000 » piątek 13 grudnia 2013, 14:25

ODNOŚNIE TWOJEGO PYTANIA JAKĄ UMOWĘ MUSIMY POSIADAĆ. OCZYWIŚCIE UMOWĘ O PRACĘ, NA DOWÓD TEN ARTYKUŁ:
http://www.zakladamyfirme.pl/artykul_na ... lasne.html
mati92000
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 09 grudnia 2013, 23:32

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez fafciak » piątek 13 grudnia 2013, 15:28

Udało się, 73pkt :)

Pierwsze 20pyt, jak zwykle zwykłe przepisy, policjant, tramwaj, parkowanie, prędkość, przystanek itp, to wszystko trzeba umieć. Ogólnie wszystkie przepisy trzeba znać :)

Ze specjalistycznych trafiłem dość łatwy zestaw, czas pracy kierowcy i dwóch kierowców trzeba znać dokładnie, dokumenty to samo, gabaryty, długości, oznaczenia.

Jedno pytanie nad którym się zastanawiałem:

W którym przypadku musimy oznakować ładunek gdy wystaje poza tylni obrys pojazdu:

a) gdy wystaje ponad 0,5m
b) w każdym przypadku
c) gdy wystaje ponad 0,2m

egzamin skończyłem w 10min, pytania jakoś mi nie utkwiły bo się starałem nie zastanawiać tylko zaznaczać to co wiem :)
Pozdrawiam, i powodzenia wszystkim w zdaniu tego "dziwnego" egzaminu. Z fartem.
fafciak
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 11 grudnia 2013, 21:02

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez minio47 » poniedziałek 16 grudnia 2013, 22:54

12 grudnia udało mi się :) za drugim razem 69pkt ; )

Pytań za bardzo nie pamiętam ale powiem z jakich źródeł korzystałem ; )

ePrawoJazdy.net
prawkobazapytan.pl/podstawa.html
zdamyto.pl/
Rówienież do książki zaglądałem którą mam z Vademecum jak i płyt z testami PWPW i Grupy Image ;).

I tutaj przed egzaminem się uczyłem:
http://www.ekursy.prawojazdy.com.pl/

Warto założyć konto zapłacić te pieniądze i wykipić NOWE TESTY nie ekursy
Jest wiele pytać które widziałem tutaj na forum i niektóre z nich które są podane na tym forum są nieprawidłowe ; ) dlatego warto zajrzeć i rozwiązywać egzamin z danego WORD-u bo się tam wybiera ; )!!
minio47
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 16 grudnia 2013, 22:44

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez pawelmakro » sobota 11 stycznia 2014, 13:51

72 PUNKTY :) ZDANE 1 CZY WTEJ SYTAUCJI MASZ PIERSZENSTWO PRZED MOTOCYKLEM Z PRAWEJ STRONY SKRZYZOWANIE ROWNORZEDNE ODP NIE
2CZY W TEJ SYTUACJI MOZESZ JECHAC DALEJ TRAMWAJ STAJE NIE MA JAKO TAKIEGO PRZYSTANKU TYLKO ZNAK PRZYSTANEK AUTA STOJA PRZY KRAWEZNIKU WYJSCIE Z TRAMWAJU NA NASZA STRONE ODP NIE
3CZY NASTEPNY SYGNAŁ BEDZIE ZAKAZYWAŁ WJAZDU NA SKRZYZOWANIE POLICJANT TYLEM DOMNIE Z PODNIESIONA REKA DO GORY ODP NIE BO DAJE SYGNAŁ ZE ZMIENI SIE PIERSZENSTWO NA SKRZYZOWANIU
4CZY WTEJ SYTUACJI UZYJESZ SYGNAŁU DZWIEKOWEGO AUTO WYKONUJE PRACE NA DRODZE I WJEZDZA NA PAS KTORYM JEDZIEMY ODP NIE
5 CO NALEZY ZROBIC W TEJ SYTUACJI ROBOTY DROGOWE NA DRODZE MUSIMY ZJECHAC NA PRAWY PAS BYŁY 3 WARIANTY WYBIERAMY MUSIMY UPEWNIC SIE CO DZIEJE SIE NA PASIE NA KTORY CHCEMY WJECHAC
6 CZY WTYM PRZYPADKU MUSISZ POWIADOMIC SŁUZBY O MIEJSCU ZDARZENIA JAKIS WYPADEK PRZED NAMI ODP TAK M
PREDKOSC TEZ BYŁA POZA ZABUDOWANYM DROGA JEDNOJEZDNIOWA KM/H 70
7 POTRACENIE PIESZEGO CO NALEZY ZROBIC DZWONIC PO POMOC ZABEZPIECZYC MIEJSCE UDZIELIC POMOCY I TA ODP JEST PRAWIDŁOWA

ZE SPECJALISTYCZNYCH
CZY PRZY USZKODZENIU RETARDERA MOZESZ DALEJ JEZDZIC BYŁY 3 MOZLIWOSCI WYBIERAMY NIE NALEZY GO NAPRAWIC
CZY TEN POJAZD UZYWA SWIATEJ POZYCYJNYCH PRAWIDŁOWO LEWE TYLKO WLACZONE TAK NIE ODP NIE I TO TEZ TRZEBA ZNAC BO POJAZD DO 6 M MOZE UZYWAC JEDNEGO NA POSTOJU A POWYZEJ JUZ MUSI MIEC DWA WLACZONE
JAK DZIELIMY PRZERWE 15:30
KIEDY OZNAKOWUJEMY LADUNEK WYSTAJACY Z PRZODU WYBIERAMY W KAZDYM PRZYPADKU
CZAS PRACY W OKRESIE DWUTYGODNIOWYM 90 GODZ
JAKIE DOKUMENTY PODCZAS TRANSPORTU PRAWKO C1 C PSYCHOTESTY WIADOMO KAT C
KIEDY OZNAKOWUJEMY POJAZD Z TYŁU DŁUGOSC 6M 9 M WYBIERAMY 9M CHODZI O TE TABLICE ZOLTE
NIEPRAWIDLOWOSC GDZIE WYSTEPUJE POJAZD PELNY PUSTA PRZYCZEPA PRZYCZEPA PELNA PUSTY POJAZD I TO JEST ODP PRAWIDLOWA
PRZY PRZEWOZIE MIEDZYNARODOWYM JAKIE DOKUMENTY


JAK MI SIE PRZYPOMNI TO NAPISZE WIECEJ OGOLNIE SZABLON PYTAN JEST ZAWSZE TAKI SAM TRAMWAJ POLICJANT PIERSZENSTWO I BEZPIECZENSTWO NA DRODZE SPECJALISTYCZNE WARTO WIEDZIEC DUZO BO POYTANIA SA ROZNE OGOLNIE WYMOGI TEMAT LADUNKU GABARYTY ILE MOZE WYSTAWAC JAK OZNACZAMY POJAZDY TE PYTANIA TEZ SA WARTO PRZYPOMNIEC SOBIE ZNACZENIE ZNAKOW ITD BO SA PYTANIA TYPU ZDJECIE DROGA DWUPASMOWA W JEDNYM KIERUNKU PRZEJSCIE DLA PIESZYCH ZERO LUDZI NA NIM I W POBLIZU NIKOGO NIE WIDAC I PYTANIE CZY NALEZY ZMNIEJSZYC PREDKOS I TERAZ CO ROBICIE KAZDY JEDZIE NIE ZWALNIAJAC I ODPOWIDZ MUSI BYC TAK MOZNA NA TAKICH PYTANIACH SIE WYLOZYC NIE ODPOWIADAC CO BYSCIE ZROBILI POPROSTU KODEKS MOWI ZAWSZE NALEZY ZWOLNIC I TYLE


KORZYSTAŁEM Z TEGO FORUM PRZEGLADAJAC PYTANIA I POMOGLO TO SIE UKIERUNKOWAC CO WARTO SIE NAUCZYC I WIEDZIEC ZYCZE ZDANIA TEGO EGZAMINU A KTO MOWI TO PROSTE ZAPRASZAM NIECH ZDA POWODZENIA :)
pawelmakro
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 11 stycznia 2014, 13:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez osstry55 » poniedziałek 13 stycznia 2014, 17:16

WORD Warszawa, druga próba 65/74 :(

i takie oto pytanie którego nie widziałem wcześniej:

W jakiej sytuacji kierujący pojazdem ciężarowym nie może palić papierosów:

A gdy jedzie z pasażerem w kabinie
B gdy wiezie pasażerów na pace
C podczas postoju na świeżym powietrzu

prawidłowa odpowiedź to B
osstry55
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 13 stycznia 2014, 12:16

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez kefirJKB » piątek 17 stycznia 2014, 01:02

3 Raz już :( A wydawało się mi, że już zdałem, a tu NEGATYWNY. Pytania które zapadły mi w pamięci:
1) obrazek: droga, znak autostrada. Pytanie: Czy na tak oznakowanej drodze możesz zawrócić TAK/NIE
2) obrazek: Jedziesz drogą i przed sobą widzisz leżącą osobę częściowo na jezdni. Pytanie: Czy jadąc i mając za sobą kolumnę samochodów widząc przed sobą leżącą osobę możesz ją ominąć TAK/NIE
3) Nie pamiętam dokładnie, ale chodziło o pytanie dotyczące niskiego poziomu oleju w silniku i czy może to skutkować:
a) zatarciem silnika podczas jazdy na wzniesieniu
b) głośnej pracy silnika
c) nie pamiętam
4) filmik: Wyjazd ze stacji benzynowej dojeżdżasz do skrzyżowania w kształcie litery "T". Skrzyżowanie nie oznakowane, Ty jedziesz w lewo, a samochód po lewej stronie w prawo. Czy ustępujesz mu pierwszeństwa? TAK/NIE
Proszę o odpowiedź :)
kefirJKB
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 17 stycznia 2014, 00:43

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez MacBet » piątek 17 stycznia 2014, 17:00

Dziś za 3 razem WORD Piotrków, ale się udało pytanie niedosłownie skopiowane ale te co zapamiętałem podam i odp są na 100% poprawne. 74/74

1. Fota- jedzie gość rowerem (wjeżdża na wiadukt) na którym jest asfalt świeżo położony bez namalowanych pasów, pyt- czy można wyprzedzić rowerzystę ? odp TAK
2. Fota- zwykła droga jedno jezdniowa, dwu kierunkowa idzie chodnikiem ojciec z dzieckiem prowadząc wózek, a drugą ręką na rowerku (taki z kijkiem) prowadzi dziecko, pyt- czy można w tej sytuacji zrezygnować z obserwacji dzieci ?? odp NIE (wydawało by się że można bo daleko od jezdni i ojciec panował ale jest nie
3. pijany gość na pasach mamy zielone, czy możemy podejrzewać że wtargnie, odp TAK
4. pijany idzie po lewej stronie na jezdni dwu kierunkowej jedno jezdniowej pyt czy można wyprzedzać odp NIE
5. Czy znak A-9 informuje o zbliżaniu się do przejazdu bez zapór, Odp NIE
6.Film, mamy pierwszeństwo i z lewej wyjeżdża nam koleś (teren zabudowany) czy możemy w tej sytuacji w ter.zab użyć sygnału dźwiękowego odp TAK
7. ten sam film j.w czy powinniśmy podjąć wszelkie kroki w celu zatrzymania naszego pojazdu by uniknąć kolizji odp TAK
8.film- lewoskręt zielone światło na nim czarna strzałeczka w lewo czy możemy zawrócić odp NIE
9.znaki z pierwszeństwem (kilka pytań) wiadomo motor z lewej itp tak że tego nie ma co pisać
10.czy jak zapory zostały podniesione a pali się światło na przejeździe możemy wjechać na przejazd odp NIE
11.policjant stoi bokiem do nas i czy możemy wjechać odp TAK
12. tramwaj wyjeżdża z zajezdni i czy mamy pierwszeństwo odp TAK
13. teraz ze specjalistycznych

jakie dokumenty musimy posiadać przy sobie podczas międzynarodowego przewozu drogowego
a) licencję
b)odpis licencji <- poprawna na 100%
c) zaświadczenie od przedsiębiorcy

kiedy kierujący nie może palić papierosów
a)z pasażerem w kabinie
b)z pasażerami poza kabiną <-poprawna na 100%
c)na postoju

ile max można mieć skróconych odpoczynków w okresie dwutygodniowym
a)nie więcej niż 2
b)nie więcej niż 3 <- poprawna !
c)nie więcej niż 4

długość pojazdu samochodowego z naczepą
b)16.5m na 100% innych

ile może wystawać ładunek z przodu
a) 0.5m od obrysu pojazdu i 1,5m od fotela kiero <- poprawna

a no i pare pytań o znaki, kończące się pasy, wyjazd z pola czy włączasz się do ruchu odp tak itp jak coś się jeszcze przypomni napiszę, Pozdro Panie i Panowie, powodzenia ! mam nadzieję, że coś tam pomogłem
MacBet
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 17 stycznia 2014, 16:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez jimux » piątek 17 stycznia 2014, 17:33

Witam.
Egzamin MORD Tarnów. Pierwsze podejście 74/74.
Jeżeli chodzi o część podstawową polecam stronę zdamy to , miałem 3 pytania identyczne jak z tej strony.
To co pamiętam.
1. Czy musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni. TAK/NIE NIE
2. Znak t-18a i pytanie czy możesz spodziewać się nagłej zmiany kierunku jazdy TAK/NIE TAK
3. Widzisz piłkę na drodze a obok dzieci , czy w tym wypadku musisz być przygotowany do zatrzymania pojazdu TAK/NIE TAK
Część specjalistyczna.
1. Prędkość samochodu ciężarowego na drodze dwujezdniowej oddzielonej pasem zieleni zaraz po znaku koniec terenu zabudowanego
ODP: 80km/h
2. Zakorkowany tunel , jaka minimalna odległość zachowasz od poprzedzającego samochodu.
ODP: nie mniej niż 5 metrów
3. Jak daleko może wystawać ładunek z przodu pojazdu
ODP: 0,5 metra od obrysu pojazdy i 1,5 metra od siedzenia kierowcy
4. Prowadzisz transport na potrzeby własne , jaki dokument okażesz podczas kontroli
ODP: wypis z zaświadczenia.
5. Masz analogowy tachograf , z jakiego czasu powinieneś mieć wykresówki
ODP: z dnia dzisiejszego i 28 dni poprzednich
6. Pytanie z pierwszej pomocy przy oparzeniu skóry.
ODP: chodziło o schłodzenie miejsca oparzenia zimną wodą
7.Wjeżdżasz samochodem w kałużę co robisz.
ODP: Płynnie zwalniam (coś w tym stylu) , ale napewno nie zaznaczać gwałtownie hamuje.

Powodzenia!!!!!!!!
jimux
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 17 stycznia 2014, 17:07

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez jotka08 » piątek 14 lutego 2014, 18:28

MORD Tarnów
podejście pierwsze
73/74 - pozytywny :)
to co pamiętam - po kresce będę pisał odpowiedzi, które ja zaznaczyłem
kolejność przypadkowa, brzmienie pytań na pewno zmienione ale sens zachowany ;)
1) koleś cofający z parkingu i patrzy przez odsuniętą szybę do przodu i pytanie czy dobrze wykonuje ten manewr ? | NIE
2) tramwaj stojący po lewej stronie jezdni, dojeżdżamy do ostatnich jego wagonów i w oddali widzimy czerwone światło dla naszego pasa ruchu i pytanie czy kierujący powinien zatrzymać pojazd na wysokości ostatniego wagonu ? | NIE (tutaj była lekka niepewność, która się później rozwiała - nie zwróciłem uwagi czy był znak przystanku)
3) czy ustępujemy tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni ? (jakieś zdjęcie było) | NIE
4) podobna sytuacja jak w 2 pytaniu, tzn dojeżdżamy do ostatniego wagonu tramwaju, z tym że po prawej stronie jest znak przystanku i czy mamy się zatrzymać na wysokości ostatniego wagonu | TAK (i tu rozwiały się wątpliwości odnośnie 2 pytania - bo chyba 2 razy takiej samej sytuacji by nie przedstawili)
5) zdjęcie jak dojeżdżamy do przejazdu kolejowego z podniesionymi zaporami, przed nami 2 albo 3 rowerzystów i pytanie czy możemy ich wyprzedzić zachowując szczególną ostrożność ? | NIE
6) auta zaparkowane po prawej stronie jezdni, częściowo na drodze, częściowo na chodniku i pytanie czy omijając je mamy cały czas mieć włączony kierunek ? | NIE
7) zdjęcie - dojeżdżamy do skrzyżowania, pali się zielone światło i na skrzyżowaniu stoi policjant plecami do nas i pytanie czy w zaistniałem sytuacji mamy obowiązek stosować się do poleceń kierującego ruchem | TAK
8) ten znak http://www.sklepdrogowyplaneta.pl/asset ... b4ecb3.JPG pod nim bądź nad nim (już nie pamiętam :roll: )
http://s1.blomedia.pl/autokult.pl/image ... 238091.jpg
i pytanie w stylu czy w takiej sytuacji kierowca powinien zrezygnować z wyprzedzanie i zając prawy pas | TAK
9) dojeżdżamy do skrzyżowania na zielonym świetle i zapala się pomarańczowe i pytanie czy w zaistniałej sytuacji, gdy jedziemy 30 km/h powinniśmy zatrzymać pojazd | TAK (wydaje mi się że tutaj zgubiłem ten 1 pkt ale na 100% nie jestem pewny, bo z jednej strony 30 km/h to nie jest szybko i można się zatrzymać, ale z drugiej strony wszystko zależy od tego, jak daleko jesteśmy od sygnalizatora)
10) skręcamy w lewo w jakaś boczną uliczkę (brak świateł i brak pasów), 2 dzieci przy prawej krawędzi i jedno z nich na zrobiło już krok na jezdnie i czy musimy ustąpić pierwszeństwo dzieciom przechodzący w nieoznakowanym miejscu | TAK
11) podobna sytuacja jak wyżej, dwa pasy ruchu w jednym kierunku, my na lewym pasie, kobieta przy pasach z prawej strony jezdni i auto jadące lewym pasem zatrzymuje się i czy musimy się zatrzymać | TAK
12) znak http://www.autoex.pl/_img/img_znaki_dro ... y_A-17.jpg i pytanie w stylu czy możemy się spodziewać szkoły bądź miejsca w szczególności uczęszczanego przez dzieci | TAK
13) jedziemy, linia przerywana, przed nami auto,zaczynamy wyprzedzać, po lewej w oddali idący człowiek i pytanie czy jeśli ma się podejrzenie, że osoba idąca z na przeciwka jest pod wpływem alkoholu to czy powinniśmy kontynuować manewr wyprzedzania wyprzedzać | NIE
14) znak koniec strefy zamieszkania http://www.kamiennagora.pl/files/image/ ... D/d-41.jpg my skręcamy w prawo z lewej strony jedzie samochód i czy mamy pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem | NIE
15) jedziemy po "łuku" z prawej widzimy auto dojeżdżające do drogi po której jedziemy, po prawej znak "masz pierwszeństwo" i przebieg drogi z pierwszeństwem i czy mamy pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem | TAK
16) jedziemy po pasie na którym jest strzałka skrętu w lewo, na sygnalizatorze świeci się zielona strzałka i czy możemy w tej sytuacji jechać na wprost | NIE
17) jedziemy po pasie umożliwiającym zawracanie i skręt w lewo, na sygnalizatorze zielone światło i czy możemy zawrócić | TAK

Ze specjalistycznych:
1) dopuszczalny czas jazdy w dwóch tygodniach | 90 godzin
2) coś w stylu w jakim cyklu liczymy odpoczynek w załodze dwuosobowej | 30 godzinnym
3) kto może wyrobić kartę kierowcy | tylko kierowca (była jeszcze opcja że przedsiębiorca u kogo jest zatrudniony kierowca, lub osoba trzecia w imieniu kierowcy)
4) jaka jest maksymalna szerokość pojazdu z ładunkiem, jeśli sam pojazd ma 2,55 m | 3 m (do wyboru było chyba jeszcze 2,55 m; 2,65 m)
5) coś z hamulcami, że nie działają, nie można wcisnąć pedału (nie pamiętam dokładnie) | zaznaczyłem za niski poziom powietrza (było jeszcze za duży i jeszcze jakaś 3 opcja której nie pamiętam)
6) jeszcze coś z ładunkiem, coś o wystawaniu na boki jeśli pojazd ma 2,55 m | i tam odpowiedź że nie może przekraczać 3 m i nie może wystawać z jednej strony więcej niż 23 cm

było jeszcze coś o lekach ale nie pamiętam treści, chyba czy powinniśmy zwracać uwagę na treść ulotki czy mają wpływ na prowadzenie pojazdu
miałem jeszcze odległość od omijania tylko nie pamiętam co to było i było, do wyboru 1 m 1,5 m i bezpieczna
było chyba jeszcze zdjęcie wjeżdżającego tramwaju tramwaju na rondo i my tej wjeżdżamy na rondo i czy powinniśmy ustąpić pierwszeństw tramwajowi | TAK

tak jak tutaj już ludzie pisali nie spieszyć się, czytać dokładnie pytanie, i podczas filmów zwracać uwagę na znaki

do nauki używałem podręcznika tego podręcznika http://www.asgraf.pl//index.php?id=153&id2=19 i testów, które były w zestawi i z kodeksu drogowego (jeśli moderacja forum uznaje to za reklamę proszę usunąć)

Pozdrawiam

//edycja
miałem jeszcze znak koniec obszaru zabudowanego i jaka jest maksymalna prędkość pojazdu powyżej 3,5 t | 70 80 90
jotka08
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 14 lutego 2014, 17:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości