Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez terror » poniedziałek 20 lipca 2015, 01:22

Zapamiętane nie jest ale miałem je w testach, po krótkim namyśle zaznaczyłem odpowiedź A. Poprawna odpowiedź to B. Dlaczego?

Zrzut ekranu: http://i.imgur.com/QKykThL.png

Najlepsze jest to, że nie wolno palić - za to grozi mandat 50zł. :)
A jeśli chodzi o odpowiedź A - palenie bierne. Ale co mają osoby poza kabiną do dymu tytoniowego?
PJ: B, C
Avatar użytkownika
terror
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2015, 23:27

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 20 lipca 2015, 17:17

terror napisał(a):Zapamiętane nie jest ale miałem je w testach, po krótkim namyśle zaznaczyłem odpowiedź A. Poprawna odpowiedź to B. Dlaczego?

Zrzut ekranu: http://i.imgur.com/QKykThL.png

Najlepsze jest to, że nie wolno palić - za to grozi mandat 50zł. :)
A jeśli chodzi o odpowiedź A - palenie bierne. Ale co mają osoby poza kabiną do dymu tytoniowego?



A wiesz dlaczego takie pytanie się pojawiło ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez terror » poniedziałek 20 lipca 2015, 23:49

Nie mam pojęcia, wytłumacz.
PJ: B, C
Avatar użytkownika
terror
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2015, 23:27

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez terror » środa 22 lipca 2015, 16:23

Domyślam się, że chodzi tu o przewóz osób - nie palić gdy wiozę ludzi. Tak?
PJ: B, C
Avatar użytkownika
terror
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2015, 23:27

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Borys_q » środa 22 lipca 2015, 16:36

Zasadniczo kierującemu przewożącemu osobe nie wolno palić tytoniu w trakcie jazdy, tylko tyle że dużo przypadków łapie się pod wyjątek.

Art 65.5
5. Kierującemu pojazdem silnikowym, który przewozi osobę, zabrania się
palenia tytoniu lub spożywania pokarmów w czasie jazdy. Nie dotyczy to
kierującego samochodem ciężarowym, który przewozi osobę w kabinie kierowcy, i
kierującego samochodem osobowym, z wyjątkiem taksówki.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez terror » czwartek 23 lipca 2015, 13:34

1) czas przerwy kierowcy: po okresie prowadzenia pojazdu trwającym cztery i pół godziny kierowcy przysługuje ciągła przerwa trwająca co najmniej 45 minut, chyba że kierowca rozpoczyna okres odpoczynku

2) pytanie z szybą (o jej częściowe zasłonięcie) gdzie odpowiedziami był notes, roleta i coś jeszcze - wybrałem odpowiedź drugą (niestety nie pamiętam już co to było) (aktualizacja)

3) ile gasnic dla ciezarowego, gdy przewozimy osoby

I trafiło mi się pytanie z tytoniem o które tu pytałem.

I tyle zapamiętałem z dziś.. udało się za drugim razem (70pkt) za pierwszym 67 :)
PJ: B, C
Avatar użytkownika
terror
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2015, 23:27

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez skoczek » piątek 07 sierpnia 2015, 12:26

W3 udało się w dużej mierze dzięki forum.
Praktycznie 60% pytań czytałem tutaj. Pytań niestety nie pamiętam ale niektóre z nich:

szybko i migrająca żarówka kierunkowskazu
Tylko i wyłącznie przepalona jedną z żarówek

Wyszstkie prędkości sam pow 3,5 t.

Foto Mijamy przęsło wiaduktu które jest po naszej prawej stronie czy w tym przypadku powinniśmy zachować odstęp co najmniej 1 m - zaznaczył em nie bo mamy zachować odstęp be,pieczony zresztą miałem to pyt w testach z ośrodka

Policjant banal jak stoi plecami lub przodem stój jak bokiem jedź i wszystko w temacie
Pieszego PR,ez inny pojazd
Pytania z 1 pomocy czy w tej sytuacji(widoczne potracenie pieszego przez inny pojazd) w pierwszej kolejnosci wzywajac pomoc podasz miejsce wypadku
3 rozwiazania ktorych niestety ne pamietam ale prawidlowo tak najpierw miejsce potem sytuacja a nastepnie dane

Napewno mus zjac gabarytu i czasy.
skoczek
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 07 sierpnia 2015, 11:53

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez DaBomb23 » sobota 29 sierpnia 2015, 01:52

MORD Nowy Sącz
Za mną dziś zaliczona teoria kategorii C. 69/74 :o

Na początku chce tylko podziękować każdemu kto się tutaj udziela, kto dodawał swoje pytania. Na egzaminie trafiła mi się większość pytań z tego forum na które nawet mając w jednym palcu książkę z OSK nie byłbym w stanie odpowiedzieć. Dlatego każdemu zalecam przejrzeć te 18 stron bo to wiedza bezcenna!

Z pytań które były np:

1. Czy ten znak d-33 (informacyjny na nim drzewko i domek) informuje o schronisku młodzieżowym?
TAK To moja odpowiedź i poprawna gdyż miałem maksimum z podstawowych.
NIE

2. Ile godzin powinien trwać tygodniowy odpoczynek kierowcy
a)Nie mniej niż 45 godzin
b)Nie mniej niż 24 godziny
c)Nie mniej niż 36 godzin

3. Czy taksówkarz w momencie przewozu klientów może nie mieć zapiętych pasów?
TAK
NIE

4. Wyjeżdżający tramwaj z zajezdni, czy ustępujesz mu pierwszeństwa?
Tak
NIE

5. Autobus szkolny poza terenem zabudowanym, czy mam mu ustąpić gdy włącza się do ruchu?
Tak
NIE

Reszty pytań nie pamiętam bądź są już opisywane na tym forum o takich kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniach nie będę się rozpisywał.
DaBomb23
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 29 sierpnia 2015, 01:20

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez rondel92 » wtorek 17 listopada 2015, 01:16

Witajcie mam do Was pytanie, otóż od tego roku baza pytań została odtajniona czy jakoś tak. Czy mając książkę "Kierowca Doskonały CD" autorstwa Henryka Próchniewicza mam pewność, że żadne pytanie na egzaminie mnie nie zaskoczy ? Czy zbiór ponad 3000 pytań z tej płyty to pełny zbiór z rzeczywistymi pytaniami jakie występują na egzaminie w Wordzie ? Bo przyznam szczerze, że już 2 raz lecę z tymi pytaniami na płycie i nie spotkałem się z pytaniem typu
- Wystająca głowa kierowcy przy wycofywaniu
- jakiś niezarobkowy przewóz jaka umowa
- czy można prowadzić pojazd który ma więcej niż 4 metry wysokości
itp itd

Czy lepiej kupić dostęp tutaj - http://www.prawojazdy.com.pl/testy ? Czy na tej stronie jest rzeczywiście pełna baza pytań ? Nawet takie co tu były wpisywane w tym temacie od 3 lat ?
21.01.2013 kat B teoria i praktyka I podejście POZYTYWNY
17.12.2015 kat C teoria I podejście POZYTYWNY
07.01.2016 kat C praktyka I podejście POZYTYWNY
10.02.2016 Egzamin Kwalifikacja Wstępna POZYTYWNY
29.02.2016 kat C+E praktyka 3 podejście POZYTYWNY
rondel92
 
Posty: 74
Dołączył(a): wtorek 13 października 2015, 15:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez rondel92 » czwartek 19 listopada 2015, 20:14

Jaka jest maksymalna dopuszczalna, łączna szerokość: samochodu ciężarowego i ładunku wystającego poza boczne płaszczyzny pojazdu?

Jak to w końcu jest z tym pytaniem ? a) 2,55 b)2,7 c)3m
21.01.2013 kat B teoria i praktyka I podejście POZYTYWNY
17.12.2015 kat C teoria I podejście POZYTYWNY
07.01.2016 kat C praktyka I podejście POZYTYWNY
10.02.2016 Egzamin Kwalifikacja Wstępna POZYTYWNY
29.02.2016 kat C+E praktyka 3 podejście POZYTYWNY
rondel92
 
Posty: 74
Dołączył(a): wtorek 13 października 2015, 15:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez jasper1 » czwartek 19 listopada 2015, 21:10

Art.61.6.1)
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez zebek6 » sobota 21 listopada 2015, 23:15

Do rondel92 tez mam ten podręcznik i nie radze ci się uczyć z załączonej do niego płytki. Są tam błędne odpowiedzi na pytania na szczęście w porę się kapnąłem.
Na dzien dzisiejszy ucze sie z testów ściągniętych z tej strony http://poprawojazdy.pl/prawo_jazdy/ miałem tesz wykupiony dostep do testów na Zdamyto ale nie wiem czy było warto. Znalazłem jeszcze za darmo coś takiego http://liwona.pl/egzamin/
Mam nadzieje że pomogłem :D ja w Poniedziałek drugie podejście :)
zebek6
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 21 listopada 2015, 22:48

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mkmartv » niedziela 22 listopada 2015, 01:42

Witam. Co do strony http://poprawojazdy.pl/prawo_jazdy/ na której jest zamieszczony program z oficjalną bazą pytań do wszystkich kategorii, też korzystam między innymi z tego programu, ale jak do tej pory odkryłem na nim dwie nieprawidłowe odpowiedzi:
Pierwsza z nich dotyczy pytania:
Który z wymienionych warunków musi być spełniony, aby włączyć tempomat?
A- Pojazd osiągnął minimalną prędkość określoną przez producenta.
B- Został wciśnięty pedał sprzęgła.
C- Została włączona funkcja ograniczenia prędkości pojazdu.
w tym programie prawidłową odpowiedzią jest C- a w rzeczywistości prawidłowa odpowiedź do tego pytania to odpowiedź A-
Drugie pytanie to:
Który dokument masz obowiązek posiadać przy sobie wykonujący przewóz drogowy?
A- Licencję uprawniającą do wykonywania transportu drogowego rzeczy.
B- Zaświadczenie wskazujące przyczyny braku wykresówek lub nieużytkowania karty kierowcy.
C- Orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu kierowcy
w tym przypadku prawidłowa odpowiedź na to pytanie jest B-, a w tym programie jest zaznaczona odpowiedź A-
Zauważyłem jeszcze minimum dwie podejrzane odpowiedzi, ale w tej chwili nie mogę sobie skojarzyć o jakie to pytania chodziło jak sobie przypomnę to napiszę, a tak apropos tego programu, to powstał on prawdopodobnie w oparciu o pytania i odpowiedzi zamieszczone na stronie http://liwona.pl/egzamin/
Ja osobiście w większości korzystam z pazy pytań które są zamieszczone na tej stronie www.prawojazdy.com.pl/e-learning dostęp do tych materiałów dostałem za darmo z OSK w którym robię kurs na prawko C. i jak na razie to z tej właśnie strony przerobiłem wszystkie pytania a jest ich wszystkich do kat.C 1307 i na dzień dzisiejszy wszystkie pytania z tej właśnie strony mam opanowane na perfekt, i gdyby faktycznie tylko te pytania pyły wykorzystywane w WORD na egzaminach kat C, to mam zdany egzamin na 90% , martwi mnie tylko czy faktycznie oprócz tych pytań nie ma żadnych innych, no cóż za kilka tygodni przystępuję do egzaminu to się okaże. Nie chcę tu robić żadnych reklam ale pytania i odpowiedzi z tej strony są raczej pozbawione błędów osobiście ich nie zauważyłem i też w OSK zapewniali mnie że nie dawali by dostępu do pytań w których są błędy, ale to wszystko się dopiero okaże czy to co mówią jest prawdą, ba ja należę do ludzi bardzo nie ufnych, bo uznaję w dzisiejszych czasach jedną z zasad mianowicie; Mówić i pisać można wszystko, ale ile jest w tym prawdy to się dopiero okazuję po jakimś czasie!!!
mkmartv
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela 18 października 2015, 19:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez rondel92 » niedziela 22 listopada 2015, 20:44

Zgadza się. Licencji przy sobie nie wozimy, tylko wypis z licencji. Może to było jedno z tych podchwytliwych ?

Tak swoją drogą, to wczoraj cały dzień przesiedziałem na mir.gov czytając oficjalne pytania i raptem może 15 pytań znalazłem z tego wątku w oficjalnych pytaniach. Jeżeli na egzaminie państwowym rzeczywiście są tylko pytania z mir.gov to ten egzamin to banał. I na pewno 3/4 pytań podanych przez użytkowników w tym temacie tam nie było.
21.01.2013 kat B teoria i praktyka I podejście POZYTYWNY
17.12.2015 kat C teoria I podejście POZYTYWNY
07.01.2016 kat C praktyka I podejście POZYTYWNY
10.02.2016 Egzamin Kwalifikacja Wstępna POZYTYWNY
29.02.2016 kat C+E praktyka 3 podejście POZYTYWNY
rondel92
 
Posty: 74
Dołączył(a): wtorek 13 października 2015, 15:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mkmartv » poniedziałek 23 listopada 2015, 02:50

rondel92 napisał(a):I na pewno 3/4 pytań podanych przez użytkowników w tym temacie tam nie było.


Też to właśnie zauważyłem, i tak powiem szczerze że to mnie nurtuje i zastanawia dla czego właśnie większości tych pytań które tutaj na tym forum są zamieszczane jakoby były obecne na egzaminach na kategorie C w rzeczywistości nie są obecne w oficjalnej bazie pytań i to mi daje dużo do myślenia i nie wiem jak mam to rozumieć, czy to niby oficjalna baza pytań tak faktycznie nie jest taką do końca oficjalna i są pytania które nie zostały udostępnione oficjalnie z jakiegoś tam powodu, sam nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć, i byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi to objaśnił o co w tym wszystkim się rozchodzi. I masz kolego -rondel92- że te pytania które są na dzień dzisiejszy udostępnione jako oficjalna baza pytań w cale nie są takie tragiczne.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę powodzenia na egzaminach.
mkmartv
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela 18 października 2015, 19:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości