Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Jakoksan » piątek 02 maja 2014, 18:10

Siema ja sie natknołem na takie pytanie i znajduje sprzeczne odpowiedzi a w zasadzie niemoge znalesc konkretniej

Z ilu przyczep maksymalnie moze składać się samochód cieżarowy
1. jedenej
2. dwie
3. dwie: jedną normalną i jedną lekką

Pytanie było mniej wiecej takie ale głownie chodziło tu o przyczepy :spoko:
Będe bardzo wdzieczny za konkretną odpowiedz.
Jakoksan
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 02 maja 2014, 18:01

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mk61 » sobota 03 maja 2014, 14:57

Jakoksan napisał(a):Z ilu przyczep maksymalnie moze składać się samochód cieżarowy
1. jedenej
2. dwie
3. dwie: jedną normalną i jedną lekką

Z jednej.
Dwie przyczepy może mieć tylko ciągnik rolniczy.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez przemo1803 » sobota 10 maja 2014, 12:57

Witam, chciałem prosić o odpowiedz na jedno pytanie z testu a mianowicie:
Czy można kontynuować jazde z uszkodzonym zwalniaczem(retarderem):
a: tak jeśli jazda nie odbywa sie w górach
b: nie
c: tak ale tylko do warsztatu

Pytanie nie brzmiało dosłownie ale sens myślę
że pozostał prosze o szybką odp. pozdrawiam
przemo1803
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 10 maja 2014, 12:51

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Jakoksan » sobota 10 maja 2014, 15:22

Ja bym powiedział że "C"
Jakoksan
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 02 maja 2014, 18:01

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez pepin11 » sobota 10 maja 2014, 15:37

Witam,

Mam pytanie które miałem na egzaminie.
Jakie siły działają na ładunek podczas transportu ?
W odpowiedziach było poprzeczna, wzdłużna, ale nie pamiętam dokładnie.
pepin11
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 09 maja 2014, 15:54

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Jakoksan » sobota 10 maja 2014, 15:44

Tam gdzie było ich najwiecej czyli wszystkie :)
Jakoksan
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 02 maja 2014, 18:01

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez micek237 » poniedziałek 26 maja 2014, 19:41

Mój dzisiejszy egzamin: 65/74
Ważniejsze co zapamiętałem (mogą brzmieć nie dosłownie):

1. O ile można poszerzyć samochód(chodzi o ładunek) jeśli ma szerokość 2.55
a. 2.60 m
b. 2.70 m
c. 3 m
2. Kogo dotyczy certyfikat kompetencji zawodowych na przewóz rzeczy:
a. kierowcy
b. Urzędu miasta/ drogi? (coś takiego)
c. nie pamiętam
3. Osoba z płonącą kurtką biega, co musisz zrobić?
a. dać jej biegać
b. przykryć kurtką (prawidłowa)
c. polać olejem
4. Czy można zawrócić na tym skrzyżowaniu i film:
(chodziło o sygnalizację S3) więc nie można
micek237
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 26 maja 2014, 19:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez luki92 » poniedziałek 26 maja 2014, 22:19

Witam, dzisiaj o 8 rano pierwszy raz podszedłem do egzaminu (WORD POZNAŃ), do ostatniej chwili byłem pewien że zdałem niestety 67 pkt. Uczyłem sie z ksiązki doskonały kierowca pruchniewicza i płyty dołączonej + pytania z tego forum i polecam go wszystkim i dziękuje za dodawanie tych pytań przez osoby które maja dobrą pamięć wzrokową bo trafiło mi sie 80 % pytań z tego tematu!
Ja niestety nie mam takiej pamięci ale napisze coś może chociarz troche pomoge.

1)Zdjęcie/ Bramki na utostardzie (3) pierwsza od lewej dla ciężarówek, druga oznaczona jako płatności elektroniczne czy cos takiego( przed nią stało auto osobowe) i trzecia także dla ciężarówek i pytanie czy pojazd powyżej 3.5 tony może skorzystać z drugiej bramki ja zaznaczyłem nie a miało być tak, sam nie wiem jak to zrobiłem w ostatniej chwili zmieniłem na nie zmyliła mnie ta osobówka i zgupiałem chyba przez te nerwy.

2)Zwykłe przejście dla pieszych bez sygnalizacji tylko znak agatka. Pytanie czy można sie zatrzymać bezpośrednio za przejściem. Oczywiście zaznaczyłem nie czego nie moge sobie darowac, nie szukajcie na siłe haczyków w łatwych pytaniach bo wbrew pozorom jest dużo prostych pytan o czym sie dzisiaj przekonałem

był policjant stojący tyłem z uniesioną reką i pytanie czy za chwile będzie komenda zezwalająca wjaz na skrzyżowanie. Zaznaczyłem nie.

Proste skrzyżowania na których wszystko było jasne, pierwsza pomoc też z podstawy.

Jutro postaram sie dodać kolejne pytnia dodam tylko że z dwunastu pytań z części specjalistycznej wszystkie były już na forum wiec warto spędzić te pare godzin i je przeanalizować. I moja rada czytajcie uważnie pytania czasu na egzaminie jest dużo. Zyczę wszystkim powodzenia ! Ja w czwartek lece jeszcze raz walczyC.

EDIT:
Przypomniało mi się pytanie z policjantem: zdjecie na którym stoi policjant z uniesioną ręką tyłem do nas i pytanie czy taka postawa wskazuje na to że za chwile bedziemy mogli wjechać na skrzyżowanie? Jeżeli zna ktoś odp to prosze podać.
luki92
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 26 maja 2014, 21:53

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez adrian199107 » środa 28 maja 2014, 18:22

opowiem o pytaniach których jeszcze nie było na tym forum, nie wiem jak one dokładnie brzmiały ale w jednym pytaniu miałem znak z drogą podporządkowaną z prawej strony a pytanie brzmiało czy znak informuje nas o zbliżaniu się do skrzyżowania z możliwością skręcenia w lewą stronę, coś o zbliżaniu się do drogi podporządkowanej, gdzie ruch odbywa się w dwóch kierunkach (pytanie na którym się wyłożyłem bo wszystkie odpowiedzi mi pasowały). było pytanie Po podpięciu przewodów samochodu z naczepą zaczną działać: hamulce, światła, i coś jeszcze ale nie pamiętam, pytanie znowu o moim zdaniem dwóch prawidłowych odpowiedziach. Gdzie powinien znajdować się wypis z licencji wykonując przewóz międzynarodowy: w samochodzie, u pracodawcy, w firmie transportowej. Było pytanie o zataczającego się gościa, czy zachowujemy ostrożność, Był podchwytliwy film na którym samochód jedzie po drodze na której są trzy pasy ruchu, zbliża się do ronda, jedzie na lewym ponieważ zamierza skręcić w lewo i pytanie brzmiało czy pojazd zajął właściwy pas? i tu pytanie do autora czy przy wjeździe na rondo czy przy zjeździe z ronda. tu się trzeba zastanowić. Trafiło się pytanie czy można zawracać na skrzyżowaniu( znak zakaz skrętu w lewo), pytanie związane z prędkością,
adrian199107
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 28 maja 2014, 16:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez adrian199107 » czwartek 29 maja 2014, 19:49

Przypomniałem sobie o pytaniu. Jadąc w kolumnie samochodów ciężarowych jaką odległość powinieneś mieć: nie mniej niż 800m, nie mniej niż 500m, nie mniej niż 200m. Pytanie ze zdjęciem na którym leży koleś na boku i zadane pytanie brzmi: taka pozycja a) zapobiega zachłyśnięciu b) coś związane z przepływem krwi c) nie pamiętam. Z jaką prędkością możesz jechać przewożąc osoby w kabinie w normalnych warunkach nie było podane na jakiej drodze i tu był kłopot. Była zatoczka i przystanek autobusowy pytanie brzmiało czy każdym pojazdem możesz się zatrzymać aby zabrać osobę stojącą na nim. Był znak zakaz wymijania i pytanie czy dotyczy on pojazdów wielośladowych?
adrian199107
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 28 maja 2014, 16:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez adrian199107 » czwartek 29 maja 2014, 19:54

Zdjęcie dwa pasy ruchu w jednym kierunku i pas awaryjny oddzielony linią ciągłą, pasy barwy żółtej pytanie czy można wjechać na pas przy prawej krawędzi jezdni? Pytanie o pojazd z cysterną nie wiem jak dokładnie brzmiały ale chodziło o to że w jakiej sytuacji powoduje utrudnienie w jeździe: jak jest wypełniona cała, w połowie, jak jest pusta.
Jedno co mogę wam powiedzieć to nie szukajcie na siłę podchwytliwych pytań, czekajcie aż czas sam upłynie i przy filmach zwracajcie uwagę na znaki bo często jest tak że film zaczyna się od momentu gdy samochód znajduje się tuż przy znaku i gdy nie zwrócimy na niego uwagi to mamy problem.

Życzę wszystkim powodzenia :D i mam nadzieję że w jakimś stopniu pomogłem :roll:
adrian199107
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 28 maja 2014, 16:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez luki92 » czwartek 29 maja 2014, 20:28

Witam, drugie podejście znów 67 pkt :evil:
Bład popełniłem w pytaniu: Z jakiego biegu powinieneś ruszać w normalnych warunkach:
a) z pierwszego oszczedzając sprzegło
b)chyba z dowolnego
c)z drugiego zwiększając obroty
Byłem pewien ze z drugiego bo z tego forum to zapamiętałem a na płycie tego nie miałem i tu był błąd!
W WORD Poznań prawidłowa odpowiedz to a), poprosiłem o wydruk z egzaminu i to sprawdziłem. Masakra trzeba przygotowanym na te testy ale farta też trzeba mieć...
luki92
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 26 maja 2014, 21:53

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez kaim87 » sobota 07 czerwca 2014, 19:21

Egzamin Zielona Góra, zdane za 2 podejściem :) 71/74. Forum naprawdę jest bardzo pomocne + testy z Credo. Parę uwag i wskazówek:

Za pierwszym podejściem nie miałem absolutnie ŻADNEGO pytania z płytki, więc w dużym stopniu polega to na farcie. Największy numer pytania to było prawie 4700, więc ta cholerna baza ma lekko 5000+ pytań (zaś baza Creedo to niecałe 1400). Za 2 razem trafiłem ich sporo i pewnie dlatego zdany.

Podstawą jest znajomość CZASÓW jazdy jak i odpoczynków kierowcy + przewóz ładunku. Zawsze trafia się pytanie z tej kategorii, tak samo jak 1 pytanie z policjantem na krzyżówce i tramwajem.

Pytania które pamiętam z odpowiedziami.

1 Gosiu cofa z parkingu z wystawionym łbem przez okno, czy robi to poprawnie? tak/NIE<-
2 Zapalone pomarańczowe światło, czy po tym świetle pojawi się zielone? tak/NIE <-
3 Tunel poza terenem zabudowanym, długość 600m. Ile wynosić powinna odległość od pojazdu z przodu ? 40/50/80m
4 Do czego służy kontrola trakcji w pojeździe? przyspieszeń na niskich biegach/zapobiega blokowaniu kół/pozwala jeździć po grząskim terenie.
5 Jedzie przed nami na lewym pasie L-ka, skręca w lewo. My jedziemy prawym, prosto. Akcja dzieli sie na krzyżowce, czy mamy zachować szczególna ostr? TAK<-/nie
6 Czerwona tabliczka (droga krajowa) pytanie czy pojazd 10t możne nią jechać? TAK</nie (warto zapoznać się z oznakowaniem dróg)
7 Skręcamy w lewo, widać 2 chłopaków idących w stronę jezdni (są już metr od niej), czy należy zwolnić? TAK</nie
8 Co robimy kiedy występuje krwotok? zakładamy uciskową, i podnosimy ranną kończynę.
9 Dojeżdżamy do krzyżówki, jedziemy prosto (mamy ustąpić pierwszeństwo), z naprzeciwka jedzie motor i skręca w nasze prawo. Czy ma pierwszeństwo? tak/NIE<


Przypomnę sobie więcej pytań to dodam. Niestety na egzaminie trzeba mieć też sporo szczęścia, aby trafić w miarę normalne pytania. Forum jest bardzo pomocne, więc jeżeli jesteś przed egzaminem warto poczytać te 10 stron + poczytać o oznaczeniu dróg, gabarytach, pierwszeństwach tramwaju.
kaim87
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 07 czerwca 2014, 18:56

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Nordius » środa 25 czerwca 2014, 20:23

Witam, jako że ostatnio udało mi się zdać teorie za pierwszym podejściem dorzucę pare pytań które udało mi się zapamiętać.

W ile gaśnić musi być wyposażony pojazd ciężarowy, przeworzący osoby poza kabiną kierowcy?
1. 1
2. 2 prawidłowa
3. 3

Kto odpowiada za prawidłową obsługę tachografu podczas realizowania przewozu?
1. właściciel przedsiębiorstwa
2. kierowca prawidłowa
3. zarządzający transportem, tylko w sytuacji gdy kierowca w tym czasie wykonywał inna prace

Sytuacja na drodze, zbliżamy się do przejazdu kolejowego, kamera staje w momencie gdy nie dojechaliśmy jeszcze do słupka z jedną kreską (G 1 c), pytanie brzmi czy możemy zatrzymać się w tym miejscu? tak/nie prawidłowa oczywiście tak

Sytuacja na drodze, auto zaparkowane prostopadle przodem, kierowca wykonuje manewr cofania wyjeżdżając z parkingu i wychyla się przez lewą szybę. Pytanie brzmi czy prawidłowo obserwuje sytuację na drodze. tak/nie prawidłowa nie

Czy można kontynuować jazdę z uszkodzonym retarderem?
1. tak, jednak nie przekraczając 40km/h i jeśli cel jest oddalony nie dalej niż 100km
2. nie, należy wezwać pomoc celem naprawy (zaznaczyłem ta jednak nie jestem pewien, kusząca jest też odp pierwsza)
3. tej odpowiedzi nie pamiętam

Było pytanie o zachowanie kierującego podczas mżawki:
zazaczyłem odpowiedź że należy zwiększyć ostrożność oraz unikać gwałtownych hamowań i przyśpieszeń, szczególnie w pierwszej fazie mżawki.
pozostałych odpowiedzi nie pamiętam, ale na pewno były one błędne.

Czy widząc palący się samochód z kierowcą znajdującym się w środku mamy obowiązek wezwać straż pożarną tak/nie oczywiście że tak

To chyba tyle z tych co nowszych pytań, pamiętam ich wiele więcej ale wałkowane już były na forum wielokrotnie więc nie ma sensu. Co do reszty pytań, wątpię że ktoś miałby problem z określeniem czy może, lub nie wyprzedzić na wzniesieniu czy ostrym zakręcie, sporo pytań pojawiło się z pierwszeństwa przejazdu i zachowania względem pieszych i obowiązkowo sytuacja na skrzyżowaniu z policjantem, czy ostatnie pytanie z pierwszej części które zawsze dotyczy pierwszej pomocy, (moje brzmiało czy leki przeciwdepresyjne w początkowej fazie mogą powodować zaburzenia ostrości widzenia oczywiście odpowiedź tak)
Teoria zdana 70/74 pkt. błędów 4 więc poległem na wszystkich najłatwiejszych pytaniach, jest powód do dumy... :o
W sobotę zdaję egzamin z kwalifikacji na przewóz rzeczy, więc jeśli na forum jest podobny temat, ale dotyczący kwalifikacji, to napewno i tam coś od siebie dodam.
Pozdrawiam :)
Nordius
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 25 czerwca 2014, 19:52

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez patrykwiniar » wtorek 01 lipca 2014, 18:12

Dziś egz w WORD ZG. 74/74

Co zapamiętałem:

Jak się zachowasz podczas jazdy w deszczu na drodze z koleinami
Jak sprawdzisz czy poszkodowany w wypadku jest przytomny
"Wypis z licencji" - nie pamiętam pytania ale taka była odp
Dopuszczalna prędkość na autostradzie dla samochodu ciężarowego do 3,5 t
Znak nakaz skrętu w prawo - czy można skręcić w lewo na skrzyżowaniu
Czas pracy kierowcy- ile razy można wydłużyć w ciągu tygodnia
Rondo - czy masz pierwszeństwo przed pojazdami z lewej strony
Przejście dla pieszych z sygnalizacja. Za nim skręt w lewo czy masz obowiązek zatrzymać się (zielone światło)
Czy można wyprzedzać na takim skrzyżowaniu (rondo)
Czy masz pierszeństwo przed tramwajem, który wjeżdża na twój pas ruchu? - jakoś tak (odp NIE)
CZy możesz się spodziewać wyjeżdżającego rowerzysty w tej sytucji - auto zatrzymane przed przejazdem dla rowerów, z lewej strony stoi tramwaj.
CZy widząć palący się samochód narazisz własne życie i wydostaniesz osobę poszkodowaną - tutaj miałem niezły zgryz- odp Tak
CZy możesz wjechać na przejazd kolejowy gdy zgasną światła ale zapory nie zostały całkowicie podniesione
Znak A16 czy jesteś informowany o zblizaniu sie do przejścia dla pieszych
Znak B25 odp - zakaz wyprzedzania pojazdami silnikowymi pojazdów silnikowych wielośladowych

Więcej teraz nie pamiętam
patrykwiniar
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 01 lipca 2014, 17:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości