Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Michal9191 » czwartek 21 listopada 2013, 17:01

Napisalem C ale teraz widze ze B ;) ok
Ostatnio zmieniony czwartek 21 listopada 2013, 17:34 przez Michal9191, łącznie zmieniany 1 raz
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez makaroni » czwartek 21 listopada 2013, 17:07

Odpowiedź poprawna to B. Z powodu sił bezwładności cieczy, które występują podczas hamowania lub w zakrętach wypełniona w połowie cysterna stanowi największe zagrożenie..
motoznafca.pl
makaroni
 
Posty: 35
Dołączył(a): poniedziałek 14 października 2013, 12:47

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez snapp » czwartek 21 listopada 2013, 18:04

Witam, mam i ja pytanie odnośnie egzaminu na kat C, mianowicie znacie jakieś miejsce gdzie można zaczerpnąć wiedzy do pytań specjalistycznych? Część ogólna poszła mi ostatnio dobrze, problem z pytaniami w specjalistycznej części.

I pytanie ode mnie które do dziś pozostawiam bez odpowiedzi, może ktoś z was mi pomoże :)


Co powinieneś zrobić podczas opadów deszczu:
a)nie pamiętam ale wyeliminowałem
b)zwolnij
c)zwiększ odległość od pojazdu poprzedzającego
snapp
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 21 listopada 2013, 18:00

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Mati921 » piątek 22 listopada 2013, 13:42

Witam podejśćie 4 wynik 67/74 MORD Kraków

Pytanie które udało mi sie zapamietac;p
1.Droga jednokierunkowa (3 pasy ruchu) jedziemy najbardziej lewym pasem.Pytanie czy kierujacy jadacy lewym pasem ruchu jedzie zgodnie z przepisami jezeli oba pozostałe pasy są wolne. NIE

2. skręt w lewo ze strzałka do zawracania (S3) czy w tej sytuacji mamy pierwszeństwo przed tramwajem? TAK

3. Czy widząc pieszysz stojący przy pasach powinieneś zwolnic. TAK

4.Policjant stojący na skrzyżowaniu, stoi bokiem do nas,ma uniesioną do góry ręke oraz ugietą w nadgarsku, pytanie czy taka postawa policjanta zakazuje wjazdu na skrzyżowanie odp TAK

5.Pytanie o prędkość na drodze ekspresowej

6.Podwójna ciągła linia i czy można skręcić na parking po drugiej stronie odp NIE

7.Ptanie o zakaz zatrzymywania sie.. niestety nie pamietam reszty :D ale odp NIE

8.Skrzyżowanie równorzędne jedziemy na wprost z prawej strony wyjezdża samochód czy mamy pierwszeństwo przed nim? NIE

9.jedziemy droga podporządkowana,główna jedzie motor, czy mamy pierwszeństwo przed nim? odp NIE

10Czy narkotyki zwiększą koncentracje? odp NIE

11.Tramwaj wjeżdża chyba na zajezdnie nie jestem pewny bo nie widac na filmiku .. wjeżdża i tył jego blokuje nasz pas ruchu czy mozesz uzyc sygnału dźwiękowego? nie jestem pewny TAK/NIE chyba raczej nie :)

12.widząc leżącą osobe na drodze,musisz jej udzielic pomocy? TAK

13.rowerzysta na przejazdzie rowerowym ma zielone czy musimy mu ułatwić przejazd? TAK

Pytania specjalistyczne ;)

1.co to jest aquaplaning
2.co sie stanie ze wskazówka przy 90 km/h
3.co nalezy zrobic przy opażeniu
4.Jakich urządzenie pownien byc wyposażony pojazd ciezarowy
a)radio
b)coś na temat środowiska chyba o zmniejszenie zanieczyszczenia (poprawna)
c) gps
5.w jakim przypadku masz obowiazek wyposażyć pojazd w urządzenie do poboru opłat elekronicznej na drogach krajowcyh.
a)kazdy samochód
b)samochód powyzej 3,5 t (poprawna?)
c)samochód o DMC powyżej 12 t
6.Jakieś pytanie na temat rozerwanej opony
7.Ile godzin nie moze przekraczac praca kierowcy (nie pamietam dokładnie)
a.8
b.9
c.10 dałem to ale nie jestem pewny

Jak sobie coś przypomne to napsze:) pozdrawiam i powodzenia wszystkim zdającym ;)
Mati921
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 22 listopada 2013, 13:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Michal9191 » piątek 22 listopada 2013, 17:45

1.co to jest aquaplaning ?
ODP : utrata przyczepności opony podczas jazdy po nawierzchni pokrytej wodą

3.co nalezy zrobic przy opażeniu ?
ODP : polać oparzenie zimną wodą

5.w jakim przypadku masz obowiazek wyposażyć pojazd w urządzenie do poboru opłat elekronicznej na drogach krajowcyh.
a)kazdy samochód
b)samochód powyzej 3,5 t (poprawna?)
c)samochód o DMC powyżej 12

7.Ile godzin nie moze przekraczac praca kierowcy (nie pamietam dokładnie)
a.8
b.9
c.10 można przedłużyć jazdę 2 razy w tym do 10 godz max

A co do 2 pytania to nie jestem pewien ale wydaje mi się że może zadziałać ogranicznik prędkości
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Mati921 » piątek 22 listopada 2013, 21:15

Michał 9191 moze znasz odpowiedzi do wczesniejszych pytań? tych co miałem wątpliwośći?:)
Mati921
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 22 listopada 2013, 13:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Michal9191 » sobota 23 listopada 2013, 09:16

4.Policjant stojący na skrzyżowaniu, stoi bokiem do nas,ma uniesioną do góry ręke oraz ugietą w nadgarsku, pytanie czy taka postawa policjanta zakazuje wjazdu na skrzyżowanie odp TAK

5.Pytanie o prędkość na drodze ekspresowej

ODP : 80km/h

Tramwaj wjeżdża chyba na zajezdnie nie jestem pewny bo nie widac na filmiku .. wjeżdża i tył jego blokuje nasz pas ruchu czy mozesz uzyc sygnału dźwiękowego? nie jestem pewny TAK/NIE chyba raczej nie

ODP: NIE
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez snapp » wtorek 26 listopada 2013, 00:35

Witam, mam pytanie odnośnie kierowania ruchem przez policjanta. Mianowicie czy jeśli stoi policjant do nas bokiem i ma wyciągniętą rękę poziomo to możemy wjechać na skrzyżowanie? Jak to dokładniej wygląda? Co do ręki uniesionej do góry to sprawa jest jasna natomiast z ręką na bok nie jestem pewien.
snapp
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 21 listopada 2013, 18:00

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szmendrik » wtorek 26 listopada 2013, 15:30

szmendrik
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 21 września 2013, 11:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez snapp » wtorek 26 listopada 2013, 18:52




tą stronę już znalazłem, niestety jest tak tam wszystko opisane że dalej zbytnio mi się nie rozjaśniło. Ale dzięki za dobre intencje :)
snapp
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 21 listopada 2013, 18:00

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szymon088 » wtorek 26 listopada 2013, 20:50

Witam,

Korzystałem z pytań dostępnych na waszym forum dlatego postanowiłem podzielić się tymi, które zapamiętałem ze swojego egzaminu. Błąd jaki miałem przeanalizowałem z egzaminatorem więc wszystkie odpowiedzi jakie udzielam są poprawne. Pytania i odpowiedzi mogą być nieco inaczej sformułowane niż na egzaminie ale sens pozostaje ten sam.

1. Kiedy pojazd typu cysterna jest najbardziej narażona na niebezpieczeństwo w czasie pokonywania zakrętów?
a. napełniona w stopniu nominalnym
b. napełniona do połowy (poprawna)
c. pusta cysterna

2. W jaki sposób udzielić pomocy osobie, która doznała poparzenia?
poprawna to: polewać zimną wodą lub opatrunek chłodzący

3. Czy jesteś zobowiązany udzielić pomocy osobie poszkodowanej w wypadku nawet jeśli nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji
poprawna to: TAK

4. Na zdjęciu tramwaj (prawdopodobnie brak wyspy ale widoczne znaki przystanku). Czy możesz spodziewać się pojawienia się osoby zza tramwaju
poprawna: TAK

5. Jedziesz piaskarką z włączonymi światłami barwy żółtej (koguty). Do jakiego znaku możesz się nie zastosować?
a. zakaz skrętu w lewo
b. zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych (poprawna)
c. zakaz wjazdu pojazdów o wysokości powyżej 3,5m

6. Na zdjęciu włączony sygnalizator (światło zielone) a na środku skrzyżowania stoi policjant. Czy musisz stosować się do sygnalizacji podawanej przez sygnalizator?
poprawna to: NIE

7. Jak poprawnie przewozić ładunek sypki
poprawna: szczelna skrzynia ładunkowa i zabezpieczone aby się nie wysypało

8. Jedziemy, po prawej stronie na chodniku grupa dzieci pod opieką dorosłych, na drodze kałuże (nie wiem czy ma to znaczenie). Czy powinniśmy być przygotowani do zatrzymania pojazdu?
poprawna: TAK

9 Niepełnosprawny na chodniku lub już na drodze (nie pamiętam) na przejściu dla pieszych. Czy musimy mu ustąpić pierwszeństwa
poprawna to: TAK

10. Zdjęcie: jedziemy w tunelu. Czy możesz zawracać?
poprawna to: NIE

11. Zdjęcie. Dzień, widno, znak niebezpieczny zakręt i tabliczka droga kręta. Czy możemy używać świateł przednich przeciwmgielnych?
poprawna to: NIE

12. Jak poprawnie ustawić prawe lusterko zewnętrzne?
poprawna: tak aby widzieć bok pojazdu i obszar za nim.

13. Zatoka dla autobusów. Czy każdy pojazd może się tu zatrzymać:
poprawna to: NIE

14. Znak gołoledź. Czy możemy się spodziewać oblodzenia?
poprawna to: TAK

15. Jaki jest typowy czas jazdy kierowcy?
poprawna to: 9h

16. Dwa pytania to typowe krzyżówki

17. Teraz ważne Tu się pomyliłem. Film:
Jedziemy prawym pasem, jedynym w tym kierunku. Po lewej stronie linia ciągła. samochód przed nami zamierza skręcić w prawo i zjeżdża bliżej prawej strony. Zaczynamy go wymijać z lewej strony. Filmik urywa się gdy jesteśmy już na wysokości jego tyłu. Czy wymijamy poprawnie?
poprawna to: TAK

Ja dałem nie bo myślałem, że sprawdzają czujność na linie ciągłą. Okazało się jednak, że z filmu, z kamery, w której nie widać obrysu samochodu należy ocenić czy najedziemy na ciągłą czy nie. Nie jest to łątwe i jednoznaczne do określenia.

18. Jaki dokument musisz mieć przy przewozie międzynarodowym?
poprawna to: wypis z licencji

Kilka porad. Tak jak ktoś już pisał, dobrze jest czekać aż czas na pytanie sam się skończy (nie przeskakiwać na następne pytanie). Mi pomogło to się odstresować. W czasie, w którym oczekiwałem na następne pytanie upewniłem się o poprawności odpowiedzi. W przeciwnym razem gdy zaczynało się następne pytanie jeszcze chwile myślałęm o tym poprzednim czy było dobrze.

Pamiętajcie także aby najpierw dokładnie przeczytać pytanie zanim włączycie film. Bo gdy już go włączycie a nie znacie pytania to nie wiadomo na co zwracać uwagę.

Filmiki lecą czasami bardzo szybko i można nie zauważyć części znaków (np. z pierwszeństwem przejazdy łamanym) wtedy warto posiłkować się znakami poziomymi i w ten sposób wybrnąć z sytuacji.

Ogólnie to oprócz podstaw zawsze są pytania z: policjantem, godziny pracy kierowcy, dokumenty przy przewozie, udzielanie pomocy, tramwaje

Powodzenia
szymon088
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 26 listopada 2013, 20:47

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez snapp » wtorek 26 listopada 2013, 21:27

szymon088 napisał(a):5. Jedziesz piaskarką z włączonymi światłami barwy żółtej (koguty). Do jakiego znaku możesz się nie zastosować?
a. zakaz skrętu w lewo
b. zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych (poprawna)
c. zakaz wjazdu pojazdów o wysokości powyżej 3,5m


Jesteś pewny, że chodzi o znak B-5? W definicji tego znaku jest napisane, że oznacza zakaz ruchu również pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5t

Proszę kogoś o zweryfikowanie tego pytania :)
snapp
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 21 listopada 2013, 18:00

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szymon088 » środa 27 listopada 2013, 08:30

Tak, chodzi o znak b-5, który także zabrania wjazdu pojazdom specjalnym ale nie wykonującym prace na drodze itd.

Taką informację miałem w podręczniku kierowcy kat. c wyd. credo i na stronie znaki-drogowepl

.Kierujący pojazdem wykonującym na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne może nie stosować się do zakazów wyrażonych znakami: b-1, b-3, b-5, b6, b-7 podczas wykonywania prac na drodze lub dojazdu do miejsca ich wykonywania znajdującego się na obszarze lub na drodze objętej zakazem, pod warunkiem używania żółtych sygnałów błyskowych i zachowania szczególnej ostrożności.

Autorów tych tekstów trzeba zapytać skąd to wyssali :)
szymon088
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 26 listopada 2013, 20:47

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Szafa0405 » poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:44

Witam. Egzamin teoretyczny zdany przy pierwszym podejściu 69/74, WORD w Poznaniu.
Pytania jakie pamiętam:
Kogo dotyczy wymóg wyrobienia certyfikatu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym? a)kierowce b)przedsiębiorce c)urzędnika czy coś takiego... B dobra
Ile m może mieć zespół złożony z ciągnika siodłowego oraz naczepy?
a)18,5 b)16.5 c)18,75 B prawidłowe
Pytanie o regularny okres odpoczynku dziennego,krzyżówki,tramwaj z zajezdni,piesi na pasach itp,wymiar ile z tyłu może wystawać ładunek,ogólnie pytania, które powyżej powtarzały się. Jedno pytanie,w którym popełniłem błąd na 100% bardzo błahe, po prostu za dużo nad nim myślałem,znak A-18a (jak byk nazwa znaku zwierzęta gospodarskie)i pyt czy za tym znakiem mogą wyskoczyć zwierzęta gospodarskie? w tym momencie pojawiło się w mojej głowie,że to nie są zwierzęta gospodarskie tylko hodowlane (co jest w sumie, tym samym)i oczywiście zaznaczyłem ''NIE'' myśląc, że jest w tym haczyk...Także radzę się po uczyć jakie to rodzaje zwierząt mogą wbiec na ulice...Kolejne pytanie na zdjęciu znak nr drogi krajowej E-15a i czy można tą drogą jeździć mając nacisk pojedyńczej osi na jezdnię 10 t? TAK/NIE zaznaczyłem,że Tak i tu możliwy błąd...
Pyt.Znak poboru opłat pod nim znak 100m (T-21) i czy znak T-21 oznacza odległość od znaku gdzie należy się zatrzymać? TAK/NIE zaznaczyłem TAK.
Pyt.zdjęcie zaśnieżona droga i znak z łańcuchami pod nim znak T-23b, kogo dotyczy ten znak ?
a)Wszystkie samochody b)wszystkie samochody ciężarowe c)ciężarowe powyżej 3,5t dmc dałem C.
Więcej ciekawych pytań nie pamiętam... Ogólnie chciałem podziękować wszystkim,którzy podzielili się swoimi pytaniami,bo w moim przypadku naprawdę dużo to dało.Powodzenia
Szafa0405
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 21:57

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez krisch80 » środa 04 grudnia 2013, 11:34

Witam w pierwszym poście na forum, teoria zaliczona z pierwszym podejściem na 71 pkt, egzamin bardzo prosty, z pytań które zapamietałem:
1) Czy bezpośrednio za znakiem z nazwą rzeki zawracanie jest zabronione (T/N)
2) Czy znak "strefa ograniczenie prędkości" obowiązuje do najbliższego skrzyżowania (T/N)
3) Czy można ominąć pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych (T/N)
4) Skręcamy w prawo i czy rowerzysta ma pierwszeństwo na przejeździe rowerowym (T/N)
5) Policjant kierujący ruchem obraca się do nas przodem i czy możemy wjechać na skrzyżowanie (T/N)
6) Ile razy można przedłużyć czas prowadzenia pojazdu w ciągu tygodnia (2/3/4)
7) Na jaką odległóść świecą dobrze ustawione światłą drogowe (50/100/150)
8) Jaką umowę należy posiadać z pracodawcą wykonując dla niego przewóz niezarobkowy (dzieło/zlecenie/o pracę)
9) Jaką prędkoścą max może jechać drogą ekspresową 2 pasmową 2 jezdniową samochód ciężarowy o DMC 3t (90/120/140)
10) Czy jesteśmy zobowiązani do podania danych właściciela pojazdu na życzenie osoby uczestniczącej w wypadku (T/N)
Jak coś sobie przypomnę to dopiszę, ale były mega proste.

Ma ktoś jakieś informacje, którędy jeżdzą na egzaminie w Gdańsku, żebym chociaż przed egzaminem praktycznym osobówką przejechał lub ze zdjęć satelitarnych zobaczył ? żeby nie zaśmiecać wątku móże być priv lub inny temat na forum, a najlepiej jakby ktoś skorzystał z oznaczenia trasy na http://www.trasy.prawojazdy.com.pl/
Ostatnio zmieniony wtorek 10 grudnia 2013, 15:09 przez krisch80, łącznie zmieniany 1 raz
krisch80
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 11:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości