Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez zgniatacz79 » środa 10 kwietnia 2013, 16:11

w terenie niezabudowanym nie musisz
zgniatacz79
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 10 kwietnia 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mk61 » środa 10 kwietnia 2013, 16:31

Radhezz napisał(a):Co w związku z tym? Cytować kodeksu mi nie trzeba, wiem co tam pisze. W razie wątpliwości pragnę zwrócić uwagę iż pytanie dotyczyło obszaru niezabudowanego.

Ja bym jeszcze pragnął zwrócić uwagę, że czy to w zabudowanym, czy nie, pierwszeństwa autobusowi nie ustępujemy, ponieważ autobus go nie posiada. :)
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Radhezz » środa 10 kwietnia 2013, 17:20

mk61 napisał(a):
Radhezz napisał(a):Co w związku z tym? Cytować kodeksu mi nie trzeba, wiem co tam pisze. W razie wątpliwości pragnę zwrócić uwagę iż pytanie dotyczyło obszaru niezabudowanego.

Ja bym jeszcze pragnął zwrócić uwagę, że czy to w zabudowanym, czy nie, pierwszeństwa autobusowi nie ustępujemy, ponieważ autobus go nie posiada. :)

To jest jedno z tych cudownych sformułowań kodeksu... Autobus wyjeżdżający z zatoczki włącza się do ruchu, dlatego pierwszeństwa nie ma - ale o tym dowiadujemy się jako kierowcy najczęściej na kursie kategorii D :)

Identyczna sytuacja jest z pojazdami uprzywilejowanymi - przy zachowaniu szczególnej ostrożności kierujący takim pojazdem może nie stosować się do przepisów, a inny kierowcy powinni ułatwić mu przejazd, ale słowa o pierwszeństwie tam nie ma... Za to inni kierowcy są przeświadczeni, że pierwszeństwo ma pojazd uprzywilejowany - co nawet dość mocno im się wpaja choćby krzyżówkami :)
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mk61 » środa 10 kwietnia 2013, 19:23

Nie mniej, lepiej wpajać, że te pojazdy mają pierwszeństwo, bo "ułatwienie przejazdu", czy "ułatwienie włączenia się do ruchu" to dla niektórych zbyt duży wysiłek umysłowy. Ale na egzaminie należy zwracać uwagę na takie szczegóły, a przede wszystkim, znać przepisy i definicje.

Co do uprzywilejowanych, to jestem za montażem kamer i w razie wypadku oceny przyczynienia się do niego pojazdu mającego ułatwić przejazd. Bo teraz jest tak, że jak uprzywilejowany wjedzie na czerwonym mimo tego, że wszyscy go przepuszczają, a znajduje się jeden matoł i w niego wali, to winny jest nie matoł, tylko uprzywilejowany.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Radhezz » środa 10 kwietnia 2013, 20:03

mk61 napisał(a):Nie mniej, lepiej wpajać, że te pojazdy mają pierwszeństwo, bo "ułatwienie przejazdu", czy "ułatwienie włączenia się do ruchu" to dla niektórych zbyt duży wysiłek umysłowy. Ale na egzaminie należy zwracać uwagę na takie szczegóły, a przede wszystkim, znać przepisy i definicje.
Racja 100%.

mk61 napisał(a):Co do uprzywilejowanych, to jestem za montażem kamer i w razie wypadku oceny przyczynienia się do niego pojazdu mającego ułatwić przejazd. Bo teraz jest tak, że jak uprzywilejowany wjedzie na czerwonym mimo tego, że wszyscy go przepuszczają, a znajduje się jeden matoł i w niego wali, to winny jest nie matoł, tylko uprzywilejowany.

Jedna kamera nawet dla samochodu osobowego to mało, a co dopiero dla wozu straży pożarnej... Pamiętając o tym że jakiś młody gniewny z zestawem audio 1000W i jeżdżący nawet w pochmurny dzień w okularach przeciwsłonecznych dla lansu może nam wjechać nie tylko od przodu, ale generalnie również w bok, to dużo taka kamerka nie pokaże.
Oczywiście przykład z lanserem to stereotyp, a równie groźni są starsi ludzie, rozkojarzeni... Najgorsi są chyba panikarze, którzy widząc auto na sygnale albo stają jak wryci w beton, albo wykonują bardzo nerwowe i nieprzewidywalne manewry.

O tyle dobrze że w razie wypadku z udziałem pojazdu uprzywilejowanego policja raczej bierze stronę kierowcy który jechał na bombach - z tym że w toku postępowania nie zawsze da się udowodnić winę tego który w straż/karetkę wjechał.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mk61 » środa 10 kwietnia 2013, 20:42

Radhezz napisał(a):Jedna kamera nawet dla samochodu osobowego to mało, a co dopiero dla wozu straży pożarnej...

Oczywiście nie miałem na myśli jednej. Powinno być tyle, ile trzeba. Przód, tył, bok, ewentualnie tył z perspektywy lusterek, przód z perspektywy tylnych górnych narożników, boki z szerokokątnymi na długości miejsca kierowcy - tak, żeby można było jak najlepiej stwierdzić punkt widzenia kierowcy i jego decyzje. Się rozmarzyłem...
Radhezz napisał(a):może nam wjechać nie tylko od przodu, ale generalnie również w bok, to dużo taka kamerka nie pokaże.

Właśnie boczne chyba byłyby najważniejsze. Zazwyczaj widząc reportaże, czy artykuły o wypadkach z uprzywilejowanymi widzi się właśnie uderzenia boczne.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Radhezz » środa 10 kwietnia 2013, 21:14

mk61 napisał(a):Oczywiście nie miałem na myśli jednej. Powinno być tyle, ile trzeba. Przód, tył, bok, ewentualnie tył z perspektywy lusterek, przód z perspektywy tylnych górnych narożników, boki z szerokokątnymi na długości miejsca kierowcy - tak, żeby można było jak najlepiej stwierdzić punkt widzenia kierowcy i jego decyzje. Się rozmarzyłem...

No rozmarzyłeś :lol: Może te kamerki przy cenach nowych wozów średnich/ciężkich, tudzież karetek specjalistycznych z cenami wahającymi się przeważnie między 600 a 800 tysięcy złotych taki wydatek to nic, zwłaszcza że w straży zdarzają się wozy za ponad 2 miliony...

Ale z drugiej strony mamy też ogrom aut które nowe już nie są, a niektóre powinny już trafić dawno na złom lub do muzeum, a dalej jeżdżą. Dotyczy to głównie jednostek ochotniczych (ja mam Stara 244 u siebie), ale niektóre jednostki PSP też mają problemy sprzętowe - najbardziej to widać w przypadku aut rzadko używanych, np. cystern gaśniczych, których większość w naszym kraju wciąż stanowią Jelcze serii 300 i 400 z krajowymi naczepami CN18.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Koro » poniedziałek 15 kwietnia 2013, 13:36

Radhezz napisał(a): Najgorsi są chyba panikarze, którzy widząc auto na sygnale albo stają jak wryci w beton, albo wykonują bardzo nerwowe i nieprzewidywalne manewry.
Przyznam, że podczas pierwszego roku posiadania prawa jazdy miałem taki problem i minęło z czasem, przy pierwszej sytuacji z karetką na sygnale po prostu stanąłem na środku pasa tak jak jechałem :P Teraz słyszę syrenę to zrobię tylko 'meh', zjazd na boczek, jak trzeba to stanę, jak nie trzeba to nie stanę. Brakowało takiego doświadczenia z instruktorem, bo teoretyzować to my sobie mogliśmy podczas jazdy.
Ale koniec offtopicu
Oczywiście przepraszam, że pytania nie są w 100% dokładne, ale przez stres wypada z głowy

Trzecie podejście do teorii, wynik pozytywny 70/74
Pytanie, które mnie zagięło z pierwszej pomocy na 3 punkty:

W przypadku gdy osoba przypadkowo połknie substancję żrącą wywołujemy wymioty:
A) Tak, w każdym przypadku
b) Nie, w żadnym przypadku
C) Tak, jeżeli substancja była dostatecznie rozcieńczona (czy jakoś tak)
Jak przeczytałem to pytanie to parsknąłem na całą salę, aż się wszyscy na mnie popatrzyli a egzaminator stanął za moimi plecami i stał tam do końca, aż nie wyszedłem. Co to ma wspólnego z prawem jazdy. Czy to jest jakiś standard, że ludzie podczas wypadku piją przypadkowo kwas?

Ponownie pytanie związane z tacho/kartą kierowcy:
Podczas kontroli podczas pracy kierowcy odpowiedni organ (nie pamiętam już czy tu było uściślone jaki organ) może sprawdzić dane z okresu: (czy jakoś tak)
A) z ostatniego dwutygodniowego okresu
B) z tego dnia i 13 poprzednich dni
C) z tego dnia i 28 poprzednich dni

I nie wiem czy A i B to to samo czy chodzi o coś innego, albo coś pomieszałem
Pytanie o prędkość zdjęcie, wjazd na drogę ekspresową
Samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5t może jechać z prędkością
A) 60 km/h
B) 70 km/h
C) 80 km/h

Posiadając odpis z zaświadczenia na międzynarodowy niezarobkowy przewóz drogowy możemy prowadzić:
A) transport drogowy międzynarodowy
B) przewóz krajowy na potrzeby własne
C) transport drogowy poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej
Pewnie coś przy tym też namieszałem, albo część odpowiedzi A mi się gdzieś zgubiła...


Powtórzyło mi się pytanie o przewóz ciężkich maszyn i minimalny regularny dzienny okres odpoczynku choć teraz były warianty 9, 11 i 13 godzin
Praktyczny we wtorek za tydzień.
Powodzenia wszystkim życzę :)
Koro
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 02 kwietnia 2013, 14:45

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Radhezz » poniedziałek 15 kwietnia 2013, 23:00

Koro napisał(a):Pytanie, które mnie zagięło z pierwszej pomocy na 3 punkty:

W przypadku gdy osoba przypadkowo połknie substancję żrącą wywołujemy wymioty:
A) Tak, w każdym przypadku
b) Nie, w żadnym przypadku
C) Tak, jeżeli substancja była dostatecznie rozcieńczona (czy jakoś tak)
Jak przeczytałem to pytanie to parsknąłem na całą salę, aż się wszyscy na mnie popatrzyli a egzaminator stanął za moimi plecami i stał tam do końca, aż nie wyszedłem. Co to ma wspólnego z prawem jazdy. Czy to jest jakiś standard, że ludzie podczas wypadku piją przypadkowo kwas?
Hehe, no cóż, pierwsza pomoc, to pierwsza pomoc, nie ważne czy przy wypadku czy przy czym innym. Mnie na kursie KPP (mam tytuł ratownika, jak wszyscy funkcjonariusze PSP i spora część strażaków OSP) uczono żeby przy udzielaniu pomocy myśleć co się robi, a nie ślepo działać według regułek/procedur, bo każdy przypadek jest inny. Tym niemniej znając zasady ogólne to prawidłowa będzie odpowiedź B, gdyż powodując wymioty narażamy poszkodowanego na ponowne poparzenie przełyku, z możliwymi innymi obrażeniami nawet górnych dróg oddechowych "przy okazji"... a to już nie są przelewki.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Dar » piątek 19 kwietnia 2013, 16:54

Egzamin Oblany :( ilosc punktow 66 na 100% polozylem sie na pytaniu :
1. Czy godzine po miejscowym znieczuleniu mozna prowadzic samochod? ja dalem tak a prwidlowa odpowiedz jest nie poniewaz mozna prowadzc dopiero po 2 godzinach
no i odpowiedzialem jeszcze zle na 2 inne pytania(z czego 1 na tak nie ale tego pyatania za pana nie pamietam) i tu niestety nie jestem pewien na jakie ale prosze o podpowiedz jaka jest prawidlowa odopowiedz na nastepujace pytania ktore zapamietalem i moze polozylem:
2. Czy mam obowiazek gasic cysterne?
A tak
b nie
c tak , ale tylko gasnica prazkowa (ja zaznaczylem wlasnie ta odpowiedz)
3. Czy szerokosc ladunku moze przekraczac 2,55 ?
A tak
b nie
c tak, ale za specjalna zgoda (no i ja wlasnie ta odpowiedz zaznaczylem)
4. Co przeszkadza kierowcy w prowadzeniu sam. ciezarowego?
a tablica z imieniem (ja dalem ta odpowiedz)
b reklama
c nie pamietam
5 Mam wlana dzialalnosc i prowadze sam. ciezarowy na drodze miedzynarodowej jakie dokumenty potrzebuje ?
niestety nie pamietam zadnej z obcji abc
Wiem tylko jedno ze z tych 4 pytan abc pomylilem sie tylko 1 raz poniewaz od pytania 20 do 32 mam tylko jedna nie prawidlowa odp.
z gory dzieki za pomoc
Dar
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 19 kwietnia 2013, 16:33

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez dominikkk » niedziela 21 kwietnia 2013, 15:24

Ja za pierwszym podejsciem dostałem 58pkt/74pkt :), na testach probnych w domu robiłem 74/74 na tescie w WORD miałem takie pytania ktorych w mojich materiałach do nauki nie miałem.
Oto kilka ktore zapamietałem:
1. Lista ładunkowa co to za dokument?

2. Czy po zazyciu amfetaminy wystepuja zachowania agresywne?

3. Co zrobisz po wypicu kwasu żracego:
a wymitujesz
b wymiotujesz po rozcienczeniu
c nie pamietam tej odpowiedzi sorry

znajoma mi mowila ze jej syn miał pytanie: 4. Ile mozna wytrzymac pod woda? ( chodzi pewnie o utoniecie)? wie ktos?

5. Jedziesz w dzien we mgle...pytanie: czy mozesz uzywac swiatel do jazdy dziennej? napisalem TAK :(
6. Stoi policjant bokiem ustawiony, ale z podniesiona reka do przodu...czy moge wjechac? napisałem Tak :(
Ostatnio zmieniony wtorek 23 kwietnia 2013, 09:47 przez dominikkk, łącznie zmieniany 1 raz
dominikkk
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 21 kwietnia 2013, 15:06

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez epps » poniedziałek 22 kwietnia 2013, 00:56

Dar napisał(a):Egzamin Oblany :( ilosc punktow 66 na 100% polozylem sie na pytaniu :
1. Czy godzine po miejscowym znieczuleniu mozna prowadzic samochod? ja dalem tak a prwidlowa odpowiedz jest nie poniewaz mozna prowadzc dopiero po 2 godzinach
no i odpowiedzialem jeszcze zle na 2 inne pytania(z czego 1 na tak nie ale tego pyatania za pana nie pamietam) i tu niestety nie jestem pewien na jakie ale prosze o podpowiedz jaka jest prawidlowa odopowiedz na nastepujace pytania ktore zapamietalem i moze polozylem:
2. Czy mam obowiazek gasic cysterne?
A tak
b nie
c tak , ale tylko gasnica prazkowa (ja zaznaczylem wlasnie ta odpowiedz)
3. Czy szerokosc ladunku moze przekraczac 2,55 ?
A tak
b nie
c tak, ale za specjalna zgoda (no i ja wlasnie ta odpowiedz zaznaczylem)
4. Co przeszkadza kierowcy w prowadzeniu sam. ciezarowego?
a tablica z imieniem (ja dalem ta odpowiedz)
b reklama
c nie pamietam
5 Mam wlana dzialalnosc i prowadze sam. ciezarowy na drodze miedzynarodowej jakie dokumenty potrzebuje ?
niestety nie pamietam zadnej z obcji abc
Wiem tylko jedno ze z tych 4 pytan abc pomylilem sie tylko 1 raz poniewaz od pytania 20 do 32 mam tylko jedna nie prawidlowa odp.
z gory dzieki za pomoc



z moich wiadomości wynika i potrafię odpowiedź na pytania 2 i 3, że ładunek może być szerszy niż 2.55 oraz że cysternę należy ugasić gaśnicą proszkową.
epps
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 03 kwietnia 2013, 12:28

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez michal0428 » czwartek 25 kwietnia 2013, 15:40

Dzisiaj udało mi się zdać egzamin kat. C za drugim podejściem 70/74pkt (PWPW). Dzięki wszystkim za umieszczone pytania na tym forum.
Oto kilka zapamiętanych pytań z części specjalistycznej egzaminu

1. Zaśnieżona droga a obok niej znak C-18 nakaz używania łańcuchów a pod nim tabliczka T-23b dotyczy samochodów ciężarowych.Czy znak ten dotyczy :
a)samochodów osobowych
b)samochodów ciężarowych powyżej 3,5t
c)samochodów ciężarowych powyżej 2,5t(czy jakoś tak)

2.Jaki jest maksymalny czas pracy kierowcy w okresie dwóch tygodni
a)90h
b)86h
c)82h

3.Kto może wykonywać przewóz niezarobkowy przewóz towarów samochodem ciężarowym?
a)osoba posiadająca pj kat. C+E
b)przedsiębiorca albo jego pracownik (zaznaczyłem odp b ale nie jestem pewien czy dobrze)
c)osoba zatrudniona na umowę zlecenie

4.Ile przyczep może ciągnąć samochód ciężarowy?
a)1
b)2
c)jedną zwykłą+drugą przyczepę lekką (jakoś tak to brzmiało chyba :) )

5.Który wariant jest nieprawidłowy?
a)pojazd silnikowy bez załadunku ciągnący załadowaną przyczepę (wybrałem tą odpowiedź ale pewności nie miałem)
b)pojazd silnikowy z załadunkiem ciągnący pustą przyczepę
c)pojazd silnikowy....(nie pamiętam)

Treść pytań oczywiście może się trochę różnić ale sens chyba ten sam.
Poza tym miałem kilka pytań ogólnych z kat b. np. z tramwajem wyjeżdżającym z zajezdni, z niewidomym czy mogę użyć kilkakrotnie sygnału dźwiękowego, wyprzedzanie z prawej strony na zakręcie(droga jednokierunkowa dwa pasy w jednym kierunku)

Proszę samemu zweryfikować pytania ponieważ odp nie muszą być poprawne w końcu nie miałem max punktów.

Powodzenia na egzaminach :)
michal0428
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 25 kwietnia 2013, 15:07

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez hribsatan » piątek 17 maja 2013, 21:55

witam

podaje 11 pytań specjalistycznych kat c baza pwpw rzeszów. Poprosilem o wydruk i WSZYSTKIE odpowiedzi beda prawidlowe, bede raczej podawal odrazu odpowiedzi gdyz nawet nie pamietam tych nieprawidlowych.


1.pytanie o predkosci holowania , nie bylo podchwytliwe odrazu trzeba wybrac odpowiedz:
obszar zabudowany 30km/h a niezabudowany 60 km/h

2. bylo pytanie o apteczke, ze jesli bedzie nam w niej brakowac opatrunku a mamy rannego to co robic? to pytanie troche na myslenie odpowiedz prawidlowa: uzyć materiału ze swojej koszuli.

3.czas pracy dwutygodniowy - banał - odpowiedz : 90 godzin

4. Ciekawe pytanie - jak skrecamy ciezarówka (w prawo chyba) ? pamietam takie opcje: a) pod kątem prostym, b) nie stosując sie do obowiązku trzymania prawej strony jezdni, c) cos z jednokierunkową ale tutaj juz nie pamietam... odpowiedz prawidlowa: to b, napewno nie kąt prosty i ta jezdnia jednokierunkowa

5.mijanie aut w nocy
a) obserwujesz światła samochodu jadącego z przeciwka
b) przełączasz światła mijania na drogowe
c) obserwujesz obszar na prawą stronę od krawędzi lampy auta z przeciwka

odp prawidlowa: c

6.jaka jest "dobra" odleglosc aby ominac pieszego? ( nie kolumne pieszych ani motocykl!)
odp prawidlowa: bezpieczna, nie dawajcie tu zadnych odleglosci 1m czy 0,5 metra

7.regularny dzienny odpoczynek(proste) : odpowiedz 11 godzin

8.pytanie o sposob przypiecia towaru ( bylo to proste pytanie wystarczy uwaznie przeczytac bo tylko jedna odp jest logiczna i sensowna) odp prawidlowa: tak aby nie poruszal sie na pace (byla tez mozliwosci ze moze sie przesuwac :) lub przetaczac :)

9.wykonujemy transport na potrzeby wlasne jaki dokument musimy posiadac
a) wypis z zaświadczenia
b) ubezpieczenie AC ???
c) wypis z licencji
odp prawidlowa a

10.kiedy nalezy oznaczyc towar wystający poza tylni obrys pojazdu

odp prawidlowa: kiedy wystaje na wiecej niz 0,5 metra

11.pytanie o ogranicznik predkosc...w okolicach jakiej predkosci zaczniemy "czuc" jego działanie?

a)70km/jh
b)80km/h
c)90km/h

odp prawidlowa c

niestety nie pamietam jeszcze jednego 12 pytania...odp sa na 100% pewne, zwerfikowane na wydruku z egz.
hribsatan
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 17 maja 2013, 20:31

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez dtech » poniedziałek 20 maja 2013, 17:44

Ja niestety na pierwszy raz 62 na 74. Sam się wyłożyłem na kilku pytaniach.

Kraków system PWPW

Kilka pytań mi się powtórzyło z tymi co niektórzy podali - np. w którą stronę trzeba się patrzyć w nocy - odpowiedź C (dół prawy od punktu światła).

Dokładnie pytań nie pamiętam ale podam te, które pamiętam.

Tramwaj wyjeżdża z zajezdni czy mu ustępujemy NIE.

Znak ostrzegawczy śnieżynka - czy w tym miejscu może dojść do gołoledzi, oszronienia jezdni ? TAK


Policjant stoi do nas przodem: czy można wjechać na skrzyżowanie NIE.

Pytanie odnośnie prędkości na autostradzie dla samochodu poniżej 3,5 tony - 140 km/h.

Samochód cofa w prawo a kierowca patrzy się w lewe lusterko : czy dobrze patrzy podczas cofania NIE.

Po prawej stoi samochód do przewożenia osób niepełnosprawnych i wysiada osoba o lasce - czy trzeba zachować szczególną uwagę ? TAK

Po lewej stronie stoi pociąg, przed nami osobówka a na sygnalizatorach migają na przemian czerwone - czy można wjechać na przejazd lub czy można ominąć pojazd przed nami - NIE.

Wyjeżdżamy z posesji na jezdnię, z lewej jedzie ciężarówka czy musimy mu ustąpić pierwszeństwa - TAK.

Filmik - z prawej strony od jezdni (2 pasy) jedzie sobie tramwaj - czy można wyprzedzać. NIE. A wynika to z tego, że dalej na filmie widać przejście dla pieszych - w wątku o kategorię B jest wyjaśnione to.

Pytanie na którym się wyłożyłem - zdjęcie - 3 pasy w każdym kierunku droga skręca w prawo i nie widać co jest za zakrętem, na każdym z pasów namalowany znak ostrzegawczy przejście dla pieszych - pytanie czy znak na drodze informuje o niebezpieczeństwie. Ja dałem NIE a powinno być TAK bo każdy znak ostrzegawczy informuje o niebezpieczeństwie.

Następne podchwytliwe pytanie, na które nie wiem czy dałem poprawną odpowiedź.

Jednokierunkowa jezdnia 3 pasy, sygnalizator ogólny, świeci się czerwone, jest linia warunkowego zatrzymania przed przejściem dla pieszych, samochód stoi kilka metrów od sygnalizatora na lewym pasie by skręcić w lewo - czy dobrze się zatrzymał. Ja dałem TAK a powinno być NIE - tutaj chyba chodzi o to, że trzeba się zatrzymać przed sygnalizatorem a nie kilka metrów przed nim - tak jest napisane w przepisach.

Filmik - skręcamy w prawo osobówką a przez przejście dla pieszych jedzie rower - czy musimy mu ustąpić. Nie pamiętam czy był znak ustąp pierwszeństwa. Odpowiedź TAK.

Pytanie z księżyca: Czy amfetamina zwiększa koncentrację : Ja dałem NIE a chyba powinno być TAK.

Reszta pytań z ogólnych była sensowna i klarowna - wystarczy znać przepisy.

Pytania szczegółowe.

Było jedno pytanie odnośnie niezarobkowego przewozu i chodziło o to, że jeździło się cały tydzień, przerwa, później jeden dzień i pytanie było o to ile trzeba czasu odpocząć - warianty 24, 28 i 30 godzin. Ja zaznaczyłem 24 godziny. Nie pamiętam dokładnie treści pytania ale ogólny sens jest zachowany.

Śnieg, znak nakaz łańcuchów a pod nim znak informacyjny ciężarówki - jaki samochód musi ubrać łańcuchy: odpowiedź ciężarowy powyżej 3,5 tony.

Jeżeli hamujemy łagodnie to jak powinniśmy wcisnąć pedały: hamulec a później sprzęgło, hamulec i sprzęgło razem, hamulec a sprzęgło dopiero wtedy gdy silnik będzie prawie gasł. Ja dałem C bo tak jeżdżę osobówką ale nie wiem czy poprawnie.

Ile gaśnic musi mieć ciężarówka jeśli przewozi ludzi poza kabiną: 1, 2, gaśnica + coś tam. odpowiedź 2.

Jak dzieli się przerwę pomiędzy jazdami (45 minutową): 15 minut i później 30, 30 minut i później 15, po 20 minut. odpowiedź 15 później 30. Tutaj nerwy zrobiły swoje i zaznaczyłem 30 i 15.

Co zrobimy przed reanimacją dziecka: 5 wdechów ratowniczych, 2 wdechy ratownicze, coś tam. Odpowiedź 5 wdechów ratowniczych.

Kto musi posiadać certyfikat kompetencji zawodowych : kierowca, pracownik firmy transportowej albo właściciel (nie pamiętam dokładnie), ktoś jeszcze. Odpowiedź B. (jeden z wymogów do prowadzenia firmy transportowej to certyfikat i licencja).

Ile może wystawać maksymalnie ładunek poza obrys przyczepy: 1,5 m, 2 m, 3 m, odpowiedź 2 metry.

Baza pytań 1.28.0.3
dtech
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 15 maja 2013, 20:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 49 gości