Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez adi760303 » poniedziałek 25 marca 2013, 16:56

prośba o uzupełnienie pytań

--Czy tutaj było napisane że potrzebne czy co kierowca powinien posiadać przy sobie? oraz brakuje jednej odpowiedzi
Wykonywanie przewozów międzynarodowych co potrzebne:
wpis z licencji
licencja

-- przed kabinę?? z przodu?
Coś ile może wystawać ładunek ponad kabinę

0,5(i jakiś opis)
1
2.5

--??
Jakieś drugie dziwne ile może coś tam wystawać do góry na 700mili coś tam i 500 mili coś tam


pozdrawiam
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Koro » wtorek 02 kwietnia 2013, 17:46

Zabrania się holowania samochodu ciężarowego:
A) na autostradzie, z wyjątkiem holowania przez pojazdy do tego przeznaczone do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych.
B) na drodze ekspresowej, do najbliższego wyjazdu
C) w strefie zamieszkania

Przy dwukrotnym zwiększeniu prędkości droga hamowania zwiększa się:
A) dwukrotnie
B) trzykrotnie
C) czterokrotnie

Pozwolenie kategorii I na przejazd pojazdów nienormatywnych wydaje:
A) zarządca drogi
B) pracodawca
C) właściwa komenda Policji

Jeszcze pytania, w których nie pamiętam jakie były warianty odpowiedzi:

Przejazd pojazdem nienormatywnym można wykonywać:
A) z pozwoleniem, wydawanym na określony czas (i coś tam jeszcze tu było)
B) bez pozwolenia
C) z pozwoleniem (tu też coś było, ale nie pamiętam co)

Nieregularna praca silnika jest spowodowana:
i tu były jakieś dwa układy o których nie miałem pojęcia i chyba zanieczyszczenie filtra powietrza.

miałem jeszcze pytanie o uszkodzony mechanizm różnicowy czy coś związane z tym mechanizmem.

i mimo faktu, że test był na kategorię C to miałem pytanie o przyczepach...
Koro
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 02 kwietnia 2013, 14:45

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Radhezz » wtorek 02 kwietnia 2013, 17:58

Koro napisał(a):Zabrania się holowania samochodu ciężarowego:
A) na autostradzie, z wyjątkiem holowania przez pojazdy do tego przeznaczone do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych.
B) na drodze ekspresowej, do najbliższego wyjazdu
C) w strefie zamieszkania

Przy dwukrotnym zwiększeniu prędkości droga hamowania zwiększa się:
A) dwukrotnie
B) trzykrotnie
C) czterokrotnie

Pozwolenie kategorii I na przejazd pojazdów nienormatywnych wydaje:
A) zarządca drogi
B) pracodawca
C) właściwa komenda Policji

Jeszcze pytania, w których nie pamiętam jakie były warianty odpowiedzi:

Przejazd pojazdem nienormatywnym można wykonywać:
A) z pozwoleniem, wydawanym na określony czas (i coś tam jeszcze tu było)
B) bez pozwolenia
C) z pozwoleniem (tu też coś było, ale nie pamiętam co)

Nieregularna praca silnika jest spowodowana:
i tu były jakieś dwa układy o których nie miałem pojęcia i chyba zanieczyszczenie filtra powietrza.

miałem jeszcze pytanie o uszkodzony mechanizm różnicowy czy coś związane z tym mechanizmem.

i mimo faktu, że test był na kategorię C to miałem pytanie o przyczepach...
Szkoda że nie pamiętasz co z tym mechanizmem różnicowym.

Pytanie o gabaryty czy przyczepy to nic nadzwyczajnego - jeżdżąc solówką możesz przewozić ładunki gabarytowe, a jeśli chodzi o przyczepy to już od dawna tak jest, że zdając teorię na kat. C od razu zaliczasz teorię do C+E, której potem już nie zdajesz.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez epps » środa 03 kwietnia 2013, 12:47

Podejście 3- nieudane. Pytania mogą brzmieć inaczej, natomiast byłbym zobowiązany jeśli ktoś by na nie odpowiedział.

1. Jeżeli samochód ma rzeczywistą masę całkowitą 3t, czy może wjechać za znak? (obrazek, zakaz 3t w środku)
TAK/NIE
2. Czy na drodze jednokierunkowej, wolno cofać ?
TAK/NIE
3. Jaką należy zawrzeć umowę z pracodawcą, jeśli przewozisz na jego rzecz jakiś tam transport, a on nie ma z tego korzyści finansowych?
a) umowa zlecenie
b) umowa o pracę
c) umowa o dzieło
4. Jeżeli poruszasz się samochodem ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej 2.5t, jaka jest dozwolona prędkość ? (obrazek, teren niezabudowany)
a)50
b)70
c)90
5. Jeżeli kierowca wykonuje transport nocą ile wynosi maksymalny czas pracy ?
a)10h
b)8h
c)9h
6.Co ma wpływ na przyczepność opon do nawierzchni ?
a) układ kierowniczy
b) jakość nawierzchni
c) (nie pamiętam, ale o dziwo nie była to jakość opon)
7. Czyli jeżeli samochód przewozi materiały niebezpieczne musi być odpowiednio oznaczony:
a) tylko z przodu
b) tylko z tyłu
c) z tyłu i z przodu.
8. Czy przewożenie żywności w weekendy jest dozwolone?
9. Jaka jest maksymalna wysokość ładunku ?
a)3m
b)4m
c)4.5m
przypomnę sobie więcej, dodam.
epps
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 03 kwietnia 2013, 12:28

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Koro » środa 03 kwietnia 2013, 13:35

No niestety tamtego nie pamiętam, dzięki za odpowiedzi, oto kolejne parę pytań. Znów nie mogę dokładnie zacytować pytań, ale sens chyba zachowany.

Co jaki czas należy pobierać informacje z tachografu cyfrowego:
A) co najmniej 14 dni
B) co najmniej 28 dni
C) co najmniej raz 1 miesiącu

Podczas transportu ciężkiego sprzętu (na zdjęciu była jakaś koparka na platformie)
A) trzeba zabezpieczyć ładunek za pomocą klinów i haków (była nazwa tych mocowań, ale nie pamiętam)
B) wystarczy unieruchomienie sprzętu poprzez zaciągnięcie hamulca
C) nie trzeba zabezpieczać na krótkich odcinkach

W samochodzie ciężarowym powyżej 3,5t szerokim na 2,40m, w którym wystaje ładunek szerokość pojazdu wraz z ładunkiem powinna być nie większa niż:
A) 2,45m
B) 2,55m
C) 3m

Co to jest lista ładunkowa (zdjęcie fragmentu listy z takimi danymi jak nazwisko kapitana, Nazwa portu)
A) dokument potwierdzający zawarcie umowy między kupującym a sprzedającym
B) dokument informujący o ubezpieczeniu ładunku
C) wykaz towarów przeznaczonych do transportu (drobnica)

Kierowca samochodu ciężarowego powinien korzystać ze świateł drogowych w porze od zmierzchu do świtu:
A) zawsze, chyba że będzie oślepiał innych kierowców
B) na drogach nieoświetlonych, z wyjątkiem sytuacji w której będzie oślepiał innych kierowców
C) trzeciej opcji nie pamiętam.

Po minięciu tego znaku kierowca samochodu ciężarowego powyżej 3,5 t będzie mógł poruszać się z prędkością. (zdjęcie na którym widać znak koniec obszaru zabudowanego, droga jedno jezdniowa)
A)90 km/h
B)80 km/h
C)70 km/h

Minimalny okres regularnego nieprzerwanego dziennego odpoczynku wynosi:
A) 9 godzin
B) 11 godzin
c) 12 godzin

Tyle zapamiętałem, jak się coś przypomni uzupełnię.

Jeszcze mi się przypomniały dwa pytania z wiedzy ogólnej które budziły moją wątpliwość
Czy w tym przypadku należy ustąpić pieszemu pierwszeństwa? (film, dojeżdżamy do skrzyżowania, jedziemy drogą z pierwszeństwem prosto, z lewej strony jest droga podporządkowana, z prawej strony stoi sobie chłopaczek na poboczu, w ostatniej sekundzie filmiku widać, że delikatnie podnosi nogę, ruch jest ledwo widoczny nie ma przejścia dla pieszych).
TAK/NIE

Czy w tym przypadku należy zatrzymać się przed przystankiem (film, droga o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, jedziemy prawym pasem, tramwaj stoi na lewym pasie na wysokości przystanku, nie ma wysepki jest tylko wyznaczona na prawym pasie linia przystankowa, wysiadają z niego ludzie i wsiadają, dojeżdżamy do przystanku w momencie, w którym ludzie wsiedli do tramwaju i drzwi się zamknęły, a ci którzy wysiedli znaleźli się już na chodniku i w tym momencie kończy się film)
TAK/NIE
Koro
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 02 kwietnia 2013, 14:45

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mk61 » środa 03 kwietnia 2013, 18:09

epps napisał(a):1. Jeżeli samochód ma rzeczywistą masę całkowitą 3t, czy może wjechać za znak? (obrazek, zakaz 3t w środku)
TAK/NIE

Tak.
epps napisał(a):2. Czy na drodze jednokierunkowej, wolno cofać ?
TAK/NIE

Tak.
epps napisał(a):3. Jaką należy zawrzeć umowę z pracodawcą, jeśli przewozisz na jego rzecz jakiś tam transport, a on nie ma z tego korzyści finansowych?
a) umowa zlecenie
b) umowa o pracę
c) umowa o dzieło

Przewóz na potrzeby własne - umowa o pracę, ale nie jestem na 100% pewien.
epps napisał(a):4. Jeżeli poruszasz się samochodem ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej 2.5t, jaka jest dozwolona prędkość ? (obrazek, teren niezabudowany)
a)50
b)70
c)90

C.
epps napisał(a):5. Jeżeli kierowca wykonuje transport nocą ile wynosi maksymalny czas pracy ?
a)10h
b)8h
c)9h

A.
epps napisał(a):6.Co ma wpływ na przyczepność opon do nawierzchni ?
a) układ kierowniczy
b) jakość nawierzchni
c) (nie pamiętam, ale o dziwo nie była to jakość opon)

B.
epps napisał(a):7. Czyli jeżeli samochód przewozi materiały niebezpieczne musi być odpowiednio oznaczony:
a) tylko z przodu
b) tylko z tyłu
c) z tyłu i z przodu.

C.
epps napisał(a):8. Czy przewożenie żywności w weekendy jest dozwolone?

Tak.
epps napisał(a):9. Jaka jest maksymalna wysokość ładunku ?
a)3m
b)4m
c)4.5m

Wysokość pojazdu z ładunkiem - B.
Koro napisał(a):Co jaki czas należy pobierać informacje z tachografu cyfrowego:
A) co najmniej 14 dni
B) co najmniej 28 dni
C) co najmniej raz 1 miesiącu

B.
Koro napisał(a):Podczas transportu ciężkiego sprzętu (na zdjęciu była jakaś koparka na platformie)
A) trzeba zabezpieczyć ładunek za pomocą klinów i haków (była nazwa tych mocowań, ale nie pamiętam)
B) wystarczy unieruchomienie sprzętu poprzez zaciągnięcie hamulca
C) nie trzeba zabezpieczać na krótkich odcinkach

A.
Koro napisał(a):W samochodzie ciężarowym powyżej 3,5t szerokim na 2,40m, w którym wystaje ładunek szerokość pojazdu wraz z ładunkiem powinna być nie większa niż:
A) 2,45m
B) 2,55m
C) 3m

B.
Koro napisał(a):Co to jest lista ładunkowa (zdjęcie fragmentu listy z takimi danymi jak nazwisko kapitana, Nazwa portu)
A) dokument potwierdzający zawarcie umowy między kupującym a sprzedającym
B) dokument informujący o ubezpieczeniu ładunku
C) wykaz towarów przeznaczonych do transportu (drobnica)

Najbardziej sensowne jest tu C.
Koro napisał(a):Kierowca samochodu ciężarowego powinien korzystać ze świateł drogowych w porze od zmierzchu do świtu:
A) zawsze, chyba że będzie oślepiał innych kierowców
B) na drogach nieoświetlonych, z wyjątkiem sytuacji w której będzie oślepiał innych kierowców
C) trzeciej opcji nie pamiętam.

B.
Koro napisał(a):Po minięciu tego znaku kierowca samochodu ciężarowego powyżej 3,5 t będzie mógł poruszać się z prędkością. (zdjęcie na którym widać znak koniec obszaru zabudowanego, droga jedno jezdniowa)
A)90 km/h
B)80 km/h
C)70 km/h

C.
Koro napisał(a):Minimalny okres regularnego nieprzerwanego dziennego odpoczynku wynosi:
A) 9 godzin
B) 11 godzin
c) 12 godzin

Regularny to minimum 11 godzin. Skrócony to 9 godzin.
Koro napisał(a):Czy w tym przypadku należy ustąpić pieszemu pierwszeństwa? (film, dojeżdżamy do skrzyżowania, jedziemy drogą z pierwszeństwem prosto, z lewej strony jest droga podporządkowana, z prawej strony stoi sobie chłopaczek na poboczu, w ostatniej sekundzie filmiku widać, że delikatnie podnosi nogę, ruch jest ledwo widoczny nie ma przejścia dla pieszych).
TAK/NIE

Pieszy nie ma pierwszeństwa, więc nie ma czego ustępować.
Koro napisał(a):Czy w tym przypadku należy zatrzymać się przed przystankiem (film, droga o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, jedziemy prawym pasem, tramwaj stoi na lewym pasie na wysokości przystanku, nie ma wysepki jest tylko wyznaczona na prawym pasie linia przystankowa, wysiadają z niego ludzie i wsiadają, dojeżdżamy do przystanku w momencie, w którym ludzie wsiedli do tramwaju i drzwi się zamknęły, a ci którzy wysiedli znaleźli się już na chodniku i w tym momencie kończy się film)
TAK/NIE

Tak.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez epps » piątek 05 kwietnia 2013, 16:11

jeszcze miałem takie pytania:

1. Czy w terenie niezabudowanym masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa autobusowi miejskiemu wyjeżdżającemu z zatoczki ?
Tak/Nie

2. (nie pamiętam dokładnie pytanie ale): Jeżeli przewozisz ładunek i mocujesz go, np. łańcuchami, co jaki czas należy go sprawdzić:
a) po przejechaniu 100 km
b) dopiero przy odpoczynku
c) nie pamiętam, nie wiem jaka jest procedura, ale chyba było coś, że po godzinie jazdy, nie wiem, naprawdę.
epps
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 03 kwietnia 2013, 12:28

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Radhezz » piątek 05 kwietnia 2013, 22:36

epps napisał(a):1. Czy w terenie niezabudowanym masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa autobusowi miejskiemu wyjeżdżającemu z zatoczki ?
Tak/Nie
I tyle.

epps napisał(a):2. (nie pamiętam dokładnie pytanie ale): Jeżeli przewozisz ładunek i mocujesz go, np. łańcuchami, co jaki czas należy go sprawdzić:
a) po przejechaniu 100 km
b) dopiero przy odpoczynku
c) nie pamiętam, nie wiem jaka jest procedura, ale chyba było coś, że po godzinie jazdy, nie wiem, naprawdę.
Na pewno nie B... A tak w ogóle co to za pytanie z du*y?
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez klakier0301 » sobota 06 kwietnia 2013, 18:35

1. Włączamy się do ruchu widzimy pieszego czy musimy mu ustąpić t/n
2. Czy za tym znakiem możesz się zatrzymać i jest tak znak Wisła dalej most i jeszcze dalej znak miejscowośći.T/n
3. podczas załadunku i rozładunku wykonywany przez ciebie jaki znak na tacho koperta młotki czy łóżko.
4. podczas wyprzedzania rowerzysty we mgle poza terenem zabudowanym czy można używać sygnałów dźwiękowych.
5. Znak rzeczywista masa całkowita 3T ty masz 3 możesz wjechać czy nie.
5. Kiedy sprawdzamy stateczność ładunku przy ostrym hamowaniu, po przejechaniu 100 km, przy każdym postoju.
klakier0301
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 06 kwietnia 2013, 18:15

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez klakier0301 » poniedziałek 08 kwietnia 2013, 10:29

Zdany egzamin na kat C 68/74

Pytania jakie pamiętam to:
1. Czy możemy skręcić na tym skrzyżowaniu w lewo T/N (zakaz wjazdu) no nie.
2. Czy na drodze ekspresowej należy sygnalizować awarie pojazdu na poboczu T/N ja odpowiedziałem tak
3. Czy taka postawa policjanta zabrania wjazdu na skrzyżowanie T/N policjant stoi bokiem. Oczywiście tak.
4. Czy w tej sytuacji należy zmniejszyć prędkość T/N i mamy film gdzie wchodzą pieszy na przejście oczywiście tak
5. Czy w tej sytuacji możemy przejechać sygnalizator świetlny w razie gwałtownego hamowania czy coś takiego i mamy film gdzie zapala się nam światło czerwone podczas przejeżdżania T/N tak
6. Czy możemy zmienić pas bezdpośrednio przed skrzyżowaniem i tu mamy droge jednokierunkową i dwa pasy ruchu w tym samym kierunku linia ciągła przed skrzyżowaniem a zdjęcie jest zrobione w momencie lini przerywanej tuż przed ciągłą i teraz pytanie T/N ja zaznaczyłem nie ale mogło być też tak
7. Czy mamy pierwszeństwo przed jadącym z przeciwka skręcającym w lewo i teraz my mamy znak stop i linie bezwarunkowego zatrzymania a z przeciwka jest słabo widoczne że on też ma stop ale linie bezwarunkowego zatrzymania widać T/N ja dałem że tak.
8. Czy można prowadzić po lekach nasennych i przytłumiających T/N no nie.
9. Czy można podczas wyprzedzania rowerzysty używać krótkotrwałych sygnałów dźwiękowych podczas wyprzedzania we mgle. T/N ja dałem tak
10. Czy podczas postoju uszkodzonego pojazdu używamy świateł awaryjnych a jeżeli pojazd nie został w nie wyposażony w światła pozycyjne T/N odp tak
11. Jaka prędkość za tym znakiem i mamy koniec obszaru zabudowanego a) 50 b) 60 c)70 odp C
12. Jak należy przewozić ładunek sypki a) w szczelnej skrzyni ładunkowej z dodatkowymi osłonami b)z wyższymi burtami. c) jeżeli nie wystaje to bez niczego albo jakoś tak nie pamiętam dokładnie odp a
13. Ile razy można wydłużyć prowadzenie pojazdu a)2 b)3 c)4 odp a
14. jaki jest czas odpoczynku tygodniowego regularnego a) 45 b) 24 c) 36 chyba ja odpowiedziałem a
15. Niski poziom płynu chłodzącego może być spowodowany a) zbyt niską temperaturą silnika i pozostałych 2 nie pamiętam ale tu chodziło o a
16. Czy możemy skręcić w lewo policjant do nas bokiem T/N odp tak
17. Coś było o przyczepność kół do powierzchni i było a) układ kierowniczy b) moc silnika c) nawierzchnia odp C
18. Czy jest to pas zjazdowy z autostrady i było zdjęcie z pasem włączeniowym T/N odpowiedziałem nie.
19. Czy możemy jechać tym pasem ruchu i był film gdzie my jechaliśmy lewym pasem drodze dwu jezdniowej o 2 pasach ruchu T/N odpowiedziałem nie.
20. Używając gaśnicy proszkowej przy płonącym pojeździe należy a) stanąć w odległości 4-6 m od pojazdu i strzelić w kierunku płomienia b) ileś tam m i strzelić z wiatrem coś było odpada by zwieje nam c) stanąć od 5-8 m i strzelić najpierw na płomień a następnie na źródło i tu nie wiedziałem ale wydało mi się że a bo gaśnica proszkowa strzela tylko raz.
21. czy tan znak oznacza zawilgocenie jezdni i był znak ostrzegawczy z gwiazdką T/N odpowiedziałem nie
22. W jaki dokument powinien nas wyposażyć pracodawca a) licencje b) badania lekarskie i c) nie pamiętam

Więcej nie pamiętam jak mi się jeszcze coś przypomni to wrzucę. Ale polecam przeczytać kodeks drogowy i ustawę o transporcie drogowym pościągać wszystkie testy jakie możliwe nawet przerobić te stare testy. Powodzenia.
klakier0301
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 06 kwietnia 2013, 18:15

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez deyah » poniedziałek 08 kwietnia 2013, 22:01

Póki co podchodziłem dwa razy, za pierwszym miałem 66pktów, za drugim 63. Kilka pytań, które zapamiętałem i które, jak sądzę "obstawiłem" źle:

1. Który przycisk na tachografie należy wcisnąć, jeśli kierowca przez godzinę nadzoruje załadunek:
a) Młotki (praca)
b) Łóżko (odpoczynek)
c) Koperta - wybrałem kopertę, bo nie wiem do końca co to znaczy :P Chyba podchodzi pod "inna praca"

2. Co ile należy zczytywać dane z karty kierowcy
a) 28 dni - poprawna
b) 14 dni
c) miesiąc

3. Czy można prowadzić pojazd wyższy niż dopuszczalnie (jakoś tak)
a) tak, pod uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia
b) tak, bez dodatkowych zezwoleń
c) nie
wybralem a, bo na ilustracji była ciężarówka, która przewoziła coś wysokiego pod plandeką i stwierdziłem, że może w wyjątkowych sytuacjach można. Ale sam już nie wiem, może jednak c?
Obrazek
Avatar użytkownika
deyah
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek 28 stycznia 2013, 21:52
Lokalizacja: MojaBaja.pl

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez deyah » poniedziałek 08 kwietnia 2013, 22:10

Radhezz napisał(a):
epps napisał(a):1. Czy w terenie niezabudowanym masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa autobusowi miejskiemu wyjeżdżającemu z zatoczki ?
Tak/Nie
I tyle.



Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.
Obrazek
Avatar użytkownika
deyah
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek 28 stycznia 2013, 21:52
Lokalizacja: MojaBaja.pl

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez deyah » poniedziałek 08 kwietnia 2013, 22:17

klakier0301 napisał(a):Czy za tym znakiem możesz się zatrzymać i jest tak znak Wisła dalej most i jeszcze dalej znak miejscowośći.T/n


No właśnie to jest podchwytliwe, bo teoretycznie możesz się zatrzymać, za tym znakiem, ale nie możesz się zatrzymać na moście. Ja dałem NIE
Obrazek
Avatar użytkownika
deyah
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek 28 stycznia 2013, 21:52
Lokalizacja: MojaBaja.pl

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez zgniatacz79 » środa 10 kwietnia 2013, 15:46

Przegladajac to forum moge dodac kilka swoich zapamietanych pytan

1.Do czego sluzy mata zaladunkowa:
a)zmniejszenia tarcia ladunku
b)zwiekszenia tarcia
c)wyciszenia
dalem c ale powinno byc b
2.Czy podczas jazdy samochodem od zmierzchu do switu kierowca powinien ciagle zachowywac szczegolna ostroznosc dalem tak ale chyba powinno byc nie(te ciagle zmienia odpowiedz)
3.Kiedy kierowca powinien sprawdzic statecznosc ladunku:
a)na kazdym postoju
b)co 100km
c)po gwaltownym hamowaniu
dalem c
4.Na jaka odleglosc swieca dobrze ustawione swiatla drogowe:
a)50m
b)100
c)150
dalem b
5.Mialem jeszcze takie pytanie Co utrudnia widocznosc kierowcy
a)reklama na samochodzie
b)wyswietlane imie kierowcy na diodach
c)c juz nie pamietam
nie wiem ktora odpowiedz byla prawodlowa

Jak mi sie jeszcze przypomni to napisze
jak ktos mial podobne lub zna dobra odpowiedz na te pytania to prosze o pomoc
zgniatacz79
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 10 kwietnia 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Radhezz » środa 10 kwietnia 2013, 16:00

deyah napisał(a):
Radhezz napisał(a):
epps napisał(a):1. Czy w terenie niezabudowanym masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa autobusowi miejskiemu wyjeżdżającemu z zatoczki ?
Tak/Nie
I tyle.



Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

Co w związku z tym? Cytować kodeksu mi nie trzeba, wiem co tam pisze. W razie wątpliwości pragnę zwrócić uwagę iż pytanie dotyczyło obszaru niezabudowanego.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 169 gości