Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mkmartv » wtorek 24 listopada 2015, 01:25

Chciałbym też dodać do tego co napisałem po wyżej że jednak od postu który był umieszczony od 21-05-2015 w tym dziale pytania które są zamieszczane od tej daty przez forumowiczów prawie wszystkie pokrywają się z tymi które są zamieszczone w oficjalnej bazie, osobiście myślę że duża część pytań tych z przed maja 2015 raku zostały wycofane z oficjalnej bazy która obowiązuje na dzień dzisiejszy nie wiem czy mam racje w tej sprawie, ale nie widzę innego logicznego wytłumaczenia dla czego pytania zamieszczane w tym dziale z przed maja tego roku są w nich takie duże różnice niż na tej stronie https://www.mir.gov.pl/strony/zadania/t ... wo%20jazdy.
Co o tym myślicie macie w tym temacie takie samo zdanie czy może ja się mylę..
mkmartv
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela 18 października 2015, 19:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez rondel92 » piątek 04 grudnia 2015, 21:57

Ktoś może nas oświecić ? Bardzo ważna sprawa :)
Czy na egzaminie są tylko i wyłącznie pytania z mir.gov ?
21.01.2013 kat B teoria i praktyka I podejście POZYTYWNY
17.12.2015 kat C teoria I podejście POZYTYWNY
07.01.2016 kat C praktyka I podejście POZYTYWNY
10.02.2016 Egzamin Kwalifikacja Wstępna POZYTYWNY
29.02.2016 kat C+E praktyka 3 podejście POZYTYWNY
rondel92
 
Posty: 74
Dołączył(a): wtorek 13 października 2015, 15:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mkmartv » poniedziałek 07 grudnia 2015, 19:01

Coś mi się widzi że temat umarł już śmiercią naturalną i albo nikt tu już nie zagląda, alba nikogo już nie obchodzi egzamin na kot C.
Osobiście też mnie to trochę irytuje, bo prawo jazdy B robiłem już ponad 20 lat temu i od tamtej pory mam przejechane osobówką 350 tyś. kilometrów w czym ponad 150 tyś poza granicami naszego kraju, i nigdy nie miałem nawet jednej stłuczki, aż mnie teraz podkusiło na prawko na C, nie zdawałem sobie z tego sprawy że może być aż taka duża rozbieżność w pytaniach, mianowicie w tych co są podawane jako niby oficjalna baza pytań stosowana przez WORD, a z tym co w tym dziale od 2013r. do tej pory było zamieszczone w dziale pod tyt.
Zapamiętane pytania z teorii kat C i co gorsza to że na dużo pytań z przed 15 maja 2015 roku nie można nigdzie znaleźć rzetelnych i pewnych informacji i odpowiedzi.
Właściciel OSK w którym jestem zapisany na prawko stwierdził kilka dni temu że by sobie nie zawracać głowy tymi pytaniami z 2013- 2014 roku bo są już nie aktualne, a co innego twierdzi znowu mój instruktor nauki jazdy i komu tu wierzyć, po prostu ręce opadają co się wyprawia w tej naszej kochanej Polsce z tymi całymi egzaminami na prawo jazdy, jednak 20 lat temu wszystko było jakieś bardziej prostsze i mimo tego jakoś ludzie się uczyli jeździć i jeźdzą to tej pory bez problemów np. tak jak ja.
Moja żona robiła prawko 9 lat temu w Grecji i dostała do nauki jak dobrze pamiętam około 900 pytań i po ich dobrym opanowaniu nie miała żadnego problemu ze zdaniem egzaminu i to na dodatek w obcym języku, na egzaminie nie miała oni jednego innego pytania niż te co dostała do nauczenia, i to się nazywa oficjalna baza pytań które dany kraj stosuje do egzaminów a nie wiadoma tak jak jest to u nas w kochanej Polsce że niby jest oficjalna baza pytań, a człowiek i tak ma obawy i stres czy faktycznie tak to jest i czy nie zostanie zaskoczony jakimś pytaniem z kosmosu, no ale niestety gnębienie biednego szaraka w naszym kraju musi być bo jak by to było inaczej. Trochę się rozpisałem, ale chciałem wyrzucić to co mi leży na wątrobie związane z gnębieniem i utrudnianiem jak się tylko da egzaminów w naszym kraju.
mkmartv
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela 18 października 2015, 19:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez JAKUB » poniedziałek 07 grudnia 2015, 19:38

Popieram w całej rozciągłości. Nic dla ludzi wszystko dla pieniędzy. My Polacy tak mamy. Ciągle patrzymy jak życie sobie utrudnić i abym nie wyszedł na głupka którym już jestem.
Piekło.
Dziabeł przewodnik oprowadza wycieczke.
-Tu kocioł francuski i diabeł francuski pilnuje z widlami, aby nikt nie uciekł. Tu kocioł niemiecki i pilnujacym kotła diabeł. Tu kocioł rosyjski i diabeł, a tu kocioł polski.
- A gdzie diabeł polski ?
- Do polskiego kotła jest niepotrzebny, bo jak ktoś się wychylił to rodacy sami go wciągają na dno kotła.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez rondel92 » poniedziałek 07 grudnia 2015, 19:54

Kawał bardzo dobry :D Polska w skrócie i to bardzo wielkim :D
A co do pytań, przeczytałem cały podręcznik Kierowca Doskonały Cd Próchniewicza, przerobiłem z 10 razy całą baze pytań z tej płyty (3050 pytań) a teraz kupiłem oficjalna baze pytań za 4 zł od instruktora, który wygrał z PWPW w sądzie o dostęp do pytań. Wydałem 4 zł bo nie chce mi się od nowa klikać na mir.gov i szukac pytan do kat C.
poprawojazdy.pl 17-18 mam egzamin w Wordzie już teorie dam znać jak poszło. Przeczytajcie sobie komentarze z tej strony, ludzie piszą, że mieli to samo w WORDZIE co w tych testach za 4 zł. Może rzeczywiście na testach są tylko pytania z mir.gov ? Ja jestem takiej nadziei, wydałem 4 zł pieniądz żaden a na pewno pomoże.
21.01.2013 kat B teoria i praktyka I podejście POZYTYWNY
17.12.2015 kat C teoria I podejście POZYTYWNY
07.01.2016 kat C praktyka I podejście POZYTYWNY
10.02.2016 Egzamin Kwalifikacja Wstępna POZYTYWNY
29.02.2016 kat C+E praktyka 3 podejście POZYTYWNY
rondel92
 
Posty: 74
Dołączył(a): wtorek 13 października 2015, 15:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mkmartv » środa 09 grudnia 2015, 03:10

Do kolegi - rondel92 - podaj mi swój adres mail, to Ci wyśle mój login i hasło do jednej strony na której są zamieszczone oficjalne testy na kot C, jakoś musimy jeden drugiemu sobie pomagać w tej trudnej drodze w naszym kraju do zdobycia tego jak cennego kawałka plastiku.
mkmartv
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela 18 października 2015, 19:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez danielek945 » czwartek 10 grudnia 2015, 19:27

WORD Siedlce 2 podejscie 65 punktów :/
malo pytan zapamietanych ze stresu ale zawsze coś :) może ten temat trochę odżyje bo jest naprawde pomocny :)

1. na jaką odległość powinny oświetlać dobrze ustawione światla drogowe w samochodzie ciężarowym ?
a) 100m
b)50m
c)150m
2. było coś z czasem kierowcy ale nie pamietam dokladnie
3. pytanie dotyczace tachografu ile dni wstecz mozna sprawdzic zapis odp 28 dni
4. minimalny bieznik w oponie 1,6mm
5. zdjecie rowerzysty jadacego jezdnia , podwójna ciągła pytanie czy mozemy go ominą w odleglosci 0,5m odpowiedz NIE
WIecej niestety nie pamiętam ale mam nadzieje ze ten temat trochę odżyje bo kilka pytań sie trafiło z tego forum :)
w Poniedziałek następne podejście i moze tym razem sie uda :)
danielek945
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 10 grudnia 2015, 19:16

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez rondel92 » czwartek 17 grudnia 2015, 14:33

Teoria zdana 74/74. Po 3 minutach koniec egzaminu. Nie ma się czego bać.

Z podstawowych pytań to czy mogę najechać na ciągłą przy zmianie pasa, czy mogę z pasa do zawracania pojechać na wprost, czy mogę wyprzedzić rowerzysta a na drodze widoczna podwójna ciągła, nakaz jazdy w prawo czy mogę skręcić w lewo, czy zazywanie narkotykow powoduje coś tam coś tam, 2 pytania z policjantem były i jedno z gościem co wchodzi na pasy ze znakiem uwaga dzieci.

Ze specjalistycznych to:
- znak 80km/h na obszarze zabudowanym i czy możemy tyle jechać odp NIE
- ile razy w tygodniu możemy przedłużyć czas prowadzenia samochodu odp 2
- tygodniowy regularny odpoczynek odp 45
- skrocony minimalny odpoczynek odp 24
- co moze byc skutkiem wycieku oleju ze skrzyni odp uszkodzenie skrzyni biegów
- do czego uzywamy mat odp do zwiekszenia tarcia
- do czego nie mozemy dopuscic podczas ladunku samochodu odp do przekroczenia ladownosci pojazdu
- predkosc na drodze jednojezdniowej poza obszarem zabudowanym odp 70
- maksymalna wysokosc z ladunkiem odp 4m
- kto daje pozwolenie na przejazd pojazdem nienormatywnym odp odpowiedni dla drogi zarządca czy jakos tak
- czy dozwolone jest poruszanie sie pojazdem o wysokosci 4,5m odp nie jest to zabronione
- z ilu dni masz obowiązek okazać wydruki z tacho odp dzień dzisiejszy i 28 dni wstecz

Kolega miał pytanie w stylu "droga ekspresowa dwujezdniowa, jezdziesz samochodem ciezarowym 3t z jaka predkoscią mozesz jechac" on dał 120 a mi sie wydaje ze powinno byc 100. Nie wiem na szczęscie nie mialem takiego pytania.
Pytania ktore on mial

- droga jednokierunkowa i na drodze znaki poziome skret w lewo i w prawo i pytanie czy mozesz skrecic tylko w lewo/prawo ? odp NIE
- zaloga podwojna po jakim czasie nalezy sie pauza odp 9 godzin podczas 30 godzin coś tam coś tam wiecie o co chodzi
- po jakim czasie musisz zglosic do starostwa zmiane danych w dowodzie rejestracyjnym czy cos w tym stylu - odp 31 dni. tam odpowiedzi były 7 dni, 14 dni, 30/31 dni. to napewno to 30/31 dni.
21.01.2013 kat B teoria i praktyka I podejście POZYTYWNY
17.12.2015 kat C teoria I podejście POZYTYWNY
07.01.2016 kat C praktyka I podejście POZYTYWNY
10.02.2016 Egzamin Kwalifikacja Wstępna POZYTYWNY
29.02.2016 kat C+E praktyka 3 podejście POZYTYWNY
rondel92
 
Posty: 74
Dołączył(a): wtorek 13 października 2015, 15:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez romano87 » poniedziałek 21 grudnia 2015, 11:56

Witam, czy ktoś jest w końcu pewny odpowiedzi na to pytanie ? :
Czy można gasić płonącą cysternę z paliwem gaśnicą ?:
a) Tak
b) Nie
c)tak, ale tylko proszkową
Wiem, że już było o tym sporo, ale czy ktoś może udzielić pewnej i jednoznacznej odpowiedzi ?. Pozdrawiam
romano87
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 12 grudnia 2015, 20:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez kornel76 » czwartek 24 grudnia 2015, 20:55

1.Który czynnik ma największy wpływ na przyczepność opony samochodu ciężarowego do podłoża?
A. Wielkość opony.

B. Moc silnika pojazdu.

C. Rodzaj i stan nawierzchni jezdni.

2.Który czynnik masz obowiązek uwzględnić, gdy kierując samochodem ciężarowym, chcesz utrzymać właściwy odstęp od pojazdu, który jedzie przed Tobą?
A. Wysokość poprzedzającego pojazdu.

B. Oznakowanie poziome jezdni.

C. Warunki atmosferyczne.
3.W jaki sposób wolno Ci wykorzystać skrócony dzienny okres odpoczynku?
A. raz w tygodniu.

B. trzy razy w każdym tygodniu.

C. trzy razy pomiędzy dwoma tygodniowymi okresami odpoczynku.
4.Na jaką odległość nie może z przodu wystawać przewożony ładunek?
A. Większą niż 0,23 m od przedniej płaszczyzny jego obrysu i większą niż 1 m od siedzenia dla kierującego.

B. Większą niż 0,5 m od przedniej płaszczyzny jego obrysu i większą niż 1 m od siedzenia dla kierującego.

C. Większą niż 0,5 m od przedniej płaszczyzny jego obrysu i większą niż 1,5 m od siedzenia dla kierującego.
5.Czy przejazd zespołu pojazdów składającego się z samochodu ciężarowego i dwóch przyczep wymaga zezwolenia?
A. Nie, nie wymaga zezwolenia, niezależnie od przewożonego ładunku.

B. Nie, nie wymaga zezwolenia, jeżeli w przyczepach nie jest przewożony ładunek.

C. Tak wymaga zezwolenia.

6.Jakiej wartości nie może przekraczać nacisk pojedynczej osi nienapędowej?
A. 8 ton.

B. 10 ton.

C. 7 ton.
7.Czy masz prawo przewozić samochodem ciężarowym ładunek sypki, gdy wysokość tego pojazdu wraz z ładunkiem wynosi 4,5 m?
A. Tak, ale wyłącznie na autostradzie.

B. Tak, na wszystkich drogach poza obszarem zabudowanym.

C. Nie, jest to zabronione na wszystkich drogach.

8.Jak długi okres odpoczynku musi wykorzystać kierowca jako rekompensatę za skrócony tygodniowy okres odpoczynku, który trwał 24 godziny?
A. 15 godzin.

B. 21 godzin.

C. 25 godzin.

9.Rekompensatą za skrócony tygodniowy okres odpoczynku kierowcy jest dodatkowy odpoczynek, który powinien wykorzystać:
A. w kilku częściach.

B. w dwóch równych częściach.

C. jednorazowo.

10.Jakiej barwy powinna być chorągiewka, którą zastosujesz do oznaczenia ładunku wystającego z przodu samochodu ciężarowego?
A. Żółtej.

B. Pomarańczowej.

C. Czerwonej.

11.Kiedy masz obowiązek oznaczyć ładunek wystający poza przednią płaszczyznę obrysu samochodu ciężarowego?
A. Zawsze.

B. Tylko wtedy, gdy wystaje na odległość większą niż 0,5 m.

C. Tylko wtedy, gdy wystaje na odległość większą niż 1 m.

12.Czym może być spowodowana mała skuteczność hamulców samochodu ciężarowego?


A. Zanieczyszczeniem elementów ciernych układu hamulcowego olejem lub smarem.

B. Wysokim ciśnieniem w układzie pneumatycznym.

C. Nadmiernym naciskiem na pedał hamulca.

13.Jaki jest najbardziej efektywny sposób rozpędzania samochodu ciężarowego?


A. Poprzez osiąganie maksymalnych obrotów silnika na kolejnych biegach.

B. Poprzez taką zmianę biegów, by obroty silnika nie były niższe niż wartość rozpoczynająca zielone pole obrotomierza.

C. Poprzez wykorzystanie kolejno wszystkich biegów, nawet jeśli wskaźnik obrotomierza jest na czerwonym polu.

13.Na którym biegu rozpoczniesz jazdę samochodem ciężarowym do przodu w dobrych warunkach drogowych na płaskim terenie?


A. Najniższym określonym przez producenta.

B. Trzecim, jeżeli pojazd nie jest obciążony.

C. Pierwszym skrzyni górnej.

14.
Jaka jest maksymalna dopuszczalna długość ładunku, który wystaje z przodu pojazdu, licząc od siedzenia dla kierującego?


A. 2 m.

B. 1,5 m.

C. 2,5 m.

To są pytania z oficjalnej bazy pytań ze strony mr.gov.pl. Jeśli mógłby ktoś na nie odpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny bo egzamin tuż tuż,a niektóre pytania przyprawiają i zawrót głowy .
kornel76
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 06 grudnia 2012, 16:40

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mkmartv » piątek 25 grudnia 2015, 14:57

romano87 napisał(a):Witam, czy ktoś jest w końcu pewny odpowiedzi na to pytanie ? :
Czy można gasić płonącą cysternę z paliwem gaśnicą ?:
a) Tak
b) Nie
c)tak, ale tylko proszkową
Wiem, że już było o tym sporo, ale czy ktoś może udzielić pewnej i jednoznacznej odpowiedzi ?. Pozdrawiam



Prawidłową odpowiedzią na to pytanie jest odpowiedź B)
mkmartv
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela 18 października 2015, 19:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez sulo83 » czwartek 07 stycznia 2016, 17:06

Witam dzisiaj mialem egzamin JASTRZEBIE ZDROJ 74/74 pytania byly bardzo proste,uczylem sie z pyty ktora zona kupila w kiosku razem z gazeta i wszystkie pytania ktore mialem na egzaminie byly na tej plycie.

- film jezdnia 2 pasy ruchu na prawym pasie auto sie zatrzymalo przed przejsciem dla pieszych
pytanie czy w tej sytuacji musisz sie zatrzymac przed przejsiem? TAK/NIE

-zdjecie znak droga ekspresowa czy za tym znakiem mozesz zawrocic? TAK/NIE

-zdjecie stoisz jako pierwszy przed przejazdem kolejowym czy mozesz wyłaczyc swiatla zewnetrzne pojazdu?

-co zrobic gdy widzisz kogos w rozbitym aucie i nie oddycha?

-swiatlo pomaranczowe na sygnalizatorze migajacym
pytanie czy skrecajac w lewo na takim skrzyzowaniu musisz zachowac szczegolna ostoznosc

-2 pytania to krzyzowki rownozedne

-film wyprzedzanie rowerzysty w sloneczny dzien
pytanie czy musisz dawac sygnaly dzwiekowe?

-zdiecie jezdnia dwukierunkowa przy prwej krawedzi linia przerywana
pytanie czy mozesz zatrzymac sie na poboczu? TAK/NIE

-predkosc samochodu ciezarowego na autostradzie?

-jaka przerwa po 4.5h jazdy?

-co potrzebujesz aby prowadzic pojazd ponadnormatywnym?

-tygodniowy czas pracy?

-dlugosc pojazdu członowego?

-2 pytania jak oznakowac ladunek wystajacy poza tylni obrys i woby dwoch byla ta sama odpowiedz o tarczy z bialoczerwonymi pasami.
sulo83
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 30 grudnia 2015, 11:10

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez MrMark » środa 27 stycznia 2016, 02:44

Cześć. Egzamin 26.01.2016- Zaliczony
Pytania specjalistyczne:
1. Za jaki okres kierowca powinien przechowywać dane. 28 dni
2. Jak jest maksymalny nacisk osi przedniej samochodu cięż. o dmc. pw. 3.5t? odpowiedzi były 7t,8t,10t ale raczej 10t.
3. Czy podczas wymiany koła, kierowca powinien zaliczyć to jako: czas pracy, odpoczynek, czas dyżuru. odp. czas pracy.
4. Jak długo powinna być wykonywana resuscytacja krążeniowo oddechowa? 30sec, 60sec, do czasu przyjadu pogotowia lub gdy się zmęczymy. odp. przyjazdu pogotowia lub gdy się zmęczymy.
5. Jak oznakowac ladunek wystajacy poza tylni obrys?

Pytania podstawowe:
Czy tramwaj ma pierszeństwo wyjeżdzając z zajezdni? (Choć na flimiku to była pętla ale to jeden pies) odp. Nie.
Kilka banalnych pytań odnośnie pierszeństwa przejazdu. Jak kto jeździ samochodem to nie będzie problemu z tym
Kiedy powinno się przestać resuscytacje? Do przyjazdu pogotowia lub kiedy się zmęczymy.
Czy za tym znakiem (A-32) można spodziewać się gołoledzi? Tak
Ile można jechać za znakiem autostrada? 140
Film- wjeżdżamy na teren szkoły, biegają dzieci. Czy powinnyśmy jechać powoli? Tak
Film- jedziemy przed siebie poza terenem zabudowanym, nic sie nie dzieje, pusto. Czy powinniśmy zachować ostrożność. TAK, mowa jest o ostrożności a nie szczególnej ostrożności. Jak się jedzie to zawszę trzeba zachować ostrożność. Sam się prawie wyłożyłem na tym- trzeba dobrze wszystko czytać. :)
Film- jedziemy w terenie zabudowanym, nic się nie dzieje, pusto. Czy powinniśmy się zatrzymać? Nie
MrMark
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 26 stycznia 2016, 17:14

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości