Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez bartasrasta » czwartek 13 marca 2014, 20:10

Witam.

Word Bydgoszcz. Pierwsze podejście do egzaminu teoretycznego z kat C - wynik 59. Wyłożyłem się na prostych pytaniach, aczkolwiek miałem dwa dziwne pytania, których nie mogę sobie przypomnieć ale te, które zapamiętałem, pojawiły się w najnowszym dodatku do Gazety prawnej. Dodam, że uczyłem się miesiąc z płyty e-kierowca i nie miałem żadnego na egzaminie z tej bazy...

1. Czy musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni.
2. Na ile możesz podzielić przerwę 45 minutową.
3. Jak przeprowadzisz masaż u niemowlęcia.
4. Na jak długo wydawana jest karta kierowcy.
5. Postawa policjanta - nie pamiętam w jakiej pozycji był.
6. Z którego miejsca należy rozpocząć pokonywanie zakrętu w lewo na drodze dwujezdniowej aby zachować optymalny tor jazdy.
7. Wysadziłem pasażera na przystanku i włączam się do ruchu - czy mam obowiązek zachować szczególną ostrożność.
8. Czy jest dopuszczalne zatrzymanie na poboczu - fota z drogi ekspresowej z dwoma pasami i z linia ciągłą po prawej stronie.
9. Sytuacja z ostrzeganiem o dwóch niebezpiecznych zakrętach - znak A3 z tabliczką na dole.
10. Krzyżówka z zamiarem skręcenia w lewo. Czy muszę ustąpić pierwszeństwa przejazdu wszystkim - ja mam znak STOP.
11. Znak 15t masy rzeczywistej. Kieruję zestawem co ma 16t dmc a na pace mam 14t - czy mogę wjechać na drogę za znakiem.

19 marca drugie podejście

edit

Przypomniałem sobie kolejne pytania

12. Czy w tej sytuacji widząc osobę nietrzeźwą powstrzymasz się od wyprzedzenia pojazdu.
13. Na czym polega ekonomiczna jazda samochodem osobowym.
bartasrasta
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 13 marca 2014, 19:31
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez roman909 » środa 19 marca 2014, 22:08

Czy moge prosic kogos o odpowiedzna ponizsze pytania egzaminacyjna :

1. Jedziesz droga w terenie zabudowany z boku ulicy biegnie czlowiek ktory w pewnym momencie wbiega na droge przed auto. Czy mozesz uzyc sygnaly dzwoiekowego :

Tak / NIe ?

2. Pytanie: W jakiej sytuacji musisz oznakować ładunek, który wystaje poza obrys boczny pojazdu ?

a) kiedy wystaje 0,5 m
b) kiedy wystaje 0,2 m
c) w każdym przypadku

3. Który z wymienionych czynników z powoduje "ściąganie" pojazdu podczas hamowania?

A) Zbyt obfite smarowanie zwrotnic
b) Zgodne z zaleceniami ciśnienie w ogumieniu.
c) Niesprawność siłowników regulujących hamulce.

4. Na jaką odległość może wystawać ładunek z tyłu samochodu ciężarowego?

a) 2.5 metra od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu.
b) 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu.
c) 3 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu.

5. Którego z wymienionych biegów powinieneś użyć, ruszając z miejsca samochodem ciężarowym w normalnych warunkach drogowych.

a) Pierwszego w celu zmniejszenia zużycia sprzęgła.
b) Bezpośredniego.
c) Drugiego zwiększając obroty silnika

6. Jaki odstęp jesteś zobowiązany utrzymać podczas omijania pojedynczego pieszego.

a) Nie mniejszy niż 1 metr.
b) 2 metry.
c) Bezpieczny.

7. Który z wymienionych czynności należy wykonać, gdy podczas wykonywania przewozu samochodem ciężarowym twoja karta kierowcy zostanie uszkodzona?

a) Kontynuować jazdę dokonując stosownych adnotacji na wydruku z tachografu.
b) Nie kontynuować dalszej jazdy bez sprawnej karty.
c) Kontynuować jazdę, ale tylko przez trzy dni.

8. Ile musi trwać przerwa po 4.5 godzinnym prowadzeniu samochodu ciężarowego którym wykonywałeś przewóz?

a) 15 min.
b) 30min.
c) 45min

9. Przewozisz osoby samochodem ciężarowym poza kabiną kierowcy. W ile gaśnic powinien być wyposażony pojazd?

a) 1
b) 2
c) 3

10. Który z wymienionych czynników jest najważniejszy przy ustalaniu chwilowej prędkości samochodu ciężarowego?

a) Konieczność zachowania panowania nad pojazdem.
b) Zakres wyposażenia pojazdu w układy zapewniające komfort jazdy.
c) Konieczność stosowania się wyłącznie do ograniczeń prędkości wynikających ze znaków.

11. Wykonując resuscytację poszkodowanego w wypadku drogowym powinieneś przyjąć pozycję ?

a)stojącą
b)klęczącą
c)dowolną

12. Opatrunek uciskowy stosujemy przy

a)wycieku krwistej wydzieliny z ucha
b)krwotoku
c)zmiażdżenia kończyny

13. Znak ciężarówki i łańcuchów. Kogo obowiązują

A samochodu osobowe
B samochodu ciężarowe
C samochody ciężarowe powyżej 3,5 macy dopuszczalnej

14. Po zwolnieniu hamulca postojowego nie możesz ruszyć co może być tego przyczyną ?
a) brak powietrza w zbiornikach
b) uszkodzone tarcze hamulcowe
c) maksymalna ilosc powietrza w zbiornikach

15. Jedziemy samochodem i koła wpadają nam do zagłębienia z woda podczas mocnych opadów Co robimy

A Dodajemy gazu
B ostro hamujemy
C delikatnie redukujemy prędkość

16. Miasto środek nocy mały ruch
Pytanie czy możemy użyć świateł drogowych

A tak
B nie
C nie interesuje mnie

17. Kiedy kierowca powinien sprawdzic statecznosc ladunku:

a)na kazdym postoju
b)co 100km
c)po gwaltownym hamowaniu

18. Co powinien posiadać przy sobie kierowca wykonujący międzynarodowy przewóz rzeczy?

a) wypis z zaświadczenia
b) licencję
c) wypis z licencji

19. Jakie dokumenty powinieneś posiadać chcąc wykonywać zarobkowy przewóz drogowy rzeczy?

a) Tylko prawo jazdy kat. C.
b) Świadectwo kwalifikacji zawodowej.
c) Jedynie zaświadczenie lekarskie.

20. Z ktorego biegu ruszamy w normalnych warunkach :

a) 1 bo jest wtedy mniejsze zużycie sprzęgła,
b) 2,
c) biegu bezpośredniego

21. W samochodzie ciężarowym powyżej 3,5t szerokim na 2,40m, w którym wystaje ładunek szerokość pojazdu wraz z ładunkiem powinna być nie większa niż:

A) 2,45m
B) 2,55m
C) 3m

22. Podczas kontroli pracy kierowcy odpowiedni organ może sprawdzić dane z okresu: (czy jakoś tak),chodzi o tachograf.

A) z ostatniego dwutygodniowego okresu
B) z tego dnia i 13 poprzednich dni
C) z tego dnia i 28 poprzednich dni

23. Czy mam obowiazek gasic cysterne?

A tak
b nie
c tak , ale tylko gasnica prazkowa

24. Kto jest zobowiązany posiadać certyfikat kompetencji zawodowych przy przewozie ładunków

A - kierowca wykonujący transport drogowy
B - przedsiębiorstwo wykonujące transport drogowy
C - organ kontrolujący wykonywanie transportu drogowego

25. W jakiej sytuacji pojazd ciężarowy będzie miał tendencję do "ściągania" ?

a)kiedy zwrotnice są za bardzo nasmarowane
b)kiedy siłowniki hamulca są uszkodzone
c) . . . (nie pamiętam trzeciej odpowiedzi)

26. Przy wymijaniu pojazdu na wzniesieniu o zwężonym odcinku drogi, kierujący samochodem ciężarowym powinien :

a)w każdym wypadku zatrzymać pojazd
b)starać się nie zatrzymywać pojazdu
c)starać się przejechać jako pierwszy przed pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka

27. W sytuacji kiedy zostanie uszkodzona karta kierowcy możesz prowadzić samochód ciężarowy ?

a) tak możesz pod warunkiem, że będziesz nanosił dane na wydruku z tachografu
b) tak przez 3 dni
c) . . . (nie pamiętam trzeciej odpowiedzi)


Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
roman909
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 19 marca 2014, 21:40

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez islamic » czwartek 20 marca 2014, 18:24

Witam przeglądajac forum dodaje pytania na których sie wyłożyłem z własnej głupoty a których tutaj nie widziałem :/ ( nie sa dosłownie takie same ale sens zachowany) WORD OPOLE

1. Kierujesz samochodem o dmc pow.3,5t. na terenie zabudowanym o godzinie 23.30 , jaka jest twoja dozwolona prędkość:
a)50
b)60
c) (chyba 70 było)
poprawna odpowiedz B (ja głupi dałem A sam niewiem czemu )

2. Za który znak możesz wjechac samochodem o dmc pow. 3,5t.
a) B3 (zakaz wjazdu z samochodem w srodku)
b)B5 (zakaz wjazdu z cieżarówka w środku)
c)B6 (zakaz wjazdu z traktorem w środku)

poprawna odpowiedz C. (dotyczy tylko traktorów i wolnobierznych)

i pytanie do ktorego nie jestem pewny odpowiedzi a miałem 2 razy:
[zdjecie]
3.Droga dwukierunkowa bez wyznaczonych pasów, samochod przed nami dojezdza do srodka jezdni zamierzajac skrecic w lewo żeby zaparkować, my omijamy go prawą stroną (ogólnie duzo miejsca spokojnie mozna przejechac ) i pytanie: czy ten manerw omijania jest prawidłowy? T/N
moim zdaniem tak, jesli sie myle to prosze mnie poprawić.

4.[film] Przystanek tramwajowy umieszczony przy chodniku(po naszej prawej),na przystanku stoją ludzie(tramwaju brak), przejeżdzamy obok przystanku w bezpiecznej odległosci i pytanie : czy przejeżdzajac obok takiego przystanku tramwajowego musisz zachować szczególną ostrożność? t/n
zaznaczyłem nie bo o ile mi wiadomo jeśli przystanek znajduje sie przy chodniku to nie trzeba. (ale moge sie mylić)

Ogólnie zawsze pytania z policjantem, zabezpieczenie ładunku, czas pracy i odpoczynku, oznakowanie pojazdu i przyczepy, potrzebne dokumenty - jak juz tu było mówione to trzeba niestety znać.
islamic
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 20 marca 2014, 18:06

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez islamic » piątek 21 marca 2014, 14:40

Witam, 3 podejście zaliczone 74/74 :) WORD OPOLE

ogólnie trafiłem na łatwe i konkretne pytania a nie jakieś bzdety :) zapamiętane:

1.[zdjecie] droga dwukierunkowa w nocy, po przeciwnej stronie jeden pas a po naszej dwa (lewy normalny i prawy kończący się). my poruszamy się lewym. pytanie dotyczy odblasków umieszczonych na jezdni i wyglada to tak: po przeciwnej stronie drogi białe odblaski wyznaczajace krawędz jezdni, na naszym pasie też białe, a na prawym czerwone. i pytanie: Czy białe odblaski na naszym pasie wyznaczają krawędz jezdni? odpowiedz NIE (krawędz jezdni wyznaczają czerwone).

2.[film] dojeżdżamy do skrzyżowania i pytanie: czy jeżeli jedziesz na tym skrzyżowaniu prosto, a motocyklista skręca w prawo to ustępujesz mu pierwszeństwa? na znaku ewidentnie widać ze motocyklista porusza się drogą z pierwszeństwem . odpowiedz TAK (łatwe)

3.[film] przejazd kolejowy, przed nami 2 rowerzystów i pytanie: czy zachowując szczególną ostrożność i bezpieczną odległość możesz wyprzedzic rowerzystów na przejeżdzie kolejowym?
odp. oczywiście NIE!

4. [film] policjant kieruje ruchem, odwrócony do nas bokiem , pytanie:
czy taka postawa kierującego ruchem zezwala na skręt w prawo?
odpowiedz. TAK

5. [film] skrzyzowanie kolizyjne.wykonujemy lewoskręt, mamy zielone światło, pojazdy z przeciwka też zielone i pytanie czy musimy ustąpić im pierwszeństwa
oczywiscie TAK

6.[zdjecie] znak ZOLL CŁO czy coś w tym stylu , pod nim biała tabliczka z napisem 100m i pytanie;
czy tabliczka informuje o odległości po której musisz sie zatrzymać(występuje zagrożenie).
odpowiedz TAK

7. [film] skręcamy w prawo, przed nami pojawiają sie pasy na które wjeżdza rowerzysta i pytanie: czy mimo tego iż poruszasz sie po drodze z pierwszeństwem musisz ustąpić rowerzyscie? odpowiedz TAK

8. [film] przed nami samochód wyprzedza rower i pytanie czy w tej sytuacji musisz powstrzymać się od wyprzedzania samochodu - oczywiście TAK

9. [film] osoba pcha wózek inwalidzki z chorym przez drogę, w kierunku samochodu dla niepełnosprawnych i pytanie czy w tej sytuacji musisz zwolnic i ewentualnie zatrzymać pojazd - oczywiscie TAK

specjalistyczne które mnie zaskoczyło: (nie jest dokładnie takie samo ale sens zachowany)

10. Jakie siły działają na ładunek w czasie transportu?
a) tylko poprzeczne
b)poprzeczne, od góry, od dołu, skośne (prawidłowa, działają wszystkie siły)
c) poprzeczne i jakies tam jeszcze

11. dwa pytania o normalny czas pracy (9h) i odpoczynku (11h), predkość w zabudowanym w dzień (50), pytanie o rozdarcie opony, czym jest ekonomiczna jazda( unikanie gwałtownych przyspieszeń i hamowań). pobocze pokryte żwirem, gołoledź. wszystkie łatwe.

Pytanie z pierwszej pomocy które bardzo często sie trafia:

12.kiedy użyjesz wobec poszkodowanego opatrunku uciskowego?
odpowiedz w razie KRWOTOKU.

Powodzenia i nie poddawajcie się !
islamic
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 20 marca 2014, 18:06

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez sebastianmol » niedziela 23 marca 2014, 15:48

1. Jedziesz droga w terenie zabudowany z boku ulicy biegnie czlowiek ktory w pewnym momencie wbiega na droge przed auto. Czy mozesz uzyc sygnaly dzwoiekowego :

Tak / NIe ? moja odp to tak

2. Pytanie: W jakiej sytuacji musisz oznakować ładunek, który wystaje poza obrys boczny pojazdu ?

a) kiedy wystaje 0,5 m
b) kiedy wystaje 0,2 m
c) w każdym przypadku poprawna

3. Który z wymienionych czynników z powoduje "ściąganie" pojazdu podczas hamowania?

A) Zbyt obfite smarowanie zwrotnic
b) Zgodne z zaleceniami ciśnienie w ogumieniu.
c) Niesprawność siłowników regulujących hamulce.poprawne

4. Na jaką odległość może wystawać ładunek z tyłu samochodu ciężarowego?

a) 2.5 metra od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu.
b) 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu.poprawne
c) 3 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu.

5. Którego z wymienionych biegów powinieneś użyć, ruszając z miejsca samochodem ciężarowym w normalnych warunkach drogowych.

a) Pierwszego w celu zmniejszenia zużycia sprzęgła.
b) Bezpośredniego.
c) Drugiego zwiększając obroty silnika poprawna

6. Jaki odstęp jesteś zobowiązany utrzymać podczas omijania pojedynczego pieszego.

a) Nie mniejszy niż 1 metr.
b) 2 metry.
c) Bezpieczny.poprawna

7. Który z wymienionych czynności należy wykonać, gdy podczas wykonywania przewozu samochodem ciężarowym twoja karta kierowcy zostanie uszkodzona?

a) Kontynuować jazdę dokonując stosownych adnotacji na wydruku z tachografu.wydaje sie mi to
b) Nie kontynuować dalszej jazdy bez sprawnej karty.
c) Kontynuować jazdę, ale tylko przez trzy dni.

8. Ile musi trwać przerwa po 4.5 godzinnym prowadzeniu samochodu ciężarowego którym wykonywałeś przewóz?

a) 15 min.
b) 30min.
c) 45min porawna

9. Przewozisz osoby samochodem ciężarowym poza kabiną kierowcy. W ile gaśnic powinien być wyposażony pojazd?

a) 1
b) 2 poprawna
c) 3

10. Który z wymienionych czynników jest najważniejszy przy ustalaniu chwilowej prędkości samochodu ciężarowego?

a) Konieczność zachowania panowania nad pojazdem.wydaje mi sie to
b) Zakres wyposażenia pojazdu w układy zapewniające komfort jazdy.
c) Konieczność stosowania się wyłącznie do ograniczeń prędkości wynikających ze znaków.

11. Wykonując resuscytację poszkodowanego w wypadku drogowym powinieneś przyjąć pozycję ?

a)stojącą
b)klęczącą poprawna
c)dowolną

12. Opatrunek uciskowy stosujemy przy

a)wycieku krwistej wydzieliny z ucha
b)krwotoku poprawna
c)zmiażdżenia kończyny

13. Znak ciężarówki i łańcuchów. Kogo obowiązują

A samochodu osobowe
B samochodu ciężarowe
C samochody ciężarowe powyżej 3,5 macy dopuszczalnej poprawna

14. Po zwolnieniu hamulca postojowego nie możesz ruszyć co może być tego przyczyną ?
a) brak powietrza w zbiornikach poprawna
b) uszkodzone tarcze hamulcowe
c) maksymalna ilosc powietrza w zbiornikach

15. Jedziemy samochodem i koła wpadają nam do zagłębienia z woda podczas mocnych opadów Co robimy

A Dodajemy gazu
B ostro hamujemy
C delikatnie redukujemy prędkość poprawna

16. Miasto środek nocy mały ruch
Pytanie czy możemy użyć świateł drogowych

A tak
B nie raczej to
C nie interesuje mnie

17. Kiedy kierowca powinien sprawdzic statecznosc ladunku:

a)na kazdym postoju
b)co 100km
c)po gwaltownym hamowaniu poprawna

18. Co powinien posiadać przy sobie kierowca wykonujący międzynarodowy przewóz rzeczy?

a) wypis z zaświadczenia
b) licencję
c) wypis z licencji poprawna

19. Jakie dokumenty powinieneś posiadać chcąc wykonywać zarobkowy przewóz drogowy rzeczy?

a) Tylko prawo jazdy kat. C. niewiemm
b) Świadectwo kwalifikacji zawodowej.
c) Jedynie zaświadczenie lekarskie.

20. Z ktorego biegu ruszamy w normalnych warunkach :

a) 1 bo jest wtedy mniejsze zużycie sprzęgła,
b) 2, wydaje mi sie tak
c) biegu bezpośredniego

21. W samochodzie ciężarowym powyżej 3,5t szerokim na 2,40m, w którym wystaje ładunek szerokość pojazdu wraz z ładunkiem powinna być nie większa niż:

A) 2,45m
B) 2,55m poprawna
C) 3m

22. Podczas kontroli pracy kierowcy odpowiedni organ może sprawdzić dane z okresu: (czy jakoś tak),chodzi o tachograf.

A) z ostatniego dwutygodniowego okresu
B) z tego dnia i 13 poprzednich dni
C) z tego dnia i 28 poprzednich dni poprawna

23. Czy mam obowiazek gasic cysterne?

A tak
b nie
c tak , ale tylko gasnica prazkowa poprawna

24. Kto jest zobowiązany posiadać certyfikat kompetencji zawodowych przy przewozie ładunków

A - kierowca wykonujący transport drogowy
B - przedsiębiorstwo wykonujące transport drogowy wydaje mi sie to
C - organ kontrolujący wykonywanie transportu drogowego

25. W jakiej sytuacji pojazd ciężarowy będzie miał tendencję do "ściągania" ?

a)kiedy zwrotnice są za bardzo nasmarowane
b)kiedy siłowniki hamulca są uszkodzone poprawna
c) . . . (nie pamiętam trzeciej odpowiedzi)

26. Przy wymijaniu pojazdu na wzniesieniu o zwężonym odcinku drogi, kierujący samochodem ciężarowym powinien :

a)w każdym wypadku zatrzymać pojazd
b)starać się nie zatrzymywać pojazdu
c)starać się przejechać jako pierwszy przed pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka wydaje mi sie to

27. W sytuacji kiedy zostanie uszkodzona karta kierowcy możesz prowadzić samochód ciężarowy ?

a) tak możesz pod warunkiem, że będziesz nanosił dane na wydruku z tachografu poprawna
b) tak przez 3 dni
c) . . . (nie pamiętam trzeciej odpowiedzi)
PROSZE O KOREKRE JESLI JEST ZLE POZDRAWIAM SEBAA
sebastianmol
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 23 marca 2014, 15:35

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez patrolnog » niedziela 23 marca 2014, 17:02

Witam.
Mam dwa pytanka z egzaminu kat C i nie jestem pewny odpowiedz.
1. Czemu ma służyć dobrze podłączone mocowanie przyczepy?
a. Po to abyś mógł podpiąć przyczepę o dowolnej masie całkowitej.
b. Po to aby w trakcie zerwania zaczepu sama wyhamowała.
c. Po to abyś miał światła i hamulce.
2. Czy możesz wyprzedzić tramwaj?
( Jedziesz po drodze jedno jezdniowej dwu pasowej w każdym kierunku, po prawym pasie. A po prawej stronie poza jezdnią jedzie tramwaj, jest między nami linia ciągła.) Zaznaczyłem że NIE i to chyba błąd, nie wiem.
W naszych testach co mamy na płycie jest podobna sytuacja, tylko że między samochodem a tramwajem jest linia przerywana i gdzieś tam w oddali daleko widać przejście dla pieszych, i w tej sytuacji nie wolno wyprzedzać tramwaju, tak jest w testach.

Proszę o odpowiedź.
patrolnog
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 23 marca 2014, 16:47

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Prawko2014 » poniedziałek 24 marca 2014, 17:40

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Czytałem ten temat zanim podszedłem do pierwszego egzaminu teoretycznego na kat. C i pomógł mi - zdałem - więc pomyślałem, że odwdzięczę się w taki sposób, że napisze to co zapamiętałem ze swojego egzaminu - może teraz ja pomogę komuś.

Egzamin WORD Poznań 19.03.2014
Wynik 70/74 więc zdany przy odrobinie szczęścia.

Uczyłem się tylko i wyłącznie z płyty z testami które dostałem w swoim ośrodku - Testy Grupa IMAGE. Prędzej przeczytałem podręcznik dołączony do płyty z testami aczkolwiek do połowy bo druga połowa mówi o rzeczach związanych z kat. D tym samym nie dotyczyła mnie oraz tak jak wspominałem wcześniej - zaglądałem na to forum w ten dział i czytałem sobie tak powiedzmy posty z dwóch ostatnich stron. Oczywiście nie pamiętam wszystkich pytań.

1. Srebrne Mondeo, łysy facet cofa chcąc wyjechać z parkingu, włączony prawy kierunkowskaz i wychyla głowę patrząc jedynie w swoje lewe lusterko. Czyli całkowicie źle. Pytanie dotyczyło oczywiście czy poprawnie obserwuje sytuację włączając się do ruchu.

2. Tramwaj wyjeżdża z zajezdni. Czy mamy przed nim pierwszeństwo. Tak.

3. Policjant przodem do nas - rozłożone ręce. Czy możemy wjechać na skrzyżowanie ? Nie.

4. 5 pytań z przedstawionym skrzyżowaniami, drogami z pierwszeństwem, sygnalizatorami bezkolizyjnymi i strzałkami warunkowymi. Klasyczne pytania, czy masz pierwszeństwo, czy zatrzymujesz się przed warunkową strzałka itd. Na prawdę łatwe - wręcz intuicyjne.

5. Wiadukt, brak pasów na drodze, przed nami motor - czy możemy go wyprzedzić gdy dojedziemy do wierzchołka wiaduktu ? Nie. Pytanie idealne jak z płyty z testami - obrazek, pytanie, odpowiedzi - wszystko tak samo.

6. Czy przy awarii auta na autostradzie/ekspresówce masz obowiązek ustawić trójkąt ostrzegawczy w odległości 120 m ? Nie. W odległości 100 m.

7. Czy masz obowiązek wyłączyć światła drogowe/długie na mijania gdy widzisz nadjeżdżający pojazd. Tak.

8. Znak koniec terenu zabudowanego, czy dopuszczalna prędkość to 80 km/h za tym znakiem ? Nie. Łatwo się pomylić ale prawidłowa prędkość to 70 km/h na filmiku pokazana droga o jednym pasie w jedną stronę i jednym pasie w drugą, nie oddzielona pasem zieleni. Przepraszam ale nie zapamiętałem jak to dokładnie się nazywa.

9. Filmik. Z daleka widać pijanego idącego na poboczu w przeciwnym kierunku - czy możemy teraz wyprzedzić auto przed nami. Nie.

10. Na przejściu na pasach zatacza się pijany, my jedziemy autem i zbliżamy się właśnie do tego przejścia, cały czas mamy zielone - czy musimy być gotowi na wtargniecie pijanego na pasy pomimo czerwonego światła ? Tak.

11. Czy możemy wjechać na przejazd kolejowy podczas podnoszenia zapór. Nie.

Więcej nie pamiętam niestety z podstawy.
Specjalistyczne na kat. były typowe odnośnie czasu pracy kierowcy, przerw, ilość okresów pracy w tygodniu itd. Wymiary ciężarówki, z przyczepą, z naczepą itd. Pytanie o to co sprawia kiedy spuszczamy hamulec ręczny i auto nie rusza - do teraz nie znam odpowiedzi.

Wszystkim życzę powodzenia - bez stresu, czytać pytania. Niestety przy egzaminie praktycznym godzinę później już nie miałem tyle szczęścia... Ale cóż teoria zdana, dobre i to, 3 dni wcześniej zaliczone również świadectwo kwalifikacji więc nie ma co się załamywać chociaż nie ukrywam kolejne 200 zł za egzamin trochę boli i również trochę przycina skrzydła bo tak sobie w sercu myślałem, że jak już ta teoria zdana to egzamin praktyczny przy odrobinie szczęścia to pryszcz zwłaszcza, że czułem się z jazdy bardzo dobrze przygotowany... Ale nie udało się. Uczyłem się Man-em czyli "poprzednim" autem egzaminacyjnym /tym co był przed Iveco/ no i nie zdałem. Iveco jest większe co czuje się zwłaszcza podczas manewrów na placu na którym nie ma dużo miejsca na błąd i te różnice we wielkości auta faktycznie się czuje. Poległem na zatoczce którą moim zdaniem robiłem prawie z zamkniętymi oczami i wręcz się cieszyłem jak ją wylosowałem, a tutaj zanim tak jakby schowałem przód w zatoczce czyli innymi słowy zanim skręciłem kola na maks w lewo żeby się schować to tylnym prawym kołem już odbiłem się o tą belkę na która nie można wjechać... Druga próba - idealnie ten sam błąd. Egzaminator wypisując mi negatywny wynik egzaminu powiedział, że na pewno uczyłem się na ciut mniejszym aucie.

Jutro po południu poprawka, a przed tym o 7 rano godzinka Iveciem po placu w innym ośrodku.
Powodzenia dla Was wszystkich.
Prawko2014
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 24 marca 2014, 16:26

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez sztomek » środa 26 marca 2014, 23:01

Chełm, 26.03.214. dodaje pytania ponieważ korzystałem z tego forum do nauki. Ponadto polecam testy do nauki z firmy IMAGE - wydanie :Testy CDplus , dużo pytań z tej płyty.

1. Policjant stoi do nas bokiem , w naszym kierunku ma wyprostowaną lewą rękę a prawą ma wyprostowaną przed siebie (taka literka „L”)
Pytanie: czy skręcając w prawo wolno Ci wjechać na skrzyżowanie?
Tak/nie

2. Będąc świadkiem wypadku powinieneś:
A. Zabrać poszkodowanego do auta
B. Odstawić swój pojazd w bezpieczne miejsce i udzielić pomocy
C. Wezwać policję
Załączniki
pojazd.jpg
3. Tak oznakowany pojazd to:
A. Samochód ciężarowy o masie 6t
B. Samochód ciężarowy o masie 9t
C. Ciągnik siodłowy
pojazd.jpg (8.25 KiB) Przeglądane 8056 razy
sztomek
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 26 marca 2014, 22:56

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez pawciog01 » czwartek 27 marca 2014, 11:55

witam. trzecie podejście 70 pkt. word krosno system pwpw
ogólnie egzamin trafił się w miarę prosty jednak było kilka podchwytliwych pytań np.
jeżeli poziom oleju silnikowego jest na poziomie mniejszym niż minimum to:
a) spowoduje to zatarcie silnika podczas jazdy na wzniesieniu po krętej drodze
b) coś dotyczącego przekładni zmiany biegów
c) spowoduje to utrudnienie warunków pracy układów odpowiedzialnych za skład spalin
prawidłowa odpowiedź to C
zdjęcie-rowerzysta jedzie na wprost i przejeżdza przez skrzyżowanie (droga podporządkowana z prawej strony) pytanie czy moge go wyprzedzić w takiej sytuacji?? oczywiście prawidłowa odpowiedz to TAK gdyż na skrzyżowaniu obejmuje zakaz wyprzedzania z wyjątkiem rowerzystów.
stosunek ucisnieć klatki piersiowej do metody usta-usta
a) 2:30
b) 30:2
c) 15:2 oczywiscie prawidłowa odp. B
przewóz na potrzeby własne jaki dokument? oczywiście wypis z zaświadczenia
jak wykorzystasz przerwe po tygodniowej jezdzie kiedy jezdziles sam ?
w ciągu:
a) 24 h
b) 26 h
c) 30 h odpowiedz a prawidłowa
ile wynosi przerwa po jeździe trwającej 4,5 h?
a) 30 min
b) 15 min
c) 45 min c prawidłowa
film- jedziemy drogą dwupasmową w jednym kierunku z bocznej ulicy z prawej nagle wyjezdza nam samochód wymuszając pierwszeństwo. teren zabudowany!!! czy możemy w takiej sytuacji użyć sygnału dziekowego?
prawidłowa odpowiedź - TAK

ponadto bardzo łatwe pytania odnośnie policjanta stojącego bokiem, przepuszczenia ludzi na przystanku tramwajowym podczas wsiadania do tramwaju, czy możemy ominąć samochód który stoi bezpośrednio przed przejazdem kolejowym
pawciog01
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 27 marca 2014, 11:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez pawel2008 » niedziela 30 marca 2014, 06:49

witam serdecznie wszystkich użytkowników forum bardzo przydatna rzecz mój wynik 69/74 Word Tarnobrzeg udało się . Nie bede sie tu powtarzał i pisał tys samych pytań z reszta bede szczery nie pamietam dokładnie ich treści trafiły mi sie jedynie dwapytania których nie spotkałem na forum pierwsze ; czy w czasie omijania nożesz najechać na linie ciągła TAK/NIE ( tu napewno powineła mi się noga zaznaczyłem nie ) prawidłowa tak można[b][/b]drugie to fotka tranwaj po lewej my jedziemy prawym pytanie czy ustępujemy tranwajowi zjeżdzającemu do zajezdni TAK/NIE odpowiedz tak[b][/b]reszta pytań sie powtarzała na forum lub na programach do nauki których używałem (E-KIEROWCA no i TESTY CD PLUS oczywiście pwpw).życzę powodzenia no i warto się przyłożyć do nauki wykorzystać swój czas na maksa na testech przeczytać dwa trzy razy pytanie zanim się odpowie Witam ponownie udało mi się zdać egzamin praktyczny również za pierwszym razem teraz brne dalej czas na c+e
pawel2008
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 29 marca 2014, 06:46

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez szukacz » wtorek 15 kwietnia 2014, 14:58

Pomogliście, przyszedł czas bym i ja pomógł.

Pierwsze podejście PORD (Pomorski Ośrodek... Gdańsk) zakończyło się klapą. Było... 67/74. Za drugim razem 100% skuteczności :wizard: Bałem się podchwytliwych niespójnych pytań (odpowiedzi), niejasnych czy niewyraźnych sytuacji czy znaków na filmach. Jak się okazuje bezpodstawnie. Jeżeli miałbym coś podpowiedzieć osobom które to czytają to należy wrzucić na luz :) Jako posiadacz kat.B od ośmiu lat, nasłuchałem się jak to spadła zdawalność, jakie to straszne są nowe zasady i że jest się na przegranej pozycji. No i stało się. Ten jeden (umownie) punkt straciłem przez wątpliwości. Gdyby nie to, zdałbym za pierwszym razem.

Tak więc spokój, spokój i jeszcze raz spokój. Jest łatwiej niż przy "starych" regułach. Tu zawsze tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

Część ogólna dla osoby która aktywnie jeździ osobówką wydaje się formalnością, ale nie ukrywam że kilka pytań było zaskoczeniem. Co co części specjalistycznej to trzeba zakuć czas pracy i czas odpoczynku. Po za tym są pytania "z czapy".

Oto co zapamiętałem przy czym kolejność i dosłowna treść, wiadomo - nie do odwzorowania. Pytania są z dwóch egzaminów. Dużo już było tutaj w poprzednich wątkach, dlatego naprawdę polecam je przeczytać. Mi pomogły!

Kod: Zaznacz cały
1) Film. Facet w Modeo wyjeżdża z parkingu tyłem (cofa). Przesadnie wychyla się przez otwarte okno i patrzy w lusterko zewnętrzne. Czy wykonuje manewr prawidłowo?
NIE

Kod: Zaznacz cały
2) Zdjęcie. Droga, na niej elektroniczna tablica z wyświetlanym znakiem A-15: śliska jezdnia. Pytanie czy widoczny znak ostrzega przed niebepieczeństwem?
TAK, jest to znak ostrzegawczy. Znaki świetlne są tożsame z "tradycyjnymi.

Kod: Zaznacz cały
3) Zdjęcie. Pusta droga, w oddali skrzyżowanie i znak A-7: ustąp pierwszeństwa. Czy na dorodze z ograniczeniem prędkości 70 km/h możemy spodziewać się że za 100m będziemy musieli ustąpić pierwszeństwa przejazdu?
NIE - znaki ostrzegawcze dla dróg powyżej 60km/h są umieszczane w odległości 150m-300m, dla pozostałych do 100m. Wyjątek stanowi znak ustąp pierwszeństwa, umieszczany odpowiednio 50m i 25m od skrzyżowania.

Kod: Zaznacz cały
4) Zdjęcie. Wiadukt, wzniesienie. Pytanie czy na wskazanym odcinku możemy wyprzedzić.
NIE

Kod: Zaznacz cały
5) Zdjęcie. Droga, trzy pasy w jednym kierunku. Lewy wolny, środkowy osobówka. Jesteśmy na prawym. W oddali jakby widać że prawy pas będzie służył do skrętu. Pytanie: czy w przedstawionej sytuacji po za terenem zabudowanym możemy wyprzedzić pojazd na pasie środkowym z prawej strony.
TAK - w terenie zabudowanym muszą być dwa pasy ruchu, po za trzy, wtedy możemy wyprzedzać z prawej.

Kod: Zaznacz cały
6 ) Film. Jedziemy wzdłuż parkingu po prawej stronie, równolegle biegnie człowiek. Zmienia on kierunek i wygląda jakby chciał wtargnąć przed nas. Czy możemy użyć klaksonu?
TAK

Kod: Zaznacz cały
7) Film. Jedziemy. Przed nami dymiący samochód. Pytanie czy po za strażą pożarną należy wezwać karetkę?
TAK

Kod: Zaznacz cały
8) Film. Jedziemy. Przed nami hamuje samochód, a z przed jego maski zatacza się człowiek. Pytanie czy jeżeli sprawca się zatrzymał, to czy możemy jechać dalej bez zatrzymywania.
NIE

Kod: Zaznacz cały
9) Film. Skręcamy w bramę(?), wjazd na posesję(?), przejeżdżamy przez chodnik. Droga dwukierunkowa, prawego pasa w lewo. Chodnikiem idą piesi. Gdy jesteśmy prostopadle do nich następuje stopklatka. Nie wiemy co nastąpiło dalej. Pytanie czy jadąc chodnikiem należy zwolnić?
TAK, pytanie z tych podchwytliwych gdzie pytanie nie pokrywa się dokładnie z filmem. Odpowiadając "nie" (co byłoby potraktowane jako nieprawidłowe) miałbym na myśli po prostu zatrzymanie się w miejscu. Natomiast w ogólnym rozumieniu TAK, trzeba zwolnić.

Kod: Zaznacz cały
10) Film. Jedziemy drogą z pierwszeństwem, z prawej wyjeżdża wymuszając pierwszeństwo samochód. Czy możemy użyć klaksonu?
TAK

Kod: Zaznacz cały
11) Film. Jedziemy za autem. Na przecinym pasie zatacza się człowiek. Pytanie czy możemy wyprzedzić pojazd?
NIE

Z części specjalistycznej:

Kod: Zaznacz cały
12) Kiedy nie można palić tytoniu w pojeździe?
Gdy przewozimy pasażerów po za kabiną kierowcy - prawidłowa
Gdy przewozimy pasażerów w kabinie kierowcy
Zawsze nie wolno

Kod: Zaznacz cały
13) Jadąc pod wzniesienie autem ciężarowym powyżej 3,5t ze zwęrzeniem przy mijaniu należy:
Zawsze się zatrzymać
Starać się nie zatrzymywać - prawidłowa
Wjechać bez zważania uwagi

Kod: Zaznacz cały
14) Zdjęcie. Tył pojazdu z dwoma poziomymi pomarańczowymi tablicami. I pytanie czy przedstawiony pojazd to:
Samochód ciężarowy o masie 6t
Samochód ciężarowy o masie 9t - prawidłowa
Ciągnik siodłowy

Kod: Zaznacz cały
15) Ile wynosi skrócony dzienny wypoczynek?
8 godzin
9 godzin - prawidłowa odpowiedź
45 minut z możliwością podziału na 15 i 30min

Kod: Zaznacz cały
16) Ile godzin co najmniej wynosi skrócony tygodniowy okres odpowczynku?
(podchwytliwe!)
24 kolejnych godzin - prawidłowa
45 kolejnych godzin
54 kolejnych godzin

Kod: Zaznacz cały
17) Zabezpieczenie ładunku wystającego po za obrys pojazdu należy:
zawsze oznaczać białym światłem gdy wystaje do przodu od obrysu powyżej 0.5m
tylko gdy wystaje z tyłu na więcej niż 1.5m
oznaczać zawsze gdy wystaje do przodu lub z boku - prawidłowa

Kod: Zaznacz cały
18) Kiedy należy odmówić prowadzenia powierzonego pojazdu od pracodawcy?
jeżeli na jednej osi bliźniaczej znajdują się takie same opony
jeżeli na osi napędowej jest inna rzeźba bieżnika niż na oponach naczepy
jeżeli głębokość bieżnika naczepy wynosi 1mm - prawidłowa

Kod: Zaznacz cały
19) Zaśnieżona droga, lekkie wzniesienie i po obu stronach drogi znak C-18 - celowo nie piszę jak się nazywa  :D bo udzieliłbym już odpowiedzi. Wygląda tak: owalny, niebieskie tło, na niej opona w łańcuchach. Pod spodem dołączony znak tabliczka T-23b (prostokątna biała tabliczka z symbolem ciężarówki). Pytanie czy za tymi znakami prowadząc pojazd powyżej 3.5t:
można kontynuować jazdę bez łańcuchów gdy warunki na to pozwalają
nie wolno kontynuować jazdy w łańcuchach
bezwzględnie założyć łańcuchy - prawidłowa odpowiedź, gdyż znak jest z grupy NAKAZÓW - "C-18: nakaz używania łańcuchów przeciwpoślizgowych"

Kod: Zaznacz cały
20) Zdjęcie. Miasto, widać że główna ulica, przed nami witryny sklepowe i miejsca parkingowe. Ułożenie ich "pod skos". Wyraźnie widać że linie przecinają i kończą się na chodniku (przekraczają coś jakby krawężnik). Aby zaparkować mieszcząc się pomiędzy nimi, przednie koła muszą wjechać na coś co wygląda jak płyty studzienkowe ;) stanowiące rodzaj ozdoby, ułożone celowo, równolegle do lini parkngowych. Pytanie czy autem dostawczym o masie 3t można tam zaparkować.
NIE - analizowałem to zdjęcie bo nie miałem pewności czy te "wysepki","studzienki" to już chodnik, czy nie a zdaje się że nie było znaku pionowego wskazującego właściwy sposób ustawienia pojazdu względem krawędzi jezdni. Dostrzegłem coś jako krawężnik ;) więc uznałem że NIE i... miałem rację. Samochody o masie całkowitej powyżej 2,5t nie mogą parkować na chodniku.

Kod: Zaznacz cały
21) Pytanie na które nie znam prawidłowej odpowiedzi na 100%. Pojawiło się na pierwszym podejściu, nie miałem kompletu punktów więc może na tym pytaniu? Szczególnie że w Internecie znalazłem różne wskazania poprawnych odpowiedzi, jak i sprzeczne komentarze i wyjaśnienia. Brzmi ono: Czy w normalnych warunkach drogowych, samochodem ciężarowym należy ruszać z:
biegu I, minimalizuje to zużycie(obciążenie?) sprzęgła
biegu II, powoli zwiększając obroty
biegu wolnego (pełzacz, C)

Instruktor mówi że bieg można i wręcz należy ruszać z biegu II. Są jednak opinie, że część ezgaminatorów wymaga korzystania z biegu I. Dodane tłumaczenie o mniejszym zużyciu sprzęgła wydaje się sensowne, bo ruszamy z II wyłącznie ze względów wygody. Na dwoje babka wróżyła...

Tyle. Liczę że pomogłem. Pytania się powtarzają co daje się zauważyć. Trudno będzie odwzorować całą bazę wszystkich pytań, natomiast część już można przewidzieć. Subiektywnie egzamin na C w obszarze pytań ogólnych dla posiadających aktywne prawo jazdy B to barszcz :) Pytania typu czy można zawracać na sygnalizatorze kierunkowym S-3 (ze strzałką w lewo), czy należy ustępować pierwszeństwa pojazdom z lewej na rondzie ze znakiem A-7 (ustąp pierwszeństwa), czy można jechać cały czas lewym pasem, czy ma się pierwszeństwo dojeżdżając do końca pasa, itp. nie trzeba przytaczać i omawiać.

Na pewno warto odświeżyć swoją wiedzę, ale stresować się na zapas nie ma co.
szukacz
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek 14 kwietnia 2014, 18:07

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez damus » czwartek 17 kwietnia 2014, 22:42

17.04.2014 WORD Wałbrzych o. Kłodzko woj. dolnośląskie - Nie wiem jaka baza pytań. Uczyłem się z książki i płyty TestyCDPlus ( zróbcie aktualizację pytań! ) + patrzyłem na ten wątek. Pierwsze podejście 71/74 - Pozytywnie. Ogólnie dużo czasu na przeczytanie pytania także nie spieszyć się. Kilka pytań mnie zaskoczyło więc strzelałem. Pytania nie brzmią w 100% tak samo jak na egzaminie ale sens zachowany. Pytania te które zapamiętałem, jeśli są jakieś błędy to proszę sobie poprawić :)


1. Łysy cofa w srebrnym Mondeo patrzy tylko przez lewe ramię - czy prawidłowo tak/nie ( to chyba było testowe.)

2.Pytanie o poziom oleju w skrzyni. (strzelałem)
-może być za mało podczas podjazdów i na zakrętach
-coś ze spalinami
- nie pamiętam

3. Stoimy na skrzyżowaniu droga podporządkowana, po naszej prawej stoi motor (podporządkowana) czy ustępujemy motocykliście tak/nie

4. Na czym polega ekonomiczna jazda.
- bez gwałtownego przyspieszania i hamowania
- nie pamiętam
- nie pamiętam

5.Dopuszczalny nacisk na 1 oś - droga krajowa po jednym pasie w każdą ze stron - pobocze linia ciągła:
- 8t
-10t (strzelałem)
- nie pamiętam

6. Co ułatwi jazdę po zaśnieżonej nawierzchni:
- jazda na biegu neutralnym,
- unikanie gwałtownych przyspieszeń
-nie pamiętam,

7. Do ilu godzin i ile razy można wydłużyć prowadzenie pojazdu
-10h 2x w tygodniu
- nie pamiętam
-nie pamiętam

8. Wypadek autostrada, czy udzielamy pomocy po zapewnieniu sobie bezpieczeństwa tak/ nie

9.Piłka wpada na jezdnię czy rozpoczynamy hamowanie tak/nie

10. Jezdnia dwa pasy w jedną i dwa w drugą z pasem zieleni, jaka jest max predkość samochodu pow. 3,5t.
-80
-70
-60

11. Po prawej stronie omijamy auto na poboczu wsiada do niego dwóch gości drzwi dosyć szeroko otwarte, czy zmniejszamy prędkość tak/nie

12. Białe auto dostawcze za pasami, my przed pasami, po prawej stoi trzech młodych chłopaków chyba z piłką, czy zmniejszamy prędkość tak/nie

13. Maksymalna szerokość dla pojazdu 2,55m przewożącego ładunek to:
-2,7m
-2,55m
-3.0m

14. Autostrada - jaka jest prędkość max dla osobówki:
- 140
-nie pamiętam

15. Tramwaj na przystanku wsiadają ludzie, czy możemy niezważać na pasażerów tak/nie

16. Film wyprzedzanie, rzut na szybę czołową i lewe lusterko, dwa pasy w 1 stronę dwa w drugą, chyba był pas zieleni, Gościu zaczyna wyprzedzać przed pasami dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej czy prawidłowo tak/ nie

17. Dwa pasy ruchu , auto jedzie cały czas lewym pasem, czy prawidłowo tak/nie

18. Jakie dokumenty musisz posiadać przy transporcie międzynarodowym;
-zaświadczenie od pracodawcy
-wypis z lic lub lic (nie pamiętam, albo to albo to)
-prawo jazdy lub świadectwo kwalifikacji ( nie pamiętam, albo to albo to)

19. Rury wystają z tyłu w jakim wypadku musisz oznakować:
-0,5
-w każdym
-0,2

20. Podjazd samochodem pow. 3,5t przy zwężeniu:
-staramy się nie zatrzymywać
-stajemy
-nie pamiętam

21. Pali się auto, czy wyciągamy gościa z samochodu tak/ nie

22. Ile godzin co najmniej wynosi skrócony tygodniowy okres odpoczynku?
-24h

23. Autostrada znak A-32 czy możemy spodziewać się gołoledzi? tak/nie

24. Stoi autobus, zza niego wyłania się człowiek, czy możemy użyć klaksonu aby ostrzec o niebezpieczeństwie tak/nie

25. Tramwaj wyjeżdza z zajezdni, czy ustępujemy tak/nie
damus
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 17 kwietnia 2014, 22:37

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez kirbag » piątek 18 kwietnia 2014, 10:37

damus napisał(a):
19. Rury wystają z tyłu w jakim wypadku musisz oznakować:
-0,5
-w każdym
-0,2



tutaj prawidłowa odpowiedź to 0.5 !!!
kirbag
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek 17 kwietnia 2014, 13:12

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez damus » piątek 18 kwietnia 2014, 10:41

Też mi się tak wydaje, ale ja zaznaczyłem w każdym (zasugerowałem się forum). W końcu gdzieś 3pkt uciekły ;-)
damus
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 17 kwietnia 2014, 22:37

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez kirbag » piątek 18 kwietnia 2014, 11:08

Jurand91 napisał(a):1. Czy widząc taką informację należy zachować szczególną ostrożność (zdjęcie autostrada i nad nią wyświetlone znaki uwaga nad każdym pasem a nad nimi informacja że otwarta jest nowa autostrada) na początku widziałem tylko te znaki i zaznaczyłem że należy zachować ostrożność a potem dopiero zorientowałem się jaka jest informacja. Pewnie bylem jeszcze w stresie gdyż to było 1 pytanie.


W tym pytaniu prawidłową odpowiedzią jest, TAK

Jest znak inne niebezpieczeństwo i trzeba zachować szczególna ostrożność, informacja o otwarciu odcinka jest nieistotna w tym przypadku do wybierania odpowiedzi
kirbag
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek 17 kwietnia 2014, 13:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 86 gości