Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez jasper1 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 00:22

krytek napisał(a):"Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego na obszarze zabudowanym jest obowiązany zmniejszyć prędkość a w razie potrzeby zatrzymać się."

zdjecie - drzewa po lewej i prawej wskazuja na teren niezabudowany i w tym przypadku nie musimy zachowywac ostroznosc przy omijaniu autobusu miejskiego na przystanku....

O tym czy teren zabudowany czy nie decydują znaki, a nie drzewa na zdjęciu.
Jak będzie potrzebne rozróżnienie to Ci te znaki pokażą, a wyłożyłeś się na nierozróżnianiu obowiązku zachowania szczególnej ostrożności od zwykłej ostrożności i innych wymaganych zachowań, co Ci wyjaśnił rusel.
Ja tylko dodam, że szczególna ostrożność zachowujesz też przejeżdżając obok oznaczonego przystanku komunikacji publicznej, który nie znajduje się przy chodniku.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez hakala » środa 04 lutego 2015, 00:47

Witam. Egzamin na C oblałam już dwa razy :( najbardziej nurtuje mnie pytanie z zataczającym się na przejście dla pieszych niewidomym którego poznajemy po białej lasce w dłoni. Tam jest coś o tym czy zamiast kilkakrotnego sygnału dźwiękowego w celu ostrzeżenia możemy się zatrzymać, czy jakoś tak... Pomóżcie :D
hakala
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 04 lutego 2015, 00:39

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez rusel » środa 04 lutego 2015, 13:18

Sygnał dźwiękowy nie jest obowiązkiem. Resztę wydedukuj.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez PrezesssS » środa 04 lutego 2015, 16:32

Witajcie dziś mam za godzinę 3 podejście do egzaminu, zastanawia mnie jedno pytanie , którego tu nie znalazłem
W jakie dni można przewozić lekarstwa?
a) od pon do pt
b) od pn do soboty
c) w każde dni
PrezesssS
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 04 lutego 2015, 16:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez rusel » środa 04 lutego 2015, 20:10

Dziwne pytanie, jeszcze zrozumiałbym czym, moze jakas ustawa to reguluje ale prawdopodobnie nie ma tu ograniczen
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez jasper1 » środa 04 lutego 2015, 20:42

Rozporządzenie Ministra Transportu w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów...
Przepisy o ograniczeniach nie mają zastosowania do przewozu leków i środków medycznych.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez GregoryAlone » poniedziałek 09 lutego 2015, 19:19

grzesiek989 napisał(a):parosk8 według mnie i przepisów, oczywiście kat C oraz C+E wyglada tak:

Obszar Zabudowany (Miasto):

- 5.00 - 23 - 50 km/h
- 23.00 - 5.00 - 60 km/h

Nawet jeśli ograniczenie w miescie na danym odcinku jest np 70km/h to dalej jedziesz 50 km/h no chyba ze egzaminator powie ze prosze się zastosowac do ograniczenia prędkości

Strefa - 20 km/h

Poza obszarem zabudowanym np obwodnica czy tez krajówka 80 km/h

Droga ekspresowa oraz autostrada takze 80 km/h

Te 140 km/h to osobówka


Wedlug przepisow wyglada to tak:

Obszar niezabudowany: 70 (na drogach jedno jezdniowych), 80 (na drogach dwujezdniowych, na wszystkich drogach ekspresowych i autostradach)

na obszarze zabudowanym i strefie zamieszkania zgadza się co napisałeś.

Nawet jeśli ograniczenie w miescie na danym odcinku jest np 70km/h to dalej jedziesz 50 km/h no chyba ze egzaminator powie ze prosze się zastosowac do ograniczenia prędkości


Jeśli się zastosujesz raczej oblejesz, z reszta nie może Ci kazać przekraczać dozwolonej prędkości ...
Kat B - 2007 - za 1 | Kat C - 2015 - za 1 | Kat C+E - 2015 - za 2 | KW - 2015 - za 1 :)
GregoryAlone
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek 09 lutego 2015, 19:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez byczonek » wtorek 10 lutego 2015, 13:32

Witam korzystalem z tego forum mysle ze pomyslnie bo za pierwszym podejsciem 72pkt.
moze i ja komuś pomoge
a więc;
1.Facet cofa z parkingu srebrnym autem,wychyla glowe przez szybe
pytanie czy cofa poprawnie odp- oczywiscie ze nie.
2.ulica w miescie ,torowisko,jedziesz srodkiem drogi, miejsca jest na tyle aby mozna bylo przejechac prawa strona obok tramwaju,pytanie;czy powinienes zjechac i ustapic miejsca tramwajowi odp. TAK
3.jaki dokument podczas transportu na potrzeby wlasne -odp oczywiscie wypis z zaswiadczenia o czyms tam i tamtego -ja na tym pytaniu sie wylozylem przez wlasnie to co jest dopisane w odpowiedzi i zaznaczylem wyps z licencji a ona jest potrzebna przy transporcie miedzynarodowym
4.czym spowodowane jest grzanie sie silnika- odp-zbyt niska iloscia plynu chlodzacego
5.warto nauczyc sie postaw policjanta kierujacego ruchem
wiecej pytan niepamietam,ale naprawde nie byly skomplikowane,wystarczy nauczyc sie tego co jest na plytce PWPW plus logiczne myslenie . stres jak najbardziej jest niepotrzebny.
ja bylem zestresowany bardzo-przez co niepamietam dokladnie calego egzaminu i pytan, ale zaliczylem 72pkt.na 74pkt.
Sporo pytan z pierszenstwem przejazdu.
Zdawalem w ŁODZI na ul.Smutnej-Monitory z ekranami dotykowymi
Przed egzaminem jest tez egzamin probny z 8 chyba pytaniami -poprostu aby ogarnąć te monitory
teraz w piątek 13.02 egzamin praktyczny drugie podejście.
Mam nadzieje ze pomoglem.Pozdrawiam i trzymajcie kciuki za mnie w piątek 13.02
byczonek
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2015, 13:19

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez GregoryAlone » wtorek 10 lutego 2015, 16:31

Jeśli chodzi o sprawdzenie stateczności ładunku, wyczytałem parę postów wyżej ze poprawna odp to "Po gwałtownym hamowaniu", z testów z tej strony jest inaczej...

A w sieci znalazłem to:

Jeśli to możliwe, umocowanie ładunku należy regularnie sprawdzać podczas podróży. Pierwszej kontroli trzeba dokonać najlepiej już po kilku kilometrach podróży na postoju w bezpiecznym miejscu. Mocowanie powinno się ponadto sprawdzić po gwałtownym hamowaniu lub innym nadzwyczajnym zdarzeniu podczas jazdy.


Screen z testów:

Obrazek
Kat B - 2007 - za 1 | Kat C - 2015 - za 1 | Kat C+E - 2015 - za 2 | KW - 2015 - za 1 :)
GregoryAlone
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek 09 lutego 2015, 19:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez byczonek » wtorek 10 lutego 2015, 17:21

według mnie opowiedz C odnosnie hamowania z ciezkim ladunkiem
Tak mnie uczono i taką miałem odpowiedz z płyty PWPW
byczonek
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2015, 13:19

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez lewy82 » środa 11 lutego 2015, 00:00

Mam takie pytanie. Czy ktoś wie, czy jadac ciężarówką powyżej 3,5 DMC w obszarze zabudowanym, droga dwu jezdniową widząc ograniczenie do 80 mogę zastosować się do znaku? I to samo tylko drogą jedno jezdniową obszar zabudowany?Pozdrawiam
lewy82
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2015, 23:52

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez jasper1 » środa 11 lutego 2015, 01:04

§27.3 rozporządzenia w sprawie znaków...
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez lewy82 » środa 11 lutego 2015, 02:02

Dzięki jasper1 bez twojej podpowiedzi raczej bym się do tego nie dokopał. Pozdrawiam
lewy82
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2015, 23:52

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez byczonek » środa 11 lutego 2015, 02:29

w obszarze zabudowanym samochodem ciezarowym powyzej 3.5 tony poruszamy sie.w ciagu dnia max. 50km/h natomiast w nocy max. 60km/h
byczonek
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2015, 13:19

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez GregoryAlone » środa 11 lutego 2015, 13:47

byczonek napisał(a):w obszarze zabudowanym samochodem ciezarowym powyzej 3.5 tony poruszamy sie.w ciagu dnia max. 50km/h natomiast w nocy max. 60km/h


A jeśli postawią znak 60km/h ? Z tego co wiem to można. Tylko nie potrafię znaleźć tego w KD..
Kat B - 2007 - za 1 | Kat C - 2015 - za 1 | Kat C+E - 2015 - za 2 | KW - 2015 - za 1 :)
GregoryAlone
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek 09 lutego 2015, 19:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości