Zapamiętane pytania z teorii kat C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez Michal9191 » piątek 12 grudnia 2014, 22:04

Ile moze wystawac element z przodu licząc od oparcia siedzenia kierowcy
a)1,5
b)2m
c)2,5m

Czy art spozywcze szybko psujace sie mozna przewozic w dowolny dzien ( czy jakos tak, na obrazku cysterna Mleko )
a)tak, bez ograniczen
b)nie
c)w kazdy dzien za wyjatkiem zakazow o poruszaniu sie pojazdow pow 7.5t

Ja mam zielone jade droga jednokierunkowa z prawej zapierdziela tramwaj i pytanie czy w tej sytuacji masz pierszenstwo ?
tak/nie

na skrzyżowaniu stoje na lewym pasie do skrętu w lewo, włącza mi sie zielone do skrętu w lewo ( nie warunkowe ! ) i tramwaj z naprzeciwka pytanie: czy w tej sytuacji nadjeżdżający pojazd ma pierwszenstwo ?
tak/nie

Znak autostrada i pytanie ( powtórzyło mi sie drugi raz i dalej nie wiem czy dobrze ) czy za tym znakiem prędkość pojazdu jest ograniczona ?
a) tak do 130 (?)
b) tak do 140
c) nie, nie jest ograniczona

Co ile nalezy zapisywac dane z tachografu cyfrowego
a)28dni
b)30dni
c)90dni
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez parosk8 » sobota 13 grudnia 2014, 21:57

No i jest dylemat bo w tym pytani dalej nic nie wiem czy znak D-9 ( autostrada ) informuje mnie tylko ze jest autostrada i za tm znakiem predkość nie jest ograniczona czy jest znakiem informacyjnym i ogranicza predkość do 140km/h ( bo tyle w pl jest dozwolone ) za pierwszym razem dałem że nie, nie jest ograniczona a teraz dałem ze tak do 140, ale i tak na nic sie to zdało.
parosk8
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2014, 20:54

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez grzesiek989 » poniedziałek 15 grudnia 2014, 21:29

parosk8 według mnie i przepisów, oczywiście kat C oraz C+E wyglada tak:

Obszar Zabudowany (Miasto):

- 5.00 - 23 - 50 km/h
- 23.00 - 5.00 - 60 km/h

Nawet jeśli ograniczenie w miescie na danym odcinku jest np 70km/h to dalej jedziesz 50 km/h no chyba ze egzaminator powie ze prosze się zastosowac do ograniczenia prędkości

Strefa - 20 km/h

Poza obszarem zabudowanym np obwodnica czy tez krajówka 80 km/h

Droga ekspresowa oraz autostrada takze 80 km/h

Te 140 km/h to osobówka
grzesiek989
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 01 czerwca 2013, 16:08

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez mariobross256 » piątek 26 grudnia 2014, 14:13

Witam wszystkich. Jestem po pierwszym podejściu do teorii w Lublinie, egzamin zaliczony 74/74 ;) Postaram się napisać pytania które zapamiętałem, oczywiście nie toczka w toczkę ale powinno być wiadomo o co chodzi;)

1. Krzyżówka z tramwajem skręcamy w lewo on jedzie prosto. Czy mamy pierwszeństwo? Nie, bo sygnalizator ogólny
2. Znak wjazd na autostradę i zaraz za nim znak gołoledzi. Czy za tym znakiem można się spodziewać śliskiej nawierzchni? Zastanawiałem się chwile bo pierwszy znak to autostrada ale dałem tak i było dobrze
3. Znak zakaz ruchu pojazdów powyżej 3,6m. Czy mając wysokość 3.7 m razem z towarem możemy wjechać? Nie
4. Pytanie o regularny czas pracy kierowcy. Oczywiście 9 godzin
5. Znak ustąp pierwszeństwa a pod nim znak z przebiegiem tej drogi. Pytanie czy znak poniżej obrazuje rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem? Tak
6. Pytanie o przejazd samochodem szerszym niz 2,55m czy jest możliwy. Tak po uzyskaniu specjalnego pozwolenia
7. Czy kierowca powinien upewniać się czy po zażytych lekach moze prowadzić samochód? Tak
8. W jaki sposób wykonujemy reanimację niemowlaka? Dwoma palcami
mariobross256
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 26 grudnia 2014, 13:53

Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez jaxxk » poniedziałek 29 grudnia 2014, 15:15

Witam ja zdałem za drugim razem 74/74 dzięki temu forum bo przeleciałem wszystkie pytania od początku pierwszy egzamin 55 pkt.

Generalnie z pytań miałem większość co tu się pojawia lub są po prostu proste natomiast miałem pytanie które się tutaj nie pojawiło ale przed samym egzaminem rzuciłem okiem gdzie indziej dlatego go napisze

JAK DUŻO MOŻE WYSTAWAĆ ŁADUNEK W PRZYPADKU PRZYCZEPY KŁODNICOWEJ?
A)2m
B)5m poprawna odpowiedź
C)7 m
jaxxk
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 29 grudnia 2014, 14:50

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez tir94 » piątek 02 stycznia 2015, 23:44

Witam.

Drugie podejście 71/74 za pierwszym razem miałem 67/74.

Polecam uczyć się pytań z forum, sam się ich uczyłem i dużo pytań jest na egzaminie, natomiast wcześniej uczyłem się z płyty e-kierowca i może z 3 pytania mi się powtórzyły.

Zależy od zestawu ale uczcie się o policjantach kierujących ruchem, bo troche tego jest reszta to co już wcześniej pisali.

Mało pamiętam, ale jedno pytanie które mnie zaskoczyło:
Czy pojazd może przekroczyć DMC jeżeli nie przekroczy nacisku osi.

Było jeszcze
ile może ważyć przyczepa w stosunku do samochodu
jaką przerwę należy zrobić po ciągłej jeździe 4:30 jazdy chodzi o przerwę 45min

niestety dużo nie pamiętam, ale nie było jakichś dziwnych pytań
tir94
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 02 stycznia 2015, 02:28

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez parosk8 » czwartek 08 stycznia 2015, 20:02

Trzecie podejscie 69/74

jaka maksymalna moze byc szerokosc pojazdu
2.45
2.55
3m
zaznaczylem b 2/55

Czy mozna samodzielnie gasic pozar cysterny
tak/nie
zaznaczylem nie

Wyjezdzamy ze strefy zamieszkania i pytanie " czy w tym przypadku wjezdzasz ostatni ? "
tak/ nie
dalem NIe'

przed nami zygzag przystankowy a za nim przejscie, baba wchodzi na zeberke i pytanie czy w tym przypadku nalezy zatrzymac sie przed linia przystankowa tak/nie
dalem nie

co powinien miec przy sobie kierowca wykonujacy przewoz drogowy
orzeczenie lekarskie
wypis z licencji
cos tam o nieużywaniu karty wykresowek czy cos
zaznaczylem o tych kartach wykresowkach czy cos
parosk8
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2014, 20:54

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez krytek » sobota 10 stycznia 2015, 02:10

"Czy mozna samodzielnie gasic pozar cysterny
tak/nie
zaznaczylem nie"

Wydaje mi sie ze powinno byc - TAK

Za kilka dni podchodze 3 raz do egazminu a poprzednio zawsze brakowalo mi 2 punkty do zdania...

Wiele pytan budzi we mnie wkor..wienie po odpowiedzi bo musisz zgadnac o co autorowi pytania chodzi...

np.

Czy musisz gasić cysternę z paliwem w razie pożaru.
1. TAK
2. NIE
3. TAK, ale gaśnicą proszkową

ODP 3 (tak jest na plytce z pytaniami) a co niektorzy mowia ze to jest bledna na egzaminie wiec o co chodzi?

Nast Pytanie

Czy musisz zachowac szczegolna ostroznosc przy omijanu autobusu miejskiego stojacego na przystanku - zdjecie - drzewa po lewej i prawej stronie, pusta i prosta droga.

Zaznaczylem ze TAK a okazalo sie ze mozemy miec w du..ie czy nam ktos wybiegnie z za autobusu i powinno byc NIE...

Co za debil te pytania wymyslil ...
krytek
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 10 stycznia 2015, 01:48

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez BEDY111 » piątek 16 stycznia 2015, 19:56

Witam.

To jak jest z tym gaszeniem Cysterny ? Za każdym razem czytam inną odpowiedz :wow:

Pozdrawiam.
BEDY111
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 16 stycznia 2015, 19:52

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez rusel » piątek 16 stycznia 2015, 20:33

Czy musisz gasić cysternę z paliwem w razie pożaru.


trochę wyobraźni...
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez BEDY111 » piątek 16 stycznia 2015, 21:14

Uwierz kolego że myśląc logicznie, zrobiłbym coś innego niż przewidują warianty :lol: Nie wiem czy jest jeszcze jakieś pytanie które może mnie zaskoczyć dlatego z całą serdecznością chciałbym pozdrowić osoby dumne z pracy przy przygotowywaniu pytań. :lol:

Pozdrawiam.
BEDY111
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 16 stycznia 2015, 19:52

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez rusel » piątek 16 stycznia 2015, 21:34

Wariant b to przewiduje, ja bym po prostu spier...
Ale widocznie autor pytania szuka potencjalnych cymbałów którzy zajmą się płonącą cysterną.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez rusel » sobota 17 stycznia 2015, 17:53

Czy musisz zachowac szczegolna ostroznosc przy omijanu autobusu miejskiego stojacego na przystanku - zdjecie - drzewa po lewej i prawej stronie, pusta i prosta droga.

Zaznaczylem ze TAK a okazalo sie ze mozemy miec w du..ie czy nam ktos wybiegnie z za autobusu i powinno byc NIE...

Co za debil te pytania wymyslil ...


"Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego na obszarze zabudowanym jest obowiązany zmniejszyć prędkość a w razie potrzeby zatrzymać się."
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez krytek » niedziela 18 stycznia 2015, 02:58

"Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego na obszarze zabudowanym jest obowiązany zmniejszyć prędkość a w razie potrzeby zatrzymać się."

zdjecie - drzewa po lewej i prawej wskazuja na teren niezabudowany i w tym przypadku nie musimy zachowywac ostroznosc przy omijaniu autobusu miejskiego na przystanku....
krytek
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 10 stycznia 2015, 01:48

Re: Zapamiętane pytania z teorii kat C

Postprzez rusel » niedziela 18 stycznia 2015, 11:42

zdjecie - drzewa po lewej i prawej wskazuja na teren niezabudowany i w tym przypadku nie musimy zachowywac ostroznosc przy omijaniu autobusu miejskiego na przystanku....


zatem dojeżdżając do takiego przystanku również nie mamy obowiązku zmniejszyć prędkości, to dotyczy jedynie autobusu szkolnego.

1.Autobus/Autokar - obszar zabudowany -zm prędkość
2.Autobus/Autokar - obszar niezabudowany zwykła ostrożność
3.Autobus szkolny obszar zabudowany/niezabudowany - Szczególna ostrożność
4.Autobus z młodzieżą do 18 lat - obszar zabudowany/niezabudowany - Szczególna ostrożność podczas wsiadania/wysiadania
5.Przewóz niepełnosprawnych - Szczególna ostrożność podczas wsiadania/wysiadania
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości