Brak skupienia - niebezpieczny problem.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Brak skupienia - niebezpieczny problem.

Postprzez lourie » środa 06 lutego 2013, 15:49

Z góry przepraszam jeśli zamieściłam temat w złym dziale, ale mam dość poważy problem z którym nie mogę sobie poradzić. Wyjeździłam już prawie 40 godzin, a za tydzień egzamin. Mam duży problem ze skupieniem się podczas jazdy. Ogólnie kiedy jeżdżę pamiętam o wszystkim, że muszę się rozejrzeć, ustąpić pierwszeństwa, przepuścić na pasach itd. Wszystko wiem , skupiam się na maksa i pamiętam o tym. Jazda idzie mi bardzo dobrze i nie mam problemów, jednak na każdych moich jazdach zdarza mi się zawsze jakaś jedna sytuacja, bardzo często niebezpieczna. Po prostu mimo tego że bardzo zwracam na wszystko uwagę i skupiam się na jeździe, zawsze jest jakaś jedna rzecz której nie zauważę. Raz podczas jazd mi się zawsze trafia takie coś. Dla przykładu, ostatnio zauważyłam pieszego już prawie na samych pasach i zaczęłam hamowanie w ostatniej chwili, albo po ustąpienia pierwszeństwa autom nie zauważyłam jeszcze jednego samochodu i instruktor musiał gwałtownie hamować, czy też np. zdarzyło mi się zauważyć czerwonego światła albo znów gdzieś jakiś nadjeżdżający samochód w ostatniej chwili. Kompletnie nie wiem co z tym zrobić, gdyż tak jak mówię zawsze się wszędzie rozglądam, zwracam na wszystko dużą uwagę a i tak na każdych jazdach jest coś co mi umknie. Nie ukrywam że jest to również bardzo niebezpieczne dla mnie jak i dla innych więc nawet jakbym zdała bałabym się ze jak już wsiądę sama do auta to czegoś nie zauważę.
lourie
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 06 lutego 2013, 15:38

Re: Brak skupienia - niebezpieczny problem.

Postprzez ulubione238 » środa 06 lutego 2013, 20:47

ja miałam podobnie i też myślałam chwilami że się po prostu do tego ne nadaje. ale przecież bez przesady, jesteśmy dopiero początkującymi kierowcami ;) na egzaminie dochodzi stres i naprawdę wystarczy się dobrze skupić + najważniejsze to się nie spieszyc, bo to naprawdę często gubi.
ulubione238
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 19:48

Re: Brak skupienia - niebezpieczny problem.

Postprzez Aiden » piątek 08 lutego 2013, 21:49

Myślę, że nie ma co się martwić. Tzn. musisz skupić się całkowicie na drodze i nie spieszyć! Pośpiech to bardzo zły doradca i to nie tylko za kierownicą. Lepiej zaczekać, przepuścić o jeden samochód więcej i poczekać na wolną drogę, niż wyjeżdżać komuś przed maskę... kwestia skupienia i ilości godzin za kierownicą, pewne czynności wejdą Ci w krew z czasem :)
Rozpoczęcie kursu na prawo jazdy kategorii B: 09.09.2010.
I egzamin: 20.01.2011. (Teoria + / Plac + / Miasto -)
II egzamin: 25.03.2011. (Plac + / Miasto +)
Odbiór prawa jazdy: 18.04.2011.
Aiden
 
Posty: 74
Dołączył(a): niedziela 27 marca 2011, 16:37
Lokalizacja: Knurów


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości
cron