Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dameggie » piątek 08 lutego 2013, 16:44

1. Czy po znieczuleniu miejscowym można prowadzić samochód?
2. Czy świateł przednich przeciwmgłowych na krętej drodze w pogodną noc?
3. Jak najszybciej zahamować samochodem wyposażonym w ABS?
4. Co zrobić, jeżeli małe dziecko zakrztusi się jedzeniem w czasie jazdy?
5. Gdzie można pojechać z tego pasa? (film, kiedy się skończył nie było już widać strzałek, ale wcześniej było dużo czasu, żeby się im przyjrzeć)
6. Czy rowerzysta ma pierwszeństwo (skrzyżowanie równorzędne, samochód skręca w lewo, rower z naprzeciwka jedzie prosto)
7. Czy za tym znakiem (strefa zamieszkania) można jechać 20km/h?
dameggie
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 08 lutego 2013, 16:25

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Anulkazdaje » środa 13 lutego 2013, 13:27

5/02/13 WORD Odlewnicza

1) Czy na autostradzie jest ograniczenie prędkości
2) W jakim celu stosuje się opaskę uciskową
3) Czy mając zielone światło musisz bacznie obserwować pieszych oczekujących na zmianę sygnału
4) Czy widząc kierowcę z którego auta wydobywa się dym, masz obowiązek wezwać straż pożarną
5) Czy skręcając w lewo musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi jadącemu z naprzeciwka na wprost
6) Kiedy jest największe ryzyko poślizgu podczas opadów deszczu- na początku, w trakcie czy po opadach
7) Jak zabezpieczysz ładunek na przyczepie
8) Czy widząc matkę z dziećmi idącą chodnikiem powinieneś bacznie obserwować dzieci
9) Czy tramwaj wyjeżdżający z prawej strony z zajezdni ma pierwszeństwo
10) Jak zabezpieczysz połączenie przyczepy
11) Z jaką prędkością może poruszać się auto z przyczepą poza obszarem zabudowanym
12) Po spożyciu niewielkiej ilości narkotyków kierowca ma lepszą orientację na drodze
13) Czy widząc osobę na wózku inwalidzkim powinieneś zachować szczególną ostrożność a w razie konieczności zatrzymać się
14) Czy w dzień masz obowiązek jazdy na światłach drogowych
15) Jakie dokumenty powinien mieć przy sobie kierowca kierujący autem z przyczepą

To jest część pytań jakie udało mi się spamiętać, niestety nie pamiętam wszystkich podpunktów do nich, więc nie chcę nikogo wprowadzać w błąd i umieszczam same pytania.
Jutro mam drugie podejście :)
Anulkazdaje
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 13 lutego 2013, 13:01

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez messileo » środa 13 lutego 2013, 16:36

Ja dzisiaj zdawałam. niestety zabrakło mi 2 punktów. Z tego co pamiętam to były pytania:
1. Znak drogi bez przejazdu i pytanie"Czy można za tym znakiem zawrócić"
2. "Jakie jest obowiazkowe wyposażenie samochodu"? gaśnica
3. "Na jakiej wysokości powinien znajdować sie zagłówek"?
4. Zdjęcie samochodów jadących podczas mgły. "Czy można używać świateł do jazdy dziennej"?
5. Przebiegająca przez ulicę kobieta "Czy należy zastosować zasadę ograniczonego zaufania"?
6. Znak "strefa ruchu" i "Czy piesi mają zawsze pierwszeństwo przed pojazdami"
7. Policjant zwrócony bokiem i "Czy można skręcić w prawo"?
8.Znak autostrada, "kierujący zmuszony jest do jechania z prędkością":
a)co najmniej 40km/h
b)co najmniej 60km/h
c)nie utrudniającą ruchu innym pojazdom, ale nie przekraczającą prędkości dopuszczalnej
8.Jaki powinien być odstęp pomiędzy samochodami w tunelu
9."Czy zażywanie amfetaminy może spowodować agresywne i nieprzewidywalne zachowanie"
messileo
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 13 lutego 2013, 16:21

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez sylwia77 » środa 13 lutego 2013, 19:57

Po kilku podejściach pamiętam pytania tj.:
- Czy na skrzyżowaniu możesz skręcić w lewo ? ( znak nakazu skrętu w prawo )
- Czy apteczka jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu ?
- Które z przedmiotów jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu ( gaśnica, nożyce do przecinania pasów, apteczka ) podobne pytanie z tym że wymienione kamizelka odblaskowa, nożyce do przecinania pasów, trójkąt odblaskowy
- filmik z policjantem który zwrócony jest do nas bokiem z prawej strony do pasów dochodzi pieszy i czy mamy obowiązek umożliwić pieszemu przejście
- filmik na którym pokazany znak ,,obszar zabudowany'' pytanie czy można wyprzedzić pojazd uprzywilejowany
- filmik kiedy wyjeżdżamy z parkingu i czy należy ustąpić pierwszeństwa tramwajowi z prawej strony
- sygnalizator s3 skrętu w lewo pytanie czy z tego pasa możemy jechać prosto
- czy przy sygnalizatorze s3 można zawrócić
- jak powinny być ustawione światła mijania ( asymetrycznie, symetrycznie, coś z odległością 30 m )
- jak powinien być ustawiony zagłówek
- jak powinien być ustawiony fotel
- co powinniśmy widzieć w lusterku środkowym
- jakie dokumenty są nam potrzeby gdy kierujemy pożyczonym pojazdem za granicą ( karta pojazdu, upoważnienie do kierowania pojazdem, umowa zawarcia ubezpieczenia autocaco)
- z którego urządzenia możemy korzystać podczas jazdy autostrada ( tempomat, hamulec awaryjny i coś jeszcze )
- pytania o ustawienie trójkąta ostrzegawczego
- czy możemy pozostawić pojazd na chodniku utrudniając przejście pieszym pomimo zostawienia miejsca 1.5m
- jaka odległość należy zachować przy wyprzedzaniu motorowerzysty
- czy możemy przejechać przez przejazd kolejowy ( znak stop przed przejazdem ) inne pytanie kiedy opuszczanie zapór zostało rozpoczęte
- pytanie o lekach czy mogą powodować zaburzenia podczas kierowania pojazdem
- hmm pytanie do którego pasowała mi każda odpowiedź Za co ratownik medyczny może ponieść odpowiedzialność karną
- jak prawidłowo powinny być zapięte pasy bezpieczeństwa
- co powoduje nadmierne zużywanie opon w pojeździe
- jaka prędkość dozwolona jest w terenie zabudowanym
- filmik na którym przedstawiony jest znak strefy zamieszkania i widać osobę niepełnosprawną na wózku inwalidzkim przejeżdżającym przez drogę pytanie czy w tej sytuacji należy użyć sygnału dźwiękowego
- czy wyjeżdżając ze strefy zamieszkania jesteśmy włączającym się do ruchu, takie samo pytanie z tym że kiedy wyjeżdżamy z pasa ruchu który się kończy
- stosunek uciśnięć u dzieci w wieku przedszkolnym ile wynosi
- czy przy zatrzymaniu w korku w sytuacji gdy przed nami i za nami znajdują się pojazdy możemy wyłączyć światła zewnętrzne
- to samo pytanie ale w sytuacji gdy stoimy jako pierwsi przed zamkniętym przejazdem kolejowym
- jakieś pytanie dotyczące przewożenia dzieci które nie ukończyły 12 roku życia na przednim siedzeniu w podstawce
- czy na wiadukcie możemy cofać
- filmik kiedy wjeżdżamy na most pytanie czy dozwolone jest zatrzymanie za znakiem informacyjnym z nazwą jakieś rzeki
- czy podczas pochmurnego dnia o normalnej przejrzystości powietrza można używać świateł do jazdy dziennej
- jaką odległość należy zachować podczas zatrzymania w tunelu
sylwia77
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 13 lutego 2013, 19:24

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Onotole » piątek 15 lutego 2013, 00:32

Cześć!

Jestem obcokrajowcem, zaliczyłem za trzecim podejściem ten egzamin. Chciałem podzielić się pytaniami, które zapamiętałem. Nie będę wprowadzał w błąd i podawał wariantów odpowiedzi, bo nie jestem ich pewien. Polecam testy ze strony http://www.ekursy.prawojazdy.com.pl/, bo powtórzyło mi się kilkadziesiąt pytań, są podobne nagrania i podobne podchwytliwe pytania, przeczytajcie też SZCZEGÓŁOWE informacje o znakach z wikipedii, to jest naprawdę ważne i dzięki temu zaliczyłem dzisiejszy egzamin, bo wiele podchwytliwych pytań jest własnie na tym opartych:) POWODZENIA!

1) wideo: samochód jedzie po drodze, po lewej stronie dwukierunkowej drogi znajduje się stacja benzynowa, w zatoce koło stacji stoją ciężarówki; pytanie: jeżeli kierowca jest zmęczony czy może wjechać w widoczną zatokę i odpocząć?
2) B1, A, AM - pytano, którą z tych kategorii muszę mieć, by prowadzić pojazd czterokołowy
3) co sprawia, że samochód nie może poruszać się po drodze (coś z silnikiem, wgniecenie bagażnika,...)
4) co chroni zagłówek (szyjny odcinek kręgosłupa)
5) wideo: jedziesz przez tory tramwajowe, zaczynasz hamować. czy jadąc samochodem osobowym ZAWSZE musisz zatrzymać się przed torami? (fajne podchwytliwe pytanko:)
6) kto musi zapinać pasy bezpieczeństwa (pasażer, pasażer z zaświadczeniem od lekarza, że nie może, kobieta, która jest w ciąży)
7) wideo: samochód stoi, w lesie, jest po kolizji, dym, otwarte drzwi od strony kierowcy. pytanie: czy musisz podjąć czynności zabezpieczające to miejsce?
8) jaki musi być odstęp przy wyprzedzaniu? (1m, 2m, bezpieczny:)
9) miałem kilka pytań odnośnie wszystkich dokumentów, gdzie w odpowiedzi pojawiało się nawet międzynarodowe prawo jazdy, jakie dokumenty musisz mieć do prowadzenia auta z przyczepą lekką, do kogo musisz się udać, żeby zarejestrować przyczepę.
10) droga główna, droga gruntowa, strefa zamieszkania, wyjeżdżam z parkingu, czy gość, który jedzie gruntową ma pierwszeństwo?
11) do czego służy opaska uciskowa? (krew z ucha, krwotok, masz coś z nogą)
12) czy możesz możesz zamienić lampę halogenową na ksenonową?
13) jedziesz 10km/h i chcesz się zatrzymać, musisz: zaciągnąć ręczny, wcisnąć hamulec, wcisnąć powoli hamulec i sprzęgło
14) gość szybko jedzie, co trzeba zrobić: zmniejszyć prędkość, by lepiej obserwować drogę, zwiększyć prędkość, jechać max szybko, bo to sprawia, że możesz szybciej reagować
15) wideo: jadę, po lewej stronie tramwaj chce przeciąć moją drogę, wjeżdża w zatokę, przed moją maską ma tory, skręca w prawo, ma jakieś zapory; czy ja mam użyć sygnału dźwiękowego, żeby go uprzedzić, że jadę?
16) co może nie bardzo przeszkadza, kiedy jedziesz samochodem? (odpowiedzi typu porysowana szyba)
17) czy motorower może poruszać się po autostradzie?
18) znak ostrzegawczy,uwaga rowerzyści, czy ten znak ostrzega o miejscu, gdzie rowerzyści wyjeżdzają na drogę ze ścieżki rowerowej?
Onotole
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 23:46

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Anulkazdaje » piątek 15 lutego 2013, 10:52

Hej wszystkim !
Egzamin z 14-02-13 WORD Odlewnicza
Jeśli znajdzie się ktoś, kto zna na 100% prawidłową odpowiedź, to bardzo proszę o jej udzielenie. Kochani nie gdybajmy, nie wprowadzajmy się wzajemnie w błąd. Wystarczy, że WORDY zatruwają nam życie podchwytliwymi pytaniami :)
Moje pytania:
1- Czy w tej sytuacji masz obowiązek udzielić pomocy tylko poszkodowanemu? (Widzimy, że auto przed nami potrąciło pieszego, sam kierowca siedzi w samochodzie, poszkodowany leży na jezdni)
2- Jak długo będziesz prowadził reanimację u małego dziecka?
a)do momentu aż usłyszę kaszel, oddech
b)20 minut
c)aż usłyszę ambulans
3- Czy w tej sytuacji możesz przejechać, jeśli nie utrudnisz ruchu innym pojazdom? (zwężony odcinek drogi, musimy wjechać na przeciwległy pas ruchu, ustawiony jest sygnalizator na którym dla nas wyświetla się czerwone)
4- Czy w tej sytuacji możesz wjechać na przejazd? (na filmie otwierają się zapory, czerwony sygnał przestaje migać)
5- Kto ma obowiązek zapinania pasów?
a)osoba na wózku inwalidzkim
b)kierowca auta
c)kobieta w widocznej ciąży
6- Czy skręcając w lewo na skrzyżowaniu, masz pierwszeństwo przed motorem? (Znak z pierwszeństwem łamanym, z drogi tej jedzie motor, my jesteśmy na podporządkowanej)
7- Czy skręcając w lewo samochód z prawej strony ma pierwszeństwo? ( Tu niestety ułamki sekund trwał moment filmu gdy auto wjeżdża na skrzyżowanie i nie zauważyłam znaku)
8- Jaka może być dop. masa przyczepy lekkiej?
a)do 50% masy auta
b)do 40% masy auta
c)nieprzekraczająca (nie jestem pewna tych wartości, więc jeśli ktoś miał takie pytanie to bardzo proszę o weryfikację)
9- Z jaką max prędkością możesz poruszać się w tej miejscowości? (nazwa miejscowości i pod nią znak ogr. prędkość do 60 km/h)
a) 50 km/h od 5-23
b) 50 km/h od 23-5
c) 60 km/h od 23-5
10- Czy skręcając w prawo będziesz musiał ustąpić pierwszeństwa rowerzyście? (dwa pasy ruchu, prawy dla rowerów)
11- Jak rozmieścisz bagaże w aucie?
a)najcięższe ułożę na samym dnie, na środku bagażnika
b)ułożę byle jak
c)najlżejsze ułożę pod cięższymi
12- Czy przed takim przystankiem trzeba bacznie się rozglądać i zachować szczególną ostrożność? ( przystanek tramwajowy z Wincentego w W-wie bodajże Strażacka- po lewej stronie ogrodzona wysepka, po obu stronach drogi pasy i światła)
13- Czy w tej sytuacji należy zatrzymać samochód na linii zatrzymania? (znak stop przed pasami, ze zdjęcia wynikałoby, że trzeba byłoby zatrzymać się na pasach)
14- Czy wjeżdżasz na drogę z pierwszeństwem? (przed wjazdem stoi znak STOP)
15- Która z tych rzeczy uniemożliwia dalszą jazdę?
a) brak nagłośnienia
b) ?
c) pęknięta tarcza hamulcowa
16- Czy ta postawa oznacza, że za chwilę będziesz mógł wjechać na skrzyżowanie? ( policjant zwrócony tyłem z podniesioną, ugiętą w łokciu ręką do góry)
17- Czy z tego pasa możesz zawrócić? (trzy pasy- lewy do skrętu, środkowy również do skrętu w lewo, prawy do jazdy na wprost i skrętu. My stoimy na środkowym)
18- Czy w tej sytuacji będziesz musiał się zatrzymać? (na ulicę wlatuje piłka a za nią oczywiście dziecko)
19- Czy w tej sytuacji kierowca może używać świateł drogowych? (noc w mieście, przed nami i obok nas tir)
20- Czy podczas wymijania musisz zachować bezpieczną odległość?
21- Jaką odległość należy zachować od innego omijanego uczestnika ruchu?
a) 1 m
b) 2 m
c) bezpieczną
22- Dziwaczne pytanie dotyczące strefy zamieszkania i tu znowu moja prośba jeśli ktoś skojarzyłby to proszę o weryfikację.
Coś o wolnych pojazdach i ich oznaczeniach
23- O co powinien zatroszczyć się posiadacz przyczepy lekkiej?
a) o wpis w dow. rej.
b) o reg. bad tech. przyczepy
c)?
24- Jak należy posługiwać się sprzęgłem podczas ruszania?
a) energicznie je puszczać
b) powoli
c) najpierw dodać dużo gazu a potem energicznie puścić
25- Którym pasem powinien poruszać się pojazd jadący wolno?
a) prawym
b) lewym
c) którym chce
26- Czy w tym miejscu możesz spodziewać się gołoledzi? (słoneczny letni dzień, mijasz znak "oszronienie jezdni")
27- Czy ta tabliczka informuje nas o długości odcinka niebezpiecznego? (na tabliczce 2 km i dwie strzałki w górę)
28- W jakiej odległości należy się spodziewać przejścia dla pieszych? (znak przejście i ogr. do 40 km/h)
a)50 m
b)100 m
c) co najmniej 150 m
29- Na czym skupisz swoją uwagę wjeżdżając na skrzyżowanie?
a) tylko na znakach
b) na miejscach kolizyjnych
c) tylko na sygnalizacji świetlnej
30- Czy widząc pojazd zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych, musisz zrobić to samo?
31- Czy powinieneś w tej sytuacji przyspieszyć, aby zdążyć przed pieszym? ( do przejścia szybkim krokiem zmierza pieszy)
31- Czy możesz wyprzedzić pojazd dojeżdżający do przejazdu kolejowego?
Anulkazdaje
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 13 lutego 2013, 13:01

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mateo1 » piątek 15 lutego 2013, 19:36

Anulkazdaje, ja bym ten test zrobił tak.

1.tak
2.a
3.nie
4.tak
5.b
6.nie
7.??
8.c
9.b
10.
11.tak
12.??
13.tak
14.??
15.c
16.tak
17.nie
18.tak
19.nie
20.tak
21.c
22.??
23.b
24.b
25.a
26.nie
27.??
28.b??
29.a?
30.tak
31.nie
32.nie
Kurs: 02.12.2013
Teoria: 22.02.2013 74/74 (wynik pozytywny)
Praktyka: 11.03.2013 (wynik pozytywny)
mateo1
 
Posty: 26
Dołączył(a): wtorek 15 stycznia 2013, 13:37

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez SXE » piątek 15 lutego 2013, 21:00

ogólnie zgadzam się z postem wyżej , ale:
pyt:
4) nie - nie można wjechać na przejazd gdy rozpoczęto zamykanie lub nie zostały całkowicie otwarte , niezależnie od sygnalizacji (podchwytliwe)
9) c) pytają o najwyższą prędkość , wiec niezależnie od pory dnia i nocy jest 60km/h
23) b) przyczepy nie podlegają badaniom (tylko rejestracja raz na cały żywot) http://wartowiedziec.org/index.php/wydz ... arki-qsamq
26) dałbym tak (stałe lub okresowe zawilgocenie jezdni) - bezsensu pytanie mam nadzieje , że za 1 ptk
29) b - tu jest to łatwo wyjaśnić , słowo tylko przekreśla dwie odpowiedzi bo zarówno przy skrzyżowaniu ze światłem lub ze znakiem przy lewoskrętach obowiązuje reguła prawej strony więc pozostaje z braku wyboru głupia odpowiedź b
Avatar użytkownika
SXE
 
Posty: 128
Dołączył(a): niedziela 06 listopada 2005, 20:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » piątek 15 lutego 2013, 21:53

A ja dodatkowo, uważam że:
1. nie, skąd wiesz, ze ten w samochodzie nie jest poszkodowany jak nie sprawdzisz
10 tak
11. a
12. trudno powiedzieć, rozgladąć sie tak, nie ma wymogu szczególnej ostrożności
14. tak
26. tak
27 tak
28. jesli tak sformułowane to a i b do stu metrów (źle zapamiętane możliwe odpowiedzi?)
29. b
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez deeper » sobota 16 lutego 2013, 19:16

Zapamiętane pytania z wczorajszego egzaminu:

1. Znak ostrzegawczy - uwaga zakręt. Czy znak ostrzega o pojedynczym zakręcie?
2. Skręcamy w prawo. Na sąsiednim prawym pasie jest droga dla rowerów, którą musimy przeciąć. Czy musimy ustąpić pierwszeństwa rowerzystom?
3. Skręcamy w lewo. Na filmiku widać tory tramwajowe, które musimy przeciąć i znak uwaga tramwaj. Czy musimy być przygotowani do zatrzymania pojazdu?
4. Na filmiku podjeżdżamy do nieoznakowanego skrzyżowania i nagle z prawej wyjeżdża z dużą prędkością samochód. Czy można użyć sygnału dźwiękowego.
5. Coś o gaszeniu ognia pod maską. Chodziło o to, czy gdy używamy gaśnicy należy zostawić pokrywę uchyloną, czy otworzyć zupełnie.
6. Zielona tablica z nazwą miejscowości. Czy wjeżdżamy na obszar zabudowany?
7. Obszar zabudowany, dwa pasy w obu kierunkach, nierozdzielone pasem zieleni. Czy można wyprzedzić z prawej?
8. Czy można zawracać w tunelu?
9. Czy ustępujemy pierwszeństwo tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni?

10. Niebieski znak z literą P i pytanie kto tu może parkować: a) samochody o masie 3t, b) samochody osobowe, c) samochody z przyczepami kempingowymi.
11. Co zrobić w przypadku krwotoku, gdy brak apteczki? a) nie tamować krwotoku, b) użyć odzieży poszkodowanego, c) poczekać aż ktoś przyniesie apteczkę.
12. Pytanie czego nie należy robić w przypadku jazdy w śniegu. (nie pamiętam odpowiedzi)
13. Jakie trzeba mieć dokumenty w przypadku ciągnięcia przyczepy: a) prawo jazdy B1, b) prawo jazdy z kodem 96 (czy coś takiego), c) dowód rejestracyjny samochodu i przyczepy.
14. Kto musi zapinać pasy: a) osoba na wózku inwalidzkim, b) kierowca, c) kobieta w ciąży.
15. Pytanie o dopuszczalną głębokość bieżnika (podobne jak ze starych testów).
16. Jak przewozić sypki towar na przyczepie. Nie pamiętam odpowiedzi, ale prawidłowa to chyba towar zamknięty w szczelnej skrzyni.

Warto zdawać sobie sprawę przed egzaminem, ze filmiki są odtwarzane tylko raz. Ale ich jakość jest dużo lepsza niż przykładowych testów, które można znaleźć w necie.
deeper
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 18:41

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » sobota 16 lutego 2013, 21:10

. Znak ostrzegawczy - uwaga zakręt. Czy znak ostrzega o pojedynczym zakręcie? Tak
2. Skręcamy w prawo. Na sąsiednim prawym pasie jest droga dla rowerów, którą musimy przeciąć. Czy musimy ustąpić pierwszeństwa rowerzystom? Tak
3. Skręcamy w lewo. Na filmiku widać tory tramwajowe, które musimy przeciąć i znak uwaga tramwaj. Czy musimy być przygotowani do zatrzymania pojazdu? Tak
4. Na filmiku podjeżdżamy do nieoznakowanego skrzyżowania i nagle z prawej wyjeżdża z dużą prędkością samochód. Czy można użyć sygnału dźwiękowego. No, wlasnie nie wiem poniewz samochod nadjezdzajacy z prawej stronie na skrzyzowaniu równorzędnym ma pierwszeństwo. Co myslice? Ja stawiam na Nie.
5. Coś o gaszeniu ognia pod maską. Chodziło o to, czy gdy używamy gaśnicy należy zostawić pokrywę uchyloną, czy otworzyć zupełnie. Nalezy zostawic pokrywe uchylona poniewz wystąpi swobodny obieg powietrza i szybki rozwój pożaru
6. Zielona tablica z nazwą miejscowości. Czy wjeżdżamy na obszar zabudowany? Tak
7. Obszar zabudowany, dwa pasy w obu kierunkach, nierozdzielone pasem zieleni. Czy można wyprzedzić z prawej????
8. Czy można zawracać w tunelu?No
9. Czy ustępujemy pierwszeństwo tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni?Nie, nie musimy ale mozemy..

10. Niebieski znak z literą P i pytanie kto tu może parkować: a) samochody o masie 3t, b) samochody osobowe, c) samochody z przyczepami kempingowymi. Samochody osobowe
11. Co zrobić w przypadku krwotoku, gdy brak apteczki? a) nie tamować krwotoku, b) użyć odzieży poszkodowanego, c) poczekać aż ktoś przyniesie apteczkę.Uzyc odziezy poszkodowanego
12. Pytanie czego nie należy robić w przypadku jazdy w śniegu. (nie pamiętam odpowiedzi)
13. Jakie trzeba mieć dokumenty w przypadku ciągnięcia przyczepy: a) prawo jazdy B1, b) prawo jazdy z kodem 96 (czy coś takiego), c) dowód rejestracyjny samochodu i przyczepy.B1 to pojazd troj lub czterokolowy, a prawo jazdy z koden 96 to B+E teraz, wiec chyba prawo jazdy 96, ale nie jestem pewna.. co na to mowice?
14. Kto musi zapinać pasy: a) osoba na wózku inwalidzkim, b) kierowca, c) kobieta w ciąży.Kierowca
15. Pytanie o dopuszczalną głębokość bieżnika (podobne jak ze starych testów).1,6
16. Jak przewozić sypki towar na przyczepie. Nie pamiętam odpowiedzi, ale prawidłowa to chyba towar zamknięty w szczelnej skrzyni.Zamkniety w szczlnej skrzyni

Warto zdawać sobie sprawę przed egzaminem, ze filmiki są odtwarzane tylko raz. Ale ich jakość jest dużo lepsza niż przykładowych testów, które można znaleźć w necie.
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » sobota 16 lutego 2013, 21:33

6. odp. Nie, zielona tbl. to wjazd do miejscowości, obszar zabudowany to znak D-42 (biały z zabudowaniami)
7. pytanie nieprecyzyjne - po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, to można wyprzedzać w obszarze zabudowanym, tylko dwa pasy ruchu na dwukierunkowej, to nie można
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » sobota 16 lutego 2013, 21:36

jasper1 napisał(a):6. odp. Nie, zielona tbl. to wjazd do miejscowości, obszar zabudowany to znak D-42 (biały z zabudowaniami)
7. pytanie nieprecyzyjne - po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, to można wyprzedzać w obszarze zabudowanym, tylko dwa pasy ruchu na dwukierunkowej, to nie można


A co powiesz na temat 4 pytania?

4. Na filmiku podjeżdżamy do nieoznakowanego skrzyżowania i nagle z prawej wyjeżdża z dużą prędkością samochód. Czy można użyć sygnału dźwiękowego. No, wlasnie nie wiem poniewz samochod nadjezdzajacy z prawej stronie na skrzyzowaniu równorzędnym ma pierwszeństwo. Co myslice? Ja stawiam na Nie.
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » sobota 16 lutego 2013, 21:44

Jesli skrzyżowanie równorzędne, a tak wynika z opisu, to nie można.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » sobota 16 lutego 2013, 21:48

Moim zdaniem:

1. Znak ostrzegawczy - uwaga zakręt. Czy znak ostrzega o pojedynczym zakręcie? TAK
2. Skręcamy w prawo. Na sąsiednim prawym pasie jest droga dla rowerów, którą musimy przeciąć. Czy musimy ustąpić pierwszeństwa rowerzystom? TAK
3. Skręcamy w lewo. Na filmiku widać tory tramwajowe, które musimy przeciąć i znak uwaga tramwaj. Czy musimy być przygotowani do zatrzymania pojazdu? TAK
4. Na filmiku podjeżdżamy do nieoznakowanego skrzyżowania i nagle z prawej wyjeżdża z dużą prędkością samochód. Czy można użyć sygnału dźwiękowego. NIE
5. Coś o gaszeniu ognia pod maską. Chodziło o to, czy gdy używamy gaśnicy należy zostawić pokrywę uchyloną, czy otworzyć zupełnie. NIE WIEM
6. Zielona tablica z nazwą miejscowości. Czy wjeżdżamy na obszar zabudowany? NIE
7. Obszar zabudowany, dwa pasy w obu kierunkach, nierozdzielone pasem zieleni. Czy można wyprzedzić z prawej? TAK
8. Czy można zawracać w tunelu? NIE
9. Czy ustępujemy pierwszeństwo tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni? NIE

10. Niebieski znak z literą P i pytanie kto tu może parkować: a) samochody o masie 3t, b) samochody osobowe, c) samochody z przyczepami kempingowymi.
11. Co zrobić w przypadku krwotoku, gdy brak apteczki? a) nie tamować krwotoku, b) użyć odzieży poszkodowanego, c) poczekać aż ktoś przyniesie apteczkę.
12. Pytanie czego nie należy robić w przypadku jazdy w śniegu. (nie pamiętam odpowiedzi)
13. Jakie trzeba mieć dokumenty w przypadku ciągnięcia przyczepy: a) prawo jazdy B1, b) prawo jazdy z kodem 96 (czy coś takiego), c) dowód rejestracyjny samochodu i przyczepy.
14. Kto musi zapinać pasy: a) osoba na wózku inwalidzkim, b) kierowca, c) kobieta w ciąży.
15. Pytanie o dopuszczalną głębokość bieżnika (podobne jak ze starych testów). 1,6 mm
16. Jak przewozić sypki towar na przyczepie. Nie pamiętam odpowiedzi, ale prawidłowa to chyba towar zamknięty w szczelnej skrzyni.
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości