Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Preziu » wtorek 18 sierpnia 2015, 07:30

A ja mam pytanie. Czy jeżeli na przystanku(zatoce) stoi autobus komunikacji miejskiej należy zachować szczegulna ostrożność?
Preziu
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2015, 07:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kuzi » środa 19 sierpnia 2015, 12:17

Wczoraj zdałem teorię za 1 razem, 74/74. Pytania, które pamiętam:

    - Zdjęcie znak z gołoledzią po prawej stronie - czy mamy spodziewać się gołoledzi za znakiem? TAK
    - Znak teren zabudowany i koło niego znak zakazu do 60 km/h - ile możemy jechać? 60 całą dobę
    - Czego nie wolno robić gdy w wypadku są zabici? - usunąć pojazdu
    - Za co możemy zostać ukarani? - nie udzielenie pomocy w wypadku
    - Film wyprzedzanie autobusu - czy szczególna ostrożność? TAK
    - Film omijamy auto do którego wsiadają osoby niepełnosprawne - czy szczególna ostrożność? TAK
    - Film wyprzedzamy furmankę - czy możemy wyprzedzać bez upewnienia się o możliwości wyprzedzania? NIE
    - Czy na autostradzie jest ograniczenie prędkości? TAK, 140
    - Jak należy ruszać z miejsca? stopniowo zwalniać pedał sprzęgła
    - Film - znak stop, pasy, za nimi linia ciągła - czy wyznacza ona miejsce zatrzymania się? TAK
    - Zdjęcie - sygnalizator, prawy pas, czerwone światło i strzałka warunkowa w prawo - czy samochody jadące na wprost mogą wjechać na skrzyżowanie? NIE
    - Wąska jezdnia, niebieski znak że mamy pierwszeństwo przed tymi z przeciwka - pytanie czy mamy pierwszeństwo? TAK
    - Obrazek (3 znaki zakazu: zakaz ruchu w obu kierunkach, zakaz wjazdu, B-3: zakaz wjazdu pojazdów silnikowych, z wyjątkiem motocykli jednośladowych) - który znak pozwala na jazdę motocyklowi? TRZECI
    - Zdjęcie - policjant kieruje ruchem, stoi do nas bokiem, ręce wzniesione na wysokość barków, prawa ręka na jego wprost, lewa w naszym kierunku, czy można wjechać na skrzyżowanie? TAK
    - Film, zielone światło, chcemy skręcić lewo, czy ustępujemy tym z przeciwka jadącym na wprost? TAK
    - Film, brak znaków, skrzyżowanie i auto po naszej prawej stronie - czy ustępujemy pierwszeństwa? TAK
    - Zdjęcie, znak skrzyżowanie równorzędne - czy skrzyżowanie będzie równorzędne? TAK
    - Co jest obowiązkowym wyposażeniem? GAŚNICA
kuzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 19 sierpnia 2015, 12:02

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smily » czwartek 20 sierpnia 2015, 12:48

Czy w trakcie pobudzenia emocjonalnego zwiekszamy swoją trafność i precyzyjność

Tak/Nie
25 Października 2015 r. - Teoretyczny kat. B ZDANY (72/74)
05 Grudnia 2015 r. - Praktyczny kat. B ZDANY (bezbłędnie)
Smily
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 20 sierpnia 2015, 12:44

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez flafii97 » piątek 21 sierpnia 2015, 23:01

dzisiaj zdawałam pierwszy raz, niestety nie udało się , zabrakło punktu. Dręczy mnie jedno pytanie z policjantem stojącym bokiem do nas, który pokazywał w lewą stronę. Odnalazłam je, brzmiało ono: Czy w przedstawionej sytuacji masz prawo skręcić w prawo? Znalazłam również inne, jedyna różnica pomiędzy nimi było: Czy w przedstawionej sytuacji wolno skręcić w prawo? zastanawia mnie różnica pomiędzy masz prawo a wolno, ktoś coś? :D

A tu zdjęcia :D
http://zapodaj.net/6071aea6f90e0.jpg.html

http://zapodaj.net/09400bb6e23c1.jpg.html
flafii97
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 21 sierpnia 2015, 22:40

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez zozlod » niedziela 23 sierpnia 2015, 14:47

Nie jest tak że wszyscy mają obowiązek przypięcia siebie pasem? Przecież w razie uderzenia przy sporej prędkości osoba siedząca z tyłu waży ponad tonę. Co powoduje zmiażdżenie pleców kierowcy.
zozlod
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 23 sierpnia 2015, 13:58

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Adabis » wtorek 25 sierpnia 2015, 16:04

Trzeba się zapinać, jest obowiązek zapięcia pasów.
http://www.adabismoto.pl/?id=oferta&catid=13
Adabis
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2015, 15:34

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez smoczyca25 » środa 26 sierpnia 2015, 11:11

czesc forum mi pomoglo wiec ja tez postaram sie pomoc..... dzis byl egzamin teoria w WORD Oswiecim..... zdana na max ilosc punktow :D ..... co mi pomoglo poza forum stronka nie wiem czy tu byla umieszczana ale podam liwona.pl....... to chyba strona jakiegos OSK w kazdym razie jest tam baza pytan na chyba kazda kategorie baza jest darmowa wystarczy kliknac u gory w menue zakladke egzamin ...... mozna tez kupic testy ale ja tego nie robilam ..... nadmienie ze WSZYSTKIE pytania mi sie powtorzyly na egzaminie



pozdrawiam i powidzenia !!!!!!
smoczyca25
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 26 sierpnia 2015, 11:06

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez martaaak96 » czwartek 27 sierpnia 2015, 17:21

1.Co musisz widzieć w lusterku wewnetrznym-tylnia szybe i obszar za pojazdem
2.Czy znak ogranczenia predkosci obowiazuje od miejsca jego ustawienia-tak
3.Ile mozna jechac w strefie zamieszkania-20
4.Ile nie mozesz jechac w strefie zamieszkania-25
5.czy po wypadku musisz szukac rannych w bagazniku-tak
6.Starsza pani wchodzi na pasy,film sie konczy jak jest na srodku przejscia i pyt czy mozesz juz ruszyc przy zachowaniu szczegolnej ostroznosci-nie
7.Czy w tej sytuacji mozesz omijac pojazd ( samochod skreca w lewo na szerokim pasie )-tak
8.Jakie sa czynnosci po wejsciu do samochodu-ustawienie fotela,lusterek,pasy
9.Czy w strefie ruchu pieszy ma zawsze pierwszenstwo -nie
10.Czy apteczka jest obowiazkowym wyposazeniem samochodu-nie
11.Co robisz aby poprawic widocznosc gdy pada deszcz i widocznosc jest ograniczona do 40-wlacze swiata przeciwmglowe tylne
12.Czy w tej syt. mozesz wyprzedzic rower(rowerzysta zbliza sie do przejscia dla pieszych)-nie
13.Co jest obowiazkowym wyposazeniem samochodu-trojkat
14.znak warunkowego skretu w prawo-czy w tej sy mozesz jechac prosto gdy przepuscisz pieszych-nie
15.jaka jest dl samochodu os z przyczepa kempingowa-18,75
16.Znak ograniczenie do 40 i tabliczka pod spodem motocykl i pyt ile mozesz jechac za tym znakiem na terenie zabudowanym samochodem osobowym-50 od 5.00-23.00
polecam robic testy z plyty IMAGE, duzo sie powtarzało .
Tyle zapamietałam, a zdałam na 74 pkt
martaaak96
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 27 sierpnia 2015, 17:03

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez megii155 » wtorek 15 września 2015, 12:12

Ta strona jest świetna!!

27.08.2015 (Ostrołęka) Teoria 74/74...nie wiem jakim cudem.. :wow: :lol:
14.09.2015 (Ostrołęka) Praktyka 100% bezbłędnie..dalej nie wierze :wow: :o

Wszystko za pierwszym razem. :thumb2:
Dziękuje wszystkim , pytania się powtórzyły, dzięki Wam udało sie :spoko: :spoko: !

Pozdrawiam :mrgreen:
megii155
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 15 września 2015, 12:08

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez tangodown » wtorek 22 września 2015, 16:39

Podstawowe:
1. (znak STOP przy drodze) Czy zbliżasz się do drogi z pierwszeństwem przejazdu? TAK
2. (znak "koniec pierwszeństwa") Czy na tym skrzyżowaniu ustępujesz pierwszeństwa pojazdom z prawej strony? TAK
3. (piłka wpadająca na jezdnię) Czy w tej sytuacji przygotujesz się do hamowania pojazdu? TAK
4. (pieszy chwiejący się przy drodze) Czy w tej sytuacji zignorujesz zachowanie pieszego i przejedziesz dalej? NIE
5. (przed nami samochód + zbliżający się z drugiej strony drogi pijany pieszy) Czy w tej sytuacji zrezygnujesz z wyprzedzania samochodu? TAK
6. (przed nami samochód włączający lewy kierunkowskaz i wyprzedzający rowerzystę) Czy w tej sytuacji zrezygnujesz z wykonania manewru wyprzedzania? TAK
7. (wyjeżdżamy z drogi gruntowej) Czy w tej sytuacji włączasz się do ruchu? TAK
8. (policjant bokiem, unoszący jedną rękę) Czy następny sygnał będzie zakazywał wjazdu na skrzyżowanie? TAK
9. (znak "ograniczenie prędkości do 70 km/h") Czy możesz jechać z prędkością 70 km/h również w godzinach 5.00-23.00 jeśli jest to obszar zabudowany? TAK
10. (przecinające nasz pas ruchu tory i tramwaj nadjeżdżający z lewej strony) Czy musisz ustąpić tramwajowi, jeśli zamierzasz jechać prosto? NIE
11. (kolumna rowerzystów z luką w środku) Czy możesz wjechać w pozostawioną lukę? NIE
12. (zmierzch, samochód tuż przed nami) Czy w tej sytuacji możesz włączyć światła drogowe? NIE
13. (dojeżdżamy do przejścia dla pieszych przy którym zatrzymał się samochód w celu ustąpienia pierwszeństwa) Czy możesz przejechać przez pasy? NIE
14. (sygnalizator z zielonym światłem, za nim zwężony pas ruchu i roboty drogowe) Czy musisz zatrzymać się przed tym sygnalizatorem? NIE
15. (przejazd kolejowy bez zapór) Czy każdorazowo musisz upewnić się przed wjazdem na ten przejazd, czy nie nadjeżdża pociąg? TAK
16. (jesteśmy na rondzie) Czy musisz ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony? NIE
17. (buspas po prawej stronie) Czy możesz wjechać na prawy pas, jeśli nie wykonujesz odpłatnych przewozów? NIE
18. (pas z białymi strzałkami nakazującymi skręt w prawo i pomarańczowymi strzałkami nakazującymi skręt w lewo) Czy z tego pasa ruchu możesz skręcić w lewo? TAK
19. (znak "Oszronienie jezdni") Czy za tym znakiem możesz spodziewać się gołoledzi? NIE
20. Czy na drodze ekspresowej jednojezdniowej dozwolone jest cofanie pojazdu? NIE

Specjalistyczne:
1. Jaka jest minimalna prędkość na autostradzie? Nie utrudniająca ruchu innym pojazdom
2. Jaki dokument powinna mieć osoba kierująca pojazdem niezarejestrowanym w Polsce? Pozwolenie na kierowanie pojazdem
3. Jak powinien być przewożony ładunek na pojeździe? Nienaruszając stateczności pojazdu
4. Czy istnieją przepisy regulujące dźwięk klaksonu w samochodzie? Tak, ciągły, nieprzeraźliwy
5. (stoimy w długim korku) Czy w takiej sytuacji należy mieć zapięte pasy? Tak
6. Jak długo powinniśmy stabilizować głowę poszkodowanego w wypadku u którego podejrzewamy uraz kręgosłupa? Do przejęcia poszkodowanego przez ekipę ratunkową
7. Jak zmienia się pole widzenia kierowcy w zależności od prędkości pojazdu? Duża prędkość zawęża pole widzenia
8. O ile razy zwiększa się droga hamowania przy dwa razy większej prędkości pojazdu? Czterokrotnie
9. Jaki powinien być odstęp przy wyprzedzaniu pieszego? Bezpieczny, nie mniejszy niż 1 metr
10. Czy w przypadku awarii samochodu na autostradzie jesteś zobowiązany do włączenia świateł awaryjnych? Tak

Zdane dziś w Tarnobrzegu :wink:
tangodown
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 22 września 2015, 15:41

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez gosiencja » środa 07 października 2015, 22:35

A czy ktoś zna odpowiedź na pytanie: jaka jest grubość warstwy ścieralnej asfaltu?
gosiencja
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 07 października 2015, 22:33

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez pasqudek » czwartek 08 października 2015, 20:24

[quote="gosiencja"]A czy ktoś zna odpowiedź na pytanie: jaka jest grubość warstwy ścieralnej asfaltu?[/quote]
20 - 30 mm.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Kusy » piątek 16 października 2015, 20:18

tangodown napisał(a):Podstawowe:
19. (znak "Oszronienie jezdni") Czy za tym znakiem możesz spodziewać się gołoledzi? NIE


Ktoś może mi wytłumaczyć, jakim cudem? Z tego co kojarzę, znak "Oszronienie jezdni" tyczy się również i gołoledzi.
Kusy
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 12 października 2015, 23:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Mtsz » piątek 16 października 2015, 21:15

Kusy napisał(a):
tangodown napisał(a):Podstawowe:
19. (znak "Oszronienie jezdni") Czy za tym znakiem możesz spodziewać się gołoledzi? NIE


Ktoś może mi wytłumaczyć, jakim cudem? Z tego co kojarzę, znak "Oszronienie jezdni" tyczy się również i gołoledzi.


Obrazek

Poprawna odpowiedź to TAK.

Z tego co pamiętam, to odpowiedź "Nie" z podobnym pytaniem dotyczyła możliwego poślizgu na mokrej nawierzchni po deszczu za tym znakiem.
Avatar użytkownika
Mtsz
 
Posty: 66
Dołączył(a): piątek 28 sierpnia 2015, 00:00
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Kusy » piątek 16 października 2015, 23:11

Mtsz napisał(a):
Kusy napisał(a):
tangodown napisał(a):Podstawowe:
19. (znak "Oszronienie jezdni") Czy za tym znakiem możesz spodziewać się gołoledzi? NIE


Ktoś może mi wytłumaczyć, jakim cudem? Z tego co kojarzę, znak "Oszronienie jezdni" tyczy się również i gołoledzi.


Obrazek

Poprawna odpowiedź to TAK.

Z tego co pamiętam, to odpowiedź "Nie" z podobnym pytaniem dotyczyła możliwego poślizgu na mokrej nawierzchni po deszczu za tym znakiem.


W takim układzie jak najbardziej, kolega wcześniej musiał się pomylić.
Kusy
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 12 października 2015, 23:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości