Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez wkurzonychlopak » wtorek 29 stycznia 2013, 11:27

Wątek wydzielony przez moderatora


Miałem pytanie czy apteczka jest obowiązkowym elementem w aucie i była odpowiedz tak/nie. nie, zależny to od os kierowcy. był znak zakazu jazdy z obu stron i 3t w nic i czy pojazd o masie 3t może wjechać, czy leki niektóre maja podobne działanie do alkoholu, auto zatrzyma się przed pasami i pytanie czy a tej sytuacji można ominąć pojazd, albo czy rowerzysta może z prawej strony wyprzedzić pojazd samochodowy jeśli jedzie powoli.Bylo też pytanie po jakiej dawce alkoholu nie może kierowca jechać i podane było w mg 3.czy na drodze jednokierunkowej można cofać.czy poduszki powietrzne chronią cale ciało, tylko częściowo ciało czy silnik.Co należy zrobić wsiadają do auta no to ostawić fotel,lusterka i zapiać pasy. albo tez pytanie o resuscytacja u dziecka to 5 oddechów 30 uciśnięć i 2 wdechy . tyle pamiętam


Za zbędne komentarze w tym wątku dziękujemy/moderator
wkurzonychlopak
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 03 stycznia 2013, 10:40

Re: Na co zwracać szczególną uwagę na NOWYM EGZAMINIE TEORET

Postprzez kedar006 » wtorek 29 stycznia 2013, 19:01

Zdawałem WORD Zamość

Przykładowe pytania:
1. Jak prawidłowo powinien być ustawiony zagłówek:
a) równo z czubkiem głowy.
b) Na wysokości szyi.
c) jego górna część na wysokości oczu.
ODP A

2. Gdy prędkość zwiększy się dwukrotnie, droga hamowania zwiększy się:
a) 4- krotnie
b) 3- krotnie
c) 2- krotnie
ODP A

3. Czy na drodze za tym znakiem dozwolone jest cofanie ( filmik, strefa zamieszkania)
TAK <-
NIE

4. Na autostradzie można jechać z prędkością 140 km/h:
a) na wszystkich pasach ruchu
b) tylko na lewym pasie ruchu
c) (nie przypominam sobie tego wariantu :P)
ODP. A

5. Czy w tej sytuacji kierujący pojazdem jadąc prosto przez skrzyżowanie powinien zwolnić?
(Filmik-> jedziesz samochodem jest zwykła droga dwukierunkowa i jest znak ustąp, ale jeszcze do tego na skrzyżowaniu jest sygnalizacja więc ustąp nas nie interesuje, sygnał świetlny to ZIELONY ale gdy filmik się zatrzymał to było widać że pojazd jadący z przeciwka skręcając w lewo był w trakcie wykonywania manewru skrętu więc ja zaznaczyłem odp tak)
TAK <-
NIE

6. Jak prawidłowo są ułożone ręce do jazdy na wprost?
( takie same jest stare pytanie tylko że są nowe obrazki a prawidłowa odpowiedź u mnie była C)
a) obrazek
b) obrazek
c) obrazek
ODP.C

7. Czy w tej sytuacji kierujący może kontynuować jazdę na wprost z prawego pasa ruchu?
( był filmik i była tablica na nim kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu i dwa pasy prawe były ze strzałkami prosto a trzeci pas tył w lewo)
TAK <-
NIE

8. Był taki filmik na którym była sygnalizacja bezkolizyjna S3 w lewo ale do tego była możliwa jazda w dwóch kierunkach bo w lewo i w duł czyli to było także do zawracania (to pytanie widziałem w testach na tej stronie)
A pytanie brzmiało tak:
Czy w tej sytuacji kierujący pojazdem może zawrócić?
TAK <-
NIE

9. Prawo jazdy kat. B uprawnia do kierowania zespołem pojazdów o DMC:
a) samochodem ciężarowym o DMC 2t z przyczepą lekką
b) ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami
c) samochodem osobowym z przyczepą o łącznej DMC 4,5t.
ODP. A

10. Czy podczas uczestniczenia w wypadku drogowym w którym są ofiary zobowiązani jesteśmy wezwać służby ratownicze?
TAK <-
NIE

11. Czy po spożyciu alkoholu mamy ograniczoną widoczność (czy coś takiego)
TAK <-
NIE

12. Jaki jest numer na pogotowie ratownicze:
a) 997
b) 998
c) 999
ODP.C

13. Czy na przednim siedzeniu można przewozić dziecko w wieku przedszkolnym:
a) tak, pod warunkiem umieszczenia go na poduszkach aby jego głowa znajdowała się na wysokości zagłówka (dobrze tego nie sformułowałem bo nie pamiętam tego ale myślę że wiecie o co chodzi)
b) nie można
c) (nie pamiętam teiści)
ODP. B

14. Kiedy musimy przeprowadzać dodatkowe badanie techniczne pojazdu? (to pytanie jest ze starych testów)
a) na wniosek policji
b) przy zmianie właściciela pojazdu
c) przy montażu instalacji gazowej
ODP. A

Więcej nie pamiętam, może jeszcze coś mi się przypomni to napiszę :)
kedar006
 
Posty: 38
Dołączył(a): niedziela 22 stycznia 2012, 14:46

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Milka94 » środa 30 stycznia 2013, 13:45

Ja dzisiaj w Opolu trafiłam na pytanie (treść zapamiętana mniej więcej) : Kiedy nie można poruszać się samochodem po drodze?
a.jeżeli filtr jest zanieczyszczony
b.jezeli ktoraś część jest przegrzana(nie pamietam dokladnie która)
c.jeżeli są uszkodzone wahacze tylne

Były też dwa pytania o ABS oraz o światła bezkolizyjne
Milka94
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 30 stycznia 2013, 13:38

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Barabasz » czwartek 31 stycznia 2013, 09:17

jedno z pytan to: czy luz na kierownicy moze być spowodowany wybitymi koncówkami drążków kierowniczych ?
tak <
nie X
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą predkością..."
Vittorio de Sica
Barabasz
 
Posty: 242
Dołączył(a): piątek 09 maja 2008, 23:20

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez wercia333 » czwartek 31 stycznia 2013, 12:21

Ja miałam takie pytanie:
1) Czy kierowca poruszający sie po autostradzie któremu zrobiło się duszno, ręce zaczeły drętwieć i miał kłucie w brzuchu powinien:
a) pojechac do szpitala
b) zjechać na pobocze, wezwać pogotowie i rozpiąć pasy
c) otworzyć okno i udać się do szpitala
ODP. C

2) Jaka jest ilosc uciśnięć klatki do wdechów

a) 30:2
b) 2:30
c) nie pamietam
ODP. A

3) Jaka jest funkcja zagłówka

a) chroni głowe
b) chroni odcinek szyjny kregosłupa
c) nie pamietam
ODP. B
wercia333
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 31 stycznia 2013, 12:08

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez aezgrudzien » poniedziałek 04 lutego 2013, 17:28

1. czy można skręcić w prawo /oczywiście rysunek był inny lecz pozycja policjanta taka sama, odp oczywiście nie/ Obrazek
2. jaki odstęp należy zachować od wyprzedzanego pojazdu /1,5 m lub 1 m lub bezpieczny/
3. czy można kontynuować jazdę lewym pasem ruchu i na obrazku znak początek drogi dwukierunkowej
4. czy wyprzedzanie z prawej strony na drodze jednokierunkowej uzależnisz od ilości pasów ruchu /nie/
5. czy na tym skrzyżowaniu można zawrócić / jedziesz droga pozioma od lewego miasta do prawego droga podporządkowana z lewej strony; tak nie ma zakazu/Obrazek
6. prędkość pojazdu z przyczepką...
7 abs wpływa na układ hamowania kierowniczy i coś tam
8. przystanek tramwajowy z wyspą ogrodzoną czy należy zachować ostrożność /tak/
9. pozycja bezpieczna jest dla ofiary urazowej nieurazowej nie znamy stanu
10. oczywiście czy można wyprzedzić w sytuacji gdy jeden kierowca się zatrzymuje na przejściu a ja dojeżdżam
11. jakie światła nie są czy lub są obowiązkowe w aucie - do jazdy dziennej, stop i coś tam
12. czy po spożyciu alkoholu jest opóźniona reakcja
13. film z dojeżdżaniem do ścieżki rowerowej czy należy ustąpić
14. co należy wykonać aby płynnie ruszyć
na necie znalazłam takie:
Czy oponę zmieniamy w nowym samochodzie osobowym gdy: gwoźdź jest wbity w oponę opona jest widocznie odkształcona (czy jakoś tak) jest uszkodzony wentyl
aezgrudzien
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 15:23

Re: Na co zwracać szczególną uwagę na NOWYM EGZAMINIE TEORET

Postprzez tristan » poniedziałek 04 lutego 2013, 19:36

kedar006 napisał(a):13. Czy na przednim siedzeniu można przewozić dziecko w wieku przedszkolnym:
a) tak, pod warunkiem umieszczenia go na poduszkach aby jego głowa znajdowała się na wysokości zagłówka (dobrze tego nie sformułowałem bo nie pamiętam tego ale myślę że wiecie o co chodzi)
b) nie można
c) (nie pamiętam teiści)
ODP. B


No jak nie można, jak można? Oczywiście w foteliku.

wercia333 napisał(a):Ja miałam takie pytanie:
1) Czy kierowca poruszający sie po autostradzie któremu zrobiło się duszno, ręce zaczeły drętwieć i miał kłucie w brzuchu powinien:
a) pojechac do szpitala
b) zjechać na pobocze, wezwać pogotowie i rozpiąć pasy
c) otworzyć okno i udać się do szpitala
ODP. C


A nie przypadkiem B. Jak naprawdę C to to jakiś straszny babol w pytaniach.
Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota [...] (Mt 7,14)
Avatar użytkownika
tristan
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek 12 maja 2008, 21:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez kedar006 » poniedziałek 04 lutego 2013, 23:45

Ja nie miałem na egzaminie nic z fotelikiem więc zaznaczyłem że nie można przewozić dziecka.
kedar006
 
Posty: 38
Dołączył(a): niedziela 22 stycznia 2012, 14:46

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez agste » wtorek 05 lutego 2013, 18:43

Ja spotkałam się z 3 pytaniami w telewizji, ktoś na pasku informacji napisał.

1. Czy gdy jeden kierunkowskaz nie działa, drugi pobiera więcej prądu? TAK
2. Czy używanie tempomatu zmniejszy zużycie ilości paliwa? TAK
3. Czy gdy wyjmiemy koło zapasowe z bagażnika, samochód pojedzie szybciej? NIE


13. Czy na przednim siedzeniu można przewozić dziecko w wieku przedszkolnym:
a) tak, pod warunkiem umieszczenia go na poduszkach aby jego głowa znajdowała się na wysokości zagłówka (dobrze tego nie sformułowałem bo nie pamiętam tego ale myślę że wiecie o co chodzi)
b) nie można
c) (nie pamiętam teiści)
ODP. B


Można przewozić, natrafiłam na pewną wypowiedź:
Dozwolone jest przewożenie małych dzieci na przednim siedzeniu. To, czy umiejscowimy je przodem, czy tyłem do kierunku jazdy zależne jest od modelu samochodu. Jeśli posiada on poduszkę powietrzna z przodu od strony pasażera, wówczas nie jest dozwolone przewożenie dziecka na przednim siedzeniu w foteliku zwróconym tyłem do kierunku jazdy. Dziecko bez fotelika może podróżować na przednim siedzeniu dopiero wówczas, gdy ukończy 12 lat i przekroczy 150 cm wzrostu.

Chyba, że na egzaminie nie miałeś wyboru takiej odpowiedzi.

Ja w czwartek zdaje egzamin, od kilku dni czytam w kółko kodeks drogowy i robię przykładowe testy z Gazety Wyborczej.
agste
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 05 lutego 2013, 18:35

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Olena89 » środa 06 lutego 2013, 21:26

Częstsze miganie kierunkowskazu jest spowodowane spaleniem się jednej z żarówek
13.02.2013 PJ zdane za I razem
02.02.2103 pierwsza samodzielna jazda
Olena89
 
Posty: 15
Dołączył(a): środa 06 lutego 2013, 10:16

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez agste » czwartek 07 lutego 2013, 11:49

Właśnie wróciłam z egzaminu. ZDAŁAM! Miałam 68/74 pkt akurat. Pytania dosyć łatwe, ale niektóre rzeczywiście z kosmosu. Pytania które pamiętam to
1. Skrzyżowanie równorzędne, z prawej strony wyjeżdża rowerzysta, czy należy go przepuścić.
2. Czy można przewozić dziecko na przednim siedzeniu w foteliku, odpowiedzi dokładnie nie pamiętam, były same odpowiedzi na tak, ja zaznaczyłam tak ale tylko w foteliku ochronnym.
3. Po ilu promilach nie można prowadzić.
4. Ustawienie fotelu, była odpowiedź tak zeby ręce były proste, zeby mozna bylo siegnac wszystkich urządzeń komforowo ( to bylo dobrze ), trzeciej odp nie pamiętam.
5. Czy mozna zawracać na skrzyżowaniu , był sygnalizator skretu w lewo i zawracania
6. Czy przed znakiem stop jest obowiązek zatrzymania się
7. Czy omijanie kolumnych pierwszych nalezy miec odstęp bezpieczny
8. Czy przy omijaniu rowerzysty trzeba mieć odstęp nie mniejszy niż 0,5m .

Reszty nie przypominam sobie, dodam jeszcze że w grupie miałam 16 osób i jako jedyna zdałam! :)

EDIT:
Kolejne, chore pytanie sobie przypomniałam.Czy ustawienie świateł mijania powinno być :
- ustawione do 30 m widocznosci
- ustawione symetrycznie
- ustawione asymetrycznie

Zielonego pojęcia nie miałam, ale później pomyślałam, że przecież nie swiecą równo na wprost. Zaznaczyłam odp ostatnią
agste
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 05 lutego 2013, 18:35

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » czwartek 07 lutego 2013, 18:14

1. Czy po wjeździe w przedstawioną drogę ( na zdjęciu droga i znak "zakaz ruchu w obu kierunkach") można będzie wykonywać manewr zawracania?
2. Czy na wiadukcie dozwolone jest cofanie?
3. Czy za tym znakiem ( "obszar zabudowany") będzie można wyprzedzić pojazd uprzywilejowany?
4. Czy podczas wyprzedzania rowerzysty powinniśmy zachować odstęp 0,5m ?
5. Czy powinniśmy ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony? (rondo ze znakiem "ustąp pierwszeństwa")
6. Czy można wyprzedzić z lewej strony ten pojazd? (koniec ekspresowej, dwa pasy do jazdy w tym samym kieunku)
7.Czy należy ostrożnie i powoli przejeżdżać obok kałuży żeby nie ochlapać pieszych?
8. Czy przed przyjmowaniem lekarstw powinnismy sie upewnic, ze mozna po nich prowadzic?
9.Czy policjant pozwala na skrecenie w lewo przy najblizszym skrzyzowaniu? (na filmiku policjant macha w celu zatrzymania samochodu)
10. Dozwolona prędkosc na obszarze zabudowanym w godzinach poludniowych to 50km/h?
11.Jezeli ofiara wypadku chce isc do domu to co powinnismy zrobic. (pytanie ze starych testow)
12. Pytanie o ABS (nie pamietam tresci ani odpowiedzi :D )
13. Kiedy mozemy wlaczyc tylne swiatla przeciwmglowe? Kiedy widocznosc ograniczona jest do 100m, 40m, 60m ? ( bylam zawsze pewna, ze to 50m...)
14. Jaka powinna być odleglosc pojazdow stojących w korku w tunelu 5m/ 7m/ 8m ?
15. Czy mozna zatrzymac pojazd w miejscu pokazanym na zdjeciu? ( powierzchnia wyłączona z ruchu)
16.Kiedy policjant moze zatrzymac prawo jazdy? (pytanie ze starych testow)
17. Czy ten znak informuje o zblizajacym sie przejsciu dla pieszych? ( znak "uwaga dzieci")
18. Czy mozna wjechac na przejazd? (przejazd kolejowy na ktorym zostalo rozpoczete opuszczanie zapór)
19. Czy mozna zawrocic na tym skrzyzowaniu? ( sygnalizator kierunkowy w lewo)
20. Co jest obowiazkowym wyposazeniem samochodu? apteczka/ trojkat odblaskowy/ kolo zapasowe
21. Jak dlugo bedziemy prowadzic reanimacje? (pytanie ze starych testow)
22. Czy z tego pasa ruchu bedzie mozna skrecic w lewo? ( znak poziomy- strzalka w lewo)
23.Czy nalezy ustapic pierwszenstwa pieszemu po wjezdzie w te droge? (pieszy poza przejsciem)

Tyle zapamiętałam. Generalnie pytania proste, choć mi niestety zabrakło 2 punktow. Za 2 tygodnie poprawka.
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez czoxx » czwartek 07 lutego 2013, 22:37

Jestem po dzisiejszej teorii ( ogólnie 2 ) - Kraków Nowohucka , niestety 2pkt. zabrakło do szczęścia . Na początku typuję 2 pytania na ,których się wyłożyłem:
1.Czy należy zachować ostrożność lub szczególną ostrożność ( nie jestem pewnie ,które dokładnie ) w tym miejscu - przystanek tramwajowy ogrodzony dałem niestety NIE 3pkt.
2. Filmik niewyraźny - jedziemy samochodem i jest samochód na poboczu , dymi się , kierowca widać ,że siedzi w środku , drzwi otwarte . I pytanie : czy masz obowiązek zabezpieczyć miejsce wypadku ? Nie wiem co mnie podkusiło ,żeby dać TAK , później ( po exam ) przemyślałem to i sobie myśle - przecież obowiązek jest tylko udzielenia pomocy.
3. Który z tych znaków dotyczy samochodu z przyczepą kempingową : a) znak zakazu wjazdu samochodów, b) zakaz wjazdu ciągników ( traktorów ) c) zakaz wjazdu samochodów ciężarowych . Moja odpowiedź C - prosiłbym o weryfikację
4. Film - rondo równorzędne - czy masz pierwszeństwo przed pojazdem wjeżdżającym z prawej strony - NIE
5.Tunel - czy możesz zawracać ? - NIE
6.coś w stylu co zrobić gdy nie posiadasz opatrunku jałowego czy gazika jałowego gdy poszkodowany krwawi z barku : a) czekasz jak ktoś przyniesie apteczkę b) użyjesz odzieży poszkodowanego c) oczekujesz na karetkę ( nie pamiętam na 100% C ,ale chyba tak było )
7.Szedł jakiś pijak po drodze i pytanie było w stylu czy coś zrobisz ( pomyślałem - trzeba zachować ostrożność i zmniejszyć prędkość ) więc dałem TAK
8.Skręt w lewo ( sygnalizator kierunkowy ) świeci się na czerwono . Obrazek - samochód przed linią i pytanie : czy pojazd właściwie jest ustawiony ze względu na emitowany sygnał ( czy coś w ten deseń ) na początku szczerze się troche zawahałem bo odległość do linii była ok. 5-10 m i może to była podpucha ,że powinien dojechać - ale ostatecznie dałem TAK .
9.Dopuszczalna prędkość samochodu z przyczepą poza obszarem zabudowanym ( droga jednojezdniowa ) oczywiście 70 ,było jeszcze 80 i 90.
10.która z tych wad uniemożliwia jazdę : a) uszkodzona tabliczka znamionowa b) wytarte klocki hamulcowe c) (nie pamiętam )

Ogólnie pytania są pozornie łatwe - pozornie ,ponieważ niektóre są podchwytliwe,niejednoznaczne ,a głównie o to chodzi żeby sprawić wrażenie że to jest łatwe ,ale pojawiają się 2-3 pytania z kosmosu po 2-3 pkt. i egzamin zawalony. Poprzednio miałem 54/74 i jak pomyślałem to przypomniałem sobie 4 błędy i to by wychodziło 10pkt. ,a dzisiaj miałem najprawdopodobniej 2 błędne odpowiedzi ( 3+1 lub 2+2 ) .
Proszę o wyjaśnienie jednej rzeczy - jak to w końcu jest liczone ? Bo jest zapisane gdzieś ,że aby zdać można popełnić tylko 1 błąd za 3pkt. lub 1 błąd za 2pkt. + 1 za 1pkt. lub 3 błędy po 1 pkt. . A minimalna ilość punktów wynosi 68 . załóżmy ,że jest pytanie za 3pkt i źle odpowiedzieliśmy ,a reszta jest ok to powinniśmy mieć 71pkt. ,a mamy 68 przecież ,to może tylko świadczyć ,że nawet nie mamy 0pkt. za błędne zadanie lecz - ( minus ) ta wartość za pytanie.

Proszę o weryfikację
czoxx
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek 07 lutego 2013, 22:08
Lokalizacja: ok. Wieliczki

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Olaboga » piątek 08 lutego 2013, 00:11

Nie wiem na ile dokładnie pamiętam pytanie, na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Gdy po przekręceniu kluczyka w stacyjce hamulec gwałtownie odskakuje do góry to
a) poziom płynu hamulcowego jest zbyt wysoki
b) włączyło się wspomaganie układu hamulcowego
c) oznacza włączenie, czy też wyłączenie ABS

pojęcia nie mam, zaznaczyłam b)
Olaboga
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 07 lutego 2013, 23:13

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez messi » piątek 08 lutego 2013, 00:27

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html
z wersji 1 miałem pytanie 4 i 15

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... l?cookie=1
z wersji 2 miałem pytanie 18

Z tego co pamiętam, to padło jeszcze to samo pytanie co u kedar006 (numer na pogotowie ratunkowe), zdjęcie ze znakiem obustronnego zwężenia jezdni i pytanie czy jest to znak zwężenie jezdni, pytanie coś w stylu co można wykorzystać z obowiązkowego wyposażenia pojazdu na autostradzie a)tempomat b)światła awaryjne c)hamulec ręczny, jaki jest efekt uszkodzonych amortyzatorów a) zmniejszenie przyczepności b)poprawa skrętu tylnych kół c)nie pamiętam, czy można przewozić na kolanach dziecko poniżej roku przedszkolnego, czy możliwy jest postój na jezdni bez oświetlenia jeżeli jest on sygnalizowany światłami pozycyjnymi, było też coś o regulacji pasów, film z przebiegającą kobietą przez jezdnię i pytanie czy należy zastosować zasadę ograniczonego zaufania
messi
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 07 lutego 2013, 23:42

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości