Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Psiankowata » środa 07 sierpnia 2013, 23:39

Przeglądając zasoby sieci w przygotowaniu do nowej teorii, trafiłam na pytanie, którego opis wygląda następująco:
Zdjęcie: Jesteśmy na jezdni, przed nami bus. Z naprzeciwka jadą auta. Linia podwójna ciągła przerywana z lewej strony. Zbliżamy się do skrętu w lewo. Pytanie: Jak ustawisz się przed skrętem, aby tor jazdy był jak najbardziej optymalny?
a) Wjadę na środek jezdni.
b) Będę się trzymał jak najbliżej linii podwójnej, po jej prawej stronie.
c) Zjadę jak najbliżej prawej krawędzi jezdni.

Moja wątpliwość wynika z tego, że znam zdjęcie tylko z opisu. Czy zdanie "zbliżamy się do skrętu w lewo" mogę interpretować jako: "zamierzam skręcić w lewo"? Wówczas poprawna byłaby odpowiedź "a" - podczas tego manewru na drodze dwukierunkowej powinnam trzymać się blisko środka jezdni [choć wiele zależy od tego jaki manewr zamierza wykonać bus przede mną...]. Czy też powyższe zdanie można zrozumieć jako "bus przede mną oraz inne pojazdy mogą skręcić w lewo, a mój tor jazdy, to jazda prosto" - wówczas odpowiedź "c" spełni "optymalne" warunki.

Zakręciłam, namieszałam - mam jednak nadzieję, że nie za bardzo - niniejszym proszę o pomoc w wyjaśnieniu wątpliwości :D
Psiankowata
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 07 sierpnia 2013, 23:05

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez molus » czwartek 08 sierpnia 2013, 09:41

Zdałam za pierwszym razem! :)
Większość pytań, które tam były, znajduje się na forum. To te, które zapamiętałam:

1. Zdjęcie: Jedziemy autostradą lewym pasem (prawdopodobnie przymierzamy się do wyprzedzania). Przed nami na prawym pasie TIR, przed nim jakiś czerwona osobówka, potem znów jakiś TIR w oddali. Po prawej tablica informacyjna - za 3000 m zjazd z autostrady
Pytanie: Czy w tej sytuacji powinniśmy powstrzymać się od wyprzedzania? -> ostatecznie zaznaczyłam NIE, ale chyba powinno być TAK, nie jestem pewna

2. Zdjęcie: Kierowca wycofujący się z parkingu w prawo, patrzy cały czas w lewe lusterko.
Pytanie: BARDZO IDIOTYCZNIE, NIEPOPRAWNIE STYLISTYCZNIE SFORMUŁOWANE. Nawet nie jestem go w stanie przytoczyć, ostrzegam przed nim! Było coś w stylu, czy kierowca wycofuje się właściwie patrząc do tyłu w lusterko? - tyle, że ja to pwnie tak zrozumiałam, a brzmiało ono inaczej.

3. Film: Jadę, z lewej strony między wysepkami bez przejścia przechodzi kobieta.
Pyt.: Czy jadąc 45 km/h powinieneś zwolnić? - TAK

4. Film: Przejście dla pieszych. Stoją piesi.
Pyt.: Czy jadąc 50 km/h powinieneś zwolnić? - TAK

5. Pytanie, co do którego zadałam pytanie wczoraj -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=34097&p=328865#p328865
Zaznaczyłam w końcu NIE.

6. Pytanie z policjantem już występujące tu ostatnio:
Jak czytam to forum to przypominają mi sie pytania i też miałam takie:
Obrazek policjant stoi do nas bokiem ma uniesione ręce lewa w naszym kierunku a prawa poprzecznie pytanie; czy mogę wjechać na skrzyżowanie tak lub nie

Zna ktoś prawidłową odpowiedź

Można wjechać

7. Osoba przeprowadzająca wózek z osobą nepełnosprawną do samochodu.
Pyt; Czy trzeba się zatrzymać? -> TAK

8. Pyt: W jakim wypadku trzeba użyć opaski uciskowej?
A. Krwotok
B. Zmiażdżona kończyna
C...
Odp. B!!!!!!!!!

Reszta była prosta i już znajduje się na forum
Powodzenia życzę wszystkim
molus
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek 26 lipca 2013, 16:36

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez ewaszo » czwartek 08 sierpnia 2013, 11:30

Ja na egzaminie miałam filmik, gdzie człowiek się wytoczył spod auta, ewidentnie wypadek, i pytanie: Czy w tej sytuacji powinieneś nakłonić sprawcę wypadku do wyłączenia silnika? Chyba TAK, ale nie jestem pewna, bo miałam 72/74, więc 2 punkty gdzieś straciłam... Drugie pytanie, jakie pamiętam, to skrzyżowanie, ruch kierowany przez policjanta, stoi do nas bokiem po lewej stronie i macha coś do pojazdów naprzeciwko. Pytanie: czy w tej sytuacji można skręcić w lewo? Dałam, że NIE, bo policjant swoim ciałem zasłaniał i trzeba by go było rozjechać, żeby skręcić, ale w sumie stał bokiem...
Rozpoczęcie kursu: 15. 05. 13r.
Egz. teoretyczny : 29 lipca ZDANY!!!!
Egz. praktyczny : 2 sierpnia ZDANY!!!!!
Jeżdżę od: 19 sierpnia
ewaszo
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 30 lipca 2013, 09:29

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez lenka852 » czwartek 08 sierpnia 2013, 15:36

Defibrylatora nie wolno używać w strugach deszczu, czyli odpowiedź c. Jakiś ratownik się wypowiadał że to niebezpieczne. Ogólnie na instrukcjach obsługi tych urządzeń piszą że nie wolno stosować ani u dzieci ani u kobiet w ciąży.
lenka852
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2013, 15:32

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez cuccioli » czwartek 08 sierpnia 2013, 16:32

Pytania, które zapamiętałam z dzisiejszego, trzeciego i udanego podejścia :)
1. jedziemy drogą, po prawej droga, z której jedzie auto. żadnego znaku o pierwszeństwie dla nas, także jest to skrzyżowanie równorzędne. Czy musisz ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z prawej?
2. Jak przewozić dziecko do 12 lat? Wyłącznie w foteliku ochronnym
3. tramwaj na naszym pasie, zatrzymuje się po naszej lewej. Czy musisz bezwględnie się zatrzymać? Tak
4. ten sam filmik z tramwajem z tym, że na drodze idzie kobieta. Czy musisz zachować szczególną ostrożność? Tak
5. Zdjęcie z wąską uliczką i dziećmi po lewej na chodniku. Czy musisz zachować szczególną ostrożność, wynikającą z możliwości wtargnięcia młodzieży na ulicę? Tak
6. znak zakaz postoju i pod nim tabliczka 100 m. Czy na odcinku 100m. obowiązuje ten zakaz? Tak
7. Stoi jakaś ciężarówka po prawej, na drodze, światła pomarańczowe mrugają. Czy musisz zwolnić przy omijaniu tego pojazdu? Tak
8. Znak skrzyżowanie równorzędne. Czy zmienia się pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu? Tak
9. Znak strefa 50 km/h. Ile możesz jechać za tym znakiem? 50 km/h przez całą dobę
10. Jedziemy za autem, które potrąca człowieka. Widzimy go przed jego maską. Czy w tej sytuacji możesz przejechać, bo uznasz, że kierowca udzieli potrzebnej pomocy? Nie
11. Na czym polega ekonomiczna jazda? Unikanie gwałtownych przyspieszeń i zahamowań.
12. Z jakim odstępem wyprzedzisz rowerzystę? Bezpiecznym, ale nie mniejszym niż 1m.
cuccioli
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 01 sierpnia 2013, 15:45

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Steiner » czwartek 08 sierpnia 2013, 17:17

1.Filmik- jedziemy autem po parkingu, po prawej jak i po lewej stoją samochody. Przed nami jedzie auto i zatrzymuje się na środku chcąc zaparkować po lewej stronie lecz z przeciwka jedzie auto. Samochód zatrzymał się tak że mógłbym przejechać. Pytanie: Czy dozwolone jest wyminiecie samochodu prawą stroną?

2.Filmik- Droga oddzielona pasem zieleni na którym są szyny. Zbliżamy się do miejsca w którym stoi tramwaj i na naszej drodze jest wyznaczone miejsce gdzie się mamy zatrzymać bo wysiadają ludzie - lecz na filmie nie było dokładnie widać czy zatrzymaliśmy się poprawnie czy najechaliśmy na linię. Pytanie: Czy manewr został przeprowadzony prawidłowo?

3.Który znak dotyczy samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5t?
a. B-3
b. B-6
c. B-5

Proszę o udzielenie odpowiedzi na te pytania :)
Steiner
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 11:40

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez someguy25 » piątek 09 sierpnia 2013, 13:36

Miałem dzisiaj drugie podejście i w końcu się udało; ) Za pierwszym razem zabrakło jednego punktu.
Nie wiem kto wymyśla te pytania, jedno szczególnie zapadło mi w pamięci;
"Czy zażywanie antydepresantów w początkowym stadium może powodować problemy z ostrością widzenia? Tak lub nie
Ciekawe gdzie coś takiego można znaleźć w kodeksie drogowym..są różne leki antydepresyjne o różnych skutkach ubocznych.. więc odpowiedź może być tak i nie; >
someguy25
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 09 sierpnia 2013, 13:22

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez patka27 » sobota 10 sierpnia 2013, 13:21

hejj wszystkim ;)
miałam w czwartek teorie , ale niestety zabrakło mi 2 punktów , wyłozyłam się na tych durnych ABS-ach ;/ zapamiętałam trochę pytań także już pisze .

1. skrzyżowanie równorzędne, po prawej jedzie nam samochód i pytanie czy mamy pierwszeństwo ( ogólnie to miałam 3 takie same pytania tylko inne skrzyżowania były )
2. czy białe elementy na drodze wyznaczają lewą krawędź jezdni. - TAK
3.jedziemy prawym pasem,a obok nas tramwaj ( w oddali przejscie dla pieszych ) - czy można wyprzedzać ? - NIE
4.znak ' śnieżynka ' - czy ostrzega nas o gołoledzi ? - TAK
5.ojciec z dziećmi idzie chodnikiem ( pcha wózek i drugie prowadzi na rowerze trzymając z tyłu za kołek ) my jedziemy prawym pasem - czy musimy bacznie obserwowac dzieci ? - NIE ( ? )
6. jedziemy i na przystanku stoi autobus , a z przodu wychodzi facet - czy w tej sytuacji powinniśmy użyć sygnału dźwiękowego ? - NIE (?)
7.ludzie idący w naszą stronę po naszym pasie, podsuwaja się na bok bo my jedziemy, z przeciwka jedzie samochód, my lekko hamujemy - czy uzasadnione jest zatrzymanie ? - ?
8. znak A28 (Znak ostrzega o odcinku drogi pokrytej żwirem (grysem), który może być wyrzucany spod kół jadących pojazdów.) - czy informuje nas o żwirze który może wystąpic na jezdni (albo poboczu, nie pamiętam dokładnie ;/ ) jeśli jezdni to - TAK , a jeśli pobocza (?)
9. jaką odlogłość nalezy zachowac przy wymijaniu ?
a) bezpieczną , zawsze taką samą
b) bezpieczną , zalezną od szerokości drogi
c) dowolną
10.czy możemy zawracac na zatoczce dla autobusów ? - NIE
11. jedziemy samochodem na poboczu lezy człowiek , za nami samochody- czy możemy powoli ominąć pieszego ( coś w tym stylu, że nie udzielamy mu pomocy ) - NIE
12. znak jakiejś miejscowoci i ograniczenie do 60 - ile możemy jechac za znakiem ?
a) 50 km/h 5-23
b) 50 km/h 23-5
c) 60 km/h całą dobę
13. skręcamy z prawego pasa na posesje po lewej stronie (droga dwukierunkowa, 1 pas w jednym kierunku ) - czy nalezy zachowac szczególną ostrożnośc? - TAK
14. zakaz zatrzymywania z tabliczką T-24 - czy samochód zostanie odholowany na koszt włascieciela ?- TAK
15. max v na autostradzie ? - 140km/h
16. jak możemy przewieźć dziecko na tylnym siedzeniu ?
a) na kolanach
b) na specjalnym siedzeniu i zapiać w pasy
c) nie pamiętam , ale to nie
17. który znak zakazuje wjazdu pojazdom z przyczepa kempingową ?
a) b3 - ?
b) b5
c)b6
18. w samochodzie z ABS przy awaryjnym hamowaniu podczas omijania
a) używamy hamulca awaryjnego
b) w tym samym czasie skręcamy koła i wciskamy mocno hamulec
c) przed skrętem popuszczamy hamulec

nie mam pojęcia

19. jedziemy 80km/h nie mamy ABS, chcemy ominąć pojazd:
a) hamujemy cały czas
b) przed ominięciem puszczamy hamulec
c) nie pamiętam
20. czy możemy wysadzić pasażera z zatoce dla PKS jeśli nie trwa to dłużej niz 1 min? - NIE
21.coś z raną odpowiedź : używamy odzieży poszkodowanego
22. policjant stojany na skrzyżowani z rozłożoną ręka tylko w naszym kierunku - czy możemy wjechać na skrzyżowanie ? - TAK
23. mamy obowiązek zmniejszyć v przed torami ? - ?
24. coś z ABS ( nie pamiętam , ale to miałam na pewno źle
a) gdy samochód znosi w lewo
b)
c)
miał może ktoś to pytanie ?
patka27
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 10 sierpnia 2013, 12:42

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez KorsarzSzprot » wtorek 13 sierpnia 2013, 16:18

Witam.
Zdałam egzamin teoretyczny za 2 razem, 68 pkt - na farcie 8) dzięki temu forum, które tak późno odkryłam. WIELKIE DZIĘKI :)
Patrząc na wypowiedzi, niektórzy wprowadzają w błąd, ja uczyłam się tylko z 74/74. Sprawdzajcie w kodeksie, jak macie wątpliwości.
Ja go przeczytałam kilka razy :eek2:
Pytanie, którego chyba tu nie widziałam, a może komuś sprawic problem, jest takie:
Przed nami obrazek: jedziemy za samochodem na lewym pasie drogi dwujezdniowej, o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Była chyba mowa o tym, że jest tu obszar niezabudowany.
Pytanie: czy można wyprzedzac z prawej strony?
TAK/NIE
Kolejne brzmi następująco:
Film. Dojeżdżamy lewym pasem do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną (normalną - proszę się nie śmiac z określenia :P jak kto woli S1). Nad lub pod, znak Ustąp Pierwszeństwa i NAKAZ JAZDY W PRAWO.
Pytanie: Czy z tego pasa możemy skręcic w lewo?
TAK/NIE

Pozostawiam je do przemyślenia, z racji tego, że miałam 68 pkt, mogę niepotrzebnie wprowadzic w błąd.
Pozostałe pytania jakie mi się przytafiły, a ich tu nie ma są zbyt banalne, typu - film, czerwone światło, pijak wytacza się na przejście, pytanie czy kontynuowac jazdę :lol: :lol: :lol:
JASNE ŻE TAK :twisted: :twisted: :wink:
I teoria - 65 pkt.
II teoria - 68 pkt.
I Praktyka - ZDANE!
KorsarzSzprot
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 13 sierpnia 2013, 15:42

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kamil12428 » czwartek 15 sierpnia 2013, 10:22

Czy mógłby ktoś pomóc w rozwiązaniu tych pytań:
1.Czy widoczny znak (na ilustracji znak ostrzegawczy przejście dla pieszych namalowany na drodze) ostrzega o niebezpieczeństwie na drodze ? TAK/NIE?
2.Jedziesz 45 km/h w terenie zabudowanym przed sobą masz przejazd dla rowerów(na przejeździe nie ma rowerzystów ani w jego obrębie). Czy w tej sytuacji powinieneś zwolnic? TAK/NIE?
kamil12428
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 15 sierpnia 2013, 10:13

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smerfetka95 » piątek 16 sierpnia 2013, 13:41

kamil12428 napisał(a):Czy mógłby ktoś pomóc w rozwiązaniu tych pytań:
1.Czy widoczny znak (na ilustracji znak ostrzegawczy przejście dla pieszych namalowany na drodze) ostrzega o niebezpieczeństwie na drodze ? TAK/NIE?
2.Jedziesz 45 km/h w terenie zabudowanym przed sobą masz przejazd dla rowerów(na przejeździe nie ma rowerzystów ani w jego obrębie). Czy w tej sytuacji powinieneś zwolnic? TAK/NIE?


1. TAK, ponieważ wg Rozporządzenia ministrów infrastruktury oraz spraw wewnętrznych i administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych paragraf 3.1: Znaki ostrzegawcze uprzedzają o miejscach na drodze, w których występuje lub może występować niebezpieczeństwo oraz zobowiązują do zachowania szczególnej ostrożności.

2. Wg mnie nie. Wg przepisów przed przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerzystów należy zwolnić lub zatrzymać się tak, aby umożliwić bezpieczne przejście pieszym lub przejazd rowerzystom, więc po co zwalniać skoro ich tam nie ma?
Smerfetka95
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 03 sierpnia 2013, 14:18

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sobol12 » niedziela 18 sierpnia 2013, 15:44

Witam, we wtorek mam drugie podejscie do egzaminu teoretycznego, za pierwszym niestety zabrakło 1 punktu ; ( . I mam kilka pytań które bardzo mnie nurtują...
Oto one:
1.Czy w sytuacji gdy poszkodowany motocyklista leży twarzą w kałuży powinieneś go nie ruszać w obawie o uraz o jego kręgosłupa. Na wielu stronach są różne opinie i sam juz nie wiem...
2.Czy jadąc za pojazdem przewożącym osoby niepełnosprawne masz obowiązek zachowania szczególnej ostrożnosci ?
3.Czy linie wyznaczają strefę wyłączoną z ruchu? (na zdjęciu pas, część wydzielona linią białą przerywaną, za linią w domyśle była strefa parkowania bo stały samochody)
4.Czy na terenie zabudowanym (jest noc, ciemno) nalezy pozostawic auto tylko na swiatlach pozycyjnych badz postojowych?
5. Czy wyprzedzanie z prawej strony na drodze jednokierunkowej uzależnisz od ilości pasów ruchu ?
6. Kiedy należy stosować opaskę uciskową?
A.Krwotok
B.Zmiażdżenie kończyny
C.Wylewanie się jakiegoś płynu z ucha
7. Kiedy należy stosować opaskę uciskową?
A.Krwotok
B.Zmiażdżenie kończyny
C.Wylewanie się jakiegoś płynu z ucha
8. Co ma bezpośredni wpływ na długość hamowania?
A.czas reakcji kierowcy
B.prędkość
C.nawierzchnia
(niby wszystko, ale co ma bezpośredni?)
9.Do czego służy system ABS
A.do zmniejszania drogi hamowania
B.do mozliwości manewrowania pojazdem podczas hamowania
C.to lżejszego hamowania
10.Kiedy użyjesz świateł przeciwmgłowych tylnych ?
A.przy obfitych opadach deszczu gdy widoczność jest mniejsza niż 60 m
B.przy gęstej mgle gdy widoczność jest mniejsza niz 100 m
C.przy opadach gęstego śniegu gdy widoczność jest mniejsza niż 40 m
11.Prawo jazdy kat. B uprawnia do kierowania zespołem pojazdów o DMC.
A.Samochodem ciężarowym o DMC 2 tony z przyczepą lekką
B.ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami
C.samochodem osobowym z przyczepą o łącznej DMC 4,5t.
12.Pole widzenia kierującego pojazdem podczas jazdy z prędkością 130 km/h wynosi?
A.ok. 90°
B.ok. 120°
C.ok. 30°
sobol12
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 18 sierpnia 2013, 15:22

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smerfetka95 » niedziela 18 sierpnia 2013, 17:17

sobol12 napisał(a):Witam, we wtorek mam drugie podejscie do egzaminu teoretycznego, za pierwszym niestety zabrakło 1 punktu ; ( . I mam kilka pytań które bardzo mnie nurtują...
Oto one:
1.Czy w sytuacji gdy poszkodowany motocyklista leży twarzą w kałuży powinieneś go nie ruszać w obawie o uraz o jego kręgosłupa. Na wielu stronach są różne opinie i sam juz nie wiem... Wydaje mi się że NIE. Oglądałam filmik przygotowany przez Gazetę Wyborczą na temat pierwszej pomocy i tam było powiedziane, że gdy nastąpi wypadek z udziałem motocyklisty należy zdjąć mu kask w celu sprawdzenia czy oddycha, stąd odpowiedź na pytanie - nie.
2.Czy jadąc za pojazdem przewożącym osoby niepełnosprawne masz obowiązek zachowania szczególnej ostrożnosci ? NIE. Szczególną ostrożność mamy zachować tylko wtedy, gdy omijamy pojazd w czasie wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej.
3.Czy linie wyznaczają strefę wyłączoną z ruchu? (na zdjęciu pas, część wydzielona linią białą przerywaną, za linią w domyśle była strefa parkowania bo stały samochody) NIE. Wydaje mi się że strefa wyłączona z ruchu to tylko ta zakreskowana linią ciągłą. Parking nie jest obszarem wyłączonym z ruchu.
4.Czy na terenie zabudowanym (jest noc, ciemno) nalezy pozostawic auto tylko na swiatlach pozycyjnych badz postojowych? W terenie zabudowanym używamy tych świateł tylko wtedy gdy jest obszar nieoświetlony, ale wydaje mi się że nie mamy obowiązku ich używać.
5. Czy wyprzedzanie z prawej strony na drodze jednokierunkowej uzależnisz od ilości pasów ruchu ? NIE. Wyprzedzanie z prawej strony uzależnione jest od ilości pasów ruchu na drodze dwukierunkowej, na drodze jednokierunkowej można to robić zawsze.
6. Kiedy należy stosować opaskę uciskową?
A.Krwotok
B.Zmiażdżenie kończyny
C.Wylewanie się jakiegoś płynu z ucha
7. Kiedy należy stosować opaskę uciskową?
A.Krwotok
B.Zmiażdżenie kończyny
C.Wylewanie się jakiegoś płynu z ucha
Należy rozróżnić pojęcia: opaska uciskowa, której używamy tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. przy zmiażdżeniu kończyny oraz opatrunek uciskowy, którego używamy przy krwotoku.
8. Co ma bezpośredni wpływ na długość hamowania?
A.czas reakcji kierowcy
B.prędkość
C.nawierzchnia
(niby wszystko, ale co ma bezpośredni?)
Odrzuciłabym reakcję kierowcy, tutaj obstawiam nawierzchnię, było już gdzieś tutaj to pytanie.
9.Do czego służy system ABS
A.do zmniejszania drogi hamowania (system ABS czasami wydłuża drogę hamowania)
B.do mozliwości manewrowania pojazdem podczas hamowania
C.to lżejszego hamowania
10.Kiedy użyjesz świateł przeciwmgłowych tylnych ?
A.przy obfitych opadach deszczu gdy widoczność jest mniejsza niż 60 m
B.przy gęstej mgle gdy widoczność jest mniejsza niz 100 m
C.przy opadach gęstego śniegu gdy widoczność jest mniejsza niż 40 m (świateł przeciwmgłowych tylnych używamy gdy widoczność jest ograniczona do 50m)
11.Prawo jazdy kat. B uprawnia do kierowania zespołem pojazdów o DMC.
A.Samochodem ciężarowym o DMC 2 tony z przyczepą lekką
B.ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami
C.samochodem osobowym z przyczepą o łącznej DMC 4,5t. (można do 3,5 t)
12.Pole widzenia kierującego pojazdem podczas jazdy z prędkością 130 km/h wynosi?
A.ok. 90°
B.ok. 120°
C.ok. 30°
Smerfetka95
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 03 sierpnia 2013, 14:18

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Boczek15 » poniedziałek 19 sierpnia 2013, 15:21

Witam. Jutro zdaje testy po raz 3 (2 razem komputer mi sie zacial i musialem zmienic stanowisko...) i prosze o udzielenie odpowiedzi na pytania.
1. Czy mozesz "mrugac" swiatlami drogowymi nadjezdzajacym samochodom z naprzeciwka o patrolu policji?
2.jaka jest moze byc dlugosc dopuszczalna samochodu + przyczepy kempingowej
a. 18;75
b. 17;75
c. nie pamietam
3. czy mozna w nocy jechac na swiatlach drogowych przez teren zabudowany?
4. podczas jazdy czujesz dretwienie rak mdlosci itp co robisz?
a. jedziesz dalej
b.otwierasz okno i jedziesz do szpitala
c. zatrzymujesz sie na poboczu i wzywasz pogotowie
5. Czy samochod wypozyczony musi posiadac apteczke?(dokladnie nie pamietam tego pytania ale o cos takiego chodzilo i nie wiem czy czasami nie bylo 3 odpowiedzi niestety nie wiem:( )
(nie pamietam kolejnosci i dobrze pytania ale mniej wiecej tak brzmialo)
prosze o odpowiedz!
jak przypomne sobie jeszcze jakies pytania to napisze :)
Pozdrawiam
Boczek15
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 19 sierpnia 2013, 15:10

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mmAgIcc » poniedziałek 19 sierpnia 2013, 16:18

Boczek15 napisał(a):Witam. Jutro zdaje testy po raz 3 Ja tteż jutro zdaję :)

1. Czy mozesz "mrugac" swiatlami drogowymi nadjezdzajacym samochodom z naprzeciwka o patrolu policji? Oczywiście NIE, za to grozi nawet mandat...

2.jaka jest moze byc dlugosc dopuszczalna samochodu + przyczepy kempingowej
a. 18;75
b. 17;75
c. nie pamietam


3. czy mozna w nocy jechac na swiatlach drogowych przez teren zabudowany? Jeśli jezdnia jest nieoświetlona, nawet trzeba

4. podczas jazdy czujesz dretwienie rak mdlosci itp co robisz?
a. jedziesz dalej
b.otwierasz okno i jedziesz do szpitala
c. zatrzymujesz sie na poboczu i wzywasz pogotowie

5. Czy samochod wypozyczony musi posiadac apteczke?(dokladnie nie pamietam tego pytania ale o cos takiego chodzilo i nie wiem czy czasami nie bylo 3 odpowiedzi niestety nie wiem:( )
Nie ma obowiązku posiadania apteczki
mmAgIcc
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 19 sierpnia 2013, 16:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 26 gości