Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Raltark » środa 27 sierpnia 2014, 09:14

Pytania z wątpliwościami ode mnie:
-*skręt w prawo, zielona strzałka na światłach bezkolizyjnych* - czy tor ruchu dla drogi poprzecznej jest zamknięty?
-znak zakazu z ograniczeniem 3,5t - czy pojazd o rzeczywistej masie całkowitej 3,5t może wjechać w tą drogą? (uczyłem się, że na takich znakach liczba oznacza "nie można przekraczać 3,5t, więc dałem tak)
-co powinieneś zrobić wjeżdżając w kałużę:
A. delikatnie zahamować
B. Gwałtownie zahamować
C. Gwałtownie przyśpieszyć

+magiczne pytanie z mgłą: zdjęcie trochę mniej wyraźne od reszty i pytania gdzie poprawna odpowiedź zależy od tego, jak zinterpretujemy zdjęcie (tzn. czy według nas jest tam mgła czy nie), jak odpowiadaliście?

Z góry dzięki za pomoc :)
Raltark
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 27 sierpnia 2014, 09:09

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez szokus » środa 27 sierpnia 2014, 20:23

Word Warszawa -egz.
U mnie też się udało (68/74) za pierwszym razem! :)

Pytania, które się u mnie pojawiły były już tu wspomniane ale napiszę co pamiętam:
- Prędkość na autostradzie
- czy możesz zawrócić na tym moście (obrazek mostu, nawet był cały zalany od deszczu :wink: )
- jaka prędkość dozwolona na drodze ekspresowej(obrazek z dwujezdniową drogą eks.)
- czy możesz przejechać przez skrzyżowanie (policjant plecami zwrócony do nas, swiatło zielone)
- jak działa ABS ( 3 warianty odpowiedzi) + pytanie jak się go włącza
- czy musisz ustąpić pierwszeństwa samochodowi wjeżdżającym na skrzyżowanie z prawej strony (tu na spostrzegawczość bo jedziesz samochodem i jest znak, że bedzie skrzyżowanie równorzędne a jak się kończy filmik to już tego znaku nie widzisz, więc patrzcie przez cały filmik nie tylko na koniec :wink: )
- czy tramwaj ma pierwszeństwo? (obrazek - jedziez na wprost a tramwaj z pętli tramwajowej startuje)
- którą rzecz trzeba mieć w samochodzie ( o gaśnicę chodziło)
- co uniemożliwia dalszą jazdę(chodziło tu o uszkodzony wahacz tylny)
- lampka na czerwono się zaświeciła, że ciśnienie oleju silnika się zwiększyło( pytanie co zrobisz w tej sytuacji - 3warianty)
- czy bezwzględnie muszisz się zatrzymać przed przejściem dla pieszych
- czy należy obserwować okolicę wokół przejścia dla pieszych
- czy manewr ten co zrobiłem to wyprzedzanie (bylo wymijanie na filmiku)
- gdzie patrzeć w momencie wymijania nocą samochodu
- prędkość z jaką muszę poruszać się samochodem z przyczepą po terenie niezabudowanym
- pytanie o znak, co on oznacza ( to był ten znak ostrzegawczy dotyczący oszronienia i gołoledzi)

Już mi się chyba nie przypomni reszta. Sam egzamin był spoko według mnie. Rzecz podstawowa to myślcie tam przytomnie i nie stresujcie się, bo w większości to same pytania i odpowiedzi naprowadzają was na te właściwe odpowiedzi.
Dzięki za zrobienie tego forum, te wpisy + testy co z płyty robiłem pomogły mi bezboleśnie przejść do kolejnego etapu egzaminu . :D
szokus
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 27 sierpnia 2014, 19:46

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez joker1420 » sobota 30 sierpnia 2014, 00:53

28.08. , Kat B 74/74 WORD BYDGOSZCZ
Zapamiętane pytania :
1.zwiekszenie dwukrotnie szybkosci jazdy zwieksza droge hamowania
2.jak powinien być ustawiony fotel
3.co należy do obowiązkowego wyposażenia pojazdu
4.Czy możesz przewozić dziecko na podkładce
5.Prędkość na autostradzie
6.Jaka prędkość po opuszczeniu strefy zamieszkania
7.Czy powstrzymasz się od wyprzedzania ? lewą stroną jezdni idzie pijany pieszy
8. Strefa zamieszkania dozwolone jest cofanie ?
9.Do czego służy ABS
10. Skrzyżowanie równorzędne skręcamy w lewo czy mamy pierwszeństwo przed pojazdem z naprzeciwka
Więcej pytań nie pamiętam . Pozdro
joker1420
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 17 lutego 2011, 21:18

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez thesunny23 » sobota 30 sierpnia 2014, 12:35

26.08.2014 r. kat. B
Zrobiłam sobie prezent na 18-ste urodziny i zdałam egzamin teoretyczny 74/74 pkt. Zawdzięczam to także tej stronce, dlatego podzielę się tym, co pamiętam..

1. Gdzie powinna być umocowana gaśnica? - Pod siedzeniem pasażera.
2. Czy możesz skręcić z tego miejsca? - NIE. [Samochód nie dojechał do linii warunkowego zatrzymania, a filmik się zatrzymał, tak dlatego odpowiedź prawidłowa to NIE. Ciężko wytłumaczyć, ale pojawia się te pytanie na testach z płyty IMAGE.]
3. Co jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu osobowego? - Gaśnica. (Do wyboru jeszcze apteczka i kamizelka.)
4. Czy manewr, który wykonałeś to omijanie? - NIE. [Z naprzeciwka jechał samochód, który musiał troszkę odbić w prawo, aby nie doszło do kolizji ze mną. Jednak nadal był to manewr WYMIJANIA!]
5. Czy na tym skrzyżowaniu możesz zawrócić? - TAK. [Sygnalizator bezkolizyjny, zielona strzałka w lewo i w dół.]
6. Czy musisz zatrzymać się przed przejściem dla pieszych? - TAK. [Wyszedł mężczyzna w kamizelce, trzymał w ręce znak "STOP".]
7. Czy mogę używać świateł drogowych? - NIE. [Jedziemy poza obszarem zabudowanym, jednak w dzień o bardzo dobrej przejrzystości powietrza.]
8. Czy masz pierwszeństwo przejazdu? - NIE. [Dojeżdżam do skrzyżowania dróg, jadę prosto, a przede mną droga idąca po łuku. Widzę znak "Ustąp pierwszeństwa", a pod nim znak symbolizujący pierwszeństwo - droga idąca po łuku jest pogrubiona.]
9. Jaki jest numer pogotowia ratunkowego? - 999

Niestety przez stres, jaki mi towarzyszył nie byłam w stanie zapamiętać więcej. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam. Wszystkim życzę powodzenia, trzymam kciuki! Mam nadzieję, że za tydzień praktyka pójdzie mi równie dobrze, jak teoria... :)
thesunny23
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 30 sierpnia 2014, 12:22

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez bq88 » poniedziałek 01 września 2014, 15:08

1.09.2014r kat B 68/74

Do trzech razy sztuka. Nie ukrywam ze forum tez sie przyczynilo do tego ze wynik dzis byl pozytywny. Oto pytania, które zapamietalem, mimo ze nie pamietam wielu, to może komus te się przydadzą.

1.Szły dzieci po chodniku, pytanie czy mogą one wyskoczyc na jezdnie.
2.Niewidomy przechodził nie na pasach, czy mogę go przepuścić .
3.Pytanie o alkohol jaka zawartość jest dopuszczalna.
4.Co zrobie gdy w wypadku sa osoby ranne lub zabite.
5. Mialem zielone swiatło na skrzyzowaniu a na srodku stał policjant z ręcami rozłozonymi jak krzyż, pytanie jak sie zachować.
6.Czy ten znak (tabliczka miejscowosci) oznacza ile mam jechać na tej drodze (20 metrów dalej byl znak terenu zabudowania)- musialem wybrac prędkosc.
7.Czy skrecajać w lewo jade prawidlowym torem.
8.Ile musze jechac w terenie zabudowanym byl dzień.
9.Filmik w ktorym kierowca byl bardzo zdenerwoany machał rekami i w ogole, pytanie czy taka postawa kierowcy zmniejszy jego uwage na to co sie dzieje na drodze. Cos w tym stylu.
10.Pytanie. kierowce boli bardzo brzuch i zolądek i jelita, co trzeba zrobić.
11.Rondo. Koles juz na nie wjechał, ja dojezdzam. Pytanie czy mam pierwszenstwo.
12.Znak A-20. odcinek jezdni o ruchu dwukierunkowym. Pytanie czy jestem na drodze dwukierunkowej.
13.Jade pasem i jest zółta linia przerwana i zólta ciągła. Pytanie czy moge wjechac na lewy pas.
14.Skrzyzowanie. Mam zieloną strzałke w bok i w dół. Pytanie czy mogę tutaj zawrócić.
15. Jade sobie spokojnie na drodze jednojezdniowej. Pytanie czy w tym momencie wykonuje manewr wyprzedzania.
16. Jestem przed przejazdem kolejowym, nie jedzie pociąg. Byl znak stop. Pytanie czy musze sie tutaj zatrzymywać.
17.Paliła mi sie czerwona kontrolka Cisnienie Oleju. Pytanie co ona oznacza. Tutaj odpowiedziałem zle na bank bo nacisnalem coś związane z paliwem.
18.Jaka może być przyczyna stoczenia się pojazdu
19.O ile przy dwukrotnym zwiększeniu prędkości droga hamowania zwiększa się
20.Czy moge uzywac swiatel dziennych jak przejrzystosc jest odpowiednia. Cos w tym stylu.
21.Jak przewozić dziecko w wieku do 12 lal ale dalej nie pamietam pytania.
22.Zdjecie. Kobitka wychodzi z samochodu juz stoi, drzwi otwarte. Pytanie czy moze odejsc od pojazdu.

Sporo bylo też pytan o pierwszenstwo i ustąp.

Niektore odpowiedzi były mega podchwitliwe, trzeba bylo sie dobrze zastanowić.

Więcej na tą chwile nie pamietam. Ciesze sie niezmiernie bo gdy teraz juz zdacie testy są wazne bezterminowo, a nie poł roku jak to bylo wczesniej.

Powodzenia !
bq88
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 01 września 2014, 12:00
Lokalizacja: Polska

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Blakinka » środa 03 września 2014, 23:23

WORD Bytom 01.09.2014 zdane 74/74 za pierwszym razem dzięki prościutkim pytaniom. Cała reszta mojej grupy miała mniej szczęścia niestety...

Większość pytań albo się już w tym wątku pojawiła albo była śmiesznie prosta jak np. na jakich drogach należy zapiąć pasy bezpieczeństwa:) Na szczęście nie było pytań o policjantach stojących w dziwnych pozach na skrzyżowaniach.

Z tych dziwniejszych pytań:
1. Filmik: dojeżdżam do skrzyżowania z drogą główną, mam przed sobą znak ustąp pierwszeństwa. Na drodze głównej widać samochód kończący manewr zawracania. Pytanie czy należy ustąpić pierwszeństwa samochodowi zawracającemu. Odp: TAK.

2. Obrazek: znak A-3 lub A-4 (nie pamiętam który dokładnie), pod nim tabliczka "droga kręta". Pytanie: czy jadąc taką drogą będziemy uprzedzani o kolejnych ostrych zakrętach. Odp. NIE.

3. Obrazek: ulica (nie pamiętam jak szeroka) w każdym razie po prawej w dośc sporej oddali widać znak D-15 (przystanek autobusowy) i sam przystanek. Pytanie: czy można zaparkować samochód 15 m przed tym znakiem (mniej więcej tak to pytanie było sformułowane). Odp: TAK.

4. Pytanie o kolejność czynności podczas przygotowania do jazdy: czyli fotel-lusterka-pasy-silnik w różnych konfiguracjach.

Poza tym mnóstwo skrzyżowań, prędkości dopuszczalnych, rzecz jasna pytanie o narkotyki:) Nic podchwytliwego.

Do kodeksu nie zajrzałam, podręcznik w sumie też niezbyt dokładnie przeczytany. Milion razy przerobiłam pytania z płytki otrzymanej na kursie i aż do znudzenia wszystkie błędy analizowałam z podręcznikiem i google:) - sporo na tej płytce było oryginalnych pytań z bazy PWPW, pewnie dlatego tak mało pytań mnie zaskoczyło . No i miałam strasznie dużo szczęścia chyba:)

Powodzenia wszystkim zdającym:)
Blakinka
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 03 września 2014, 22:51

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez michalklu » piątek 05 września 2014, 18:41

Zapamiętane pytania, test niestety niezdany, przygotowywałem się z płytki od Image i ASGRAF plus książki i kodeks ale czegoś zabrakło.

1. Filmik. Samochody ustawione na poboczu, manewr omijania, brak linii na drodze, samochód jedzie przez chwile przez środek jezdni. Pytanie: Czy w tej sytuacji należy użyć kierunkowskazu
2. Pytanie o prędkość na drodze ekspresowej.
3. Film, mężczyzna wykonuje manewr cofania patrząc tylko z lewe lusterko przez cały czas. Pytanie: czy wykonał manewr właściwie/bezpiecznie.
4. Na filmie widać auto poruszające się jezdnią, obok tramwaj który jedzie podobną prędkością, obraz zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych. Pytanie: czy możliwe jest kontynuowanie wyprzedzania w tej sytuacji.
5. Filmik z policjantem trzymającym jedną rękę zgiętą uniesioną w górze. Pytanie: jakiego sygnału należy spodziewać się za chwilę.
michalklu
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek 02 września 2014, 14:00

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez PowodzeniaWszystkim » piątek 05 września 2014, 22:38

Oto pytania, które udało mi się zapamiętać:
1. Film: ruszam z chodnika na mało uczęszczanej drodze, przede mną pieszy wchodzi na jezdnię, pytanie: czy włączając się do ruchu masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez jezdnię poza przejściem dla pieszych?- TAK
2. Czy otwierając drzwi samochodu należy się upewnić, że nie zagraża to bezpieczeństwu?- TAK
3. Film: jestem przed przejazdem kolejowym, przede mną rowerzyści, nie było sygnalizacji świetlnej, pytanie: czy mogę wyprzedzić w tej sytuacji?- NIE
4. Film: jadę za ciężarówką poza obszarem zabudowanym, dwa pasy do jazdy w przeciwnym kierunku, linia przerywana, zaczynam wyprzedzać, w oddali na widać inną ciężarówkę jadącą po pasie do jazdy w przeciwnym kierunku, pytanie: czy mogę wyprzedzić?- NIE
5. Czy dopalacze wpływają na bezpieczną jazdę nawet najbardziej doświadczonych kierowców?- TAK
6. Film: linia podwójna ciągła, jeden pas w jednym kierunku, rowerzysta jedzie praktycznie po linii krawędziowej, pytanie: czy właściwie powstrzymałeś się od wyprzedzania?- TAK (nie było dostatecznie dużo miejsca, żeby nie najechać na linię przy odstępie 1 m)
7. Film: pieszy przebiega przez jezdnię poza przejściem, pytanie: czy mam obowiązek zastosować się do zasady ograniczonego zaufania?- TAK
8. Jak długo stabilizować głowę poszkodowanego?- do przejęcia czynności przez ratownika
9. Czterokołowiec inny niż lekki- kategoria B1
10. Film: autobus stoi na przystanku (bez kierunkowskazu), pytanie: czy mam obowiązek zachować ostrożność (bez słowa "szczególna")?- TAK
11. Droga poza obszarem zabudowanym, słoneczny dzień, pytanie: czy masz obowiązek jechać z włączonymi światłami mijania lub do jazdy dziennej?- TAK

Na wewnętrznym w OSK miałam jeszcze takie (niektóre rzadko spotykane):
1. Czy można cofać na moście?- NIE
2. Rana klatki piersiowej, jak ułożyć poszkodowanego?- pozycja półsiedząca (nie na wznak i nie na boku)
3. Czy resuscytacja jest działaniem przywracającym świadomość?- NIE
4. Czy można używać przeciwmgielnych w nocy na drodze z oznaczonymi zakrętami?- TAK
5. Film: samochód stoi w zatoczce (wyglądała jak autobusowa), teren zabudowany, holowany przez pomoc drogową, czy trzeba włączyć światła awaryjne?- NIE
6. Czy za znakiem zakaz zawracania można skręcić w lewo?- TAK
7. Postawa przy reanimacji- klęcząca
8. Czy można skorzystać z BUS pasa przy komplecie pasażerów?- NIE

Poza tym dużo standardowych pytań o foteliki, kto może nie zapinać pasów, a kto musi, prędkości na drogach, pierwszeństwo na skrzyżowaniach ze stopem, światła mają pierwszeństwo przed znakami, obowiązkowy trójkąt itd.

Wszystkim zdającym życzę powodzenia! Nie ma się czego bać, dobrze się przygotować, nie spieszyć się, skupić i wszystko będzie ok :)
PowodzeniaWszystkim
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 05 września 2014, 22:04

Gdzie się zatrzymać?

Postprzez Sarga » poniedziałek 08 września 2014, 12:41

Stoi znak stop. Za nim są pasy i bezpośrednio za nimi linia bezwarunkowego zatrzymania. Gdzie należy się zatrzymać? Po bokach są krzaki, więc gdy zatrzymamy się przed pasami nie mamy dostatecznej widoczności. Gdy zatrzymamy się przed linią bezwarunkowego zatrzymania stoimy na pasach. A może należy się zatrzymać przed linią warunkowego zatrzymania i powoli podjeżdżać do skrzyżowania? Dodam, że na skrzyżowaniu nie ma świateł.
Sarga
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek 08 września 2014, 12:17

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez uefa08 » poniedziałek 08 września 2014, 18:36

Cześć, dzisiaj zdałem teorie na 69/74 - trochę liczyłem na farta, bo uczyć zacząłem się 3 dni temu, ale udało się, pewnie dzięki mojemu luzackiemu podejściu:)

1.Prędkość na autostradzie odp: 140km/h
2.Prędkość holowanego pojazdu w zabudowanym odp: 30km/h
3. W co musi być wyposażony pojazd: a) trójkąt, b) apteczka c) nie pamietam odp:a
4. Policjant stał tyłem do nas i czy możemy skręcic w prawo odp. nie
5.Czy prawidłowo omineliśmy pojazd, samochod poprzedzający dojeżdzał do skretu w lewo a my go z prawej strony nie było żadnego oznakowania na drodze, ja zaznaczyłem tak
6. Czy niemowlę można przewoźić na kolanach osoby dorosłej z przodu odp. nie
7. Jedziemy drogą znak d-1 i pytanie czy jedziemy drogą podporządkowaną odp. nie
8.Tutaj było pytanie z płytki prawko B premium identyczny filmik jechaliśmy drogą i z prawej wyjeżdzał samochód i pytanko czy musimy go przepuścić, ja tam znaku żadnego nie zauważyłem więc dałem odp. tak
9.Dzwonimy na pogotowie co musimy podać odp: a)miejsce zdarzenia dane osobowe itp. b i c były jakieś głupie w stylu tylko numer telefonu albo tylko ulice
10. Był znak C-12 rondo i ustąp i pytanie czy musimy ustąpić samochodom poruszającym sie po rondzie odp. tak
11. Czy musimy wypuścic tramwaj wyjeżdzający z zajezdni? odp nie

Wiecej nie pamietam;] pozdro
uefa08
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 08 września 2014, 18:18

Postprzez snowwitch » wtorek 09 września 2014, 17:55

67/74, niezdane z własnej głupoty. Gdybym czytała dokładnie polecenia to zdałabym ;) Pytania które zapamiętałam to:
1. Znak ze "śnieżką" i pytanie czy występuje gołoledź- oczywiście tak
2.Motocyklista po wypadku z głowa w kałuży- czy należy go przenieść. Zaznaczyłam tak bo napotkałam się na tym forum z taką odpowiedzią.
3.Znak a4 - czy najpierw jest on w lewo ;)
4.Definicja ABS
5. Co oznacza czerwona kontrolka akumulatora
6.I pytanie na którym chyba sie wyłożyłam. Droga dwujezdniowa, po środku tory, awaria sygnalizacji kierunkowej, brak znaków. Skręcam w lewo i na drugiej jezdni jedzie auto. Czy przepuszczam? Obowiązuje tu zasada prawej ręki?
+ pytania o narkotyki, alkohol, czas reakcji przy zmęczeniu ;)

W piątek poprawka, 3majcie kciuki :) Uczulam jak wszyscy- czytajcie polecenia do końca, kobieta u mnie w grupie siedziała do końca i jako jedyna zdała!
snowwitch
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 22 sierpnia 2014, 23:15

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez ShowEmotion » środa 10 września 2014, 16:23

Pytanko: czy znak a3 (lub a4, obojętnie) oznacza DWA niebezpieczne zakręty czy WIELE niebezpiecznych zakrętów, bo różne źródła podpowiadają mi i tak, i tak. Miałam ostatnio na egzaminie pytanie o czym ostrzega znak a3 i do wyboru: "o niebezpiecznych zakrętach - pierwszy w prawo", "o dwóch niebezpiecznych zakrętach - pierwszych w prawo" i jakaś tam nieważna odpowiedź. Zaznaczyłam odpowiedź pierwszą i chyba mi nie zaliczyli.
ShowEmotion
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 10 września 2014, 16:19

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Sarga » środa 10 września 2014, 21:18

Zdane :)
1.Zdjęcie auta, które jedzie w tym samym kierunku co my (lewym pasem) na drodze dwujezdniowej, nie pamiętam w jakim terenie. Czy możemy go wyprzedzić (z prawej)? W sumie dalej nie wiem, jaka była dobra odpowiedź, doczytajcie te zasady, bo czasem można :)
2.Częstotliwość ucisków klatki piersiowej: 100-120/min.
3. Z czym można jeździć:
a) wytarte klocki hamulcowe
b) uszkodzone przednie amortyzatory
c) nie pamiętam, to była najdłuższa odpowiedź, nigdzie w testach się z nią nie spotkałam, ale właśnie to miało być
I było jeszcze to pytanie o które pytałam parę dni temu:
Jak jest stop, pasy i za pasami linia bezwzględnego zatrzymania (od razu, bez wolnego miejsca), to gdzie mamy stanąć?
Powodzenia wszystkim!
Sarga
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek 08 września 2014, 12:17

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez michalklu » poniedziałek 15 września 2014, 10:03

Egzamin zdany za drugim razem (71 pkt), zawaliłem jedno pytanie. Za pierwszym razem uczyłem się ze słabych materiałów (Testy z Image ale bez PWPW ściągnięte z internetu czyli stara wersja plus testy ASGRAF również bez PWPW), nie zaglądałem przed nim do internetu i pytania dość mnie zaskoczyły. Przed drugim podejściem robiłem testy z e-kierowca, zdamyto.com(super baza pytań) i prawkobazapytan.pl + kodeks i kilka stron przeczytanych z tego tematu: viewtopic.php?f=2&t=34550 (bardzo dobry zbiór pytań, warto sobie wydrukować, czytać i odpowiadać).

Większość pytań się powtórzyła, takich których nie widziałem wcześniej może miałem 1 albo 2 ale nie stanowiły one problemu. Więc polecam uczyć się tą drogą :)
Za pierwszym razem zgubiły mnie tez pośpiech i niedokładne czytanie, radzę w pełni wykorzystywać czas który tam na to mamy i po zaznaczeniu jeszcze sobie czytać i się upewniać, jedno słowo bardzo często zmienia treść całego pytania.

Pytań nie będę powielał, są na tym forum na wcześniejszych stronach, a niestety tych wcześniej nie widzianych nie udało mi się zapamiętać.


Pozdrawiam i życzę powodzenia!
michalklu
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek 02 września 2014, 14:00

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez prawos » wtorek 16 września 2014, 12:49

Miałam egzamin, nie zdałam. Były dwa pytania które mnie zabolały i których nie mogę wyjaśnić:

1. Do czego służy system ABS
a)umożliwia manewrowanie samochodem podczas hamowania
b)skraca czas hamowania
c)jakaś bzdura

2.Było zdjęcie, droga główna dwupasmowa (albo nawet trzy), przede mną roboty drogowe zajmujące mój pas jezdni. Żółta linia przebiega obok niego i każe mi kierować się na sąsiedni pas ruchu. Czy powinnam sygnalizować zmianę pasa?
prawos
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 16 września 2014, 12:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości