Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » niedziela 10 marca 2013, 23:55

Dymiący się samochód, bardzo niewyraźny film, otwarte drzwi, widać kawałek nogi kierowcy. Czy oprócz straży pożarnej powinieneś wezwać również karetkę

Dzwoniąc pod 112 dyspozytor sam ukierunkowuje swoje działanie słuchając wezwania, ale odnosząc się do pytania to tak, należy wezwać pogotowie.

Jedziesz z prędkością 80km/h nie posiadasz systemu abs jak ominąć przeszkodę?
a) nacisnąć pedał hamulca maksymalnie i trzymać nieprzerwanie
b) puścić pedał hamulca tuż przed rozpoczęciem omijania
c) nie pamiętam



Co zrobić gdy jest krwawienie z rany i nie mamy przy sobie jałowych opatrunków:
a) nie robić nic
b) użyć odzieży poszkodowanego do opatrunku
c) czekać aż ktoś pożyczy nam swoją apteczkę pierwszej pomocy
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Wioletta26 » poniedziałek 11 marca 2013, 11:13

24) jakie światła są obowiązkowe w samochodzie? a) światła hamowania b) światła mijania c) światła przednie przeciwmgłowe
a



Hahahah no chyba jesteś śmieszny, nie można używać świateł drogowych, bo oślepiasz ludzi.. Światła MIJANIA są OBOWIĄZKOWE. !
Pozdrawiam :>[/quote]

Światła mijania nie są obowiązkowe chodziło mi o to,że możesz mieć światła do jazdy dziennej zamiast świateł mijania. Jedyne obowiązkowe jest światło stopu!.
I Ty jesteś śmieszny.
Wioletta26
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 09 marca 2013, 20:12

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lith » poniedziałek 11 marca 2013, 12:04

To, że mijania nie musi się zawsze palić, to znaczy, ze jest nieobowiązkowe? Przecież STOP też się nie pali cały czas.

Światła do jazdy dziennej możesz sobie zamontować oprócz świateł mijania i w niektórych sytuacjach używać ich zamiast świateł mijania.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szydlaczek » poniedziałek 11 marca 2013, 12:12

Wioletta26 napisał(a):Światła mijania nie są obowiązkowe chodziło mi o to,że możesz mieć światła do jazdy dziennej zamiast świateł mijania. Jedyne obowiązkowe jest światło stopu!.
I Ty jesteś śmieszny.

I co tu się dziwić że taka niska zdawalność
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » poniedziałek 11 marca 2013, 18:40

Wioletta26 napisał(a):Światła mijania nie są obowiązkowe chodziło mi o to,że możesz mieć światła do jazdy dziennej zamiast świateł mijania. Jedyne obowiązkowe jest światło stopu!.


Nieoświetlona droga poza terenem zabudowanym z naprzeciwka zbliża się pojazd. Sądzisz, że wtedy pojechałabyś dalej na światłach do jazdy dziennej bądź drogowych?
Podaj mi rozwiązanie tej sytuacji proszę :)


DFF napisał(a):Wielkie podziękowania dla rsx. ! :)

Trafiły mi się 2 pytania, na które wczoraj dostałam odpowiedź.
Oczywiście egzamin zdany :)

Powodzenia innym!


Gratuluję, powodzenia na praktyce!
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez plus1 » poniedziałek 11 marca 2013, 18:59

Wioletta26 napisał(a):
24) jakie światła są obowiązkowe w samochodzie? a) światła hamowania b) światła mijania c) światła przednie przeciwmgłowe
a


Jak dla mnie te pytanie jest dziwne światła hamowania i mijania są obowiązkowe, ale myślę ze prawidłowa odpowiedź to światła mijania, bo np. świateł hamowania nie będziemy potrzebować jeśli będziemy hamować silnikiem, a mijania są potrzebne praktycznie zawsze.
plus1
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 23:01

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lith » poniedziałek 11 marca 2013, 19:30

@plus1
W pytaniu pewnie było, które nie są obowiązkowe. Cała tajemnica :roll:
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lliper » poniedziałek 11 marca 2013, 20:30

Olsztyn WORD 11.03.2013 72/74 ITS

Parę pytań kojarzę a nie zauważyłem ich wcześniej.

1.Tablica ze znakiem miejscowości za 30m znak teren zabudowany, Pytanie, Czy najbliższy znak ogranicza prędkość do 50km/h ? Nie

2.Jedziemy w terenie zabudowanym wysepka na drodze, przed przejściem dla pieszych robotnicy malują pasy. Pytanie: Czy w tej sytuacji powinieneś zmniejszyć prędkość ? Tak

3.Dokładnego szyku nie pamiętam pytania (na tym się pomyliłem). Ale główny sens. Jaki dokument informuje o dopuszczalnej ilości przewożonych pasażerów ?
a)Dowód Rejstracjny <----
b)prawo jazdy
c)jakaś głupota

Tylko że zdanie było dziwne zagmatwane i nie wiedziałem czy chodzi o ilość w danym samochodzie czy o danego kierowce. Ale po fakcie się dowiedziałem :)


4.Jak sobie przypomnę to napiszę :P
lliper
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 17 października 2012, 20:29
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez xoxoxo » wtorek 12 marca 2013, 10:54

Warszawa.

To co pamiętam :

1.Filmik: są 3 pasy jade srodkowym jestem z 20 m od pasów po prawej stronie stoi autobus a po lewej samochód osobowy , i jadąc juz w strone pasów widze przechadzacego człowieka za autobusu , i pytanie : czy mogę użyć sygnału dzwiękowego , aby powiadomić tego człowieka przed niebezpieczenstwem ?
2,Filmik: jade sobie jest skrzyrzowanie i jedzie rowerzysta przez nie , i pyt:Czy mogę wyprzedzić rowerzyste ?
3.dalej były znaki 3 : znak zakazu: A.wjazdu somochodow B.ciągników rolniczych C. samochodów cięzarowych
i pytanie za który znak mogę wjechać majac przyczepe campingową ?
4.filmik: jade sobie pasem i mam pierwszenstwo , a z lewej stroni jedzie rozpędzony samochód i przecina droge i jedzie prosto i pytanie , Czy jest obowiązek zatrzymania się na drodze z pierszenstwem w ty przypadku ?
5.jest mgła i pytanie co należy zrobic ? : a.zwiększyc odległosc miedzy samochodami B.włączyć swiatła przciwmgłowe , C zmniejszyć odległość miedzy samochodami
6. jest poszkodowany, reanimacja i pytanie ile ma trwac : A.az do przyjazdu karetki, B.15min C. az ciało człowieka będzie ciepłe ?


bardzo dużo miałam pytań z mechaniki samochodowej , cos było kiedy nie mozna jechac samochodem, czy mozna wymienic żarówke halogenowa na ksenonową itd..
xoxoxo
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 10:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez patx94 » wtorek 12 marca 2013, 11:31

Częstochowa
Miałem pytanie na ktorym chyba zrobiłem błąd i dlatego nie zdałem..
1. zdjęcie, dokładnie autostrada A2, 3 pasy ruchu, i pytanie: czy można wyprzedzić pojazd jadący lewym pasem z prawej strony. TAK/NIE
reszta jakie zapamiętałem:
2. filmik: noc, samochód jedzie na oświetlonej drodze w terenie zabudowanym, pytanie: czy w tej sytuacji możesz używać świateł drogowych. TAK/NIE
3. znak A-10, pytanie: czy przejazd ten będzie wyposażony w zapory, lub pół zapory. TAK/NIE
4. filmik: jedziesz drogą szybkiego ruchu, z przeciwka nadjeżdża samochód cięzarowy, linia podwójna ciągła. pytanie: czy mijając ten pojazd musisz zachować szczególną ostrożność. TAK/NIE
patx94
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 11 marca 2013, 14:55

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez michas6994 » wtorek 12 marca 2013, 12:34

Mam takie pytanko: Jedziemy samochodem pod górkę przed nami po prawej stronie jedzie motor nie ma pasów ruchu ani zadnych znaków. I pytanie czy mozemy wyprzedzić motor? takie samo jest pytanie tylko z rowerzystą czy mozemy go wyprzedzic
michas6994
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 06 marca 2013, 14:27

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez NatGol » wtorek 12 marca 2013, 12:41

Katowice 12.03.2013, drugie (tym razem udane) podejście.
Nie zapamiętałam wszystkich, bo stres jednak chwycił ale:
1. Pytanie do czego służy abs, które często pojawiało się na przednich stronach tego tematu- odpowiedź "do ułatwiania sterowania pojazdem w trakcie hamowania".
2. O wycieku płynu chłodniczego, co może spowodować. Zaznaczyłam ze może się zapowietrzyć układ hamulcowy i tym samym skuteczność hamowania będzie mniejsza.
3. Miałam dwa zadania z policjantem, przy obu nie mogłam wjechać na skrzyżowanie (Raz stał przodem, raz miał uniesioną rękę)
4. Czy alkohol zawęża pole widzenia? Tak/nie (za trzy punkty, do teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam)
5.Czy kierując samochodem w terenie zabudowanym powinniśmy :
a) Patrzeć tylko przed siebie
b) Obserwować drogę i jej otoczenie
c) Nie pamiętam
6. Znak A-32 i czego można się spodziewać:
a) Opadów deszczy lub śniegu
b) Zasp śniegu
c) Oszronienia lub gołoledzi nawet jeśli nie ma ich na innych fragmentach drogi.
7.Czego należy użyć do zatamowania silnie krwawiącej rany:
a) Jałowej gazy
b) Gazy, opaski uciskowej i czegoś tam jeszcze
c) Nie pamiętam
8.Jak pomóc osobie która ma tętno ale nie oddycha?
a) Reanimować
b) Nic nie robić
c) Udrożnić drogi oddechowe a jak to nie pomoże to przejść do reanimacji
9. Czy należy ustąpić pierwszeństwa tramwajowi kiedy jedziemy po torach? Tak/nie
10. Czy możemy stanąć na tym miejscu? (Powierzchnia wyłączona) Tak/nie
11. Czy możemy wyprzedzić rowerzystę z 0,5m odległości Tak/nie
12. Znak f-14c, i pytanie czy jesteśmy w tej sytuacji informowani o zbliżaniu się do zjazdu z autostrady
W specjalistycznych było za to pytanie kiedy powinniśmy zasygnalizować chęć zjazdu z autostrady
a) Zaraz przed zjazdem
b) Przy zjeżdżaniu na odpowiedni pas ruchu
c) Dużo wcześniej czy jakoś tak
13. Ze trzy pytania o pierwszeństwo z filmikami, ale nie było jakoś szczególnie trudne.
14. Znak a-17 pytanie, czy znak informuje nas o przejściu dla pieszych Tak/nie
15. Czy stojąc na ciemnej, nieoświetlonej jezdni należy mieć włączone światła pozycyjne/postojowe? (chodzi o postój) tak/nie
16.Znak "zakaz ruchu" i pytanie czy możemy wjechać na tę drogę w celu zawrócenia

Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę
NatGol
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 12:12

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez kropanomore » wtorek 12 marca 2013, 13:41

Poznań

Witam!

Dziś udało mi się zdać w drugim podejściu. Pytania trafiły mi się bardzo łatwe, więc nie będę się produkował, ale miałem w dwóch wątpliwości:

1. Jak udzielisz pomocy skrajnie zmarzniętej osobie?
a) podasz jej alkohol
b) podasz coś gorącego do picia
c) zaprosisz do auta, przykryjesz kocem i będziesz stopniowo ogrzewać.

2. Co może być przyczyną znoszenia na prawo w czasie hamowania:

a) nierówno działające hamulce
b i c) niestety nie pamiętam, ale chodziło o jakieś niesprawne układy.

W pierwszym zrobiłem c, w drugim a. Oba były za 3 pkt. Jedno z nich zrobiłem dobrze, bo straciłem 5 punktów, a jednego błędu w pyt za 2 punkty jestem pewien. Resztę pytań zrobiłem na pewno dobrze, więc drugi błąd jest w którymś z powyższych.

Mam nadzieję, że komuś jakoś pomogłem. Pozdrawiam
kropanomore
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 13:32

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez xoxoxo » wtorek 12 marca 2013, 14:34

michas6994 napisał(a):Mam takie pytanko: Jedziemy samochodem pod górkę przed nami po prawej stronie jedzie motor nie ma pasów ruchu ani zadnych znaków. I pytanie czy mozemy wyprzedzić motor? takie samo jest pytanie tylko z rowerzystą czy mozemy go wyprzedzic



Jeśli nie powodujemy niebezpieczeństwa to można , tak mi się zdaję
xoxoxo
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 10:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez PawelStig » wtorek 12 marca 2013, 16:40

Word Siedlce

Egzamin zdany za pierwszym razem, miałem 68/74.

Pytania które zapamiętałem:

1. Czy kierujący jest ostrzegany o przejeździe bez zapór? Tak/Nie (znak przejazd kolejowy z zaporami)
2. Czy kierujący może skręcić w lewo? Tak/Nie (znak zakaz skrętu w lewo)
3. Kiedy zakładamy opatrunek uciskowy? a) przy zmiażdżeniu b) przy wydzielinie z ucha c) przy krwotoku
4. Ekonomiczna jazda to? odp. Unikanie gwałtownych przyśpieszeń i hamowanie silnikiem
5. Czy prowadząc pojazd z przyczepą inna niż lekka o masie 4,5 t jakie potrzebne jest prawo jazdy? a) b + adnotacja b) b1 c) b+e
6. Czy w tej sytuacji należy użyć sygnału dzwiękowego (mamy pierszenstwo i samochód wymusza z prawej strony) tak/nie

Więcej nie pamiętam, ale jak coś mi się przypomni to dopiszę.

Bardzo przydał mi się ten temat, myślę, że to dzięki niemu zdałem. Dużo pytań mi się powtórzyło.

Pozdro!
PawelStig
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 16:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości