Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Krakowianka30 » poniedziałek 18 lutego 2013, 14:25

Nela1990 napisał(a):Co obowiazkowo trzeba miec w samochodzie?
a) kolo zapasowe
b) apteczkę
c) gasnicę

czy apteczka doraźnej pomocy jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu?
a)tak,
b)tak, ale tylko jeśli pojazd jest wyposażony w instalację gazową
c)nie, ale warto ja mieć

nie jestem pewna, czy ktos cos wie na ten temat?
Krakowianka30
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 17 lutego 2013, 17:46

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez wojtas33 » poniedziałek 18 lutego 2013, 14:41

Obowiązkowo gaśnica , a z apteczką nie ale warto ją mieć.
http://www.znaki-drogowe.pl/index.php?o ... temid=1,tu stronka szczegółowe opisy znaków warto poczytać po najechaniu kursorem myszki na znak pojawia sie szczegółowy opis
wojtas33
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:56

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez wojtas33 » poniedziałek 18 lutego 2013, 14:43

Od kilku lat w Polsce posiadanie apteczki nie jest obowiązkowe, specjaliści podkreślają jednak, że to nie wpływa korzystnie na bezpieczeństwo ofiar wypadków. Kierowcy mimo obowiązku niesienia pomocy ofiarom wypadku, nie mogą tego wymogu realizować z powodu braku odpowiednich narzędzi w jakie zaopatrzona jest apteczka samochodowa.Kolejne mamy obowiązek zmniejszyc prędkość jeżeli na przejściu znajdują się piesi
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 lutego 2013, 14:47 przez wojtas33, łącznie zmieniany 1 raz
wojtas33
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:56

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez AndrewGA » poniedziałek 18 lutego 2013, 14:46

Auto obowiązkowo musi posiadać gaśnicę ;)

Tak jak obiecałem byłem na egzaminie i wstawię pytania które pamiętam :

1.Czy w tej sytuacji możesz wyprzedzić pojazd ( traktor przed nami, podwójna linia ciągła ) NIE

2.Czy w tej sytuacji z zachowaniem szczególnej ostrożności możesz wjechać na przejście dla pieszych ? ( staruszka przechodzi przez przejście wspomagając się czymś do podparcia ) NIE

3.Czy w tej sytuacji możesz zmienić pas ruchu z zachowaniem ostrożności ? ( po obu stronach linie ciągłe ) NIE

4. Co jest obowiązkowym wyposażeniem w samochodzie :
a) apteczka
b) nawigacja
c) gaśnica

Poprawna odpowiedź C

5. Skrzyżowanie przed nami przejście dla pieszych i znak STOP. Pytanie : Czy zatrzymanie pojazdu powinno nastąpić w wyznaczonym miejscu ( linia bezwzględnego zatrzymania za przejściem ) TAK

6. Jakie problemy może powodować złe ustawienie świateł :

a) szybsze zużywanie się żarówek
b) gorsza widoczność podczas jazdy nocą
c) nie pamiętam

Prawidłowa odpowiedź B

Więcej jak sobie przypomne to wstawie.

Ogólnie powiem, że jak ktoś robi sobie testy w domu rózne to powinien bez problemu zdać. Niektóre obrazki i sytuacje były takie same jak na tym co ćwiczyłem w domu. Jedynie warto mieć trochę wiedzy technicznej. O ustawienie świateł ABS itp
AndrewGA
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek 15 lutego 2013, 15:45

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez AndrewGA » poniedziałek 18 lutego 2013, 14:56

Pytania które jeszcze sobie przypomniałem :

1. Mamy most ( krótki ) przed mostem znak drogowy wskazujacy o rzece tuż za mostem tablica miejscowości i pytanie : Czy można zawrócić od razu po przekroczeniu znaku ( tylko którego nie znam odp na to pytanie ) TAK/NIE

2. Skrzyżowanie równorzędne. My skręcamy w lewo, rowerzysta jedzie na wprost. Pytanie. Czy kierując pojazdem skręcając w lewo masz obowiązek ustąpić pierszeństwa rowerzyście ? Moim zdaniem TAK

3. Pytanie o trzeźwość. Kiedy nie możemy prowadzić. Były promile :

a) 0.025
b) 0.2
c) Nie pamiętam

Zaznaczyłem B czy dobrze nie jestem do końca pewien.

4. Wyjeżdzamy z osiedla ( skreślona tablica osiedlowa ? Nie pamietam jak sie nazywa.) Pytanie : Czy za znakiem wyjeżdżamy na obszar niezabudowany? NIE
AndrewGA
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek 15 lutego 2013, 15:45

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » poniedziałek 18 lutego 2013, 15:01

0.2 dobra odp. :)
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » poniedziałek 18 lutego 2013, 15:52

Zdałam! :D W końcu mam to za sobą. Pytania miałam dość łatwe, kilka nawet mi się powtórzyło z mojego pierwszego podejścia. Zapamiętane:

1. Czy można cofać na drodze jednokierunkowej?
2. Czy w tej sytuacji można wyprzedzić rowerzystę? (przerywana linia)
3. Czy w tej sytuacji mamy możliwość bezwarunkowego przejazdu? (czerwone światło i zielona strzałka)
4. Czy należy się zatrzymać dokładnie w tym miejscu? (policjant wskazujący miejsce zatrzymania)
5. Dopuszczalna prędkość holowania poza obszarem zabudowanym.
6. Czy podczas jazdy za samochodem przewożącym niepełnosprawnych należy zachować szczególną ostrożność?
7. Jaki opatrunek zakładamy w przypadku krwotoku z przedramienia?
8. Czy należy zachować szczególną ostrożność przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych?
9. Czy przed przyjmowaniem lekarstw powinnismy sie upewnic, ze mozna po nich prowadzic? ( to pytanie mi się powtórzyło:) )
10. Czy można ominąć pojazd oczekujący na otwarcie zapór?
11.Czy z tego pasa ruchu można jechać prosto? (Znak poziomy-strzałka w lewo i prosto)
12. Pytanie odnośnie niedostatecznej widoczności, na co trzeba zwracać uwagę. a)znaki poziome b)znaki pionowe c) nawigację ( nie dosłownie, ale coś w tym stylu)
13. Sławne pytanie o "odskakującym hamulcu" podczas uruchamiania silnika (odp. poprawna włączenie wspomagania)
14. Znak "ustąp pierwszeństwa" i pytanie czy należy ustąpić pierwszeństwa samochodowi z prawej strony.
15. Znak "oszronienie jezdni" i pytanie czy możemy się spodziewać opadów atmosferycznych.
16. Jaka pozycja za kierownicą umożliwi zmniejszenie efektu "martwego pola" w lusterkach występującego w czasie obserwacji drogi?
A) Statyczna
B) Dynamiczna
C) Dowolna
17. Sygnalizowanie wypadku poza obszarem zabudowanym
18. Obowiązkowe wyposażenie samochodu
19. Czy można przewozić na kolanach dziecko w wieku przedszkolnym?
20. Czy jako kierujący możesz oddalić się od pojazdu którego silnik jest w ruchu?
21. Jaką funkcję pełni poduszka powietrzna
22. Z jakiego biegu powinieneś ruszać samochodem na jezdni suchej?
23.Jakie dokumenty powinniśmy mieć przy sobie podczas kierowania samochodem?

Hmm, więcej nie pamiętam. Sorry, że nie podaję odpowiedzi a,b,c Ale niestety nie pamiętam ich treści dokładnie, a nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.

Powodzenia wszystkim zdającym! :spoko:
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Michas1240 » poniedziałek 18 lutego 2013, 16:33

Z jaką prędkością należy poruszać się po torach tramwajowych?

Jest skrzyżowanie, znak zakaz skrętu w lewo i pytanie - Czy na następnym skrzyżowaniu można skręcić w lewo?
Michas1240
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 16:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » poniedziałek 18 lutego 2013, 16:51

scott napisał(a):Czy moglbym prosic kogos o odpowiedzi w szczegol nnosci na 1,2,5 ?


1. TAK
2. TAK
5. 60km/h

Nela1990 napisał(a):Oh, super! Gratuluje! No, pytania mialas znosne!! :D

12. Pytanie odnośnie niedostatecznej widoczności, na co trzeba zwracać uwagę. a)znaki poziome b)znaki pionowe c) nawigację ( nie dosłownie, ale coś w tym stylu)

jaka tu jest poprawna odp?

pzdrw


Dziękuję :)

No pytania bardzo proste, choć na jedno nie zdążyłam odpowiedzieć :D a było za 3 punkty, więc się trochę zestresowałam, ale wybrnęłam na szczęście.

Hmm no właśnie i szczerze mówiąc nie wiem jaka jest prawidłowa odpowiedź, ja dałam A albo B, zestresowana byłam strasznie, więc nie pamiętam, a też się chwilę nad tym zastanawiałam. Może jest ktoś pewien na 100% ?
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez krzychu1995 » poniedziałek 18 lutego 2013, 17:00

.jedzie samochod ,bokiem jedzie rowerzysta a przed nami przejazd kolejowy i pytanie czy mozna wyprzedzic rowerzyste ?

jedziemy droga dwupasmowa jednokierunkowa lewym pasem ,z prawej strony rowniez jedzie pojazd ,przed nami skrzyzowanie z sygnalizacja swietlna (swiatlo zielone) i pytanie czy mozna wyprzedzic ten pojazd co jedzie z naszej prawej strony drugim pasem

zna ktos odpowiedzi?
krzychu1995
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 12:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez wojtas33 » poniedziałek 18 lutego 2013, 17:03

W kodeksie nic nie ma o zakazie cofania na jednokierunkowej ,zabrania się na moście ,tunelu,wiadukcie,autostradzie i drodze ekspresowej.Więc tak można cofać .
wojtas33
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:56

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » poniedziałek 18 lutego 2013, 17:06

krzychu1995 napisał(a):.jedzie samochod ,bokiem jedzie rowerzysta a przed nami przejazd kolejowy i pytanie czy mozna wyprzedzic rowerzyste ?

No, raczej nie, poniwaz wyprzedzanie przed przejazdem kolejowym nie jest dozwolone.

jedziemy droga dwupasmowa jednokierunkowa lewym pasem ,z prawej strony rowniez jedzie pojazd ,przed nami skrzyzowanie z sygnalizacja swietlna (swiatlo zielone) i pytanie czy mozna wyprzedzic ten pojazd co jedzie z naszej prawej strony drugim pasem

zna ktos odpowiedzi?


Tak, poniewaz na skrzyzowaniu z sygnalizacja swietlna mozna wyprzedzac pojazdy.
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » poniedziałek 18 lutego 2013, 17:07

krzychu1995 napisał(a):.jedzie samochod ,bokiem jedzie rowerzysta a przed nami przejazd kolejowy i pytanie czy mozna wyprzedzic rowerzyste ?
NIE

jedziemy droga dwupasmowa jednokierunkowa lewym pasem ,z prawej strony rowniez jedzie pojazd ,przed nami skrzyzowanie z sygnalizacja swietlna (swiatlo zielone) i pytanie czy mozna wyprzedzic ten pojazd co jedzie z naszej prawej strony drugim pasem
TAK
zna ktos odpowiedzi?
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez krzychu1995 » poniedziałek 18 lutego 2013, 17:11

ale w kodeksie pisze tylko ze nie wolno wyprzedzac pojazdow przed i na przejezdzie kolejowym wiec moze rowerzyste jednak mozna ? wydaje mi sie ze przez to pytanie oblalem ..
krzychu1995
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2013, 12:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » poniedziałek 18 lutego 2013, 17:18

Art. 2.

pojazd - środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz maszynę lub urządzenie do tego przystosowane;

Rower to też pojazd.
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości