Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ZbyszekX » niedziela 17 marca 2013, 17:52

Mam pytanie odnośnie zatoczki autobusowej, natknąłem się na tym forum, na pytanie czy można wykorzystać zatoczkę autobusową, w przypadku gdy samochód przed nami skręca w lewo, a po prawej jest zatoczka oczywiście pusta, tak więc sporo miejsca do ominięcia pojazdu. Osoba która wstawiła tu odpowiedz, wynikało z niej, że można tę zatoczkę wykorzystać, jednak instruktor mówił mi, że jest ona dla autobusów a nie dla mnie.
ZbyszekX
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez uNq » niedziela 17 marca 2013, 18:52

Witam,czy moze mi ktos odpowiedziec pilnie na 3 pytania:D? PILNE Jutro o 8 mam exam :D Z góry dzieki

1Czy przepisy ruchu drogowego określają odległość od wymijanego pojazdu ? Tak /Nie (no pisze bezpieczny,ale to pytanie wydaje mi sie podchwytliwe...NIe mial kto moze tego pytania na egzaminie lub nie jest pewien ?)
2.Czy można przewozić dzieci na przednim siedzeniu w foteliku skierowanym do tyłu?
A) Tak, w każdym przypadku
B) Tak, jeżeli nie ma poduszki powietrznej
C) Nie można przewozić dzieci na przednim siedzeniu (brakuje mi tu wzmianki o foteliku ale czy moze tez byc odpowiedz B ?)
3.Jak to jest z tą pozycją boczną:
Jest dla ofiary:
A urazowej
B nie urazowej
C nie znamy stanu (wczesniej bylo ze dla urazowej ukazane na forum ale teraz cos mi nie pasuje.Gdyz osoba ta miala by jakies uszk. kregoslupa to raczej niewskazane jest jej ruszanie) PILNE!!!
uNq
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 17 marca 2013, 10:50

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » niedziela 17 marca 2013, 19:57

ZbyszekX napisał(a):Mam pytanie odnośnie zatoczki autobusowej, natknąłem się na tym forum, na pytanie czy można wykorzystać zatoczkę autobusową, w przypadku gdy samochód przed nami skręca w lewo, a po prawej jest zatoczka oczywiście pusta, tak więc sporo miejsca do ominięcia pojazdu. Osoba która wstawiła tu odpowiedz, wynikało z niej, że można tę zatoczkę wykorzystać, jednak instruktor mówił mi, że jest ona dla autobusów a nie dla mnie.



FAKT JEST DLA AUTOBUSOW TYLKO
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » niedziela 17 marca 2013, 20:00

uNq napisał(a):Witam,czy moze mi ktos odpowiedziec pilnie na 3 pytania:D? PILNE Jutro o 8 mam exam :D Z góry dzieki

1Czy przepisy ruchu drogowego określają odległość od wymijanego pojazdu ? Tak /Nie (no pisze bezpieczny,ale to pytanie wydaje mi sie podchwytliwe...NIe mial kto moze tego pytania na egzaminie lub nie jest pewien ?) OD ROWERU 1 METR A TO TZ JEST POJAZD
2.Czy można przewozić dzieci na przednim siedzeniu w foteliku skierowanym do tyłu?
A) Tak, w każdym przypadku
B) Tak, jeżeli nie ma poduszki powietrznej
C) Nie można przewozić dzieci na przednim siedzeniu (brakuje mi tu wzmianki o foteliku ale czy moze tez byc odpowiedz B ?)
MOŻNA JEŚLI NIE MAPODUSZKI POWIETRZNEJ ALBO JĄ DEAKTYWOALIŚMY TZN. ZA POMOCĄ PRZYCISKU
3.Jak to jest z tą pozycją boczną:
Jest dla ofiary:
A urazowej
B nie urazowejTYLKO NIE URAZOWA !!!!
C nie znamy stanu (wczesniej bylo ze dla urazowej ukazane na forum ale teraz cos mi nie pasuje.Gdyz osoba ta miala by jakies uszk. kregoslupa to raczej niewskazane jest jej ruszanie) PILNE!!!
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ZbyszekX » niedziela 17 marca 2013, 20:53

dropx napisał(a):
uNq napisał(a):Witam,czy moze mi ktos odpowiedziec pilnie na 3 pytania:D? PILNE Jutro o 8 mam exam :D Z góry dzieki

1Czy przepisy ruchu drogowego określają odległość od wymijanego pojazdu ? Tak /Nie (no pisze bezpieczny,ale to pytanie wydaje mi sie podchwytliwe...NIe mial kto moze tego pytania na egzaminie lub nie jest pewien ?) OD ROWERU 1 METR A TO TZ JEST POJAZD
2.Czy można przewozić dzieci na przednim siedzeniu w foteliku skierowanym do tyłu?
A) Tak, w każdym przypadku
B) Tak, jeżeli nie ma poduszki powietrznej
C) Nie można przewozić dzieci na przednim siedzeniu (brakuje mi tu wzmianki o foteliku ale czy moze tez byc odpowiedz B ?)
MOŻNA JEŚLI NIE MAPODUSZKI POWIETRZNEJ ALBO JĄ DEAKTYWOALIŚMY TZN. ZA POMOCĄ PRZYCISKU
3.Jak to jest z tą pozycją boczną:
Jest dla ofiary:
A urazowej
B nie urazowejTYLKO NIE URAZOWA !!!!
C nie znamy stanu (wczesniej bylo ze dla urazowej ukazane na forum ale teraz cos mi nie pasuje.Gdyz osoba ta miala by jakies uszk. kregoslupa to raczej niewskazane jest jej ruszanie) PILNE!!!



Napisane jest ,, WYMIJANEGO pojazdu'', Ty napisałeś odległość jaką należy utrzymać przy wyprzedaniu roweru lub pieszego. W przypadku wymijania, prawidłowa odpowiedź będzie: Należy zachować bezpieczną odległość.

,,Art. 23. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany:
przy wymijaniu zachować bezpieczny odstęp od wymijanego pojazdu lub uczestnika ruchu, a w razie potrzeby zjechać na prawo i zmniejszyć prędkość lub zatrzymać się''
ZbyszekX
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » niedziela 17 marca 2013, 20:59

ZbyszekX napisał(a):
dropx napisał(a):
uNq napisał(a):Witam,czy moze mi ktos odpowiedziec pilnie na 3 pytania:D? PILNE Jutro o 8 mam exam :D Z góry dzieki

1Czy przepisy ruchu drogowego określają odległość od wymijanego pojazdu ? Tak /Nie (no pisze bezpieczny,ale to pytanie wydaje mi sie podchwytliwe...NIe mial kto moze tego pytania na egzaminie lub nie jest pewien ?) OD ROWERU 1 METR A TO TZ JEST POJAZD
2.Czy można przewozić dzieci na przednim siedzeniu w foteliku skierowanym do tyłu?
A) Tak, w każdym przypadku
B) Tak, jeżeli nie ma poduszki powietrznej
C) Nie można przewozić dzieci na przednim siedzeniu (brakuje mi tu wzmianki o foteliku ale czy moze tez byc odpowiedz B ?)
MOŻNA JEŚLI NIE MAPODUSZKI POWIETRZNEJ ALBO JĄ DEAKTYWOALIŚMY TZN. ZA POMOCĄ PRZYCISKU
3.Jak to jest z tą pozycją boczną:
Jest dla ofiary:
A urazowej
B nie urazowejTYLKO NIE URAZOWA !!!!
C nie znamy stanu (wczesniej bylo ze dla urazowej ukazane na forum ale teraz cos mi nie pasuje.Gdyz osoba ta miala by jakies uszk. kregoslupa to raczej niewskazane jest jej ruszanie) PILNE!!!



Napisane jest ,, WYMIJANEGO pojazdu'', Ty napisałeś odległość jaką należy utrzymać przy wyprzedaniu roweru lub pieszego. W przypadku wymijania, prawidłowa odpowiedź będzie: Należy zachować bezpieczną odległość.

,,Art. 23. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany:
przy wymijaniu zachować bezpieczny odstęp od wymijanego pojazdu lub uczestnika ruchu, a w razie potrzeby zjechać na prawo i zmniejszyć prędkość lub zatrzymać się''


RACJA)
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Borys_q » niedziela 17 marca 2013, 21:05

MOŻNA JEŚLI NIE MAPODUSZKI POWIETRZNEJ ALBO JĄ DEAKTYWOALIŚMY TZN. ZA POMOCĄ PRZYCISKU


W Polskim prawie zabrania się przewożenia w autach WYPOSARZONYCH w poduszkę....
zdezaktywowana czy nie przewozić nie wolno.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez uNq » niedziela 17 marca 2013, 21:20

A czy mozna zawrocic w miejscu gdzie jest umieszczony znak zakaz jazdy lub zakaz ruchu ? (wiem ze nie mozna przekroczyc znaku lae zachowujac podobny sens jaki moze byc na egzaminie)
uNq
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 17 marca 2013, 10:50

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ZbyszekX » niedziela 17 marca 2013, 21:54

uNq napisał(a):A czy mozna zawrocic w miejscu gdzie jest umieszczony znak zakaz jazdy lub zakaz ruchu ? (wiem ze nie mozna przekroczyc znaku lae zachowujac podobny sens jaki moze byc na egzaminie)



Nie można zawracać na mostach,wiaduktach,tunelach, drodze jednokierunkowej, autostradzie, drodze ekspresowej za wyjątkiem skrzyżowań i miejsc do tego wyznaczonych. Oczywiście nie utrudniając ruchu innym uczestnikom jak i stwarzać zagrożenia.
ZbyszekX
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » poniedziałek 18 marca 2013, 00:59

Borys_q napisał(a):
MOŻNA JEŚLI NIE MAPODUSZKI POWIETRZNEJ ALBO JĄ DEAKTYWOALIŚMY TZN. ZA POMOCĄ PRZYCISKU


W Polskim prawie zabrania się przewożenia w autach WYPOSARZONYCH w poduszkę....
zdezaktywowana czy nie przewozić nie wolno.



bzdura - jesli masz możliwość wyłączenia poduszki powietrznej to tak jakby jej nie bylo,,, podobne pytanie pojawilo sie w testach

wiec można w autach wyposażonych w poduszke pod warukiem że można ją wyłączyć


pzdrawiam
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez kursant111344 » poniedziałek 18 marca 2013, 08:18

Pytanie jakie mi się trafiło to:
Czy po wyrwaniu zęba można prowadzić auto ?
Odpowiedzi: TAK / NIE
Poprawna to: NIE
kursant111344
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 13 marca 2013, 16:41

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szerszon » poniedziałek 18 marca 2013, 08:22

Trzeba założyć, na podstawie dotychczasowych przykładów, ,ze to co pojawiło sie w pytaniach nie zawsze jest zgodne z prawdą.
Po przyjrzeniu sie Art 45.2.4) można założyć, że jednak nie można przewozić.
Nie jest tam napisane, czy poduszka jest włączona czy tez nie. Wystarczy że jest...
Nie także odnośnika,że ten pkt artykułu nie obowiązuje w przypadku wyłączonej poduszki.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szerszon » poniedziałek 18 marca 2013, 08:28

kursant111344 napisał(a):Pytanie jakie mi się trafiło to:
Czy po wyrwaniu zęba można prowadzić auto ?
Odpowiedzi: TAK / NIE
Poprawna to: NIE
Też nie wiadomo czy użyto znieczulenie i w jakiej formie.Prędzej nie prowadziłbym samochodu ze złości po wyrwaniu ale kasy z kieszeni( usługi stomatologiczne są drogie).
Nie wiem czy jest już jakaś literatura na rynku, ale powinna być dostępna przynajmniej broszurka rozwiązująca kwestie medyczne zawarte w testach z odnośnikami do źródeł.
Bo tak sobie gdybamy co poeta miał na myśli.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lith » poniedziałek 18 marca 2013, 09:06

kursant111344 napisał(a):Czy po wyrwaniu zęba można prowadzić auto ?


:shock: To jeszcze brakuje:
Czy w sobotę można prowadzić auto?
I poprawna, że 'nie', bo możesz przecież nie być w stanie :mrgreen:

W wielu miejscach w necie piszą, że trzeba odczekać 2 godziny, ale skąd to wzięli to jeszcze nie wiem.
(Przejrzałem ten rozdział w książce od farmakologii i jest tam tyle, że leki od miejscowego znieczulenia rzeczywiście mogą wywołać zawroty głowy, niepokój, pobudzenie/uspokojenie, zaburzenia widzenia czy słuchu, ale to raczej w bardzo dużych dawkach przy jakichś rozległych znieczuleniach, czy np. przy nieumiejętnym podaniu niechcący do naczynia krwionośnego itd.)
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez julek2599 » poniedziałek 18 marca 2013, 13:22

miałam dziś drugie podejście, niestety zabrakło 1 punktu...
było wiele pytań, z którymi spotkałam się na tym forum, jak i w różnych podręcznikach (standardowe pytania takie jak postawa kierującego ruchem, prędkość na autostradzie (a dokładnie "Na jakich pasach ruchu można poruszać się na autostradzie z prędkością 140 km/h" (odpowiedź: na wszystkich), zawracanie na drodze ekspresowej, zachowanie szczególnej ostrożności, czy przy pomarańczowym świetle należy przygotować się do jazdy, czy można zawrócić na danym skrzyżowaniu - banalne), jednak pojawiło się kilka nowych. trafiłam na pytanie, które brzmiało mniej więcej: Czy masz pierwszeństwo przed pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka, który zamierza skręcić w lewo? z mojej strony ustawiony był znak STOP, brak sygnalizacji. nie zwróciłam jednak uwagi na znaki, jakie były po stronie nadjeżdżającego samochodu, czy ktoś kojarzy to pytania i wie jaka była prawidłowa odpowiedź? trafiło mi się też pytanie o skutki wylewania się płynu hamulcowego, po co jest ABS, jesteśmy uczestnikami wypadku - czy powinniśmy podać swoje dane na prośbę drugiego kierującego oraz rzecz, na którą w ogóle nie zwracałam uwagi podczas nauki: "na jaką odległość może wystawać przewożony ładunek bla bla bla..." i zdjęcie samochodu z przyczepką...

generalnie niektóre pytania banalne, byłam pewna, że zdam, ale niestety zabrakło tego jednego magicznego punktu... :(
03.12.2012 - rozpoczęcie kursu
06.03.2013 - teoria 65/74
18.03.2013 - teoria 67/74
02.04.2013 - 68/74
16.10.2013 - 71/74 - po półrocznej przerwie nareszcie zdane! :)
julek2599
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 13:09
Lokalizacja: Kłodzko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości