Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kamil230596 » sobota 03 maja 2014, 13:01

Mój egzamin zdany 74/74 :D

Gdzie powinna znajdować się gaśnica? - pod fotelem pasażera
Jaka powinna być masa przyczepy lekkiej? - mniejsza niż masa pojazdu ciągnącego
(film rowerzysta przed zwykłym skrzyżowaniem) Czy możesz wyprzedzić? - TAK
(Policjant ustawiony bokiem do nas) - Czy możesz skręcić w prawo? - TAK
kamil230596
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 27 kwietnia 2014, 20:27

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez zielony2014 » niedziela 04 maja 2014, 19:33

blueshit napisał(a):Jutro mam egzamin i z tym pytaniem mam ogromny problem. Proszę o prawidłową odpowiedź. Zaznaczyłem, że w tej sytuacji nie wolno skręcić w prawo więc odpowiedź NIE. Po sprawdzeniu test mówi że prawidłowa to TAK. Dlaczego? Policjant stoi bokiem więc możemy wjechać na skrzyżowanie, ale ręką pokazuje w lewo więc ma otwarty ten kierunek jazdy. Tak więc w prawo nie mogę pojechać. Czy to błąd w teście czy moja niewiedza?



Obrazek


Czy możecie potwierdzić że na pewno jest to błąd? Mam taką samą odpowiedź w swoich testach i to nie w wymyślonych pytaniach przez image a w "pytaniach oficjalnych" :? Czytam rozporządzenie w sprawie kierowania ruchem drogowym i nie do końca jest to wyjaśnione (odnosząc się do w/w postawy art 8.1 mówi o przepuszczeniu skręcających w lewo bez objeżdżania kierującego ruchem- nic nie jest wspomniane o zamknięciu kierunku dla chcących skręcić w prawo).
czy kolega kamil230596 nie miał przypadkiem właśnie takiego zdjęcia na egzaminie gdzie odp brzmiała "TAK"?
zielony2014
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 10 kwietnia 2014, 01:22

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Tensor » niedziela 04 maja 2014, 21:16

zielony2014 napisał(a):
blueshit napisał(a):Jutro mam egzamin i z tym pytaniem mam ogromny problem. Proszę o prawidłową odpowiedź. Zaznaczyłem, że w tej sytuacji nie wolno skręcić w prawo więc odpowiedź NIE. Po sprawdzeniu test mówi że prawidłowa to TAK. Dlaczego? Policjant stoi bokiem więc możemy wjechać na skrzyżowanie, ale ręką pokazuje w lewo więc ma otwarty ten kierunek jazdy. Tak więc w prawo nie mogę pojechać. Czy to błąd w teście czy moja niewiedza?



Obrazek


Czy możecie potwierdzić że na pewno jest to błąd? Mam taką samą odpowiedź w swoich testach i to nie w wymyślonych pytaniach przez image a w "pytaniach oficjalnych" :? Czytam rozporządzenie w sprawie kierowania ruchem drogowym i nie do końca jest to wyjaśnione (odnosząc się do w/w postawy art 8.1 mówi o przepuszczeniu skręcających w lewo bez objeżdżania kierującego ruchem- nic nie jest wspomniane o zamknięciu kierunku dla chcących skręcić w prawo).
czy kolega kamil230596 nie miał przypadkiem właśnie takiego zdjęcia na egzaminie gdzie odp brzmiała "TAK"?

Też mi się wydaje, że to jest tak jakby znak nakaz jazdy w lewo.
10.06.2014 TEORIA + (74/74) |PLAC -
16.06.2014 PLAC +| MIASTO -
25.06.2014 PLAC + | MIASTO +
Avatar użytkownika
Tensor
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek 29 kwietnia 2014, 07:49

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez DUDUS1221 » wtorek 06 maja 2014, 19:34

WORD Warszawa dzisiaj miałem egzamin - niestety zabrakło mi 2 punktów to zdania.
Pytania jakie zapamiętałem:
1.Czy ten znak zabrania ruchu w obu kierunkach?
http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=& ... 1910180631

Tutaj się zamotałem i zaznaczyłem że nie a prawidłowa odp to tak
2. Czy trzeba ustąpić pierwszeństwa tramwajowi który wyjeżdża z zajezdni odp Nie.
3. Film. jak zbliżamy się do autobusu szkolnego który zjeżdża do zatoczki i pyt. czy trzeba zwolnić odp tak.
4. Czy po narkotykach ma się lepszą obserwację(czy coś takiego) odp Nie.
5. Trafiłem chyba na 5 czy 6 pytań typu kto ma pierwszeństwo, wystarczy zwracać uwagę na znaki które pojawiły się na filmie i są proste odpowiedzi.
6. Czy można przewozić dziecko na przednim fotelu odp. tak przodem do kierunku jazdy w foteliku ochronnym
7.Znak Teren zamieszkania i pyt. jaka jest dozwolona prędkość odp 20km/h
8.filmik. jak pieszy przechodzi przez jezdnię i pyt czy musisz ustąpić mu pierwszeństwa odp tak.
9. Filmik jak inwalida na wózku przejeżdża przez przejście dla pieszych i pyt czy musisz mu ustąpić. odp tak.

Na to chyba też źle odpowiedziałem(jakby ktoś by mógł podpowiedzieć)
10. Był znak niebezpieczne zakręty(pod spodem nie było trabliczki) i pyt czy ten znak ostrzega o 3 niebezpiecznych zakrętach na szybko odp ze tak. lecz definicja tego znaku jest że ostrzega on o więcej niż 2 niebezpiecznych zakrętach czyli minimum 3 czyli teoretycznie dobrze ale może on ostrzegać np o 5(tego nie wiemy) i wtedy odp jest zła?
Jutro poprawka.
DUDUS1221
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 05 maja 2014, 20:28

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kamil230596 » środa 07 maja 2014, 00:07

zielony2014 napisał(a):
blueshit napisał(a):Jutro mam egzamin i z tym pytaniem mam ogromny problem. Proszę o prawidłową odpowiedź. Zaznaczyłem, że w tej sytuacji nie wolno skręcić w prawo więc odpowiedź NIE. Po sprawdzeniu test mówi że prawidłowa to TAK. Dlaczego? Policjant stoi bokiem więc możemy wjechać na skrzyżowanie, ale ręką pokazuje w lewo więc ma otwarty ten kierunek jazdy. Tak więc w prawo nie mogę pojechać. Czy to błąd w teście czy moja niewiedza?



Obrazek


Czy możecie potwierdzić że na pewno jest to błąd? Mam taką samą odpowiedź w swoich testach i to nie w wymyślonych pytaniach przez image a w "pytaniach oficjalnych" :? Czytam rozporządzenie w sprawie kierowania ruchem drogowym i nie do końca jest to wyjaśnione (odnosząc się do w/w postawy art 8.1 mówi o przepuszczeniu skręcających w lewo bez objeżdżania kierującego ruchem- nic nie jest wspomniane o zamknięciu kierunku dla chcących skręcić w prawo).
czy kolega kamil230596 nie miał przypadkiem właśnie takiego zdjęcia na egzaminie gdzie odp brzmiała "TAK"?

Nie, policjant w moim pytaniu stał po prostu bokiem do nas dłonie przy ciele.
kamil230596
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 27 kwietnia 2014, 20:27

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez emlo9999 » środa 07 maja 2014, 21:26

Niestety nie zdałem za pierwszym podejściem, ale zapamiętałem kilka pytań. Co do jednego nie jestem pewien odpowiedzi, ale to na końcu.
1. (Pytanie na którym poległem, bo nie zauważałem małej tabliczki) Z lewej wyjeżdża nam samochód, na drodze, na której się znajdujemy po lewej tabliczka informująca o końcu drogi wewnętrzenej. Pytanie: Czy ustąpisz pierwszeństwa temu samochodowi. TAK/NIE
2. Zdjęcie gościa ubranego na pomarańczowo, widać, że robotnik, trzyma policyjny lizak. Pytanie: Czy zastosujesz się do jego poleceń TAK/NIE
3. Zdjęcie - dwa pasy ruchu w jednym kierunku, lewym pasem jedzie samochód, my jedziemy prawym, są dwa znaki ostrzegawcze - niebezpieczny zakręt i śliska nawierzchnia. Pytanie czy możesz wyprzedzić pojazd po prawej stronie? TAK/NIE Na teście zaznaczyłem NIE, ale później czytając kodeks, było tam, że jeżeli nie wjadę na pas do ruchu w kierunku przeciwnym to mogę wyprzedzać.
emlo9999
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 07 maja 2014, 21:12

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez nuss » środa 14 maja 2014, 01:51

Obrazek

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi? :hmm:
nuss
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 10 kwietnia 2014, 20:13

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez DUDUS1221 » środa 14 maja 2014, 10:29

po prostu błąd systemu. Mi się udało za 3 razem zdac w warszawie.
DUDUS1221
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 05 maja 2014, 20:28

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Demos » poniedziałek 19 maja 2014, 21:02

nuss napisał(a):Obrazek

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi? :hmm:


Znak obowiązuje do najbliższego skrzyżowania - jeśli nie ma informacji wcześniej o jego wyłączeniu - tutaj takowej nie ma, więc nie możesz na skrzyżowaniu skręcić w lewo.
04.06.2014 - TEORIA (+)
17.06.2014 - PLAC (?), MIASTO (?)
Demos
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 19 maja 2014, 20:51

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Henq » poniedziałek 19 maja 2014, 22:10

Demos napisał(a):Znak obowiązuje do najbliższego skrzyżowania - jeśli nie ma informacji wcześniej o jego wyłączeniu - tutaj takowej nie ma, więc nie możesz na skrzyżowaniu skręcić w lewo.

No tak ale odpowiedź poprawna jest że TAK może skręcić w lewo :)
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Marcin37 » środa 21 maja 2014, 19:25

mozna skrecic w lewo bo ten znak jest za skrzyzowaniem, ktorego tutaj nie widzimy. to jest screen tylko, calosc jest w postaci filmu. jadac mamy skrzyzowanie gdzie mozna skrecic w lewo. za skrzyzowaniem jest dopiero ten znak i wtedy nie bedzie mozna skrecic w lewo.
Marcin37
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota 29 marca 2014, 11:32

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez gustafa09 » piątek 23 maja 2014, 11:05

Cześć
Mam wątpliwości co do kilku pytań znalezionych w sieci( odpowiedzi nie moje :twisted: i właśnie wydają mi się niepoprawne), mógłby ktoś podać poprawną odpowiedź i uzasadnić.

Jedziesz po jezdni obok na chodniku idzie grupa dzieci z opiekunami. Czy musze zachować szczegolna ostroznosc? Nie?
A zasade ograniczonego zaufania tak?

Zdjecie drogi z punktowymi elementami odblaskowymi umieszczonymi na jezdni(male odblaski) barwy białej. Czy te elementy ostzregaja o ryzyku wypadniecia z jezdni?

Kierujacy zbliza się do ronda ze znakiem a7 ustap pierszenstwa czy w takiej sytuacji można wyprzedzać na tym skryzozwaniu (tak?)

Klip:droga dwujezdniowa, trzy pasy w jednym kierunku. Sygnalizator ogólny, zielone światło. Kierujacy znajduje się na srodkowym pasie rochu, na którym namalowany jest znak poziomy – strzalka do skretu w lewo. Czy w tej sytuacji można zawrocic
(nie?)

Kierujacy zbliza się z predkoscia 45km/h do skryzzowania z wlotem z lewej stronu tym wlotem zbliza się inny pojazd. Czy w tej sytuacji powinieneś zwolnic?
(tak?czemu?)
gustafa09
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 23 maja 2014, 11:01

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Andrzej885 » sobota 24 maja 2014, 13:59

Witam. Zaliczone za pierwszym podejściem 69/74 Kategoria A
Korzystałem przed egzaminem z tej strony ale wszystkiemu nie byłem w stanie uwierzyć, na szczęście są osoby które szybko cytują i poprawiają błędy.

1. Droga 3 pasmowa (chyba autostrada) nad pasami wiszą znaki ostrzegawcze mówiące o niebezpieczeństwie na jakiejś ulicy. W oddali niczego nie widać.
Pytanie: Czy musisz zachować szczególna ostrożność - Prawidłowa odpowiedź- TAK
2.Mam zielone i z prawej strony wyjeżdża tramwaj z zajezdni
Pytanie: Czy muszę przepuścić tramwaj wyjeżdżający z zajezdni (Mamy zielone na wprost) NIE
3. Ulica dwukierunkowa bez wyznaczonych pasów. Pojazd przede mną sygnalizuje skręt w lewo, dojeżdżając do osi jezdni zostawia po prawej stronie sporo miejsca do wykonania manewru ominięcia w prawej jego strony.
Pytanie: Czy manewr omijania został wykonany prawidłowo ? TAK
4.Skrzyżowanie równorzędne. Jedziemy na wprost. Z naprzeciwka jedzie motocykl, sygnalizuje skręt w jego lewą stronę.
Pytanie: Czy należy ustąpić temu motocykliście. NIE
5. Pojazd dojeżdża do skrzyżowania ze znakiem ustąp pierszeństwa i nakazem jazdy w prawo. Z drugiej strony ulicy z pasa do zawracania jedzie pojazd który zawraca a filmik kończy się jak my wjeżdżamy na pas a kierowca który zawraca już jest na nim.
Pytanie: Czy w tej sytuacji mamy pierwszeństwo wjazdu. NIE (niby ma nas z prawej strony ale jest już na drodze z pierwszeństwem,zapamiętajcie sobie to pytanie. Zużyłem na to cały dostępny czas)
6.Jedziemy drogą osiedlową z pierwszeństwem. Z lewej strony wkracza niewidomy pieszy na jezdnię.
Pytanie: Czy należy ustąpić ślepemu przejście przez jezdnię. TAK
7.Jedziemy ulicą na wprost. Z prawej strony tory szynowe przecinające w oddali nasz kierunek jazdy. Na przecięciu drogi z szynami jest sygnalizacja świetlna, jest zielone. Tramwaj stoi.Filmik kończy się przed sygnalizatorem na zielonym.
Pytanie: Czy mamy pierwszeństwo przed tramwajem. TAK
8. Przewozisz 6 letnie dziecko. Znak "Koniec obszaru zabudowanego"
Pytanie: Z jaką prędkością możesz się poruszać
-40km'h przez całą dobe <- Odp prawidłowa
-50km'h
-50km'h 23-5 rano
9.O czym świadczy ze motocykl jest poprawnie przygotowany technicznie. ( Troszkę inaczej to pyt. brzmiało)
-Zardzewiała nóżka hamulca nożnego
-Torowisko opon się przecina
-Nierównomierne starcie klocków hamulcowych <- Odp prawidłowa
10.Znak ograniczenie prędkości do 40 pod nim tabliczka z motocyklem.
Pytanie: Których motocykli dotyczy ten znak
-Motoroweru
-Motocykla z bocznym wózkiem wielośladowego
-Każdego motocykla <- Odp prawidłowa
11. Co należy posiadać podczas kontroli
- Obowiązkowe ubezpieczenie OC <- Odp prawidłowa
-Uprawnienia kategorii AM
- Opłacenie składki NNW


To wszystko co narazie pamiętam.Może coś dołożę.
-
Andrzej885
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 24 maja 2014, 13:15

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Michu191 » sobota 24 maja 2014, 19:55

Miałem sporo pytań dotyczących pierwszeństwa na skrzyzowaniach.
Znak B-32 pod nim tabliczka T-21 i pytanie czy znak obowiązuje od tego miejsca?
Jak hamować z ukladem ABS
a) hamowanie silnikiem
b) szybko i gwałtownie wciskajac hamulec do końca
c) wciskając hamulec i sprzęgło
Policjant na skrzyżowaniu bokiem z ręką wyciągnietą poprzecznie do kierunku jazdy
Czy może na skrzyżowaniu pojechac prosto
Leży facet na poboczu czy nalezy wezwac pogotowie
Michu191
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 24 maja 2014, 19:36

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez tobiaszdriver » niedziela 25 maja 2014, 13:13

Miałem dwa pytania, które mnie zaskoczyły. Nie wiem czy dobrze zapamiętałem treść.
1. Czy omijając widoczny po lewej stronie obiekt musimy zachować szczególną ostrożność? (jedziemy środkowym pasem ruchu, na lewym pasie ruchu jakieś urządzenie specjalne z migającym żółtym światłem).
2. Czy możesz pozwolić aby płomień rozprzestrzeniał się w nieograniczonym dostępie tlenu (?) (na przeciwnym pasie ruchu stoi dymiący się samochód, obok niego ktoś stoi)

PS. Tak w ogóle przy urządzeniach i pojazdach specjalnych trzeba zachować SZCZEGÓLNĄ ostrożność? Nie mogę znaleźć o tym informacji.
tobiaszdriver
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela 25 maja 2014, 13:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości