Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez trustmeax » poniedziałek 19 sierpnia 2013, 17:41

To pytania, które miałam na dzisiejszym egzaminie - Word Bemowo
1. zdjęcie: miasto, ograniczenie do 40 km/h, pod nim znak T-23a (biała tabliczka z motocyklistą.) Jaka jest dopuszczalna prędkość dla samochodów osobowych w tej sytuacji?
a) 50 km/h w godz. 23-5
b) 50 km/h w godz. 5-23
c) 40 km/h w godz. 5-23
2. Jezdnia dwukierunkowa, jednopasmowa, dosyć szeroki chodnik, po którym idą piesi. Czy w tej sytuacji bezpieczniejszy jest postój samochodu na chodniku czy na krawędzi jezdni?
3. filmik: jedziemy samochodem w dobrych warunkach pogodowych, nic przed nami nie jedzie: Czy w tej sytuacji możesz mieć włączone światła drogowe?
4. Czy ustępujemy pierwszeństwa tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni?
5. Jedziemy prosto, przed nami przejście dla pieszych, po którym idą ludzie, po lewej stronie zatrzymuje się tramwaj, Czy w tej sytuacji możesz ruszyć samochodem dopiero gdy ruszy tramwaj?
6. Znak nakaz jazdy w prawo lub w lewo. Czy na tym skrzyżowaniu możesz jechać tylko w lewo?
7. Po prawej stronie ktoś leży na poboczu. Samochody jadą za tobą, czy w tej sytuacji możesz ostrożnie ominąć tą osobę i odjechać?
8. Co zrobisz kiedy wystąpił krwotok, a nie masz apteczki?
a) nie będę próbować tamować krwotoku
b) użyję odzieży poszkodowanego
c) nie pamiętam
9. Z jakim układem działa ABS?
a) hamulcowym
b) kierowniczym
c) nie pamiętam
10. Czy w każdym reflektorze samochodu osobowego można zamiast żarówki halogenowej wykorzystać lampę ksenonową?
a) Nie, ponieważ może to oślepiać innych kierowców.
b) Tak, ale tylko w sytuacjach awaryjnych.
c) Nie pamiętam
11. zdjęcie: ciemno, po prawej stronie widać pas postojowy, od jezdni oddzielają go odblaskowe linie (?) potem zwykłe białe przerywane linie, które oddzielają od siebie jezdnie i znów odblaskowe linie. Czy odblaskowe linie oddzielają od siebie pasy ruchu?
12. filmik: zatrzymuje się w momencie gdy pieszy chce wbiec na jezdnię, mamy do niego ok. 1 metra. Czy musisz niezwłocznie się zatrzymać?
13. Czy można cofać w tunelu?
14. Znak A-32. Czy ten znak ostrzega o możliwej gołoledzi?
15. Który znak zakazu dotyczy samochodu ciężarowego o DMC nieprzekraczającej 3,5t?
a) znak zakaz wjazdu pojazdów silnikowych z wyjątkiem motocykli jednośladowych, znak B-3
b) znak zakaz wjazdu ciągników rolniczych, znak B-6
c) znak zakaz wjazdu samochodów ciężarowych, znak B-5
16. filmik: przed nami jedzie rowerzysta, nie ma żadnych linii na drodze, droga dwukierunkowa, jednopasmowa, po prawej stronie możliwość skrętu, rowerzysta właśnie mija ten skręt. Czy możemy wyprzedzić rowerzystę?
19.08.13 - zdana teoria :)
trustmeax
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 13 lipca 2013, 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez error3 » wtorek 20 sierpnia 2013, 05:21

Dzisiaj zdawałem w Szczecinie, niestety tylko 62 punkty :(
Faktycznie powtórzyło się wiele pytań, które tutaj znalazłem, ale miałem problem z kilkoma, których nie jestem pewien. Proszę o pomoc :D

1. Na środku drogi stoi rozbity samochód, obok niego stoi koleś, wygląda jakby dzwonił przez telefon.
Czy w takiej sytuacji zawsze musisz zatrzymać się? TAK/NIE
Zaznaczyłem nie, ale potem jak się zastanowiłem na spokojnie, to jednak widząc rozbity samochód zawsze powinniśmy się zatrzymać, tak?

2. Droga jednojezdniowa, dwa pasy w każdym kierunku. Znak ostrzegawczy skręt w prawo. Po lewym pasie jedzie samochód.
Czy możemy wyprzedzić go z prawej strony? TAK/NIE
Tutaj to nie pamiętam nawet co zaznaczyłem, bo nie wiedziałem co zaznaczyć. W domu po przejrzeniu internetu znalazłem to:
Natomiast zabronione jest wyprzedzanie z prawej strony pojazdu silnikowego, jadącego po jezdni na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi,

Jeśli takiego znaku nie byłoby, to można by go wyprzedzić, tak?

3. Praktycznie identycznie wyglądające miejsce. Mam zielone światło. http://i.imgur.com/x8Ke3Uq.jpg
Czy w przypadku tak zlokalizowanego przystanku musisz zwiększyć swoją uwagę? TAK/NIE

No i tu znowu dałem niestety nie :(
Mimo, że przystanek w żaden sposób nie jest na jezdni, to nadal powinienem zwiększyć uwagę?
Jakby pytanie było sformułowane tak, że chodzi o szczególną ostrożność to oczywiście dałbym tak ze względu na przejście dla pieszych i skrzyżowanie, ale jeśli dobrze pamiętam to był nacisk na "tak zlokalizowany przystanek" Co o tym sądzicie?
2013/08/26 - TEORIA
2013/08/29 - PRAKTYKA
error3
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 20 sierpnia 2013, 05:04

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Sinusoidalny » wtorek 20 sierpnia 2013, 09:12

Witam !
Dzisiaj zdawałem po raz pierwszy,niestety zabrakło dwóch punktów.Oto pytania które sprawiły mi kłopoty prosiłbym o zweryfikowanie odpowiedzi :

1.Zbliżamy się do przejścia na pieszych,praktycznie przy nim jesteśmy,z boku na chodniku stoi grupa dzieci,która nie wykazuje chęci wejścia na przejście.Pytanie : Czy należy zmniejszyć prędkość ?
Odpowiedziałem że nie,gdyż wydaje mi sie że trzeba jedynie zachować szczególną ostrożność ale nie jestem pewien.

2.Jedziemy jezdnią nagle przed maskę wbiega nam pieszy w ogóle nie patrząc się w naszą stronę.Pytanie : Czy należy użyć sygnału dźwiękowego aby powiadomic pieszego o niebezpieczeńśtwie ? Wydaje mi się że Tak.

3.Co spowoduje zbyt wczesne puszczenie hamulca awaryjnego względem sprzegla podczas ruszania na wzniesieniu ?
A)Unieruchomienie
B)Stoczenie
C)Nie pamiętam,ale raczej nie.

4.Tory tramwajowe,ale mamy zielone światło.Czy musimy upewnić się że nadjeżdza tramwaj ?
Odpowiedziałem że NIE ale wydaje mi się ze to był błąd :/

5.Czy można wymienic lampy halogenowe na ksenonowe ?
a)Tak
b)Nie
c)Tak jesli wtórniki pasują(troche inaczej to było sformułowane)

Z góry dziękuję za odpowiedzi,Pozdrawiam
Sinusoidalny
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 20 sierpnia 2013, 09:01

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez anusiek26 » wtorek 20 sierpnia 2013, 09:20

Słuchajcie, mam dziś egzamin, już nie wiem ktory raz brakuje mi 1 punkta. Nie pamiętam dokładnie jak brzmi to pytanie,ale chodzi o to JAK PRAWIDŁOWO PRZYSPIESZYĆ?
A) zwiększać obroty silnika na maxa na każdym biegu
B) zmieniać bieg co dwa
C) tej niestety nie pamiętam.
Jeśli mieliście takie pytanie to prosiłabym o prawidłową odpowiedź
anusiek26
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 20 sierpnia 2013, 09:15

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mmAgIcc » wtorek 20 sierpnia 2013, 09:50

Zdałam dziś teorie!!!!!!!!!!! 70/74 :D Ale szczerze mówiąc w połowie testu byłam pewna, że nie zaliczyłam go....
Co mnie zdziwiło, egzaminator powiedział, że jeśli ktoś będzie miał pytanie o wymiary tablicy rejestracyjnej ma mu to zgłosić, bo chcą te pytanie usunąć, ale nie wiedzą jaki ma numer... :)
Nie wiele pamietam pytan z tego stresu...
Ale min były takie:

* Most , przedemną rower, Czy możesz go wyprzedzić??
Zaznaczyłam nie

* Pytania nie pamiętam ale dotyczylo zmiany biegow... :
- będę zwiekszal predkosc do najwyzszych obrotów silnika
-bede zmienial bieg tak aby silnik nie szarpal i nie dusil sie<to zaznaczylam>
-bede zmienial biegi co drugi

* chodnikiem idzie grupa dzieci w parach za nauczycielka, czy musze byc przygotowany do zatrzymania sie? ja odp tak

*po prawej idą 2 Panie. Po lewej wymija mnie samochod, zaczynam zwalniac, czy zwalnianie jest uzasadnione?
Zaznaczylam tak, bo chodnik po prawej byl wąski a kobiety byly w odleglosci ok metra od samochodu

*byl oczywiscie pijany na przejsciu dla pieszych gdy ja mialam zielone i pytanie czy kontunuowac jazdę. Oczywiscie nie

*Jak przewozić dziecko do 12 rż na przednim siedzeniu. Fotelik ochronny

*Czy jadąc w lewo na rondzie równorzdnym mam pierszynstwo przed wjezdzajacym. Nie

*Czy jadac prosto mam pierwszenstwo przed skrecajacym w lewo jadacym z naprzeciwka. Tak

*strzałki na sygnalizatorze do jazdy w lewo i zawracania. Czy jest to bezkolizyjny kierunek.

*Sygnalizator ze strzalka warunkowa w prawo, strzalka jest zielona, swiatlo czerwone. Czy moge jechac na wprost.

wiecej nie pamietam....

ufffff..... dobrze ze mam to za sobą....:)
Dziekuję wszystkim za pytania na forum, bo dzięki nim pewnie zdałam :):):)
mmAgIcc
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 19 sierpnia 2013, 16:14

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez anusiek26 » wtorek 20 sierpnia 2013, 17:19

niestety, nie tym razem... :(
z tych co pamiętam:
1)Filmik:wyprzedzamy z lewej strony i przed nami przejscie dla pieszych(+zielone światło) czy możemy kontynuować wyprzedzanie?-> dałam nie, ponieważ przed przejściem dla pieszych nie powinno się wyprzedzać
2)Filmik: przed nami samochochód potrącił pieszego:Czy w tej sytuacji musimy bezwłocznie się zatrzymać i pozostac na miejscu wypadku?
3) Filmik: droga z pierwszenstwem: czy musimy ustąpić pojazdowi z lewej strony
4) ile możemy jechać autostradą
5)Teren zabudowany: ile możemy jechać
6) o czym może świadczyć paląca się czerwona lampka od płynu chłodniczego?
a)płyn jest za gorący
b)płyn jest za zimny
c)jakaś głupia odpowiedź,nawet nie pamiętam :D
Jeśli coś sobie przypomnę to napiszę
anusiek26
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 20 sierpnia 2013, 09:15

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » wtorek 20 sierpnia 2013, 18:12

anusiek26 napisał(a):niestety, nie tym razem... :(
z tych co pamiętam:
1)Filmik:wyprzedzamy z lewej strony i przed nami przejscie dla pieszych(+zielone światło) czy możemy kontynuować wyprzedzanie?-> dałam nie, ponieważ przed przejściem dla pieszych nie powinno się wyprzedzać

Przeczytaj sobie art.26.3.1) Ustawy PoRD
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez phpfusionrocks » wtorek 20 sierpnia 2013, 18:43

Witam! Dzisiaj miałem swój pierwszy egzamin teoretyczny na kategorię B w WORD Katowice.
Zdałem go z wynikiem 71/74. Pytania nie były szczególnie trudne, 70% z nich to były banały typu ('Czy można jechać na czerwonym świetle?', 'Czy jak policjant stoi do nas przodem to można jechać?') itp. Część z nich pojawiła się już na tym forum np('Chcemy wyprzedzić samochód, z naprzeciwka idzie pijany koleś, czy powinniśmy się powstrzymać od wyprzedzania?') Opiszę tylko te ,które pamiętam, gdyż były trochę problematyczne:
1) Jedziemy przez skrzyżowanie z zielonym światłem, za skrzyżowaniem jest przecięcie drogi z tramwajem, czy mamy obowiązek go przepuścić?
Zaznaczyłem tak ,gdyż uznałem że te światła nie dotyczą już tego przecięcia, a w normalnych warunkach tramwaj ma pierwszeństwo (nie było tam pętli, ani zajezdni). Pytanie trochę dyskusyjne, bo gdyby tramwaj miał przed sobą sygnalizację świetlną, to teoretycznie powinien mieć czerwone i nie mieć pierwszeństwa.

2) Skrzyżowanie ze znakiem STOP. Dojeżdżamy do niego i jest przed nami samochód, który się zatrzymał. Stoimy za nim i potem on rusza. Czy musimy się także zatrzymać przed skrzyżowaniem? Zaznaczyłem TAK, bo w obowiązkowym zatrzymywaniu się chodzi o to aby się rozejrzeć, a gdy stoimy za nim to nie widzimy skrzyżowania dobrze i wjechanie bez zatrzymywania grozi wypadkiem.

3)Jak długo mamy przeprowadzać masaż serca?
A) Do przyjazdu karetki
B) Jakaś bezsensowna odpowiedź
C) Aż ofiara ma ustalone ciepło (czy coś w tym stylu, słabo pamiętam)
Zaznaczyłem A, i chyba to było źle bo to było za 3ptk.

Pozdrawiam i życzę zdania.
25.07.2013 Egzamin wewnętrzny praktyczny : POZYTYWNY
31.07.2013 Egzamin wewnętrzny teoretyczny : POZYTYWNY (71/74)
20.08.2013 Egzamin państwowy teoretyczny : POZYTYWNY (71/74)
27.08.2013 Egzamin państwowy praktyczny : POZYTYWNY
phpfusionrocks
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 20 sierpnia 2013, 18:28

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kalista » wtorek 20 sierpnia 2013, 18:46

Nie wolno wyprzedzać:

w miejscach, gdzie zakazują tego znaki drogowe,
na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany,
na przejazdach dla rowerzystów i bezpośrednio przed nimi,
na przejazdach tramwajowych z wyjątkiem przejazdów o ruchu kierowanym,
na przejazdach kolejowych,
"na trzeciego" to znaczy wtedy, gdy pojazd, który chcesz wyprzedzić, wyprzedza inny pojazd lub omija przeszkodę,
pojazdu uprzywilejowanego na obszarze zabudowanym.

Ruch kierowany. Ruchem kierowanym nazywamy ruch otwierany i zamykany za pomocą sygnalizacji świetlnej albo przez uprawnioną osobę.


http://www.eti.agh.edu.pl/brd/strony/wyprzedzanie.html
kalista
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 02 sierpnia 2013, 18:15

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smerfetka95 » wtorek 20 sierpnia 2013, 18:50

Mam kilka pytań:
1. Czy migające żółte światło na sygnalizacji świetlnej uchyla znaczenie znaków drogowych?
2. Czy symbol umieszczony na znaku "zmiana organizacji ruchu" oznacza drogę przed czy za znakiem (chodzi mi o pierwszeństwo przejazdu które mieliśmy czy dopiero będziemy mieć)?
3. Jak powinna być ustawiona skrzynia biegów?
A. miękko
B. dynamicznie
C. stawiać mały opór
4. Czy na rondzie można jechać prosto z każdego pasa ruchu?
5. Czy tramwaj wyjeżdżający z zatoczki musi zawsze ustąpić pierwszeństwa poruszającym się po drodze na którą chce wjechać czy postępujemy z nim tak jak z autobusem?
Ostatnio zmieniony środa 21 sierpnia 2013, 17:08 przez Smerfetka95, łącznie zmieniany 1 raz
Smerfetka95
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 03 sierpnia 2013, 14:18

wyprzedzanie na rondzie

Postprzez starszapanipo15 » wtorek 20 sierpnia 2013, 20:06

Podczas robienia testu napotkałam się na takie pytanie i czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego według programu można wyprzedzać
http://imageshack.us/f/194/ivrk.jpg/
starszapanipo15
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 20 sierpnia 2013, 19:56

Re: wyprzedzanie na rondzie

Postprzez jasper1 » wtorek 20 sierpnia 2013, 20:09

Art. 24.7.3) Ustawa PoRD
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez martaxdeee » wtorek 20 sierpnia 2013, 20:55

WORD Kielce , dziś pierwsze podejście i na szczęscie ostatnie 71/74 pkt

Dla mnie pytania okazały sie bardzo proste, uczyłam się z płyty gazety prawnej z nowymi testami robilam je 2 razy, z książeczki ze starymi testami w ramach ćwiczen i z ksiażki wraz z płytą firmy "credo" (http://photos01.istore.pl/10365/photos/big/21397797.jpg) które to dostałam w szkole jazdy, książkę czytałam 3 razy a płytę przerobiłam 2 razy. Czytałam również pytania z tego forum i wielu innych. Z takim przygotowaniem nie było pytania na egzaminie które mnie zaskoczyło. Byłam razem z koleżanka która również uczyła sie z tych samych materiałów i miała tyle samo pkt i też 1 podejście, także naprawdę bardzo polecam. Praktycznie połowa obrazków i filmików mi sie powtórzyła. Ale przejdźmy do rzeczy, podaję pytania które zapamietałam :

1. po przejechaniu tego znaku ( znak autostrady)samochodem z pezyczepa lekka możemy jechać :
a. 140km/h
`b. 80km/h
c. 70km/h

2. Opatrunku uciskowego użyjemy
a. wyciek wydzieliny z ucha
b. zmiażdżenie konczyny
`c. krwotok

3. czy możemy wyprzedzić ( droga jedno jezdniowa poza terenem zabudowanym bez pasów ruchu zblizamy sie do wzniesienia ale nie jest ono oznaczone znakiem ostrzegawczym, przed nami jedzie motocykl)
`tak/nie

4. czy powinniśmy sie zatrzymać i zainterweniować (człowiek z leżacą głową na kierownicy)
`tak/nie

5.Czy powinniśmy oszacować czy zmieścimy się razem z innym samochodem (Zwężony odcinek drogi i znak informujący nas że my mamy pierszenstwo przed pojazdem z przeciwka )
tak/nie ---- tu zaznaczyłam ze nie bo w sumie mamy pierszenstwo więc to on powinien sie zastanawiać a nie my ale nie jestem pewna, było to pyt za 1 pkt.

6.Czy powinnismy byc pewni że z lewej str drogi zaraz pojawią się pieszy (film jedziemy przez miasto, po lewej stronie sieć trakcyjna i tory , jedzie tramwaj i zatrzymuje się nagle , ale nie ma żadnego znaku przystanku czy coś)
tak/ nie tu tez nie byłam pewna ale zaznaczyłam tak to było pyt za 2 pkt wiec mozliwe ze to tez na nim poległam

7. Czy jadac prosto musimy ustapić pierszenstwa motorowi skrecajacemu w lewo (dojeżdzamy do skrzyzowania ze znakiem stop , motor na przeciwko nas tez ma stop bo jest linia ciagła do
zatrzymania )
tak/`nie

8. jak przewozimy ładunek na przyczepie
a. żeby mógł sie przemieszczać
`b. żeby nie zastaniać swiateł
c. ??

9. jak przewozimy ładunek na przyczepie
a) aby cięzar był tylko po lewej stronie przyczepy
b) by ciezar byl z tyłu przyczepy
`c) tak zeby nie było wplywu na stabilność pojazdu

10. Znak śniezynka i czy mozemy sie spodziewać gołoledzi
`tak/nie

11. czy możemy uzyc sygnalu dźwiekowego ( film pojazd szynowy jakiś z robót drogowych bo miał przyczepe i trójkąt na niej przyczepiony jedzie przed nami po lewej stronie i skreca w prawo i sie zatrzymuje wiec nie mamy jak przejechac bo przyczepa nam nie pozwala , film sie zatrzymuje )
tak/` nie

12. czy musimy zachować szczególna ostrożność( samochód do przewozu niepełnosprawnych do którego wjezdza niepełnosprawny)
`tak/nie

13. czy musimy stosować zasadę ograniczonego zaufania ( film , jedziemy na wprost kobieta wchodzi na lewa strone jezdni)
`tak/nie

14. czy następny sygnał dawany przez policjanta bedzie uprawniał nas do jazdy ( policjant stoi na skrzyzowaniu tyłem do nas i ma rękę z otartą dłonią w górze czyli zaraz zmieni sie pierszenstwo ruchu )
`tak/nie

15.abs przydaje sie w przypadku
`a. wpadniecia w poślizg na zakrecie
b. tylko na prostej drodze
c. ?

16. jak mozna zaparkować w tym miejscu znak strefa parkowania z tabliczka z samochodem na chodniku równbolegle do jezdni
a. równolegle do jezdni na chodniku
b. prostopadle do jezdni na chodniku
c. równolegle do chodnika na jezdni

17. czy znak ten ostrzega o 2 niebezpiecznych zakretach ? (znak niebezpieczne zakrety i podspodem tabliczka 3~)
tak/`nie

18. ekonomiczna jazda to
`a. unikanie gwałtonych hamowan i coś tam
b.?
c.?

19. jakie prawo jazdy uprawnia nas do ciagniecia przyczepy lekkiej
a B+C
`b B
c AM

20.Dopuszczalna głębokość bieżnika to
`a. 1,6
b. 3
c. 2,6

miałam jeszcze ze 4 pytania na skrzyżowaniach, z sygnalizacja i tramwajem, z sygnalizacja i cos o pieszych i dalej nie pamiętam
martaxdeee
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 20 sierpnia 2013, 20:01

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez restless » środa 21 sierpnia 2013, 18:02

1. Czy masz obowiązek zatrzymać się przed przejazdem kolejowym?
TAK/NIE (film: jedziemy, przed nami samochód, widać przed przejazdem znak „stop”)

2. Czy w tej sytuacji masz obowiązek zachować szczególną ostrożność?
TAK/NIE (film: droga-2pasy w 1kierunku. jedziemy lewym pasem, prawym jedzie samochód, zwalnia zbliżamy się do przejścia. Nikogo na przejściu nie ma. Nasz samochód przejeżdża szybko przez przejście nie zwalnając <na to, że nie zwolnił nie zwracać uwagi-celowe-chodzi o sytuację>)

3. Czy w tej sytuacji powinniśmy ustąpić pierwszeństwa?
TAK/NIE (film: jedziemy, przed nami przejście. Po obu stronach dużo ludzi. Jednak nikt nie wchodzi na nie. Po lewej, gdy film się skończył ludzie są w pozycji z uniesiona nogą, by dać krok w przod. Jednak podczas filmu nikt na przejście nie wkroczył) zaznaczyłam tak, chyba źle..

4. Czy na tej drodze parkowanie na chodniku jest bezpieczniejsze?
TAK/NIE (zdj: jezdnia, 2 pasy ruchu w przeciwnych kierunkach. po prawej duuuuży chodnik. brak znaków.)

5. Czy powinieneś ostrzec pieszego o niebezpieczeństwie używając sygnału dźwiękowego?
TAK/NIE (film: droga-teren zabudowany<nie pamiętam, ale na 90%>, jedziemy, z naprzeciwka jadą samochody, po prawej wybiega przed naszym samochodem pieszy nie rozglądając się i chce przebiec na 2str drogi)

6. Czy przy wymijaniu powinieneś zachować bezpieczny odstęp
TAK/NIE (film: z naprzeciwka jedzie ciężarówka)





7. Czy z tego pasa ruchu można pojechać w lewo?
TAK/NIE (zdj : znak "droga jednokierunkowa". brak zakazów i innych znaków. Skrzyżowanie "T". brak znaków poziomych. zdj robione z prawej str jezdni.)

WYJAŚNINIE: Nie ma wyznczonych pasów, ale trzeba je sobie „wyobrazić”-skręcając w lewo z jezdni jednokierunkowej trzeba jechać z lewej str jezdni. Gdyby w pytaniu zamiast „z tego pasa” było „z tej jezdni” odp byłaby odwrotna. tu miałam błąd...

8. Czy powinieneś się tu zatrzymać?
TAK/NIE (film:pusta jezdnia, przed nami "zygzak")

9. Czy elementy odblaskowe koloru białego, znajdujące się po Twojej prawej stronie oznaczają koniec jezdni?
TAK/NIE (zdj: noc, słabo widać: pas ruchu, po obu str. białe elementy, w oddali prawego pasu czerwone elementy)

Czy jadąc prosto musisz ustąpić jadącym z prawej?
TAK/NIE (zdj:znak ustap, pod nam tabliczka, my i w prawo (135stopni) główna, prosto podporzadkowana)

10. Czy ten znak przestrzega o śliskiej nawierzchni spowodowanej opadami deszczu?
TAK/NIE (zdj:gołoledź)

11. Czy zbliżasz się do drogi z pierwszeństwem?
TAK/NIE (znak „stop”)

12. Czy w każdej sytuacji musisz wyciągnąć poszkodowanego z samochodu?
TAK/NIE

13. Czy kierowca cofając właściwie wykonał ten manewr?
TAK/NIE (film: chodzi o jego obserwację otoczenia. Kierowca przez otwartą szybe wystawił głowę i patrzy w lewe lusterko)

14. Czy zatrzymasz się, żeby udzielić pomocy?
TAK/NIE (film: jedziemy, przed nami samochód zatrzymuje się, sprzed jego maski wylatuje potracony przez niego człowiek)

15. Czy powstrzymasz się od manewru wyprzedzania?
TAK/NIE (film: przed nami jedzie samochód, z przeciwka nic nie jedzie, ale po lewej str drogi idzie widocznie pijany, zataczający się mężczyzna)

16. (1pkt) Czy po następnej zmianie sygnału nadawanego przez policjanta, będzie Ci wolno wjechać na skrzyżowanie?
TAK/NIE (zdj: policjant. Stoi do nas tyłem, ma uniesioną prawą rękę do góry)

17. Czy musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni?
TAK/NIE (film)

18. Czy musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi skręcającemu do zajezdni?
TAK/NIE (film: jedziemy prosto prawym pasem, lewym jedzie tramwaj, skręca w prawo. Nad nim świecą się jakieś „paski/kreski”<nie wiem czy to istotne>, sygnalizacji nie widziałam, nie wiem czy była, ale raczej tak. nie pamiętam nic więcej)

19. (3pkt) czy możemy przejechać przez skrzyżowanie jako pierwsi/nikomu nie ustępując?
TAK/NIE (film: chyba najgorsze pytanie jakie mogło się trafić: stoimy przez chwilę, chwilę potem ruszamy, skręcając w lewo<zawracając>. Samochody z naprzeciwka nie ruszają <chyba mają czerwone –sygnalizacja na pewno jest>, ale naszej sygnalizacji nie widać!!!! Chociaż jestem przekonana, że być POWINNA. Pewnie samochód stał za daleko, dlatego nie potrafię stwierdzić czy sygnalizacja była bezkolizyjna czy nie? Film zatrzymuje się mniej więcej w momencie lekkiego skrecenia w lewo)








20. Czy możesz wyprzedzić rowerzystę?
TAK/NIE (film: zblizamy sie do przejscia i za nim skrzyzowanie


21. Z jaka prędkością będziesz poruszał się po tej drodze?
a. 60km/h od 5 do 23
b. 60km/h od 23 do 5
c. 60km/h przez całą dobę
(zdj: znak miejscowości, za nim stoi znak 60:


22. Co uniemożliwia dalszą jazdę?
a. zanieczyszczony filtr
b. przegrzewające się świece ZAPŁONOWE (nie mylić z żarowe)
c. (nie pamiętam-ale wiadomo, że można jechać, nie był to wahacz)





23. Który znak zakazuje wjazdu samochodowi 3,5t z przyczepą kempingową?
a. B-3
b. B-5
c. B-
(zdj)
restless
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 21 sierpnia 2013, 17:09

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Irmelin » czwartek 22 sierpnia 2013, 17:13

Zdałam dziś za 1. razem 72 pkt ;)
Bałam się, że trafią mi się jakieś podchwytliwe pytania, ale miałam śmiesznie łatwe i tylko jedno, nad którym się chwilę zastanowiłam i prawdopodobnie zaznaczyłam źle.

Co należy brać pod szczególną uwagę, zachowując bezpieczny odstęp od pojazdu za którym jedziemy?
a) prędkość z jaką jedziemy
b) ?
c) szerokość jezdni

Pytanie również proste, nie wiem co mnie podkusiło żeby zaznaczyć c :)
Wszystkie inne są już na tym forum lub na płytach z testami.
Irmelin
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 22 sierpnia 2013, 17:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości