Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Artexo » środa 20 marca 2013, 22:10

Zdawałem dwa razy teorie. Pierwszy raz miałem nieszczęsne 67 punktów, ale za drugim razem 74 punkty :D
Ponieważ sporo się uczyłem z tego forum to podam też co ja miałem.... aha i zdawałem w WORD Siedlce.

1. Który znak dotyczy samochodu z przyczepą kempingową:
A. B3
B. B5
C. B6
2. Filmik: Skręcasz na skrzyżowaniu, a na pasach przejeźdżają rowerzyści. I pytanie: CZy mmusisz zachować w tym wypadku szczególną ostrożność?
Tak
Nie
3. Co zrobisz gdy nagle wpadniesz do dołka z wodą:
A. Płynnie zmniejszysz prędkość
B. Gwałtownie zachamujesz
C. Przyśpieszysz
4. Jaką odległość należy zachować przy wymijaniu:
A 1m
B 2m
C bezpieczna
5. Kiedy zaprzestaniesz resuscytacji:
A. Kiedy przyjedzie pogotowie
B. Kiedy ciało zrobi się zimne
A. Przez 15 minut
6.Z jaką wadą nie możesz jechać:
A. Uszkodzone przednie amortyzatory
B. Porysowana tapicerka
C. Niedomykająca się tylna klapa bagażnika
7.Jak będziesz ruszał:
A. Szybko puścisz sprzęgło
B. Szybko puścisz sprzęgło i dodasz gazu
C. Powoli będziesz puszczać sprzęgło, dodając gazu
8.Filmik: wymijasz się z samochodem-jakimś busem i zjeżdzasz troche na lewo żeby zrobić mu miejsce i pytanie czy prawidłowo przygotowaleś się do wymijania:
Tak
Nie
9.Co trzeba robić regularnie w samochodzie:
A. Ubezpieczenie NW
B. Autocasco
C. Badanie techniczne
10.Filmik: policjant stoi bokiem i wskazuje ci żebyś jechał na lewo. I pytanie: czy możesz wjechać na skrzyżowanie?
Tak
Nie
11. Czy jeśli jesteś zmęczony możesz wjechać na parking obok stacji paliw, gdzie stoją tiry? Ale jest tam jeszcze linia ciągla...
Tak
Nie
12. Sygnalizacja S-2 z możliwośćią skręcenia w lewo i zawrócenia. I pytania: Czy możesz zawrócić?
Tak
Nie
13.Czy możesz zatrzymać się 11m od przystanku autobusowego?
Tak
Nie
14.Przystanek tramwajowy, bez wysepki, gdzie ludzie muszą przechodzić przez ulice. Właśnie stoi tam tramwaj i wsiadają ludzie. Jest linia zatrzymania, którą samochód przekracza o około 2m. I pytanie: Czy samochód prawidłowo się zatrzymał?
Tak
Nie
15.Znak zakaz zatrzymywania się i pod nim znak T-24, czyli że samochód będzie odcholowany. I pytanie: CZy samochód będzie odcholowany na koszt właściciela jeśli się tam zatrzyma?
Tak
Nie
16.Czy na autostradzie gdzie są 4 pasy można wyprzedzać z prawej strony?
Tak
Nie
17.Prędkość samochodu osobowego w obszarze zabudowanym to:
50km/h od 5:00-23:00
50km/h od 23:00-5:00
50km/h przez całą dobę
18. Znak ostrzegawczy- płatek śniegu. Czy za tym znakiem możesz spodziewać się gołoledzi lub oblodzenia jezdni?
Tak
Nie
19.Znak bus pas, ale pod znakiem tabliczka, że obowiązuje tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 7-10 9 14-16. I pytanie: Czy możesz jechać tym pasem w niedziele?
Tak
Nie
20. Znak A-6a czyli skrzyżowanie z drogą podporządkowaną. I pytanie: Czy skręcając w prawo masz pierwszeństwo przed samochodem z na przeciwka, który skręca w lewo?
21. Skrzyżowanie- znak nakaz skrętu w prawo. I pytanie: czy możesz skręcić w lewo?
22. Takie niby skrzżowanie + i znak koniec drogi wewnętrznej. I czy jadąc prosto masz pierwszeństwo?
Tak
Nie- bo włączasz się do ruchu
23.Czy możesz zatrąbić na dziadka z laską, który przechodzi przez pasy?
Tak
Nie
24.Jakie światła są obowiązkowe?
A. Mijania
B. dzienne
C. przeciwmgielne przednie
25.CZy możesz ominąć samochód który zatrzymał się na znaku STOP przed przejazdem kolejowym?
Tak
Nie
26. CZy możesz ominąć samochód który zatrzymał się na przejściu dl apieszych aby ustąpić pieszemu?
Tak
Nie
27. Tramwaj wyjeżdża z pętli. Czy ma on pierwszeństwo?
Tak
Nie
28. Jedziesz jakś drogą dwupasmową i jeden pas jest zajęty bo stoi tam samochód z rozgniecionym przodem, a obok samochodu człowiek, ale drugi pas jest raczej przejzdny. I pytanie czy musisz w tym miejscu obowiązkowo się zatrzymać?
Tak
Nie


To tyle :) Ja naprawdę sporo się uczyłem no i w końcu się udało. Teraz czekam na praktyke na 18 kwietnia mam termin. Życze innym powodzenia :)
Artexo
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 20 marca 2013, 21:31

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez joanna1schulz » czwartek 21 marca 2013, 09:12

Zdawałam egzamin teoretyczny w PORDzie w Gdańsku. Zapisałam się jednocześnie na egzamin teoretyczny + praktyczny (pierwsza próba). Zdałam obie części za pierwszym razem :!: :)
Ogólnie z pytań, które były na forum powtórzyło mi się może jedno (wnioskuję, że baza ITS została uaktualniona), ale były pytania o podobnym sensie. Było wiele pytań podchwytliwych, dlatego radzę wam MAKSYMALNIE wykorzystać czas przeznaczony na pytania, żeby wczytać się szczegółowo i obejrzeć DOKŁADNIE filmik. Ja tak robiłam i dzięki temu kilka razy złapałam się na błędzie i zdołałam poprawić zła odpowiedź na prawidłową, bo np. za pierwszym razem nie spojrzałam na całość filmiku, tylko pierwszy np. znak...
Zapamiętane pytania:
1. Znak "zakaz ruchu w obu kierunkach" i pytanie: Czy można wjechać w tą drogę w celu zawrócenia? NIE
2. Strzałka pozioma kierunkowa do skręcania w lewo i pytanie: "Czy tym pasem można jechać prosto?" NIE
3. Podchwytliwe pytanie: Jadę samochodem, dojeżdżam do skrzyżowania i jest zielone światło. Pytanie "Czy mogę jechać bez uprzedniego zatrzymania się?" NIE, bo w oddali (na początku w ogóle nie zauważyłam) stoi policjant przodem do nas, co oznacza CZERWONE światło.
4. Drugie pytanie o możliwość przejazdu na skrzyżowaniu, kiedy pan policjant stoi do nas bokiem? TAK, możemy jechać.
5. Co zrobić w sytuacji, gdy dziecko w wieku przedszkolnym siedzące z tyłu na foteliku ochronnym zakrztusiło się?
a) zatrzymać się, wezwać pogotowie i udzielić pierwszej pomocy (opisane dokładne czynności),b) jechać do szpitala,
c) nie udzielać pomocy i czekać aż przyjedzie pogotowie,
6.Co zrobić, gdy samochód jest wyposażony w system ABS, żeby najszybciej zachamować?
a) hamować pulsacyjnie
b) delikatnie wciskać pedał hamulca
c) maksymalnie wcisnąc pedał hamulca.
7. Były pokazane znaki: "ograniczenie do 50" wraz z "ograniczenie do 60" i pytanie: jaki znak reguluje te prędkości podczas poruszania się na drodze:
a) obszar zabudowany 5-23, 23-5,
b) koniec obszaru zabudowanego,
c) jakiś inny przykład...
8.Był znak ostrzegawczy "nierówna droga" i pytanie, czy znak ostrzega o wypukłości zastosowanej w celu spowolnienia? NIE
9. Filmik: noc, jedziemy drogą dwukierunkową (po jednym pasie każdy kierunek), obszar zabudowany, droga jest nieoświetlona, z przodu nadjeżdża samochód. Pytanie: Czy w tej sytuacji możemy mieć włączone światła drogowe? NIE, bo filmik zatrzymał się bezpośrednio przed samochodem z przeciwka, a w takiej sytuacji jesteśmy obowiązani wyłączyć światła, by nie oślepiać.
10. Kolejne pytanie o światła - niepodchwytliwe, ale nie zapamiętałam.
11. Filmik: jedziemy szeroką drogą, na której są wielkie kałuże, 2 panie idą chodnikiem obok. Pytanie: Czy przejeżdzając obok dużych kałuży jesteśmy obowiązani zmniejszyć prędkość i zachować szczególną ostrożność? TAK (nawet pan egzaminator powiedział mi to jako jedną z zasad na egzaminie państwowym, których mam się trzymać podczas jazdy).
12. Filmik: Droga z niewyznaczonymi pasami ruchu, po naszej stronie stoi dość duży samochód (ale <3,5t.), z naprzeciwka jedzie samochód. Pytanie: Czy w tej sytuacji możemy ominąć pojazd? tutaj nie jestem pewna odpowiedzi,bo pytanie było za jeden punkt (a ja miałam 73), dałam TAK, bo było bardzo dużo miejsca, więc omijając byśmy jeszcze zachowali bezpieczny odstęp od samochodu jadącego z przeciwka.

Moja rada: uczcie się sumiennie z książki, kodeksu - nauka pytań na pamięć nic wam nie da i będziecie zdawać to X razy. Najlepiej zorientować się na forum o co najczęściej pytają i te tematy wykuć na blachę (światła, zawracanie, ZNAKI, cofanie, wyprzedzanie, wymijanie, omijanie, szczególna ostrożność, zatrzymanie, pierwsza pomoc). Na prawdę warto się przyłożyć do tych testów, gdyż przyznam szczerze, że egzaminatorzy patrzą z aprobatą na tych, którzy zdają nowe testy za pierwszym razem i nie wątpią, że jesteśmy teoretycznie gotowi do jazdy. Także uczcie się podręcznika, kodeksu! NIE PYTAŃ. I przede wszystkim wmawiajcie sobie sami, że wszystko umiecie, jesteście gotowi i musicie to udowodnić. Mówienie przed egzaminem "ale się stresuje, nic nie umiem" nastawia z góry człowieka negatywnie i ciężej o pozytywny efekt. Dlatego chociaż serce wam ma zaraz uciec z klatki piersiowej, wmawiajcie sobie, że umiecie, jesteście opanowani!
3 MAM KCIUKI :)
joanna1schulz
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 08:28

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez StrusPedziwiatr » czwartek 21 marca 2013, 18:17

Opole (zdałam za pierwszym razem 70/74 pkt. :jupi: :faja: )

Pytania, które zapamiętałam:
1.) System ABS "współpracuje" z układem:
a.) hamulcowym :spoko:
b.) kierowniczym
c.) napędowym

2.) Czy należy zatrzymać się przed ostatnim wagonem tramwajowym? :rotfl:
Filmik: dwa pasy w tym samym kierunku. My jedziemy prawym pasem. Tramwaj lewym - trochę jest przed nami (jedzie szybciej). Tramwaj zatrzymuje się na skrzyżowaniu przed przejściem dla pieszych (ma czerwone światło). Gdy on się zatrzymuje to my jedziemy i jesteśmy tuż za jego końcem. Filmik się zatrzymuje. Odp. Nie (należy dojechać do linii zatrzymania przed przejściem dla pieszych).

3.) Czy należy wezwać oprócz straży pożarnej również pogotowie ratunkowe? :wow: :help: :hmm:
Filmik: widzisz, że zbliżasz się do samochodu, który stoi trochę na poboczu, reszta na jezdni. Unosi się biały dym z prawej strony samochodu, z lewej otwarte drzwi od samochodu i widać tylko nogę człowieka, która wystaje z samochodu. Samochód jest w oddali. Nic więcej nie widać. Filmik się zatrzymuje.

Reszty nie pamiętam, ale w większości były to pytania z tego forum lub z testów z Gazety Prawnej. :learn: :dumb:
StrusPedziwiatr
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 17:46

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mala23 » czwartek 21 marca 2013, 18:48

Hej kilka dni temu zdawałam test 1 raz udało się dzięki pytanią z tego forum i dzięki stronce która znalazłam z testami w necie na której jest 7 testów z 32 pytaniami ponad 60% pojawia sie na tescie w WORD

czy mozna wstawiac tu zdjecia?

beda dla was łatwiejsze do zrozumienia :)

postaram się wkleić zdjecia z pytaniami które mi się trafiły jeśli zrobię coś nie tak ( złamie regulamin:( ) bardzo przepraszam ale chciałam pomoć innym którzy tak samo jak ja się stresują przed testem
Załączniki
a7.jpg
a7.jpg (74.6 KiB) Przeglądane 7895 razy
26.jpg
26.jpg (72.53 KiB) Przeglądane 7895 razy
19.jpg
19.jpg (55.46 KiB) Przeglądane 7895 razy
Ostatnio zmieniony czwartek 21 marca 2013, 19:57 przez mala23, łącznie zmieniany 1 raz
mala23
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 18:43

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mala23 » czwartek 21 marca 2013, 19:36

kolejne pytania
Załączniki
a26.jpg
a26.jpg (89.29 KiB) Przeglądane 7895 razy
a24.jpg
a24.jpg (88.75 KiB) Przeglądane 7895 razy
a21.jpg
a21.jpg (65.75 KiB) Przeglądane 7895 razy
mala23
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 18:43

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mala23 » czwartek 21 marca 2013, 19:38

przepraszam ze tak (nie wiem czy nie lamie zasad forum ale moge dodac tylko 3 zdjecia do jednego post)
Załączniki
b6.jpg
b6.jpg (95 KiB) Przeglądane 7893 razy
b1.jpg
b1.jpg (85.17 KiB) Przeglądane 7893 razy
a31.jpg
a31.jpg (67.73 KiB) Przeglądane 7893 razy
mala23
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 18:43

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mala23 » czwartek 21 marca 2013, 19:40

kolejne
Załączniki
b31.jpg
b31.jpg (68.81 KiB) Przeglądane 7893 razy
b15.jpg
b15.jpg (74.74 KiB) Przeglądane 7893 razy
b7.jpg
b7.jpg (95.3 KiB) Przeglądane 7893 razy
mala23
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 18:43

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mala23 » czwartek 21 marca 2013, 19:41

jesli chodzi o tą tęcze odpowiedź zaznaczyłam nie
Załączniki
Bez tytułu4.jpg
Bez tytułu4.jpg (84.46 KiB) Przeglądane 7893 razy
Bez tytułu3.jpg
Bez tytułu3.jpg (88.81 KiB) Przeglądane 7893 razy
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (74.01 KiB) Przeglądane 7893 razy
mala23
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 18:43

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mala23 » czwartek 21 marca 2013, 19:46

jesli chodzi o zdjęcie z przejazdem kolejowym było takie podobne ale w dalszej odległosci i był taki słupek z prawej strony i pytanie było czy za słupkiem możesz się zatrzymać ? podchwytliwe myślę ze tu był mój bład bo zaznaczyłam ze nie ale patrząc dalej był stop więc trzeba było ja się zakreciłam i pomyslałam bardziej o poboczu :(
Załączniki
Bez tytułu25.jpg
Bez tytułu25.jpg (64.09 KiB) Przeglądane 7889 razy
Bez tytułu12.jpg
Bez tytułu12.jpg (78.28 KiB) Przeglądane 7889 razy
Bez tytułu7.jpg
Bez tytułu7.jpg (89.01 KiB) Przeglądane 7889 razy
mala23
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 18:43

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mala23 » czwartek 21 marca 2013, 19:49

było też pytanie czy podczas postoju w mieście trzeba sygnaliz. awarię światłami awaryjnymi
Załączniki
c13.jpg
c13.jpg (70.73 KiB) Przeglądane 7887 razy
Bez tytułu31.jpg
Bez tytułu31.jpg (88.25 KiB) Przeglądane 7887 razy
Bez tytułu28.jpg
Bez tytułu28.jpg (65.17 KiB) Przeglądane 7887 razy
mala23
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 18:43

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mala23 » czwartek 21 marca 2013, 19:51

kolejne
Załączniki
e22.jpg
e22.jpg (58.72 KiB) Przeglądane 7885 razy
e17.jpg
e17.jpg (72.24 KiB) Przeglądane 7885 razy
e10.jpg
e10.jpg (72.71 KiB) Przeglądane 7885 razy
mala23
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 18:43

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez zulikmistrz » czwartek 21 marca 2013, 22:19

WORD Olsztyn 72/74.
Co zrobić kiedy dziecko zachłyśnie się podczas jazdy ?
a) Jechać do szpitala
b) Zadzwonić po karetke i czekać na jej przyjazd
c) Wyjąć dziecko z samochodu i poklepać po plecach <----

Reszta pytań jakie miałem została tu wymieniona.
Dzięki wam. :D
WORD Olsztyn
18.03.2013 - Egzamin teoretyczny 72/74
22.03.2013 - Egzamin praktyczny pozytywny
zulikmistrz
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 22:09

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Adamovskyyy » czwartek 21 marca 2013, 22:56

Witam dziś było moje piąte podejście, WORD Odlewnicza, czeka mnie niestety szóste, i o ile za pierwszym razem miałem punktów 57, tak od drugiego podejścia do dziś non stop...66 ciągle brakuje 2 punktów. Dam pytania które zapamiętałem, proszę o ewentualne odpowiedzi.

1.Z jakim układem współpracuje ABS
A-kierowniczym
B-hamulcowym
C-napędpowym

2.Reanimujesz głowę poszkodowanego, jak długo:
A-aż zacznie nią poruszać
B-aż zacznie poruszać nogami
C-aż do momentu przejęcia go(poszkodowanego) przez sztab medyczny

3.Czy można użyć lampy ksenonowej zamiast jakiejś tam
A-awaryjnie
B-nie
C-tak, jeśli pasuje rozmiarem

4.Podczas wymijania w nocy można
A-zmienić światła mijania na drogowe
B-patrzeć w punkt(nie pamiętam do końca)
C-nie pamiętam

Reszta to że dziecko do 12 roku życia w foteliku,
że można zawracać strzałka w lewo i do tyłu,
że pierwszeństwo nie zostanie odwołane przy najbliższym skrzyżowaniu,
sygnalizator warunkowy skręt w prawo, że przed skrętem należy się zatrzymać,
że nie ustępujemy tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni,
wjeżdżając z pola na drogę bitumiczną żeby zachować szczególną ostrożność
wychodzi pan stop czy nalezy sie zatrzymac, ze tak
czy ustepujemy motocykliscie ktory zamierza skrecic w lewo, a my w prawo, tak ustepujemy bo on ma lamane pierszenstwo
że należy trzymać się możliwie prawej krawędzi nawet jeśli nie ma innych uczestników ruchu???

i coś że jadę 70km/h tylko nie pamiętam czy z ABS czy nie i jak zareaguje przy wymijaniu przeszkody
A-z pedałem hamulcowym wciśniętym
B-zwalniając pedał hamulca
C-nie pamiętam

pozdrawiam

PROSZĘ O WERYFIKACJĘ :)
Ostatnio zmieniony czwartek 21 marca 2013, 23:43 przez Adamovskyyy, łącznie zmieniany 1 raz
Teoria WORD 02.04.2013 POZYTYWNY 72/74
Praktyka WORD 18.04.2013 (?)
Avatar użytkownika
Adamovskyyy
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mk61 » piątek 22 marca 2013, 00:39

Adamovskyyy napisał(a):1.Z jakim układem współpracuje ABS
A-kierowniczym
B-hamulcowym
C-napędpowym

B.
Adamovskyyy napisał(a):2.Reanimujesz głowę poszkodowanego, jak długo:
A-aż zacznie nią poruszać
B-aż zacznie poruszać nogami
C-aż do momentu przejęcia go(poszkodowanego) przez sztab medyczny

C.
Adamovskyyy napisał(a):3.Czy można użyć lampy ksenonowej zamiast jakiejś tam
A-awaryjnie
B-nie
C-tak, jeśli pasuje rozmiarem

Chyba żarówki ksenonowej do reflektora przeznaczonego do innej żarówki. Wtedy odpowiedź B - nie można.
Adamovskyyy napisał(a):i coś że jadę 70km/h tylko nie pamiętam czy z ABS czy nie i jak zareaguje przy wymijaniu przeszkody
A-z pedałem hamulcowym wciśniętym
B-zwalniając pedał hamulca
C-nie pamiętam

Z ABS A - z pedałem wciśniętym. Bez ABS B - zwalniając.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Adamovskyyy » piątek 22 marca 2013, 01:52

Dzięki a odnośnie tej prawej strony, zawsze staramy się dobijać do prawej krawędzi, nawet jeśli nie ma samochodów(nie utrudniamy ruchu)?

Czy się mylę?
Teoria WORD 02.04.2013 POZYTYWNY 72/74
Praktyka WORD 18.04.2013 (?)
Avatar użytkownika
Adamovskyyy
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości