Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Rafalindo1989 » wtorek 22 lipca 2014, 13:33

WORD Bydgoszcz 68/74 :mrgreen:

Koleżanko Lenkaaa Może użyje ci wikipedi bys skumała co tzn tzw martwe pole >>> Martwe pole – obszar wokół pojazdu silnikowego (głównie samochody osobowe, ciężarowe, terenowe itp., a także motorówki i samoloty), który nie jest widoczny w lusterkach bocznych (w lewym i prawym) ani we wstecznym przez kierującego w trakcie jazdy.

Zjawisko "martwego pola" wynika z tego, że lusterka samochodowe nie są w stanie objąć podglądem całego obszaru wokół pojazdu (z boku i tyłu). Wpływ ma na to min. sylwetka samego pojazdu oraz kąt odbicia innych obiektów, których nie może dostrzec kierowca

Co do 2 twojego pytania Kodeks drogowy chyba rozwieję twoję wątpliwości :
Art. 39. ust. 3. w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

I taka moja rada na koniec do Ciebie przeczytaj całą książkę chociaż raz naprawdę a wiele z niej się dowiesz bo te pytania a raczej definicje co miałaś są spokojnie w książce niż jechanie na samych testach które jak widzisz efekty masz na własnej skórze ,a jak przeczytasz i zdasz to mi jeszcze podziękujesz

Powodzenia na egzaminie :spoko:
2014.09.03-Kierowca Bmw E36 :D
Rafalindo1989
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek 17 lipca 2014, 11:52

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez malgom » środa 23 lipca 2014, 13:30

Zdałam dzisiaj we Wrocławiu za pierwszym razem.
Zapamiętane pytania:
1. Autostrada i pytanie z jaką maksymalnie prędkością należy jechać?
2. Skrzyżowanie równorzędne i pytanie, czy musisz ustąpić pierwszeństwa motocyklowi jadącemu z lewej strony?
3. Zaparkowany osobowy na chodniku i pytanie, czy jest kierowca właściwie zaparkował?
4. Idąca drogą poza terenem zabudowanym osoba chwiejnym krokiem i pytanie, czy należy zachować ostrożność szczególną?
5. Kiedy należy zastosować opatrunek uciskowy? W odpowiedziach było zmiażdżenie kończyny, krwotok i złamanie.
6. Idące dzieci z ojcem na chodniku i pytanie, czy należy wykluczyć obserwację chodnika?
7. Teren zabudowany i znak z ograniczeniem prędkości i pytanie z jaką prędkością należy się poruszać?
8. Pytanie o zespół pojazdów. Były trzy ilustracje: motor z czymś tam, samochód osobowy z przyczepką i holowane auta.
9. Pytanie o zachowanie się w trakcie wypadku. Co należy zrobić?
10. Pytanie o przewożenie dzieci w fotelikach, czy dziecko może być przewożone na przednim siedzeniu?
11. Pytanie o ekonomiczną jazdę i trzy odpowiedzi.
12. Pytanie o jazdę na rondzie jak nie ma ustąp: chodziło o zasadę prawej strony.
12. Pytanie o światła drogowe w czasie dnia, czy należy je stosować?
13. Pytanie o wyprzedzanie. Czy odstęp 1 metra należy stosować w czasie wyprzedzania rowerzysty, omijania przeszkody czy wymijanie pieszego?
14. Pytanie o zatrzymanie samochodu w czasie jazdy 110 km/h, ile wynosi?
15. Znak zakaz parkowania i postoju i pytanie, czy można za tym znakiem się zatrzymać do 1 minuty?
16. Stoi policjant bokiem do mnie i nakazuje jazdę w lewo i pytanie czy mogę skręcić w prawo?
17. Niedziałająca sygnalizacja świetlna. Znak tramwaj i pytanie, czy tramwaj ma pierwszeństwo przed Tobą jak skręcasz w lewo? Ja mam znak ustąp
18. Znak A32. Pytanie, czy ten znak określa także gołoledź?
Reszty nie pamiętam. Pozdrawiam
malgom
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 23 lipca 2014, 13:02

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Truly » środa 23 lipca 2014, 21:10

Zdane za 1.
Z tego co zapamiętałem:

1. Policjant stoi tyłem i jest zielone światło.
Czy można wjechać na skrzyżowanie?
Tak/Nie

2. Tramwaj przecina jezdnię z prawej strony na ukos. Nad jezdnią migają pomarańczowe światła.
Czy masz pierwszeństwo przed tramwajem?
Tak/Nie

3. Jedziesz drogą z pierwszeństwem, która prowadzi w lewo.
Czy skręcając w lewo masz pierwszeństwo przed samochodem z prawej strony?
Tak/Nie

4. Jest stacja benzynowa po lewej stronie, ale jest też podwójna ciągła i znak C5.
Czy możesz skręcić w lewo na stację benzynową?
Tak/Nie

5. Jedzie rowerzysta.
Czy wyprzedzisz go z zachowaniem szczególnej ostrożności?
Tak/Nie

6. Wjeżdżasz na torowisko i samochód się zatrzymuje.
Czy kiedy samochód zatrzyma się na torowisku i nie da się go uruchomić należy poinformować kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie na przejeździe kolejowym?
Tak/Nie

7. Czy na placu bez wyznaczonego chodnika i na przejazdach masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym?
Tak/Nie

8. 3 pasy, tablica z informacją, że 2 można jechać prosto, a 3 najbardziej po lewej - skręcić w lewo, jedziemy po pasie najbardziej po prawej.
Czy musisz zmienić pas, żeby jechać prosto?
Tak/Nie

9. Gość na wózku inwalidzkim dojeżdża do krawędzi przejścia dla pieszych i zatrzymuje się.
Czy widząc niepełnosprawnego przy krawędzi masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa?
Tak/Nie

10. Gość cofa wychylając głowę przez okno, ale patrząc w lusterko boczne.
Czy kierowca poprawnie wykonuje manewr cofania?
Tak/Nie

Z podstawowych tyle pamiętam (dopiszę jak coś mi się przypomni).

1. Do kiedy należy prowadzić reanimację?
A. Do przyjazdu zespołu ratunkowego
B. Przez 15 minut.
C. Dopóki ciało utrzymuje ciepłotę.

2. Przewozisz na przyczepie lekkiej towar zabezpieczony urządzeniem. Jak zabezpieczysz urządzenie (i nie jestem pewny, czy chodzi o urządzenie do przypinania np. pas, czy o ten towar)
A. Zabezpieczysz przed rozluźnieniem.
B. Może zwisać.
C. coś w stylu nie będę zabezpieczał

3. Jak hamować mając samochód z ABS.
A. Wcisnąć hamulec do końca i trzymać podczas działania ABS.
B. Wcisnąć hamulec do końca i popuścić przy działaniu ABS.
C. Hamować pulsacyjnie.

4. O co musisz zadbać będąc kierowcą.
A. Wykonywanie okresowych przeglądów technicznych
B. Ubezpieczenie AC
C. Ubezpieczenie NNW

5. Kto ma obowiązek zapinania pasów.
A. Kobieta w widocznej ciąży.
B. Kierowca.
C. Pasażer z przeciwwskazaniami medycznymi.
Truly
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 23 lipca 2014, 20:37

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sunbysky » piątek 25 lipca 2014, 11:14

Dziś miałam egzamin teoretyczny zdany za pierwszym razem ;)) 68 pkt Pytania miałam w sumie niezbyt trudne. Ale nie dają mi spokoju dwa pytania. Mianowicie miałam znak A 3 pod nim tabliczka 1,4 km. Pytanie czy na wskazanym odcinku drogi znak będzie powtarzany. Dałam ze nie ale wydaje mi się ze jednak tak, bo to dość dłuuugi odcinek. Kolejne pytanie jadę nocą w terenie zabudowanym,droga dwupasmową. Jadze prawym chce wyprzedzić pojazd który czyści ulice(jest on na lewym pasie), ale on chce skręcić nagle na mój tor. Pytanie czy użyje sygnału dźwiękowego. Dałam ze nie bo sugerowałam się nocą i terenem zabudowanym. Ale teraz myślę, że jednak można bo to jest niebezpieczna sytuacja.Jeszcze jedno ABC najadłam się, mam mdłości jest mi źle. Co robię? Jadę powoli, popijam wodę. Jadę powoli żeby mi przeszło. Zatrzymuje się wywołuje wymioty, biorę węglan czegoś tam. Dałam to ostatnie ale bezsensu pytanie.
sunbysky
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 25 lipca 2014, 11:03

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez tomasz4567 » poniedziałek 28 lipca 2014, 11:42

Tioxxx1 napisał(a):
2)
Zdjęcie ( widać że samochód ktorym "jade" przed wzniesieniem na autostradzie zamierza wyprzedzic ciężarówke dwuczłonową ,było takze widac kilka samochodów za ciężarówka )
Zamierzasz zjechać z autostrady. Czy możesz wykonać manewr wyprzedzania pojazdu dwuczłonowego? ( jakos tak)
Tak
Nie

Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia

NIE

Witam.
Próbuje właśnie ukoić nerwy po oblanym egzaminie. W domu 74/74 prawie za każdym razem, a na egzaminie 65. Pomijam fakt, że nie powtórzyło się ani jedno pytanie z programu pwpw czy z innych stron z testami on-line.
Miałem to pytanie i dałem, że można wyprzedzać (bo jest kilka pasów w jednym kierunku jazdy) ale nie wiem czy było dobrze. Uzupełniając dodam jeszcze, że po prawej był znak informujący o zjeździe za 3 000 m. Ale to było pewnie dla zmyłki.
Mam jeszcze kilka zapamiętanych pytań, co doktórych nie mam pewności czy dałem dobre odpowiedzi.

Motocykl zaparkowany na prawym poboczu (obok lini przerywanej), po lewej stronie chodnik z oświetleniem ulicznym.
Pytanie: czy tak zaparkowany pojazd powinien mieć właczone światła? - dałem tak.

Policjant stojący bokiem i rękami na na wysokości pasa, skierowanymi przed siebie (w prawo z mojego pubktu widzenia).
Pytanie czy można wjechać na skrzyżowanie.

Czy układ ABS pozwala na:
Niedopuszczenie do zablokowania kół niezależenie od rodzaju nawierzchni.
Na ominięcie przeszkody bez konieczności zwolnienia hamulca. - dałem tak

Filmik - pojaz jadący drogą, po lewej przystanek tramwajowy z wyspą, oddzielony od drogi ogrodzeniem.
Pytanie: czy w tej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność? - dałem tak

Filmik - przejazd kolejowy z otwierającymi się zaporami.
Pytanie: czy po całkowitym podniesieniu zapór, należy, przed wjazdem na przejazd, upewnić się czy nie nadjeżdża pociąg? - dałem tak

Czy możesz prowadzić w czasie do godziny po ekstrakcji zęba ze znieczuleniem miejscowym.
Dałem tak.

Mógłby ktoś odnieść się do udzielonych przeze mnie odpowiedzi?
tomasz4567
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 28 lipca 2014, 11:27

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Aervenz » poniedziałek 28 lipca 2014, 14:40

Witam. Potrzebuję pilnej pomocy. Co do pytania http://i.imgur.com/Xx3rm4w.png poprawna odpowiedz to "Tak"? Sam zaznaczyłem że nie. Ktoś pomoże wyjaśnić o co chodzi czy może jest to błąd w aplikacji? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, w środę mam egzamin teoretyczny.
Pozdrawiam
Aervenz
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 28 lipca 2014, 14:35

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Marcin37 » poniedziałek 28 lipca 2014, 15:22

Witam.
Dzisiaj zdalem teorie za pierwszym razem 71/74. Pytania raczej latwe wylosowalem bo nie bylo roznych debilnych na jakie natrafialem podczas rozwiazywania testow(wedlug mojej opinii oczywiscie debilnych)
Chyba wylozylem sie na pytaniu, ze jade prawa strone, mam skrecic w lewo i pytanie czy powinienem w tym wypadku zjechac do srodka jezdni (dalem tak)a tam byly tory tramwajowe na srodku i wygladalo, ze jakbym zjechal to moglbym wymusic pierwszenstwo na tramwaju.
Tak mi sie wydaje bo reszta pytan byla bez zadnych dziwnych rzeczy.
Pare powtorzylo sie z forum i z testow jakie wczesniej robilem.
Z tego co zapamietalem to jade autostrada i na wyswietlaczu sa wykrzykniki, pytanie czy powinienem zachowac szczegolna ostroznosc. Dalem tak bo byly te wykrzykniki. Gdy dziecko sie zakrztusi jedzeniem co nalezy zrobic.Dalem, ze nalezy uderzyc w plecy i obrocic(podobne tu bylo opisane), cos takiego. Czy droga do ktorej dojezdzam to droga z pierwszenstwem przejazdu.
Znak teren zabudowany i jaka predkoscia moge tam jechac.Wiecej teraz nie kojarze.Znak ostrzegawczy z dzikim zwierzakiem i pytanie czy moge sie spodziewac dzikich zwierzat przebiegajacych przez jezdnie(dalem tutaj tak, byly jeszcze jakies 2 inne wersje.)Cos tam bylo czy zblizam sie do niebezpiecznego zakretu w prawo(byl znak z tym zakretem). Cos czy dziecko w wieku 10 lat moze siedziec na podstawce(dalem tak, jesli jest zapiete pasami)Czy po jakims tam narkotyku wyostrzy sie spostrzegawczosc albo cos takiego NIE. Nie pamietam teraz wiecej.
@Aervenz
Jest dobrze bo ten samochod skreca w lewo(lewy kierunek z tego co widze na tym obrazku no i samochod jedzie oczywiscie bo jakby stal to bys omijal) wiec mozesz go wyprzedzic z prawej.
Taka moja opinia.

@tomasz4567
Wedlug mnie to nie musi byc oswietlony motocykl. Jest oswietlenie uliczne.Jak jezdzisz w nocy to samochody stojace na miescie nie sa przeciez tez oswietlone.
Z tym policjantem to wedlug mnie nie mozna wjechac na skrzyzowanie.
Czy układ ABS pozwala na:
Niedopuszczenie do zablokowania kół niezależenie od rodzaju nawierzchni
Filmik - pojaz jadący drogą, po lewej przystanek tramwajowy z wyspą, oddzielony od drogi ogrodzeniem.
Pytanie: czy w tej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność? - dałem tak(to dobrze)
Filmik - przejazd kolejowy z otwierającymi się zaporami.
Pytanie: czy po całkowitym podniesieniu zapór, należy, przed wjazdem na przejazd, upewnić się czy nie nadjeżdża pociąg? - dałem tak(to dobrze)
Czy możesz prowadzić w czasie do godziny po ekstrakcji zęba ze znieczuleniem miejscowym.
Dałem tak.(Nie mozna, mozesz zaslabnac po czyms takim czy cos takiego. O tym nawet na teorii wykladowca mowil, ze jak chodzi do stomatologa to powinien stomatolog go poinformowac, ze nie powinien od razu po znieczeleniu prowadzic, a tego nie robi.)
Marcin37
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota 29 marca 2014, 11:32

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez tomasz4567 » poniedziałek 28 lipca 2014, 15:36

Marcin37 napisał(a):@tomasz4567
Wedlug mnie to nie musi byc oswietlony motocykl. Jest oswietlenie uliczne.Jak jezdzisz w nocy to samochody stojace na miescie nie sa przeciez tez oswietlone.
Z tym policjantem to wedlug mnie nie mozna wjechac na skrzyzowanie.
Czy układ ABS pozwala na:
Niedopuszczenie do zablokowania kół niezależenie od rodzaju nawierzchni
Filmik - pojaz jadący drogą, po lewej przystanek tramwajowy z wyspą, oddzielony od drogi ogrodzeniem.
Pytanie: czy w tej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność? - dałem tak(to dobrze)
Filmik - przejazd kolejowy z otwierającymi się zaporami.
Pytanie: czy po całkowitym podniesieniu zapór, należy, przed wjazdem na przejazd, upewnić się czy nie nadjeżdża pociąg? - dałem tak(to dobrze)
Czy możesz prowadzić w czasie do godziny po ekstrakcji zęba ze znieczuleniem miejscowym.
Dałem tak.(Nie mozna, mozesz zaslabnac po czyms takim czy cos takiego. O tym nawet na teorii wykladowca mowil, ze jak chodzi do stomatologa to powinien stomatolog go poinformowac, ze nie powinien od razu po znieczeleniu prowadzic, a tego nie robi.)

Dzięki za odpowiedź.
Dla mnie największym minusem nowych egzaminów jest to, że po oblaniu człowiek nie może dowiedzieć się gdzie popełnił błąd. Co mi z tego, że dostałem kartkę, skoro nie pamiętam kolejności pytań i nie jestem w stanie zidentyfikować tych ze złą odpowiedzią.
Z tym dentystą to nie wiedziałem. tu niestety wyszła wyższość wykładów nad e-learningiem. Niestety przy moim trybie pracy nie dało rady inaczej.
Co do policjanta, to nie udało mi się znaleźć nigdzie takiej pozycji jak na zdjęciu podczas egzaminu, gdzie policjant stał bokiem "do mnie" i oba ramiona przy tułowiu i przedramiona skierowane przed siebie czyli w moją prawą stronę.
tomasz4567
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 28 lipca 2014, 11:27

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Marcin37 » poniedziałek 28 lipca 2014, 16:02

Z tym policjantem to nie jestem pewny bo musialbym zobaczyc rysunek.Moze ktos potwierdzi, wiem, ze gdzies tez natrafilem na taki gdzie nigdzie nie moglem znalezc takiej pozycji w internecie, a w testach bylo, ze nie mozna.
Pytanie z zebem bylo tez w jakichs testach(PWPW?)

Jeszcze przypomnialy mi sie te pytania:
Jade lewym pasem i pytanie czy jesli jest prawy wolny to powinienem jechac prawym(byl pusty) TAK
Sciezka rowerowa, jedzie rowerzysta, ja skrecam w prawo, sa pasy, on przejezdza i pytanie czy powinienem go przepuscic.TAK.
Wchodza piesi na pasy i czy powinienem ich przepuscic.TAK.
Numer alarmowy. Poprawna odpowiedz 112. Byly jeszcza jakies 2 numery bez sensu.
Bylo tez. ze jechal motocykl z lewej i czy on ma pierwszenstwo. Mial bo byl na drodze z pierwszenstwem(tu chodzilo o te znaki gdzie na nich jest pokazany rzeczywisty przebieg drogi z pierwszenstwem przez skrzyzowanie i oprocz tego mialem uwaga na droge z pierwszenstwem)

Rzeczywiscie jest to duzy minus, ze nie mozna sie dowiedziec gdzie sie popelnilo blad. Sam bylem ciekawy mimo, ze zdalem gdzie zle odpowiedzialem ale nie bralem wydruku z egzaminu mimo,ze pare osob bralo bo i tak nic by mi z tego nie przyszlo.
Marcin37
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota 29 marca 2014, 11:32

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Piotrekx » wtorek 29 lipca 2014, 22:43

Dzisiaj zdane w WORD Dąbrowa Górnicza za pierwszym razem - z tych które zapamiętałem

1. Dochodzi starsza kobieta - czy mam zachować szczególną ostrożność
2. Tramwaj wyjeżdza z zajezdni - czy muszę ustąpić pierwszeństwa
3. Tramwaj jedzie po mojej prawej stronie i chce skręcić lewo, przede mną sygnalizator z zielonym światłem (bez strzałki kierunkowej) - pytanie czy muszę ustąpić mu pierwszeństwa
4. Autostrada - dozwolona prędkość
5. Luz jałowy na kierownicy - czym jest spowodowany
6. Samochód przede mną chce skręcić w lewo na skrzyżowaniu i stoi blisko środka jezdni, pytanie czy mogę ominąć go z prawej strony
7. Chyba dwa pytania o prędkość w terenie zabudowanym

Więcej nie pamiętam, w każdym razie tragedii nie było, całkiem prosty zestaw :)
Piotrekx
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 29 lipca 2014, 22:38

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez tomasz4567 » wtorek 29 lipca 2014, 23:42

Pytanie z testów.
Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie, dlaczego odpowiedź Nie, jest błędna?
Na kilku portalach z kursami on-line, taka postawa porównywana jest do strzałki kierunkowej w lewo. Czyli mogę traktować tę postawę policjanta jako zapewnienie kierującego, który chce skręcić w lewo, o możliwości bezpiecznego wykonania skrętu w lewo i jednocześnie nie zabraniającego jazdy w prawo lub prosto innym pojazdom nadjeżdżającym z kierunku, w którym spogląda policjant?
Załączniki
Test.JPG
Test.JPG (87.12 KiB) Przeglądane 5953 razy
tomasz4567
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 28 lipca 2014, 11:27

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez LiMonKa96 » czwartek 31 lipca 2014, 17:46

Cześć! Egzamin zdany dzisiaj w WORD Opole :D 73/74
Pamiętajcie, że w jadać w pogodną noc krętą drogą można używać świateł przeciwmgłowych przednich! :)
Dziękuję wszystkim, którzy publikują pytania na tym forum, sporo się przydało :)
Były pytania o: pijanego idącego poboczem drogi i czy można wyprzedzać (NIE),
tramwaj wyjeżdżający z zajezdni czy ma pierwszeństwo (NIE),
dużo pytań o pierwszeństwo na skrzyżowaniach równorzędnych i skrzyżowaniach ze znakami ustąp,
czy polecenia wydawane przez osobę kierującą ruchem są ważniejsze od świateł (TAK),
czy trzeba zachować szczególną ostrożność przejeżdżając przez przejazd kolejowy (TAK),
był znak strefa ograniczenia do 50 km/h i pytanie z jaka predkoscia mozesz jechać: a) 50 od zmierzchu do świtu b) 50 od switu do zmierzchu c) całą dobę (poprawna c) ,
maksymalna prędkość na autostradzie (140),
czy jeżeli droga (kilka pasów w jednym kierunku) jest pusta to trzeba jechac prawym pasem (TAK),
czy należy ustąpić pierwszeństwa pieszym (na filmiku wchodzą już na pasy) (TAK)

Jak sobie coś przypomnę to napiszę :) Powodzenia życzę wszystkim :) !
Aaa.. i jeszcze jedno.. nie spieszcie się (pośpiech jest w życiu potrzebny tylko do łapania pcheł) rozwiązujcie powolutku, uważnie czytając... kilku osobom, które zbyt nerwowo klikały przeskoczyło kilka pytań do przodu a wszyscy wiemy, że nie ma możliwości powrotu :)
Egzamin teoretyczny: 31.07
Egzamin praktyczny: 11.08
Odebrać prawko i ruszać w drogę!
LiMonKa96
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 31 lipca 2014, 17:31

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez nataliaburas » piątek 01 sierpnia 2014, 12:35

Aervenz napisał(a):Witam. Potrzebuję pilnej pomocy. Co do pytania http://i.imgur.com/Xx3rm4w.png poprawna odpowiedz to "Tak"? Sam zaznaczyłem że nie. Ktoś pomoże wyjaśnić o co chodzi czy może jest to błąd w aplikacji? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, w środę mam egzamin teoretyczny.
Pozdrawiam




Witam , samochód po prawej stronie się zatrzymał z tego co widać i możliwe jest wtedy ominięcie tego pojazdu
nataliaburas
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 01 sierpnia 2014, 12:29

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez chemiczny » piątek 01 sierpnia 2014, 18:43

Witam. Czy ktoś może jest w posiadaniu książki "Kierowca Doskonały" H. Próchniewicza w wersji on-line lub wie, gdzie takową można znaleźć/pobrać?
chemiczny
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 01 sierpnia 2014, 18:41

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Simplify » środa 06 sierpnia 2014, 18:18

Hej! Sama wiele nauczyłam się dzięki pytaniom z tej strony :) Za co wszystkim dziękuję! Więc postanowiłam sama podzielić się tym, co zapamiętałam z mojego egzaminu (dzisiaj zdany za drugim na maxa, pierwszy brakło 1 punktu).

1. Czy można cofać w tunelu?
2. Znak tunelu. Czy można za znakiem wysadzić pasażera?
3. Skrzyżowanie równorzędne, na przeciwko rower, my w lewo. Czy mamy pierszeństwo?
4. Znak autostrady. Czy można holować pojazd?
5. Noc, droga oświetlona. Czy można jechać na drogowych?
6. Droga kręta, oznaczona nawet znakiem, widoczoność dobra - czy można jechać na światłach przeciwmgłowych przednich?
7. Policjant bokiem, ale ręka wyprostowana zgięta do góry w naggarstku. Czy można wjechać na skrzżowanie?
8. Wybiega chłopiec za piłką na ulicę. Czy trzeba być przygotowanym na awaryjne hamowanie?
9. Rondo. Czy można wyprzedzać?
10. Ulica szeroka, po lewej brama, znak droga bez wyjazdu. Czy można zawrócić wykorzystując infrastrukturę (bramę) ?
11. wypadek, potrącony mężczyzna. Czy mozna odjechac zzakladajac, ze kierowca udzieli ofierze pomocy?
12. Skrzyzowanie ze swiatlami bezkolizyjne, czy mamy pierszenstwo skecajac w lewo?
13. Czy jest minimalna predkosc na autostradzie?
14. Czy przedmiot moze wystawac za pojazdem na 5 m?
15. Jak nalezy oznaczyc holowany samochód? (musi być trojkat po lewej stronie w samochodzie - taka byla odp najlepsza wg mnie)

Tyle pamietam, niestety tylko połowę, życzę Wam powodzenia! I sama dziękuję Wam za pomoc!
Simplify
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 06 sierpnia 2014, 18:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości