Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez andrewskoly » czwartek 30 lipca 2015, 13:38

Forum odkryłam niedawno.Ostatni egzamin niestety niezdany. :cry: Niemniej jednak pytania tutaj są bardzo przydatne i zamierzam z nich korzystać. :wink:
W ramach odwdzięczenia się, podrzucam Wam link do strony,gdzie pewien instruktor opublikował około 500 pytań (jeśli chodzi o te na kategorię B). Wszystkie te pytania wraz z odpowiedziami zebrane są w formie programu,który do złudzenia przypomina ten z płyty z kursu,czy też nawet sam system egzaminu zewnętrznego. Całość pochodzi z bazy MORD-u i PWPW. Poza "ściągą" można poczytać kilka ciekawych spostrzeżeń tego Pana na temat obecnych egzaminów. POLECAM! :thumb2:

LINK: http://poprawojazdy.pl/
andrewskoly
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 27 lipca 2015, 18:03

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Em1199 » czwartek 30 lipca 2015, 14:00

Najlepiej uczyć się z płytki PWPW :) To podstawa moim zdaniem, a przynajmniej w moim przypadku tak było. Przerobić wszystkie pytania po kolei, a później robić testy. Do tego bardzo pomocne są testy z interii jak i zalecam przerobić sobie pytania z ostatnio udstępnionej bazy pytań egzaminacyjnych. No i co.. polecam też ogólne przyswajanie informacji czy to z kodeksu czy innych źródeł, których jest pełno:) Dużo czytać i rozumieć. Ja osobiście przed egzaminem zajrzałam tutaj i poczytałam wpisy z ostatniego roku.
Polecam tak zrobić, klucz do sukcesu :spoko:
Em1199
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela 28 czerwca 2015, 19:00

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sprzedamksiazki » piątek 31 lipca 2015, 00:06

@Em1199, dziekuje Ci pieknie za odpowiedz! ja mam egzamin we wtorek i takiego stresa, ze glowa mala! Przerabiam pytanka wlasnie z tej plyty, z Liwony i z Image - mam nadzieje, ze podolam! Oczywiscie wszystko co zapamietam, napisze tutaj! :)
sprzedamksiazki
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 29 lipca 2015, 00:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Em1199 » piątek 31 lipca 2015, 00:16

sprzedamksiazki napisał(a):@Em1199, dziekuje Ci pieknie za odpowiedz! ja mam egzamin we wtorek i takiego stresa, ze glowa mala! Przerabiam pytanka wlasnie z tej plyty, z Liwony i z Image - mam nadzieje, ze podolam! Oczywiscie wszystko co zapamietam, napisze tutaj! :)

Proszę bardzo, jakieś pytania czy coś, polecam się na przyszłość;)
Wiesz, że przed egzaminem też nastawiłam się na to, że zapamiętam pytania i coś tutaj podam dalej, ale to taki stres, że o tym zapomniałam i pytań kompletnie nie potrafię sobie przypomnieć.. może zwyczajnie moja pamięć jest zbyt słaba, może;)
Powodzenia życzę w takim razie, już tak z wyprzedzeniem.
Em1199
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela 28 czerwca 2015, 19:00

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez twistet » piątek 31 lipca 2015, 10:59

Wczoraj zdawałem egzamin i udało się za pierwszym podejściem zaliczyć i teorię 100% i praktykę :)

Kilka pytań z mojej strony:

- samochód przed nami skręca w lewo, jest sporo miejsca i czy można go wyprzedzić z prawej - TAK
- czy na autostradzie jest ograniczenie prędkości - TAK 140 km/h
- ile możesz jechać w obszarze zabudowanym samochodem osobowym, którym holujesz inny samochód - 30 km/h
- jaki odstęp zachować gdy jedziesz w tunelu mającym 500m od poprzedzającego samochodu - 50m
- czy zabezpieczenie zepsutego samochodu na drodze ekspresowej przez włączenie świateł awaryjnych i ustawienie trójkąta w odległości 50 - 70m za samochodem jest prawidłowe - NIE bo trójkąt ma stać 100m za samochodem
- idzie nawalony gość przy lewej krawędzi jezdni i pytanie czy w takim przypadku powstrzymasz się od wyprzedzania samochodu jadącego przed tobą - TAK

Powodzenia :)
twistet
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek 03 marca 2015, 14:19

seria pytań

Postprzez sprzedamksiazki » poniedziałek 03 sierpnia 2015, 22:47

Egzamin już w środę, a ja niestety coraz wiecej watpliwosci! Prosze pieknie o potwierdzenie, czy dobrze mysle w tych pytankach

1. Czy ten znak zakazu umieszczony w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko jezdni, przy której jest ustawiony?
(ZDJECIE: http://www.mir.gov.pl/media/pj/media/IMG_4362org.jpg) TAK

2. Czy w przedstawionej sytuacji obowiązuje Cię zakaz zawracania od miejsca ustawienia znaku do najbliższego skrzyżowania włącznie? (ZDJECIE: http://www.mir.gov.pl/media/pj/media/1805D14MMorg.jpg) TAK

3. Czy w tej sytuacji należy pozostawić poszkodowanego z twarzą zanurzoną w wodzie, ponieważ zmiana pozycji może spowodować uraz kręgosłupa? (ZDJECIE: http://www.mir.gov.pl/media/pj/media/R_044org.jpg) NIE (wydaje mi sie ze przeciez najpierw trzeba sprawdzic, czy w ogole zyje, no nie?)

4. Czy w tej sytuacji masz obowiązek zmniejszyć prędkość pojazdu, gdy na drodze nie ma pieszych? (ZDJECIE: http://www.mir.gov.pl/media/pj/media/IMG_6730org.jpg) NIE (mozna, powinno sie, ale chyba obowiazku nie ma)

5. Czy w tej sytuacji droga z pierwszeństwem przejazdu kończy się na najbliższym skrzyżowaniu? (ZDJECIE: http://www.mir.gov.pl/media/pj/media/IMG_6730org.jpg) NIE

6. Czy w tej sytuacji masz obowiązek sygnalizować postój uszkodzonego zespołu pojazdów? http://www.mir.gov.pl/media/pj/media/IM ... aorgbm.jpg TAK

7. Czy w tej sytuacji, chcąc uniknąć sygnalizowania postoju uszkodzonego pojazdu, należy go usunąć z jezdni? http://www.mir.gov.pl/media/pj/media/IM ... zorgbm.jpg NIE (bo i tak jak usunie z jezdni to i tak tam obowiazuje zakaz postoju?)
sprzedamksiazki
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 29 lipca 2015, 00:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez malybialymis » wtorek 04 sierpnia 2015, 12:28

Dziś zdałam egzamin za pierwszym podejściem. :) Forum było dla mnie bardzo pomocne podczas nauki dlatego wrzucam kilka pytań z mojego zestawu, niestety nie wszystkie udało mi się zapamiętać.

1. Czy możesz wyprzedzić pojazd przed Tobą z prawej strony? (filmik, pojazd przed nami planuje skręcić na skrzyżowaniu w lewo) TAK
2. Jedziesz na wprost. Czy masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa motocykliście? (filmik, skrzyżowanie równorzędne, motocyklista dojeżdża do skrzyżowania z naszej prawej) TAK
3. Czy z pasa ruchu na którym obecnie się znajdujesz możesz skręcić w lewo? (na pasie strzałka pozioma na wprost) NIE
4. Czy na tym skrzyżowaniu możesz zawrócić? (filmik, zielone światło, znak zakaz skrętu w lewo) NIE
5. Jedziesz prosto, motocyklista z naprzeciwka skręca w lewo. Czy musisz udzielić mu pierwszeństwa? (filmik, skrzyżowanie z łamanym pierwszeństwem. Szerszą linią oznaczono drogę z której wyjeżdża motocyklista, węższą linią drogę z której wyjeżdzamy my) TAK
6. Czy możesz prowadzić pojazd następnego dnia rano, jeśli poprzedniego dnia spożyłeś znaczną ilość alkoholu? NIE
7. Czy na tym skrzyżowaniu możesz skręcić w prawo? (filmik, policjant kierujący ruchem na końcu filmu zmienia pozycję i ustawia się tyłem do nas z rozpostartymi na boki ramionami) NIE
8. Jaka prędkość maksymalna obowiązuje na drodze za tym znakiem? (droga ekspresowa dwujezdniowa) 100/120 KM/H/140
9. Co jest Twoim obowiązkiem jeżeli bierzesz udział w wypadku w którym są ranni? POZOSTAĆ NA MIEJSCU ZDARZENIA
10. Co powinieneś mieć przy sobie kierując samochodem osobowym z przyczepą lekką? Prawo jazdy kat. B1/DOWÓD REJESTRACYJNY SAMOCHODU I PRZYCZEPY/ nie pamiętam
11. Było jedno pytanie o jazdę nocą i światła samochodu jadące z przeciwka. Poprawna odpowiedź to, że światła pojazdu z przeciwka mogą nas chwilowo oślepić.
12. Co wpływa na długość drogi hamowania? CZAS REAKCJI KIEROWCY/masa pojazdu/masa pasażerów
13. Jak należy się zachować kiedy system ABS "wypycha" pedał hamulca do góry? Puścić pedał hamulca/Wciskać pedał hamulca do końca/nie pamietam


Powodzenia wszystkim zdającym!! :) :)
malybialymis
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 04 sierpnia 2015, 11:55

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Motocyklprawojazdy » sobota 08 sierpnia 2015, 15:50

Ostatnio nie zdalam teorii, brakło mi jednego punktu... Nurtuje mnie pewne pytanie, nie pamiętam go do końca, ale może ktoś z Was skojarzy... Na zdjęciu była droga, którą wyglądała jak wjazd na stacje benzynowa ale żadna stacja nie byla tam oznaczona... Przed wjazdem na drogę widniał znak strefa ruchu, zakaz postoju oraz zakaz zatrzymywania się. Pytanie brzmiało jakę jest ograniczenie prędkości na tej drodze. Jedna z odpowiedzi było 20 km/h (droga właśnie na taką 'wyglądała', ale nie było znaku strefy zamieszkania), druga odpowiedz to chyba jedna z tych standardowych 50 km/h od 6 do 23,a trzeciej odp nie pamiętam. Ktoś z was kojarzy to pytanie i zna może odpowiedz?
Pozdrawiam
Motocyklprawojazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 08 sierpnia 2015, 15:40

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Em1199 » sobota 08 sierpnia 2015, 19:28

Motocyklprawojazdy napisał(a):Ostatnio nie zdalam teorii, brakło mi jednego punktu... Nurtuje mnie pewne pytanie, nie pamiętam go do końca, ale może ktoś z Was skojarzy... Na zdjęciu była droga, którą wyglądała jak wjazd na stacje benzynowa ale żadna stacja nie byla tam oznaczona... Przed wjazdem na drogę widniał znak strefa ruchu, zakaz postoju oraz zakaz zatrzymywania się. Pytanie brzmiało jakę jest ograniczenie prędkości na tej drodze. Jedna z odpowiedzi było 20 km/h (droga właśnie na taką 'wyglądała', ale nie było znaku strefy zamieszkania), druga odpowiedz to chyba jedna z tych standardowych 50 km/h od 6 do 23,a trzeciej odp nie pamiętam. Ktoś z was kojarzy to pytanie i zna może odpowiedz?
Pozdrawiam

W strefie ruchu obowiązują przepisy ogólne czyli jeżeli to był dzień, prawdopodobnie obszar zabudowany to odpowiedź 50 km/h :)
Em1199
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela 28 czerwca 2015, 19:00

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Tomek_ » sobota 08 sierpnia 2015, 19:37

Pełną bazę oficjalnych pytań egzaminacyjnych z lipca 2015 wraz z odpowiedziami można pobrać na stronie: http://testy-na-prawo-jazdy.com.pl/
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez xPyskata » poniedziałek 10 sierpnia 2015, 15:20

Dzięki wielkie za ten temat ,gdyby nie on to nie wiem czy bym zdała :D
Pozdrawiam osoby z dzisiaj o 12 ,ktore zdawały test na Radarowej:-)
72/74
Hello giki
Avatar użytkownika
xPyskata
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 10 sierpnia 2015, 15:14
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Em1199 » wtorek 11 sierpnia 2015, 12:11

marekbo napisał(a):Może mi ktoś powiedzieć dlaczego moja odpowiedź jest zła?, Jadę na wprost mam znak D1, a pod nim znak A-21 i jadę na wprost, a tramwaj z naprzeciwka skręca w lewo, pytanie czy mam pierwszeństwo przed tramwajem, dałem "tak". Domyślam się że chodzi o zapis:

"jeśli tramwaj oraz pojazd znajdują się jednocześnie na drodze z pierwszeństwem przejazdu znak D-1 (pierwszeństwo przejazdu), to tramwaj ma pierwszeństwo niezależnie z której strony nadjedzą tramwaj (reguła prawej strony nie obowiązuje),"

skąd ma mieć pewność że tramwaj jest na również na drodze z pierwszeństwem?, po strzałkach na drodze?, czy po znaku A-21 pod znakiem D-1?. Moja odpowiedź jest zła to kierowałem się zapisem:

"jeśli tramwaj jest na drodze podporządkowanej znak A-7 (ustąp pierwszeństwa), to tramwaj ustępuje pierwszeństwa wszystkim pojazdom które znajdującym się na drodze z pierwszeństwem przejazdu oznakowanej znakiem D-1 tym samym stosuje się do znaków pierwszeństwa przejazdu"

Na filmie widzę tylko znaki z mojej strony.



Sam napisałeś, że tramwaj jedzie z naprzeciwka.. czyli jedziecie po tej samej drodze.. skoro Ty masz znak drogi z pierwszeństwem to on też... chyba, że byłaby pod tym znakiem tabliczka o innym przebiegu drogi z pierwszeństwem.. skoro nie ma to przebiega na prosto.. wszystko się zgadza :) Nie może być tak, że Ty masz znak pierwszeństwa, a Ci jadący z przeciwka znak ustąp pierwszeństwa czy jakiś inny.. No, a jak już wspomniałeś, skręcający tramwaj na drodze z pierwszeństwem jedzie pierwszy.
Pozdrawiam ^^
Em1199
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela 28 czerwca 2015, 19:00

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sorriso » wtorek 11 sierpnia 2015, 17:42

Witajcie. Ja właśnie rozpoczęłam przygodę z teorią. Niestety nie udało się zdać, ale trafiłam tutaj, więc dorzucę coś od siebie. U mnie były takie pytanka wczoraj:
1.Przy którym z podanych stężeń alkoholu we krwi zabronione jest kierowanie samochodem osobowym?
a) 0.2%..
b) 0,1%..
c) 0,05%..
2. Jadę jezdnią przy której ustawiony jest znak A-4 (niebezpieczne zakręty) a pod nim tabliczka T-3.
Czy można na tym odcinku używać przednich świateł przeciwmgłowych. tak/nie
3. Pozycja boczna ustalona jest dla pacjenta bezpieczna, ponieważ:
a) jest stabilna
b) zabezpiecza przed zachłyśnięciem
c) zapewnia drożność dróg oddechowych
4. Droga za znakiem A6d (wlot drogi jednokierunkowej)
Czy ten znak informuje Cię o wlocie drogi jednokierunkowej? tak/nie
5. Jadę jezdnią. Po chodniku idzie ojciec z dwójką dzieci- jedno trzyma za rękę, drugie w wózku.
Czy mogę zrezygnować z obserwacji dzieci przy jezdni? tak/nie
6. Wchodzi gościu na pasy.
Czy w tej sytuacji mam przepuścić pieszego? tak/nie
7. Jedzie przede mną samochód i wypada spod jego kół człowiek.
Czy uzasadnionym będzie sprawdzenie czy kierowca pojazdu poprzedzającego zaciągnął hamulec ręczny i wyłączyć silnik samochodu? tak/nie
8. Coś o ABS ale za nic nie pamiętam :( były dwa pytania na pewno.
9. Jadę i widzę że zapala się w ostatniej chwili żółte.
Czy w tej sytuacji mogę wjechać na skrzyżowanie, jeżeli wymagałoby to gwałtownego hamowania? tak/nie
10. Jadę na skrzyżowaniu (prawym pasem), mam zielone światło. Na lewym pasie jedzie samochód ciężarowy.
Czy mogę wyprzedzić na skrzyżowaniu jadący pojazd? tak/nie
11. Jaką prędkością można jechać na autostradzie?
:hmm:
12. Policjant stojący bokiem.
Czy mogę skręcić w prawo? tak/nie
13. Zakaz skrętu w lewo.
Czy mogę w tej sytuacji zawrócić? tak/nie
14. Monitor podzielony na dwie części. Widok przedniej szyby i lusterka (widać jak nadjeżdża samochód).
Czy w tej sytuacji należy ustąpić nadjeżdżającemu pojazdowi? tak/nie
15. Jadę prawym pasem ze znakami poziomymi P-9b.
Czy w tej sytuacji muszę zmienić pas? tak/nie
16. Prędkość w terenie zabudowanym.
17. Znak B-33 ograniczenie do 40 a pod nim tabliczka z motocyklem.
Jaka prędkość obowiązuję na tej drodze?
a) 50 km/h w godz. 5:00-23:00
b) 40 km/h w godz. 5:00-23:00
c) 40km/h w godz 23:00-5:00
Teraz mam pustkę w głowie. Ale dużo się powtarzało :)
sorriso
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 11 sierpnia 2015, 17:11

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kamil1997rok1 » wtorek 11 sierpnia 2015, 21:59

U mnie było pytania ze znakiem A-6c czy zbliżasz się do skrzyżowanie z drogą podporządkowaną jednokierunkową występującą po lewej stronie ?

Czego nie wolno robić podczas wypadku drogowego gdy są zabici
a)usunąć pojazdu z miejsca
b)przenieść ciała?
c)udzielić pierwszej pomocy? xd umarłym

czy masz pierwszeństwo przed tramwajem stojącym po lewej stronie
co jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu
A)Koło zapasowe (zaznaczyłem tą )
B)apteczka
C)gaśnica

Kiedy należy wyłączyć światłą przeciwmgielne
a) przy 20m widoczności
b)40m
C) powyżej 50 m widocznościa

to miałem i dałem na egz 0.025
Obrazek

dla tych co mieli

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jakieś podchwytliwe pytanie ,nie ma odp. że wszyscy pasażerowie
Obrazek

pierwszy raz robiłem Testy na prawo jazdy 2015 - pytania oficjalne z lipca 2015 i zabrakło 2 punktów ,a na egz. 4
tak to wykupiłem pytania na stronie prawo-jazdy-360.pl
tam to idzie bd dobrze ,bo pytania na pamięć nauczone ,ale też czasem zaskoczy
kamil1997rok1
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 11 sierpnia 2015, 21:15

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez xPyskata » piątek 14 sierpnia 2015, 18:23

kamil1997rok1 napisał(a):U mnie było pytania ze znakiem A-6c czy zbliżasz się do skrzyżowanie z drogą podporządkowaną jednokierunkową występującą po lewej stronie ?

Czego nie wolno robić podczas wypadku drogowego gdy są zabici
a)usunąć pojazdu z miejsca
b)przenieść ciała?
c)udzielić pierwszej pomocy? xd umarłym

czy masz pierwszeństwo przed tramwajem stojącym po lewej stronie
co jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu
A)Koło zapasowe (zaznaczyłem tą )
B)apteczka
C)gaśnica

Kiedy należy wyłączyć światłą przeciwmgielne
a) przy 20m widoczności
b)40m
C) powyżej 50 m widocznościa

to miałem i dałem na egz 0.025
Obrazek

dla tych co mieli

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jakieś podchwytliwe pytanie ,nie ma odp. że wszyscy pasażerowie
Obrazek

pierwszy raz robiłem Testy na prawo jazdy 2015 - pytania oficjalne z lipca 2015 i zabrakło 2 punktów ,a na egz. 4
tak to wykupiłem pytania na stronie prawo-jazdy-360.pl
tam to idzie bd dobrze ,bo pytania na pamięć nauczone ,ale też czasem zaskoczy


Jak można zaznaczyć ,ze koło zapasowe jest obowiązkowym wyposażeniem xD
Hello giki
Avatar użytkownika
xPyskata
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 10 sierpnia 2015, 15:14
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 48 gości