Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez ziaja » wtorek 02 czerwca 2015, 05:26

Stojąc autobusem na spadku drogi,do czego użyjesz hamulca ręcznego.
a)w celu zablokowania kół przed stoczeniem się
b)w celu spuszczenia nadmiaru sprężonego ciśnienia w układzie.
c)nie pamiętam
Odpowiedź B -dlaczego nie mam pojęcia do dziś co autor miał namyśli układając takie pytanie.

Był znak D-1 Droga z pierwszeństwem, czy jedziesz drogą podporządkowaną
Odp.nie

Znak A-10 czy możesz spodziewać się rogatek
nie

Po czym poznasz usterkę układu wspomagania
a)po zmniejszonej sile oporu na kierownicy
b)po utracie stateczności na drodze
c)po zwiększonej sile oporu na kierownicy
odp. C
ziaja
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 01 czerwca 2015, 16:11

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez logitech55 » sobota 06 czerwca 2015, 15:02

cranberrrie napisał(a):Zdane za pierwszym razem 25 maja, 74/74, WORD Tarnobrzeg :))))
Zestaw przedziwnie łatwy... Piszę te pytania, które zapamiętałam, bo wiadomo, że stres robi swoje :)

1. Zdjęcie, przed nami znak STOP i pytanie czy musimy się w takiej sytuacji obowiązkowo zatrzymać przed wjazdem na drogę z pierwszeństwem.
2. Filmik, skrzyżowanie równorzędne, ja skręcam w lewo, samochód z naprzeciwka jedzie na wprost i pytanie czy mam pierwszeństwo przed tym pojazdem.
3. Filmik, przejeżdżam przez skrzyżowanie z sygnalizacją S1, dla mnie pali się zielone światło. Z prawej nadjeżdża auto i pytanie czy muszę ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z prawej strony.
4. Czy od razu po zmianie pasa muszę wyłączyć kierunkowskaz?
5. Czy w tej sytuacji mogę wyprzedzić rowerzyste? + filmik, gdzie jadę za rowerzystą i widok z bocznego lustera, gdzie nagle zaczyna mnie wyprzedzać jadący za mną samochód :)
6. Czy musze ustapic pierwszeństwa rowerzyście? + zdjęcie, gdzie rowerzysta stoi przy przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerów, ale dla mnie jest sygnał zielony przy sygnalizacji S3 :)
7. Czy manewr, który wykonałeś to wyprzedzanie? + filmik, gdzie przedstawiono wymijanie
8. Czy znak ostrzega nas o drodze dwukierunkowej albo o zbliżaniu sie do takiej drogi (nie pamiętam dokładnie pytania) + zdjęcie ze znakiem ograniczenia prędkości do 40km/h i powyżej znak A20
9. Czy, dbając o własne bezpieczeństwo, wyciągnę kierowcę z samochodu? + filmik, gdzie widać samochód z którego unosi się dym
10. Z jaką prędkością holujemy samochód osobowy poza obszarem zabudowanym?
11. Z jaką prędkością holujemy samochód osobowy w obszarze zabudowanym?
12. Kiedy używamy łańcuchów przeciwpoślizgowych?
13. Jak prawidłowo powinno być ustawione lusterko wsteczne?
14. Jak prędkość wpływa na kąt widzenia czy coś takiego ;)
15. Czy zawsze musimy udzielić pomocy poszkodowanym w wypadku?
16. Czy mogę przejechać przez widoczny znak poziomy? linia pojedyncza ciągła na zdjęciu

W sumie tyle pamiętam, ale zestaw bardzo prosty, zastanawiałam się chyba tylko nad dwoma pytaniami, które mogły być bardziej podchwytliwe :) Robiłam testy, które dostałam na kursie z książką Próchniewicza, oczywiście przejrzałam trochę tego forum i jeszcze prawkobazapytan.pl czy jakoś tak :)


Czy na te zaznaczone pytania 4, 9, 15 to jest wszędzie odpowiedź tak?
logitech55
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 03 lutego 2015, 22:53

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez cranberrrie » poniedziałek 08 czerwca 2015, 12:57

@logitech55, w 4 i 9 odpowiedź tak, a co do 15 to było pytanie z serii ABC i prawidłowa była mniej więcej, że "tak, bo część czynności mogę wykonać sam", reszta proponowanych była zbyt absurdalna ;)
cranberrrie
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 31 maja 2015, 14:03

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez wszoku » środa 24 czerwca 2015, 09:46

Pytania z oficjalnej bazy zatwierdzonej przez ministra:

1 Czy szukając osób które mogły zostać ranne w wypadku drogowym masz obowiązek sprawdzić wszystkie przestrzenie rozbitego pojazdu łącznie z bagażnikiem ?

2 Który z czynników atmosferycznych ZMNIEJSZA możliwość wystąpienia poślizgu?
a gołoledź
b mżawka
c opady gradu

3 Jak należy zabezpieczyć poszkodowanego w wypadku drogowym który jest przytomny ale ma uraz głowy który krwawi?
a ułożyć płasko i założyć jałowy opatrunek na głowę
b ułożyć w pozycji półsiedzącej, założyć jałowy opatrunek z gazy i uspokoić
c ułożyć w pozycji leżącej na boku (bocznej ustalonej) bez opatrywania

Ktoś coś ?
wszoku
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 24 czerwca 2015, 09:36

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez black17 » środa 24 czerwca 2015, 18:56

Zdane 71/74 za pierwszym razem :) bardzo mi pomogły pytania z tego forum, dużo się powtórzyło.
Dwa pytania były jakieś dziwne i się wahałam - jedno z policjantem, który gestem pokazywał możliwość skrętu w lewo i pytanie czy muszę przepuścić pieszych (przejście przed skrzyżowaniem), drugie pytanie dotyczyło przejścia dla pieszych i sygnalizacji świetlnej, widzimy przed sobą przejście dla pieszych, a kawałek za nim sygnalizacja i światło zielone, pytanie - czy możemy w tej sytuacji wyprzedzić? - według mnie odp: nie

Powodzenia wszystkim zdającym i nie martwcie się na zapas, wystarczy się porządnie skupić :)
black17
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 24 czerwca 2015, 18:46

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Czahri » czwartek 25 czerwca 2015, 11:54

Heja, jestem świeżo po pierwszym egzaminku teoretycznym, na szczęście zdanym :spoko: 72/74
Podzielę się tym co zapamiętałam (niestety stres zrobił swoje i pamiętam niewiele, ale zawsze coś :) );

1. Znak A-32 (ze śnieżynką)- Czy za tym znakiem można spodziewać się gołoledzi? TAK

2. [Filmik] Poruszamy się drogą jednojezdniową dwukierunkową. Przed nami jedzie duży samochód, a z naprzeciwka w naszym kierunku poboczem idzie pijany pieszy. Czy w tym przypadku można wyprzedzić pojazd przed nami? NIE

3. [Filmik] Poruszamy się drogą z jednym pasem ruchu. Przed nami jedzie rowerzystka, jednak z lewej strony jest podwójna ciągła (nie ma dość odstępu by wyprzedzić). Czy można wyprzedzić rowerzystkę? NIE

4. Czy jest taki znak, który informuje nas o obustronnym zwężeniu jezdni? TAK

5. Dojeżdżamy do skrzyżowania, jedziemy pasem z następującymi znakami poziomymi; strzałki w lewo oraz w jednym miejscu narysowany rower ze strzałką do góry. Czy możemy się spodziewać że rowerzysta jadący tym pasem pojedzie na wprost? TAK

6. Znak A-11 (nierówna droga). Czy ten znak informuje nas o tym, że dojeżdżamy do progu zwalniającego? NIE

7. [Filmik] Dojeżdżamy do skrzyżowania. Chcemy skręcić w lewo, natomiast z lewej strony nadjeżdża motocyklista, który chce jechać na wprost. Czy mamy pierwszeństwo? (nie zauważyłam znaków w drodze do skrzyżowania, czyli jest to skrzyżowanie równorzędne). TAK

8. Znak B-43 (strefa ograniczonej prędkości). Czy znak ten obowiązuje do odwołania? TAK

9. Czy możemy zaparkować na chodniku jeżeli zostanie 1.5m dla pieszych? TAK

10. Skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Czy musimy stosować się do znaku STOP? NIE

11. Przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. W ostatniej chwili już na ich czerwonym kobieta wbiegła na pasy. Czy możemy ruszyć? NIE

12. Coś z narkotykami/ środkami odurzającymi. Czy nawet niewielka ilość ma wpływ na prowadzenie samochodu. TAK

13. Znak A-19 (boczny wiatr) Znak ten ostrzega przed:
a) Wiatrem mogącym występować z prawej i lewej strony.
b) Wiatrem mogącym występować z przodu i z tyłu.
c) ?

14. Jaka powinna być kolejność działań po wejściu do samochodu?
a) Zapinamy pasy, ustawiamy lusterka, ustawiamy fotel
b) Ustawiamy fotel, ustawiamy lusterka, zapinamy pasy
c) Ustawiamy lusterka, zapinamy pasy, ustawiamy fotel

15. Znajdujemy leżącego pieszego w trakcie zimy. Jest blady i siny, przemarznięty co powinniśmy zrobić?
a) Podać mu gorący napój
b) Podać mu alkohol
c) Wziąć do samochodu i ogrzewać

16. Ile może wystawać przewożony towar z samochodu?
a) 0.5 m
b) 2 m
c) 1.5 m

17. 2 pytania dotyczące dozwolonej prędkości na zabudowanym, w których godzinach, więc najlepiej pamiętać. Jedno z nich; W jakich godzinach na terenie zabudowanym dozwolona prędkość wynosi 60 km/h?
a) 23.00 - 5.00
b) 22.00 - 6.00
c) 5.00 - 23.00

18. Jak powinniśmy hamować samochodem z systemem ABS?
a) pulsacyjnie
b) ?
c) Wcisnąć maksymalnie pedał hamulca


To tyle co pamiętam :). Mam też radę dla was, by za bardzo się nie stresować. Ja rozwiązywałam wiele testów przed egzaminem i bałam się, że pytania będą jakieś z kosmosu, ale okazało się, że większość z pytań które miałam, były w tych testach. Polecam stronki; prawkobazapytan.pl i zdamyto.pl.
Avatar użytkownika
Czahri
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 25 czerwca 2015, 10:54
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez darkofangels » piątek 26 czerwca 2015, 01:28

Ja mialam pytanie o to co jest obowiązkowe w samochodzie-oczywiście gaśnica, było pytanie takie, przedemną stał samochód na przejeździe kolejowym, po lewej stronie zdjęcia można było zauważyć pociąg, przejazd był bez zapór a pytanie brzmialo tak czy trzeba sie zatrzymać, skręcam w drogę poprzeczną przez pasy jedzie rowerzysta i pytanie-czy można użyć sygnału dźwiekowego w celu ostrzeżenia- zdane za pierwszym, WORD Poznań
darkofangels
 

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez klond » niedziela 28 czerwca 2015, 18:19

Hej kochani, ja zdawałam już 2 razy. Nie wiem jakim cudem mi się to udało ale nie można powiedzieć że się do tego nie przyłożyłam, bo siedziałam i się uczyłam hardkorowo, ale to nieważne ;>

Miałam na egzaminie takie pytanie i nie jestem pewna co na nim zaznaczyć jeśli mi się trafi jeszcze raz:

Zdjęcie przedstawiające autostradę o dwóch pasach w naszym kierunku ruchu, jedziemy lewym pasem, prawym pasem jakiś czerwony samochód i znak 3000 metrów do zjazdu z autostrady.

Pytanie brzmiało: Czy wolno Ci wyprzedzić pojazd poruszający się obok, zanim zmienisz pas ruchu i zjedziesz z autostrady na najbliższym wyjeździe?

Anyone?
klond
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 28 czerwca 2015, 18:06

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Em1199 » niedziela 28 czerwca 2015, 19:08

Hej, ostatnio miałam egzamin teoretyczny i jedno pytanie, które nurtuje mnie do tej pory.
Otóż było zdjęcie, na zdjęciu znak ostrzegawczy (nie pamiętam jaki, może to były roboty drogowe, może przejazd kolejowy, kurcze, nie pamiętam;/), a pod nim znak ograniczenia prędkości do 70 km/h i pytanie brzmiało czy miejsce niebezpieczne znajduje się 150-300 m. od tego znaku? Dałam, że tak, a okazało się, że odpowiedź prawidłowa to nie.. ktoś jest mi to w stanie wytłumaczyć?
Em1199
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela 28 czerwca 2015, 19:00

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez nataszon » poniedziałek 29 czerwca 2015, 10:26

Em1199 napisał(a):Hej, ostatnio miałam egzamin teoretyczny i jedno pytanie, które nurtuje mnie do tej pory.
Otóż było zdjęcie, na zdjęciu znak ostrzegawczy (nie pamiętam jaki, może to były roboty drogowe, może przejazd kolejowy, kurcze, nie pamiętam;/), a pod nim znak ograniczenia prędkości do 70 km/h i pytanie brzmiało czy miejsce niebezpieczne znajduje się 150-300 m. od tego znaku? Dałam, że tak, a okazało się, że odpowiedź prawidłowa to nie.. ktoś jest mi to w stanie wytłumaczyć?




znak A-7 jest wyjątkiem i znajduje się niezależnie od dopuszczalnej prędkości nie więcej niż 50m od skrzyżowania,



ps.jutro mam teoretyczny, jak nie zapomne pytan to wrzuce ;)
nataszon
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 29 czerwca 2015, 10:24

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez klond » poniedziałek 29 czerwca 2015, 17:22

wszoku napisał(a):Pytania z oficjalnej bazy zatwierdzonej przez ministra:


3 Jak należy zabezpieczyć poszkodowanego w wypadku drogowym który jest przytomny ale ma uraz głowy który krwawi?
a ułożyć płasko i założyć jałowy opatrunek na głowę
b ułożyć w pozycji półsiedzącej, założyć jałowy opatrunek z gazy i uspokoić
c ułożyć w pozycji leżącej na boku (bocznej ustalonej) bez opatrywania

Ktoś coś ?


Jeśli o to chodzi to powinniśmy założyć opatrunek, ułożyć w pozycji półsiedzącej i uspokoić. Trochę się tego naszukałam bo sama trafiłam na to pytanie, jedyna podpowiedź jaką znalazłam to to, że powinniśmy taką osobę ułożyć w pozycji półleżącej, co chyba jest równoznaczne z półsiedzącą. Podobno dzięki temu zminimalizujemy ryzyko utraty przytomności. Informację znalazłam w którymś z poradników BHP

jednak ja dla mnie logika podpowiada żeby taką osobę unieruchomić w pozycji leżącej. Nie wiem jak dokładnie bym odpowiedziała, mam nadzieję że nie trafię na to pytanie.

A z tą gołoledzią, gradem i mżawką sama się zastanawiam. Niezłe jaja.
klond
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 28 czerwca 2015, 18:06

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez klond » poniedziałek 29 czerwca 2015, 17:25

Aha i jeszcze jedno mi się przypomniało, na którym się potknęłam:

W jakich warunkach można włączyć tylne światło przeciwmgłowe?
a. gdy widoczność WZROŚNIE do 30m
b.gdy widoczność WZROŚNIE do 40m
c. gdy widoczność WZROŚNIE do 50m.

Głupia się zastanawiałam nad tym "wzrośnie", jednak trzeba było się kierować instynktem i wybrać odp. c. Nie wiem czemu było tam użyte akurat to słowo ale uważajcie na nie ;)
klond
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 28 czerwca 2015, 18:06

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Em1199 » poniedziałek 29 czerwca 2015, 21:22

nataszon napisał(a):
Em1199 napisał(a):Hej, ostatnio miałam egzamin teoretyczny i jedno pytanie, które nurtuje mnie do tej pory.
Otóż było zdjęcie, na zdjęciu znak ostrzegawczy (nie pamiętam jaki, może to były roboty drogowe, może przejazd kolejowy, kurcze, nie pamiętam;/), a pod nim znak ograniczenia prędkości do 70 km/h i pytanie brzmiało czy miejsce niebezpieczne znajduje się 150-300 m. od tego znaku? Dałam, że tak, a okazało się, że odpowiedź prawidłowa to nie.. ktoś jest mi to w stanie wytłumaczyć?




znak A-7 jest wyjątkiem i znajduje się niezależnie od dopuszczalnej prędkości nie więcej niż 50m od skrzyżowania,



ps.jutro mam teoretyczny, jak nie zapomne pytan to wrzuce ;)



No właśnie to na pewno nie był znak A-7 bo o tym, że jest wyjątkiem wiem...
Powodzenia jutro;)
Em1199
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela 28 czerwca 2015, 19:00

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez klond » wtorek 30 czerwca 2015, 10:48

Em1199 napisał(a):
nataszon napisał(a):
Em1199 napisał(a):Hej, ostatnio miałam egzamin teoretyczny i jedno pytanie, które nurtuje mnie do tej pory.
Otóż było zdjęcie, na zdjęciu znak ostrzegawczy (nie pamiętam jaki, może to były roboty drogowe, może przejazd kolejowy, kurcze, nie pamiętam;/), a pod nim znak ograniczenia prędkości do 70 km/h i pytanie brzmiało czy miejsce niebezpieczne znajduje się 150-300 m. od tego znaku? Dałam, że tak, a okazało się, że odpowiedź prawidłowa to nie.. ktoś jest mi to w stanie wytłumaczyć?




znak A-7 jest wyjątkiem i znajduje się niezależnie od dopuszczalnej prędkości nie więcej niż 50m od skrzyżowania,



ps.jutro mam teoretyczny, jak nie zapomne pytan to wrzuce ;)



No właśnie to na pewno nie był znak A-7 bo o tym, że jest wyjątkiem wiem...
Powodzenia jutro;)


A może pod tym znakiem była tabliczka z odległością, np 100m?
klond
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 28 czerwca 2015, 18:06

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez klond » wtorek 30 czerwca 2015, 13:37

http://liwona.pl/osk/

Hej kochani! Wiem, że ostatnio spamuję tu postami ale jestem dzień przed 3 już egzaminem teoretycznym i wariuję. :)

Znalazłam coś takiego, sądzę że może się przydać ;) Pozdrawiam i powodzenia.

Trzymajcie jutro za mnie kciuki ;)
klond
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 28 czerwca 2015, 18:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości