Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Borys_q » środa 22 kwietnia 2015, 22:32

Prawdopodobnie obrazek też przykładowy.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez matus007 » niedziela 26 kwietnia 2015, 10:55

Siemka, egzamin mam we wtorek :help: .
1)-"Most", co jeszcze może być na egzaminie, ile cm ma rejestracja???? :thumb2:
matus007
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 05 lutego 2015, 19:49

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez swear18 » niedziela 26 kwietnia 2015, 18:25

Także mam we wtorek teorie :P Tablica ma wymiary 520 mm x 114 mm
swear18
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 26 kwietnia 2015, 18:25

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez swear18 » wtorek 28 kwietnia 2015, 11:09

67/74
Leży siny trzesączy sie człowiek co robie
A)podaje mu coś gorącego do pica
b) podaje alkohol
c) biore do samochodu ab go ogrzac -to zaznaczyłem nie jestem pewny czy dobrze
2/ czy mogę zawraca na autostradzie ?
3/wyglądało na drogę szybkiego ruchu po prawej był zjazd ale znak był na środku zakaz wjazdu i czy tam nie ma ruchu czy coś takiego
4/Kiedy wyłącza sie przeciwmgielne tylnie( nie wiedziałem dałem A)
a)30 m
b)40
c) 60 m
5/Stoi policjant na srodku bokiem do mnie i macha reką do siebie czy mogę wjechać na skrzyżowanie
6/Czy znak a-32 oznacza gołoledź
7/Koleś wystawia glowe za samochód czy własciwie cofa
8/idzie pijany człowiek po ulicy czy mam sie powtrzymać od wyprzedzania

Jakby ktoś mógł odpowiedzieć na te pytania byłbym wdzieczny, fakt dużo pytań mi sie trafiło z tej strony lub z testów których pobrałem
swear18
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 26 kwietnia 2015, 18:25

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez newcolor21 » środa 29 kwietnia 2015, 12:45

71\74
1. Zaznaczyłabym c (biorę do samochodu w celu ogrzania)
2. Nie
3. Nie
4.odp. 40 m - światła przeciwmgłowe przednie i tylne włącza się gdy widoczność spada poniżej 50 m, przednie na oznaczonej drodze krętej przy normalnej przejrzystości powietrza
5. Musiałabym zobaczyć jak to wygląda na filmiku
6. Tak
7.Nie
8.Tak
newcolor21
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek 08 stycznia 2015, 20:58

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez overs » poniedziałek 04 maja 2015, 19:12

Dzisiaj egzamin oblany :) zapamietane pytanie nad którymi sie wahałem, pomożecie ??

1. obrazek - wzniesienie , brak znaków poziomych i pionowych , brak linii oddzielajacych pasy. z prawej przy krawedzi rowerzysta badz motocyklista , czy mozna go wyprzedzic ?
2. obrazek - motor pozostawiony na linii przerywanej miedzy pasem a poboczem , droga dobrze oswietlona - czy obowiazkowe jest wlaczenie swiatel pozycyjnych itp......?
3. " czy w tej sytuacji , masz pierwszenstwo przed pieszymi" - strefa ruchu , piesi przed maską samochodu
4. wypadek , motoczyklista lezy z twarza w kaluzy, czy mozemy go z niej wyciągnac ( +- ) podejrzewajac ze ma uraz kregoslupa.
5. droga dwukierunkowa , posrodku tory tramwajowe , czy skrecajac w lewo , mamy obowiazek zjechac do srodka jezdni? ??

z pozostalych:
policjant twarza do nas , czy mozemy wjechac na skrzyzowanie / nie
tablica okreslajaca pierwszenstwo na drodze
70-80% pytan z bazy PWPW

ogolnie pytania proste , samemu zdziwko ze negatywnie.
overs
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 04 maja 2015, 19:00

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez payne » środa 06 maja 2015, 10:38

Witam,
Dzisiaj byłem na egzaminie, zdałem na 71/74 i przed egzaminem porobiłem trochę testów z PWPW i przeglądnąłem kilka stron tego forum, które również mi pomogło.Sprawdziłem również wszystko co nie wiedziałem w google.Poniżej lista pytań, które zapamiętałem i których tu nie widziałem.
1.Jedziemy prawym pasem, na którym są poziome białe znaki pokazujące skręt w prawo i przekreślone żółtymi, które były w lewo i pytanie czy można w prawo-oczywiście NIE, bo żółte zawsze mają pierwszeństwo przed białymi.
2.jak powinniśmy zmieniać biegi na prostym odcinku drogi
używając maksymalnie obroty silnika na każdym biegu
zmieniając niższy bieg w takim momencie,aby samochód nam się nie dusił i nie szarpał
jak na najniższych obrotach
3.(FILIMIK)My jedziemy prawym pasem, a lewym tramwaj, tramwaj już dojechał do świateł, a my dojeżdżamy do niego swoim pasem.Nie było żadnych przystanków po prawej stronie i pytanie czy musimy się zatrzymać przed ostatnim wagonem tramwaju-NIE
4.Chcesz jechać w lewo, a motocykl prosto, czy masz obowiązek przepuścić motocykliste.(Filmik) dojeżdżamy do skrzyżowania i właśnie nie zwróciłem uwagi na znaki po prawej stronie i przez to potem musiałem strzelać. Zaraz wyłoni się nam motocyklista po prawej stronie, jadący na wprost.Tutaj uwaga abyście uważnie oglądali od początku filmików bo to chyba był odrazu znak.
5.(Chyba zdjęcie bagażnika, lub dwóch aut zderzonych)Czy szukając ranne osoby podczas wypadku musimy przeglądnąć cały samochód łącznie z bagażnikem-TAK
6.Chyba było to pytanie, ale jeszcze napisze. Zdjęcie samochodu na drodze i tak lekko jest skręcony w prawo i pytanie co może być przyczyną, że samochód przy hamowaniu ściąga w prawa
działanie systemu ABS
nieszczelność w układzie hydrualicznym prawego hamulca(Nie bo ściąga nas w prawo czyli prawa musi bardziej hamować, aby nas w nią ściągało)
Nierównowmierna siła hamowania czy coś takiego,ale ta prawidłowa.
6.Jak przewozić dziecko poniżej 150 cm wzrostu na tylnym siedzieniu
na specjalnej podstawce
na kolanach
nie pamiętam trzeciej, ale pierwsza prawidłowa
7.Jedziemy drogą, prawym pasem, na końcu której jest odnóże w lewo i prawo, i droga przed nami jest taka w kształcie łuku od lewej do prawej, i po prawej jest znak pokazujący, że jedziemy drogą z pierwszeństwem i pod tym znak ukazujący tą drogę z pierwszeństwem taką grubszą linią w kształcie łuku i odnóże taką cienką kreską(naszą drogę) i pytanie czy znak pod drogą pierwszeństwem pokazuje przebieg drogi z pierwszeństwem-TAK
8.Jakiej prędkości nie możesz mieć w strefie zamieszkania
10
15
25
9.Czy powinieneś jadąc tą drogą z pierwszeństwem w razie tej nagłej sytuacji zatrzymać lub zwolnić pojazd.(Filmik jedziemy chyba drogą dwupasmową i dojeżdżając do takiego skrzyżowania, z prawej strony jedzie szybko samochód i się nie zatrzymuje, nawet trochę już wjechał jak się skończył filmik)-TAK
10.(Filmik jedziemy za rowerem, który jedzie po prawej stronie, na początku jest linia ciągła i przejeżdża ciężarówka,przeciwnym pasem, ale potem jest pusto na przeciwnym pasie i jest już linia przerywana, jest też lekki zakręt ale wydaję mi się, że odpowiedź powinna być tak, ja taką dałem, gdyż linia przerywana a przed sobą widzimy duży kawał drogi pusty).
Chyba tyle co tak w miarę dobrze pamiętam i co było według mnie takie trochę ciekawsze i niepowtarzające sie.Z tych pytań z forum to np było o maksymalną dozwoloną długość samochodu i przyczepki- 18,75 i jakie odstępy podczas korku w tunelu trzeba zachować-5m.Pewnie jakieś szczegóły mogłem pomieszać w tych pytaniach i popełnić błędy ortograficzne, ale ogólnie chodziło o taką treść .Powodzenia wszystkim.Tak dla pocieszenia jak zdawałem na A1 to zdawałem 3 razy a teraz na B za pierwszym.
payne
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 06 maja 2015, 10:00

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez matus007 » czwartek 07 maja 2015, 10:47

Siema. 8)
Te testy to porażka tydzień temu je miałem wynik 66,najprawdobniej wyłożyłem się na pytaniu z ta podstawką, pytania nie do końca poprawie sformułowane. :?:

Zamiast podstawki wybrałem "fotelik lub inne URZADZENIE" skąd miałem pewności ze w innych>> urządzeniach nie ma podstawki...szkoda gadać za tydzień podejdę drugi raz. :thumb2:
matus007
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 05 lutego 2015, 19:49

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sabrina23 » piątek 08 maja 2015, 18:12

Egzamin zaliczony za drugim razem,06.05.2015. Word ck,mniej stresująco jak pierwsza raza.Powiedziałabym ze testy nie są skomplikowane jeśli dobrze je zrozumiemy,oczywiście pomoc forumowiczów sprzydała się nie zaprzeczam.
1. Droga ze zmianą kierunku ....Tak
2. Czy przedstawiona droga jest drogą dwukierunkową...linia ciągła oddzielała pas ruchu...Tak
3. Gdzie powinna znajdowac sie gaśnica?pod siedzeniem z tyłu
4. Ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym jakie obowiązują....sprawa oczywista...
5. Na drodze czy mamy pierwszeństwo przez rowerzysta? Nie
6.Nr na pogotowanie 999 albo 112 awaryjny.
7. Na czym polega hamowanie ABS.
Zwrócić uwage na pytania o fotelik,podkładkę...
Większość pytan powtórzyła się z płytki ,obawiałam się gorszych pytań,ale poszło z górki,a teraz bd pod górkę.
Pozdrawiam i życze powodzenia na egzaminach
sabrina23
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 08 maja 2015, 17:57

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez przemek081994 » niedziela 10 maja 2015, 08:52

Witam, zdałem za pierwszym razem (69pkt.) w Word Bytom.
90% pytań, które mi się trafiły to pytania z płyty którą zakupiłem w szkole jazdy - ASGRAF EuroTEST 2014.
Pytanie które zapamiętałem, a prawdopodobnie nie ma go na płytce to:
Co się stanie z pojazdem bez tablicy rejestracyjnej?
a) Pojazd zostanie odholowany przez straż gminną lub policję na parking strzeżony.
b) Na właściciela zostanie nałożony mandat nawet jeśli pojazd był zaparkowany prawidłowo.
c) Zostanie zablokowane koło pojazdu.

Z tego co wyczytałem to odpowiedz A jest prawidłowa.
przemek081994
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 10 maja 2015, 08:40

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sabrina23 » poniedziałek 11 maja 2015, 11:02

Też właśnie spotkałam się z tym pytaniem,ale nie sprawiło mi ono trudnosci ze względu na przeczytana ksiażkę Próchniewicza...Prawidłowo A
sabrina23
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 08 maja 2015, 17:57

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kisiel1992 » piątek 15 maja 2015, 20:35

Ja miałem 67pkt
WORD SZCZECIN

Było pytanie o naklejanie naklejek z skrótem innych państw, np. DE, FR, IT
a) nie, jest to zabronione
b) tak, jeśli jest PL na tablicy rejestracyjnej
c) jakaś inna odpowiedź

PRAWIDŁOWA TO A

20go drugi termin
kisiel1992
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 15 maja 2015, 20:32

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez swear18 » piątek 15 maja 2015, 20:55

I tu Cie zaskoczę prawidłowa to B :)ja zdałem za drugim razem 72/74, jazdy sie jakoś boje że wrzuci mi błąd a ja nie będę wiedział co źle zrobiłem :/
swear18
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 26 kwietnia 2015, 18:25

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » piątek 15 maja 2015, 21:44

^^ Zaskoczyłeś. :mrgreen: Jakaś podstawa prawna dla tego B?
Bo dla A, to art. 60.1.4) PoRD.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez overs » piątek 15 maja 2015, 22:59

baza pytan z ministerstwa http://info-car.pl/bazapytan/Home/Question , mozecie ładnie podziekowac :D

moze stworzymy baze odp. na pytania ?? np. numer pytania - odpowiedz ?? wtedy w razie watpliwosci mozna sie czyms podeprzec :D
overs
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 04 maja 2015, 19:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości