Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez gustafa09 » piątek 13 czerwca 2014, 17:23

Tensor dzięki za odpowiedź, ale chyba pisałeś o skręcie, a tu chodziło o zakręt....
Egzamin zdany 74/74 zaskoczyło mnie kilka pytań m.in. był znak ostrzegawczy z dziką zwierzyną i pytanie czy ten znak ostrzega Cię o konsekwencjach spotkania z dziką zwierzyną. To jedyne pytanie które było niezbyt jasne, ale poprawna była odpowiedź tak (no co jak co ale na znaku nie masz przedstawione jakie będą konsekwencje spotkania z jeleniem- trzeba się zatstanowić co autor miał na myśli). Reszta pytań była logiczna, filmy przejrzyste, w lepszej jakości niż te na płytkach. Nie było żadnych w których "coś" może umknąć na początku filmiku....jak ktoś przerabia pytania z forum, przeczytał kodeks i książkę to się nie ma czego obawiać.
Chyba nie było tu tego pytania(albo mi umkneło): Czy musisz ustąpić pierszeństwa tramwajowi w sytuacji gdy jedziesz prosto a trawaj skręca w lewo(i przecina Twój pas) i film skrzyżowanie ze światłami. NIE musisz ustępować pierszeństwa bo to skrzyżowanie kierowane więc tramwaj przy skrecie musi ustąpić tym którzy jadą prosto.
Dziękuje wszystkim którzy zamieszczali tu pytania, i tym którzy rozwiali moje rozterki.
Pozdrawiam
gustafa09
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 23 maja 2014, 11:01

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez paatixx3 » sobota 21 czerwca 2014, 23:07

Spotkałam się na egzaminie z takim pytaniem:
Jadę sobie, przede mną rowerzysta, jestem na pasie takiej standardowej szerokosci, po lewej podwojna ciągła po prawej przerywana linia wyznacza pobocze. Rowerzysta jedzie blisko linii wyznaczającej pobocze, jednak po moim pasie. Nie wyprzedzam. Pytanie: Czy prawidłowo powstrzymałeś się od wyprzedzania?
Ja wzięłam nie, bo wydawało mi się że tamowałabym ruch, ale chyba było tak;/
paatixx3
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 08 kwietnia 2014, 22:48

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez dfsfsfs » wtorek 24 czerwca 2014, 19:33

zdane dzisiaj za pierwszym 72/74 :) bardzo mi pomogło to forum, wpisze co pamiętam :)

filmik jak zawracamy na końcu drogi (widoczna ślepa uliczka), wszedzie linie przerywane i pytanie czy dobrze zawrócił

zdjecie faceta ubranego w ciuchy robocze, pomarańczowe z lizakiem i czy masz obowiązek się zatrzymać

pytanie o układ ESP, definicja

dozwolona prędkość na autostradzie

ile czasu musisz trzymać unieruchomioną pomiędzy nogami głowę poszkodowanego (tam poprawna odpowiedź to bedzie do czasu aż ktoś nas zmieni, reszta była bez sensu)

filmik jak tramwaj wyjeżdża z pętli i czy ma pierwszeństwo

czy jak widzimy palący sie samochód to czy trzeba zadzwonić na straż pożarną :roll:

zdjecie jak stoimy na skrzyzowaniu, pala sie swiatla czerwone ale w prawo jest zielona strzałka i czy mozemy przejechać bez zatrzymywania

zdjecie policjanta kierujacego ruchem bokiem do nas, czerwone światło - czy mozemy wjechac na skrzyzowanie TAK

dużo pytań z serii czy użyjesz sygnału dźwiękowego

co ma wpływ na długość drogi hamowania

wiecej nie pamietam jak mi sie przypomni to dopisze :) powodzenia!!! :spoko:
dfsfsfs
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 24 czerwca 2014, 19:27

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez imipraline » środa 25 czerwca 2014, 11:23

Cześć,
miałam takie pytanie: 'Czy na tym moście można zawracać?' do tego obrazek, gdzie znajdujemy się na środku szerokiego brukowanego mostu, ale nigdzie nie widać tabliczki z napisem 'Most'.
Czy mogła być tutaj podpucha i trzeba było zaznaczyć 'TAK' (bo znaki nie informują mnie, że rzeczywiście mam do czynienia z mostem)?
imipraline
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 25 czerwca 2014, 11:16

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez nadine10 » czwartek 26 czerwca 2014, 14:20

Witam :) Pare dni temu zdawałam pierwszy raz na Radarowej. Niestety 65 punktów. Nie zdąrzyłam zaznaczyć jednej odp. i to zaważyło na wyniku egzaminu. Pytania na które udzieliłam złej odp. to: policjant jest zwrócony do mnie bokiem z wyciągniętymi do przodu obiema rękami i czy mogę wjechać na skrzyżowanie;prawidlowa odp. NIE. Czy mogę wyprzedzić z prawej pojazd(dwa pasy w jednym kierunku ale nie oznaczone) odp.NIE. Reszta pytań banalna. Dwa pyt.o ABS, hamowanie awaryjne,jak przewozić sypki towar,prędkość na autostradzie itp. Pytania miałam chyba najprostsze z możliwych,byłam strasznie zaskoczona :o Po egzaminie skorzystałm z konsultanta ,który objaśnił mi wszystkie błędne odpowiedzi. Moja rada: jak nie zdacie bierzcie wydruki i wyjaśniajcie,bo kolejnym razem możecie mieć te same pytania. Oczywiście dziękuję wszystkim wpisującym swoje pytania,bo dużo korzystałam z tego forum :D
Jutro mam kolejny egzamin i mam nadzieję,że nie będzie trudniejszy od poprzedniego.
nadine10
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 06 czerwca 2014, 14:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sylwek217335 » czwartek 26 czerwca 2014, 16:53

Czekaj którą z postaw miałaś ?http://www.suwalki.policja.gov.pl/?idkat=61 Bo chyba sobie źle jakoś to zobrazowałem :/
sylwek217335
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 19 kwietnia 2014, 21:13

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez nadine10 » czwartek 26 czerwca 2014, 18:37

Stał bokiem i tymi rękoma jakby zagradzał mi drogę.I teraz się zastanawiam czy w pyt. było czy mogę jechać prosto? Gość z WORDu tłumaczył,że ja nie mogę wjechać ale inni(z przeciwnego kierunku mogą skręcić).Nie do końca zrozumiałam o co chodziło ale wiem,że zrobiłam błąd. Szukałam tej postawy w rozporządzeniu i niby znalazłam ale nie wiele mi to dało :( Wyczytałam "zmiana dotychczasowego kierunku ruchu"(czy coś takiego) ale nic o tym jak mam się zachować. I w sumie to nie zgadzało sie z tym co mówił konsultant. Na pewno ta postawa policjanta nie należała do podstawowych,opisywanych w sieci. Zajrzyj do rozporządzenia może ty zrozumiesz.Policjant bokiem do twojego kierunku ruchu,ręce przed sobą złączone(stał bokiem w prawo).Jeżeli ktoś to rozumie,to proszę o wyjasnienie. Dzięki
nadine10
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 06 czerwca 2014, 14:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez imipraline » piątek 27 czerwca 2014, 10:19

@nadine10, zdawałam we wtorek tak samo jak Ty miałam 65 pkt i trafiło mi się to pytanie z policjantem (ręce wyciągnięte w prawo, prawda?).. jestem dość mocno przekonana, że w pytaniu chodziło o wjazd na skrzyżowanie, dlatego zupełnie nie rozumiem dlaczego trzeba zaznaczyć 'nie'...
imipraline
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 25 czerwca 2014, 11:16

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez nadine10 » piątek 27 czerwca 2014, 17:13

Na szczęście dzisiaj się udało,71 punktów. Pytania były dużo trudniejsze.Policjant oczywiście się pojawił,ale nie pamiętam jak stał,ale też się wahałam co zaznaczyć. Pytanie na które źle odpowiedzialam: znak droga kręta,ale dzień i piękna pogoda i czy mogę włączyć przeciwmgielne przednie. Zaznaczyłam tak. Pozostałe pyt: głębokość bierznika,ASR,ESP,kilka skrzyżowań. A wtedy z tym policjantem na 100% nie mogłam wjechać na skrzyżowanie.
nadine10
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 06 czerwca 2014, 14:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mmartaa » sobota 28 czerwca 2014, 21:19

Witam serdecznie :)
W piątek niestety nie zdalam egzaminu mialam 66pkt oto pytania co do ktorych mam watpliowsci i prosze o pomoc

1. Jest wypadek, droga jednojezdniowa widzimy z boku auto i poszkodowanego na drodze ale nie na srodku drogi z boku, poszkodowany podnosi sie i pytanie. Czy pomozesz poszkodowanemu wstac? tak/nie
Tu mialam watpliwosci bo z jednej strony moze lepiej zeby lezal, a ja zabepiecze miejsce wezwie pogotowie bo w koncu wstajac moze sobie tylko zaszkodzic. Z drugiej strony probuje wstac i jest na drodze wiec jakby cos jechalo to moze w niego wjechac przed zabezpieczeniem miejsca. Juz sama nie wiem. Co o tym myslicie?
2. Jestem na skrzyzowaniu, stoje na golwne znak skrzyzowania z podporzadkowana droga, na przeciwko auto- stoi tez na glownej. Czy zamierzajac skrecic w prawo, a auto z naprzeciwka w lewo ustepujesz temu z naprzeciwka? odpowiedzialam ze NIE bo nikt nikomu nie przecina toru jazdy ale tez mam watpliwosci.



Zapamietane pytania:
-jakiego koloru kontrolka zaswieci sie jesli bedziemy zmuszeni od razu zaprzestac jazdy
->czerwony-poprawna
->zoty
->zielony
-czy widzac znak- zakaz parkownia mozesz zatrzymac sie w tym miejscu na krocej niz 1 minute- TAK-poprawna
- zakaz wjazdu samochodow ciezarowych o masie mniejszej niz 3,5tony to ktory znak- tutaj mnie zmylilo ze ciezarowych i zaznaczylam znak zakazu z samochodem ciezarowym, a powinno byc z OSOBOWYM- to bylo za 2 pkt gdybym dobrze zaznaczylo to bym zdala, niestety
w poniedzialek kolejna proba mam nadzieje, ze sie uda :)
mmartaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 28 czerwca 2014, 21:06

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Buim » poniedziałek 30 czerwca 2014, 19:50

Ja zdawałam dzisiaj i trafiły mi się strasznie łatwe pytania: 74/74 ;) Nawet w domu ani razu nie miałam takiego wyniku :o
Było pytanie z policjantem (był bokiem i pyt czy możemy skręcić w lewo), było pytanie czy na autostradzie jest jakies ograniczenie prędkości, był ten filmik z człowiekiem wytaczającym się zza samochodu i pytanie czy musisz pozostać na miejscu zdarzenia, tramwaj wyjeżdżający z zajezdni i czy trzeba ustąpić, jak hamować z abs, prędkość poza terenem zabudowanym na jednojezdniowej, czy możesz zaparkować za znakiem z przekreśloną taksówką (dałam nie i było dobrze :shock: ) jaki odstęp od kolumny pieszych :wink:
Byłam bardzo zaskoczona, jeszcze tylko najgorsza część: praktyka :?


mmartaa ad.2 Przecież się przecinają tory jazdy, ty jedziesz w swoje prawo, a on w swoje lewo (czyli wjedzie w tą drogę co ty). Też miałam podobne pytanie i odpowiedź NIE jest dobra :)
Buim
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 27 czerwca 2014, 16:22

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez shopgirl » wtorek 01 lipca 2014, 16:41

Niedawno zdawałam egzamin. Niestety nie udało mi się. Uczyłam się z płyty "Kierowca doskonały" i miałam z niej tylko 3 pytania.

Miałam pytania:
1. o akumulator, co oznacza paląca się kontrolka
2. Znak F-20. Po jakim pasie lewym, prawym, możemy jechać za tym znakiem. Tego w ogóle nie wiedziałam.
3. Pytania odnośnie zachowania szczególnej ostrożności, pierwszeństwa itp.
4. Do kiedy prowadzimy resuscytację : do przyjazdu karetki, coś z ciepłotą ciała itp...
5. Co oznacza znak poziomy p-15

Tyle pamiętam, bo upłynelo trochę czasu ale w czwartek mam ponownie egzamin, wiec spiszę pytania.
shopgirl
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 01 lipca 2014, 16:20

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mniammniam » wtorek 01 lipca 2014, 18:35

zdany 73/74, wieczor przed przegladalam pytania umieszczone tutaj - dziekuje
pytania:
-jak się ustawisz do pokonania łuku w lewo mając 90km/h, przy której krawędzi
-idzie pijany na poboczu czy zareagujesz
-ida dzieci chodnikiem czy zachowasz szczegolna ostroznosc
-strefa zamieszkania ile mozna jechac
-chcesz wyprzedzic czy mozesz. filmik linia przerywana,ale w lusterku widac jak ktos zaczal wyprzedzac
- co musisz miec jezdzac - prawo jazdy
-skrzyzowanie rownorzedne czy masz pierwszenstwo przed pojazdem z prawej
-rondo z ustap pierwszenstwa czy ustepujesz temu z lewej
-ile dmc moze miec przyczepka - nieprzekraczajace dmc samochodu
-jakie jest ograniczenie na autostradzie
-znak 2 niebezpieczne zakrety, czy pierwszy z nich jest w lewo
-policjant bokiem podnosi reke czy mozesz wjechac
-kiedy pasy sa zle zapiete - skrecone
-czerwona kontrolka od akumulatora - zle sie laduje, rozladowany czy uszkodzony
- czy mozna zmienic swiatla - halogenowe na ksenonowe
mniammniam
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 01 lipca 2014, 18:23

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sylwek217335 » środa 02 lipca 2014, 00:25

Ma ktoś gdzieś jakoś dobrze i przejrzyście wytłumaczone polecenia policjanta na skrzyżowaniu ?
Bokiem-jedz,przodem lub tyłem-stój.Ale tu znowu widze jakies wyjątki że jak bokiem to i tak nie zawsze się jedzie :)...
sylwek217335
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 19 kwietnia 2014, 21:13

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez QazalkotlBasia » środa 02 lipca 2014, 09:23

Wczoraj w Word odlewnicza,oblane drugi raz.
Zapamiętane pytania:
1) Jaki będzie następny sygnał nadany przez policjanta i czy będziesz mógł wjechac na skrzyżowanie? (policjant stoi tyłem z podniesiona do góry prawą ręką ) odp TAK
2) Jedziesz z prędkością 90km/h,zaczyna się zakręt (łuk) w lewo. Przy której krawędzi będziesz jechac?
a przy prawej
b na środku jezdni przekraczając nieznacznie linię osi
c nie pamietam
Prawidłowa A
3) Dojeżdżamy do sygnalizatora z bezkolizyjnym w lewo,lewym pasem,zielone światło. Czy musisz zatrzymac się przed sygnalizatorem? NIE
4) Pytanie który znak dotyczy wjazdu z przyczepą lekką? B3,B5 ...
5) Układ ulic w kształcie litery T. Skręcasz w lewo,na przeciwko po lewej widac małe dzieci. I pytanie: Czy możesz przejechac bez zatrzymania przed dziecmi wchodzącymi na ulicę? NIE
6) Jedziesz drogą wewnętrzna,jakis bazar. Chcesz jechac na wprost,na kolejna wewnetrzna.Przecinasz glowną. Z lewej nadjeżdża samochód. I pytanie: Czy ustąpisz pierwszeństwa pojazdowi z lewej? TAK
7) Znak autostrada. Czy na tej ulicy można zawracac? NIE
8 ) Jesteś na moście,taki zwykły,brukowany,nie ma żadnych znaków. Czy możesz się zatrzymac i wysadzic pasażera? NIE
9)Czy możesz wjechac na zwężenie ulic,jeśli nie zmusi to pojazdu z naprzeciwka do zatrzymania? znak B31. TAK
10) Czy możesz uZyc sygnału dźwiękowego w tej sytuacji? Jedziesz drogą z pierwszeństwem,z bocznej osiedlowej ulicy wyjeżdża pędzące auto przecinając nam tor jazdy. TAK
11) Czy musisz zachowac szczególną uwagę przejeżdżając obok przystanku tramwajowego ? Na sygnalizatorze zielone,po lewej przystanek, stoi tramwaj,przystanek ogrodzony,czerwone dla pieszych... TAK

Na razie więcej nie pamiętam.
Szczerze mówiąc to mam dosyc tych egzaminów z pytaniami typu : co autor miał na myśli ! Strasznie denerwujące. I bądź tez jasnowidzem i powiedz co się stanie za chwilę. Masakra. Ogarniają mnie wątpliwości czy w ogóle można ten egzamin zdac.
QazalkotlBasia
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 02 lipca 2014, 08:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 84 gości