Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez solletico » niedziela 15 marca 2015, 11:49

1.(Video- idzie pijany po lewej stronie jezdni, po prawej przede mną jedzie samochód.) Czy w tej sytuacji powstrzymasz się od wyprzedzania?- TAK
2. Tramwaj wyjeżdża z zajezdni, czy ma pierwszeństwo?-NIE
3.Na terenie zabudowanym dobrze oświetlonym, czy można używać świateł drogowych?-NIE
4.Znak ze śnieżką (A.35)- może występować gołoledź
5.Koleś wyjeżdża z parkingu, cofając wychyla głowę zza szyby- czy postąpił właściwie?- NIE
6.Czy można cofać na drodze jednokierunkowej?-TAK
7.Holowanie pojazdu na terenie zabudowanym- 30km/h
8.W co musi być wyposażony samochód holowany?-trójkąt odblaskowy i światła
9.Droga ekspresowa dwupasmowa- 100km/h
10.Czy liście na drodze wydłużają drogę hamowania-TAK
11.Skrzyżowanie i coś czy można zawracać-TAK
12.Pytanie o układ dróg podporządkowanych (T-6b)
13.Znak zmiany kierunku ruchu (208-b)
14.Koleś wychodzi z samochodu zostawiając kluczyki w stacyjce- czy postąpił właściwie?- NIE
15.Coś o przewożeniu dziecka na przednim siedzeniu do 12 lat.
16.Gdy na przejeździe kolejowym nastąpi unieruchomienie pojazdu-niezwłocznie go usunąć
17. Skrzyżowanie, rowerzysta na przeciw mnie skręca w lewo i ja też, kto ma pierwszeństwo?
18.Skrzyżowanie, motocyklista na przeciw mnie skręca w prawo i ja też, kto ma pierwszeństwo?
19.Lusterko wewnętrzne- obejmuje tylna szybę i przestrzeń za samochodem.
20.Zmęczony śpiący w samochodzie kierowca i coś tam... Czy dłuższa jazda poprawia koncentrację (swobodę jazdy)
21. W czasie mgły co trzeba obserwować, prawe pobocze drogi czy biały pas na środku jezdni?
22.W czasie gwałtownego hamowania co trzeba najpierw użyć?- sprzęgło + hamulec (chyba)
23.Film, chce wyprzedzić samochód przede mną, w pewnym momencie samochód ten włącza prawy kierunkowskaz, czy mogę kontynuować wyprzedzanie?-NIE
24.Coś z policjantem na skrzyżowaniu
25.Coś o zespole pojazdów
26.Odległość znaku od miejsca niebezpiecznego- 100km
27.Autobus w zatoczce, my będziemy go mijać, czy musimy zachować ostrożność?
28. Prędkość na autostradzie-140km/h
29.Czy zmianę pasa ruchu, przy końcu pasa (strzałki naprowadzające) trzeba sygnalizować
30.Co trzeba posiadać jadąc samochodem z przyczepą?
31. Coś o ranie przedramienia
32. Pytanie o lekach

Word Włocławek
solletico
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 15 marca 2015, 11:14

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez pasqudek » niedziela 15 marca 2015, 12:47

Pyt 19 mylące.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez BarbaraM » poniedziałek 16 marca 2015, 21:31

To forum naprawdę przydało mi się przed egzaminem - piątek trzynastego, marzec Radarowa,zdane za pierwszym podejściem. Pomyślałam, że skoro mi pomogło to ja również wrzucę pytania, na które trafiłam :)

1. Jak należy przewozić niemowlaka (w specjalnym, ochronnym foteliku dla niemowląt)
2. Czy widząc pijanego powstrzymasz się od wyprzedzania pojazdu przed Tobą (filmik, tak)
3. Czy masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni? (nie)
4. Jaką odległość od pojazdu musisz zachować stojąc w korku w tunelu (co najmniej 5 metrów)
5. Czy za znakiem D-9 (autostrada) można jechać z maksymalną prędkością 120km/h? (nie)
6. Czy aby kontynuować jazdę na wprost musisz zmienić pas ruchu (filmik)
7. Z jaką prędkością możesz jechać z przyczepką poza terenem zabudowanym?
8. Z jaką prędkością możesz holować samochód w terenie zabudowanym?
9. Jakiej kategorii prawo jazdy musisz posiadać żeby prowadzić czterokołowiec inny niż lekki? (B1)
10. Czy ścieżka rowerowa jest częścią drogi?
11. Czy należy słuchać komend policjanta jeżeli są one niezgodne ze znakami pionowymi?
12. Biorąc udział w wypadku, w którym są ranni lub zabici masz obowiązek
a) odtworzyć przebieg wydarzeń
b) znaleźć sprawcę
c) pozostać na miejscu zdarzenia
13. W wypadku są ranni, co robisz? (pozostaję na miejscu, wzywam policję i karetkę)
14. Czy znak A-32 oznacza, że należy spodziewać się gołoledzi?
15. Czy znak A11 (nierówna droga) ostrzega nas o progach zwalniających?
16. Czy ze wzrostem prędkości pole widzenia się zawęża?
17. Z jaką prędkością NIE możesz poruszać się w strefie zamieszkania?
18. Jak powinien być ustawiony zagłówek (górna część na czubka wysokości głowy)
19. Film- noc, teren zabudowany, oświetlony - czy możesz w takiej sytuacji użyć świateł drogowych?
20. Czy na skrzyżowaniu musisz ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z prawej strony (na początku filmu kiepsko widoczny znak oznaczający, że nasza droga to droga z pierwszeństwem)
21. Jak powinieneś wjeżdzać w kałużę?
a) przyspieszyć
b) powoli zwalniać
c) ostro hamować
22. FIlmik - piłka wypada na ulicę, za nią wybiega dziecko: czy należy w tym momencie się zatrzymać?
23. Jak sprawdzisz czy poszkodowany oddycha?
24. Czy znak uwaga jelenie informuje nas o konsekwencjach?
25. Czy możesz zawrócić na najbliższym skrzyżowaniu (filmik, światła z możliwością zawracania)
26. Czy możesz bezpiecznie zjechać z ronda (filmik)
27. Czy musisz ustąpić pierwszeństwa pojazdowi wyjeżdzającemi z posesji?
28. Co musisz widzieć w lusterkach zewnętrznych?
29. Czy kierowca prawidłowo obserwuje drogę za pojazdem? (filmik)
30. Jak należy parkować w tym miejscu (znak oznaczający parkowanie prostopadłe czterema kołami na chodniku)
31. Czy w przypadku awarii stojąc NIE na jezdni jesteś zobowiązany włączyć światła awaryjne?
32. Czy znakiem, na którym są strzałki do przodu i napis 100metrów jesteś informowany przez ile metrów będą utrudnienia na drodze?
BarbaraM
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 14 marca 2015, 16:51

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez bryteks111 » poniedziałek 16 marca 2015, 21:54

Teoria zdana , wszystkie pytania są umieszczone tutaj albo są podobne. Polecam płytę Imagine - dużo tych samych lub podobnych pytań miałem na egzaminie
bryteks111
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 06 stycznia 2015, 16:14

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez evileve87 » środa 18 marca 2015, 11:00

wiekszosc pytan ktore mialam powtarza sie na tym forum, wiec napisze ktorych tutaj nie widzialam,moze komus sie przyda:-)
1. zdjecie drogi na ktorej jest ustawiony znak d5 (moja droga to ta ze strzalka biala) z naprzeciwka auto ktore juz wjechalo na droge oznaczona czerwona strzalka i pytanie: czy musisz przed wjechaniem za ten znak upewnic sie ze masz wystarczajaco miejsca aby przejechac?-ja dalam ze TAK
2. stoisz na torach, masz niesprawne auto, wiesz ze nie uda ci sie usunac pojazdu, czy nawet jesli jest to niemozliwe bedziesz probowal ostrzec kierowce pociagu? ja dalam ze NIE
3.skrzyzowanie,swiatlo zielone, policjant stojacy bokiem do mnie-czy mozesz wjechac na skrzyzowanie? dalam ze TAK
4.jaka jest max długość zespołu pojazdów (samochód + przyczepa campingowa) - 18,75 m
5. teren zabudowany znak ograniczenie predkosci do 70, i nie wiem czemu ale strasznie glupio sformuowane pytanie:jedziesz samochodem osobowym w obszarze zabudowanym o masie calkowitej nie przekraczajacej 2,5 (tak,2,5), jaka jest predkosc z ktora mozesz prowadzic auto?
a)70 km
b)50 km w godz 5-23
c)i nie pamietam co (zaznaczylam b)

mam nadzieje ze komus pomoglam.dodam ze zdalam 71/74:-)
evileve87
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 18 marca 2015, 10:39

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez GregoryAlone » czwartek 19 marca 2015, 20:44

evileve87, 5. A

W przypadku pojazdów pow. 3,5 t poprawną odpowiedzią było by B. lub C jeśli " 50 przez całą dobę "
Kat B - 2007 - za 1 | Kat C - 2015 - za 1 | Kat C+E - 2015 - za 2 | KW - 2015 - za 1 :)
GregoryAlone
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek 09 lutego 2015, 19:14

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez gemmell » piątek 27 marca 2015, 22:08

70/74 WORD ŁÓDŹ
z pytań nic mnie nie zaskoczyło. Uważna lektura 10 ostatnich stron tego forum + od 6 dni robienie od 3 do 5 testów dziennie i analiza błędów (sprawdzanie w podręczniku). Miałem za soba już jedno nieudane podjeście w październiku, ale tam poszedłem z biegu, bardziej z ciekawości jak to wygląda, po zrobieniu max 10 (może 3 zdałem)
Także nawet teraz się obawialem czy to wystarczy. Oczywiście tutaj "wewnętrzną" zdawalność miałem tak 8/10.
Życze powodzenia!
dziękuję że jest to forum i dziękuję wszystkim, ktorzy się dzielą wiedzą.
gemmell
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 27 marca 2015, 21:53

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Naaku » piątek 03 kwietnia 2015, 16:25

69/74
Witam , chciałbym wam bardzo podziękować za wasze odpowiedzi .Bardzo wiele powtórzyło się ;)


1.Jesteś w terenie zabudowanym czy możesz użyć sygnału dziękowego aby poinformować samochód o niebezpieczeństwie?.
(samochód z lewej nagle wyjechał nam przed samochód ,wyglądało to na skrzyżowanie)

(tego do teraz sam nie wiem ,więc nie podpowiem)

2.Do czego służą światła przeciwmgłowe tylnie
-zastępują pozycyjne
-aby było widać samochód z oddali
-(coś tam ,nie pamiętam)

3.Jak powinieneś wjeżdzać w kałużę?
-gwałtownie zahamować
-stopniowo zahamować
-przyśpieszyć

4.Był znak autostrada ,ale dalej było widać znak A-32(gołoledź) i pytanie czy znak ten informuje o gołoledźi?

5.W wypadku są ranni, co robisz?
-pozostaję na miejscu,
-wzywam policję i karetkę
-Oddalam się od miejsca kolizji

6.Czy możesz zawrócić na najbliższym skrzyżowaniu (filmik, światła z możliwością zawracania)

7.Czy na tych światłach możesz zawrócić ?(S-3)

8.(filmik)Jedziesz za Dostawczakiem masz linie przerywana czy możesz w tej chwili wyprzedzić (coś takiego)
Ale gdy filmik się kończy z naprzeciwka jedzie tir (OGLĄDAJCIE DO KOŃCA)


9.Biorąc udział w wypadku, w którym są ranni lub zabici masz obowiązek
a) odtworzyć przebieg wydarzeń
b) znaleźć sprawcę
c) pozostać na miejscu zdarzenia

10.W co musi być wyposażony samochód?(jeśli byłby trójkąt ,to oczywiście go zaznaczcie)
-koło zapasowe
-gaśnicę
-apteczkę

11.Czy pieszy ma w tym miejscu pierwszeństwo?(Strefa Zamieszkania)
-Tak
-Nie

12.Czy dziecko w wieku przedszkolnym może być przewożone na przednim siedzeniu na specialnej podkładce?
-Tak
-Nie (Tylko powyżej 12lat)(Ta podkładka miesza tylko w głowie)

13.Kiedy można jechać z prędkością 60km/h(Teren Zabudowany)
- 5.00 - 23.00
- 23.00- 5.00
- cały czas
-
Jeśli sobie coś jeszcze przypomnę edytuje post ;)
Naaku
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 03 kwietnia 2015, 14:43

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez paulinkal89 » poniedziałek 06 kwietnia 2015, 18:07

Napewno trzeba porządnie wczytać sie w ksiażkę która dostaje sie w OSK,same rozwiązywanie testów nie wystarczy:) Miałam kilka pytań dotyczacych max predkosci w poszczególnych miejscach np.strefa zamieszkania,droga ekspresowa max predkosc samochodu osobowego z przyczepą na autostradzie,holujac pojazd na terenie zabudowanym.kilka pytań o zachowanie szczególnej ostrożności.max.długość ładunku jaka moze wystawać poza obrys auta,stan po użyciu alkoholu,był obrazek na którym pan wystawia głowę za szybę i sprawdza czy moze wyjechać samochodem i pytanie do tego czy robi to odpowiednio (odp.NIE) pytania o światła bezkoloizyjne i czy mozna na nich zawracać(nie było strzalki w dól tylko w ledwo ) pytania o pierwszeństwo przejazdu na skrzyzowaniach :)
paulinkal89
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 06 kwietnia 2015, 17:58

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez tisu » środa 08 kwietnia 2015, 18:19

Teoria zaliczona za pierwszym razem 73 punkty na 74, korzystałem z płytki PWPW niebieskiej

pytania które udało mi się zapamiętać

1.Film : tramwaj wyjeżdża z zajezdni , Czy musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi ?

Nie

2.Film : jezdnia dwu pasmowa , noc , latarnie włączone , Czy powinieneś mieć włączone światła mijania

tak

3.Film , pełno ludzi na pasach , przechodzą : Czy powinieneś ustąpić pierwszeństwa

tak

4.Znak zakaz skrętu w lewo , Czy możesz skręcić na skrzyżowaniu w lewo

nie

5.sygnalizator strzałka w lewo , zielona , czy możesz zawrócić

nie

6.prędkość z przyczepą na drodze ekspresowej

80 km/h

7.w którym dokumencie określona jest liczba osób którą możesz przewozic w samochodzie

dowód rejestracyjny

8. Zapory kolejowe podniesione do polowy , czy możesz ruszyć , jeżeli podnoszenie zapor nie zostalo ukonczone

nie

9.film : jedziesz za tramwajem , tramwaj się zatrzymuje przy przystanku , wychodza z tramwaju ludzie , czy musisz sie zatrzymac

tak

10 . w czym przewozic noworodka

tu nie pamietam odpowiedzi , byly jakies trzy odpowiedzi

pozdrowienia i powodzenia na egzaminach
tisu
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 19:19

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez TheStig » czwartek 09 kwietnia 2015, 20:44

WORD Ciechanów
Oprócz klasycznych pytań o ograniczenia prędkości, proste skrzyżowania itp. miałem 2 takie oto wątpliwe perełki:
1. Dziecko w wieku przedszkolnym, czy można wozić na przednim siedzeniu inaczej niż w foteliku:
a) nie
b) tylko na kolanach dorosłego
c) można na specjalnym siedzisku
/ dlaczego dla mnie to perełka? - po 1 nie wiem ile lat ma dziecko w wieku przedszkolnym bo nie jest to informacja dla mnie istotna, bo mnie to nie obchodzi (powinni podać wiek i tyle), po 2 nie wiadomo czy mówiąc o specjalnym siedzisku mają też na myśli zapięte pasy, choć mój instruktor twierdzi, że do 12 rż NA PRZEDNIM SIEDZENIU można TYLKO w foteliku.
2. Zdjęcie: prosta droga, wzniesienie ze szczytem oddalonym ze 150-200m od nas ( w każdym razie dość daleko), dość szeroka jednia, ewidentnie dwukierunkowa, bez pasów ruchu. Przed nami rowerzysta jadący blisko prawej krawędzi, nic nie jedzie z przeciwka. Miejsca tyle, że spokojnie zachowując 1 m odstępu nie wiedziemy na przeciwległy pas. Pytanie, czy można go wyprzedzić ...jak na mój gust nie było to klasyczne pytanie o to czy możemy wyprzedzać przed szczytem wzniesienia, tylko takie na dwoje babka wróżyła, co miał autor na myśli, bo naprawdę szczyt wzniesienia był daleko i widoczność drogi do manewru była wystarczająca.

Zdałem straciwszy parę punktów, prawdopodobnie na którymś z tych pytań (oba za 3 punkty) a straciłem łącznie 5.
Powodzenia.
TheStig
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 09 kwietnia 2015, 20:30

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez jaro1 » piątek 10 kwietnia 2015, 01:26

. Dziecko w wieku przedszkolnym, czy można wozić na przednim siedzeniu inaczej niż w foteliku:

Na przednim siedzeniu dziecko w wieku do 12 lat tylko w foteliku może być przewożone. Jakieś inne akcesoria, podkładki tylko na tylnym siedzeniu. Jeśli w aucie są poduszki powietrzne to na przednim siedzeniu dodatkowo fotelik musi być usytuowany przodem do tych poduszek, jeśli poduszek nie ma to wtedy fotelik może być zamocowany tyłem do kierunku jazdy.
jaro1
 
Posty: 30
Dołączył(a): środa 01 kwietnia 2015, 17:47

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Zapalony » środa 22 kwietnia 2015, 22:03

74. Czy można zatrzymać samochód pod wiaduktem, jeżeli nie zostało to zabronione przez znaki?

Obrazek

Na jednej ze stron tego tematu osoba majaca 74/74(!) napisala, ze TAK

Tymczasem cytat ze strony http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... Id,1390899

"Parkowanie pod wiaduktem - nie wolno
Utwardzona powierzchnia pod wiaduktem mogłaby służyć jako parking. Trzeba jednak pamiętać, że przepisy zabraniają zatrzymywania się i parkowania na pasie między jezdniami oraz powierzchniach wyłączonych. Do takich właśnie miejsc zalicza się powierzchnia pod wiaduktem."

Wie ktos o co tutaj chodzi?
Zapalony
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa 22 kwietnia 2015, 16:48

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Borys_q » środa 22 kwietnia 2015, 22:20

Pytają tylko o zatrzymywanie pod wiaduktem, nie szukaj tam żadnych dodatkowych treści, pytają tylko o wiadukty. Jakby chcieli rozmawiać o powierzchni wyłączonej lub o pasie miedzy jezdniami to by o to zapytali.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Zapalony » środa 22 kwietnia 2015, 22:26

Czyli mozna sie zatrzymac pod wiaduktem w tym pytaniu? No ale w ktorym miejscu, bo nie bardzo sobie to wyobrazam?
Zapalony
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa 22 kwietnia 2015, 16:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości