Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Policjant na skrzyżowaniu - pytanie egz.

Postprzez streck » środa 17 lutego 2016, 00:30

Przeczytałem kilka źródeł o policjantach na skrzyżowaniu i z żadnego z nich nie mogę wywnioskować 100% pewności na co pozwalają gesty policjanta.

Mam takie pytanie egzaminacyjne:

Pytanie: Czy taka postawa policjanta oznacza, że masz prawo skręcić w prawo?
Wideo : link (mam nadzieje że działa)
Poprawna odp. wg portalosk TAK.

Tutaj z tego co widzę policjant pozwala na skręt w lewo, więc nie rozumiem na jakiej podstawie mogę skręcić w prawo.
streck
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 17 lutego 2016, 00:13

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Karolina1994 » niedziela 21 lutego 2016, 16:46

Tak może skrecić w prawo, gdy policjant stoi do nas bokiem to znaczy że ruch jest dla nas otwarty, i możemy jechać, a gest który wykonuje policjant to że możemy jechać i jedziemy przed nim, czyli jak skręcamy w lewo to nie objeżdżamy policjanta tylko skręcamy przed nim, w prawo i prosto również możemy jechać
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez streck » sobota 27 lutego 2016, 20:19

mam pytanie również z policjantem:

Pyt: "Czy widoczny sygnał zabrania Ci wjazdu na skrzyżowanie?".
Obrazek: Policjant stoi bokiem z rękami wyciągniętymi do przodu.
Wg tej strony prawidłowa odp. to TAK.

Byłbym wdzięczny, jeśliby ktoś wytłumaczył, bo niby policjant stoi bokiem, a jednak nie można.
streck
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 17 lutego 2016, 00:13

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez KotKotKot » wtorek 01 marca 2016, 22:57

Bardzo przydały mi się wszelkie fora z pytaniami. Dzisiaj za pierwszym razem teoria 74/74 WORD Katowice.
Pytania, które pamiętam
-czy zażywanie narkotyków może pomóc w ocenie sytuacji na drodze NIE
-Filmik droga dwujezdniowa dwa pasy ruchu, przejście dla pieszych. Samochód na prawym pasie zatrzymał się aby przepuścić pieszych, czy musze się też zatrzymać? TAK
-Czy muszę ustąpić pierwszeństwa tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni? NIE
-znak obszar zabudowany, poniżej znak ograniczenie prędkości do 60km/h. Ile mogę jechać za znakiem ZAKAZU? 60km/h całą dobę
-takie samo pytanie jak wyżej ale ze znakiem z nazwą miejscowości.
-Czym mogą skutkować zepsute amortyzatory? Zmniejszenie przyczepności kół i skuteczności hamowania
-Włączam się do ruchu z pobocza, czy muszę udzielić pierwszeństwa pojazdowi widocznemu w lusterku? TAK
-Chcę zmienić pas ze środkowego na lewy czy mam pierwszeństwo przed pojazdami jadącymi tym pasem?NIE
-Filmik ludzie wysiadają z tramwaju, czy muszę poczekać aż ludzie bezpiecznie dotrą do chodnika zanim ruszę?TAK
-Ile osób mogę przewozić pojazdem? Tyle ile jest wpisanych w dowód rejestracyjny
-Zdjęcie czerwone światło na sygnalizatorze, strzałka warunkowa się NIE świeci. Czy mogę rozpocząć jazdę jeśli nie utrudnię ruchu pieszym i pojazdom?NIE
-Co może pogarszać ostrość widzenia? Wypity alkohol
-Filmik. Jadę drogą podporządkowaną (pierwszeństwo łamane) czy muszę udzielić pierwszeństwa pojazdom na drodze z pierwszeństwem. TAK
-Znak śliska nawierzchnia, czy mogę spodziewać się gołoledzi? TAK
-Znak strefa zamieszkania. Czy za tym znakiem mogę zaparkować na chodniku nie utrudniając ruchu pieszym? NIE (tylko na wyznaczonym miejscu)
Atmosfera była "normalna" jak na takie urzędowe warunki, nie nastawiajcie się źle...nie polecam słuchać panikujących dziewcząt albo przechwalających się chłopaczków, tylko do ostatniej chwili czytać pytania czy notatki, bo nigdy nie wiadomo czy to Wam się nie trafi w pierwszym pytaniu :)
Powodzonka :D
KotKotKot
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 01 marca 2016, 22:27

Sprawdzanie bagażnika

Postprzez 1kinga1 » piątek 04 marca 2016, 19:45

Witam,
jaka jest prawidłowa odpowiedź w tym pytaniu: Czy szukając osób które mogły zostać ranne w wypadku drogowym masz obowiązek sprawdzić wszystkie przestrzenie rozbitego pojazdu, łącznie z bagażnikiem?

Według mnie tak, ale na mojej płytce jest odpowiedź, ze nie
1kinga1
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 04 marca 2016, 19:41

Re: Sprawdzanie bagażnika

Postprzez Damian95 » wtorek 08 marca 2016, 23:34

1kinga1 napisał(a):Witam,
jaka jest prawidłowa odpowiedź w tym pytaniu: Czy szukając osób które mogły zostać ranne w wypadku drogowym masz obowiązek sprawdzić wszystkie przestrzenie rozbitego pojazdu, łącznie z bagażnikiem?

Według mnie tak, ale na mojej płytce jest odpowiedź, ze nie
Odpowiedź prawidłowa to tak. Możliwe że nie korzystasz z testow grupy image. A właśnie w wordach mają licencję na te programy. Dziś zdawałem teorię i właśnie zauważyłem iż graficznie są identyczne jak z grupy image.
Damian95
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 13 lutego 2016, 16:37

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez agatag2908 » czwartek 31 marca 2016, 00:00

Ja zapamiętałam ze swojego egzaminu pytanie o tramwaj wyjeżdżający z zajezdni. Czy mam pierwszeństwo przed tramwajem wyjeżdżającym z zajezdni. Odpowiedź prawidłowa to TAK.
Oprócz tego miałam pytanie o pierwszeństwo na rondzie. Czy mam pierwszeństwo przed pojazdem jadącym z lewej strony? Odpowiedź prawidłowa to NIE. (Rondo ze znakiem ustąp pierwszeństwa było).
Pytanie o minimalne zużycie bieżnika. Odpowiedź prawidłowa to 1,6mm
Było też pytanie z policjantem stojącym bokiem, czy mogę wjechać na skrzyżowanie. Odpowiedź TAK
Więcej pytań nie pamiętam, o dziwo nie miałam żadnego pytania z pierwszej pomocy. Raczej syngalizacja świetlna, znaki i dużo pytań o pierwszeństwo.
29.03.2016 Egzamin Teoretyczny l podejście POZYTYWNY
21.04.2016, 9.05.2016, 25.05.2016 Egzamin Praktyczny (3 podejścia) NEGATYWNY
17.06.2016 Egzamin praktyczny IV podejście POZYTYWNY !!!!! WRESZCIE :)
agatag2908
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota 13 lutego 2016, 01:34

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez agatag2908 » czwartek 31 marca 2016, 00:05

Aha było jeszcze pytanie, zdjęcie wjazd na autostradę oraz znak "śnieżynka" i pytanie Czy za tym znakiem możesz spodziewać się gołoledzi. Odpowiedź TAK.
29.03.2016 Egzamin Teoretyczny l podejście POZYTYWNY
21.04.2016, 9.05.2016, 25.05.2016 Egzamin Praktyczny (3 podejścia) NEGATYWNY
17.06.2016 Egzamin praktyczny IV podejście POZYTYWNY !!!!! WRESZCIE :)
agatag2908
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota 13 lutego 2016, 01:34

Manewr cofania

Postprzez koni21 » czwartek 31 marca 2016, 23:05

Mam pytanie, dlaczego odpowiedz na pytanie zadane na obrazu brzmi "tak".



http://pokazywarka.pl/08emfu/
koni21
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 31 marca 2016, 23:01

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Karolina1994 » sobota 02 kwietnia 2016, 06:36

@koni21 Zabrania się cofania pojazdem w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie lub drodze ekspresowej, a na jednokierunkowej można.
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez agatag2908 » wtorek 05 kwietnia 2016, 22:02

Są parkingi na przy jednokierunkowych ulicach i tam można wycofywać . Taki przykład dla zrozumienia pytania, bo też z tym pytaniem miałam problem.
29.03.2016 Egzamin Teoretyczny l podejście POZYTYWNY
21.04.2016, 9.05.2016, 25.05.2016 Egzamin Praktyczny (3 podejścia) NEGATYWNY
17.06.2016 Egzamin praktyczny IV podejście POZYTYWNY !!!!! WRESZCIE :)
agatag2908
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota 13 lutego 2016, 01:34

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez 1kinga1 » sobota 23 kwietnia 2016, 11:39

Witam,
mam pewne wątpliwości odnośnie dwóch pytań (zdjęcia w załączniku). Czy zaznaczone odpowiedzi są na pewno poprawne? W tym pierwszym zdjęciu chyba chodzi o linię ciągłą, tak?
Załączniki
DSC_1017.jpg
DSC_1016.jpg
1kinga1
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 04 marca 2016, 19:41

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sakwa0728 » piątek 06 maja 2016, 07:11

1kinga1 napisał(a):Witam,
mam pewne wątpliwości odnośnie dwóch pytań (zdjęcia w załączniku). Czy zaznaczone odpowiedzi są na pewno poprawne? W tym pierwszym zdjęciu chyba chodzi o linię ciągłą, tak?



Zdjęcie pierwsze;
Chodzi o znaki zakazu pionowe (na słupie) dotyczą one nie tylko rowerzystów ale i samochodów osobowych (ograniczenie do 70) jak i pieszych więc prawidłowa odp: NIE

Zdjęcie drugie:
Znak zakazu wyprzedzania samochodów osobowych (pionowy) więc rowerzystę możemy wyprzedzić pod warunkiem ,że zachowamy odstęp 1m i nie najedziemy na linie ciągłą. Zatem odp: NIE


Za kilka godzin mam teorie ogólnie zero stresu i tylko jakiś pośpiech może mi przeszkodzić w zdaniu tak myślę. Czytajcie kodeks, rozwiązujcie testy na komputerze i powinno być git. Jak zdam to się pochwale wynikiem.
Powodzenia
Egzamin teoretyczny 06.05.2016 podejście 1 wynik: 73/74 POZYTYWNY
Egzamin praktyczny 17.05.2016 podejście 1 wynik: POZYTYWNY
sakwa0728
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 06 maja 2016, 06:54

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mariool24 » piątek 01 lipca 2016, 15:46

Mam takie pytanie. Czy mogę jechać prosty kiedy jestem w takiej sytuacji:
Przed światłami znajdują się dwa pasy, prawy do skrętu w prawo, a lewy do skrętu w lewo. Przy czym na lewym pasie występuje również strzałka prosto a pod nią jest namalowany rower. Oznacza to, że rowerem można skręcić w lewo i jechać prosto czy tylko prosto? Samochodem tylko w lewo, zgadza się?
mariool24
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 15 czerwca 2016, 18:36

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez cyfra5 » czwartek 14 lipca 2016, 17:29

mariool24 napisał(a):Mam takie pytanie. Czy mogę jechać prosty kiedy jestem w takiej sytuacji:
Przed światłami znajdują się dwa pasy, prawy do skrętu w prawo, a lewy do skrętu w lewo. Przy czym na lewym pasie występuje również strzałka prosto a pod nią jest namalowany rower. Oznacza to, że rowerem można skręcić w lewo i jechać prosto czy tylko prosto? Samochodem tylko w lewo, zgadza się?

tak. strzałka prosto (pewnie jest "krótsza" niż zazwyczaj) odnosi się tylko do rowerów
cyfra5
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 14 lipca 2016, 17:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości