Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kruszynka » czwartek 22 października 2015, 16:03

Hej:)
Miałam dziś teoretyczny egzamin na prawo jazdy .
Zdałam za pierwszym- 71/74:)
wszystkich pytań nie pamiętam, tylko niektóre:
- jedziemy, nakaz jazdy w prawo i pytanie, czy za tym znakiem możemy pojechać w lewo.
-jak powinny być umieszczone światła- asymetrycznie
- maks dozwolona prędkość na drodze ekspresowej jednojezdniowej-100km
-czy możemy przewozić przedszkolaka na kolanach dorosłego z przodu
-maks dozwolona prędkość na autostradzie
-czego nie wolno robić gdy uczestniczymy w wypadku w ktorym są zabici-usunąć pojazdu
-czy mamy obowiązek przepuścić tramwaj wyjezdzajacy z zajezdni
-sygnalizacja swietlna, znak strzalki bezkolizyjej i strzalki w dol, zielony. pyta. czy mozna zawrocic
- jak musimy hamować w samochodzie wyposazonym w ABS-maks wcisnac.
więcej nie pamiętam:)
życzę wszystkim powodzenia!! :*
kruszynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 22 października 2015, 15:31

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Karolina1994 » poniedziałek 26 października 2015, 19:46

flafii97 napisał(a):dzisiaj zdawałam pierwszy raz, niestety nie udało się , zabrakło punktu. Dręczy mnie jedno pytanie z policjantem stojącym bokiem do nas, który pokazywał w lewą stronę. Odnalazłam je, brzmiało ono: Czy w przedstawionej sytuacji masz prawo skręcić w prawo? Znalazłam również inne, jedyna różnica pomiędzy nimi było: Czy w przedstawionej sytuacji wolno skręcić w prawo? zastanawia mnie różnica pomiędzy masz prawo a wolno, ktoś coś? :D

A tu zdjęcia :D
http://zapodaj.net/6071aea6f90e0.jpg.html

http://zapodaj.net/09400bb6e23c1.jpg.html


Ucze się z tego programu i jedno pytanie mnie nurtuje z niego mniej więcej chodzi w nim o to czy po dopalaczach poprawia się sprawność kierowania pojazdami czy cos takiego, i prawidłowa to tak :wow: wtf :roll: A oczywiscie z tym policjantem co napisałeś to tak można skręcić w prawo :)
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez gosiencja » czwartek 29 października 2015, 16:11

Zdane 74/74 , forum mi pomogło, dzięki wielkie!

Zapamiętane:
1. Pytanie o ESP( dba o niwelowanie poślizgów auta w czasie pokonywania łuków)
2. Pytanie o prędkość na autostradzie z przyczepką- 80
3.Filmik-zbliżam się do pasów, pieszy przy pasach, czy należy zachować szczególną ostrożność?
4. Jadę drogą, znak B-26, zakaz wyprzedzania przez sam. ciężarowe, czy mogą wyprzedzić samochodem ciężarowym o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony? Tak
5. Filmik- dojeżdżam do skrzyżowania, znaki ustąp i nakaz jazdy w prawo, po prawej stronie jedzie żółty tramwaj na wprost, czy mam obowiązek ustąpić mu pierwszeństwa? TAK
6. Pytanie z pierwszej pomocy, kto ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy? Każdy
7. Pytanie o ABS- że należy maksymalnie wcisnąć pedał hamulca podczas hamowania
8. Pytanie o samochód bez systemu ABS- co stanie się gdy zahamujemy gwałtownie- utrata sterowności nad pojazdem.
9. Gdzie jest najdłuższa droga hamowania?Na jezdni oblodzonej
10. Skrzyżowanie równorzędne, rowerzysta jedzie na wprost, ja skręcam w lewo, czy mam obowiązek ustąpić mu pierwszeństwa? TAK
11. Wjeżdżam na skrzyżowaniu w lewo, czy mam obowiązek upewnić się przed zmianą pasa? TAK
12. Jesteśmy poza obszarem zabudowanym, czy możemy na tej drodze wyprzedzić pojazd z prawej strony? TAK
13. Światła, sygnał żółty, czy masz obowiązek przygotować się do jazdy? TAK
14. Czy jeśli spożyliśmy dużą ilość alkoholu poprzedniego dnia, to możemy na następny dzień rano prowadzić samochód ? NIE
15. Czy widząc kierowcę z którego auta wydobywa się dym, masz obowiązek wezwać straż pożarną? TAK
16. Wyjazd z pobocza na drogę, czy włączamy się do ruchu? TAK
17.Jakie trzeba mieć dokumenty w przypadku ciągnięcia przyczepy? Dowód rejestracyjny przyczepy
18. Pytanie o dopuszczalną głębokość bieżnika- 1,6mm
19. Czy należy się zatrzymać dokładnie w tym miejscu? (policjant wskazujący miejsce zatrzymania)
20. Czy możesz wyprzedzić kierowcę? Po prawej samochód po lewej zatacza się jakiś pan :) NIE

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
gosiencja
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 07 października 2015, 22:33

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Karolina1994 » poniedziałek 02 listopada 2015, 14:21

Mogę napisać jakie zapamiętałam z wewnętrznego dzisiaj zdany 74/74
1 znak obszar zabudowany a pod nim ograniczenie do 60 i pytanie ile można jechać w obszarze zabudowanym
a. 50km/h od 5-23
b. 50km/h 23-5
c. 60km/h 5-23
odp.c
2. światła niekolizyjne w lewo, na przeciwko tramwaj i pytanie czy mam pierwszeństwo przed tramwajem
odp tak
3. podobne pytanie jak 2 tylko światła kolizyjne
odp. nie
4. samochód przede mną potrąca pieszego czy mogę odjechać
nie
5. skrzyżowanie nie mam pierwszeństwa i samochód z prawej też nie ma, czy muszę ustąpić pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej
odp tak
6. ścieżka rowerowa i z tej ścieżki jest wyjazd na mój pas którym jadę i pytanie czy muszę umożliwić w takiej sytuacji przejazd rowerzyście
odp. tak
7. czy gdy poprzedniego wieczoru wypiłeś dużą ilość alkoholu to na drugi dzień rano powinieneś się wstrzymać z prowadzeniem pojazdu
odp tak
8 czy w tunelu wolno się zatrzymywać
odp nie
więcej nie pamiętam ale egzamin uważam że był łatwy :)
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Baakamono » wtorek 03 listopada 2015, 19:24

Na początku chciałbym podziękować wszystkim za umieszczanie tu tych pytań - niektóre się powtórzyły! Polecam także testy grupy IMAGE (nie, nie płacą mi za reklamę). Wiele pytań było dosłownie identycznych.

Chociaż byłem niesamowicie zestresowany, bo spóźniłem się na egzamin ponad 2 minuty, to zdołałem zapamiętać kilka pytań. Wyrobiłem się w ok. 7 minut i uzyskałem 73/74 punkty.
1. Z jaką prędkością możesz jechać autostradą, gdy holujesz inny samochód?
2. Czy stan pobudzenia emocjonalnego wpływa ma twoją zdolność koncentracji?
3. (na filmiku znak mówiący o miejscu często uczęszczanym przez dzieci, z lewej strony wylatuje piłka, a za nią dziecko) Czy w tej sytuacji rozpoczniesz hamowanie?
4. (na filmiku skręcam w prawo, pieszy przechodzi na pasach) Czy masz pierwszeństwo przed pieszym?
5. (na filmiku kierowca stoi przodem, ręce wyprostowane) Czy w tej sytuacji możesz skręcić w lewo?
6. (na filmiku skrzyżowanie równorzędne, z prawej strony nadjeżdża motor) Czy w tej sytuacji jadąc prosto możesz przejechać przed motorem?
7. (na filmiku samochód stojący na torach tramwajowych z podniesioną maską) Czy w tej sytuacji masz obowiązek jak najbszybciej usunąć pojazd z przejazdu?
8. Który z tych elementów jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu? Była bodajże apteczka, gaśnica i nawigacja.
03.11.2015 - egzamin teoretyczny pozytywny 73/74
30.11.2015 - egzamin praktyczny - pozytywny
Baakamono
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 03 listopada 2015, 19:13

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez MSJ94 » wtorek 03 listopada 2015, 22:17

WORD LUBLIN
~) czy skręcając w prawo wykonasz ten manewr bezkolizyjnie? (zielona strzałka) NIE (zawsze należy się zatrzymać)
~)co zrobisz gdy dziecko zachłyśnie się w samochodzie? (zatrzymam samochód, dziecko głową w dół u uderzę między łopatki)
~) czy z tego pasa mogę skręcić w lewo ( pas do skrętu w lewo) TAK
~) czy w tej sytuacji ustąpię pieszemu ( pieszy bez pasów wbiega na jezdnię) TAK
~)czy ustąpię pierwszeństwa pojazdowi z lewej strony? ( znak koniec drogi z pierwszeństwem, ustąp pierwszeństwa) Chyba Tak
~) skrzyżowanie równorzędne, z naprzeciwka samochód kierunkowskaz do skrętu w lewo. Czy mam pierwszeństwo? TAK
~) czy mogę zachować odstęp od rowerzysty przy wyprzedzaniu 0,5m ? NIE (1m)
~) ile mogę jechać w terenie zabudowanym holując samochód? 30km/h
~) czy na tej drodze mogę wyprzedzić pojazd uprzywilejowany(policja), teren niezabudowany TAK
~) czy obowiązkowo muszę zatrzymać się za tym znakiem? (przejazd kolejowy z zaporami, zapory podniesione) NIE??
~) czy w tej sytuacji mogę ruszyć? (zapory do połowy podniesione) NIE
~)jedzie samochód, z naprzeciwka idzie pijany człowiek, czy mogę wyprzedzić ? NIE
~)czy leki wpływają na reakcje podczas jazdy? TAK
~) coś ze złą widocznością lusterek, zaklejona szyba
~) czy mogę użyć świateł drogowych (z naprzeciwka jadą samochody) NIE
~)Czy oznacza ten znak (śnieżynka)? Gołoledź
~) czy na tej drodze jest ograniczona prędkość? (autostrada) Tak, 140 km/h
~) czy w tej sytuacji należy niezwłocznie usunąć samochód z przejazdu kolejowego? ( mężczyzna robi coś pod maską, stojąc na przejeździe kolejowym a po drugim torze jedzie pociąg. TAK
~) czy mogę się zatrzymać w tej zatoczce? (przystanek autobusowy) NIE
MSJ94
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 03 listopada 2015, 21:46

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez LordBroker » środa 11 listopada 2015, 01:37

10.11.2015r. godz. 12:30 drugie podejście do teorii - 74/74 :)


Ja korzystałem z forum więc innym też dam na to szansę, mam nadzieję, że komuś to pomoże :)


Pierwsze będzie pytanie, które zakłopotało mnie najbardziej, ale dzięki obeejrzeniu kilku filmików o znakach, jakie dają kierujacy ruchem udało się odpowiedzieć dobrze.

1. Zdjęcie: Policjant stoi do nas tyłem z uniesioną do góry ręką (dłoń nad głową), nogi złączone. Pytanie - czy musimy przygotować się do jazdy (TAK)

2. Zdjęcie: Znak "autostrada". Pytanie - czy za tym znakiem możemy zawracać? (NIE)

3. Film: Jedzie kobieta rowerem, my za nią, linia podwójna ciągła. Pytanie - czy w tej sytuacji możemy wyprzedzić rowerzystę, jeśli wymaga to najechania na linię? (NIE)

4. Film: Omijamy autobus, gdy dojeżdżamy do końca autobusu zza niego wychodzi pieszy, ale nie wchodzi nam bezpośrednio pod koła, tylko tak że może byśmy go zachyczyli lusterkiem. Pytanie - czy możemy użyć sygnału dźwiękowego w celu ostrzeżenia pieszego o niebezpieczeństwie? (TAK)

5. Film: Skrzyżowanie (nie widziałem znaków, nie wiem czy jakieś były) pali się zielone światło na sygnalizatorze, za sygnalizatorem linia ustąp pierwszeństwa z trójkątów, z naprzeciwka wyjeżdża samochód. Pytanie - czy w tej sytuacji jadąc na wprost mamy pierwszeństwo przed pojezdem jadącym z naprzeciwka skręcającym w lewo? (TAK)

6. Czy jeśli wczoraj wypiłeś dużą ilość alkoholu powinieneś się dziś powstrzymać od jazdy samochodem? (TAK)

7. Film: Znak ostrzegający o dzieciach, na ulicę wypada piłka do koszykówki, a za kilka sekund za nią biegnie pieszy. Pytanie - czy w tej sytuacji rozpoczniesz hamowanie? (TAK)

8. Znak A-32 "oszronienie jezdni". Pytanie - czy ten znak ostrzega o śliskiej nawierzchni spowodowanej opadami atmosferycznymi? (NIE)

9. Znak F-14c. Pytanie - czy ten znak informuje o zbliżaniu się do pasa wyłączania na autostradzie? (TAK)

10. Znak A-9 (przejazd kolejowy z zaporami). Pytanie - czy ten znak ostrzega o zbliżaniu się do przejazdu kolejowego wyposażonego w zapory lub półzapory? (TAK)

11. Film: Linia ciągła od naszej strony, a z drugiej przerywana, dwa samochody, jeden z nich zaczyna wyprzedzanie drugiego. Pytanie - czy w tej sytuacji wyprzedzanie jest dozwolone? (NIE)

12. Film: Kultowy już na tym forum pijany pieszy idący lewą stroną drogi, przed nami samochód. Pytanie - czy w tej sytuacji powstrzymasz się od wyprzedzania? (TAK)

13. Film: Dojeżdżamy to skrzyżowania, znak stop i linia zatrzymania. Pytanie - czy w tej sytuacji zatrzymasz się bezpośrednio przed linią zatrzymania? (TAK)

14. Film: Wąska droga, po naszej stronie zaparkowany samochód, nie możemy go ominąć gdyż z naprzeciwka jedzie samochód, stajemy za nim tak aby ten z naprzeciwka mógł przejechać. Pytanie - czy w tej sytuacji prawidłowo przygotowujemy się do manewru wymijania? (TAK)

15. Niezbędne wyposażenie samochodu - gaśnica/koło zapasowe/apteczka

16. Zdjęcie: Droga dwujezdniowa, o dwóch pasach w każdym kierunku, oddzielona pasem zieleni, znak drogi ekspresowej. Pytanie - Z jaką maksymalną prędkością możemy poruszać się na tej drodze 100/120/140

17. Co jaki czas mamy obowiązek stosować badania techniczne pojazdu?
a) co 2 lata
b) co 3 lata
c) przed upływem terminu określonego w dowodzie rejestracyjnym

18. Która z czynności uczestniczącego w wypadku, w którym są ranni jest karalna?
a) udzielenie nieprofesjonalnej pomocy
b) nieudzielenie pomocy
c) nie pamiętam co tu było

19. W jakiej sytuacji zapięty pas bezpieczeństwa może nie spełniać swojej roli?
a) jest poniżej odcinka szyjnego
b) jest skręcony
c) jest napięty

20. Kiedy zobowiązani jesteśmy wyłączyć światła przeciwmgłowe tylne?
a) gdy widoczność wzrośnie do 30m
b) gdy widoczność wzrośnie do 40m
c) gdy widoczność wzrośnie powyżej 50m

21. Mając prawo jazdy kategorii B możesz:
a) kierować ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami
b) kierować samochodem osobowym z przyczepą lekką
c) kierować samochodem osobowym z przyczepą o łącznej DMC 4,5t



To też już się przewijało, ale taka rada - nie stresujcie się, to po pierwsze, po drugie nikt Was nie goni - czytajcie dokładnie i wykorzystujcie czas do końca, filmiki oglądajcie dokładnie i od samego początku bo często na początku są znaki i łatwo je przegapić, skupcie się i zaznaczajcie zgodnie z intuicją jeśli czegoś nie wiecie ;)
LordBroker
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 11 listopada 2015, 01:10

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez rondel92 » czwartek 19 listopada 2015, 01:13

Czy podczas wyprzedzania rowerzysty, w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, poza obszarem zabudowanym, powinieneś używać krótkotrwałych sygnałów dźwiękowych?

Dałem odpowiedź Tak i jest źle, czyżby błąd ?
21.01.2013 kat B teoria i praktyka I podejście POZYTYWNY
17.12.2015 kat C teoria I podejście POZYTYWNY
07.01.2016 kat C praktyka I podejście POZYTYWNY
10.02.2016 Egzamin Kwalifikacja Wstępna POZYTYWNY
29.02.2016 kat C+E praktyka 3 podejście POZYTYWNY
rondel92
 
Posty: 74
Dołączył(a): wtorek 13 października 2015, 15:14

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Drakis » piątek 27 listopada 2015, 01:29

Witam jestem tu nowy :D

Jutro o 12:00 (znaczy już dzisiaj) mam egzamin . Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć (bo mam mieszane uczucia) na 3 pytania :

1. Jak należy zabezpieczyć poszkodowanego w wypadku drogowym, który jest przytony, ale ma uraz głowy, który krwawi?
A.Ułożyć płasko i założyć jałowy opatrunek z gazy na ranę.
B.Ułożyć w pozycji półsiedzącej, założyć jałowy opatrunek z gazy na ranę i uspokoić.
C.Ułożyć w pozycji leżącej na boku (bocznej ustalonej) bez opatrywania.

2. Czy poduszka powietrzna spełni swoją funkcję w czasie wypadku, jeżeli nie zapniesz pasów bezpieczeństwa?
A.Tak, są to dwa niezależne systemy bezpieczeństwa.
B.Nie, zadziałanie poduszki powietrznej narazi Cię na urazy głowy lub kręgosłupa.
C.Tak, poduszka powietrzna zastępuje użycie pasów bezpieczeństwa.

3. Jak ustawisz fotel kierującego przed rozpoczęciem jazdy pojazdem?
A.Przysunę jak najbliżej kierownicy.
B.Tak, aby zapewnić sobie pionową pozycję.
C.Odsunę jak najdalej do tyłu, tak jednak, abym lewą nogą mógł swobodnie wcisnąć pedał sprzęgła.

Stawiam na takie odpowiedzi :
1-B
2-B
3-B

Co o tym sądzicie ?? Proszę pomóżcie . Jak wrócę z egzaminu to dam znać jak poszło .
Drakis
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 01:23

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mkmartv » niedziela 29 listopada 2015, 13:16

Witam. Co do pytania 1i 2 też obstawiam odpowiedzi B tak mam takie same pytania w testach na kot. C i tam były takie odpowiedzi, Co do pytania 3 nie mogę się wypowiedzieć bo nie mam pewności i nigdy się z takim pytaniem nie spotkałem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia na egzaminach.
mkmartv
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela 18 października 2015, 19:03

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez VanmerX » poniedziałek 30 listopada 2015, 20:43

Egzamin miałem już ponad tydzień temu, i ze stresu ledwo co zapamiętałem, ale:

1. Czy na tej drodze możesz wyprzedzić motocykl? (znak zakazu wyprzedzania przez samochody osobowe) - TAK
sam prawie dałem się na to złapać :P

2. Z jaką prędkością możesz poruszać się na tej drodze holując samochód? (znak końca strefy zabudowanej) - 60 km/h

3. Czy, widząc że jadą samochody za Tobą, możesz jechać dalej? (leżąca osoba na jezdni) - NIE

4. Jeżeli nie jesteś sprawcą wypadku, to czy musisz się zatrzymać? (jeep potrąca osobę) - TAK

5. Czy kierowca tramwaju ma w tej sytuacji pierwszeństwo przed Tobą? (tramwaj wyjeżdża z zajezdni) - NIE

6. W czym pomaga technologia ABS? - w utrzymaniu toru jazdy podczas hamowania

7. Czy możesz trzymać telefon w ręku podczas jazdy? (UWAGA na treść pytania, nie pyta się czy możesz rozmawiać przez telefon, a czy możesz go trzymać w ręku) -
Tak,
Tak, jeśli jest włączony tryb głośnomówiący
Nie, nawet jeśli jest włączony tryb głośnomówiący

8. Czy kierowca właściwie zabezpieczył pojazd? (film w którym kierowca zaciąga ręczny, wrzuca luz i wyłącza silnik) - TAK
sam miałem wiele zastrzeżeń do tego filmiku, bo np. ani nie wyłącza świateł, ani nie zamyka pojazdu (bo trzaska drzwiami jedynie), no ale go zabezpiecza :roll:

9. Czy możesz na tym skrzyżowaniu zawracać? (na sygnalizatorze strzałka w lewo i w dół) - TAK

10. Czy zajmujesz prawidłowy pas ruchu? (na filmie autostrada, jedziesz lewym pasem i wyprzedza Cię pojazd na prawym pasie) - NIE
VanmerX
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 30 listopada 2015, 20:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez rondel92 » wtorek 01 grudnia 2015, 17:50

Drakis napisał(a):Witam jestem tu nowy :D

Jutro o 12:00 (znaczy już dzisiaj) mam egzamin . Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć (bo mam mieszane uczucia) na 3 pytania :

1. Jak należy zabezpieczyć poszkodowanego w wypadku drogowym, który jest przytony, ale ma uraz głowy, który krwawi?
A.Ułożyć płasko i założyć jałowy opatrunek z gazy na ranę.
B.Ułożyć w pozycji półsiedzącej, założyć jałowy opatrunek z gazy na ranę i uspokoić.
C.Ułożyć w pozycji leżącej na boku (bocznej ustalonej) bez opatrywania.

2. Czy poduszka powietrzna spełni swoją funkcję w czasie wypadku, jeżeli nie zapniesz pasów bezpieczeństwa?
A.Tak, są to dwa niezależne systemy bezpieczeństwa.
B.Nie, zadziałanie poduszki powietrznej narazi Cię na urazy głowy lub kręgosłupa.
C.Tak, poduszka powietrzna zastępuje użycie pasów bezpieczeństwa.

3. Jak ustawisz fotel kierującego przed rozpoczęciem jazdy pojazdem?
A.Przysunę jak najbliżej kierownicy.
B.Tak, aby zapewnić sobie pionową pozycję.
C.Odsunę jak najdalej do tyłu, tak jednak, abym lewą nogą mógł swobodnie wcisnąć pedał sprzęgła.

Stawiam na takie odpowiedzi :
1-B
2-B
3-B

Co o tym sądzicie ?? Proszę pomóżcie . Jak wrócę z egzaminu to dam znać jak poszło .


1. B
2.A
3.C
21.01.2013 kat B teoria i praktyka I podejście POZYTYWNY
17.12.2015 kat C teoria I podejście POZYTYWNY
07.01.2016 kat C praktyka I podejście POZYTYWNY
10.02.2016 Egzamin Kwalifikacja Wstępna POZYTYWNY
29.02.2016 kat C+E praktyka 3 podejście POZYTYWNY
rondel92
 
Posty: 74
Dołączył(a): wtorek 13 października 2015, 15:14

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Karolina1994 » środa 02 grudnia 2015, 18:22

Egzamin teoretyczny 02.12.2015 wynik pozytywny (71/74)
Wybaczcie mało pytań zapamiętałam (stres :) ) Ale większość i tak pewnie została przytoczona w tym temacie :)
Na początku (bez reklamy) polecam płytę z testami Image, wiele z tych pytań miałam na egzaminie.
Pierwsze pytanie ( na nim się wyłożyłam :( )
filmik: dojeżdzamy do skrzyżowania, brak znaków pionowych ( lub wykadrowane tak że ich nie widać) po prawej czerwone auto, pytanie czy pojazd czerwony ma pierwszeństwo, moja odp. nie lecz zanim zauważyłam znaki poziome ( wszystkie cztery wloty mają kwadraty-czyli skrzyżowanie równorzędne) Czas się skończył i przekierowało mnie do następnego pytania prawidłowa odp była Tak.
2. Autobus w zatoce, czy mam zatrzymać się aby ustąpić mu pierwszeństwo, autobus nie ma włączonego kierunkowskazu odp. Nie
3. dozwolona prędkość za tym znakiem (strefa zamieszkania) 20km/h
4. co obowiązkowo muszę mieć w aucie odp trójkąt
5. czego nie mam obowiązku mieć w aucie odp. apteczka
więcej nie pamiętam, stres i radość z pozytywnego wyniku wzięło górę:) Nie przejmujcie się egzaminem teoretycznym bo naprawdę przy systematycznej nauce zdacie go:)
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez MrMark » wtorek 26 stycznia 2016, 17:36

Cześć.
Prawko B zdawałem w marcu, dziś zdawałem na C (baza pytań pomieszana B z C) Zaliczone. Pytania podobne jak powyżej. Na spokojnie idzie to zdać. Pomogło mi owe forum.
Pytania między innymi:
Czy tramwaj ma pierszeństwo wyjeżdzając z zajezdni? (Choć na flimiku to była pętla ale to jeden pies) odp. Nie.
Kilka banalnych pytań odnośnie pierszeństwa przejazdu.
Kiedy powinno się przestać resuscytacje? Do przyjazdu pogotowia lub kiedy się zmęczymy.
Czy za tym znakiem (A-32) można spodziewać się gołoledzi? Tak
Ile można jechać za znakiem autostrada? 140
Film- wjeżdżamy na teren szkoły, biegają dzieci. Czy powinnyśmy jechać powoli? Tak
Film- jedziemy przed siebie poza terenem zabudowanym, nic sie nie dzieje, pusto. Czy powinniśmy zachować ostrożność. TAK, mowa jest o ostrożności a nie szczególnej ostrożności. Jak się jedzie to zawszę trzeba zachować ostrożność. Sam się prawie wyłożyłem na tym- trzeba dobrze wszystko czytać. :)
Film- jedziemy w terenie zabudowanym, nic się nie dzieje, pusto. Czy powinniśmy się zatrzymać? Nie

Troszkę gorzej z pytaniami specjalistycznymi dla C ale jak ktoś uczył się wcześniej na kwalifikacje wstępną to i z tym powinien sobie poradzić. :) Pytania odnoście C umieściłem w innym temacie.
MrMark
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 26 stycznia 2016, 17:14

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kamil1898 » czwartek 04 lutego 2016, 12:59

1. Znak z terenem niezabudowanym, droga dwujezdniowa ile można jechać
Odp. 100km/h

2. Czy w tej sytuacji możesz skręcić w prawo (na filmiku na drodze do skrętu w prawo znak zakaz wjazdu)
Odp. Nie

3. Czy koc odwrócony złotą stroną na zwenątrz utrzymuje temp. poszkodowanego
Odp. TAK

4. Znajdujemy się przed pasami wchodzi kobieta na pasy z wyspą po naszej lewej, wkracza na nasz tor jazdy, czy masz obowiązek zachować szczególną ostrożność
Odp. TAK

5. Piłka wylatuje na jezdnię z boiska, czy masz obowiązek zastosować regułę ograniczonego zaufania
Odp. TAK

6. Z jaką prędkością możesz poruszać sie za tym znakiem? Znak strefa zamieszkania
Odp. 20km/h

7. W ktorym z przypadkow system ABS moze pomoc kierujacemu w utrzymaniu sterownosci? (Tu niestety poległem z własnej głupoty)
Odp. Przy hamowaniu gdy pojazd wpadl w boczny poslizg

8. Policjant pokazuje bezkolizyjne lewo, czy masz prawo skręcić w prawo (Tu to samo co wyżej)
Odp. TAK

9. Jedziesz samochodem nagle znajdujesz się przy pasach i pytanie czy możesz wyprzedzić pojazd który znajduje się po Twojej prawej stronie

Odp. TAK
10. Jedziemy i z daleka widać samochód, jest ciemno i poza zabudowanym, czy masz obowiązek zmienić drogowe na mijania
Odp. TAK

11. W którym przypadku należy zmienić drogowe na mijania
Odp. Gdy istnieje możliwość oślepienia kierowcy nadjeżdżającego z naprzeciwka

Więcej nie pamiętam.
kamil1898
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 04 lutego 2016, 12:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości