Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez fanki » wtorek 17 września 2013, 13:03

Witam dziś zdawałem w word Katowice 74/74
niestety oblałem na mieście 50 minut jeżdziłem i skręciłem w zakaz skrętu w prawo :)

jeśli chodzi o testy to nawet łatwe były np:

stojący tramwaj czy mozna uzyc sygnału dzwiękowego NIE
wyjezdzający tramwaj z zajezdni czy musisz ustapic NIE
czy na autostradzie mozna wyprzedzic pojazd z prawej strony TAK
swieci sie żółte swiatło jakie sie zapali
do czego słuzy układ ABS
starszy pan przechodzi przez jezdnie czy ustapisz przejscia pieszemu
czy mozna ominąc stojacy pojazd przy przejsciu dla pieszych
czy masz pierwszensto przejazdu zielone swiatło jadac na wprost gdy z naprzeciwka skręca w lewo

ogólnie łatwe testy i łatwe pytania jak sie przypomne to dopisze :)

19.09.2013 prawko zdane :)
Ostatnio zmieniony czwartek 19 września 2013, 20:50 przez fanki, łącznie zmieniany 1 raz
fanki
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 30 sierpnia 2013, 12:46

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez DemeteR222 » środa 18 września 2013, 17:20

1.Czy przy zjeżdżaniu z drogi na posesje należy zachować szczególną ostrożność ? TAK/NIE
zaznaczyłam NIE


Tak, bo zmieniasz kierunek jazdy a wtedy zawsze należy zachować szczególną ostrożność uważać na to co się dzieje za Tobą i przed Tobą na przeciwnym pasie, to raz, a dwa jeżeli jest tam chodnik to trzeba ustąpić pieszym, więc trzeba tam szczególnie uważać.

2.Pierwszy wychodzi zza omijanego przez nas autobusu, czy należy ostrzec go sygnałem dźwiękowym? TAK/NIE
zaznaczyłam TAK


Dźwięku można używać, tylko przy bezpośrednim zagrożeniu, a tak to nie wolno a już na pewno nie na pieszego, który prawdopodobnie szedł sobie tam po pasach (bo przy przystankach przeważnie są pasy). Wtedy należy zachować szczególną ostrożność i w razie gdy ktoś idzie zahamować i go przepuścić.

3. Znak B-32 (kontrola celna) pod nim T-21 z 200m,czy znak ten zobowiązuje cię od chwili jego ominięcia? TAK/NIE
sorry, tutaj dokładnie nie pamiętam konstrukcji tego pytania...
zaznaczyłam nie bo w sumie zatrzymać musisz dopiero się za 200 m na kontrole celną ....


Nie wim co ma oznaczać "zobowiązuje" w tym pytaniu, bo zobowiązuje do czego? Do zatrzymania czy do przyjęcia informacji, że za 200m trzeba się zatrzymać? Tutaj jedno słowo może wiele zmienić, a ja przypuszczam, że tu pewnie było jakieś inne słowo, więc trudno się wypowiedzieć

4. Filmik, skręcasz w lewo do wjazdu do szkoły przed którym położone są szyny tramwajowe, po których przejeżdża w twoim kierunku tramwaj, czy musisz ustąpić mu pierwszeństwa? TAK/NIE
dałam TAK
Liczę na szybką odpowiedź.


Też bym tak zaznaczyła
05.08.13 Teoria (66pkt.)
13.08.13 Teoria
12.09.13 Praktyka
12.09.13 Opłata i złożony wniosek o wydanie dokumentu
01.10.13 odbiór dokumentu
Avatar użytkownika
DemeteR222
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 13:31

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Natasza27 » czwartek 19 września 2013, 10:04

1.Jakie wymiary ma tablica rejestracyjna jednorzędowa?

2.Jakie wymiary ma nalepka kontrolna umieszczana na szybie samochodu?

3.Ile cm ma drążek zmiany biegów?

:)
Natasza27
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 19 września 2013, 10:01

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Natasza27 » czwartek 19 września 2013, 16:18

paulisian napisał(a):
tomasson93 napisał(a):5 Czy można zmienic swiatla halogenowe na ksenonowe?
a) nie ponieważ moga oslepic innych
b) tak jesli samochod jest do tego przystosowany <--- kontrowersyjne
c) nie pamietam


Pytałam o te światła instruktora i kumpla który zna się na tym.
Obydwoje potwierdzili że odp. B jest poprawna - czyli one nie mogą oślepić, one dają jakiś niebieski (?) łuk światła. Mogą być zamontowane jeśli samochód jest do tego przystosowany.


A na mojej płytce z CREDO (sys.PWPW) jest poprawna odpowiedź A
Natasza27
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 19 września 2013, 10:01

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez malamalpa » niedziela 22 września 2013, 14:13

lena030 pisze:
JAKA JEST PRAWIDŁOWA PRĘDKOŚĆ NA DRODZE ZA TYM ZNAKIEM (ZNAK AUTOSTRADA)
a)140
b)70
c)40 ta była prawidłowa
Na początku zaznaczyłam 140 ale pomyślałam chwile i przeanalizowałam że dozwolona jest 140 a z mniejszą niż 40 nie można się poruszać i zmieniłam na odp c czyli 40 . Dla mnie bez sensu pytanie bo jedna i druga jest prawidłowa no ale cóż !!!!




odp z ksiązki:
znak D-9 autostrada oznacza wjazd na autostradę, gdzie moga poruszać sie wyłącznie pojazdy samochodowe ,które na równej poziomej drodze moga rozwinąc conajmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep


możliwe ze chodzi o taki sens
malamalpa
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 22 września 2013, 14:06

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez chmurkathai » niedziela 22 września 2013, 18:39

hej!
ZDAŁAM ZA TRZECIM . DZIĘKI TEMU FORUM!
WIEDZA RACZEJ SIĘ NIE LICZY ALE TO PODSTAWA MIMIO WSZYSTKO RACZEJ SPOSTRZEGAWCZOŚĆ I LOGIKA , MUSICIE SIĘ SKUPIĆ I ZWRACAĆ UWAGĘ NA SZCZEGÓLY! ZNAKI POZIOME PIONOWE ŚWIATŁA NA WSZYSTKO!
PYTANIA TYPU;
1JEDZIE DZIEWCZYNA NA WÓZKU INWALIDZKIM W ZABUDOWANYM PRAWIE POD KOŁA PYT CZY MOZEMY UŻYĆ DZWIĘKU/KLAKSONA ODP NIE
2JEDZIE GRUPA DZIECIAKÓW NA ROWERACH WJEZDZAJĄ PO CZĘŚCI NA JEZDNIE/PARKING ITP CZY W TEJ SYTUACJI ZATRZYMUJESZ AUTO NA ULICY? ODP NIE
3CZY POZYCJA NA BOKU TO ; ODP POMOC W UDROZNIENIU ODDECHU ZASTANAWIAŁAM SIĘ NAD STABILIZACJĄ KRĘGOSŁUPA ALE ODP BYŁA DZIWNIE SFORMUŁOWANA , JUZ NIE PAMIĘTAM DOKŁADNIE.
4JEDZIESZ WE MGLE NA CO ZWRACASZ UWAGĘ BY UTRZTYMAĆ SIĘ NA DRODZE ODP; PATRZYSZ NA ZNAKI POZIOME!
POWODZENIA!!!!!!!!!!
chmurkathai
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 20 września 2013, 09:29

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez malamalpa » niedziela 22 września 2013, 23:36

]Czy za tymi znakami znajdziesz sie na drodze z pierwszeństwem przejazdu?
DRoga chyba 3pasmowa , smochód którym jedziemy stoi na pasie z którego się skreca w prawo, i zaraz miniemy znak "koniec drogi z pierwszeństwem" i "ustąp pierwszeństwa"

dlaczego odpowiedź jest NIE???
malamalpa
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 22 września 2013, 14:06

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez JulkaW » poniedziałek 23 września 2013, 19:05

malamalpa napisał(a):]Czy za tymi znakami znajdziesz sie na drodze z pierwszeństwem przejazdu?
DRoga chyba 3pasmowa , smochód którym jedziemy stoi na pasie z którego się skreca w prawo, i zaraz miniemy znak "koniec drogi z pierwszeństwem" i "ustąp pierwszeństwa"

dlaczego odpowiedź jest NIE???



Ponieważ te znaki: "koniec pierwszeństwa" i "ustąp pierwszeństwa" odwołują znak "drogi z pierwszeństwem" i za tymi znakami musisz ustąpić pierwszeństwa. Dlatego za tymi znakami NIE znajdujesz się na drodze z pierwszeństwem, tylko musisz ustąpić pierwszeństwa.
JulkaW
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 17 września 2013, 19:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez JulkaW » poniedziałek 23 września 2013, 19:27

Natasza27 napisał(a):1.Jakie wymiary ma tablica rejestracyjna jednorzędowa?

2.Jakie wymiary ma nalepka kontrolna umieszczana na szybie samochodu?

3.Ile cm ma drążek zmiany biegów?

:)



1. 520x114mm
2.5x10cm albo jak kto woli 100x50mm
3. 10,2cm.

A czy taki rodzynek tu był???

Jaka jest minimalna twardość bitumiczna jezdni?
a)15
b)18
c)20
Dodam tylko, że pewna osoba potwierdziła jego istnienie na egzaminie. Niestety nie znam odpowiedzi, choć wielu stawia na odp. C.
JulkaW
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 17 września 2013, 19:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez exdyta » wtorek 24 września 2013, 15:16

ITS Tarnobrzeg .Teoria zdana za pierwszym 71/74. Chyba mi się łatwy zestaw trafił . Albo dużo czytałam tych pytań . Ale napewno nie mamsię czego bać jeżeli ktoś uczy się z płytki Image i trochę forów poczyta i się przyłoży to napewno zda bez problemu:)

A moje pytania to :
1.Jesteśmy na skrzyżowaniu równorzędnym czy musimy puścić auto z prawej strony
2.Jedziemy pasem nawprost czy można z tego pasa skęcić w lewo
3. Czy trzeba przepuścić pieszego który przy końcu filmiku widać , że wchodzi jedną nogą na jezdnie
4. Czy na drodze jednokierunkowej można cofać
5. Czy zawsze trzeba zachowywać ostrożność
6.Czy alkohol obniża
7. Czy można wyprzedzić auto . I byała odp tak bo była linia przeywana i prosta droga i nic z przeciwka
8. Czy można wyprzedzić rowerzystę . I było skrzyżowanie i pasy .
9. Policiat odwrócony do nas bokiem światło czerwone. Czy musimy się zatrzymać przed skrętem w lewo
10. Czy można bezwarunkowo przejechać na zielonej strzałce
11. Skrzyżowanie my skręcamy w lewo czy mamy przepuścić rowerzyste , który jedzie na wprost
12.

ABC
1. Ikonka świateł pozycyjnych - określają pozycję pojazdu
2. To z długością drogi hamowania. I trzeba tam było zaznaczyć że wydłuży się czterokrotnie
3. Jaką postawę trzeba przyjąć , aby wyelimionować martwe pole w lusterku. Dynamiczną
4. Czy dziecko w wieku przedszkolny można przewozić dziecko na innym urządzeniu niż fotelik ochronny?
5. Jakim dokumentem musisz się legitymować , gdy kierujesz samochodem osobowym zarejstrowanym za granicą , który nie należy do Ciebie ? -
Musić mieć upoważnienie potwierdzające prawo doużywania pojazdu
6. Które to zespoł pojazdów - samochód osobowy z przyczepą
7.Złamanie otwarte co trzeba zrobić .
a) dać na ranę watę
b) usztywinić sąsiednie stawy
c) czy naciągnąć nogę
8. Krwotok i że trzeba opatrunek uciskowy


Więcej nie pamiętam ale napewno na tym forum je znajdziecie:) Powodzenia :))
exdyta
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 24 września 2013, 14:32

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez motobasia » środa 25 września 2013, 14:07

Witam,

Warszawa, Odlewnicza, kat. A - zdane dziś za III podejściem (chociaż kat. B. od >10 lat w kieszeni). Mimo nauki i przygotowań niestety uważam, że dużo zależy od szczęścia. W poprzednich dwóch podejściach brakowało mi za każdym razem po 2 punkty, czyli jedno pytanie.

Zapamiętane pytania z egzaminów:
1. Czy przy hamowaniu motocyklem z wózkiem bocznym możesz spodziewać się:
- znoszenia na prawo
- znoszenia na lewo - ta była poprawna, chociaż na konsultacjach też był problem. Chodzi o siłę odśrodkową podobno.
- jazdy prostoliniowej

2. Czy jadąc motocyklem w upale możesz spodziewać się:
- przegrzania - ta poprawna
- wydłużenia uślizgów wzdłuż
- wydłużenia uślizgów w poprzek

3. Jakie paliwo zastosujesz do silnika z samozapłonem, w którym jest katalizator?
- benzynę bezołowiową
- olej napędowy - ta jest poprawna, bo samozapłon to diesel (o czym wcześniej nie wiedziałam...)

4. Co jest obowiązkowym wyposażeniem motocykla?
- apteczka / gaśnica
- sygnał świetlny
- podnóżek umożliwiający stabilizacją - ta jest poprawna

5. Co może spowodować zagrożenia / utrudnienia w ruchu drogowym (nie pamiętam dokładnie, chodziło o bezpieczeństwo):
- uszkodzona szybka drogomierza (czymkolwiek jest drogomierz...)
- uszkodzony prędkościomierz
- przetarte tarcze hamulcowe (nie pamiętam dokładnie, ale coś z tarczami) - ta była poprawna

6. Nieodwracalne zmiany w centralnym układzie nerwowym (co ciekawe, to mi się trafiło chyba na wszystkich 3 egzaminach...)
- 6 min
- 10 min
- 4,5 min - ta jest poprawna

7. Na jaką głębokość należy uciskać klatkę piersiową dorosłego? (to mi podpowiedział Pan na konsultacjach, nie miałam tego pytania):
- 5 cm - poprawna odpowiedź

8. Jak wykonujemy masaż serca u przedszkolaka?
- jedną ręką

9. Po wjechaniu w kałużę motocyklem, do poślizgu którego koła dojdzie najpierw?
- przedniego - ta jest poprawna wg. systemu (wiem po konsultacjach w WORD)
- tylnego
- oba na raz

10. Filmik: Teren zabudowany, droga z pierwszeństwem, wyjeżdża dość ostro samochód z prawej strony.
Pytanie: Czy możesz użyć sygnału dźwiękowego?
- TAK - to była poprawna

11. Filmik: Teren zabudowany, przejeżdżasz koło autobusu zza którego "prawie wchodzi" - ale w sumie to stoi i patrzy na Ciebie - pieszy. Pytanie: Czy możesz użyć sygnału dźwiękowego żeby ostrzec o niebezpieczeństwie?
- TAK - to była poprawna - zdziwiłam się mocno, bo na testach z płyty w podobnym pytaniu jest, że nie...

12. Filmik: Zbliżasz się do mostu, po prawej idzie grupa dzieci w czerwonych czapkach, niektóre idą po krawędzi chodnika. Idą z opiekunem. Droga dość wąska. Pytania: Czy w takiej sytuacji odsuniesz się od prawej krawędzi jezdni?
- TAK - to była poprawna - zdziwiłam się, bo w sumie ustawa nakazuje jazdę możliwie blisko prawej krawędzi... Gdyby tam było napisane "zachowasz szczególną ostrożność", albo "zachowasz zasadę ograniczonego zaufania"...

13. Znak drogowy A-6d (wlot drogi jednokierunkowej). Pytanie: czy zbliżasz się do skrzyżowania z drogą podporządkowaną jednokierunkową?
- TAK - niby oczywiste, ale mnie zmylił podpis, że to skrzyżowanie i pomyślałam, że to jest opis do znaku A-6C. Kluczem do dobrej odpowiedzi jest zauważenie w opisie "jednokierunkową".

14. Filmik - zbliżasz się do przejazdu, mijasz słupek z II pasami po prawej stronie. Pytanie: Czy w tym miejscu możesz zatrzymać się, żeby wysadzić pasażera?
- TAK - ta była poprawna. Rozumowałam tak, że od przejazdu 10 m się można zatrzymać, a II słupek raczej jest dalej.

15. Filmiki - droga dwukierunkowa o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Zbliżasz się do przejścia dla pieszych lewym pasem. Na prawym przed przejściem jest drugi pojazd. Pytanie: Czy w tej sytuacji możesz wyprzedzić pojazd jadący po prawej stronie? Dodam, że ujęcie jest tak zrobione, że nie widać wokół żadnego człowieka, pusto. Bardzo podchwytliwe ujęcie, bo normalnie na drodze to sądzę, że każdy by wyprzedził.
- NIE - ta odpowiedź jest poprawna.

16. Czy musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni?
- NIE - ta odpowiedź jest poprawna (uwaga! nie sugerować się tym, że autobusowi z zatoczki musimy ustąpić!) Tramwaj włącza się do ruchu i to on musi ustąpić.

17. Jedziesz motocyklem w obszarze niezabudowanym, tunelem o dł. 700 m, jaką odległość od pojazdów poprzedzających musisz zachować?
- min. 50 m - ta odpowiedź jest poprawna

18. Znak A-10 (przejazd bez zapór i półzapór). Czy w tej sytuacji zbliżasz się do przejazdu z półzaporami? (jakoś tak podobnie sformułowane)
- NIE ta odpowiedź jest poprawna

19. Jakie prawo jazdy uprawnia Cię do kierowania motocyklem trójkołowym o mocy przekraczającej 35kW (dokładnie nie pamiętam)
- A - ta była poprawna
- A1
- AM

19. Jakie prawo jazdy uprawnia Cię do kierowania motocyklem z przyczepą?
- A - ta była poprawna
- B + (?)

20. Policjant na drodze stoi tyłem. Czy możesz wjechać?
- NIE - ta była poprawna

21. Znak A-29 (sygnały świetlne). Pytanie: Czy jesteś ostrzegany przed zbliżaniem się do miejsca, w którym ruch jest kierowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.
- TAK - ta była poprawna

22. Ograniczenie prędkości na drodze dwukierunkowej, po jednym pasie ruchu w obu kierunkach, teren niezabudowany
- 90 - ta była poprawna

23. Znak "teren zabudowany" a pod nim ograniczeni do 40 (nie strefa ograniczenia, tylko zwykle ograniczenie). Pytanie: Czy ograniczenie prędkości widoczne pod znakiem obowiązuje:
- tylko do najbliższego skrzyżowania
- w całym terenie zabudowanym z wyłączeniem miejsc, gdzie został odwołany - ta jest poprawna!!!

24. Znak informacyjny (!) D-5: pierwszeństwo na zwężonym odcinku jezdni. Pytanie: Czy widząc ten znak upewnisz się o możliwości wjechania na zwężoną jezdnię?
- TAK - ta była poprawna (mimo, że to informacyjny i masz pierwszeństwo)

25. Znak "Zakaz zawracania". Pytanie: Czy na najbliższym skrzyżowaniu możesz skręcić w lewo?
- TAK - ta była poprawna

26. W jakie hamulce musi być wyposażony motocykl?
- w dwa niezależnie działające (...) - ta była poprawna

27. Znak D-6b: (przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów) po prawej stronie, po lewej (dwa pasy ruchu w jednym kierunku) stoi ciężarówka. Pytanie: Czy możesz spodziewać się rowerzysty wyjeżdżającego zza ciężarówki?
- TAK - ta była poprawna

28. Teren zabudowany, droga dwukierunkowa, po 2 pasy w obu kierunkach. Jedziesz lewym pasem, przed Tobą inny pojazd. Linia przerywana po prawej. Pytanie: Czy możesz w tej sytuacji wyprzedzić pojazd przed Tobą z prawej strony?
- TAK - ta była poprawna

29. Jesteś przed wjazdem na rondo, znaki oba "rondo" i "ustąp pierwszeństwa". Czy masz pierwszeństwo przed nadjeżdżającym z lewej (pojazd jedzie po rondzie):
- NIE - ta była poprawna

30. Czy po spożyciu alkoholu zmniejsza się koordynacja ruchów, wykonywanie dwóch czynności w jednym czasie (jakoś tak)
- TAK - ta była poprawna

Z pytań specjalistycznych było jeszcze coś o oponach, ale dokładnie nie pamiętam (było łatwe). Podobno sporo jest pytań o ABS (mnie się nie trafiło jakieś szczególnie trudne, więc nie pamiętam).
Na konsultacjach polecają naukę z kodeksu (art. 1 - 60 włącznie), rozporządzenie o znakach. Niestety, jeśli chodzi o ratownictwo i technikę jazdy nie wskazując nic konkretnego :/// A szkoda.

Powodzenia! :-)
motobasia
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 25 września 2013, 12:51

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez paulka95 » środa 25 września 2013, 16:26

nakaz skretu w prawo jedziemy droga glowna, czy obowiazkowe jest wlaczenie kierunkowskazu?
paulka95
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 25 września 2013, 16:22

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smerfetka95 » czwartek 26 września 2013, 12:23

paulka95 napisał(a):nakaz skretu w prawo jedziemy droga glowna, czy obowiazkowe jest wlaczenie kierunkowskazu?


Tak ;)
Smerfetka95
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 03 sierpnia 2013, 14:18

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez deadwheel » czwartek 26 września 2013, 16:07

Zdana teoria za pierwszym :D 72/74 . Mysle ze mialem wmiare latwy zestaw zadnych wymiarow nie mialem .
Kilka pytan ktore zapamietalem:

1. Czy na drodze ekspresowej dozwolone jest cofanie
2. Linia z trojkatow czy trzeba bezwarunkowo sie zatrzymac
3. Policjant bokiem do nas czy mozemy pojechac w prawo
4. Swiatlo czerwone i zolte naraz czy mozemy wjechac a przejscie dla pieszych
5. Poduszka powietrzna A,B,C
6. Czy pieszy zawsze ma tu pierwszenstwo strefa zamieszkania
7. Czy mozna jechac 30 w strefie zamieszkania
8. Filmik Jedziemy za ciagnikiem czy mozemy go wyprzedzic jeden pas w jedna strone i podwojna ciagla
9. Miga zolty sygnal szyny tramwajowe przecinaja jezdnie i z prawej tramwaj i czy mamy pierwszenstwo
10. Lusterko wew. co powinismy widziec A,B,C
11. Odstep od samochodu przed nami A. 2x dlugosc auta niezaleznie od predkosci i warunkow B. tak aby przy hamowaniu nie wjechac w niego C. nie pamietam

Jak cos sobie jeszcze przypomne to dopisze ;p
deadwheel
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 26 września 2013, 15:51

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez TheMaz » czwartek 26 września 2013, 18:34

Witam wszystkich dzisiaj udało mi się zdać za 1 razem egzamin teoretyczny w WORD Toruń OT Grudziądz 71/74 pkt a to wszystko zawdzięczam temu forum. We wtorek mam egzamin praktyczny.

Komputer wylosował mi dość łatwy zestaw, pamiętam tylko tyle pytań bo wiecie stres jednak robi swoje.

1. Wychodzi mężczyzna na drogę ze znakiem STOP, czy w tej sytuacji mogę skręcić w prawo mimo tego znaku?[nie]
2. Czy mam pierszeństwo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną gdy jadę prosto a z prawej strony wyjeżdża mi samochód [zaznaczyłem nie i tutaj mój błąd]
3. Pytanie o dopuszczalną grubość bieżnika w oponie [1,6mm]
4. Autobus szkolny w zatoczce na światłach awaryjnych - czy mam zachować szczególną ostrożność[tak]
5. Jak pomogę wychłodzonej osobie [zabiorę i będę stopniowo ogrzewał]
6. Znak niebezpieczny zakręt w prawo i czy ten znak ostrzega o jednym niebezpiecznym zakręcie [tak]
7. Obowiązkowe wyposarzenie samochodu - apteczka, trójkąt czy koło zapasowe ? [trójkąt]
8. Pijany pieszy z lewej strony jezdni, czy muszę powstrzymać się od wyprzedzania [tak]
9. Jadę za samochodem cieżarowym, z mojej strony linia przerywana , z drugiej ciągła, kończy się ciagła z przerywaną i zaczyna przerywana, ja zamierzam wyprzedzać ciężarówkę i wychylam się i widzę nadjeżdżający z naprzeciwka tir - czy mogę wyprzedzić [nie]

Jeszcze pytania mi się przypomniały:

1. Z jaką prędkością możemy poruszać się po autostradzie [140km]
2. Samochód zatrzymał się przed linią przejścia dla pieszych - pytanie czy my musimy zatrzymać się przed przejściem dla pieszych [nie - przed linią warunkowego zatrzymania]
3. Droga jednokierunkowa, pod znakiem biała tabliczka "nie dotyczy rowerów", po lewej stronie pas dla rowerów - czy możemy spodziewać się z naprzeciwka rowerzystów [tak]
TheMaz
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 14 września 2013, 21:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości