Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Dominika1996 » czwartek 21 sierpnia 2014, 12:45

Witam :) Wczoraj zdałam egzamin na prawo jazdy 74/74. Uczyłam się z tego forum więc podzielę się także i moimi zapamiętanymi pytaniami.

1. Czy możesz zaparkować na chodniku zostawiając 2 m dla pieszych, jeżeli utrudni im to ruch? NIE
2. Dużo pytań na temat skrzyżowań równorzędnych, ze znakami określającymi pierwszeństwo.
3. Zdjęcie widzimy skrzyżowanie i są dwie możliwości. Zajęcie pasa do jazdy prosto i skrętu w prawo. Jednak zajmujemy pas do jazdy prosto już i widzimy że oddziela nas ciągła linia od drugiego pasa. Czy możemy jeszcze zmienić pas na skręt w prawo? NIE
4. Czy przy używaniu gaśnicy wskazane jest nie otwieranie w pełni pokrywy silnika? TAK


Specjalistyczne:
1.Przy hamowaniu zamierzonym powinieneś:
a) wcisnąć sprzęgło
b) wcisnąć sprzęgło i hamulec
c) zwolnić do odpowiedniej prędkości dostosowując odpowiednie obroty do danego biegu (coś takiego i to jest prawidłowe)

2) Jak udzielisz pomocy dziecku w wieku przedszkolnym:
a)wykonując resuscytacje dwiema rękoma
b)wykonując resuscytacje jedną ręką (prawidłowa)
c)wykonując resuscytacje dwoma palcami

3) Widzimy zdjęcie. Jedziemy ulicą i widzimy znak STOP. Czy dojeżdżając do tej ulicy powinieneś:
a) nie zatrzymywać się
b) zatrzymać się przed ulicą z pierwszeństwem przejazdu (prawidłowe)
c) zatrzymać się przed znakiem

4) Przy krwotoku z rany i braku jałowego opatrunku należy:
a) wstrzymać się z opatrywaniem
b) użyć do opatrunku odzieży poszkodowanego (prawidłowa)
c) poczekać, aż ktoś użyczy swojej apteczki

5) W jaki sposób dwukrotne zwiększenie prędkości będzie miało wpływ na drogę hamowania?
a) żadny
b) dwukrotnie się zwiększy
c) czterokrotnie się zwiększy (prawidłowa)

6). Jak należy zachować się podczas wymijania samochodu w nocy?
a) patrzeć prosto w światła pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka
b) zmienić światła mijania na drogowe
c) patrzeć na prawo od źródła światła i wypatrywać tam ewentualnej przeszkody (prawidłowa)

Więcej pytań nie pamiętam jeżeli jeszcze mi się coś przypomni to dopiszę :) Ogólnie polecam przerobić calutką płyte grupy image. Dużo pytań miałam z tej płyty. I nie śpieszcie się, pomyślcie na egzaminie i najważniejsze nie kombinujcie z pytaniami! :D

Ps. Jak miałam egzamin już to przed egzaminami, egzaminator, który z nami tam był powiedział, że dużo osób wyładowuje się na pytaniu o wiadukt. W sensie widzimy wiadukt z trzema pasami i nad jednym z nich jest znak że nie można na niego wjeżdżać a pod nim tabliczka wyjątek soboty, niedziele i święta. A pytanie było czy możemy z niego korzystać w weekend.
Dominika1996
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 21 sierpnia 2014, 12:16

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez olaola96 » czwartek 21 sierpnia 2014, 15:37

Jaka jest odpowiedź na to pytanie?

Policjant bokiem, ale ręka wyprostowana zgięta do góry w naggarstku. Czy można wjechać na skrzżowanie?
olaola96
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 21 sierpnia 2014, 15:22

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sylw137 » czwartek 21 sierpnia 2014, 18:35

magda96 napisał(a):
sylw137 napisał(a):Witam miałem pytanie na które do teraz nie wiem jak odpowiedzieć właściwie, może ktoś podpowie.Brzmiało m.w. tak CZY WIDZĄC ZADYMIONY SAMOCHÓD POMOŻESZ WYDOSTAĆ SIĘ Z NIEGO OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W ŚRODKU MAJĄC NA UWADZE WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO TAK / NIE



TAK


Nie wiem czy to takie proste bo z doświadczenia wiem gdyż miałem taki przypadek z pustym autem że gdy otworzymy drzwi może złapać tlenu i zapalić się sporymi płomieniami. I teraz wyobraźmy sobie że w środku jest kilka osób przypiętych pasami!
sylw137
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 21 sierpnia 2014, 11:35

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Dominika1996 » czwartek 21 sierpnia 2014, 19:11

olaola96 napisał(a):Jaka jest odpowiedź na to pytanie?

Policjant bokiem, ale ręka wyprostowana zgięta do góry w naggarstku. Czy można wjechać na skrzżowanie?



Nie możesz wjechać na skrzyżowanie, bo to jak z sygnalizacją to jest dla ciebie żółte światło.
Dominika1996
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 21 sierpnia 2014, 12:16

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Dropsen » piątek 22 sierpnia 2014, 15:06

Witajcie, podsyłam dzisiejsze pytania z wordu w Katowicach:

1. Kiedy obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h za tym znakiem (obszar zabudowany)
A. 23-5
B. 5-23
C. Całą dobę
2. Jaka jest dozwolona prędkość za tym znakiem (autostrada)?
A. 110 km/h
B. 140 km/h
C. 120 km/h
3. Jadę drogą z pierwszeństwem przejazdu, z prawej strony samochód wjeżdża z dużą prędkością na nasz pas i pytanie: Czy musisz zrobić wszystko by zatrzymać pojazd?
4. Jadę drogą, przede mną jedzie samochód. Rozpoczynam manewr wyprzedzania i zauważam pijanego pieszego, który zaczyna wchodzić na lewy pas jezdni i pytanie: Czy musisz zaniechać manewru wyprzedzania?
5. Z prawej strony widzę zatoczkę dla autobusów i pytanie: Czy mogę zatrzymać się w tym miejscu, aby wysadzić pasażera?
6. Puste skrzyżowanie, żadnego pieszego ani samochodu w pobliżu, zielone światło i pytanie: Czy muszę zmniejszyć prędkość zbliżając się do przejścia dla pieszych?
7. Samochód stoi na naszym pasie i wydostaje się z niego biały dym i pytanie: Czy zapewniając sobie bezpieczeństwo mogę wyciągnąć kierowcę z samochodu?
8. Przejeżdżam przez skrzyżowanie, które jest przecięte prostopadle do jezdni przejazdem tramwajowym. Dojeżdżam do przejazdu i z prawej strony jedzie tramwaj i pytanie: Czy muszę ustąpić pierwszeństwa tramwajowi?
9. Skrzyżowanie, znak nakaz skrętu w prawo i pytanie: Czy mogę skręcić w lewo na tym skrzyżowaniu?
10. Jadę autostradą, rozpoczyna się pas do zjazdu w prawo, ale po chwili strzałki do skrętu w prawo są skreślone i namalowane żółte do skrętu w lewo i pytanie: Czy mogę tym pasem jechać w prawo?
11. Jadę drogą z pierwszeństwem w terenie zabudowanym, z prawej strony jest brama wjazdowa/wyjazdowa z pewnej posesji. Zaczyna wyjeżdzać samochód i pytanie: Czy mam pierwszeństwo przed tym samochodem?
12. Znak autostrady i pytanie: Jak powinienem zachowywać się jadąc tą drogą?:
A. Patrzeć przed siebie i tylko czasem spoglądać w boczne lusterka
B. Patrzeć przed siebie i za siebie tak samo (coś takiego, chodziło o to, żeby patrzeć przed siebie i za siebie po równo)
C. Nie pamietam, jakaś nie mająca wpływu.
13. Czy mogę przewozić dziecko na przednim siedzeniu tyłem?
A. Tak
B. Tak, gdy jest wyłączona poduszka powietrzna
C. Nie
14. Czy można przewozić dziecko w wieku lat 10 na innym przyrządzie niż fotelik pod warunkiem zapięcia pasów?
15. W czym moge przwozić 6 latka?
A. W foteliku ochronnym
B. W fotelach pasażera z tyłu, pod warunkiem zapięcia pasów
C. Nie pamietam, ale chyba coś z podkładką
16. Dojeżdżam do skrzyżowania, policjant sygnalizuje zmianę dotychczasowego sygnału (ugięta ręka skierowana do góry), po czym chyba macha ręką i obraca się do nas bokiem i pytanie: Czy można wjechać na skrzyżowanie?
17. Dojeżdżam do rona ze znakiem ustąp pierwszeństwa, a z lewej strony nadjeżdża pojazd i pytanie: Czy mam ustąpić mu pierwszeństwa?
18. Skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem i tabliczką (droga z pierwszeństwem idzie w dół i prawo), ja dojeżdżam do tego skrzyżowania, a z przeciwka jedzie samochód i sygnalizuje skręt w nasze prawo (czyli dokładnie jest na drodze z pierwszeństwem) i pytanie: Czy mam pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem?
19. Jestem na miejscu wypadku, w którym jest ranny lub zabity i pytanie: Co należy do mojego obowiązku?
A. Zabezpieczenie miejsca wypadku
B. Znalezienie sprawcy zdarzenia
C. Pozostanie na miejscu wypadku
20. Znak oszronienie jezdni i pytanie: Czy mogę spodziewać się gołoledzi?
21. Znak zator drogowy i pytanie: Czy mogę w tym miejscu spodziewać się blokady stworzonej przez samochody stojące w korku?
22. Dojeżdżam do skrzyżowania jadąc lewym skrajnym pasem, który służy do lewo skrętu (znaki poziome) i sygnalziacja s3 - zielona strzałka w lewo i pytanie: Czy można wykonać manewr zawracania?
23. Dojeżdżam do skrzyżowania, światło czerwone. Znajduje się na pasie do prawoskrętu i pytanie: czy po zaświeceniu się zielonego światła mogę skręcić w prawo?
24. Co musi posiadać kierujący pojazdem z przyczepą?
A. Dowód rejestracyjny przyczepy
B. Ubezpieczenie autocasco (czy coś takiego)
C. Ubezpieczenie NW
25. Droga bitumiczna i z prawej strony odchodzi droga gruntowa i pytanie: Czy to jest skrzyżowanie?
26. Babcia z białą laską wchodzi nam na jezdnie (niewidoma) i pytanie: Czy powinniśmy zatrzymać się, by umożliwić jej przejście na drugą stronę?
27. Coś z kontrolką z jakimś płynem (nie pamiętam dokładnie który) i pytanie: Czy powinienem powstrzymać się od dalszej jazdy czy jakoś tam
28. Kiedy powinienem zmienić światła drogowe na mijania?
A. Gdy istnieje możliwość oślepienia poprzedzającego samochodu
B. Zawsze gdy zobaczę poprzedzający samochód.
C. Gdy mogę oślepić pieszego
29. Z lewej strony wpada piłka do koszykówki na jezdnię i pytanie: Czy muszę przygotować się do hamowania?
30. U kogo nie zastosujesz defibrylatora AED?
A. Kobiety w ciąży
B. Dziecka < 1 rok
C. Osoby w strugach deszczu
31. Jaką odległość zachowasz podczas omijania przeszkody?
A. Zawsze taką samą
B. Bezpieczną
C. Dostosowaną do prędkości i wielkości przeszkody

Tylko jedno pytanie mi umknęło, bo jeszcze w tym samym dniu przed robiłem masę innych.
Jeśli jest ktoś pewny na 100%, to podawać prawidłowe odpowiedzi ;)
Dropsen
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 22 sierpnia 2014, 15:05

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mikeeeee » piątek 22 sierpnia 2014, 16:10

Dropsen napisał(a):1. Kiedy obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h za tym znakiem (obszar zabudowany)
A. 23-5
B. 5-23
C. Całą dobę
2. Jaka jest dozwolona prędkość za tym znakiem (autostrada)?
A. 110 km/h
B. 140 km/h
C. 120 km/h
3. Jadę drogą z pierwszeństwem przejazdu, z prawej strony samochód wjeżdża z dużą prędkością na nasz pas i pytanie: Czy musisz zrobić wszystko by zatrzymać pojazd? TAK
4. Jadę drogą, przede mną jedzie samochód. Rozpoczynam manewr wyprzedzania i zauważam pijanego pieszego, który zaczyna wchodzić na lewy pas jezdni i pytanie: Czy musisz zaniechać manewru wyprzedzania? TAK
5. Z prawej strony widzę zatoczkę dla autobusów i pytanie: Czy mogę zatrzymać się w tym miejscu, aby wysadzić pasażera? NIE
6. Puste skrzyżowanie, żadnego pieszego ani samochodu w pobliżu, zielone światło i pytanie: Czy muszę zmniejszyć prędkość zbliżając się do przejścia dla pieszych? NIE
7. Samochód stoi na naszym pasie i wydostaje się z niego biały dym i pytanie: Czy zapewniając sobie bezpieczeństwo mogę wyciągnąć kierowcę z samochodu? TAK
8. Przejeżdżam przez skrzyżowanie, które jest przecięte prostopadle do jezdni przejazdem tramwajowym. Dojeżdżam do przejazdu i z prawej strony jedzie tramwaj i pytanie: Czy muszę ustąpić pierwszeństwa tramwajowi? TAK
9. Skrzyżowanie, znak nakaz skrętu w prawo i pytanie: Czy mogę skręcić w lewo na tym skrzyżowaniu? NIE
10. Jadę autostradą, rozpoczyna się pas do zjazdu w prawo, ale po chwili strzałki do skrętu w prawo są skreślone i namalowane żółte do skrętu w lewo i pytanie: Czy mogę tym pasem jechać w prawo? NIE
11. Jadę drogą z pierwszeństwem w terenie zabudowanym, z prawej strony jest brama wjazdowa/wyjazdowa z pewnej posesji. Zaczyna wyjeżdzać samochód i pytanie: Czy mam pierwszeństwo przed tym samochodem? TAK
12. Znak autostrady i pytanie: Jak powinienem zachowywać się jadąc tą drogą?:
A. Patrzeć przed siebie i tylko czasem spoglądać w boczne lusterka
B. Patrzeć przed siebie i za siebie tak samo (coś takiego, chodziło o to, żeby patrzeć przed siebie i za siebie po równo)
C. Nie pamietam, jakaś nie mająca wpływu.
13. Czy mogę przewozić dziecko na przednim siedzeniu tyłem?
A. Tak
B. Tak, gdy jest wyłączona poduszka powietrzna
C. Nie
14. Czy można przewozić dziecko w wieku lat 10 na innym przyrządzie niż fotelik pod warunkiem zapięcia pasów? TAK
15. W czym moge przwozić 6 latka?
A. W foteliku ochronnym
B. W fotelach pasażera z tyłu, pod warunkiem zapięcia pasów
C. Nie pamietam, ale chyba coś z podkładką
16. Dojeżdżam do skrzyżowania, policjant sygnalizuje zmianę dotychczasowego sygnału (ugięta ręka skierowana do góry), po czym chyba macha ręką i obraca się do nas bokiem i pytanie: Czy można wjechać na skrzyżowanie? TAK chyba, że nie skończył jeszcze
17. Dojeżdżam do ronda ze znakiem ustąp pierwszeństwa, a z lewej strony nadjeżdża pojazd i pytanie: Czy mam ustąpić mu pierwszeństwa? TAK
18. Skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem i tabliczką (droga z pierwszeństwem idzie w dół i prawo), ja dojeżdżam do tego skrzyżowania, a z przeciwka jedzie samochód i sygnalizuje skręt w nasze prawo (czyli dokładnie jest na drodze z pierwszeństwem) i pytanie: Czy mam pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem? NIE
19. Jestem na miejscu wypadku, w którym jest ranny lub zabity i pytanie: Co należy do mojego obowiązku?
A. Zabezpieczenie miejsca wypadku
B. Znalezienie sprawcy zdarzenia
C. Pozostanie na miejscu wypadku
20. Znak oszronienie jezdni i pytanie: Czy mogę spodziewać się gołoledzi? TAK
21. Znak zator drogowy i pytanie: Czy mogę w tym miejscu spodziewać się blokady stworzonej przez samochody stojące w korku? TAK
22. Dojeżdżam do skrzyżowania jadąc lewym skrajnym pasem, który służy do lewo skrętu (znaki poziome) i sygnalziacja s3 - zielona strzałka w lewo i pytanie: Czy można wykonać manewr zawracania? NIE
23. Dojeżdżam do skrzyżowania, światło czerwone. Znajduje się na pasie do prawoskrętu i pytanie: czy po zaświeceniu się zielonego światła mogę skręcić w prawo? TAK
24. Co musi posiadać kierujący pojazdem z przyczepą?
A. Dowód rejestracyjny przyczepy
B. Ubezpieczenie autocasco (czy coś takiego)
C. Ubezpieczenie NW
25. Droga bitumiczna i z prawej strony odchodzi droga gruntowa i pytanie: Czy to jest skrzyżowanie? NIE
26. Babcia z białą laską wchodzi nam na jezdnie (niewidoma) i pytanie: Czy powinniśmy zatrzymać się, by umożliwić jej przejście na drugą stronę? TAK
27. Coś z kontrolką z jakimś płynem (nie pamiętam dokładnie który) i pytanie: Czy powinienem powstrzymać się od dalszej jazdy czy jakoś tam
28. Kiedy powinienem zmienić światła drogowe na mijania?
A. Gdy istnieje możliwość oślepienia poprzedzającego samochod
B. Zawsze gdy zobaczę poprzedzający samochód.
C. Gdy mogę oślepić pieszego
29. Z lewej strony wpada piłka do koszykówki na jezdnię i pytanie: Czy muszę przygotować się do hamowania? TAK
30. U kogo nie zastosujesz defibrylatora AED?
A. Kobiety w ciąży
B. Dziecka < 1 rok - nie było tu przypadkiem > zamiast < ? :)
C. Osoby w strugach deszczu
31. Jaką odległość zachowasz podczas omijania przeszkody?
A. Zawsze taką samą
B. Bezpieczną
C. Dostosowaną do prędkości i wielkości przeszkody
mikeeeee
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 07 lipca 2014, 21:57

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez twix90 » piątek 22 sierpnia 2014, 18:05

Witam - natknąłem się na pytanie z testów:

Obrazek

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jakim cudem odpowiedź jest prawidłowa?

Rozumiem jakby było napisane ostrożności..


"szczególną ostrożność należy zachować w sytuacji:

-omijania pojazdu przewożącego zorganizowaną grupę dzieci lub młodzieży w wieku do 18 lat w czasie ich wsiadania lub wysiadania,
-omijania oznakowanego pojazdu przeznaczonego konstrukcyjnie do przewozu osób niepełnosprawnych, w czasie wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej."

Czy też mam wrażenie, że to jakiś błąd?
twix90
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 22 sierpnia 2014, 18:01

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mamartusia » piątek 22 sierpnia 2014, 18:09

Czy w tej sytuacji można wyprzedzić rowerzystę? (skrzyżowanie dróg równorzędnych)
odp Tak

ale pod warunkiem, że nie ma tam przejścia, bo rowerzysty nie wolno wyprzedzać:
1) na przejściu dla pieszych,
2) na przejeździe kolejowym
3) na torach tramwajowych gdy ruch nie jest kierowany :)

-----------------------------
polecam podręcznik dostępny na: http://zmotoryzowane.pl.tl/SKLEP.htm
Mamartusia
Zmotoryzowane.pl
Polecam podręcznik dostępny na: http://zmotoryzowane.pl.tl/SKLEP.htm
mamartusia
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:16

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mamartusia » piątek 22 sierpnia 2014, 18:12

TWIX90
błąd w odpowiedzi, nie trzeba tam zachowywać szczególnej ostrożności-chyba że te chmury to jest mgła ;), jedynie to bezpieczny odstęp. tak to jest jak za układanie pytań biorą się super znawcy tematu :(
-------------
polecam podręcznik dostępny na:
http://zmotoryzowane.pl.tl/SKLEP.htm
Mamartusia
Zmotoryzowane.pl
Polecam podręcznik dostępny na: http://zmotoryzowane.pl.tl/SKLEP.htm
mamartusia
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:16

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mamartusia » piątek 22 sierpnia 2014, 18:14

no chyba, że ten czerwony ma włączone światła awaryjne? bo słabe zdjęcie... to wtedy tak
Mamartusia
Zmotoryzowane.pl
Polecam podręcznik dostępny na: http://zmotoryzowane.pl.tl/SKLEP.htm
mamartusia
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:16

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez twix90 » piątek 22 sierpnia 2014, 18:17

"Czy omijanie pojazdów wymaga zachowania szczególnej ostrożności"

Pytanie nie odnosi się do sytuacji na obrazku tylko ogólnie, więc lepiej nie sugerować się nim.
twix90
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 22 sierpnia 2014, 18:01

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mamartusia » piątek 22 sierpnia 2014, 18:19

czyli NIE
Mamartusia
Zmotoryzowane.pl
Polecam podręcznik dostępny na: http://zmotoryzowane.pl.tl/SKLEP.htm
mamartusia
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:16

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Staszek94 » sobota 23 sierpnia 2014, 13:37

Przed chwilą wróciłem z egzaminu teoretycznego - 74/74. Polecam uczyć się z tego forum, z pytań Interii oraz z płyty. Chociaż z płyty niewiele pytań się powtórzyło, to z forum oraz interii kilka już się znalazło. Pytania, które miałem a ich tu nie widziałem:

1. Czy można parkować pod wiaduktem jeżeli nie zabraniają tego inne znaki?
TAK
2. (Jedziemy drogą główną a przed nami przejeżdża rowerzysta, jest jeszcze na wysepce ale wygląda jakby zaraz miał wjechać)
Czy mamy w tej sytuacji pierwszeństwo?
NIE (mimo, że mamy, ale najwyraźniej chodzi o to czy pozwolimy mu jechać)

Reszta tu jest w takiej lub innej formie. Pozdrawiam.
Staszek94
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 23 sierpnia 2014, 13:34

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez magda96 » sobota 23 sierpnia 2014, 15:57

sylw137 napisał(a):
magda96 napisał(a):
sylw137 napisał(a):Witam miałem pytanie na które do teraz nie wiem jak odpowiedzieć właściwie, może ktoś podpowie.Brzmiało m.w. tak CZY WIDZĄC ZADYMIONY SAMOCHÓD POMOŻESZ WYDOSTAĆ SIĘ Z NIEGO OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W ŚRODKU MAJĄC NA UWADZE WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO TAK / NIE



TAK


Nie wiem czy to takie proste bo z doświadczenia wiem gdyż miałem taki przypadek z pustym autem że gdy otworzymy drzwi może złapać tlenu i zapalić się sporymi płomieniami. I teraz wyobraźmy sobie że w środku jest kilka osób przypiętych pasami!


Trafiłam na to pytanie w testach i odpowiedź brzmiała TAK. Mamy obowiązek udzielenia pomocy, a w tym przypadku jasno dopisane" mając na uwadze własne bezpieczeństwo" więc nad czym się zastanawiać? Zbytnia interpretacja tych pytan też nie jest wskazana. Oczywiście rożne są sytuacje w życiu, ale niestety w obecnych pyatniach na egzaminie trzeba udzielać odpowiedzi na pyatnia " co miał autor na myśli"
magda96
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 19 sierpnia 2014, 19:38

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Olaaa22 » poniedziałek 25 sierpnia 2014, 17:19

Siemanko :) Ja właśnie po egzaminie teoretycznym. Mogę się pochwalić, że udało mi się zdać za pierwszym razem dzięki temu forum :P Dużo pytań tutaj dodawanych przydało mi się, dlatego podzielę się z Wami swoimi pytaniami jakie miałam na egzaminie :) Niestety stres zrobił swoje i dużo pytań nie pamiętam, ale lepsze to niż nic :D
1. Czy przedszkolaka można przwozić na przednim siedzeniu? NIE
2. Dziecko do 12 roku życia można przwozić na przednim siedzeniu TYLKO W FOTELIKU OCHRONNYM
3. Jakie światła należy włączyć jeśli widoczność na drodze spada poniżej 40m? ŚWIATŁA PRZECIWMŁGŁOWE TYLNE
4.Czy możesz wjechać na skrzyżowanie (stoi policjant przodem do nas z tabliczką STOP) NIE
5. Co należy mieć podczas jazdy nie swoim samochodem za granicą? UPOWAŻNIENIE WŁAŚCICIELA POJAZDU DO JAZDY
6. Do czego służy ABS? UŁATWIA OMIJANIE PRZESZKÓD PODCZAS HAMOWANIA
7. Czy mamy pierwszeństwo przed tramwajem (tramwaj wyjeżdża z zatoczki) TAK
8. Czy należy udzielić pomocy osobie rannej w wypadku? TAK
9. Czy można wjechać na skrzyżowanie (światła bezkolizyjne z zieloną strzałką) TAK
Niestety więcej nie pamiętam :( Ale życzę wszystkim powodzenie!! :P Pamiętajcie czytajcie uważnie pytania i nie spieszcie się :) Wiem, że łatwo napisać, a trudniej zrobić, ale podejdzcie do egzaminu bez stresu, z myślą ,że zdacie, a na pewno tak będzie :D Trzymam kciuki :spoko:
Olaaa22
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 25 sierpnia 2014, 17:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości