Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez silenczek » czwartek 07 sierpnia 2014, 13:27

Witam,

Word Wrocław grupa z dnia dzisiejszego, godz 11.05, stanowisko 15 - 71/74 pkt ;-) Zapierwszym razem.

Pytania jakie zapamiętałem:
-Jak należy przewozić niemowle - odp w specjalnie przeznaczonym do tego siedzisku,
-Czy nalezy zachowac szczegolna ostrożnosc - filmik jak samochod zwalnia przed tramwajem ktory zaraz bedzie wypuszczał ludzi na zygzaku,
-Prędkość na drodze szybkiego ruchu - jednopasmówce,
-Czy należy się w tej sytuacji zatrzymać ? Na filmie widoczny jest niepełnosprawny na wózku inwalidzkim praktycznie juz przy osi jezdni,
-Do czego służy układ ABS,
-Kilka krzyżówek gdzie stałem na drodze podporządkowanej,
-Kiedy nalezy przestać reanimować osobe - jak odzyska czynności życiowe,
- Która z usterek nie wyklucza pojazdu do użytkowania - nie pamietam odpowiedzi,ale tutaj bardzo łatwo sie odmyslec, pamietam ze były błedne: uszkodzone resory, uszkodzone klocki hamulcowe,
Wiecej niestety nie pamietam, pozdrawiam i życzę wszystkim szczerze powodzenia, nie jest to takie straszne, a pytania (moze mnie) trafiły się o dziwo banalne.
Pozdrawiam!
Michał.
silenczek
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 07 sierpnia 2014, 13:19

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez nataliaburas » czwartek 07 sierpnia 2014, 15:59

czy może mi ktoś pomóc z ty pytaniem , które jest na zdjęciu :)? w jednym programie jest inna odpowiedź w drugim programie inna ...
Kierując samochodem osobowym nie wyposażonym w ABS , z prędkością 80km/h w trakcie omijania przeszkody powinieneś :
a) nacisnąć pedał hamulca do oprou i trzymać nieprzerwanie podczas omijania
b) puścić pedał hamulca tuz przed rozpoczęciem omijania
c) delikatnie hamować
nataliaburas
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 01 sierpnia 2014, 12:29

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez hejkahejka » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 18:34

pytania które zapamiętałam to :>
1.zdjęcie na nim pusty tunel, 3 pasy i linie przerywane do tego czy jadąc pustym tunelem możesz zając obojętnie jaki pas ruchu
2. Zdjęcie na nim tramwaj, który stoi na środku drogi, brak wysepek, przed nami piesi przechodzą do tego tramwaju i pytanie czy musisz zatrzymać się do momentu aż ten tramwaj odjedzie
3. Skrzyżowanie w kształcie litery T przed nami, już na środku skrzyżowania rowerzysta, brak wyznaczonych linii, my jedziemy za rowerzystą i pytanie czy w takiej sytuacji możemy go wyprzedzić
4. Zdjęcie rozbitego auta, przy nim stoi jakiś człowiek skierowany w naszą stronę, jesteśmy na drodze dwupasmowej z pasem zieleni, pytanie czy powinniśmy zabezpieczyć miejsce wypadku,
reszta raczej standardy które można tutaj znaleźć :)
hejkahejka
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 11 sierpnia 2014, 18:23

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez adek123 » środa 13 sierpnia 2014, 10:19

nie ma obowiąZKU TRZYMANIA apteczki w samochodze podobno chyba, że przewozi się zarobkowo jakiś pasażerów
carpe diem
Avatar użytkownika
adek123
 
Posty: 38
Dołączył(a): piątek 27 czerwca 2014, 08:28
Lokalizacja: warszawa

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez LiMonKa96 » piątek 15 sierpnia 2014, 15:25

Natalia Buras prawidłowa odpowiedź to B :)
Egzamin teoretyczny: 31.07
Egzamin praktyczny: 11.08
Odebrać prawko i ruszać w drogę!
LiMonKa96
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 31 lipca 2014, 17:31

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez blader12 » piątek 15 sierpnia 2014, 19:08

Witam,

mam dylemat co do tych pytań, pomógłby ktoś?
1) Czy gdy jeden kierunkowskaz nie działa, drugi pobiera więcej prądu?
2) Czy ubytek płynu chłodzącego można awaryjnie uzupełnić wodą?
3) Czy możesz ostrzegać innych kierowców światłami drogowymi przed patrolem Policji?
blader12
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 15 sierpnia 2014, 19:06

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Piotrekx » piątek 15 sierpnia 2014, 19:35

1) nie
2) tak
3) w praktyce tak się robi - przepisy mówią "Świateł drogowych można używać również do ostrzegania o niebezpieczeństwie, jeżeli nie spowoduje to oślepienia innych kierujących." Wszystko zależy od interpretacji - tzn. czy patrol policji uznajemy jako niebezpieczeństwo ;p. Na egzaminie zaznaczyłbym 'nie', bo znając życie taka odpowiedź w testach jest poprawna.
Piotrekx
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 29 lipca 2014, 22:38

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez gosiaaaa » piątek 15 sierpnia 2014, 21:17

czy ktoś mógłby pomóc?
1.zdjęcie na nim pusty tunel, 3 pasy i linie przerywane do tego czy jadąc pustym tunelem możesz zając obojętnie jaki pas ruchu
2. Zdjęcie na nim tramwaj, który stoi na środku drogi, brak wysepek, przed nami piesi przechodzą do tego tramwaju i pytanie czy musisz zatrzymać się do momentu aż ten tramwaj odjedzie
3. Skrzyżowanie w kształcie litery T przed nami, już na środku skrzyżowania rowerzysta, brak wyznaczonych linii, my jedziemy za rowerzystą i pytanie czy w takiej sytuacji możemy go wyprzedzić
4. Zdjęcie rozbitego auta, przy nim stoi jakiś człowiek skierowany w naszą stronę, jesteśmy na drodze dwupasmowej z pasem zieleni, pytanie czy powinniśmy zabezpieczyć miejsce wypadku,
gosiaaaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 15 sierpnia 2014, 21:14

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez magda96 » wtorek 19 sierpnia 2014, 20:22

Zdawałam dzisiaj udało się za pierwszym 74/74 :D, teraz czeka mnie już tylko praktyka.
Z tego co zapamiętałam :) :
-było pytanie o prędkość na autostradzie - 140
-przejeżdzamy przez skrzyżowanie i mamy bezkolizyjny skręt w lewo i czy musimy przepuścić tramwaj
-bezkolizyjny skręt w lewo i czy mozemy zawrócić-nie
-prędkosc na drodze dwujezdniowej poza obszarem zabudowanym-100
-pytanie o ekonomiczną jazdę-należy unikać gwałtownych przyspieszeń i hamowań
-jedziemy przez jakieś małe skrzyżowanie równorzędne i z prawej strony rownież jedzie rower jest w miejscu gdzie zaczyna się uliczka z prawej strony, on rownież jedzie na wprost i czy możemy go wyprzedzić - tak( na skrzyżowaniu nie bylo innych pojazdow wiec nie musieliśmy przepuszczać)
- znak zakazdu (pobór opłat) i pod nim tabliczka 100m i pytanie: czy za 100m musimy się zatrzymać w wyznaczonym miejscu
pytanie o zamierzone hamowanie- najpierw wciśniemy pedał hamulca a przy odpowiednio niskiej predkości dołożymy sprzęgło
-był znak tunelu i jaki należy zachować odstęp w razie zatoru- conajmniej 5m
To wszystko co pamiętam. Z tego co mogę wam doradzić to przeczytajcie podręcznik ktory dostajecie naprawdę warto, a dopiero poźniej testy. Wtedy nie robicie ich "a moze się uda" tylko przemyślacie odpowiedzi, testy mialam z płytki PWPW i wiele pytan się powtorzyło. Starałam się chodzić n wszytkie wykłady i udało się.
Życzę powodzenia! :wink:
magda96
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 19 sierpnia 2014, 19:38

Miaałem takie pytania

Postprzez MatiSzybki » środa 20 sierpnia 2014, 11:41

1.Jedziemy sobie samochodem, zatrzymujemy się widząc po lewej stronie jezdni stoi tramwaj na stacji i wysiadają i wsiadają do niego ludzie i przechodzą przez jezdynie i pytanie brzmi:
-Ruszyć powinniśmy gdy tramwaj odjedzie?


2. Jedziemy sobie i chcemy skręcić w prawo, mamy sygnał zielony, a nad sygnałem znak z ustąpieniem pierwszeństwa, na skrzyżowaniu jest torowisko i nadjeżdzający tramwaj i czy mamy pierwszeństwo ?

chyba na tych pytaniach poległem..
MatiSzybki
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 20 sierpnia 2014, 11:32

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez ElliLyli » środa 20 sierpnia 2014, 12:04

1.Znak "Strefa Zamieszkania" pod spodem tabliczka droga pożarowa. Czy na tej drodze można cofać? TAK/NIE
2.Dlaczego ten policjant zabrania wjazdu na skrzyżowanie?
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=s0zq ... _RrDGM42bE
ElliLyli
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 20 sierpnia 2014, 11:54

Re: Miaałem takie pytania

Postprzez Makabra » środa 20 sierpnia 2014, 14:13

ad.1 nie trzeba czekac az tramwaj ruszy.

ad.2 nie napisales skad jedzie tramwaj i jaki manewr wykonuje, wiec nie da sie udzielic odpowiedzi na niekompletne pytanie.

(zakladajac ze tramwaj jedzie na zielonym z naprzeciwka albi z tylu i skreca w te sama droge co Ty, jesli wasze tory jazdy sie przecinaja to ustepujesz mu pierwszenstwa.)
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mikeeeee » środa 20 sierpnia 2014, 15:41

1.Znak "Strefa Zamieszkania" pod spodem tabliczka droga pożarowa. Czy na tej drodze można cofać? TAK/NIE
2.Dlaczego ten policjant zabrania wjazdu na skrzyżowanie?
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=s0zq ... _RrDGM42bE
Policjant przepuszcza pojazdy jadące z naprzeciwka skręcające w lewo (ich lewo)
mikeeeee
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 07 lipca 2014, 21:57

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sylw137 » czwartek 21 sierpnia 2014, 11:49

Witam miałem pytanie na które do teraz nie wiem jak odpowiedzieć właściwie, może ktoś podpowie.Brzmiało m.w. tak CZY WIDZĄC ZADYMIONY SAMOCHÓD POMOŻESZ WYDOSTAĆ SIĘ Z NIEGO OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W ŚRODKU MAJĄC NA UWADZE WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO TAK / NIE
sylw137
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 21 sierpnia 2014, 11:35

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez magda96 » czwartek 21 sierpnia 2014, 12:42

sylw137 napisał(a):Witam miałem pytanie na które do teraz nie wiem jak odpowiedzieć właściwie, może ktoś podpowie.Brzmiało m.w. tak CZY WIDZĄC ZADYMIONY SAMOCHÓD POMOŻESZ WYDOSTAĆ SIĘ Z NIEGO OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W ŚRODKU MAJĄC NA UWADZE WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO TAK / NIE



TAK
magda96
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 19 sierpnia 2014, 19:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości