Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez adi760303 » poniedziałek 18 marca 2013, 15:12

Proszę o pomoc z tym pytaniem

1. Film przedstawia światła na skrzyżowaniu- kolor czerwony, jest widoczna linia warunkowa dojeżdża samochód i zatrzymuje się około 2-3 metrów od linii i sygnalizatora - pytanie dotyczyło czy pojazd dobrze zachował się na tym skrzyżowaniu - T/N

Ja dałem odpowiedz że NIE - ponieważ wg. mnie odległość do linii i sygnalizatora była za duża - jak myślicie?
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez yaris74 » poniedziałek 18 marca 2013, 15:14

2.Czy można przewozić dzieci na przednim siedzeniu w foteliku skierowanym do tyłu?
A) Tak, w każdym przypadku
B) Tak, jeżeli nie ma poduszki powietrznej
C) Nie można przewozić dzieci na przednim siedzeniu (brakuje mi tu wzmianki o foteliku ale czy moze tez byc odpowiedz B ?)
MOŻNA JEŚLI NIE MAPODUSZKI POWIETRZNEJ ALBO JĄ DEAKTYWOALIŚMY TZN. ZA POMOCĄ PRZYCISKU

"W przypadku dziecka mającego mniej niż 12 lat przewóz na przednim siedzeniu samochodu dozwolony jest tykjo i wyłacznie w foteliku ochronnym. Przewóz dziecka na przednim siedzeniu tyłem do kierunku jazdy jest dozwolony, tylko w pojazdach które nie są wyposażone w poduszkę powietrzną, lub jeśli są wyposażone w taką poduszkę, ale jest ona wyłączona".
yaris74
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 16 marca 2013, 12:22

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » poniedziałek 18 marca 2013, 16:51

yaris74 napisał(a):
2.Czy można przewozić dzieci na przednim siedzeniu w foteliku skierowanym do tyłu?
A) Tak, w każdym przypadku
B) Tak, jeżeli nie ma poduszki powietrznej
C) Nie można przewozić dzieci na przednim siedzeniu (brakuje mi tu wzmianki o foteliku ale czy moze tez byc odpowiedz B ?)
MOŻNA JEŚLI NIE MAPODUSZKI POWIETRZNEJ ALBO JĄ DEAKTYWOALIŚMY TZN. ZA POMOCĄ PRZYCISKU

"W przypadku dziecka mającego mniej niż 12 lat przewóz na przednim siedzeniu samochodu dozwolony jest tykjo i wyłacznie w foteliku ochronnym. Przewóz dziecka na przednim siedzeniu tyłem do kierunku jazdy jest dozwolony, tylko w pojazdach które nie są wyposażone w poduszkę powietrzną, lub jeśli są wyposażone w taką poduszkę, ale jest ona wyłączona".



No wlasnie w koncu ktos kto to rozumie , mozna przewozic w samochodach wyposazonych w poduszke jesli jest ona WYŁĄCZONA !!!! ŻYCZE RESZCZIE ZEBY TEZ TO POJEŁA PRZY MINIMALNYM ZAANGAŻWANIU W LOGICZNE MYŚLENIE
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lith » poniedziałek 18 marca 2013, 18:09

Co do autobusu to przepis wygląda tak:
Art. 18.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.
2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Czyli autobus nie ma pierwszeństwa. Musisz mu umożliwić w zabudowanym włączenie się do ruchu. Zakładając, że pytania układał kto układał na testach zaznaczyłbym, że należy mu ustąpić pierwszeństwa.

Co do poduszki to przepis wygląda tak:
Art. 45.
2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;

Czyli w przepisach nikt nie przewidział możliwości wyłączenia poduszki. Czemu mnie to nie dziwi...
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez michas6994 » poniedziałek 18 marca 2013, 18:50

Znak D-18 "PARKING"
Widzac ten znak mogą parkować
A) Samochody do 3t
B) Samochody Osobowe
C) Samochody Z Przyczepą Kempingowa
Wydaje mi sie ze odp B,ale nie jestem pewnien a wy jak myslicie?

I jeszcze jedno pytanie: Na przednim fotelu dziecko do 12 bez poduszki powietrznej w jakiej pozycji mozna przewzoic dziecko?
A) Na przednim fotelu na foteliku tylem do kierunku jazdy
B) Na przednim fotelu w foteliku ochrnonnym
C) Na podstawce przodem do kierunku jazdy
michas6994
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 06 marca 2013, 14:27

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Vanni » poniedziałek 18 marca 2013, 19:03

Witam

michas6994 napisał(a):Znak D-18 "PARKING"
Widzac ten znak mogą parkować
A) Samochody do 3t
B) Samochody Osobowe
C) Samochody Z Przyczepą Kempingowa

I jeszcze jedno pytanie: Na przednim fotelu dziecko do 12 bez poduszki powietrznej w jakiej pozycji mozna przewzoic dziecko?
A) Na przednim fotelu na foteliku tylem do kierunku jazdy
B) Na przednim fotelu w foteliku ochronnym
C) Na podstawce przodem do kierunku jazdy
Obrazek
Avatar użytkownika
Vanni
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela 17 marca 2013, 19:33

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez DamianL » poniedziałek 18 marca 2013, 19:06

1. Film przedstawia światła na skrzyżowaniu- kolor czerwony, jest widoczna linia warunkowa dojeżdża samochód i zatrzymuje się około 2-3 metrów od linii i sygnalizatora - pytanie dotyczyło czy pojazd dobrze zachował się na tym skrzyżowaniu - T/N


Mnie nauczono że gdy jest linia a jest np znak stop lub też światło czerwone to zatrzymujemy się tuż przed linią nie wychylając się przed nią , a gdy jej nie ma to stajemy w widocznym dla nas miejscu lecz nie dalej niż krawędź drogi z którą się przecina. Wydaje mi się że nie zachował się w takiej sytuacji prawidłowo. Mylę się?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 marca 2013, 19:17 przez DamianL, łącznie zmieniany 1 raz
Rozpoczęcie 03.01.13
Egzamin wewnętrzny : 20.03.13
Egzamin Państwowy teoretyczny : 28.03.13
Egzamin praktyczny : 11.04.13
DamianL
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 10:33
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szerszon » poniedziałek 18 marca 2013, 19:17

dropx napisał(a):

od wiec proponuje sie zapyatac esperta drogowego czy z wylaczonymi poduszkami mozna czy nie mozna,,, juz pomijajac czy bylo w testach czy nie bylo.

btw jednak nie ma przycisku kotry sprawi ze nie bdziesz działał :spoko:
A kto to jest tzw ekspert drogowy /
czy jego opinia ma wyższą moc niż przepis z ustawy ?
Zaznacz sobie jak Ci sie podoba...podałem źródło prawa.
A jak cos jest wyłaczone to zawsze jest szansa ,ze sie właczy...teoretyczna, ale jest.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez michas6994 » poniedziałek 18 marca 2013, 19:18

Miałem dziś to pytanie na teorii niestety nie zdanej, i zaznaczylem ze zle stoimy bo na swiatel bylo 2-3 m
michas6994
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 06 marca 2013, 14:27

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez creative7 » wtorek 19 marca 2013, 15:54

1.Czy przepisy ruchu drogowego określają odległość od wymijanego pojazdu TAK/NIE

2.Kiedy można włączyć światła przeciwmgłowe tylne:
a) gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 100m
b) podczas deszczu, gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 40m
c) podczas intensywnych opadów śniegu, gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 60m

3. Ile wynosi maksymalna długość samochodu osobowego z przyczepką:
a) 18,75m
b) 19,75m
c) 12m

Jakie są dobre odp. na te pyt? :help:
creative7
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2013, 15:24

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ZbyszekX » wtorek 19 marca 2013, 16:10

creative7 napisał(a):1.Czy przepisy ruchu drogowego określają odległość od wymijanego pojazdu TAK/NIE

2.Kiedy można włączyć światła przeciwmgłowe tylne:
a) gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 100m
b) podczas deszczu, gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 40m
c) podczas intensywnych opadów śniegu, gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 60m

3. Ile wynosi maksymalna długość samochodu osobowego z przyczepką:
a) 18,75m
b) 19,75m
c) 12m

Jakie są dobre odp. na te pyt? :help:
ZbyszekX
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez benno » wtorek 19 marca 2013, 17:14

Czytajcie wcześniejsze posty, wiele zagadnień było wałkowane od początku tego tematu. Nie wiem czy ma sens udzielanie odpowiedzi które były już omówione wcześniej, jak ktoś nie zada sobie trudu by sprawdzić poprzednie strony.

Mam pytanko które było na egzaminie:
Na filmiku skrzyżowanie, skręcamy w prawo jednokierunkową bezkolizyjnie, mamy zielone światło, skręciliśmy i zbliżamy się do przejścia dla pieszych, gdzie na czerwonym wchodzi babcia z balkonikiem- mamy cały czas zielone światło. Czy mamy obowiązek ustąpienia pierwszeństwa? Odpowiedź znam ale na razie nie podam :)
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez karolina94 » wtorek 19 marca 2013, 17:19

Uff zdane naszczęście. Miałam parę pytać stąd, więc w dużej mierze zawdzięczam Wam ten pozytywny wynik.
Jedno z pytań, które się tu nie pojawiło:
Do czego służą światła pozycyjne
A. do oświetlania drogi
B. do oznakowania pozycji samochodu
C. do zmiany kierunku jazdy (albo pasa ruchu- już nie pamiętam)

Zaznaczyłam B
karolina94
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 19 marca 2013, 17:13

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez DamianL » wtorek 19 marca 2013, 17:58

Mam pytanko które było na egzaminie:
Na filmiku skrzyżowanie, skręcamy w prawo jednokierunkową bezkolizyjnie, mamy zielone światło, skręciliśmy i zbliżamy się do przejścia dla pieszych, gdzie na czerwonym wchodzi babcia z balkonikiem- mamy cały czas zielone światło. Czy mamy obowiązek ustąpienia pierwszeństwa? Odpowiedź znam ale na razie nie podam :)


Jeżeli to przejście jest zaraz po skręcie to musimy przepuścić pieszego , a jeżeli jest w dalszej odległości to my mamy pierwszeństwo ale przecież nie przejedziemy staruszki :)
TAK
Rozpoczęcie 03.01.13
Egzamin wewnętrzny : 20.03.13
Egzamin Państwowy teoretyczny : 28.03.13
Egzamin praktyczny : 11.04.13
DamianL
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 10:33
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez DamianL » wtorek 19 marca 2013, 18:01

Jedno z pytań, które się tu nie pojawiło:
Do czego służą światła pozycyjne
A. do oświetlania drogi
B. do oznakowania pozycji samochodu
C. do zmiany kierunku jazdy (albo pasa ruchu- już nie pamiętam)

Światła pozycyjne - wskazują pozycję pojazdu w ruchu.
Pracujący silnik - włączony zapłon - światła z przodu i z tyłu pojazdu.
Rozpoczęcie 03.01.13
Egzamin wewnętrzny : 20.03.13
Egzamin Państwowy teoretyczny : 28.03.13
Egzamin praktyczny : 11.04.13
DamianL
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 10:33
Lokalizacja: Biała Podlaska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 40 gości