Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez aliceinwonderland » czwartek 02 października 2014, 20:58

Hej!

Wczoraj zdałam teorię za pierwszym razem, bezbłędnie! hurra! :) Jeżeli chodzi o to jak się uczyłam to w lipcu przeczytałam podręcznik, i to był jeden jedyny raz. Większą uwagę skupiłam na kodeksie drogowym i rozwiązywaniu testów na portalu zdamyto.com. Wszystkim zdającym gorąco polecam tą stronę. Większość pytań w WORD na egzaminie państwowym albo była podobna, albo taka sama :). Testy z płytki dołączonej do podręcznika Pana Henryka Próchniewicza nie przypadły mi do gustu głownie z powodu błędów, które tam były :/
Pytań wszystkich nie byłam w stanie zapamiętać, ale na pewno na egzaminie było:
1. pytanie dotyczące właściwego cofania. Pan na filmiku miał głowę wystającą zza szyby i zerkał na tor jazdy i pytanie czy właściwie wykonuje manewr cofania- odpowiedź oczywiście, że nie:)
2. Pytanie dotyczące tego czy niektóre leki mogą mieć wpływ na prowadzenie pojazdem- wiadome, że tak
3. Filmik z tramwajem i wychodzącymi z niego ludźmi, czy muszę się zatrzymać- tak.
4. Na pewno było pytanie o ABS, w każdym razie proste.
5. Czego nie można robić podczas prowadzenia pojazdu? w odpowiedzi trzeba było zaznaczyć rozmawiać przez telefon jeśli wymaga trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.
6. I pytanie ze znakiem A 32(śnieżką) czy za znakiem może występować gołoledź? tak:)
Niestety więcej pytań nie zdążyłam zapamiętać, ale jeszcze raz odsyłam do portalu zdamyto.com. Wystarczy przerobić tam materiał ok. 2 razy, potem rozwiązywać testy do znudzenia. I można iść na egzamin.
Trzymam kciuki i życzę powodzenia wszystkim zdającym! :)
Ostatnio zmieniony środa 29 października 2014, 13:39 przez aliceinwonderland, łącznie zmieniany 1 raz
17.10.2014 - placyk +, miasto -
28.10.2014 - placyk +, miasto +

:) :)
aliceinwonderland
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa 03 września 2014, 19:34

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Asiczeeek » poniedziałek 06 października 2014, 21:07

Zdawałam dzisiaj zdane na max. Zapamiętane pytania:

1. Jedziemy w nocy nieoświetloną drogą. Z naprzeciwka jedzie samochód i pytanie czy możemy używać świateł drogowych
2. Jesteśmy na skrzyżowaniu, mamy ustąp pierwszeństwa. Z naprzeciwka rowerzysta. My chcemy skręcic w lewo rowerzysta w prawo. Pytanie czy ustapimy pierwszenstwa rowerzyscie
3. Jestesmy na skrzyzowaniu z sygnalizacja bezkolizyjna z prawej strony jedzie tramwaj i pytanie czy mamy przed nim pierwszenstwo
4. Jak zachowamy sie podczas wypadku w którym sa ofiary
5. Maksymalna predkosc na drodze espresowej jednokierunkowej
6. Jedziemy drogą dojezdzamy do pasów po naszej prawej stoi autobus (niewiem czy w zatoczce czy co) i pytanie czy obowiazkowo musimy zmniejszyc predkosc. Film konczy sie w momencie gdy pieszy wchodzi na przejscie wchodzi pieszy
7. Czy wyjezdzajac z drogi gruntowej na droge twarda jestes wlaczajacym sie do ruchu
8. Znak A-10 i pytanie czy zblizamy sie do przejazdu z półzaporami
9. Znak A-15 czy ostrzega o koleinach
10. Dwa pasy ruchu. Lewy kończący sie. i był znak którego nie moge znaleźć.. w kazdym razie chodziło w nim o to ze nalezy jechac naprzemiennie czyli co kazdy puszcza kogos z lewej. i pytanie czy mozna wyprzedzac
11. Włączamy sie do ruchu z pasu dojazdoweo czy ustepujemy pierwszenstwa pojazdom

Jak coś jeszcze mi sie przypomni to napisze :)
Asiczeeek
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 06 października 2014, 20:40

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez melbi21 » wtorek 07 października 2014, 00:50

Dzis zdalam teorie za pierwszym razem w Word Elbląg . Co moge powiedziec na ten temat totroche jednak moge bo przed egzaminem sie nasłuchalam . Na szczescie u mnie poszlo z wynikiem pozytywnym . Bardzo duzi osob oblewa testy na moja 15 osobowa grupe zdalo 4 gdzie ja jako jedyna bylam ktora zdala za 1 reszta przystepowala 2,3 raz :D czyli jestem bardzo szczesliwa . Ale niestety cos za cos przez okolo dobry miesiac caly czas nauka ksiazka plytka internet . A na ostatnie 2 tyg przed egzaminem kazdy wolny czas nauka na plycie testy w internecie ksiazka kodeks rozne fora zeby jak najwiecej informacji zdobyc na ten temat . Moim zdaniem zeby zdac testy musisz je pojac , zrozumiec . Bo jezeli nie zrozumiesz nie zostanie Ci to wyjasnione nie ma szans pytania sa tak skonstruowane ze jest je bardzo ciezko zrozumiec i zanim dobrze sie zastanowisz masz koniec czasu . W tych testach nic na pamiec . 2 pytania na tescie mialam w ktorych odpowiedzi uzyskalam dzieki forum internetowym bo niestety nigdzie takich informacji nie mozna bylo zdobyc . Pytania zwiazane ze skrzyzowaniami , pierwszenstwem przejazdu piesi na przejsciu , znaki ostrzegawcze , ograniczenia predkosci teren zabudowany , miasto itp . Narkotyki , pierwsza pomoc . Czyli prawie kazde pytanie z kazdej dziedziny . Nie ma co zeby je zdac to trzeba sie troche jednak pouczyc i to pojac to jest podstawa ;) . Wszystkim zdajacym na przyszlosc wielkie POWODZENIA ! :)
melbi21
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 07 października 2014, 00:30

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez asialoczek60 » piątek 10 października 2014, 19:13

Witam zdawałam dziś pierwszy raz teorie. Ilośc pkt 67/74 niestety zabrakło jednego pkt jak na złość.
Pytania jakie zapamiętałam to:

1. Strefa zamieszkania jaka prędkość
2. Stoi policjant do nas tyłem czy możemy skręcić w prawo
3. Droga dwukierunkowa jedno jezdniowa po jednym pasie dla kazdej strony jaka predkośc
4. Skrzyzowanie ( nie wiem dokladnie jakie chyba równorzędne) Jedziemy prosto z prawej strony jedzie rowerzysta a za nim samochody. Czy mamy obowiązek ustąpić rowerzyscie pierwszeństwa?
5. Jak prawidłowo powinien być ustawiony fotel kierowcy?
6. Skrzożowanie chcemy skrecic w lewo przejezdzajac przez tory i z naprzeciwka stoi tramwaj
Czy mamy obowiazek ustapic mu pierwszenstwa?
7. Znak snieżki Czy za tym znakiem wystepuja sniezne warunki atmosferyczne cos takiego było.
8. idzie pijany mezczyzna droga przed nami auto chcemy wyprzedzac czy mamy sie powstrzymac od tego manewru
9. Pytanie o ABS ( dokladnie niewiem jak brzmiało
10. Jestesmy na moscie czy mozemy zawrócić
11. Było pytanie o wjazd kolizyjny lub bezkolizyjny nie pamietam
12 Złamany staw jak mamy go unieruchomic
13. Pan wycofuje wychylajac glowe za szybe i patrzy w lewe lusterko pytanie czy dobrze wykonuje manewr cofania
Wiecej nie pamiętam jak sobie przypomnę to napisze

Nastepny egzamin 21.10.2014 Mam nadzieje ze sie uda

POZDRAWIAM
asialoczek60
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 21 września 2014, 16:38

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez jarrko » czwartek 16 października 2014, 20:43

Cześć, ja mam problem z jednym pytaniem http://imgur.com/ZdmPDr7, zaznaczyłem odpowiedz Tak, jednak według programu jest ona błędna, czy to jakiś błąd programu?
jarrko
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 16 października 2014, 20:38

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez michal23000 » poniedziałek 20 października 2014, 17:02

Witam wszystkich, dziś pisałem teorię, i jak się okazuje, była bardzo łatwa (74/74).
Polecam:
- przeczytać 30 pierwszych stron z tego tematu (ja sam tyle przeczytałem, i powiem Wam szczerze, że tylko 3-4 pytania mi się nie powtórzyły, tak to reszta była zgodna z tym co tutaj zostało opisane)
- przerobić płytkę którą dostajecie w szkole jazdy (najlepiej dwa razy - ja tak zrobiłem, najpierw rozwiązywałem wszystkie pytania osobno, a później testy)
- przeczytać książkę i przede wszystkim zapamiętać liczby związane z wieloma aspektami

Także nie ma się co bać i powodzenia :)
michal23000
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 20 października 2014, 16:59

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez asialoczek60 » środa 22 października 2014, 14:21

jarrko napisał(a):Cześć, ja mam problem z jednym pytaniem http://imgur.com/ZdmPDr7, zaznaczyłem odpowiedz Tak, jednak według programu jest ona błędna, czy to jakiś błąd programu?



Dobrze odpowiedziałaś odpowiedz to ,, tak " dlatego ze oni jadą drogą z pierwszeństwem przejazdu
asialoczek60
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 21 września 2014, 16:38

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Morris » środa 12 listopada 2014, 17:31

a ja mam takie pytanka:

Czy podczas omijania autobusu miejskiego stojącego na przystanku masz obowiązek zachować szczególną ostrożność? Odp. Nie. Pytanie dlaczego? W każdej chwili ktoś może nam wyskoczyć zza autobusu..

Czy w tej sytuacji musisz zachować szczególną ostrożność? (filmik: przejazd przez skrzyżowanie kierowane sygnalizacją świetlną). Wg mnie zbliżając się do każdego skrzyżowania dróg powinniśmy zachować szczególną ostrożność.
Morris
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 12 listopada 2014, 17:25

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez wiesia26 » czwartek 13 listopada 2014, 15:06

Co do pierwszego pytania o autobus, to wydaje mi się,że tak, musimy zachować szczególną ostrożność
co do drugiego pytania również wydaje mi się,że tak, tutaj też trzeba zachować szczególną ostrożność,ale jestem ciekawa odpowiedzi kogoś kto się zna bardziej bo Ja dopiero idę na wew dziś :D
wiesia26
 
Posty: 29
Dołączył(a): wtorek 16 września 2014, 14:53

PYTANIA Z LISTOPADA 2014

Postprzez werwer » piątek 14 listopada 2014, 13:59

Tutaj pytania, które miałam na dzisiejszym egzaminie.
Zestaw łatwy, ale może komuś coś pomoże :)
Zaliczone 74/74, więc od razu podaję poprawne odpowiedzi.
powodzenia!

1.droga oświetlona, w mieście, nocą, czy można używać świateł drogowych? NIE
2. zbliżamy się do przejścia dla pieszych, zielone światło dla nas, czy musimy obserwować pieszych? TAK
3. przejazd kolejowy, czy można zaparkować przed nim? NIE
4. czy skręcając w lewo będzie się miało pierwszeństwo przed samochodem jadącym na wprost? NIE
5. czy leki mogą spowolnić/wpłynąć na szybkość reakcji kierującego? TAK
6. czy możesz poruszać się prawym pasem (dla bus, taxi)? NIE
7. czy jadąc z prędkością 30 km na godzinę możesz przejechać przez przejście w zaistniałej sytuacji (na filmiku cały czas zielone, przy końcu filmiku zmienia się na pomarańczowe)? NIE (przy 30 km/h zdąży się zahamować)
8. czy znak obowiązuje tylko na drodze, przy której stoi? (zakaz skrętu w lewo, pytanie trochę dziwnie sformułowane było, oczywiste) TAK
9. czy musisz spodziewać się, że zza tramwaju wyjedzie rowerzysta (przy przejściu dla pieszych i rowerzystów)? TAK
10. czy musisz zachować szczególną ostrożność przy wymijaniu takiego pojazdu (z oznaczeniem dla niepełnosprawnych)? TAK
11. czy musisz zachować szczególną ostrożność wjeżdżając z drogi gruntowej na betonową? TAK
12. jaka jest prędkość samochodem osobowym z przyczepą za wskazanym znakiem (autostrada) 80 km/h
13. czy niemowlę można trzymać na kolanach, czy jakoś tak NIE
14. co się stanie przy niewyważeniu kół? może być nierównomierne zużycie bieżnika opon
15. co ogranicza widoczność kierowcy? oklejona szyba
16. czemu służy pozycja boczna ustalona/bezpieczna ułatwia oddychanie i chroni przed zachłyśnięciem
17. czy podany znak mówi o skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną jednokierunkową (A6d albo A6e)? TAK
18. jakie jest ograniczenie za podanym znakiem (strefa zamieszkania)? 20 km/h
19. czy chcąc skręcić w lewo musisz niezwłocznie przystąpić do zmiany pasa ruchu (4 pasy, skręt w lewo tylko ze skrajnego)? TAK
20. czy musisz zachować szczególną ostrożność w takiej sytuacji (przystanek tramwajowy, odgrodzony od jezdni płotkiem, zbliżamy się do przejścia dla pieszych) TAK

to tyle :) zdałam za 2 podejściem, bo poprzednio pytania były trochę podchwytliwe.
ogólnie, na egzaminie powtarza się trochę pytań z płytki IMAGE, ale nauka tylko z tego podręcznika może nie wystarczyć
werwer
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 14 listopada 2014, 13:30

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Kamiluniateczko » piątek 28 listopada 2014, 16:28

Witam wszystlich, którzy się stresują i zaglądają tutaj aby zapoznać się z pytaniami jakie można dostać na egzaminie.
Dziś zdawałam teorię i udało się 70/74 pkt.
Pytania były różne: począwszy od tych łatwych i logicznych na pierwszy rzut oka po takie, gdzie naprawdę należało się zastanowić.
Pytania jakie miałam:
1. Leżał mężczyzna na ulicy, za Nami jechały samochody i czy możemy jechać dalej?
2. Jedziemy do skrzyżowania równorzędnego, stoi policjant. Pytanie czy możemy skręcić w prawo a był zielony sygnał świetlny. Policjant pokazywał ruch otwarty w lewo.
3. Czy lekarstwa mogą spowodować iż Nasze myślenie będzie poprawniejsze?
4. Jedziemy prosto, z Naszej prawej strony wyjeżdża z zatoczki tramwaj. Czy musimy ustąpić pierwszeństwa? (tramwaj wyjeżdżający z zatoczki jest włączającym się do ruchu)
5. Wyjeżdżamy z drogi gruntowej na twardą. Czy jesteśmy włączającymi się do ruchu?
6. Jedziemy prosto i są pasy, aczkolwiek nikogo nie ma na nich ani też obok. Czy musimy zmniejszyć prędkość?
7. Dwa pytania dotyczyły prędkości. Jedno z nich był to koniec terenu zabudowanego, natomiast drugie pytanie o prędkość max. na autostradzie.
8. Był jezdnia i prawy pas ruchu tylko dla BUS-ów. Czy auta osobowe mogą również jeździć na tym pasie?
9. Zdjęcie aut stojących w korku. Czy można stojąc w takim korku odpiąć pasy bezpieczeństwa?
10. Czy można przewozić dziecko na czymś innym niżeli fotelik, bądź podkładka?
11. Dwa pytania odnośnie lusterek. Jedno wewnętrznych co powinno być w nich widać, natomiast drugie były boczne.
12. Przy jakiej widoczności można włączyć światła przeciwmgielne tylne?
13. Jak należy zabezpieczyć samochód z przyczepą wiozącą bodajże piasek?
14. Pytanie o gołoledź.
Czytajcie dobrze pytania, bo potrafią niektóre być naprawdę podchwytliwe. Powodzenia. :)
Kamiluniateczko
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 28 listopada 2014, 15:47

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez aleks9506 » poniedziałek 01 grudnia 2014, 22:32

Pierwsze podejście 69/74 ! :D

To forum mega mi pomogło :)
Wiele pytań się powtórzyło :D

*Dopuszczalna prędkość na autostradzie?
*(znak ograniczenia prędkości 60km/h) Ile km/h można jechać za znakiem?
*Czy czas reakcji kierowcy wydłuża się po zażyciu środków uspokajających?
*Która z wymienionych osób musi mieć obowiązkowo zapięte pasy podczas jazdy?
*(Przejście dla pieszych) Czy dobrze byś postąpił wyprzedzając samochód?
*(przejazd kolejowy) Czy w tym przypadku możesz wyprzedzić?
*(Stoisz za tramwajem do którego wsiadają ludzie) czy możesz ominąć pojazd szynowy w tej sytuacji?
*Czy jadąc w nocy podczas mijania pojazdu można mieć włączone światła drogowe?
*Jeśli jesteś świadkiem wypadku powinieneś udzielić poszkodowanycm pierwszej pomocy?
*Czy jeśli jedziesz w nocy krętą drogą możesz mieć włączone światła przeciwmglowe przednie?
+ kilka pytań o pierwszeństwo i znaki na drodze !

Dzięki Wam wszystkim i powodzenia! :spoko:
aleks9506
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 01 grudnia 2014, 22:13

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez andrzej432100 » środa 10 grudnia 2014, 14:44

Cześć.
Mam 4 pytania na które nie znam odpowiedzi:

1. Znak B-32, czy obowiązuje on od miejsca ustawienia? T/N
Niby proste ale właśnie nie wiem w jaki sposób zinterpretować to pytanie. W oddali widać miejsce poboru opłaty, ale samo pytanie, czy ten znak obowiązuje od miejsca ustawienia.

2. Jest tak: drogi w przeciwnych kierunkach są oddzielone podwójną linią ciągłą. Jadę po swojej prawej stronie prawym pasem, a lewym pasem biegną szyny. Pytanie: Czy chcąc skręcić w lewo na najbliższym skrzyżowaniu zajmiesz lewy pas?

3. Jadę autem przede mną z przeciwka nic nie jedzie. Są dwie grupy rowerzystów. Jedna większa, później między nimi przerwa i druga grupa mniejsza. Pytanie: Czy w tym przypadku podczas wyprzedzania możesz skorzystać z pustego miejsca między grupami rowerzystów?

4. tego pytania niestety dokładnie nie pamiętam. Chodziło o płyn do wspomagania, co będzie tego skutkiem (jeśli będzie go mało) :
Pamiętam jedną odpowiedź która była, że dojdzie do uszkodzenia skrzyni biegów.

Może zna ktoś to pytanie?

Z góry dzięki,
Pozdrawiam :)
andrzej432100
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 10 grudnia 2014, 14:34

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez dddsz » wtorek 16 grudnia 2014, 12:10

Pierwsze 68/74
:)

Większość pytań powtórzyła mi się z tego co się uczyłem, ale część dla mnie było niejednoznaczna na filmikach, polecam uczyć się tak jak ktoś tu napisał od tych którzy mają 74/74 wtedy macie pewność, że jest dobrze.
Zrobiłem też wszystkie 1800 pytań ze stronki prawkotesty.pl, no i oczywiście w razie wątpliwości samemu rozwiązywać problem z kodeksem, a nie w ciemno brać odpowiedzi ze stron.
Ja wyszedłem ostatni, czekałem wszystkie pytania/filimiki/odpowiedzi do końca czasu i to samo polecam, nikt Was nie wygoni, a w razie co możecie 3x przeczytać pytanie i się upewnić.


Czy dluzsza jazda poprawia koncentracje/swobode kierowcy? NIE
Koniec terenu zabud. Dwujezdniowa dwupasm predkosc - 100km/h
Autostrada predkosc - 140km/h

Filmik: [nie wiem czy policjant wszedł na jezdnię na początku filmiku czy już na niej był, chyba stał do nas bokiem na środku jezdni i pokazywał lizakiem w prawo, dodam że skrzyżowanie było pare m za nim] Czy postawa policjanta nakazuje nam jechać na najbliższym skrzyżowaniu w prawo? - Wydaje mi się, że zaznaczyłem to źle - powinno być NIE bo chyba chodziło o to, że mamy zjechać na pobocze do kontroli - ale filmik dość dyskusyjny, trzeba by to zobaczyć na spokojnie, bo nie pamiętam też czy był bokiem czy przodem

Filmik [droga trzypasmowa, dojezdzamy do skrzyzowania pasem z ktorego mozna skrecac tylko w prawo ale swieci sie czerwone] Czy z tego pasa ruchu w tej sytuacji na skrzyzowaniu mozna skrecic w prawo? - Odpowiedzialem ze TAK, choc do teraz nie wiem czy jest to dobra odpowiedz no bo swiecilo sie czerwone..

[Znak z tabliczka miejscowosci, teren zabudowany] Czy na drodze za tym znakiem jest okreslona predkosc? Max 60km/h 23-5 (byla tez odpowiedz 50km/h przez cala dobe ale byla bledna bo nie bylo znaku z 50)

Prawidlowe oddechy u dziecka - 5 wdechow, 30 ucisniec, 2 wdechy

Filmik [Skrzyzowanie, droga dwujezdniowa dwupasmowa, jedziemy lewym pasem na ktorym jest strzalka pozioma na jezdni i swiatlo bezkolizyjne strzalka w lewo tak jak tutaj: http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/ ... 621155.jpg Czy z tego pasa ruchu mozesz zawrocic?

Filmik [Jedzie przed nami pojazd do nauki jazdy] Czy jadac za tym pojazdem powinnes zachowac szczegolna ostroznosc? - TAK

Co jest obowiazkowym wyposazeniem pojazdu? (Trojkat/zapasowe swiatla/cos tam jeszcze) - Trójkąt

Ograniczona widoczność do 40m - Co powinnes zrobic zeby poprawic bezpieczenstwo w trakcie jazdy (Zmniejszyc odstep miedzy pojazdem przed Toba a Twoim pojazdem/Zapalic swiatla drogowe/Zapalic przeciwmglowe tylne) - Zapalić przecimgłowe tylne

Filmik [przed nami na pasie obok jedzie pojazd i zatrzymuje się przed przejściem] Czy możesz wyprzedzić pojazd? NIE

Czemu służy pozycja boczna bezpieczna? Udrożnienie dróg oddechowych poszkodowanego
Jadąc samochodem z przyczepą co powinniśmy posiadać? Dowód rejestracyjny pojazdu+przyczepy

[Autostrada, stoi samochód i za nim trójkąt ostrzegawczy] Czy w razie awarii pojazdu na autostradzie masz obowiązek użycia świateł awaryjnych? TAK

[Z drogi podporządkowanej chce skręcić pojazd robót drogowych] Czy pojazd wysyłający żółte sygnały świetlne może nie stosować się do zasad pierwszeństwa? NIE

Wiadukt, czy można tu cofać? NIE

+2/3 pytania o skzyżowania i pierwszeństwo na nich, reszty nie pamiętam ale tak jak mówię większość się powtarzała stąd czy ze strony prawkotesty
dddsz
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 27 stycznia 2014, 09:23

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez pat88 » czwartek 18 grudnia 2014, 15:38

Hey
Ja dzisiaj zdałam 70/74 pkt. Pytania które zapamiętałam:
1. Prędkość dopuszczalna za znakiem "teren zabudowany" a za nim znak ograniczenie prędkości do 80km. Nie pamiętam dokładnie odpowiedzi, ale kojarzę:
a) 60 km 23:00-5:00
b) 80 km
c) ...
2. Prędkość dopuszczalna za znakiem"koniec obszaru zabudowanego" na filmiku widać drogę dwukierunkową (2 pasy na każdej stronie) przedzielone pasem zieleni:
a) 80 km
b) 90 km
c) 100 km
3. Zdjęcie z policjantem który stoi do nas tyłem. Czy możemy skręcić w prawo?
4. Co zrobimy, gdy na chodniku zimą śpi człowiek? (Nie kojarzę dokładnie jakiej było treści, ale chodziło o to hak go ogrzejesz:
a) podasz mu alkohol
b) podasz mu gorąca herbatę
c) zaprosisz do samochodu okryjesz i ogrzejesz
5. Na zdjęciu jechaliśmy Droga chyba wiadukt/most i na chodniku szła grupka dzieci z opiekunem. Jedno z dzieci tak jakby miało wejść na jezdni jedna noga. Pytanie czy odsuniesz się od prawej krawędzi.
6. Droga z nakazem jazdy w prawo i pytanie czy możesz pojechać w lewo?
7. Stoimy przed przejazdem kolejowym jest znak STOP i krzyż św. Andrzeja. Pytanie czy przed zatrzymaniem dodatkowo upewnisz się czy nie nadjeżdża pociąg?
Póki co tyle zapamiętałam jakby mi się coś przypomniało napiszę.
Powodzenia!
Ps. Word Bytom
pat88
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 15:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 48 gości