Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez eMD » środa 20 marca 2013, 10:48

madzia12kierowca13 napisał(a):znak obszar zabudowany za znakiem znak ograniczenie prędkości do 80 km/h !
Pytanie z jaka prędkością można jechać samochodem osobowym z przyczepka lekką za tymi znakami?
A) 50 km/h od 5:00 do 23:00
B) 80 km/h
C) 50 km/h przez całą dobę
(ja bym zaznaczyła B ale nie wiem czy przypadkiem ta przyczepka nie ogranicza jakos...)


Moja instruktorka mówiła, że tu A.
Poszukałam w przepisach i znalazłam coś takiego:
"Znak B-33, określający dopuszczalną prędkość większą niż 60 km/h, umieszczony na obszarze zabudowanym, dotyczy samochodu osobowego, motocykla i samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem:
1). pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne
2). pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia kierującego
3). pojazdu holującego pojazd silnikowy
4). motocykla, którym przewozi się dziecko w wieku do lat 7
5). samochodu ciężarowego przewożącego osoby poza kabiną kierowcy."
Czyli wynika z tego, że nie dotyczy on samochodu z przyczepką (chyba), którego nie dotyczy podwyższenie prędkości. A maksymalna prędkość dla samochodu z przyczepką w terenie zabudowanym jest 50 km/h w godz. 5-23 i 60 km/h w godz. 23-5.
Kurs w: Cieślak Nauka Jazdy, Szczecin
Egzamin teoretyczny: 19.03.2013 - POZYTYWNY - 74/74
Egzamin praktyczny: 25.04.2013
eMD
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 19 marca 2013, 18:20

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez janczarekmalutki » środa 20 marca 2013, 12:19

1. Czy w tej sytuacji powinienes zachowac szczegolną uwagę( ojciec idzie z dzieckiem, drugie na rowerku do rowera przymocowany kij)
2. czy w tej sytuacji mozesz uzyc sygnalu dzwiękowego ( z prawej strony dosyc szybko wyjezdza auto)
3. czy tramwaj wyjezdzający z zajezdni( z prawej strony) ma pierszenstwo
4. Po naszej lewej jedzie tramwaj skręca w prawo czy w tej sytuacji mozna uzyc sygnalu dzwiekowego
5. skrzyzowanie, my wyjezdzamy z podporzadkowanej, po lewej jedzie motocykl tez podporządkowanej, główna droga w ksztalcie litery L motocykl skręca w lewo, ma pierszenstwo przed nami? (nie wiem czy zrozumial mnie ktos, ale moze ktos mial takie pytanie)

jakby ktos podal dobre odpowiedzi bylbym wdzięczny
janczarekmalutki
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 20 marca 2013, 12:00

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez katiusza » środa 20 marca 2013, 12:42

Zapamiętane pytania.
Znak F-20 (Część drogi, pas ruchu, dla określonych pojazdów). Pytanie: Poruszasz się samochodem osobowym, czy widząc ten znak możesz poruszać się tym pasem ruchu:
a. tak
b. nie, muszę zjechać na prawy pas
c. nie, muszę zjechać na lewy pas

Filmik: Przed nami linia bezwzględnego zatrzymania przed znakiem poziomym P-17 (linia przystankowa). Pas jest pusty, w dali widać przystanek autobusowy. Pytanie: czy w tej sytuacji musisz się zatrzymać przed linią
TAK NIE
katiusza
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 20 marca 2013, 12:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez jaga84 » środa 20 marca 2013, 15:30

WORD Radom, przedwczoraj miałam pierwsze podejście i sukces - 74/74 :)

Zdawalność jest słaba (u mnie w grupie na 10 osób zdały 3) , ale nie wiem dlaczego, bo pytania nie są trudne. Ja nie miałam żadnych pytań podchwytliwych ani wziętych z 'kosmosu' ;) Jednak na wypadek takich warto tu zaglądać, co ja robiłam. Dziękuję wszystkim za wpisywanie pytań.

Te , które zapamiętałam:
1. Zdjęcie. Przed samochodem leży potrącony człowiek, próbuje wstać. Czy w tej sytuacji powinieneś pozwolić potrąconemu się podnieść? NIE

2. Długa podróż wymaga sprawdzenia ciśnienia w ogumieniu . Kiedy powinieneś to zrobić?
a. conajmniej 24h przed jazdą
b. po zakończeniu jazdy
c. bezpośrednio przed jazdą

3. znak A-12a . Czy znak mówi o zwężeniu jezdni mogącym powodować utrudnienia ruchu. TAK

4. znak A-32. Czy na drodze za znakiem możesz spodziewać się gołoledzi na drodze? TAK

5. Znak autostrady. Jaka jest predkosć samochodu z przyczepką na autostradzie?
a. 140 km/h
b 70 km/ h
c 80 km/h

6. Dojeżdżasz do skrzyżowania. Znak stopu. Czy zbliżasz się do drogi z piwrszeństwem przejazdu? TAK

7. Filmik . Stoimy za samochodem , który na skrzyżowaniu zatrzymal sie przed linią zatrzymania STOP po czym odjeżdża. Czy możemy wjechać na skrzyżowanie bez ponownego zatrzymania się przed linią zatrzymania? NIE

8. Filmik. Jedziemy. Zbliżamy się do przejścia dla pieszych. My mamy zielone światło. Piesi stoją po obu stronach przejścia, czekają. Czy w tej sytuacji powinniśmy uważnie obserwować pieszych? TAK

9. Jedziemy 50km/h. Zbliżamy się do skrzyżowania równorzędnego.Czy powinniśmy zmniejszyć prędkość jeśli nie jesteśmy pewni sytuacji na drodze po prawej stronie?(chodziło o to ze mieliśmy słaba widoczność prawej strony skrzyżowania skrzyżowania (dużo zaparkowanych samochodów) TAK

10. Filmik.Wyprzedzamy rowerzystę na dwukierunkowej bez wyznaczonych pasów ruchu.Czy powinniśmy zachować odstęp od niego minimum 1m? TAK

11. Filmik. Przejeżdżamy obok wysuniętego filaru mostu. Czy omijając przeszkody powinniśmy zachować mimimum 1 metr odleglości? NIE

12. Filmik. Podjezdzamy do przejścia dla pieszych. Obok niego linia oznaczająca przejazd dla rowerów. Obok nas, po lewej zatrzymuje się tramwaj, zasłania nam część przejścia. Czy możemy sie spodziewać , że z lewej strony wyjedzie nam rowerzysta? TAK

13. Do ktorego momentu będziesz prowadził masaż serca u osoby, u której doszo do zatrzymania krążęnia?
a. 15 min.
b. do czasu aż uzyska odpowiednia ciepłote ciala
c. do przyjazdu slużb ratowniczych

14.
Jedziesz 70km/h. Widzisz przeszkodę. W aucie masz zainstalowany system ABS. W jaki posób zachamujesz awaryjnie?
a. naciskajac maksymalnie pedal hamulca
b i c nie pamietam, ale z tego co wiem, to jesli mamy abs to zawsze max i do oporu hamulec bez puszcania przed przeszkoda

15. Kogo obowiązuje jazda z zapiętymi pasami?
a. pasażera
b. kobietę w widocznej ciąży
c. pasażera , któremu lekarz wydal zaświadczenie o przeciwwskazaniach do jazdy w pasach

16. Znak B5. Widoczny znak zakazuje wiazdu
a. samochodom ciężarowym o dmc < 3,5 t
b. samochodom ciężarowym o dmc > 3,5 t
c. samochodom osobowym

17.Stoimy w korku. Na sygnalizatorze światło czerwone i pomarańczowe. Czy mozemy wjechać za sygnalizator? NIE

18. Droga Dwujezdniowa. Trzy pasy w jednym kierunku. Przed nami ciężarówka. Po prawej stronie mamy linię przerywaną, po lewej ciągłą. Czy w widocznym miejscu możemy wyprzedzić pojazd przed nami z lewej strony? NIE

19. Dwupasmówka. Trzy pasy w jednym kierunku. Sygnalizator ogólny, zielone światło . Stoimy na środkowym pasie ze strzałką poziomą kierunkową w lewo. Czy możemy zawrócić z pasa na którym jesteśmy? NIE

Miałam też kilka krzyżówek równorzędnych i z pierwszeństwem łamanym

p.s ja przyjęłam taktykę wykorzystania maximum czasu na każde pytanie. Wyszłam jako ostatnia ale za to z najlepszym wynikiem, wiec warto poświecić te 25 minut w całości.
Powodzenia:)
jaga84
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 20 marca 2013, 15:10

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez kasiazu » środa 20 marca 2013, 18:16

C
Ostatnio zmieniony sobota 23 marca 2013, 19:56 przez kasiazu, łącznie zmieniany 2 razy
kasiazu
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 20 marca 2013, 18:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez kursant111344 » środa 20 marca 2013, 18:30

kasiazu napisał(a):Witam, moje pierwsze podejście niestety było nie udane i mam jedno pytanie nad którym sie ciagle zastanawiam. Obrazek: mamy motocykliste w kasku który lezy na ziemi pyt: Czy widzac motocykliste głowa w kałuzy i przypuszczajac ze ma uraz kregosłupa mozemy go ustawic w pozycji bocznej ?


Nie możemy go ruszać .... powinniśmy wezwać pogotowie ale też nei zostawimy go z ryjem w kałurzy.... kłopotliwe nie ? :D
kursant111344
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 13 marca 2013, 16:41

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez DamianL » środa 20 marca 2013, 18:37

kasiazu napisał(a):Witam, moje pierwsze podejście niestety było nie udane i mam jedno pytanie nad którym sie ciagle zastanawiam. Obrazek: mamy motocykliste w kasku który lezy na ziemi pyt: Czy widzac motocykliste głowa w kałuzy i przypuszczajac ze ma uraz kregosłupa mozemy go ustawic w pozycji bocznej ?


Moim zdaniem nie możemy bo pozycja boczna jest dla osoby bez większych urazów , jest po to aby się nie zakrztusił nam czymś , jeżeli mamy podejrzenia o urazie kręgosłupa nie należy go ruszać i poczekać do przyjazdu służb ratowniczych , chyba że ta kałuża jest na prawdę jakaś duża lub jest zimno - wyziębienie organizmu jest równie szkodliwe .
Rozpoczęcie 03.01.13
Egzamin wewnętrzny : 20.03.13
Egzamin Państwowy teoretyczny : 28.03.13
Egzamin praktyczny : 11.04.13
DamianL
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 10:33
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ZbyszekX » środa 20 marca 2013, 19:03

Mam pytanie czy droga dwujezdniowa jest nazywa dwujezdniową tylko i wyłącznie gdy oddzielona jest pasem zieleni ? Bądź słupkami ? Bo na w testach trafiło mi się pytanie o prędkość, i nie wiem czy tę drogę widoczną na obrazu mam traktować jako jednojezdniową czy dwujezdniową.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (89.96 KiB) Przeglądane 7022 razy
ZbyszekX
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez MarekM » środa 20 marca 2013, 20:35

ZbyszekX napisał(a):Mam pytanie czy droga dwujezdniowa jest nazywa dwujezdniową tylko i wyłącznie gdy oddzielona jest pasem zieleni ? Bądź słupkami ? Bo na w testach trafiło mi się pytanie o prędkość, i nie wiem czy tę drogę widoczną na obrazu mam traktować jako jednojezdniową czy dwujezdniową.


Na tym obrazku jest droga jednojezdniowa, więc prawidłowa odp. to 90km/h.
"Dwujezdniowa (występuje fizyczne oddzielenie kierunków ruchu np. za pomoca pasa zieleni)."
MarekM
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2013, 19:12

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » środa 20 marca 2013, 20:40

DamianL napisał(a):
kasiazu napisał(a):Witam, moje pierwsze podejście niestety było nie udane i mam jedno pytanie nad którym sie ciagle zastanawiam. Obrazek: mamy motocykliste w kasku który lezy na ziemi pyt: Czy widzac motocykliste głowa w kałuzy i przypuszczajac ze ma uraz kregosłupa mozemy go ustawic w pozycji bocznej ?


Moim zdaniem nie możemy bo pozycja boczna jest dla osoby bez większych urazów , jest po to aby się nie zakrztusił nam czymś , jeżeli mamy podejrzenia o urazie kręgosłupa nie należy go ruszać i poczekać do przyjazdu służb ratowniczych , chyba że ta kałuża jest na prawdę jakaś duża lub jest zimno - wyziębienie organizmu jest równie szkodliwe .


Wsadź nos i usta do wody i próbuj pooddychać do czasu przyjazdu karetki.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ZbyszekX » środa 20 marca 2013, 20:44

MarekM napisał(a):
ZbyszekX napisał(a):Mam pytanie czy droga dwujezdniowa jest nazywa dwujezdniową tylko i wyłącznie gdy oddzielona jest pasem zieleni ? Bądź słupkami ? Bo na w testach trafiło mi się pytanie o prędkość, i nie wiem czy tę drogę widoczną na obrazu mam traktować jako jednojezdniową czy dwujezdniową.


Na tym obrazku jest droga jednojezdniowa, więc prawidłowa odp. to 90km/h.
"Dwujezdniowa (występuje fizyczne oddzielenie kierunków ruchu np. za pomoca pasa zieleni)."


A skąd masz pewność ? Jeśli masz potwierdzenie w kodeksie to bardzo Cię proszę o wklejenie tekstu, ja nie mogę znaleźć, a na wikipedi z tego co jest napisane wynika: Droga dwujezdniowa - droga posiadająca dwie jezdnie (mogą być rozdzielone pasem zieleni). Napisane jest mogą być oddzielone, ale chyba nie muszą.
ZbyszekX
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ZbyszekX » środa 20 marca 2013, 20:49

jasper1 napisał(a):
DamianL napisał(a):
kasiazu napisał(a):Witam, moje pierwsze podejście niestety było nie udane i mam jedno pytanie nad którym sie ciagle zastanawiam. Obrazek: mamy motocykliste w kasku który lezy na ziemi pyt: Czy widzac motocykliste głowa w kałuzy i przypuszczajac ze ma uraz kregosłupa mozemy go ustawic w pozycji bocznej ?


Moim zdaniem nie możemy bo pozycja boczna jest dla osoby bez większych urazów , jest po to aby się nie zakrztusił nam czymś , jeżeli mamy podejrzenia o urazie kręgosłupa nie należy go ruszać i poczekać do przyjazdu służb ratowniczych , chyba że ta kałuża jest na prawdę jakaś duża lub jest zimno - wyziębienie organizmu jest równie szkodliwe .


Wsadź nos i usta do wody i próbuj pooddychać do czasu przyjazdu karetki.


Na bank odpowiedz bedzie, ze nie mozna zastosowac bocznej ustalonej, bo jest to dla osob u ktorych nie ma urazu. Nikt nie mówi, zeby zostawic osobe z twarza w kaluzy.
ZbyszekX
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez MarekM » środa 20 marca 2013, 20:53

Polecam przejrzenie obrazków do hasła dla uzmysłowienia sobie czym są dwie oddzielne jezdnie.

https://www.google.pl/search?q=droga+dw ... sgaPjoDwBg
MarekM
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2013, 19:12

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez natsuu36 » środa 20 marca 2013, 21:25

aira napisał(a):Mógłby mi ktoś pomóc z odpowiedziami na te pytania?
Dopiero bd zdawać prawko a chce zrobić taka mini notatke na te pytania:

1.Jaki jest odstęp podczas ruchu kolumn pojazdów samochodowych?
2.Jaka może być przyczyna stoczenia się pojazdu z "górki"
A) zbyt późno odpuszczony hamulec ręczny
B) zbyt "mocno" puszczone sprzegło
C) zbyt wcześnie odpuszczony ręczny tak mi się wydaje, że C
3.Kąt widzenia zawęża się wraz ze wzrostem prędkości T/N Tak
4.Do czego służy system ABS? zapobiegania blokowaniu się kół podczas hamowania
5.Jak przewoźić piasek w przyczepce?
A) w szczelnie przykrytej przyczepie
B) nie wolno przekraczać 30km/h
C) przyczepa musi posiadać metalowy stelaż C
6.Jak należy przewozić ładunek na przyczepie?
a) tak żeby ciężar był tylko po lewej stronie przyczepy
b) tak by ciężar był z tyłu przyczepy
c)tak aby ładunek nie zasłaniał świateł myślę, ze C
7.Na przystanku leży przemarznięty człowiek, jak mu pomożesz?
a) dasz mu goracej herbaty
b) dasz mu alkohol
c) wezmiesz go do samochodu i powoli ogrzejesz C
8.Co może sie stac jak ktoś ma żle ustawione swiatła?
a) żarowki sie szybciej wypalą
b) mogą oslepić innych B
c) ...
9.Jaką prętkością można jechac na autostradzie?
a) 140km/h na wszystkich pasach A
b) 140km/h tylko na lewym pasie
c) dowolną
10.Zwiekszenie dwukrotnie szybkosci jazdy zwieksza droge hamowania
a)czterokrotnie A
b) trzykrotnie
c) dwukrotnie
11.Jesteś swiadkiem / uczestnikiem wypadku. Za co możesz zostać ukarany?
a)jeśli nie udzielisz pomocy A
b) udzielisz nie właściwej pomocy
c) niechcacy spowodujesz pogorszenie stanu poszkodowanego
12.Jaki może być skutek nieprawidłowo ustawionych reflektorów świateł mijania?
A) zwiększone zużycie paliwa
B) pogorszenie widoczności drogi w nocy B
C) zwiększone zużycie żarówek
13.Czy można przewozić dzieci na przednim siedzeniu w foteliku skierowanym do tyłu?
A) Tak, w każdym przypadku
B) Tak, jeżeli nie ma poduszki powietrznej B
C) Nie można przewozić dzieci na przednim siedzeniu
14.Które z tych świateł stanowi obowiązkowe wyposażenie pojazdu?
a) do jazdy dziennej
b) swiatła stopu B
c) przeciwmgielne przednie
15.Jedziesz samochodem w czasie mgły która ogranicza widoczność do 40m, jakie powinieneś włączyć światła?
a) zostawiasz światła mijania
b) włączasz światła drogowe
c) włączasz światła przeciwmlgowe tylnie C
16. Jak długo będziesz reanimował poszkodowanego?
A)...
B)15 min
C)do przyjazdu służb ratunkowych.C
17.Która kategoria prawa jazdy uprawnia do kierowania samochodem osobowym wraz z przyczepą których łączna DMC wynosi 4500kg?
a) B
b) B+E B
c) B z kodem 96
18.Pozycję bezpieczną ustaloną należy stosować u osoby:
a)urazowej A
b)nie urazowej
c)u osoby u której nie wiadomo w jakim jest stanie
19.Co należy zrobić, gdy dziecko się zachłyśnie
a) zadzwonić na pogotowie
b) zatrzymać samochód, wyciągnąć dziecko i klepać po plecach B
c) szybko pojechać do szpitala
20. Jedziesz samochodem dojeżdżasz do przejścia dla pieszych na które wchodzi starszy pan. Pytanie: czy powinieneś użyć sygnału?
T/N Nie
21.Jaki odstęp powinien zachować kierujący wyprzedzając samochód osobowy
a) 1 Metr
b) 2 Metry
c) Bezpieczny C


Myślę, że coś CI się przyda i w końcu zdasz:)
natsuu36
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 20 marca 2013, 21:12

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez adi760303 » środa 20 marca 2013, 21:56

dzisiaj kolejna próba - niestety nadal będzie kolejna. PWPW Kraków

1. Znak A32 oszronienie jezdni - czy widząc ten można się spodziewać gołoledzi
TAK

2. Znak zakaz zawracania. Czy widząc ten znak zabrania zawracania do miejsca znaku do najbliższego skrzyżowania włącznie
TAK.

3. Zdjęcie - kierunek Gdańsk - 2 pasy na wprost w prawo na centrum. Jedziesz środkowym - czy jadać na Gdańsk powinieneś zjechać na lewy pas.

NIE

4. Jedziesz 2 pasmowa drogą w terenie zabudowanym (prawym pasem) - po prawej jedzie tramwaj. W oddali widać skrzyżowanie i światło zielone , przejście dla pieszych. Czy w tej sytuacji możesz wyprzedzić pojazd
TAK (ja dałem niestety nie)

5. Jedziesz drogą pytanie czy w tej sytuacji możesz skęcić w prawo. Wychodzi kobieta ze znakiem STOP do przeprowadzenia dzieci.
NIE

6. Jedziesz drogą (2 pasy) widać zwężenie drogi oraz znaki zakaz wyprzedzania , oraz znak Znak A-20 " odcinek jezdni o ruchu dwukierunkowym i pytanie czy zmian na drodze możesz się spodziewać do 100 metrów

TAK (ja dałem tak)

7. Jedziesz dojeżdżasz do ronda - znak ronda bez ustąp pierwszeństwa pod znakiem ronda - wjezdzasz na rodno 1 zjazdem wjezdza samochód - czy w tej sytuacji musisz ustapic pierwszeństwa temu pojazdowi

TAK

8.Jedziesz samochodem widzisz przystanek za autobusu wydodzi facet oglada się na nas - czy w takiej sytuacji możesz użyc sygnału dźwiękowego

Ja dałem NIE


9. Jedziesz droga dojezdzasz do przjeazdu kolejowego - zapory podniesione za przejazdem skręt w lewo dużo samochodów skręca w lewo i nie ma miejsca na wjazd 0- - czy w takiej sytuacji powiwnienes zatrzymać pojazd przed szlabanem
TAK

10. jedziesz i widzisz samochód po lewej jest informacja ze samochód się pali.
Czy powinieneś wezwać straz pożarną
TAK (ja tak dałem)

11. : Czy dowóz dzieci do szkół może być wykonywany w ramach :
a przewozów regularnych,
b czy tylko i wyłącznie w ramach przewozów regularnych specjalnych?
c okazjonalnych


12.
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 197 gości