Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez bartex126 » środa 02 lipca 2014, 17:57

Zdałem dzisiaj w Wordzie w Szczecinie teorie na 72 pkt a więc nie jest źle,
Pytania jakie pamiętam:
1.Tramwaj wyjeżdża z zajezdni i czy masz obowiązek ustąpić mu pierwszeństwa?- NIE
2.Czy możesz zatrzymać się przy prawej krawędzi jezdni?(Droga dwu pasmowa po prawej stronie po boczę- oznaczone gęstszą linią przerywaną) TAK
3.Pytanie o ESP
4. Znak A-32: oszronienie jezdni, czy można spodziewać się gołoledź? TAK
5. Jaki powinieneś zachować odległość wyprzedzając pojazd? Bezpieczną
6.Była tabliczka wjazdu do miasta i za nią chwile dalej ograniczenie do 60, pytanie: Widząc ten znak z jaką maksymalną prędkością będziesz mógł się poruszać?
A) 50km/h przez całą dobę
B) 50km/h 5-23
C) 60km/h przez całą dobę
Zaznaczyłem C
7. Uczestniczysz w wypadku, czy za nie udzielenie pierwszej pomocy ofierze lub poszkodowanemu jest karalne TAK
8. W co należy obowiązkowo wyposażyć każdy pojazd osobowym?
A) W apteczkę
B) W trójkąt ostrzegawczy
C) nie pamiętam
ODP B
8. Czy obowiązkowe jest mieć apteczkę w samochodzie?
A) Tak jeśli się przewozi dzieci do lat 12
B)Nie
C)Tak
ODP B
9.Czy następnym światłem będzie światło zielone?(Obrazek- sygnalizator i pali się samo światło pomarańczowe) NIE
10. Czy możesz wyprzedzić tramwaj?(Clip- jedziesz drogą, dwa pasy w jedną stronę dwa w drugą i po prawej stronie tramwaj ma swoje tory oddzielone tory pasem zieleni) ODP TAK
11. Czy w takiej sytuacji musisz mieć włączone światła mijania lub do jazdy w dziennej?( Clip droga jedno pasmowa, słońce świeci widoczność bardzo dobra) ODP TAK
12. Co się stanie jeśli zapali się czerwona kontrolka od oleju a ty będziesz dalej kontynuował jazdę?
A) Poważnie się uszkodzi silnik
B) nie pamiętam
C) Dojdzie do uszkodzenia układu elektronicznego- coś w ten deseń
ODP A
13. Czy możesz wjechać na skrzyżowanie?( Obrazek Policjant stojący bokiem do nas z wyciągniętą ręką, palcami do nas- nie dłonią na wprost) Zaznaczyłem Tak ale nie wiem czy dobrze,
14 Co musi posiadać kierowca jadący z przyczepką lekką?
A) nie pamiętam
B) Prawo jazdy z wpisem 96
B) Dowód rejestracyjny pojazdu i przyczepki

No i masa pytań o skrzyżowania kto ma pierwszeństwo.

To wszytko co pamiętam!
Kto idzie na egzamin teoretyczny to niech robi testy systematycznie 3 razy dziennie około 10 dni przed egzaminem i niech swoje błędy analizuje. Ja tak zdałem dzięki systematycznej nauce.
Powodzenia!!!
bartex126
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 02 lipca 2014, 17:52

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez mycha1992 » piątek 04 lipca 2014, 21:37

ja zdawałam 30.06.2014 w WORD Katowice :) Zdane za 1 razem!!!!!!!!!!!

Towarzyszył duzyy stres dlatego nie zapamietałam za dużo pytań..
Ale był bardzo sympatyczny Pan nadzorujący egzaminowi motywował nas pozytywnie do zdania :)))
Nie wiem ile osób zaliczyło ale zdawałam z siostrą i obie zzdałyśmy za 1 razem!

Ogólnie polecam rozwiązywanie testów z płyty firmy IMAGE ja taką dostałam w moim OSK i na prawdę kilka pytań się powtarzało ;)

Pytania na obecną chwile które pamiętam:

1. Znak B 32f Obrazek
a pod nim biała tabliczka 100m i pytanie czy zakaz obowiązuje zaraz za znakiem? TAK/NIE
2. Filmik jazda za kierowcą, po lewej stronie przy poboczu widać idącego pjanego mężczyznę i pytanie Czy widząc nietrzeźwego pieszego zaniechasz wyprzedzania? TAK/NIE
3. Obrazek pustej autostrady 3 pasmowej i pytanie czy przy zmianie pasa ruchu powinieneś zachować szczególną ostrożność ? TAK/NIE
4. Które z elementów jest obowiązkowe w samochodzie
a. trójkąt ostrzegawczy
b. apteczka
c. koło zapasowe

Niestety na razie nie umie sobie wiecej przypomnieć.. :/

Kolezanka zdawala dzien po mnie i pamieta 2 pytania:

1.Byl znaj d-18 (parking) i bylo pytanie jakie pojazdy moga tam stac samochod, ciezarowka czy samochod z przyczepa kampingowa
2.byl film jak auto sie wlacxa do ruchu i bylo pytanie czy trzeba zachowac szczegolna ostroznosc . Tylko ze ten film byl na takim mega zadupiu

rozwiązujcie duzo testów i czytajcie POWOLI pytania i na pewno zdacie!! :))))))) POWODZENIA
mycha1992
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 04 lipca 2014, 19:51

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez imipraline » poniedziałek 07 lipca 2014, 10:08

Witajcie,
czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, do czego zobowiązuje w tym przypadku ta tabliczka 100 m?

1. Znak B 32f Obrazek
a pod nim biała tabliczka 100m i pytanie czy zakaz obowiązuje zaraz za znakiem? TAK/NIE
imipraline
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 25 czerwca 2014, 11:16

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez baska1607 » środa 09 lipca 2014, 16:56

Miałam egzamin we wtorek, zdany za pierwszym razem - 72/74. Pan egzaminujący był bardzo miły i pomocny. Pojawiły mi się tylko 2 pytania z płyty, którą miałam z kursu. Niektóre mnie zaskoczyły :)

Moje pytania, które zapamiętałam.

1. Z jakiego powodu podczas hamowania może dojść do "ściągania" samochodu w prawo?
a) z powodu nieszczelności układu hydraulicznego
b) z powodu zadziałania systemu ABS
c) z powodu nierównomiernej siły hamowania na poszczególnych kołach (prawidłowa)
2. Co zrobisz gdy w czasie hamowania system ABS wypycha pedał hamulca?
A) Zwiększysz nacisk na pedał hamulca
B) Zmniejszysz nacisk na pedał hamulca
C) Zwolnisz hamulec (dałam C, ale chyba miało być A)
3. Czy w tej sytuacji możesz wyprzedzić tramwaj? (droga dwujezdniowa, dwa pasy, jadę prawym pasem a z prawej strony są tory – nie oddzielone pasem zieleni - jedzie tramwaj) NIE
4. Czy masz pierwszeństwo przed tramwajem wyjeżdżającym z zajezdni? (skrzyżowanie i sygnalizacja świetlna z zielonym światłem, brak napisu zajezdnia)TAK
5. Czy w tej sytuacji masz pierwszeństwo przed samochodem jadącym z prawej strony, jeżeli chcesz skręcić w lewo? (znak t-6a - główna zaznaczona od prawej do dołu) [url]search[/url]
odp. NIE
6. Czy wyprzedzając rowerzystę musisz zachować odstęp 0,5 m? NIE – odstęp wynosi 1 m
7. Czy wjeżdżając/skręcając w bramę, masz obowiązek przepuścić pieszych? TAK, ponieważ jest to droga poprzeczna.
8. Czy masz pierwszeństwo przed pojazdem wyjeżdzającym z lewej strony? (jadę jednokierunkową, wąską drogą, z lewej strony, jakby z jakiejś posesji wyjeżdża samochód, brak znaków związanych pierwszeństwem) TAK
9. Czy na tym skrzyżowaniu masz obowiązek włączyć kierunkowskaz (dwa pasy, przy których ustawiono pionowy znam nakaz jazdy w prawo) TAK
10. Który znak pozwala na jazdę 50km/h o godz. 5:00 – 23:00
a) teren zabudowany,
b) znak z nazwą miejscowości,
c) przekreślony teren zabudowany
11. Czy masz obowiązek udzielenia pierwszej pomocy? Tak
12. Kiedy na terenie zabudowanym można jechać 60 km/h?
a) od świtu do zmierzchu
b) 5:00 – 23:00
c) 23:00 – 5:00
13. Co należy zrobić jeżeli w wypadku, w którym uczestniczysz są osoby ranne?
14. Jaki dokument musisz mieć przy sobie (OC)
15. Czy za tym znakiem możesz spodziewać się gołoledzi? (znak A-32)

TAK
baska1607
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 09 lipca 2014, 16:40

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez aagnes » sobota 12 lipca 2014, 20:00

Dzisiaj zdawalam w Wordzie na Bemowie pierwszy raz i udalo sie - 69 pkt.
Mialam wg mnie wyjatkowo latwy zestaw pytan: o opaske uciskowa, o to nietrzezwego - czy mozna wyprzedzac, kilka pytan o pierwszenstwo, ale tak prostych, ze naprawde nie bylo sie nad czym zastanawiac, po prostu wystarczy patrzec na znaki, bylo tez pytanie czy mozna ochlapac pieszego wjezdzajac w kaluze.
Natomiast jedna uwaga techniczna - ten test to nie wyscig - zdawalo 12 albo 15 osob - wyszlam ostatnia, i jako jedyna zdalam, po prostu powoli spokojnie sobie klikalam, czekalam do konca czasu wyswietlania pytania i na odpowiedz. myslalam sobie, ze to proste - czego moge nie wiedziec? robilam testy w domu milion razy, wiec zdam i chyba to pomoglo. nie spieszcie sie!!! pytanie nie powalają trudnością, naprawde.
Teraz praktyczny i tutaj juz mniej pewnie sie czuje :?
aagnes
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 21:11

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sylwek217335 » niedziela 13 lipca 2014, 18:12

I co dałaś przy tym ochlapaniu ? Bo w testach image jest takie pytanie i ono jest podchwytliwe bo Ty myślisz czy możesz(czy Ci wolno) a testy pytają o to czy jest taka możliwość(czy może się tak zdarzyć. Jak odpowiedziałaś na to ?:)
sylwek217335
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 19 kwietnia 2014, 21:13

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez jar2020 » niedziela 13 lipca 2014, 19:04

Ostatnio Zdawałem w Opolu. Zdane 70/74
PYTANIA JAKIE PAMIĘTAM:
1.Ile można jechać na autostradzie?
2.Policjant stoi do nas tyłem. Czy można wjechać na skrzyżowanie?
3.Obszar zabudowany. kilka metrów tabliczka 60km/h. ile można jechać?
4.Jak ze wzrostem prędkości widzimy? (Ze wzrostem prędkości pole widzenia się zwęża. o to chodziło)
5.Jak spuścimy za szybko ręczny co się stanie? (Dałem,że zgaśnie) :)
6.Świecąca kontrolka wlewu oleju. I co to oznacza?
7.Jedziemy i widzimy pijanego i czy będziemy reagować. (Dałem TAK bo uważam że chodziło im czy zwolnię)
8.Jak przewozić dziecko do lat 12?
9.Czy ustąpię pierwszeństwo tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni? NIE
10.Potrąciłem pieszego i czy pozwolę mu pójść do domu?
11.Były pytania o wyprzedzaniu i kto ma pierszeństwo,ale łatwe bo wszystko było widać na znakach.
12.Jak wykonujemy restytucję u osoby dorosłej?
13.Był jaki słupek kolejowy,kilka metrów dalej tory,krzyż św. Andrzeja i czy za słupkiem możemy się zatrzymać. NIE.
14.Jakim kolorem świecą kontrolki informujące nas o nie sprawności auta?
15. koniec strefy ruchu i zamieszkania. Ile Można jechać?
16.Ile wynosi minimalny odstęp wyprzedanie rowerzysty?
17.Było też pytanie czy mogę użyć sygnału jeżeli chcę ostrzec innych przed niebezpieczeństwem.
18.Noc Jadę sobie. Czy w tej sytuacji należy użyć świateł mijania? TAK
19.Czy mogę użyć świateł drogowych żeby ostrzec innych o niebezpieczeństwie? TAK

więcej nie pamiętam,niestety :/ Po prostu stres :),ale z każdym pytaniem było lepiej. MOJA RADA!!! Kto ma niech przeczyta książkę MARKA RUPENTALA "PODRĘCZNIK KURSANTA"
albo kodeks drogowy.
jar2020
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 13 lipca 2014, 18:40

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez aagnes » niedziela 13 lipca 2014, 21:47

Dałam odpowiedz, ze nie mozna, mialam warunki na tym filmiku, zeby delikatnie te nieszczesna kaluze ominac, i tego sie trzymalam, zreszta instruktor czesto mi powtarzal, zeby (jak mozna, rezcz jasna) omijac przeszkody a kaluza nią tez jest.
mialam jeszcze pytanie o to czy mozna cofac na jednokierunkowej i ze dwa pytania o kierunkowskazy czy nalezy wlaczyc - rowniez w sytuacjach oczywistych. Naprawde nie ma sie czego bac, robcie te testy z plytek i za duzo nie kombinujcie.
aagnes
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 21:11

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez alassi » wtorek 15 lipca 2014, 13:59

Witam wszystkich, dziś za drugim podejściem udało mi się zdać teorię (71/74) w MORD Kraków Balicka :D
Bardzo przydało mi się to forum, odkryłam je dzień przed pierwszym podejściem, nie mialam jednak już czasu się w nie wczytywać. Przed drugim podejściem, przez kilka dni, poza kodeksem, testami i książką Próchniewicza analizowałam dostepne tu pytania i... opłacilo się :)
Taka rada dla użytkowników - nie starajcie się uczyć dostepnych tu pytań i odpowiedzi na pamięć, bo często jedno pytanie wystepuje w kilku wersjach i zmiana jednego słowa (np. "możesz" -> "masz obowiązek" albo "możesz" -> "nie możesz") powoduje zmianę sensu pytania i konieczność innej odpowiedzi... Potraktujcie pytania jako wyjście do analizy różnych wariantów "co się moze zdarzyć" - wtedy przepisy same ułożą się w glowie :)

Oto, co zapamiętałam z moich podejść (wypisuję tylko te pytania, do których nie dotarłam na forum, możliwe, że gdzieś są tylko je przeoczyłam - w takim przypadku przepraszam za powtórki:

Część ogólna:

1) Czy masz pierwszeństwo przed rowerzystą?
Klip: Dosyć długo jadę szeroką kilkupasmową drogą (w mieście), nagle skręcam w prawo a przede mną na przejazd dla rowerów wyjeżdża rowerzysta. Trzeba bardzo uważać, bo linia dla rowerów wyznaczająca przejazd bardzo szybko znika w dole ekranu (nie zauwazyłam znaku przejazd dla rowerów, nie daję głowy czy był czy nie)
2) Czy w tej sytuacji moge miec wlaczone swiatla drogowe?
Klip: Noc, nieoswietlona droga, pod koniec filmiku z lewej strony zaczyna wyprzedzac mnie samochod, film zatrzymuje sie w momencie gdy samochod wraca na moj pas
3) Czy masz obowiązek upewnić się że z jednej lub drugiej strony nie nadjeżdza pociąg?
Foto: Przejazd kolejowy z zaporami, zapory otwarte
4) Czy upewniając się, że nie spowodujesz utrudnienia w ruchu, możesz na tym skrzyżowaniu skręcić w prawo?
Foto: Skrzyżowanie, policjant stoi bokiem do nas
5) Czy przy omijaniu obiektu na drodze należy zawsze zachować odstęp 1 m?
Foto: Droga, po prawej stronie jakiś mur, jakby ściana tunelu albo nasypu, na ścianie tablica ostrzegawcza żółto-czarne pasy
6) Czy w miejscu oznaczonym tym znakiem możesz się zatrzymać w celu wysadzenia pasażera?
Foto: Wjazd do tunelu, znak D-37
7) Czy za tym znakiem rozpoczyna się jezdnia dwukierunkowa?
Foto: Roboty drogowe, jezdnia zwężona do jednego pasa, po prawej stronie znak A-20
8) Czy pijanego rowerzystę powinieneś wyprzedzać zachowując odstep większy niż 1 m?
Klip: Pijany facet jedzie na rowerze przy prawej krawędzi jezdni baaardzo dużym zygzakiem ;-)
9) Czy w obszarze zabudowanym możesz zostawić nieoświetlony samochód na chodniku?
Foto: Noc, kontury samochodu na zdjęciu

Poza tym: kilka pytań z łamanym pierwszeństwem; czy niewielka ilość środków psychotropowych wpłynie negatywnie na jazdę doświadczonego kierowcy; wyprzedzanie z prawej strony samochodu sygnalizującego skret w lewo (dwa warianty)

Część specjalistyczna:

1) Kiedy można wyciągnąć poszkodowanego z samochodu: w kazdym przypadku/gdy doszło do zatrzymania akcji serca/... coś głupiego
2) W jakich godzinach obowiązuje ta prędkość (znak ograniczenie predkości do 50 km) na obszarze zabudowanym: zmierzch-swit / 5-23 / 23-5
(obrazek był trochę podchwytliwy, bo nie przedstawial zdjecia samego znaku, tylko znak „w naturze”, czyli droga wśród pól, żadnego znaku „obszar zabudowany”, wiec nie wiedzialam czy patrzec na sam znak czy na całą sytuację, ale ponieważ nie było odpowiedzi „przez całą dobę” więc wybrnęłam)
3) Od czego w największej mierze zależy długość drogi hamowania pojazdu: masa kierowcy / nawierzchnia / masa pojazdu
4) UWAGA, pytanie podobne z pierwszego podejścia: Od czego w największej mierze zależy droga hamowania pojazdu: czas reakcji kierowcy / ??? (nie nawierzchnia) / masa pojazdu

Poza tym: kiedy można zamontować żarówki ksenonowe (chyba każdy to dostaje ;)); mozliwość włączenia swiateł przeciwmgielnych tylnych (jest kilka wersji tego pytania, trzeba pamietać o granicy 50 m); jakie dokumenty trzeba posiadać kierując samochodem;

Na obecną chwilę to wszystko, jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę :) Życzę powodzenia wszystkim zdającym!!!
Ostatnio zmieniony wtorek 15 lipca 2014, 19:30 przez alassi, łącznie zmieniany 1 raz
alassi
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 15 lipca 2014, 10:11

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kamilos01 » wtorek 15 lipca 2014, 17:20

Czy możesz odpowiedzieć mi na te pytania ?
1 Czy w obszarze zabudowanym możesz zostawić nieoświetlony samochód na chodniku?
2 Czy w tej sytuacji moge miec wlaczone swiatla drogowe?
Klip: Noc, nieoswietlona droga, pod koniec filmiku z lewej strony zaczyna wyprzedzac mnie samochod, film zatrzymuje sie w momencie gdy samochod wraca na moj pas
kamilos01
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 15 lipca 2014, 17:17

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez alassi » wtorek 15 lipca 2014, 19:26

kamilos01 napisał(a):Czy możesz odpowiedzieć mi na te pytania ?
1 Czy w obszarze zabudowanym możesz zostawić nieoświetlony samochód na chodniku?
2 Czy w tej sytuacji moge miec wlaczone swiatla drogowe?
Klip: Noc, nieoswietlona droga, pod koniec filmiku z lewej strony zaczyna wyprzedzac mnie samochod, film zatrzymuje sie w momencie gdy samochod wraca na moj pas


Ad. 1. Tutaj chodziło o urządzenie postoju samochodu, przepraszam jeśli moje sformułowanie wprowadziło cię w błąd - szybko pisałam... TAK - cytat z Próchniewicza: "podczas zatrzymania lub postoju w miejscach oświetlonych w taki sposób, że zapewniona jest widoczność pojazdu lub w miejscach znajdujących się poza jezdnią i poboczem, wszystkie światła pojazdu mogą być wyłączone"

Ad. 2. NIE, - art. 51 KD: "kierujący pojazdem używając świateł drogowych jest zobowiązany przełączyć je na światła mijania w razie zbliżania się do (ust. 2) pojazdu poprzedzającego, jeżeli kierujący może być oślepiony" - tutaj auto wyprzedzające znalazło się przed tobą, więc sytuacja ta sama
alassi
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 15 lipca 2014, 10:11

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Rafalindo1989 » czwartek 17 lipca 2014, 12:24

Word Bydgoszcz 68/74 :D

Pytania które ja miałem i zapamiętałem chodź mało ich było to takie jakie były takie :

1.Czy na drodze expresowej można cofać?NIE
2.Znak Gołoledzi ,Oszronienie jezdni czy mogę się spodziewać?TAK
3.Wyjeżdżający tramwaj z pętli czy ustepuję mu pierwszeństwa?NIE
4.Autostrada i znak po prawej stronie wlot zakaz jazdy w obu kierunkach i pytanie czy ten znak obowiązuje na całej szerokości jezdni?Dałem TAK chyba błąd niewiem
5.Idzie facet nie widomy i co zrobisz?
A.Zaczniesz trąbić
B.Zatrzymasz się dałem B chodź nie wiem czy dobrze
C.była jakaś debilna nic związana z tym pytaniem

6.Samochód po za obszarem zabudowanym z przyczepą nie przekraczający 3.5 ton jaka prędkość dozwolona?70
7.Pytanie a raczej definicja o ABS
8.Pytanie też definicja o ASR
9.Jadę i jest czerwone światło ale stoi policjant bokiem do Mnie ręce ma przy sobie i czy muszę się zatrzymać?Dałem że NIE też nie wiem czy dobrze
10.Znak Skrzyżowanie dróg i pytanie czy musze komuś ustąpić?To wiadomo już że tak
11.Kolizja Drogowa i czy musisz usunąć pojazd?TAK bo jeśli nie ma ofiar śmiertelnych to mogę...
12.Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu?Wiadomka OC
13.Pytanie było też o Defiblyrator gdzie nie wolno używać ?Dałem że w strugach deszczu
14.Dopuszczalna prędkość na drodze expresowej ?120
15.Prędkość po za obszarem zabudowanym na drodze jedno-jezdniowej ?90

Więcej nie pamiętam jak coś źle napisałem proszę o poprawienie Mnie ,Książkę przeczytałem 2 razy ,testów mało robiłem ale max 3 razy rozwiązywałem i luz.Pojechałem na ten egzamin ba totalnym wyj**aniu na pełnym luzie .Jak ktoś jedzie tylko na samych testach a nie patrzy nawet na książkę to albo mu się na farta uda I ZDA albo będzie zdawał do skutku jak nie pojmie tego co jest w książce.Ja tak miałem ,zdałem dopiero za 5 razem .Teraz praktyka i będzie git.Powodzonka dla zdających i Pozdro dla Igora :mrgreen: .YOOOOŁ ZAŁOGA :spoko:
2014.09.03-Kierowca Bmw E36 :D
Rafalindo1989
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek 17 lipca 2014, 11:52

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez paulkursant » sobota 19 lipca 2014, 11:08

Witam wczoraj zdany egzamin WORD Rybnik 70/74
Chial bym tylko powiedziec ze uczylem sie z tego forum

kilka zapamietanych pytan:
-Predkosc na autostradzie z przyczepa? 80km
-Tramwaj po naszej lewej zjezdza do zajezdni zkreca w lewo do zajezdni, czy ustepujemy mu pierwszenstwa? (tam nawet bylo swiatlo dla tramwaju dlatego domyslilem sie ze ma pierwszenstwo)
-Tramwaj po naszej prawej wyjezdza z zajezdni czy ustepujemy? NIE
-Tramwaj na przystanku z wysepko ludzie wsiadaja i wysiadaja na nasz pas, czy masz obowiazek sie zatrzymac?TAK
-po prawej idzie pijak czy powstrzymasz sie od wyprzedzania? TAK
-Znak A-33 przed przejazdem<czy ten znak informuje nas o czestym zatorze w ruchu ja dalem tak
-Znak A-19 z ktorej stony mozemy spodziewac sie podmuchow z prawej i z lewej
-Znak A-32 przed mostem,czy na moscie mozemy spodziewac sie gololeci? TAK
-Kilka pytan kto ma pierwszenstwo na skrzyzowaniu ze znakami proste
-Znak A-5 czy dojezdzajac do tego skrzyzowania powinienes zwolnic TAK
-CZy po narkotykach widzimy lepiej? ja bym zaznaczl tak hehe ale poprawna to NIE
-Po naszej lewej lezy czlowiek czy zatrzymasz sie aby mu pomoc? TAK
-Znak drogowy D-40 jakiej predkosci nie mozesz przekroczyc
a.10km
b.15
c.25
ja dalem b ale wydawalo mi sie ze powinno byc 20km
-Pytanie o obowiazkowe wyposazenie? trujkat
-Tosamo pytanie tylko odpowiedz gasnica

To by bylo na tyle co pamietam. ogulnie zadne pytanie mnie nie zaskoczylo dlatego nie wiem gdzie zrobilem dwa bledy.
Podziekowania dla TajniakOsz fajnie opisuje pytania i odpowiedzi, ja jestem zawodoeym kierowca od 10 lat (tylko zabrali mi prawko za punkty), a od tego chlopaka nauczylem sie naprawde sporo hehe.
Pozdrawiam i zycze powodzenia przedemna jeszcze dwie kategorie do zaliczenia
P.S Sorki za bledy
paulkursant
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 19 lipca 2014, 10:35

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez pauliiins » poniedziałek 21 lipca 2014, 15:44

Hej, zdawałam dziś i zapamiętałam takie pytania, jednak nie jestem pewna co do ich odpowiedzi czy ktoś może mi pomóc w rozwianiu moich wątpliwości ;>

2. Często pojawiające się pytanie #klip - wyjezdza tramwaj po prawej stronie z takiej jakby zatoczki, nie zauważyłam żadnych świateł, lub znaków, na drodze jest linia ciągła przed torami ( tory ustawione tak jakby w półkole czy coś) i pytanie czy ustępujemy pierwszeństwa ( zaznaczyłam NIE, ale trapi mnie to pytanie już 2 raz i nie mam pojęcia jaka jest prawidłowa odpowiedź)
3. Jedziemy po drodze o 2 pasach ruchu w przeciwnych kierunkach i stoi auto, a z naprzeciwka jadą auta, jednak to auto stoi tak że jeszcze się zmieszczę pytanie : czy przy zachownaiu bezpiecznego odstępu możemy kontynuować omijanie. Nie mam pojecia ale dałam TAK wydaje mi sie ze powinno byc NIE
pauliiins
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2014, 15:35

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez leeenkaa » wtorek 22 lipca 2014, 13:04

hej, dzisiaj zdawałam egzamin inie zdałam 64/74 robiłam sobie testy z płyty dzień przed i niestety.. mam 2 pytania :
1. Co to jest martwe pole w lusterku bocznym ( nie mam pojęcia pierwszy raz o tym słyszę )
2.Jak przewozić dziecko do lat 12 na przednim siedzeniu ?
a)w foteliku lub podkładce czy jak to sie tam nazywa
b) w podkładce
c) w foteliku
leeenkaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 22 lipca 2014, 11:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości