Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez joanna14 » wtorek 12 marca 2013, 16:56

Jakie skutki moga byc przy wycieku plynu z cylinderka, chodzilo tu o hamulec..odp to może się zapowietrzyć układ hamulcowy i tym samym skuteczność hamowania będzie mniejsza
joanna14
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 16:10

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez klaudik30 » wtorek 12 marca 2013, 17:30

Witam. Zdałam dzisiaj, za pierwszym podejściem. Wynik 74/74 - WORD Jastrzębie

Zapamiętane pytania: (odpowiedzi są w 100% poprawne)
1. Filmik: przejeżdżamy obok znaku A-12a "zwężenie jezdni - obustronne". Pyt: Czy znak informuje nas o dwustronnym zwężeniu jezdni. TAK
2. Filmik: Podnoszenie zapór (filmik zatrzymał się, gdy były w połowie podnoszenia). Pyt: Czy można przejechać przez przejazd kolejowy. NIE
3. Filmik: Opuszczanie zapór (migające czerwone światło i zapory w połowie). Pyt: Czy można wjechać na przejazd kolejowy. NIE
4. Filmik: Dojeżdżamy do znaku "STOP" przed przejazdem kolejowym. Pyt: Czy zawsze należy zatrzymać się przed linią zatrzymania, a za znakiem? TAK
5. Filmik: Policjant skierowany do nas bokiem (wymachuje prawą ręką pokazując kierunek jazdy). Pyt: Czy policjant zakazuje wjazdu na skrzyżowanie. NIE
6. Filmik: Dojeżdżamy do skrzyżowania ze znakami T-6c i "ustąp pierwszeństwa". Pyt: Czy mamy pierwszeństwo przed pojazdem jadącym z naprzeciwka skręcającym w swoje lewo. NIE
7. Zdjęcie: znak "autostrada". Pyt: Czy za tym znakiem maksymalna prędkość samochodu to 120km/h. NIE (140 km/h)
8. Czy dozwolony jest postój w tunelu. NIE
9. Czy dozwolone jest cofanie z włączonymi światłami awaryjnymi na autostradzie. NIE
10. Filmik: linia podwójna ciągła, przed nami rowerzysta. Pyt. Czy w tej sytuacji wyprzedzając rowerzystę należy zachować odstęp minimum 1m. TAK (podchwytliwe z tą podwójną ciągłą linią, jednak skusiłam się do odpowiedzi TAK, bo taki odstęp należy zachować i też możliwe, że zmieścilibyśmy się na naszym pasie)
11. Filmik: Jedziemy nocą na nieoświetlonej drodze, wyprzedza nas inny pojazd i jedzie przed nami. Pyt: Czy w tej sytuacji należy zmienić światła drogowe na światła mijania. TAK
12. Jaki odstęp należy zachować stojąc w zatorze drogowym w tunelu:
a) 3m
b) 5m
c) 7m
13. Ile wynosi maksymalna długość samochodu osobowego z przyczepką:
a) 18,75m
b) 19,75m
c) 12m (chyba taka wartość)
14. Kiedy można włączyć światła przeciwmgłowe tylne:
a) gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 100m
b) podczas deszczu, gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 40m
c) podczas intensywnych opadów śniegu, gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 60m
15. Na co wpływ ma ABS:
a) zawsze skraca drogę hamowania
b) zwiększa przyczepność miedzy kołami i jezdnią
c) ułatwia ominięcie przeszkody
16. Będąc na miejscu wypadku, kiedy będziemy pociągnięci na odpowiedzialność karną:
a) podczas zaniechania udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadku
b) kiedy udzielimy pierwszą pomoc nieprofesjonalnie
c) nie pamiętam
17. Co niesie za sobą nieszczelny układ wydechowy:
a) nie pamiętam
b) zwiększy się hałas
c) nie pamiętam
18. Filmik: Jedziemy prawym pasem przeznaczonym do jazdy prosto. Pyt: Czy chcąc skręcić na skrzyżowaniu w lewo należy zmienić pas. TAK
19. Zdjęcie: Znak poziomy - linia P-8b. (nie było to żadne skrzyżowanie, taka wysepka do zawracania na U) Czy w tej sytuacji znak poziomy zabrania nam zawracania. NIE
20. W której sytuacji dozwolona jest jazda z prędkością 60km/h w godzinach 23.00 - 5.00
a) obszar zabudowany
b) strefa zamieszkania
c) koniec obszaru zabudowanego
21. Filmik: Jedziemy po lewej stronie stoi tramwaj, po prawej ktoś biegnie i wbiega na jezdnię. Pyt: Czy w tej sytuacji należy zastosować zasadę ograniczonego zaufania. TAK

Więcej pytań nie pamiętam. Jak coś mi się przypomni, na pewno dodam. Treść pytań nie jest identyczna jak na egzaminie, ale sens zachowanym. Polecam to: http://pobierztesty.pl/testy-na%20prawo-jazdy-B/ i http://www.zdamyto.pl oraz czytanie jakichkolwiek książek z przepisami. Powodzenia innym! ;)
Ostatnio zmieniony wtorek 12 marca 2013, 18:34 przez klaudik30, łącznie zmieniany 2 razy
klaudik30
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 16:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » wtorek 12 marca 2013, 18:14

14. Kiedy można włączyć światła przeciwmgłowe tylne:
a) gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 100m
b) podczas deszczu, gdy odległość ograniczona jest na odległość mniejszą niż 40m
c) podczas intensywnym opadów śniegu, gdy odległość ograniczona jest na odległość mniejszą niż 60m


A nie odpowiedz B - na mój rozum to jesli widoczność jest ograniczona na mniej niż 50 metrów to wtedy zapalamy tylne przeciwmgłowe??? jak to jest

wiec ja bym zanaczył B
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez klaudik30 » wtorek 12 marca 2013, 18:28

dropx napisał(a):14. Kiedy można włączyć światła przeciwmgłowe tylne:
a) gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 100m
b) podczas deszczu, gdy odległość ograniczona jest na odległość mniejszą niż 40m
c) podczas intensywnym opadów śniegu, gdy odległość ograniczona jest na odległość mniejszą niż 60m


A nie odpowiedz B - na mój rozum to jesli widoczność jest ograniczona na mniej niż 50 metrów to wtedy zapalamy tylne przeciwmgłowe??? jak to jest

wiec ja bym zanaczył B


Jestem pewna odpowiedzi C. Napisałam przecież, że miałam 74/74 pkt. W odpowiedzi b jest podczas deszczu, moim zdaniem to wyklucza odpowiedź.
klaudik30
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 16:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » wtorek 12 marca 2013, 18:52

klaudik30 napisał(a):
dropx napisał(a):14. Kiedy można włączyć światła przeciwmgłowe tylne:
a) gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 100m
b) podczas deszczu, gdy odległość ograniczona jest na odległość mniejszą niż 40m
c) podczas intensywnym opadów śniegu, gdy odległość ograniczona jest na odległość mniejszą niż 60m


A nie odpowiedz B - na mój rozum to jesli widoczność jest ograniczona na mniej niż 50 metrów to wtedy zapalamy tylne przeciwmgłowe??? jak to jest

wiec ja bym zanaczył B


Jestem pewna odpowiedzi C. Napisałam przecież, że miałam 74/74 pkt. W odpowiedzi b jest podczas deszczu, moim zdaniem to wyklucza odpowiedź.




Mylisz się z acłym szacunkiem do twojej wiedzy

Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

Więc słowo deszcz wcale nie wyklucza tej odpowiedzi))))
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez benno » wtorek 12 marca 2013, 19:04

klaudik30 napisał(a):
dropx napisał(a):14. Kiedy można włączyć światła przeciwmgłowe tylne:
a) gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 100m
b) podczas deszczu, gdy odległość ograniczona jest na odległość mniejszą niż 40m
c) podczas intensywnym opadów śniegu, gdy odległość ograniczona jest na odległość mniejszą niż 60m


A nie odpowiedz B - na mój rozum to jesli widoczność jest ograniczona na mniej niż 50 metrów to wtedy zapalamy tylne przeciwmgłowe??? jak to jest

wiec ja bym zanaczył B


Jestem pewna odpowiedzi C. Napisałam przecież, że miałam 74/74 pkt. W odpowiedzi b jest podczas deszczu, moim zdaniem to wyklucza odpowiedź.

A padanie deszczu już wyklucza ograniczoną widoczność?
Kodeks się kłania :
Art.30
3. Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » wtorek 12 marca 2013, 19:08

benno napisał(a):
klaudik30 napisał(a):
dropx napisał(a):14. Kiedy można włączyć światła przeciwmgłowe tylne:
a) gdy widoczność ograniczona jest na odległość mniejszą niż 100m
b) podczas deszczu, gdy odległość ograniczona jest na odległość mniejszą niż 40m
c) podczas intensywnym opadów śniegu, gdy odległość ograniczona jest na odległość mniejszą niż 60m


A nie odpowiedz B - na mój rozum to jesli widoczność jest ograniczona na mniej niż 50 metrów to wtedy zapalamy tylne przeciwmgłowe??? jak to jest

wiec ja bym zanaczył B



Jestem pewna odpowiedzi C. Napisałam przecież, że miałam 74/74 pkt. W odpowiedzi b jest podczas deszczu, moim zdaniem to wyklucza odpowiedź.

A padanie deszczu już wyklucza ograniczoną widoczność?
Kodeks się kłania :
Art.30
3. Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.




dokladnie nie wazne co ogranicza , wzne ze ogranicza a mogą to byc mgła , opady deszczu lub śniegu cokoliwek

wiec kolezanko nie wprowadzaj ludzi w błąd --74/74 ciekawe jakim cudem))))
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez patx94 » wtorek 12 marca 2013, 19:47

patx94 napisał(a):Częstochowa
Miałem pytanie na ktorym chyba zrobiłem błąd i dlatego nie zdałem..
1. zdjęcie, dokładnie autostrada A2, 3 pasy ruchu, i pytanie: czy można wyprzedzić pojazd jadący lewym pasem z prawej strony. TAK/NIE
reszta jakie zapamiętałem:
2. filmik: noc, samochód jedzie na oświetlonej drodze w terenie zabudowanym, pytanie: czy w tej sytuacji możesz używać świateł drogowych. TAK/NIE
3. znak A-10, pytanie: czy przejazd ten będzie wyposażony w zapory, lub pół zapory. TAK/NIE
4. filmik: jedziesz drogą szybkiego ruchu, z przeciwka nadjeżdża samochód cięzarowy, linia podwójna ciągła. pytanie: czy mijając ten pojazd musisz zachować szczególną ostrożność. TAK/NIE


Prosił bym o zweryfikowanie 1 i 4 pytania.
patx94
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 11 marca 2013, 14:55

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » wtorek 12 marca 2013, 19:50

1. Tak
4. Nie
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez klaudik30 » wtorek 12 marca 2013, 19:55

dropx

Nie miałam zamiaru nikogo wprowadzać w błąd. Początkowo też zaznaczyłam odpowiedź B, po czym i tak zmieniłam na C. I jestem tej odpowiedzi jak najbardziej pewna. A 74 pkt miałam na pewno.
klaudik30
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 16:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » wtorek 12 marca 2013, 19:56

Ja bym pochopnie nie oceniał wiarygodności podanego wyniku przez klaudik30 bo jak powszechnie wiadomo, tylko autorzy testów wiedzą o co im chodzi :)
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez patx94 » wtorek 12 marca 2013, 19:58

rsx

czyli na autostradzie można wyprzedzać środkowym pasem samochody jadące lewym, tzn. pasem do wyprzedzania?
patx94
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 11 marca 2013, 14:55

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » wtorek 12 marca 2013, 20:04

Zgodnie z art. 24 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz.U. Nr 58 poz. 515 z 2003r - tekst jednolity), wyprzedzanie z prawej strony jest dopuszczalne:
na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu,
na jezdni jednokierunkowej,
na jezdni dwukierunkowej jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.
Należy podkreślić, że kierowca przed wykonaniem tego manewru obowiązany jest w upewnić się szczególności czy:
ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu,
kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania,
kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.
Natomiast zabronione jest wyprzedzanie z prawej strony pojazdu silnikowego, jadącego po jezdni:
przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia,
na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi,
na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.
Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika, który sygnalizuje zamiar skręcania w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.


Ponadto, co się tyczy autostrady, Ustawa prawo o ruchu drogowym w art. 2 pkt 3 w definicji autostrady (droga dwujezdniowa), nie precyzuje wprost poszczególnych jezdni jako jednokierunkowe, jednak art. 4 ust. 6 pkt a ustawy o drogach publicznych z 21.03.1985 Dz.U. nr 71 poz. 838, definiuje autostradę jako drogę, która powinna być wyposażona przynajmniej w dwie rozdzielone jezdnie jednokierunkowe. Z powyższego wynika, że dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku autostrady z wyznaczonymi pasami ruchu.

Ogólnie, zależy w jaki sposób na to spojrzysz, ale jeżeli miałeś tam 3 pasy to nie złamiesz żadnego przepisu :)
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez klaudik30 » wtorek 12 marca 2013, 21:31

dropx napisał(a):
klaudik30 napisał(a):dropx

Nie miałam zamiaru nikogo wprowadzać w błąd. Początkowo też zaznaczyłam odpowiedź B, po czym i tak zmieniłam na C. I jestem tej odpowiedzi jak najbardziej pewna. A 74 pkt miałam na pewno.


brednie))
bez sensu, jestes pewna nawet wbrew kodeksowi,,, jetses w błedzie , apel do wszytkich czytajacych odpowiedz B jest prawidłowa ,


W takim razie zakładając, że prawidłowa odpowiedź to B - ograniczona widoczność na odległość mniejszą niż 40m, czyli jak mam ograniczoną widoczność powiedzmy do 45m to nie mogę ich użyć. (40m < 45m < 50m :D )A w kodeksie jest mniej niż 50m. Z tego wynika, że żadna odpowiedź nie jest prawidłowa...
Ostatnio zmieniony wtorek 12 marca 2013, 21:36 przez klaudik30, łącznie zmieniany 1 raz
klaudik30
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 16:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez benno » wtorek 12 marca 2013, 21:35

No chyba bardziej zasadne byłoby włączenie tych świateł przeciwmgielnych przy 40m widoczności niż przy 60. Także nawet na logikę ta 60 tu nie pasuje :). Ale tu nie ma co dywagować , jest tak w kodeksie napisane , jeśli ktoś chce zaznaczyć inaczej to jego sprawa.
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 53 gości