Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez creative7 » czwartek 07 marca 2013, 21:40

JAKUB :) dzięki za odp :wink:

a jak będzie z tym? :wink:
Czy widząc matkę z dziećmi idącą chodnikiem powinieneś bacznie obserwować dzieci?
myśle że nie bo idą chodnikiem ale czytałam w książce że trzeba zachować ostrożność również przy pieszych na chodniku?
creative7
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2013, 15:24

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez JAKUB » czwartek 07 marca 2013, 21:50

creative7 napisał(a):JAKUB :) dzięki za odp :wink:

a jak będzie z tym? :wink:
Czy widząc matkę z dziećmi idącą chodnikiem powinieneś bacznie obserwować dzieci?
myśle że nie bo idą chodnikiem ale czytałam w książce że trzeba zachować ostrożność również przy pieszych na chodniku?

odp. TAK - chodnik należy do drogi.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez benno » czwartek 07 marca 2013, 22:07

creative7 napisał(a):
marti44 napisał(a):Kiedy nie można poruszać się samochodem po drodze?
a.jeżeli filtr jest zanieczyszczony?
b.jeżeli przegrzane są świece zapłonowe
c.jeżeli są uszkodzone wahacze tylne

Proszę pilnie o odp :P

Wahacze
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Krakowianka30 » czwartek 07 marca 2013, 22:31

MarekM napisał(a):LEGNICA – PWPW. Piszcie chociaż miasto, w którym zdawaliście jak podajecie pytania.
1. 3 pasy, na wszystkich białe znaki poziome do skrętu w lewo, na prawym pasie poprawione żółtą farbą na skręt w prawo. Czy możemy skręcać z prawego pasa w prawo? (TAK)
2. Wyjeżdżamy ze strefy zamieszkania, chcemy jechać na wprost, naprzeciwko sam. chce skręcać w lewo też wyjeżdża z podporządkowanej. Czy mamy pierwszeństwo przed skręcającym w lewo? (TAK)
3. Dojeżdżamy do skrzyżowania z wlotem z lewej strony. Tym wlotem podąża dziadek. Czy jadąc 45/h musimy zwolnić? Ja dałem nie, ale tutaj odpowiedź raczej powinna być tak, mimo, że był dosyć daleko.
4. Tramwaj podjeżdża do przystanku bez wysepki. Z chodnika schodzą piesi i przechodzą przez pas po którym się poruszamy i wsiadają do tramwaju. Przed przystankiem linia wyznaczająca msc. zatrzymania. Samochód jedzie i podjeżdża bardzo blisko tramwaju, wydaje mi się, że przekracza linię zatrzymania i piesi przechodzą zaraz przed maską, ale nawet nie zwracają uwagi na samochód. Czy zatrzymałeś się prawidłowo. Ja dałem NIE i zdaje się że była to zła odpowiedź powinno być Tak. Koniec końców, pasażerowie wsiedli swobodnie do tramwaju, ale oglądając filmik mam wrażenie, że jedzie psychol i wjedzie w wsiadających (podejeżdża bardzo blisko przynajmniej z tego ujęcia kamery tak towygląda)
5. Jadąc samochodem i przyczepą nie lekką, w sumie masa zestawu 4500kg. Jakie prawo jazdy
a)B + wpis 93 (coś w tym stylu)
b)B
c)B+E
6. Mgła i ograniczona widoczność. Jak zachowujemy się w takiej sytuacji?
a)
b) włączasz światła długie
c)
Poprawna była a lub c, ja przeczytałem, że w B chodzi o przeciwmgielne, dopiero chwilę przed zmianą pytania przeczytałem jak faktycznie brzmiała odpowiedź. FAIL
7. Wjeżdżamy do strefy zamieszkania wychodzi dziadek o lasce na ulicę? Czy mamy trąbić na dziadka? NIE
8. Sygnalizator kierunkowy w lewo i do zawracania. Czy można zawracać z tego pasa? TAK
9. Lewy pas światło zielone ogólne. Znak zakaz skrętu w lewo. Czy możemy skręcić w lewo? TAK
10. Dojeżdżamy do ronda ze znakiem ustąp pierwszeństwa. Czy możemy wyprzedzać na tym skrzyżowaniu? TAK
11. Pijany idzie drogą. Czy musimy zachować ostrożność (coś w tym stylu)? TAK
12. Policjant kieruje ruchem, stoi bokiem, rękę ma ugiętą i przedramię ma skierowane właśnie nie ku górze co miało by oznaczałoby zmianę sygnału, tylko jakby próbował capnąć muchę, która mu pojawiła się przed nosem. Czy możemy skręcić w prawo? Wydaje mi się, że ktoś tu kiedyś to pytanie opisywał i też nie miał pojęcia co właściwie uroczy policjant pokazywał.
13. Wyjeżdża kolo z msc. parkingowego tyłem z głową wychyloną przez okno. Czy prawidłowo obserwuje możliwość włączenia się do ruchu? NIE

Z testu specjalistycznego nie było pytań jakichś mocno zaskakujących (pomijając to na którym zamuliłem) pokrywające się często z tymi z forum, gdybym pojechał wyspany (co Wam doradzam) to bym zdał Tak to zabrakło 3 pkt.



Witam wszystkich,
dziś zdawałam w Krakowie na Koszykarskiej.... był to mój 6 raz i zarazem szczęśliwy zdałam 71/73 ! Pytania niektóre powtórzyły się z tego forum, choć zdarzyło się że tutaj nie widziałam.
Przepraszam ale za dużo nie pamiętam - w stresie byłam.
1- Pytanie z seri ABC, chodziło o to co może nam przeszkadzać w jeździe:
-oklejona przednia boczna szyba- poprawna odp
-pozostałe to coś o martwym polu z przodu
-coś z lusterkiem pokazujące to co się dzieje z tyłu
2- film: droga dwujezdniowa, zbliżasz się do wzniesienia, brak jakich kolwiek znaków pionowych i poziomych. Przed nami jedzie motor i pytanie brzmi czy możemy do wyprzedzić... moja odpowiedź to NIE
Generalnie wyłożyłam się na jednym pytniu za 2 pkt z filmów! i za cholere nie przypominam sobie o jakie mogło chodzić... choć...
Było jedno: film: droga dwujezdniowa, jednokierunkowa.... dwa samochody na dwóch pasach zbliżają się do pasów dla pieszych, widać tylko znak informacyjny'' przejście dla pieszych'', pasy puste, po obu stronach ani żywej duszy!!! i pytanie brzmi czy kierujący pojazdem powienien zachować szczególną ostrożność- dałam TAK
ale.....

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc!!!
Krakowianka30
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 17 lutego 2013, 17:46

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szerszon » czwartek 07 marca 2013, 23:42

benno napisał(a):
creative7 napisał(a):
1. Czy rowerzysta przejeżdżając przez jezdnię na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed nadjeżdżając pojazdem?? NIE? (dużo było odp. na TAK i na NIE także już sama nie wiem :hmm: )


Tak !!! Nie możesz zaznaczyć nie, było to wiele razy tłumaczone, pieszy nie powinien wjechać na jezdnię rowerem, ale to nie oznacza ze nie ma pierwszeństwa, bo inaczej można byłoby go rozjechać. Proszę skończcie ten temat już.

creative7 napisał(a):

Nie. Nie zamierzam skończyc, póki sa nieprawidłowe odpowiedzi.
Pierwszeństwa nie ma, ale my mamy obowiązek zachować sie zgodnie z treścią Art 3.
jak może mieć ktoś pierwszeństwo łamiąc przepisy ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szerszon » czwartek 07 marca 2013, 23:44

dropx napisał(a):odpowiedz A

A to nie mogę juz pojeździć z przyczepą lekką 50km/h kiedy chcę i jak chcę ?
możesz wykazać,ze odpowiedź C jest nieprawidłowa ?[/quote]


jadac w terenie zabudwoanym z przyczepka obowizuja cie takie zasady jak bez przyczepki tj. dopuszczalne prekosci[/quote]Czy 50km/h jest zabronione ?
jakie to zasady ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez benno » piątek 08 marca 2013, 00:06

szerszon napisał(a):
benno napisał(a):
creative7 napisał(a):
1. Czy rowerzysta przejeżdżając przez jezdnię na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed nadjeżdżając pojazdem?? NIE? (dużo było odp. na TAK i na NIE także już sama nie wiem :hmm: )


Tak !!! Nie możesz zaznaczyć nie, było to wiele razy tłumaczone, pieszy nie powinien wjechać na jezdnię rowerem, ale to nie oznacza ze nie ma pierwszeństwa, bo inaczej można byłoby go rozjechać. Proszę skończcie ten temat już.

creative7 napisał(a):

Nie. Nie zamierzam skończyc, póki sa nieprawidłowe odpowiedzi.
Pierwszeństwa nie ma, ale my mamy obowiązek zachować sie zgodnie z treścią Art 3.
jak może mieć ktoś pierwszeństwo łamiąc przepisy ?

Zgodnie z art. 27 ust. 1a ROWER MA PIERWSZEŃSTWO przed skręcającym autem ZAWSZE, nie tylko jeśli jest na przejeździe czy pasach.
art. 27. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.
1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szerszon » piątek 08 marca 2013, 00:19

benno napisał(a):Zgodnie z art. 27 ust. 1a ROWER MA PIERWSZEŃSTWO przed skręcającym autem ZAWSZE, nie tylko jeśli jest na przejeździe czy pasach.
art. 27. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.
1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.

Po pierwsze primo-czy tu była mowa o skręcającym pojeżdzie ?
Po drugie primo-po co dajesz przykład z przejazdem dla rowerów, skoro tutaj jest mowa o przejściu dla pieszych.
Po trzecie primo- a art 17. o włączaniu sie do ruchu.
Nawet gdyby tam była DDR to wjeżdżając na PdP a nie na PdR włącza sie do ruchu.A tu rowerzysta z tego co sie orientuję był na chodniku...co on tam w ogóle robił ?
Zdawaj ten egzamin, bo jak na mnie trafisz to biedny będziesz.
A tak m.in który artykuł ważniejszy 17 czy 27.1a w świetle tego ZAWSZE ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez benno » piątek 08 marca 2013, 00:59

Nie wiem czemu tak się gotujesz....? Ja bym po prostu tego rowerzystę przepuścił czyli ustąpił pierwszeństwa. Druga możliwość wiązałaby się z tym że zostałby on pewnie potrącony.
Może i te przepisy dotyczyły skrętu ale zasada pozostaje ta sama.
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » piątek 08 marca 2013, 01:00

benno napisał(a):Nie wiem czemu tak się gotujesz....? Ja bym po prostu tego rowerzystę przepuścił czyli ustąpił pierwszeństwa. Druga możliwość wiązałaby się z tym że zostałby on pewnie potrącony.
Może i te przepisy dotyczyły skrętu ale zasada pozostaje ta sama.


"przepuszczenie" kogoś nie znaczy ustąpienie pierwszeństwa. Szerszon wie co mówi i mówi dobrze więc po prostu przyjmij pewne fakty do wiadomości bo są jasno i logicznie przedstawione.
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dagipagi » piątek 08 marca 2013, 18:13

Pozytywny za drugim razem, Warszawa :)
1.Klip: jedziesz prawym pasem, obok tramwaj, pojawia się przejście dla pieszych, czy możesz wyprzedzić tramwaj?
2.Znak: koniec ob.zabudowanego, czy opuszczasz ob.zabudowany?
3.Klip: Dymiący się samochód, obok człowiek, możesz zezwolić na nieograniczony dostęp tlenu?
4.Film-niewidomy mężczyzna obok przejścia dla pieszych, czy możesz zamiast zatrzymania się użyć sygnału dźwiękowego?
5.Do jakiego momentu należy stabilizować głowę poszkodowanego; jedyną odpowiedź jaką pamiętam to do momentu przyjechania służb rat. i zastąpienia cię przez ratownika.
6.Film-mijasz przejście dla pieszych, sygnalizator a następnie tory tramwajowe, czy należy zmniejszyć prędkość?
7.Film- przy lewej krawędzi idzie pijany facet, przed nami samochód, czy powinienieś powstrzymać się od wyprzedzenia go?
8. Pyt o skrzyżowanie równorzędne (pierwszeństwo)
9. Dwa pytania nt pierwszeństwa gdy chcesz skręcić w lewo a pojazd jedzie z naprzeciwka.
10.Film-my na drodze z pierw. z prawej strony nagle szybko wyjeżdża pojazd, czy powinieneś zrobić wszystko aby się zatrzymać, jakoś tak.
11. Czy należy ustąpić pierw. tramwajowi wyjeżdżającemu z zajezdni?
12.Poruszasz się po skrzyżowaniu z sygnalizacją kierunkową. Pytanie: Czy występuje kolizja z tramwajem?
13. Czy można wymienić lampy halogenowe na ksenonowe?
a) tak...(nie wiem co dalej)
b) nie, mogą oślepiać kierowców
c) tak, jeśli ksenonowe żarniki pasują do fabrycznych podłączeń
14.Czy można zatrzymać pojazd za skrzyżowaniem, za skrzyżowaniem przystanek autobusowy.
15.Rowerzysta stoi przy przejściu ,czy możesz założyć, że nie wiedzie na przejście?

1. Czy można zamienić żarówki halogenowe na ksenonowe?
a-tak, w syt.awaryjnych
b-nie, mogą oślepić kierowców
c-tak, jeśli (jakaś część,nie pamiętam jaka pasuje)

2.Film-dymiący się samochód, bardzo niewyraźny film, otwarte drzwi, widać kawałek nogi kierowcy. Czy oprócz straży pożarnej powinieneś wezwać również karetkę?

3.Znak nakaz jazdy w prawo lub lewo. Czy pownieneś na skrzyżowaniu skręcić w prawo?

4.Znak D-18. Jakie pojazdy można parkować?
a-samochody ciężarowe o masie 3t
b-samochód osobowy
c-samochód z przyczepą kempingową

5. Rondo bez znaku ustąp pierwszeństwa, Czy powinieneś przepuścić samochód jadący z prawej strony?

6.Jedziesz z prędkością 80km/h nie posiadasz systemu abs jak ominąć przeszkodę?
a-nacisnąć pedał hamulca maksymalnie
b-puścić pedał hamulca tuż przy omijaniu
c-nie pamiętam

7.Film, po lewej stronie parking, linia ciągła. Czy możesz wjechać na parking z lewej strony?

8. 2 pasmowa ekspresowa, pytanie o prędkość dop.

9. Na przejściu stoi facet z tabliczką stop (taki jak przy szkołach :) ), czy należy się zatrzymać?

10. Film - samochód chce skręcić na miejsce parkingowe w lewo, ma wł. kierunkowskaz. Czy możemy wyprzedzić go z lewej strony?

11. Film-zbliżamy się do przejazdu dla rowerzystów, czy możemy wyprzedzić?

12.Czy osoba po zażyciu niewielkiej ilości narkotyków ma lepszą zdolność obserwacji?

13. Na chodniku po prawej stronie idą dzieci, jedno z nich bardzo blisko krawędzi. Czy pownieneś zbliżyć się do lewej krawędzi jezdni?

14.Film-przystanek tram. bez wysepki, ludzie wsiadają. My jedziemy i podjeżdżamy praktycznie do ludzi, za linię. Czy prawidłowo zatrzymałeś pojazd?
dagipagi
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 08 marca 2013, 18:01

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez MarekM » piątek 08 marca 2013, 18:56

dagipagi napisał(a):14.Film-przystanek tram. bez wysepki, ludzie wsiadają. My jedziemy i podjeżdżamy praktycznie do ludzi, za linię. Czy prawidłowo zatrzymałeś pojazd?


No właśnie jak odpowiedziałaś na to pytanie? Ja dałem, że nie i wydaje mi się, że mogło to być źle. O ile dobrze pamiętam było za 2 ptk.

w kodeksie jest coś takiego
"Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nieznajdującego się przy chodniku. Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik. Przepisy te stosuje się odpowiednio przy ruchu innych pojazdów komunikacji publicznej."

Pasażerowie mogli spokojnie wsiąść, ale czy linia zatrzymania nie powinna być wyznacznikiem? Orientuje się ktoś? W filmie wydaje się, że ją kierujący przejechał.

Przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie.

1. Czy po znieczuleniu miejscowym można prowadzić samochód? (Ja zaznaczyłem NIE)

W kodeksie oczywiście nie ma tej informacji. Jeżeli ktoś miałby związek z medycyną/ratownictwem czy mógłby się na ten temat wypowiedzieć? W internecie znalazłem dwie odpowiedzi, że można ale po dwóch godzinach albo, że można od razu. Na forum padło zdaje się pytanie czy można prowadzić po jednej godzinie od znieczulenie miejscowego? Co na logikę by wskazywało na to, że do dwóch godzin po nie można.
MarekM
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2013, 19:12

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dagipagi » piątek 08 marca 2013, 21:26

Odpowiedziałam, że nie. Ale wiesz co, wydaje mi się, że na 99% źle zrobiłam inne pytanie za 3pkt. (zdobyłam 70/74)
Więc wychodziłoby na to, że NIE to poprawna odpowiedź skoro tamto było za 2pkt.
dagipagi
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 08 marca 2013, 18:01

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez xbobal » sobota 09 marca 2013, 09:41

Gdy jedziemy droga szybkiego ruchu we mgle na jakie znaki patrzymy ?
a) Pionowe
b) Poziome
c) nie pamiętam trzeciego wariantu

jaka jest poprawna odpowiedz ?
xbobal
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 18:08

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » sobota 09 marca 2013, 11:21

Pionowych nie widzisz, więc patrzysz na poziome. Chociaż miło byłoby znać trzeci wariant, gdyż tam może być odpowiedź z kosmosu, która jak najbardziej pasuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości