Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Grzego90 » niedziela 24 lutego 2013, 17:50

Ustąpić mu musisz kiedy znajduje sie na przejściu, a nie kiedy stoi przy przejściu. Dodatkowo skręcając w drogę poprzeczną nawet gdy nie ma pasów masz obowiązek ustąpić mu pierwszeństwa.
Ostatnio zmieniony niedziela 24 lutego 2013, 17:57 przez Grzego90, łącznie zmieniany 4 razy
Grzego90
 
Posty: 246
Dołączył(a): poniedziałek 11 lutego 2013, 16:19

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szydlaczek » niedziela 24 lutego 2013, 17:51

Kierujący pojazdem zbliżając się do miejsc oznaczonych znakiem D6 D6a D6b jest zobowiązany zmniejszyć prędkość tak aby nie narazić pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdzających

Gdy widzisz że piesi znajdują się w pobliżu przejścia lub na przejściu to zmniejszasz prędkość. Jak pusto to w zasadzie nie trzeba
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Kora » niedziela 24 lutego 2013, 17:57

krzychu1995 napisał(a):moglby ktos wytlumaczyc mi kiedy trzeba zmniejszyc predkosc przED przejsciem dla pieszych i kiedy nalezy ustapic pierszenstwa pieszym ?

Jak jedziesz autem i widzisz, że do przejścia zbliża się jakiś pieszy, ściągasz nogę z gazu i musisz liczyć się z tym, że ten ktoś może ci wtargnąć na jezdnię. Musisz być przygotowany do hamowania. Jeśli zaś chodzi o przejście dla pieszych to na pasach pierwszeństwo ma pieszy, który już tam na nich fizycznie się znalazł (choćby jedną nogą).
Kora
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 21:43

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » niedziela 24 lutego 2013, 17:59

szydlaczek napisał(a):
Kierujący pojazdem zbliżając się do miejsc oznaczonych znakiem D6 D6a D6b jest zobowiązany zmniejszyć prędkość tak aby nie narazić pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdzających

Gdy widzisz że piesi znajdują się w pobliżu przejścia lub na przejściu to zmniejszasz prędkość. Jak pusto to w zasadzie nie trzeba


Mówmy pod kątem egzaminacyjnym, pytania są tak skontruowane, że należy zawsze zmniejszyć prędkość. Rzadko można spotkać przejścia na dziekiej pustyni gdzie masz widoczność na 50m w każdym kierunku i możesz się upewnić, że na pewno nikt Ci nie wbiegnie na jezdnię :) Zapewne jeżdżąc po mieście zauważyłeś, że ludzie wbiagają (spiesząc się na autobus etc) i w jednej sekundzie pusto, a w drugiej nie. Tak więc na egzaminie, skłaniamy sie ku odpowiedzi, że zawsze należy zmniejszyć prędkość.
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szydlaczek » niedziela 24 lutego 2013, 18:16

Tego typu sytuacje mam na myśli.
W każdej inne sytuacji gdzie w pobliżu będą osoby to odpowiedź będzie TAK
Załączniki
przejscie.JPG
przejscie.JPG (57.57 KiB) Przeglądane 5309 razy
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » niedziela 24 lutego 2013, 18:22

O, dobrze, że znalazłeś mały wyjątek. Warto wspomnieć, że należy zwrócić uwagę czy zamiast znaku D-6 jak na obrazku, nie znajduje się tam przypadkiem znak ostrzegawczy A-16 bądź dodatkowo T-27 (nawet w zestawieniu z D-6)
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szydlaczek » niedziela 24 lutego 2013, 18:27

O, dobrze, że znalazłeś mały wyjątek. Warto wspomnieć, że należy zwrócić uwagę czy zamiast znaku D-6 jak na obrazku, nie znajduje się tam przypadkiem znak ostrzegawczy A-16 bądź dodatkowo T-27 (nawet w zestawieniu z D-6)

A jeśli jest to co ?
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » niedziela 24 lutego 2013, 19:01

Podpiąłbym to pod analogie do sytuacji kiedy mamy pojedynczą przerywaną (droga jednojezdniowa,1pas w kazda strone), ale ukazuje nam się pionowy A-1/2,3,4.
Oczywiście chodzi tylko o zasadę, nie rozważaj dokładnie. Nie zdejmujesz nogi z gazu widząc A-16?
Jeżeli się mylę to każda uwaga będzie cenna.
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Mira » niedziela 24 lutego 2013, 19:32

szydlaczek napisał(a):Tego typu sytuacje mam na myśli.
W każdej inne sytuacji gdzie w pobliżu będą osoby to odpowiedź będzie TAK


Witajcie! Zdaję egzamin w środę w Katowicach na bazie ITS. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego w tym pytaniu prawidłową odpowiedzią jest "nie"? Bo ja odruchowo zaznaczyłabym "tak".
Mira
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 23 lutego 2013, 13:05

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » niedziela 24 lutego 2013, 19:42

Widząc znak D-6 już z daleka upewniasz się czy droga, a mianowicie jezdnia, chodnik + najbliższe kilka metrów są puste bądź nikt nie pokazuje zamiaru udania się w kierunku przejścia i jeżeli taka sytuacja wysŧepuje to nie masz obowiązku zdejmowania nogi z gazu, ponieważ nie ma prawa nastąpić kolizja z żadnym uczestnikiem drogi.

Powodzenia na egzaminie! Ja zdałem w piątek bezbłędnie, nie taki diabeł straszny jak go malują :)
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Mira » niedziela 24 lutego 2013, 19:44

Ok, to ma sens.
A przy A-16 zawsze bezwzględnie trzeba zwolnić?
Mira
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 23 lutego 2013, 13:05

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » niedziela 24 lutego 2013, 19:55

Co do A-16 to jest moje odczucie. Nie doszukałem się w kodeksie zapisu mówiącego o zmniejszeniu prędkości przed tym znakiem, ale jako, że jest to znak ostrzegający o niebezpieczeństwie, musisz być po prostu w każdej chwili gotowa do awaryjnego zatrzymania pojazdu bądź nagłego zmniejszenia prędkości w razie zagrożenia.
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez oski1221 » niedziela 24 lutego 2013, 19:57

Ja już 3 razy oblałem teorie, większość co tutaj są miałem już. Nie chce mi się zbytnio wierzyć, że baza pytań wynosi coś tam ok. 3 tys pytań...

Zapamiętane które tutaj się nie powtórzyły jak patrzałem:
Na kim nie wolno stosować defibrylatora jakiegoś tam
a) Na kobietach w ciąży
b) Osób powyżej 1 roku życia
c) Osoby leżącej w strugach deszczu
Wydaje mi się ze prawidłowa jest C, chociaż nie wiem czy na kobietach w ciąży można.

Filmik - Jedziemy lewym pasem ruchu, dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacja, po naszej lewej stronie (na środku drogi) do skrzyżowania dojeżdża tramwaj i zatrzymuję się przed tym skrzyżowaniem na przystanku (znajduję się również na środku drogi) który jest odgrodzony od nas barierka i pytanie czy w tej sytuacji powinieneś zachować szczególna ostrożność.
oski1221
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 24 lutego 2013, 19:38

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » niedziela 24 lutego 2013, 20:10

Według mnie nikt nie ma prawa od nas wymagać wiedzy nt. używania defibrylatora. Na żadnym podstawowym kursie pierwszej pomocy nie spotkałem się z tym. Mimo wszystko odpowiedzią jest C bo na mokrym najzwyczajniej w świecie zabijesz pacjenta, a co do kobiet w ciąży do defibrylatory mają regulowane natężenie prądu elektrycznego.


Ciężko zrozumieć i zobrazować sobie tą sytuację, którą przedstawiłeś. Sygnalizator S-1 czy S-3 i w jakim kierunku jedzie tramwaj?
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez wojtas33 » niedziela 24 lutego 2013, 20:14

Zapamiętane pytania
1.filmik znak zakaz skrętu w lewo i pyt ,czy znak dot tylko najblizszej jezdni przed którą się znajduje odp tak,ja uwaliłem i dałem nie.
2.jedziemy zielone sygnalizator ogólny przejazd tramwajowy przed nami pyt czy powinismy obserwować czy nie nadjeżdza trawaj ?
3autobus szkolny ma włączony kierunek ,pyt czy powinismy zmniejszyć prędkość,ja dałem nie bo myslałem ze podchwytliwe i ze powinismy sie zatrzymać ale odp tak w tym pyt
4przystanek autobusowy i podana odległość 11m i czy możemy w takim wypadku parkować w takiej odległości odp NIE musi być minimum 15 m
5 znak oznaczający parking P na niebieskim ,i trzy opcje ,rónolegle,prostopadle,skośnie ,jak prawidłowo możemy parkować za tym znakiem ,odp równolegle
6,filmik jedziemy prosto po naszej lewej tramwaj zjezdza do zajezdni przecinając nam drogę ,pyt czy w takim momencie możemy użyc sygnału ?jak ktoś wie to prosze o odp ja dałęm NIE
7filmi tramwaj wyjeżdza z zajezdni czy ustępujemy pierwszenstwa ?
8droga dwa pasy w jedną i drugą nie odzielone pasem zieleni teren zabudowany czy możemy wyprzedzić z prawej ?
wojtas33
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości