Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez AndrewGA » niedziela 17 lutego 2013, 14:02

Zakładam, że chodziło o coś takiego, tylko, że przejście po prostu trzeba sobie w myślach przesunąć dalej. A że jest to przejście nie kierowane sygnałami świetlnymi nie możemy wyprzedzić tramwaju. ( Mam nadzieje, że taką sytuacje autor pytania miał na myśli :

Obrazek


A co do tego skrzyżowania, pieszych i bacznego obserwowania pieszych. Z tego co wiem ( może wiem źle ) przejeżdżanie przez skrzyżowanie wiąże się z zachowaniem szczególnej ostrożności, czyli też między innymi obserwowanie ruchu pieszych. Tym bardziej wydaje mi się to prawdopodobne gdybyśmy skręcali w prawo gdzie pieszy może mieć zielone światło.
AndrewGA
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek 15 lutego 2013, 15:45

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lighsty » niedziela 17 lutego 2013, 14:31

AndrewGA napisał(a):Zakładam, że chodziło o coś takiego, tylko, że przejście po prostu trzeba sobie w myślach przesunąć dalej. A że jest to przejście nie kierowane sygnałami świetlnymi nie możemy wyprzedzić tramwaju. ( Mam nadzieje, że taką sytuacje autor pytania miał na myśli :

Obrazek


A co do tego skrzyżowania, pieszych i bacznego obserwowania pieszych. Z tego co wiem ( może wiem źle ) przejeżdżanie przez skrzyżowanie wiąże się z zachowaniem szczególnej ostrożności, czyli też między innymi obserwowanie ruchu pieszych. Tym bardziej wydaje mi się to prawdopodobne gdybyśmy skręcali w prawo gdzie pieszy może mieć zielone światło.


Coś takiego mogłoby być ale autor napisał, że jedziemy prawym pasem i tramwaj mamy po prawej, czyli tramwaj musiał jechać poza jezdnią, zresztą nie ma nic o jednokierunkowej więc nie wiadomo dokładnie jaka to sytuacja.
lighsty
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 13:59

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » niedziela 17 lutego 2013, 19:10

li nowych testów na prawo jazdy (26 sty 2013, o 12:35)

Mateusz03467

ja znalazlem takie cos ale i tak nie da sie tego wykuc i prawdopodobienstwo trafienia na egzaminie bliskie zeru
wiec kodeks drogowy do ręki i .... ;)

1. Czy maksymalnie dopuszczalna prędkość dla samochodu osobowego z przyczepą na drodze ekspresowej wynosi 100 km/h?
NIE
2. Czy po wjeździe na skrzyżowanie (rondo) powinieneś poruszać się dookoła wyspy zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara?
NIE
3. Czy możesz skręcić w lewo na skrzyżowaniu jadąc tym pasem? (na zdjęciu pas oznakowany jako pas do jazdy prosto i skrętu w prawo)
NIE
4. Czy na tym skrzyżowaniu pierwszeństwo przejazdu jest regulowane znakami drogowi? (na zdjęciu skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną)
NIE
5. Czy w tej sytuacji możesz wyprzedzić autobus? (na zdjęciu droga z pasami ruchu oddzielonymi linią ciągłą)
NIE
6. Czy w tej sytuacji masz pierwszeństwo przed pieszymi? (na zdjęciu pieszy przechodzą przez pasy)
NIE
7. Czy dozwolona jest jazda wyłącznie w kierunku wskazanym na sygnalizatorze? (na sygnalizatorze pojawia się zielona strzałka do skrętu w lewo)
NIE
8. Czy zbliżasz się do drogi z pierwszeństwem przejazdu? (na zdjęciu znak "ustąp pierwszeństwa")
TAK
9. Czy w tej sytuacji możesz przejechać między pieszymi? (na zdjęciu grupka pieszych przechodzących przez pasy)
NIE
10. Na czym powinna polegać prawidłowa takty jazdy w tej sytuacji drogowej? (na zdjęciu ośnieżona droga)
Odpowiedzi: A - na odpowiedniej prędkości, B - na zajmowaniu środka jezdni, C - na jeździe z możliwie najwyższym biegiem?
Prawidłowa odpowiedź: A
11. Czy zakaz wyrażony tym znakiem obowiązuje od miejsca ustawienia do najbliższego skrzyżowania? (na zdjęciu znak informujący o drodze z pierwszeństwem przejazdu oraz znak zakazujący skrętu w prawo)
Odpowiedź: TAK
12. Czy zbliżasz się do drogi z pierwszeństwem przejazdu? (na zdjęciu znak informujący o konieczności ustąpienie pierwszeństwa)
Odpowiedź: TAK
13. Czy świateł przeciwmgłowych tylnych można używać w czasie mgły, ale tylko jeśli widoczność jest mniejsza niż 100 m?
NIE
14. Czy ułożenie kogoś po wypadku komunikacyjnym na płaskiej powierzchni jest prawidłowe?
Odpowiedź: TAK
15. Jaki obowiązek cięży na kierującym pojazdem uczestniczącym w wypadku drogowym, w którym nie ma osób zabitych lub rannych?
Odpowiedzi: A - wezwanie policji, B - zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu wypadku, C - podanie danych personalnych na żądanie świadka wypadku?
Prawidłowa odpowiedź: B
16. Jak należy zachować się w tej sytuacji poza obszarem zabudowanym (na zdjęciu duża mgła, mocno ograniczające widoczność)
Odpowiedzi: A - w czasie wyprzedzania dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe, B - nie wyprzedzać innych pojazdów, jeśli nie masz pewności, że to bezpieczne, C - przerwać jazdę?
Prawidłowa odpowiedź: B
17. Jaki powinien być poziom płynu chłodniczego w zbiorniku wyrównawczym samochodu?
Odpowiedzi: A - między znakami minimum a maksimum, B - poniżej znaku minimum przy gorącym silniku, C - powyżej znaku maksimum przy zimnym silniku?
Prawidłowa odpowiedź: A
18. Co zalicza się do codziennej obsługi pojazdu?
Odpowiedzi: A - kontrolę czystości elementów karoseryjnych, B - kontrole sprawności oświetlenia wewnętrznego, C - kontrolę czystości tablic rejestracyjnych?
Prawidłowa odpowiedź: C
19. Kiedy zaleca się sprawdzić poziom płynu chłodniczego?
Odpowiedzi: A - przy zimnym silniku, B - na wysokich obrotach silnika, C - podczas jazdy?
Prawidłowa odpowiedź: A
20. Jeśli pojazd wyposażony został w układ ABS, podczas gwałtownego hamowania kierujący powinien:
Odpowiedzi: A - puścić hamulec przy pierwszych objawach poślizgu kół, B - skoncentrować się także na ewentualnym korygowaniu toru ruchu kołem kierownicy, C - skoncentrować się tylko na hamowaniu, ponieważ z układem ABS pojazd hamuje zawsze w linii prostej?
Prawidłowa odpowiedź: B
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lighsty » niedziela 17 lutego 2013, 19:29

Te pytania nie są skomplikowane, są łatwiejsze niż te z gazety czy internetu.

Mam jednak parę wątpliwości.

7. Czy dozwolona jest jazda wyłącznie w kierunku wskazanym na sygnalizatorze? (na sygnalizatorze pojawia się zielona strzałka do skrętu w lewo)
NIE

Tutaj skoro sygnalizator jest kierunkowy to odpowiedź powinna brzmieć TAK

16. Jak należy zachować się w tej sytuacji poza obszarem zabudowanym (na zdjęciu duża mgła, mocno ograniczające widoczność)
Odpowiedzi: A - w czasie wyprzedzania dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe, B - nie wyprzedzać innych pojazdów, jeśli nie masz pewności, że to bezpieczne, C - przerwać jazdę?
Prawidłowa odpowiedź: B


Tutaj odpowiedzią prawidłową jest również A
lighsty
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 13:59

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ecik1408 » niedziela 17 lutego 2013, 19:30

w pytaniu 11 dalbym ze obowiazuje na najblizszym skrzyzowaniu poniewaz chodzi tu o znak zakazu skretu a takowy nie obowiazuje od miejsca jego ustawienia
ecik1408
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 15 lutego 2013, 07:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lighsty » niedziela 17 lutego 2013, 19:32

ecik1408 napisał(a):w pytaniu 11 dalbym ze obowiazuje na najblizszym skrzyzowaniu poniewaz chodzi tu o znak zakazu skretu a takowy nie obowiazuje od miejsca jego ustawienia


Zgadza się.
lighsty
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 13:59

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez wojtas33 » niedziela 17 lutego 2013, 20:10

Nela1990 napisał(a):3) Czy mając zielone światło musisz bacznie obserwować pieszych oczekujących na zmianę sygnału chyba raczej nie....ale?
4) Czy widząc kierowcę z którego auta wydobywa się dym, masz obowiązek wezwać straż pożarnątak
5) Czy skręcając w lewo musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi jadącemu z naprzeciwka na wprosttak
6) Kiedy jest największe ryzyko poślizgu podczas opadów deszczu- na początku, w trakcie czy po opadachno wlasnie, mialam to pytanie na egzaminue, jaka tu jest poprawna odpowidz?

o to pytania z poprzedniej strony, i wlasnie sie zastanawiam co mylisce?
NA POCZATKU OPADÓW PRAWIDŁOWO TAK BEDZIE
wojtas33
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:56

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez AndrewGA » niedziela 17 lutego 2013, 21:19

Bardzo fajna stronka, dzięki !

Znalazłem tam takie jedno pytanie. Jak myślicie która odpowiedź jest właściwa ?

Jak najskuteczniej hamować pojazdem z systemem abs?
a) pulsacyjnie
b) maksymalnie wcisnąć pedał hamulca
c) nie wciskać do końca pedału hamulca

Wydaje mi się, że b

I jeszcze

Który znak dotyczy samochodu z przyczepą kempingową?
a) B-3
b) B-6
c) B-5
AndrewGA
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek 15 lutego 2013, 15:45

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » niedziela 17 lutego 2013, 21:22

b) maksymalnie wcisnąć pedał hamulca
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez AndrewGA » niedziela 17 lutego 2013, 21:24

Mam jeszcze pytania co do tego :

Kiedy wciskasz sprzęgło podczas normalnego hamowania?
A) przed hamulcem
B) równocześnie z hamulcem
C) przy zbliżaniu się do prędkości minimalnej dla wybranego biegu

Wydaje mi się, że poprawna to C

i jeszcze jedno

Jedziesz z prędkością 10 km/h i musisz sie zatrzymac, co zrobisz?
a) wciśniesz hamulec
b) wciśniesz jednocześnie hamulec i sprzęgło
c) ...
AndrewGA
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek 15 lutego 2013, 15:45

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez winston » niedziela 17 lutego 2013, 21:31

pierwsze C, drugie B
PJ: ABCD
instruktor kat. B


__________________
ignorowani za trolling:
Drezyna,
Avatar użytkownika
winston
 
Posty: 361
Dołączył(a): piątek 30 listopada 2012, 16:00
Lokalizacja: Pogórze Zachodniobeskidzkie

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » niedziela 17 lutego 2013, 21:39

Znak dotyczący samochodu z przyczepą kempiungową B-3
Zatrzymanie z prędkości 10km/h - hamulec i sprzegło
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez wojtas33 » niedziela 17 lutego 2013, 21:51

lighsty napisał(a):
AndrewGA napisał(a):Zakładam, że chodziło o coś takiego, tylko, że przejście po prostu trzeba sobie w myślach przesunąć dalej. A że jest to przejście nie kierowane sygnałami świetlnymi nie możemy wyprzedzić tramwaju. ( Mam nadzieje, że taką sytuacje autor pytania miał na myśli :

Obrazek


A co do tego skrzyżowania, pieszych i bacznego obserwowania pieszych. Z tego co wiem ( może wiem źle ) przejeżdżanie przez skrzyżowanie wiąże się z zachowaniem szczególnej ostrożności, czyli też między innymi obserwowanie ruchu pieszych. Tym bardziej wydaje mi się to prawdopodobne gdybyśmy skręcali w prawo gdzie pieszy może mieć zielone światło.


Coś takiego mogłoby być ale autor napisał, że jedziemy prawym pasem i tramwaj mamy po prawej, czyli tramwaj musiał jechać poza jezdnią, zresztą nie ma nic o jednokierunkowej więc nie wiadomo dokładnie jaka to sytuacja.


To konkretnie chodzi o jednokierunkową dwa pasy my na prawym a tramwaj jedzie tak jakby poboczem z torami, wyprzedzac nie wolno poniewaz przy koncu filmiku daleko z przodu widac przejscie ,na przejsciu i przed nim nie mozemy wyprzedzac wsypałem sie na tym pytaniu bo nie dopatrzyłem filmu do konca i nie widziałem przejscia
wojtas33
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:56

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez czoxx » niedziela 17 lutego 2013, 23:21

Co do tego skrzyzowania równorzędnego z rowerem to już nie wiem , jeśli mówicie że ma pierwszeństwo to widocznie musiałem popełnić błąd przy ilości pasów do wyprzedania ( na kursie mówiono mi ,że wyprzedzanie z prawej strony zależy od ilości pasów , co najmniej 2 w obszarze zabudowanym i co najmniej 3 poza obszarem zabudowanym ) także to zapamiętałem i tym się kierowałem . A co do przyczepy lekkiej to nic nie mówili na kursie i skąd ja to mam wiedzieć - jeżeli przyczepa ma swój własny dowód rejestracyjny to po co wpis do dow. samochodu ?
16.11.2012 - Zapisanie na kurs OES (Wieliczka)
19.11.2012 - Rozpoczęcie teorii
06.12.2012 - Rozpoczęcie jazdy
28.02.2013 - W końcu zdana teoria
21.03.2013 - Praktyka (ZDANA :D )
02.04.2013 - Prawko w portfelu :)
czoxx
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek 07 lutego 2013, 22:08
Lokalizacja: ok. Wieliczki

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » poniedziałek 18 lutego 2013, 02:44

hej,

Jaka może być przyczyna stoczenia się pojazdu z "górki"
A) zbyt późno odpuszczony hamulec ręczny
B) zbyt "mocno" puszczone sprzegło
C) zbyt wcześnie odpuszczony ręczny

Jaka jest poprawna odpowiedz? B?

Jaka kategoria uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym z przyczepą lekką?
A) B
B) B z kodem 96
C) B+E
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości