Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » wtorek 05 marca 2013, 18:21

dropx napisał(a):Na co zwrócisz szczególną uwagę podczas wyprzedzania
A nie pamietam, ale wykluczyłem na wstepie
B odległsc podczas wyprzedzania
C pojazdy za tobą

Ja zaznaczyłem C , bo to jeste chyba najwazniejsze zeby sie upewnic czy nie zajedziemy komus drogi kto juz wyprzedza/???


Przy każdym manewrze wymagającym zmianę pasa patrzymy w lusterko więc odpowiedź C jak najbardziej poprawna.

gumiok9876 napisał(a):Jest droga jednokierunkowa chyba o dwóch pasach ruchu. Jestem przed skrzyżowaniem i mam znak nakaz skrętu w prawo i ustąp pierszeństwa po jednej i po drugiej stronie drogi i pytanie czy mogę skręcić w prawo z lewego pasa???????

Znak C-2 umieszczony jest tylko po prawej stronie jezdni? Bo Twoja wypowiedź lekko niejasna. Może jakieś znaki poziome? Przybliż sytuację.
Ostatnio zmieniony wtorek 05 marca 2013, 18:24 przez rsx, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Borys_q » wtorek 05 marca 2013, 18:23

Możesz, o ile nie ma znaków w inny sposób opisujących kierunki z danych pasów ruchu.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez danielusr » wtorek 05 marca 2013, 18:39

Który znak zabrania wjazdu samochodu ciężarowego nieprzekraczającego 3,5 t?
A)Znak B-3
B)Znak B-6
C)Znak B-5
danielusr
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 18:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez gumiok9876 » wtorek 05 marca 2013, 18:53

znaki pionowe te co powiedziałem po obu stronach a poziomych nie było.
gumiok9876
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek 26 lutego 2013, 21:44

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » wtorek 05 marca 2013, 18:54

danielusr napisał(a):Który znak zabrania wjazdu samochodu ciężarowego nieprzekraczającego 3,5 t?
A)Znak B-3B)Znak B-6
C)Znak B-5
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez danielusr » wtorek 05 marca 2013, 19:04

Jedziemy jezdnią na wprost którą dalej przecinają w poprzek tory tramwajowe ale nie widać jadącego pojazdu szynowego!
Czy powinniśmy znacznie zmniejszyć prędkość? Tak/Nie
danielusr
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 18:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Krzychu95 » wtorek 05 marca 2013, 19:09

WORD Opole - egzamin zdany za pierwszym podejściem :mrgreen: 68/74 ufff

Pytania przyznam nie były wszystkie jasne i klarowne...
Zapamiętane:
1. obrazek policjanta kierującego ruchem (obrócony do nas bokiem, ale wymachuje coś rękoma - ani to podniesiona ręka, ani opuszczona)
Czy możemy w tej sytuacji wjechać na skrzyżowanie... - jak dla mnie obrazek nie jest do końca jednoznaczny, ale opowiedziałem TAK

2. obrazek przedstawia znak obszar zabudowany, a tuż za tym znakiem ograniczenie prędkości do 80km/h. Pytanie z jaką prędkością możemy poruszać się samochodem z przyczepką lekką:
a) 80km/h dzień i noc (zaznaczylem na szybko ta odpowiedz - zero pewnosci)
b) 50km/h od 5-23, 60km/h 23-5
c) 50km/h niezależnie od pory dnia

3. film przedstawia dymiący się samochód z otwartymi drzwiami kierowcy. Pytanie czy oprócz straży pożarnej należy wezwać również pogotowie ratunkowe
TAK/NIE (dalem tak)

4. Pytanie o wyjezdzajacy tramwaj z zajezdni - czy nalezy ustapić pierwszenstwa - tak/NIE<--

5. film przedstawiający wylatującą na jezdnie piłkę- pytanie czy należy być przygotowanym na hamowanie - TAK

więcej dokładnie nie pamiętam.

Dzięki wszystkim forumowiczom!
Krzychu95
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 18:46

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez gumiok9876 » wtorek 05 marca 2013, 19:10

danielusr napisał(a):Jedziemy jezdnią na wprost którą dalej przecinają w poprzek tory tramwajowe ale nie widać jadącego pojazdu szynowego!
Czy powinniśmy znacznie zmniejszyć prędkość? Tak/Nie

takkkkkkkk
gumiok9876
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek 26 lutego 2013, 21:44

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » wtorek 05 marca 2013, 19:21

gumiok9876 napisał(a):znaki pionowe te co powiedziałem po obu stronach a poziomych nie było.

W takim razie nie masz innej możliwości jak tylko skręcić w prawo z dowolnego pasa.
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez marcelbwin » wtorek 05 marca 2013, 21:22

Wczoraj zdałem w WORD Opole egzamin teoretyczny za drugim razem :) Uzyskałem 70 na 74pkt.Oto zapamiętane pytania:

- Czy,gdy jesteś zmęczony i chcesz odpocząć to możesz w tej sytuacji skręcić w lewo? (jest to te pytanie,gdzie po lewej stronie stoją zaparkowane ciężarówki) Poprawna odpowiedź to NIE,ponieważ w tym momencie w którym zatrzymał się filmik była linia podwójna ciągła i w dodatku od strony wjazdu na parking/plac znak B-2)

- Czy w tej sytuacji należy się zatrzymać? (Ilustracja,gdzie na przejściu dla pieszych stoi koleś ze znakiem STOP) moja odp TAK

- Był znak A-28 i pytanie,czy jadąc tą drogą możesz spodziewać się,że z pod kół pojazdu będzie wyrzucany żwir/grys? (jakoś tak te pytanie brzmiało) moja odp TAK

-Jedziemy w mieście drogą z pierwszeństwem,nagle z prawej strony przejeżdża nam prosto przed nosem pojazd i pytanie,czy w tej sytuacji należy się zatrzymać? Moja odp: TAK

-Jedziemy środkowym pasem autostrady i z prawego pasa pojazd włącza się do ruchu i pytanie,czy należy ustąpić mu pierwszeństwa? moja odp NIE

- Jedziemy za rowerzystą,drogą bez pasów oraz jakichkolwiek znaków i pytanie,czy w tej sytuacji dojeżdżając do wierzchołku wzniesienia możesz wyprzedzić rowerzystę? moja odp to NIE


Jeżeli mi się jeszcze jakieś pytania przypomną to na pewno je dodam :wink:
marcelbwin
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 04 marca 2013, 23:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez gumiok9876 » wtorek 05 marca 2013, 21:38

2. obrazek przedstawia znak obszar zabudowany, a tuż za tym znakiem ograniczenie prędkości do 80km/h. Pytanie z jaką prędkością możemy poruszać się samochodem z przyczepką lekką:
a) 80km/h dzień i noc
b) 50km/h od 5-23, 60km/h 23-5
c) 50km/h niezależnie od pory dnia
co tu będzie
gumiok9876
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek 26 lutego 2013, 21:44

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez anaaaa1995 » wtorek 05 marca 2013, 21:49

Wczoraj mialam egzamin, niestety nie zdałam :( pytania trafily mi sie rozne, jedne bardzo proste, a inne trudne, wiec strzelałam. Niestety, mało udało mi sie zapamiętać :/ nie wiem jak ludzie to robią, że pamietają tyle pytan, moze to przez stres. Pytania jakie miałam:
Ponizsze pytanie już sie pojawialo w podobnej postaci.
1. Najpierw znak "obszar zabudowany", a pare metrów dalej znak ograniczenia do 60km/h. Z jaką prędkością może poruszac sie pojazd z przyczepą lekką.

A) 50od godz 5 do 23
B)50 całą dobę
C) 60 calą dobe

2. Filmik. Jedziemy, przed nami próg zwalniający, a obok znak ograniczenia do 20 km/h. Pytanie: czy to ograniczenie obowiązuje tylko na odcinku progu zwalniającego? (Pytanie nie bylo tak sformułowane, ale o to chodziło) T/N

3. Jak powinnismy przewozic towar sypki.
4. Duzo skrzyżowań, że ja skręcam w lewo, ale jestem na głównej albo mam zielone światło, przede mną jedzie tramwaj i czy mam pierwszenstwo.
5. Banalne pytanie o to czy powinnam zwolnić przed przejsciem dla pieszych.
6. Pytania o prędkość (minimalną na autostradzie i maksymalną)

Mam pytanie do tych co zdali, co robic?! Z czego najwięcej korzystać? Czytać kodeks? (Choc juz czytalam), robić, ćwiczyc testy? Korzystać z forum? Macie jakies strony bądz ksiazki do polecenia?
anaaaa1995
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 03 marca 2013, 16:09

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » wtorek 05 marca 2013, 22:05

anaaaa1995, przy tym progu zwalniającym było samo ograniczenie prędkości czy razem ze znakiem pionowym "próg zwalniający"?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szpak » wtorek 05 marca 2013, 22:21

Czy oponę zmieniamy w nowym samochodzie osobowym gdy:
a)gwoźdź jest wbity w oponę
b)opona jest widocznie odkształcona
c)jest uszkodzony wentyl

Nie wiem co do tego pytania, daliście odp. B, ale w pytaniu jest o nowym samochodzie, ma to jakieś znaczenie ?
szpak
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 01 marca 2013, 09:55

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » wtorek 05 marca 2013, 22:24

No pewnie takie, że opona nówka i nie jest Ci śpieszno się z nią rozstawać, zrobisz to tylko z poważnej przyczyny
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 193 gości