Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez danielusr » piątek 15 marca 2013, 18:48

1)Droga jedno jezdniowa z czterema pasami ruchu o przeciwnych kierunkach ruchu Przed nami przejście dla pieszych i za przejściem na jezdni na 2 pasie od lewej o przeciwnym kierunku ruchu stoi tramwaj na przystanku bez wysepki i wsiadają do niego pasażerowie Czy powinniśmy się w tym momencie zatrzymać przed przejściem dla pieszych ? Tak / Nie
ps. pieszych przy przejściu nie widać!

2)Znak A3 i pod nim tabliczka T4 z 3~ Pytanie czy znak ostrzega o dwóch niebezpiecznych zakrętach? Tak/ Nie
http://www.znaki-drogowe.pl/index.php?o ... &Itemid=53 polecam strona ze znakami drogowymi bardzo szczegółowo opisanymi oraz ich różne przykłady rodzaje (wariacje) po najechaniu kursorem na znak wyświetla się jego szczegółowa definicja
I jeszcze jedna ciekawa strona związana z przepisami ruchu drogowego , przystępnie opisane zasady !!! http://edukator.republika.pl/prd.html
Na egzaminie polecam nie kombinować za bardzo bo można przedobrzyć tym bardziej że ma się ograniczony czas odpowiedzi , pierwsza nasuwająca się odp. pewnie jest najbardziej trafna choc może się nam wydac zbyt banalna , ale tak sa skonstruowane te pytania testowe.
W części specjalistycznej należy dokładnie przeczytać pytanie nawet dwa razy , ma się więcej czasu na odpowiedz i tu trzeba dawac odp. bardziej na logikę , wykluczyć odpowiedzi które są na pewno nie prawidłowe w ten sposób można wyłonić poprawną odpowiedź . Autorom zapewne chodziło o wyczulenie na zachowanie sie na drodze w sposób jak najbezpieczniejszy dla samych siebie oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego.Zwrócić uwagę na to, że możemy spodziewać się różnych nieprzewidywalnych sytuacji na drodze w każdym momencie .Ostatnie pytanie ze specjalistycznych może być bardzo zaskakujące i troche zbic nas z tropu wiec przy tym pytaniu zachowajmy szczególną ostrożność , tym bardziej że jest ono za 3 pkt. Na koniec mozna poprosić o arkusz odpowiedzi od egzaminatora na koniec testu aby sprawdzic sobie w której części testowej zrobiliśmy błąd jeśli takowy był oczywiście. Sa tam nasze dane, data i godz egzaminu, na jaka kategorię, podzielone na test zasadniczy od 1-20 i test specjalistyczny 21-32; nr. pytania -liczba pkt. za pytanie możliwa do uzyskania - udzielona odp. -i uzyskane pkt. jak 0 tzn. że została udzielona nieprawidłowa odpowiedź! no i życzę powodzenia pzdr.......
Ostatnio zmieniony sobota 16 marca 2013, 19:11 przez danielusr, łącznie zmieniany 4 razy
danielusr
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 18:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez danielusr » piątek 15 marca 2013, 18:54

lith napisał(a):
Silverlife napisał(a):13. Czego nie wolno używać nam podczas jazdy:

A. Nawigacji GPS
B. Telefonu z zestawem słuchawkowym
C. Radia

Nie rozumiem.

Chyba raczej chodziło o telefon bez zestawu słuchawkowego !!! :hmm:
danielusr
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 18:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez anaaaa1995 » piątek 15 marca 2013, 19:06

danielusr napisał(a):zdjęcie tunelu z trzema pasami ruchu oraz linie przerywane dzielące pasy I pytanie czy w tym miejscu można zawracać ? Tak / Nie
jedziemy jezdnią i skręcamy w prawo na skrzyżowaniu i z prawej strony widzimy człowieka na chodniku który trzyma w ręku białą laskę oraz się zatacza jakby był nietrzeźwy i kieruje się w stronę jezdni Pytanie czy w tej sytuacji powinniśmy sygnalizować niebezpieczeństwo trzema krótkimi sygnałami dźwiękowymi ? Tak / Nie

1. nie - w tunelu nie można zawracać
2. uważam, że tak, ponieważ informujemy o niebezpieczeństwie.
ja bym tak odpowiedziała
anaaaa1995
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 03 marca 2013, 16:09

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez danielusr » piątek 15 marca 2013, 19:27

DamianL napisał(a):
danielusr napisał(a):Czy przepisy ruchu drogowego określają odległość od wymijanego pojazdu ? Tak /Nie


Kodeks Drogowy
Oddział 5 - Wymijanie, omijanie i cofanie
Art. 23.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany:
przy wymijaniu zachować bezpieczny odstęp od wymijanego pojazdu lub uczestnika ruchu, a w razie potrzeby zjechać na prawo i zmniejszyć prędkość lub zatrzymać się;


Moim zdaniem odp to NIE ponieważ nie jest ona określona dokładną liczbą tak jak to np. przy wyprzedzaniu że jest to 1m .


Liczbą w metrach określone nie jest , ale jest określone że ma to być "odległość bezpieczna" to nie wiem jak to rozumieć . Jak to interpretować można :hmm: ? Wiem że przy wymijaniu nie trzeba zachowywać zasady szczególnej ostrożności !
danielusr
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 18:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez decha » piątek 15 marca 2013, 20:14

anaaaa1995 napisał(a):
decha napisał(a):Wczoraj miałam 67 pkt :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Jak to jest z tą pozycją boczną:
Jest dla ofiary:
A urazowej
B nie urazowej
C nie znamy stanu

Dla mnie odp B/C, bo zaleca się dla osób nieprzytomnych i nie dla tych z podejrzeniem urazu kręgosłupa

CZY KTOŚ WIE NA 100 %????


nie jestem pewna na 100%, ale wydaje mi się, że podobne pytanie się już wcześniej pojawiło i odpowiedz była A, dla ofiary urazowej.


"Nieprzytomnego, który oddycha i nie ma urazów, należy ułożyć w odpowiedniej pozycji ratowniczej, określanej jako bezpieczna - boczna ustalona.
W pozycji bezpiecznej - bocznej ustalonej układamy osoby poszkodowane nieprzytomne, oddychające, bez urazów"
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
decha
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 06 marca 2013, 17:17

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Sosza » piątek 15 marca 2013, 20:52

Masakra, dzisiaj drugi raz zdawałam w Tarnobrzegu. I drugi raz wzięłam sobie i teorie i jazdę, jako że bardzo zależało mi na czasie. Za pierwszym razem 65/74. I 170 zł w plecy. Dzisiaj 74/74 i odwołali wszystkie egzaminy praktyczne z powodu pogody i musiałam przełożyć na 11 kwietnia =/ Ja to mam jakiegoś jednego wielkiego pecha do tego prawka. Bardzo polecam czytać to forum, wiele pytań mi się powtórzyło z tych, które tutaj są. Nawet kilka z pierwszego podejścia miałam takich samych. A teraz wrzucam te z dzisiaj. Wszystkie odp są poprawne.

1.Zakaz skrętu w lewo. Czy można zawrócić na najbliższym skrzyżowaniu? NIE
2.Kierowca stoi na skrzyżowaniu na czerwonym świetle, zapala się żółte. Czy kierowca powinien przygotować się do jazdy? TAK
3.Jak należy prawidłowo ustawić zagłówek. Wierzchołek głowy i zagłówka powinny znajdować się na tej samej wysokości.
4.Znak "oszronienie jezdni". Czy informuje on o tym, że może występować gołoledź? TAK
(widziałam, że osoba obok mnie miała ten sam znak i pytanie "Czy informuje on o możliwym zawilgoceniu jezdni?"
Ja bym odpowiedziała, że nie, bo o zawilgoceniu ostrzega znak "Śliska jezdnia" ale możecie to jeszcze zweryfikować)
5. Czy niektóre leki działają podobnie do alkoholu? TAK
6. Miałam film, że dojeżdżam do mostu, przed mostem jest znak z nazwą rzeki, a za mostem jakiś inny. Czy za tym znakiem można zawracać? Wzięłam pod uwagę ten pierwszy i zaznaczyłam, że NIE i było dobrze.
7. Znak "strefa zamieszkania" i pytanie czy za tym znakiem można zawracać albo cofać, już nie pamiętam. Ale i jedno i drugie można.
8. Film, jedziesz i widzisz znak ostrzegawczy "niebezpieczny zakręt w prawo". Czy musisz w tej sytuacji zachować szczególną ostrożność? TAK, ponieważ każdy znak ostrzegawczy zobowiązuje nas do zachowania szczególnej ostrożności.
9.Film, jedziesz, nagle na ulicę wylatuje piłka ale nikogo nie widać, bo wylatuje zza ogrodzenia. Czy w tej sytuacji możesz spodziewać się wtargnięcia pieszego na jezdnię? TAK
10. Jaka powinna być prędkość pojazdu holującego w terenie zabudowanym? 30 km/h
11. Miałam znak F-14c "Tablica wskaźnikowa na autostradzie umieszczana w odległości 100 m przed pasem wyłączania". Czy zbliżasz się do zjazdu z autostrady? TAK
12. Miałam policjanta kierującego ruchem. Najpierw stał przodem do nas, potem zmienił pozycję i stał bokiem i w tym momencie film się zatrzymał i pytanie "Czy możemy jechać prosto?" TAK.
13. Jak prawidłowo są ułożone ręce do jazdy na wprost.
14. Film, jedziesz, jest pochmurny dzień, lekka mgła. Czy w tej sytuacji możesz używać świateł do jazdy dziennej? NIE
15. Kto ma obowiązek zapinać pasy. Były warianty: tylko pasażerowie z tyłu, tylko kierowca albo Ci którzy są z przodu, nie pamiętam dokładnie, i trzeci: Wszyscy. Odp. Wszyscy.
16.
14. Kiedy musimy przeprowadzać dodatkowe badanie techniczne pojazdu? Odp. Na wniosek funkcjonariusza kontroli ruchu drogowego czy coś takiego.
15. Pytanie, czy mogę zaparkować na chodniku tylko wtedy, jeśli zostawię pieszym 2,5 m miejsca. NIE, wystarczy 1,5 m.
16.Znak w załączniku, ja jestem na podporządkowanej, skręcam w prawo. Samochód jedzie z przeciwka na drodze z pierwszeństwem, skręca w lewo. Czy mam pierwszeństwo przed tym pojazdem. NIE
17. Pytanie o ustawienie trójkąta ostrzegawczego na drodze ekspresowej. 100 m za pojazdem
18. Pytanie o ustawienie trójkąta ostrzegawczego na autostradzie. 100 m za pojazdem.
19. Czy awarię pojazdu należy sygnalizować na autostradzie/drodze ekspresowej poprzez włączenie świateł awaryjnych? TAK
20. Coś o awarii układu wydechowego i co ona powoduje. To odp. że zwiększony hałas na zewnątrz pojazdu.
21. Miałam pytanie o zaopatrzenie silnie krwawiącej rany, odp. opatrunkiem uciskowym, bandażem i płótnem czy coś w tym stylu.
22. Miałam filmik na którym dojeżdżam do pasów, za pasami lewa strona jezdni jest wyłączona z ruchu i czy mogę tam się zatrzymać, czy wjechać na to, już nie pamiętam ale NIE mogę.
23. Jest deszczowy dzień, wjeżdżam gdzieś gdzie jest dużo kałuży, co powinnam zrobić, to że zmniejszyć prędkość i spodziewać się możliwości poślizgu.
24. Miałam jakieś pytanie dotyczące prędkości, ale go specjalnie nie pamiętam, nie było jakieś podchwytliwe.
25. Pytanie o przeprowadzanie reanimacji, kiedy przestanę, to czy wtedy kiedy złamię poszkodowanemu żebro, czy jak wezwę fachową pomoc, kiedy odzyska tętno czy oddech czy coś. To to ostatnie zaznaczyłam.
26. Coś dotyczącego używania świateł drogowych w terenie zabudowanym, czy jest to bezwzględnie zakazane i czy można ich używać na nieoświetlonych drogach. Dałam że nie jest bezwzględnie zakazane i że na nieoświetlonych drogach można używać.
27. Film, dojeżdżam do przejścia, jest przed nim znak stop a zaraz za nim przejazd kolejowy i krzyż św.Andrzeja. I czy trzeba się zatrzymać przed tym przejazdem kolejowym. TAK.

Nie pamiętam wszystkich, ale jeśli przeczytacie cały ten temat, to nie ma bata, żeby nie zdać, zwłaszcza jeśli się dokładnie sprawdzi z kodeksem każdą niepewną odpowiedź. I jak dla mnie to ściema z tą liczbą pytań w bazie.
Sosza
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 01 marca 2013, 03:48

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Silverlife » piątek 15 marca 2013, 22:29

lith napisał(a):
Silverlife napisał(a):13. Czego nie wolno używać nam podczas jazdy:

A. Nawigacji GPS
B. Telefonu z zestawem słuchawkowym
C. Radia

Nie rozumiem.


odpowiedź b jest powodem dekoncentracji kierowcy oraz jest zabroniony można używać ale tylko i wyłącznie zestawu głośnomówiącego, zestawem słuchawkowym nazywa się zestaw na jack 3,5 mm standardowe słuchawki telefonowe, nie jest problem dojść do czego zmierza to pytanie Nawigacja wspomaga cie podczas jazdy, radio nie przeszkadza natomiast telefon z zestawem po primo nie słyszysz jeśli ktoś ostrzega cie klaksonem, duo jesteś skupiona na rozmowie.

1)Droga jedno jezdniowa z czterema pasami ruchu o przeciwnych kierunkach ruchu Przed nami przejście dla pieszych i za przejściem na jezdni na 2 pasie od lewej o przeciwnym kierunku ruchu stoi tramwaj na przystanku bez wysepki i wsiadają do niego pasażerowie Czy powinniśmy się w tym momencie zatrzymać przed przejściem dla pieszych ? Tak / Nie
ps. pieszych przy przejściu nie widać!

2)Znak A3 i pod nim tabliczka T4 Pytanie czy znak ostrzega o dwóch niebezpiecznych zakrętach? Tak/ Nie


1. Nie jeśli nie ma pieszych na przejściu, trochę dziwnie to opisałeś, bo nie wiadomo czy były znaki poziome o przystanku czy były warunkowego zatrzymania ? Czy pasażerowie są na pasie na którym ty jesteś ?

2. Ile było na tabliczce zakrętów ? Jeśli nie 2 to odpowiedź NIE jeśli 2 to odpowiedź TAK

zdjęcie tunelu z trzema pasami ruchu oraz linie przerywane dzielące pasy I pytanie czy w tym miejscu można zawracać ? Tak / Nie
jedziemy jezdnią i skręcamy w prawo na skrzyżowaniu i z prawej strony widzimy człowieka na chodniku który trzyma w ręku białą laskę oraz się zatacza jakby był nietrzeźwy i kieruje się w stronę jezdni Pytanie czy w tej sytuacji powinniśmy sygnalizować niebezpieczeństwo trzema krótkimi sygnałami dźwiękowymi ? Tak / Nie


1. Kategorycznie nie wolno ci zawracać w tunelach wiec ODP: NIE
2. NIE, osoba niepełnosprawna należy zachować szczególna ostrożność, oraz zatrzymać pojazd jeśli jest to wymagane.
Ostatnio zmieniony piątek 15 marca 2013, 22:44 przez Silverlife, łącznie zmieniany 2 razy
Rozpoczęcie kursu - Dawno temu ;p Joker Zawiercie
Egzamin wewnętrzny - j.w
WORD Cz-wa Teoria PWPW - 25.02.2013 (wynik negatywny) 5.03.2013 (wynik negatywny) 15.02.2013 (wynik pozytywny)
WORD Cz-wa Praktyka - 15.04.2013 (?)
Silverlife
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 00:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » piątek 15 marca 2013, 22:37

decha napisał(a):"Nieprzytomnego, który oddycha i nie ma urazów, należy ułożyć w odpowiedniej pozycji ratowniczej, określanej jako bezpieczna - boczna ustalona.
W pozycji bezpiecznej - bocznej ustalonej układamy osoby poszkodowane nieprzytomne, oddychające, bez urazów"
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:


urazowego nie wolno nam w ogóle ruszać bo mu tylko zaszkodzimy. Pozycja boczna ustalona ma za zadanie ułatwić poszkodowanemu oddychanie i zapobiec zachłyśnięciu się własną śliną.
Ostatnio zmieniony sobota 16 marca 2013, 16:03 przez rsx, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Silverlife » piątek 15 marca 2013, 22:53

Jeszcze raz przestrzegam zdających na PWPW o pytaniu z przejściem dla pieszych w pytaniu jest coś o skręcie w lewo a żadnego zakazu na filmie nie widać na koniec Stopklatka gdzie widać jak wchodzi osoba przeprowadzająca dzieci w kamizelce i znakiem stop. Wydaje mi się że oni aktualizują bazę pytań o nowe bo ostatnio jak zdawałem to wersja była coś związana z 1.XX.53.X a teraz było 1.21.0.0 wiec czym prędzej zdacie tym lepiej dla was bo jeszcze są pytania z bazy na forum jak miałem farta 7 lub 8 pytań ze spec części miałem z forum.

Moje rady:
Kodeks, podstawy ruchu, znaki (i jeszcze raz znaki !!) oraz bez stresu, bo gdy będziemy podchodzić z stresem to nam się wszystko powali, dużo pytań jest na logikę źle przeczytamy w stresie pytanie i jest problem:
najważniejsze >> zawracanie, wymijanie, omijanie, wyprzedzanie, znaki, zasady jak prawa ręka, zasady na skrzyżowaniach, pamiętaj rondo to też skrzyżowanie !!

oraz

POWODZENIA ;)
Rozpoczęcie kursu - Dawno temu ;p Joker Zawiercie
Egzamin wewnętrzny - j.w
WORD Cz-wa Teoria PWPW - 25.02.2013 (wynik negatywny) 5.03.2013 (wynik negatywny) 15.02.2013 (wynik pozytywny)
WORD Cz-wa Praktyka - 15.04.2013 (?)
Silverlife
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 00:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lith » sobota 16 marca 2013, 12:41

Silverlife napisał(a):
lith napisał(a):
Silverlife napisał(a):13. Czego nie wolno używać nam podczas jazdy:

A. Nawigacji GPS
B. Telefonu z zestawem słuchawkowym
C. Radia

Nie rozumiem.


odpowiedź b jest powodem dekoncentracji kierowcy oraz jest zabroniony można używać ale tylko i wyłącznie zestawu głośnomówiącego, zestawem słuchawkowym nazywa się zestaw na jack 3,5 mm standardowe słuchawki telefonowe, nie jest problem dojść do czego zmierza to pytanie Nawigacja wspomaga cie podczas jazdy, radio nie przeszkadza natomiast telefon z zestawem po primo nie słyszysz jeśli ktoś ostrzega cie klaksonem, duo jesteś skupiona na rozmowie.

Dalej nie rozumiem. Może jakiś przepis? Ja znam tylko taki:
Prawo o Ruchu Drogowym napisał(a):Art. 45.
2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku;


Czyli możesz sobie i hełmofon kablem od prodiża podłączyć pod telefon. Ważne, że nie musisz go trzymać. Swoją drogą mamy XXI wiek. Może nie spotkałeś nigdy, ale zestaw słuchawkowy to teraz zazwyczaj tego typu urządzonko:

Obrazek


Bajki o skupieniu na rozmowie to możesz sobie darować. Jakoś z pasażerem mogę rozmawiać. Jak słuchasz radia to też nie usłyszysz klaksonu, a usiłując coś ustawić na nawigacji w czasie jazdy możesz skończyć u kogoś w bagażniku.

edit:
Tak jeszcze pomyślałem... zestaw słuchawkowy, który się podłącza tylko do minijacka?? xD Może chodziło Ci po prostu o słuchawki? ...ale dobra, nieważne :lol:
Ostatnio zmieniony sobota 16 marca 2013, 13:07 przez lith, łącznie zmieniany 2 razy
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez yaris74 » sobota 16 marca 2013, 13:04

ja dziś zdawalem 74/74 na pwpw :)
niektóre z zapamiętanych pytań:
1.fot. dojeżdżamy do wzniesienia przed nami motocykl, brak pasów pyt. czy w tej sytuacji dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia wolno ci wyprzedzić pojazd?nie
2.film- samochód przed nami potracił pieszego pyt. czy dzwoniąc pod numer alarmowy w pierwszej kolejności musisz podać dokładne miejsce gdzie doszło do zdarzenia?tak
3.znak autostrada pyt. jaka jest dopuszczalna prędkość na tej drodze?140km/h
4.co powinien posiadać kierujący podczas prowadzenia samochodu? dowód rejestracyjny
5.film nie pamiętam dokładnie ale skręcamy na skrzyżowaniu w prawo, przed nami przejście dla pieszych i po prawej stronie na chodniku zatacza się pieszy z biała laską i jest ok.1metr od przejścia i koniec filmu pyt. czy w tej sytuacji wolno ci użyć kilkukrotnie sygnału dźwiękowego? nie
6.(tylko pytanie)jaki odstęp powinieneś zachować podczas wyprzedzania?? pojazdu? a)1m b)2,5m c) bezpieczny
7.dojeżdżamy do przystanku tramwajowego po lewej stronie tramwaj się zatrzymuje i idzie do niego kobieta, pyt. czy w tej sytuacji musisz się zatrzymać?
8.jakie czynności wykonasz podczas hamowania z prędkości 10km/h? wcisnę równocześnie sprzęgło i hamulec
9.film łamane pierwszeństwo na skrzyżowaniu, jedziemy na wprost jesteśmy na podporządkowanej z prawej strony również na podporządkowanej wyjeżdża pojazd, pyt. czy wolno ci przejechać przed nadjeżdżającym z prawej strony pojazdem?nie
10.znak a-32 oszronienie jezdni pyt. czy na tej drodze może wystąpić gołoledź?tak
11.w jaki sposób powinieneś przewozić dziecko poniżej 12 roku i życia i 150cm na przednim fotelu?a)w specjalnym foteliku b)trzymając je z na rekach c) nie pamiętam
12.czego nie wolno kierującemu samochodem? korzystania podczas jazdy z telefonu który wymaga trzymania mikrofonu w ręku
pytania naprawdę łatwe i kilka powtórzyło się z poprzedniego podejścia ;)
Ostatnio zmieniony czwartek 04 kwietnia 2013, 17:11 przez yaris74, łącznie zmieniany 1 raz
yaris74
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 16 marca 2013, 12:22

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez anaaaa1995 » niedziela 17 marca 2013, 12:24

Przeglądałam właśnie pytanie ze strony eprawojazdy.net i nie jestem pewna odpowiedzi do tych pytań, więc wklejam. PROSZĘ O ODPOWIEDŹ :) jutro mam egzamin

Czy podczas hamowania gdy zadziała system ABS należy:
a) zdjac noge z hamulca
b) trzymac noge na hamulcu
c) uzyc hamulca recznego

Klip: Teren zabudowany, wzdłuż drogi biegnie chłopak i w pewnym momencie wbiega na jezdnię. Pytanie: Czy można ostrzec pieszego sygnałem dźwiękowym?
T/N

Czy można prowadzić pojazd po znieczuleniu w związku z usunięciem zęba gdy od zabiegu upłynęła 1h?
T/N
wiem, że na pewno nie można przed upływem 1h. Ale gdy upłyneła?

Która kategoria prawa jazdy uprawnia do kierowania samochodem osobowym wraz z przyczepą których łączna DMC wynosi 4500kg?
a) B
b) B+E niech mnie ktoś poprawi, jeżeli jest inaczej
c) B z kodem 96

Zdjęcie: Skrzyżowanie oznaczone znakiem B-22 (zakaz skręcania w prawo). Czy kierujący pojazdem może zatrzymać pojazd bezpośrednio za skrzyżowaniem?
T/N

Zdjęcie: Na pasie zieleni, rozdzielającym jezdnie znak zakaz zawracania B-23. Pytanie: Czy w tej sytuacji można skręcić w lewo?
T/N

Czy dopuszcza się wjazd na przejazd kolejowy gdy podnoszenie zapór zostało ukończone ale wciąż miga sygnał czerwony?
T/N nie?

Klip: Oznakowanie poziome p-21 (powierzchnia wyłączona z ruchu), na niej żółte oznakowania pasów ruchu, znak B-33 (ograniczenie do 50). Czy w przedstawionej sytuacji znak obowiązuje od miejsca ustawienia?

Kiedy powinieneś wymienić opony w samochodzie osobowym?
a) gdy wysokość bieżnika wynosi 2,5mm
b) gdy wysokość bieżnika wynosi 4 mm
c) gdy wysokość bieżnika wynosi 1,5mm

Pozycję bezpieczną ustaloną należy stosować u osoby:
a)urazowej
b)nie urazowej
c)u osoby u której nie wiadomo w jakim jest stanie
Pytanie się juz wczesniej pojawiło, jak to w końcu jest?

Co wolno kierowcy prowadzącemu samochód osobowy na terenie zabudowanym?
a)Korzystać ze sprzętu który podaje informację na temat fotoradarów
b) odpiąć pasy bezpieczeństwa
c) Korzystać z telefonu komórkowego który wymaga trzymania słuchawki w ręku
nie rozumiem, moim zdaniem żadna odpowiedź nie jest prawidłowa! jedynie na logike to bym chyba zaznaczyła odp C

T/N
anaaaa1995
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 03 marca 2013, 16:09

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » niedziela 17 marca 2013, 15:36

danielusr napisał(a):Czy przepisy ruchu drogowego określają odległość od wymijanego pojazdu ? Tak /Nie


TAK OD ROWERU NP. 1 METR , ROWER TO TEŻ POJAZD
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » niedziela 17 marca 2013, 15:46

anaaaa1995 napisał(a):Przeglądałam właśnie pytanie ze strony eprawojazdy.net i nie jestem pewna odpowiedzi do tych pytań, więc wklejam. PROSZĘ O ODPOWIEDŹ :) jutro mam egzamin

Czy podczas hamowania gdy zadziała system ABS należy:
a) zdjac noge z hamulca
b) trzymac noge na hamulcu
c) uzyc hamulca recznego
B
Klip: Teren zabudowany, wzdłuż drogi biegnie chłopak i w pewnym momencie wbiega na jezdnię. Pytanie: Czy można ostrzec pieszego sygnałem dźwiękowym?
T/N
TAK
Czy można prowadzić pojazd po znieczuleniu w związku z usunięciem zęba gdy od zabiegu upłynęła 1h?
T/N
wiem, że na pewno nie można przed upływem 1h. Ale gdy upłyneła?
TAK
Która kategoria prawa jazdy uprawnia do kierowania samochodem osobowym wraz z przyczepą których łączna DMC wynosi 4500kg?
a) B
b) B+E niech mnie ktoś poprawi, jeżeli jest inaczej
c) B z kodem 96
B
Zdjęcie: Skrzyżowanie oznaczone znakiem B-22 (zakaz skręcania w prawo). Czy kierujący pojazdem może zatrzymać pojazd bezpośrednio za skrzyżowaniem?
T/N

Zdjęcie: Na pasie zieleni, rozdzielającym jezdnie znak zakaz zawracania B-23. Pytanie: Czy w tej sytuacji można skręcić w lewo?
T/N
TAK
Czy dopuszcza się wjazd na przejazd kolejowy gdy podnoszenie zapór zostało ukończone ale wciąż miga sygnał czerwony?
T/N nie?
NIE
Klip: Oznakowanie poziome p-21 (powierzchnia wyłączona z ruchu), na niej żółte oznakowania pasów ruchu, znak B-33 (ograniczenie do 50). Czy w przedstawionej sytuacji znak obowiązuje od miejsca ustawienia?
TAK
Kiedy powinieneś wymienić opony w samochodzie osobowym?
a) gdy wysokość bieżnika wynosi 2,5mm
b) gdy wysokość bieżnika wynosi 4 mm
c) gdy wysokość bieżnika wynosi 1,5mm
C
Pozycję bezpieczną ustaloną należy stosować u osoby:
a)urazowej
b)nie urazowej
c)u osoby u której nie wiadomo w jakim jest stanie
Pytanie się juz wczesniej pojawiło, jak to w końcu jest?
B
Co wolno kierowcy prowadzącemu samochód osobowy na terenie zabudowanym?
a)Korzystać ze sprzętu który podaje informację na temat fotoradarów
b) odpiąć pasy bezpieczeństwa
c) Korzystać z telefonu komórkowego który wymaga trzymania słuchawki w ręku
nie rozumiem, moim zdaniem żadna odpowiedź nie jest prawidłowa! jedynie na logike to bym chyba zaznaczyła odp C

T/N

A -ZESTAW JANOSIK
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez aira » niedziela 17 marca 2013, 17:00

Mógłby mi ktoś pomóc z odpowiedziami na te pytania?
Dopiero bd zdawać prawko a chce zrobić taka mini notatke na te pytania:

1.Jaki jest odstęp podczas ruchu kolumn pojazdów samochodowych?
2.Jaka może być przyczyna stoczenia się pojazdu z "górki"
A) zbyt późno odpuszczony hamulec ręczny
B) zbyt "mocno" puszczone sprzegło
C) zbyt wcześnie odpuszczony ręczny
3.Kąt widzenia zawęża się wraz ze wzrostem prędkości T/N
4.Do czego służy system ABS?
5.Jak przewoźić piasek w przyczepce?
A) w szczelnie przykrytej przyczepie
B) nie wolno przekraczać 30km/h
C) przyczepa musi posiadać metalowy stelaż
6.Jak należy przewozić ładunek na przyczepie?
a) tak żeby ciężar był tylko po lewej stronie przyczepy
b) tak by ciężar był z tyłu przyczepy
c)tak aby ładunek nie zasłaniał świateł
7.Na przystanku leży przemarznięty człowiek, jak mu pomożesz?
a) dasz mu goracej herbaty
b) dasz mu alkohol
c) wezmiesz go do samochodu i powoli ogrzejesz
8.Co może sie stac jak ktoś ma żle ustawione swiatła?
a) żarowki sie szybciej wypalą
b) mogą oslepić innych
c) ...
9.Jaką prętkością można jechac na autostradzie?
a) 140km/h na wszystkich pasach
b) 140km/h tylko na lewym pasie
c) dowolną
10.Zwiekszenie dwukrotnie szybkosci jazdy zwieksza droge hamowania
a)czterokrotnie
b) trzykrotnie
c) dwukrotnie
11.Jesteś swiadkiem / uczestnikiem wypadku. Za co możesz zostać ukarany?
a)jeśli nie udzielisz pomocy
b) udzielisz nie właściwej pomocy
c) niechcacy spowodujesz pogorszenie stanu poszkodowanego
12.Jaki może być skutek nieprawidłowo ustawionych reflektorów świateł mijania?
A) zwiększone zużycie paliwa
B) pogorszenie widoczności drogi w nocy
C) zwiększone zużycie żarówek
13.Czy można przewozić dzieci na przednim siedzeniu w foteliku skierowanym do tyłu?
A) Tak, w każdym przypadku
B) Tak, jeżeli nie ma poduszki powietrznej
C) Nie można przewozić dzieci na przednim siedzeniu
14.Które z tych świateł stanowi obowiązkowe wyposażenie pojazdu?
a) do jazdy dziennej
b) swiatła stopu
c) przeciwmgielne przednie
15.Jedziesz samochodem w czasie mgły która ogranicza widoczność do 40m, jakie powinieneś włączyć światła?
a) zostawiasz światła mijania
b) włączasz światła drogowe
c) włączasz światła przeciwmlgowe tylnie
16. Jak długo będziesz reanimował poszkodowanego?
A)...
B)15 min
C)do przyjazdu służb ratunkowych.
17.Która kategoria prawa jazdy uprawnia do kierowania samochodem osobowym wraz z przyczepą których łączna DMC wynosi 4500kg?
a) B
b) B+E
c) B z kodem 96
18.Pozycję bezpieczną ustaloną należy stosować u osoby:
a)urazowej
b)nie urazowej
c)u osoby u której nie wiadomo w jakim jest stanie
19.Co należy zrobić, gdy dziecko się zachłyśnie
a) zadzwonić na pogotowie
b) zatrzymać samochód, wyciągnąć dziecko i klepać po plecach
c) szybko pojechać do szpitala
20. Jedziesz samochodem dojeżdżasz do przejścia dla pieszych na które wchodzi starszy pan. Pytanie: czy powinieneś użyć sygnału?
T/N
21.Jaki odstęp powinien zachować kierujący wyprzedzając samochód osobowy
a) 1 Metr
b) 2 Metry
c) Bezpieczny
aira
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 17 marca 2013, 16:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 49 gości