Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ecik1408 » sobota 16 lutego 2013, 22:31

Nie wolno otwierac maski bo ogien moze wybuchnac ci w twarz gdy dostanie wiecej tlenu
ecik1408
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 15 lutego 2013, 07:49

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » sobota 16 lutego 2013, 22:50

Mhm, no tak przypuszczałam. Mam nadzieję, że mi się to nie przyda w przyszłości :)


''2- Czy przed takim przystankiem trzeba bacznie się rozglądać i zachować szczególną ostrożność? ( przystanek tramwajowy z Wincentego w W-wie bodajże Strażacka- po lewej stronie ogrodzona wysepka, po obu stronach drogi pasy i światła)''

A jak to jest końcu z tą szczególną ostrożnością?
Według Kodeksu :

Art. 26. 6

''Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nieznajdującego się przy chodniku. Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik. Przepisy te stosuje się odpowiednio przy ruchu innych pojazdów komunikacji publicznej. ''

Jeśli przystanek ma wysepkę, to szczególna ostrożność nie jest wymagana?
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » sobota 16 lutego 2013, 22:56

'kierujacy pojazdem ma obowiazek zachowac szczegolna ostrznosc pzy przejezdzaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego znajdujacego sie na chodniku i nie posiadajacego wysepki. '

hmmm :roll: sama nie wiem..
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez czoxx » sobota 16 lutego 2013, 22:58

Co do pytanie nr 23 "Anulkazdaje" to miałem takie samo pytanie

23- O co powinien zatroszczyć się posiadacz przyczepy lekkiej?
a) o wpis w dow. rej.
b) o reg. bad tech. przyczepy
c) przegląd techniczny przed 1 rejestracją w RP

i nie wiedziałem , że przegląd się robi tylko raz ,więc dałem b) , ale wychodzi na to ,że dobra jest c)

jeszcze pytanie które pamiętam:
skrzyżowanie równorzędne , tylko rower na przeciwko jest i czy jak skręcasz w lewo to czy rower ma pierwszenstwo - odp. brzmi NIE ,
sygnalizacja ( zielone , ogólne ) ,a my mamy zamiar skręcic w prawo i pytanie czy masz pierwszenstwo przez tramwajem - NIE
pytanie jaką należy zachowac odleglosc przy wyprzedzaniu wozka rowerowego a) 0,5 m b) 0,8 m , c) min. 1m
czy liczba pasow będzie wpływać na wyprzedzanie prawym pasem - TAK

PS. jezeli jest wysepka to należy zachować szczególną ostrożność - wiem bo na tym się wylozylem
16.11.2012 - Zapisanie na kurs OES (Wieliczka)
19.11.2012 - Rozpoczęcie teorii
06.12.2012 - Rozpoczęcie jazdy
28.02.2013 - W końcu zdana teoria
21.03.2013 - Praktyka (ZDANA :D )
02.04.2013 - Prawko w portfelu :)
czoxx
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek 07 lutego 2013, 22:08
Lokalizacja: ok. Wieliczki

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » sobota 16 lutego 2013, 23:04

'czy liczba pasow będzie wpływać na wyprzedzanie prawym pasem - TAK'

Ja rowniez mialam to pytanie i nie bylam pewna, wiec dalam Tak, tak jak ty, ale pozniej ktos mi powiedzial ze prawidlowa odpowiedz to Nie.... ?
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » sobota 16 lutego 2013, 23:12

Co do wysepki, przeczytałam jeszcze raz uważnie art 26 - należy zachować szczególną ostrożność.

Skrzyżowanie równorzędne - jeśli rowerzysta jedzie prosto z przeciwnego kierunku, a ja skręcam w lewo to rowerzysta ma pierwszeństwo.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » sobota 16 lutego 2013, 23:24

jasper1 napisał(a):Co do wysepki, przeczytałam jeszcze raz uważnie art 26 - należy zachować szczególną ostrożność.


O właśnie jasper1, bo odnośnie Twojej wczorajszej odpowiedzi miałam wątpliwość na temat tej szczególnej ostrożności, ale też mi się wydaje, że w takim przypadku jest wymagana :)

A z tą przyczepą lekką jesteście pewni? Ja się wahałam między a i c... Ale nie mam pewności, więc dopytuję.

I no właśnie z tym rowerem na skrzyżowaniu równorzędnym też bym zaznaczyła, że ustępujemy mu pierwszeństwa.
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » sobota 16 lutego 2013, 23:29

Rower ma pierwszeństwo poniewz my przecinamy mu tor jazdy jadac w lewo :)
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » sobota 16 lutego 2013, 23:29

Nela1990 napisał(a):czy liczba pasow będzie wpływać na wyprzedzanie prawym pasem - TAK'

Ja rowniez mialam to pytanie i nie bylam pewna, wiec dalam Tak, tak jak ty, ale pozniej ktos mi powiedzial ze prawidlowa odpowiedz to Nie.... ?


Art.24.

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

-na jezdni jednokierunkowej;
-na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

Dobrze zaznaczyłaś :)

PS. Ciekawe kiedy skasują nam posty za OT ... :)
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » sobota 16 lutego 2013, 23:37

Przyczepa lekka odbowiedź a, nie ma okresowego bad. technicznego przyczepy lekkiej (tak to wygląda po przeczytaniu art. 81.1, 81.2, 81.3 81.10)
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » sobota 16 lutego 2013, 23:39

'Motorower,przyczepa lekka i pojazd zabytkowy nie podlegaja okresowym badaniom techniczym'
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez nicamo » sobota 16 lutego 2013, 23:44

No właśnie też mi tak wynikało z Kodeksu, ale wolałam się upewnić. :)
Oby nam się przydała ta znajomość KD :D
nicamo
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 22:34

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez kryniu95 » niedziela 17 lutego 2013, 00:51

'Motorower,przyczepa lekka i pojazd zabytkowy nie podlegaja okresowym badaniom techniczym'

Motorower podlega okresowym badaniom technicznym od ponad roku już :)
kryniu95
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 23:50

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez wojtas33 » niedziela 17 lutego 2013, 11:56

Więc tak pytania które zapamiętałem podaję odp wszystkie są dobre
1.policjant stojący bokiem ale ma podniesioną prawą rękę tak jak by trzymał kubek z kawą ,pytanie czy mozna wjechac przy takiej postawie ,niby tak bo stoi bokiem ale ta ledwo widoczna uniesiona reka i odp NIE.
2.jedziemy a po prawej stronie chodnikiem idzie grupka małolatów jeden z nich idzie blisko krawędzi praktycznie po krawęzniku ale jest jeszcze na chodniku ,pyt czy powinnismy odbic w tym momencie od prawej krawedzi odp TAK ,mimo ze jest jeszcze na chodniku to sposób w jaki sie porusza ogranicza do niego nasze zaufanie
3droga guntowa po prawej wyjazd z posesji czy musimy ustapic NIE
4TU UWAGA ,jedziemy droga jestesmy na prawym pasie ,po naszej prawej tramwaj pyt czy mozemy wyprzedzic niby tak bo jest po prawej ale jak filmik sie konczy to daleko daleko naprawde trzeba sie przygladnac jest przejsie dla pieszych wiec NIE
5kreta droga normalna widocznosc pyt czy mozemy uzywac tylnych przeciwgłowych od NIE
6co wyklucza opone z uzycia pamietam ze było osnowa opony uszkodzona ,1,9 mm głebokosc bierz i cos tam jeszcze odp OSNOWA
7.wypadek nie mamy apteczki czy zatamowac odzieza poszkodowanego krwotok czy czekac az ktos z apteczka sie pojawi ,tamujemy natychmiast ratujemy zycie uzywamy odziezy
8.jak powinna byc odległosc od kolumny poj samochodowych ,a 800,b500,c200,odp B 500m
wojtas33
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:56

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » niedziela 17 lutego 2013, 13:02

3) Czy mając zielone światło musisz bacznie obserwować pieszych oczekujących na zmianę sygnału chyba raczej nie....ale?
4) Czy widząc kierowcę z którego auta wydobywa się dym, masz obowiązek wezwać straż pożarnątak
5) Czy skręcając w lewo musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi jadącemu z naprzeciwka na wprosttak
6) Kiedy jest największe ryzyko poślizgu podczas opadów deszczu- na początku, w trakcie czy po opadachno wlasnie, mialam to pytanie na egzaminue, jaka tu jest poprawna odpowidz?

o to pytania z poprzedniej strony, i wlasnie sie zastanawiam co mylisce?
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości