Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez JulkaW » wtorek 15 października 2013, 09:00

Witam serdecznie...
W zeszłym tygodniu miałam egzamin państwowy, zdany Pozytywnie za 1-wszym podejściem :D i teraz już czekam tylko na dokument :D

Podczas trwania kursu uczyłam się korzystając ze strony www.prawojazdy.com.pl., którą miałam wykupioną. Polecam, ponieważ bardzo przejrzyście i przyswajalnie są opracowane tematy wraz z ćwiczeniami, do których są animacje....dodatkowo oczywiście testy.
Na egz. wew. okazało się, że opracowanie jednej bazy to za mało :( bo choć testy rozwiązywałam bezbłędnie to poległam, więc dokupiłam jeszcze płytkę, którą oferowali mi w moim OSK.
W między czasie doczytałam na tym forum, że bardzo dobre są podręczniki i płyty z Image, więc i to kupiłam. Wszystko opracowałam począwszy od ćwiczeń i kończąc na testach, aż do upadłego. Jeżdżąc na jazdy czytałam dodatkowo KD i podręcznik.
Morał z tego jest taki, że pytania na teście miałam proste, bo znałam na nie odpowiedzi, tylko i wyłącznie dzięki nauce!!!
Testy nie są trudne dla tych co się odpowiednio przygotowali, a jak czytam "zapytanie" osoby, której się nie udało, bo nie wiedział/a np. jaki znak dotyczy samochodu ciężarowego o DMC 3.5t. czy powyżej DMC 3,5t. to ręce załamuje...
Uważam, że bez takiego przygotowania nie macie co startować, a orłem nie jestem, ani kopalnią wiedzy....mi też było ciężko tę wiedze przyswoić, dla mnie też była to czarna magia, ale zrezygnowałam z przyjemności na 3 tyg. i się przyłożyłam.

Wszystkie pytania były mi znane dzięki mojej pracy i szerokiego zakresu dostępnych jak i zakupionych pomocy naukowych.
Polecam serię Image, ponieważ z tego źródła miałam na egzaminie pytania, włącznie z podobnymi-jak nie takimi samymi jak na płytce animacjami.
Jeśli chodzi o pytania, to treści dokładnie nie pamiętam ale mogę napisać pośrednio to co pamiętam, bo nerwy mnie też zjadały :D

1. Znak zakaz skrętu w lewo i pytanie: czy na tym skrzyżowaniu można zawracać: odp. NIE
2. Znak ze śnieżką na wjeździe na most i pytanie: czy za tym znakiem możesz się spodziewać a. opadów śniegu, b. mokrej nawierzchni, c. gołoledzi : odp. C
3. Filmik: skrzyżowanie do którego dojeżdżasz, a na którym stoi policjant i prowadzi ruchem drogowym. Stoi bokiem do mnie, co oczywiście oznacza, że mogę na to skrzyżowanie wjechać i pytanie: czy wjeżdżając na to skrzyżowanie musisz się przedtem zatrzymać. odp. NIE
4. Ten sam filmik z pytaniem czy w tej sytuacji musimy ustąpić pierwszeństwa pieszemu. My jedziemy na wprost, a pieszy stoi z naszej prawej strony. odp. Nie
5. Znane pytanie o wymiary tablicy rejestracyjnej
6. Znane pytanie o długość pojazdów łączonych samochód + przyczepa
7. Pytanie dotyczące: czy z danego pasa, po którym jedziesz możesz na najbliższym skrzyżowaniu skręcić w lewo.
8. Pytanie dotyczące prędkości na autostradzie.
9. Pytanie dotyczące ograniczeń w obszarze zabudowanym.
10. Pytanie dotyczące prędkości holowanego samochodu na obszarze zabudowanym.
11. pytanie dotyczące złamania nogi i jej bezpiecznego unieruchomienia.
12. Pytanie dotyczące krwotoku przedramienia i zastosowania odpowiedniego opatrunku: tu była odp. że użyję opaski uciskowej 10cm przez raną krwotoczną, czy cos takiego, ale chodziło o opaskę uciskową.
13. Pytanie dotyczące bezpiecznej pozycji osoby nie przytomnej ale oddychającej.
14. Czy w przedstawionej sytuacji mogę wyprzedzić rowerzystę : odp. Nie, bo choć miałam miejsce to była podwójna linia ciągła.
15. Pytanie dotyczące systemu ABS.
16. Pytanie dotyczące na co zwrócisz uwagę przy cofaniu : nie pamiętam czy był film czy zdjęcie, ale dotyczyło sytuacji gdy wyjeżdżasz z parkingu, czy coś takiego.
17. Pytania dotyczące pierwszeństwa na skrzyżowaniu.
18. Pytanie dotyczące sygnalizacji bezkolizyjnej.
19. Pytanie dotyczące korzystania z urządzeń podczas jazdy autostradą i chodziło tu o : tempomat
20. Jaki dokument musisz posiadać, gdy ciągniesz przyczepę. czy coś takiego, ale chodziło o dowód rejestracyjny przyczepy.
21. Pytanie dotyczące odległości jaką musisz zachować jadąc poza obszarem zabudowanym w tunelu o dł. przekraczającej 500m.
22. Pytanie ile razy dłuższa będzie droga hamowania gdy jedziesz dwa razy szybciej czy jakoś tak, (nie potrafię sformułować poprawnie teraz tego pytania)ale chodziło o odp. 4 razy
23. Pytanie dotyczące znaku ostrzegającym nas o bocznych podmuchach wiatru.
24. Czy na tym skrzyżowaniu możesz wyprzedzać i znak skrzyżowanie okrężne - rondo.
25. Pytanie dotyczące bezwzględnego zatrzymania się przed przejazdem kolejowym bez zapór, przed którym stał znak STOP.
26. Pytanie z filmikiem przedstawiającym jak dojeżdżam do zatrzymanego na przystanku tramwaju, na którym wsiadają pasażerowie i pytanie czy muszę ich przepuścić, czy mogę jechać dalej.
Nie pamiętam co jeszcze było, a wymyślać nie będę :D
Nie wypisywałam przy jakich pytaniach były odp. TAK/NIE, a przy których ABC, bo to i tak bez znaczenia, gdyż i tak nie pamiętam tych błędnych opcji.

Wszystkim zdającym życzę Pozytywnych wyników :spoko: a tym wszystkim, którzy są już po... szerokości na drogach :D
JulkaW
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 17 września 2013, 19:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez JulkaW » wtorek 15 października 2013, 09:20

hihi550 napisał(a):egzamin Word Bemowo Warszawa
1. Dlaczego samochody są wyposażone w system EPS
2. W której fazie deszczu najłatwiej wpaść w poślizg
3. Znak droga kreta, teren zabudowany czy możesz używać świateł przeciwmgłowych przednich
4. Czy masz pierwszeństwo przejazdu przed tramwajem wyjeżdżającym z zajezdni
5. dopuszczalna prędkość na autostradzie
6. Czerwona kontrolka akumulatora co oznacza
7. Policjant stoi do nas bokiem czy można skręcić w prawo
8. czy każdy pojazd możne zatrzymać się w zatoczce autobusowej aby zabrać pasażerów
na 20 pytań w pierwszej części 7 dotyczyło pierwszeństwa przejazdu


1. Chyba chodzi Ci o układ ABS? współpracuje z układem hamulcowym i pomaga on bez poślizgu omijać przeszkody, zakręty itp. przy układzie ABS wciskasz mocno do końca hamulec, jeśli auto nie posiada tego układu hamujesz pulsacyjnie,.
3. Światła przeciwmgłowe przednie używamy gdy przejrzystość spada poniżej 50m. (mgła, obfity deszcz) w tym przypadku dodatkowo kierujemy się znakami poziomymi, gdyż pionowe mogą nie być dostatecznie widoczne, ale możesz też ich używać na drodze krętej, ponieważ pomagają ją oświetlić i nie musi występować mgła aby je włączyć.
6. W tym przypadku musisz wziąć pod uwagę jeszcze, że akumulator nie jest ładowany.
8. Nie będę powtarzać odp. ale dodam...pamiętaj, że poza zatoczkami autobusowymi są tez wyznaczone pasy z napisem BUS, po których mogą się poruszać. Jeśli spotkasz się z pytaniem dotyczącym jakie pojazdy mogą się nim poruszać, to tylko te, które świadczą odpłatne stałe usługi przewozu. Jeśli spotkasz się z pytaniem czy sam. osobowe mogą się tym pasem poruszać, to oczywiście NIE, mogą jedynie przez niego przejechać aby wjechać na swój pas ruchu. Może być też pytanie, czy Taxi może po takim pasie się poruszać i pamiętaj, że może tylko wtedy gdy poza napisem BUS jest również napis TAXI, w przeciwnym razie nie mogą!.
JulkaW
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 17 września 2013, 19:26

Re: Pyt. Teoria. Kat.B

Postprzez JulkaW » wtorek 15 października 2013, 10:50

Smutnykursant

Wklejam podstawowe zasady z tych tematów, które wymieniłeś, a które są podstawą do pozytywnego zdania egzaminu :wow:
Błagam Cię...weź książkę do ręki i poczytaj ją, tam są te wszystkie informacje, które tu wkleiłam. Jeśli nie masz książki, to kup sobie chociaż Kodeks Drogowy, który jest dostępny w każdej księgarni już za 10zł. :spoko:

1/2. NIE nie można, tak samo jak na przystanku autobusowym, choć na co dzień widujemy zupełnie inne scenki :D
Zawsze zbliżając się do przejazdu kolejowego, lub gdy przez niego przejeżdżasz, musisz zachować szczególną ostrożność i upewnić się, czy nie zbliża się pociąg, bez względu na to czy zapory są uniesiony do góry, gdyż mogą być uszkodzone. Kierującemu pojazdem zabrania się:
a. objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczenie ich lub podnoszenie zostało rozpoczęte.
b. wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.
c. wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim.
d. omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd.
e. postoju pojazdu przed i za przejazdem kolejowym, po obu stronach drogi, na odcinku od przejazdu kolejowego do słupka wskaźnikowego z jedną kreską.
Ruszyć można po podniesieniu zapór lub półzapór i po ustaniu nadawanego sygnału na sygnalizatorze. Zbliżając się do przejazdu, należy odpowiednio wcześniej zmienić bieg na niższy, aby nie robić tego na przejeździe. Jeśli z jakiś powodów samochód zostanie unieruchomiony na przejeździe kolejowym kierujący jest obowiązany niezwłocznie go usunąć, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

8. NIE i zapamiętaj. Zabrania się zawracania:
a. w tunelu, na moście, wiadukcie lub drodze jednokierunkowej,
b. na autostradzie,
c. na drodze ekspresowej, z wyjątkiem skrzyżowania lub miejsca do tego przeznaczonego,
d. w warunkach, w których mogłoby to zagrozić bezpieczeństwu ruchu na drodze lub ruch ten utrudnić.
Manewr zawracania jest niebezpieczny, dlatego przepisy zabraniają zawracania w określonych sytuacjach. Zakaz zawracania wynika ze znaku B-23, który zabrania kierującemu zawracania od miejsca ustawienia znaku do najbliższego skrzyżowania włącznie.8)

10. Proszę wykuj te prędkości są w tabelkach...
sam. osobowy:
a. strefa zamieszkania - pieszy ma zawsze pierwszeństwo i nie trąbimy na niego! 20km/h
b. obszar zabudowany od 5:00-23:00 50km/h od 23:00-5:00 60km/h - tak samo samochód z przyczepą, natomiast holowany 30km/h
c. poza obszarem zabudowanym na jednopasmówce 90km/h, samochód + przyczepa 70km/h, a na dwupasmówce 100km/h samochód + przyczepa 80km/h, holowany 60km/h
d. droga ekspresowa jednopasmowa 100km/h, a dwupasmowa 120km/h, na obu samochód + przyczepa 80km/h
e. autostrada 140km/h, samochód + przyczepa 80km/h
Jeśli chodzi o holowanie pojazdów na drodze ekspresowej i autostradzie to jest to zabronione i może odbywać się tylko przez samochody do tego przeznaczone.

11. Kierujące pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nieznajdującego się przy chodniku. Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik. W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia.
Zabrania się zatrzymania pojazdu:
a. w odległości mniejszej niż 15m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką - na całej długości,
b. w odległości mniejszej niż 15m od słupków krańcowych wysepki, jeżeli jezdnia z prawej jej strony ma tylko jeden pas ruchu.

Powodzenia :D
JulkaW
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 17 września 2013, 19:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez hihi550 » wtorek 15 października 2013, 17:41

1. Chyba chodzi Ci o układ ABS? współpracuje z układem hamulcowym i pomaga on bez poślizgu omijać przeszkody, zakręty itp. przy układzie ABS wciskasz mocno do końca hamulec, jeśli auto nie posiada tego układu hamujesz pulsacyjnie,.

Zrobiłam literówkę pytanie dotyczyło systemu ESP - ułatwia sterowanie pojazdem w trakcje poślizgu bocznego i przy tendencji obrotu pojazdu wg własnej osi.

Przy pyt z akumulatorem poprawna odpowiedz była ze źle dostarcza prąd do odbiorników

8. jeśli chodzi o zatoczkę autobusowa to odpowiedz prawidłowa nie
hihi550
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 14 października 2013, 23:47

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smutnykursant » wtorek 15 października 2013, 19:07

1) film: jedziemy w terenie zabudowanym, 2 pasmówką jednokierunkową, przed nami po prawej stronie, na pasie obok, zatrzymalo się autobus, już mamy mijać autobus, gdy sprzed niego wychodzi pieszy, dosłownie 2 metry od naszego pojazdu, Pytanie mam teraz czy jeśli będzie, czy w tej sytuacji powinienneś użyć sygnału dźwiękowego, odp. Będzie NIE, a na pytanie : czy możesz użyć sygnału dźwiękowego, odp. Będzie TAK ?

2) jesteśmy na jakimś parkingu, chyba stacji benzynowej i PROWADZIMY ZESPÓŁ POJAZDÓW o długości 10m! Czy możemy wjechać za znak zakazu B-17 http://www.znaki-drogowe.pl/images/stor ... u/b_17.png na znaku widnieje >10<

+3) jedziemy drogą 1 kierunkową( nie wiem czy nie wewnętrzną jakąś) w deszczu, jest dosyć wąsko( jakieś kocie łby, takie uliczki są np. Między kamieniczkami we Wrocławiu Krakowie etc.) i przed nami widzimy młodzież idącącą chodnikiem ale tyłem do nas, tzn. W tym samym kierunku w którym jedziemy) i pytanie czy możemy spodziewać się że młodzi wtargną na drogę?

+4) jedziemy przez miasto są pasy ale nie ma żadnych pieszych po obu stronach, widoczność to tak + 10m w lewo i w prawo, Czy musimy zachować szczególną ostrożność?


Prosiłbym o szybką odp. Jako iż jutro o godz 8:00 mam egzamin (Piła)
Smutnykursant
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 09 października 2013, 10:17

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez TajniakOsz » wtorek 15 października 2013, 20:24

JulkaW napisał(a):3. Światła przeciwmgłowe przednie używamy gdy przejrzystość spada poniżej 50m. (mgła, obfity deszcz) w tym przypadku dodatkowo kierujemy się znakami poziomymi, gdyż pionowe mogą nie być dostatecznie widoczne, ale możesz też ich używać na drodze krętej, ponieważ pomagają ją oświetlić i nie musi występować mgła aby je włączyć.


JulkaW, nie wprowadzaj ludzi w błąd! Już o tym pisałem: dla przednich świateł przeciwmgielnych NIE MA OKREŚLONEJ PRZEPISAMI MINIMALNEJ PRZEJRZYSTOŚCI!!! Przejrzystość do max. 50m dotyczy tylnych. Dodatkowo przednie powinny być używane podczas unieruchomienia pojazdu z przyczyn ruchu (np. oczekiwanie na przejeździe) w okresie ograniczonej przejrzystości!

JulkaW napisał(a):6. W tym przypadku musisz wziąć pod uwagę jeszcze, że akumulator nie jest ładowany.


To jest właśnie skutek awarii alternatora ;). Służy on do zasilania elektryki w samochodzie w czasie jazdy (gdy "chodzi" silnik) oraz ładowania akumulatora.
Początek/koniec szkolenia: 17.08./16.09.2013r.,
Polecam: OSK Władcy dróg we Wrocławiu, Kierowca doskonały B Próchniewicza z płytą, wydanie II (grupa Image),
Wrocław (ITS/Sygnity),
06.11.2013r. papiery poszły dalej.
Zapraszam do obejrzenia listy ponad 180-ciu pytań egzaminacyjnych.
Avatar użytkownika
TajniakOsz
 
Posty: 75
Dołączył(a): niedziela 13 października 2013, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez TajniakOsz » wtorek 15 października 2013, 20:44

Smutnykursant napisał(a):1) film: jedziemy w terenie zabudowanym, 2 pasmówką jednokierunkową, przed nami po prawej stronie, na pasie obok, zatrzymalo się autobus, już mamy mijać autobus, gdy sprzed niego wychodzi pieszy, dosłownie 2 metry od naszego pojazdu, Pytanie mam teraz czy jeśli będzie, czy w tej sytuacji powinienneś użyć sygnału dźwiękowego, odp. Będzie NIE, a na pytanie : czy możesz użyć sygnału dźwiękowego, odp. Będzie TAK ?

2) jesteśmy na jakimś parkingu, chyba stacji benzynowej i PROWADZIMY ZESPÓŁ POJAZDÓW o długości 10m! Czy możemy wjechać za znak zakazu B-17 http://www.znaki-drogowe.pl/images/stor ... u/b_17.png na znaku widnieje >10<

+3) jedziemy drogą 1 kierunkową( nie wiem czy nie wewnętrzną jakąś) w deszczu, jest dosyć wąsko( jakieś kocie łby, takie uliczki są np. Między kamieniczkami we Wrocławiu Krakowie etc.) i przed nami widzimy młodzież idącącą chodnikiem ale tyłem do nas, tzn. W tym samym kierunku w którym jedziemy) i pytanie czy możemy spodziewać się że młodzi wtargną na drogę?

+4) jedziemy przez miasto są pasy ale nie ma żadnych pieszych po obu stronach, widoczność to tak + 10m w lewo i w prawo, Czy musimy zachować szczególną ostrożność?


Prosiłbym o szybką odp. Jako iż jutro o godz 8:00 mam egzamin (Piła)


1) Dobrze mówisz, chyba że ewidentnie jedziesz za szybko, aby wyhamować - wtedy powinieneś ostrzec o tym pieszego przy użyciu sygnału dźwiękowego,
2) Możesz, znak zabrania wjazdu pojazdom o długości PRZEKRACZAJĄCEJ podaną na znaku,
3) Tak, zawsze zachowujemy szczególną ostrożność mając do czynienia z GRUPĄ pieszych,
4) Tak, zbliżanie się do niekierowanego (bez policjanta lub sygnalizacji św.) przejścia dla pieszych zawsze nas do tego obliguje.

Powodzenia ;)
Początek/koniec szkolenia: 17.08./16.09.2013r.,
Polecam: OSK Władcy dróg we Wrocławiu, Kierowca doskonały B Próchniewicza z płytą, wydanie II (grupa Image),
Wrocław (ITS/Sygnity),
06.11.2013r. papiery poszły dalej.
Zapraszam do obejrzenia listy ponad 180-ciu pytań egzaminacyjnych.
Avatar użytkownika
TajniakOsz
 
Posty: 75
Dołączył(a): niedziela 13 października 2013, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez lalala300595 » wtorek 15 października 2013, 21:36

1, Jade sobie za ciężarówką, linie przerywane, wychylam się i w oddali widać ciężarówkę jadącą w moją stronę. Pytanie; czy mogę wyprzedzić w tej sytuacji?
2, Jadę sobie 2-pasmówką i jest po prawo taka droga dojazdowa/poprzeczna. Nagle z niej wyjezdza samochód przejezdza przez moje dwa pasy i wyjezdza na jednie z pasami w przeciwną stronę. Pytanie; czy mogę użyc sygnału dźwiękowego.
3, Jadę sobie samochodem przede mną jedzie samochów i w lusterku widac samochód jadący lewym pasem za moim samochodem. Jade sobie, jade, lekko przyspieszam i lekko zostawiam samochód w tyle.
Pytanie.: czy mogę w tej sytuacji wyprzedzic samochód jadący przed mną? Proszę o pomoc ;)
lalala300595
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 15 października 2013, 21:30

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez TajniakOsz » wtorek 15 października 2013, 21:55

1. Zależy od odległości i prędkości. Jeśli zdążysz bez problemu - nie ma przeciwwskazań.
2. Znowu: zleży od odległości. Jeżeli istniało realne ryzyko kolizji to jak najbardziej.
3. Jeżeli samochód jadący lewym pasem nie okazuje oznak wyprzedzania (np. jedzie lewym pasem od dawna/będzie chciał skręcić w lewo etc.) to bez problemu. Jeżeli próbował Cię wyprzedzić - nie wolno było przyspieszać. W rzeczywistości na egzaminie, jeżeli jest wystarczająco miejsca na lewym pasie, aby wyprzedzać, można to zrobić (to samo tyczy zmiany pasa).
Początek/koniec szkolenia: 17.08./16.09.2013r.,
Polecam: OSK Władcy dróg we Wrocławiu, Kierowca doskonały B Próchniewicza z płytą, wydanie II (grupa Image),
Wrocław (ITS/Sygnity),
06.11.2013r. papiery poszły dalej.
Zapraszam do obejrzenia listy ponad 180-ciu pytań egzaminacyjnych.
Avatar użytkownika
TajniakOsz
 
Posty: 75
Dołączył(a): niedziela 13 października 2013, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smutnykursant » wtorek 15 października 2013, 22:17

TajniakOsz napisał(a):23. Droga dwa pasy w jedną i drugą nie oddzielone pasem zieleni teren zabudowany czy możemy wyprzedzić z prawej ? TAK
(W terenie zabudowanym zarówno na drodze jedno jezdniowej jak i dwujezdniowej możemy wyprzedzać z prawej o ile znaki lub przepisy nie zabraniają ogólnie wyprzedzania i mamy co najmniej 2 pasy ruchu)


Można na jedno jezdniowej wyprzedzać prawą stroną ?!
Smutnykursant
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 09 października 2013, 10:17

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez TajniakOsz » wtorek 15 października 2013, 22:52

Na zabudowanym jeśli są min. 2 pasy w każdym kierunku, poza min. 3 i na jezdni jednokierunkowej (m. in. drodze dwujezdniowej) jeżeli są wyznaczone pasy ruchu.
Początek/koniec szkolenia: 17.08./16.09.2013r.,
Polecam: OSK Władcy dróg we Wrocławiu, Kierowca doskonały B Próchniewicza z płytą, wydanie II (grupa Image),
Wrocław (ITS/Sygnity),
06.11.2013r. papiery poszły dalej.
Zapraszam do obejrzenia listy ponad 180-ciu pytań egzaminacyjnych.
Avatar użytkownika
TajniakOsz
 
Posty: 75
Dołączył(a): niedziela 13 października 2013, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smutnykursant » środa 16 października 2013, 15:08

Witam, dziś o 10 ( począwszy od 8) udało mi się zdać teorię (71/ 74) i praktykę.

Pytania przy których nie byłem do końca pewny:

1/ na Zdj. osoba w pomarańczowej kamizelce z lizakiem, - czy musimy stosować się do znaków dawanych przez tą osobę

2/ Jedziemy autostradą bez określonego pasa, po zobaczeniu znaku drogi ekspresowej D-7, czy możemy zostać na aktualnym pasie
a) tak ( to zaznaczyłem)
b)nie, zmienić pas na prawy
c) nie, zmienić pas na najbliższy po lewej

3/ zielone światło( bezkolizyjny skręt w lewo) i przejeżdżamy przez tory z naprzeciwka stoi tramwaj( to jest zdjęcie, nie wiem czy stoi czy jedzie ale chyba skoro bez kolizyjny to nie) i czy mamy pierwszeństwo jadąc przez tory

4/ jedziemy jakąś uliczką wąską ( wiecie po lewej płoty po prawej płoty - droga z 4 m szerokości) i widzimy że z posesji wyjeżdża auto, czy mamy przed nim pierwszeństwo ( jest po naszej lewej- z tym że nad wyjazdem jego widnieje jakiś biało czarny znak- na pewno nie jest to "strefa ruchu")

Ja przeczytałem pierwsze 3 pkty kodeksu, rozwiązałem tak na oko 200 testów z www/prawojazdy/com/pl i 500 pytań z płyty pwpw Credo. POWODZENIA wszystkim zdającym!
Smutnykursant
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 09 października 2013, 10:17

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez TajniakOsz » środa 16 października 2013, 19:46

Ponawiam swój zbiór, bo się gubi, a uważam, że może być przydatny (zwłaszcza, że co chwilę aktualizuję).
Opracowane głównie na bazie postu autorstwa creative7.

1. Przy jakiej zawartości alkoholu w 1dm3 wydychanego powietrza nie można prowadzić samochodu: powyżej 0,1mg!!! (lub 0,2‰ we krwi),
2. Czy objawem zapowietrzenia układu hamulcowego jest "miękki" pedał hamulca "rosnący" przy każdym kolejnym wciskaniu pedału hamulca? TAK
3. Czy bagaż może wystawać maksymalnie poza boczny obrys pojazdu z jednej strony na 23cm? TAK, jest to maksymalna odległość od obrysu Z BOKU,
4. Zagłówek ustawiamy równo z czubkiem głowy, ma on chronić szyjny odcinek kręgosłupa,
5. U kogo NIE można stosować defibrylatora AED (2 wersje pytania):
1) U kobiety w ciąży/u dziecka PONIŻEJ 1 roku życia/u osoby niepełnosprawnej,
2) U kobiety w ciąży/u dziecka POWYŻEJ 1 roku życia/w strugach deszczu lub na śniegu,
6. Jak przewozić dziecko w wieku do 12 lat lub poniżej 150cm wzrostu na przednim siedzeniu? W foteliku (na tylnym siedzeniu w foteliku lub specjalnej podkładce),
7. Jaka kategoria uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o DMC do 3,5t z przyczepą lekką? B,
8. Na jezdni linia P-19 oddzielająca pas postojowy od reszty jezdni. Czy ten znak poziomy oznacza obszar wyłączony z ruchu? NIE ,
9. Czy rowerzysta może wyprzedzić wolno poruszający się samochód z jego prawej strony? Tak,
10. Co chroni poduszka powietrzna: całe ciało czy tylko jego część? CZĘŚĆ! (Tylko głowę, całe ciało chroni pas, a szyję zagłówek),
11. Po prawej stronie stoi autobus, ale nie ma włączonego kierunkowskazu, czy należy zachować szczególną ostrożność? Tak,
12. Na czym skupisz swoją uwagę wjeżdżając na skrzyżowanie? na miejscach kolizyjnych,
13. Jedziemy 80km/h, jest ślisko, nie mamy ABSu, chcemy ominąć pojazd:
hamujemy, przed rozpoczęciem omijania puszczamy hamulec,
14. W trakcie niedostatecznej widoczności, na co trzeba zwracać szczególną uwagę? LUB Na co należy zwracać uwagę w takich warunkach, aby utrzymać tor jazdy? znaki poziome,
15. Oponę zmieniamy w nowym samochodzie osobowym gdy: opona jest widocznie odkształcona,
16. W strefie zamieszkania pieszy ma zawsze pierwszeństwo!!!,
17. W strefie ruchu pieszy nie zawsze ma pierwszeństwo !!! (ale ma podczas manewrów np. zawracania czy cofania),
18. Przed pasami dla pieszych NALEŻY zwolnic prędkość!!! (ale NIE TRZEBA),
19. Autobus szkolny ma włączony kierunkowskaz, pytanie: czy powinniśmy zmniejszyć prędkość? TAK,
20. Filmik znak zakaz skrętu w lewo i pytanie, czy znak dotyczy tylko najbliższej jezdni przed którą się znajduje? TAK,
21. Przystanek autobusowy i podana odległość 11m i czy możemy w takim wypadku parkować w takiej odległości? NIE (musi być minimum 15 m),
22. Znak oznaczający parking P na niebieskim i tabliczką uzupełniającą T-30f. Jak prawidłowo możemy parkować za tym znakiem? Na jezdni, równolegle do krawężnika,
23. Droga dwa pasy w jedną i drugą nie oddzielone pasem zieleni teren zabudowany. Czy możemy wyprzedzić z prawej? TAK,
(W terenie zabudowanym zarówno na drodze jedno jezdniowej jak i dwujezdniowej możemy wyprzedzać z prawej o ile znaki lub przepisy nie zabraniają ogólnie wyprzedzania i mamy co najmniej 2 pasy ruchu. Poza zabudowanym 3. Dodatkowo prawą stroną można na JEZDNIACH jednokierunkowych z wyznaczonymi pasami ruchu.)
24. Filmik - skrzyżowanie równorzędne, na przeciwko rowerzysta, który zatrzymał się przed wjazdem na skrzyżowanie.
Pytanie: Czy chcąc skręcić w lewo musisz ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost? TAK,
25. Czy poruszając się po szynach jesteś zobowiązany ustąpić pierwszeństwa tramwajowi? TAK,
26. Rozbity samochód na drodze ekspresowej, za nim trójkąt ostrzegawczy. Czy na tej drodze podczas wypadku lub awarii pojazdu trójkąt ostrzegawczy powinien być ustawiony w odległości 30 - 50 metrów za pojazdem? NIE (100m),
27. Jedziesz pasem do jazdy na wprost, droga o 4 pasach ruchu. Czy chcąc skręcić w lewo powinieneś zmienić pas ruchu? TAK,
28. Czy zachowanie szczególnej ostrożności to między innymi uważne obserwowanie otoczenia i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze? TAK,
29. Czy apteczka jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu osobowego? nie, ale jest zalecana,
30. Za którym znakiem możemy od 23-5 jechać 60 km/h? znak D-42 - teren zabudowany,
31. Światła przeciwmgłowe tylne można włączyć:
przy opadach śniegu, gdy widoczność nie przekracza 40 m. (WYŁĄCZYĆ należy, gdy widoczność wzrośnie powyżej 50m, czyli przy pytaniu o wyłączenie i odpowiedziach 40/60/80m prawidłowa 60),
32. Którą z czynności powinieneś wykonać w przypadku ograniczonej widoczności do 40m
włączyć tylne światło przeciwmgłowe,
33. Jedziesz samochodem 80 km/h. Nagle na drodze pojawia się przeszkoda, a twój samochód nie posiada ABS-u. Co robisz? Przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru puszczam wszystkie pedały.
34. Zwiększając prędkość kąt widzenia zmniejsza się,
35. Czy ta pozycja kierującego ruchem zezwala na wjazd na skrzyżowanie? (policjant stał bokiem do nas, opuszczona lewa ręka a prawa w górze taki kąt prost) NIE,
36. Z jakim układem działa system ABS? hamulcowym,
37. Czy w tej sytuacji można skręcić w lewo na stacje benzynową? NIE (była linia ciągła oraz znak C-5 "nakaz jazdy prosto"),
38. Pozycja bezpieczna jest dla ofiary: NIEurazowej,
39. Która z tych wad uniemożliwia jazdę wytarte klocki hamulcowe,
40. Czy ułożenie kogoś po wypadku komunikacyjnym na płaskiej powierzchni jest prawidłowe? TAK,
41. Jedziesz z prędkością 10 km/h i musisz się zatrzymać, co zrobisz? Wciśniesz jednocześnie hamulec i sprzęgło,
42. Czy podczas omijania przeszkody, np. filaru mostu, musisz zachować szczególną uwagę? TAK
43. Do czego służy ABS? zapobiega blokowaniu się kół podczas hamowania,
44. Co kierowca musi okazać podczas kontroli drogowej? dowód rejestracyjny z ważnym badaniem technicznym (+ dowód ubezpieczenia OC, NIE ac),
45. Jaka może być przyczyna stoczenia się pojazdu z "górki"? zbyt wcześnie opuszczony ręczny,
46. W jaki sposób należy przewozić rower pojazdem? Nie powinno zasłaniać się świateł ani tablic,
47. Jeżeli poszkodowanemu wypadku trzeba dać gazę jałową, a w naszej apteczce jej nie ma, to: trzeba użyć ubrania,
48. Znak zwężenia jezdni (A-12a) oraz znak zakazu pierwszeństwo dla nadjeżdżających z przeciwka (B-31) pytanie: Czy możesz jechać jeśli nie zmusi to samochodu z naprzeciwka do zatrzymania się? - Obserwować sytuację na obrazku/filmie. Jeśli jest blisko i zmusiłoby go to do zwolnienia, to NIE, w przeciwnym wypadku tak,
49. Którą krawędź jezdni wyznaczają punktowe elementy odblaskowe barwy czerwonej? PRAWĄ (lewa oraz granice pasów ruchów elementami barwy białej lub żółtej),
50. Ile osób mając kategorię B możesz przewozić łącznie z kierującym: 9,
51. Co się stanie jeśli pęknie rurka od płynu hamulcowego (cylinder)? zapowietrzy się układ hamulcowy i siła hamowania zmaleje,
52. Czy na drodze ekspresowej można cofać? NIE,
53. Jak należy zachować się w tej sytuacji poza obszarem zabudowanym (na zdjęciu duża mgła, mocno ograniczające widoczność)? w czasie wyprzedzania dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe,
54. Film, znak droga z pierwszeństwem (od dołu i na prawo). Czy masz obowiązek jadąc na wprost ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z lewej strony jadącemu prosto? NIE,
55. Czy zmniejszając prędkość można ominąć tramwaj? (tramwaj zatrzymał się po naszej lewej stronie, ludzie wsiadają i wysiadają przechodząc przez pas na którym jesteśmy) NIE,
56. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas wymijania? - bezpieczny odstęp,
57. Ile osób możemy przewozić w samochodzie, łącznie z kierowcą? -tyle ile mamy określone w dowodzie rejestracyjnym,
58. Tramwaj, do którego wsiedli ludzie i zatrzymanie samochodu. Gdy już wszyscy weszli było pytanie, czy mogę ruszyć przed tramwajem? OGLĄDAĆ FILMIK, jeśli nie spowoduje to zagrożenia ani nie utrudni wsiadania/wysiadania to TAK. "[...]obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik",
59. Były sobie pasy, a za nimi widać było parking i pytanie czy można zaparkować 5m od przejścia dla pieszych? (Na drodze jednokierunkowej można od razu za przejściem, na drodze dwukierunkowej przed i za przejściem min. 10m),
60. Czy jeżeli stoisz kilka minut w korku, za tobą i przed tobą, na tym samym pasie, znajdują się samochody, możesz wyłączyć światła zewnętrzne? TAK, ale pytanie "czy stojąc pierwszy na przejeździe kolejowym[...]" ODPOWIEDŹ NIE!!!
61. Czy można wyprzedzić pojazd szynowy? (po prawej stronie jedzie tramwaj my jedziemy lewym pasem, chyba przed przejściem dla pieszych) NIE,
62. Na drodze jednokierunkowej NIE można zawracać, ale można cofać, o ile nie przejedziemy znaku B-2 "zakaz wjazdu",
63. Teren zabudowany, jest południe. Z jaką maksymalną prędkością może poruszać się samochód osobowy? 50 km/h
64. Obowiązkowe wyposażenie samochodu: trójkąt i gaśnica,
65. Czy istnieje obowiązek jazdy na światłach mijania przez cały rok? TAK,
66. Czy trzeba sygnalizować postój uszkodzonego pojazdu na powierzchni wyłączonej z ruchu? TAK,
67. Naszą lewą jedzie tramwaj i zjedzie do zajezdni przecinając nam drogę, pyt. czy mamy pierwszeństwo. NIE, i ten sam filmik jest z innym zapytaniem: czy w tej sytuacji możemy użyć sygnału dźwiękowego: NIE,
68. Czy mamy obowiązek POZA obszarem zabudowanym umożliwić wyjazd autobusu z zatoczki? NIE,
69. Zepsute listki, pióra wycieraczek: spowodują pogorszoną widoczność w czasie deszczu,
70. Jak przeprowadzić reanimację małego dziecka (przedszkolaka)? 5 wdechów ratowniczych 30 uciśnięć 2 wdechy,
71. Czy przejeżdżając obok gimbusu zawsze musimy zachować szczególną ostrożność? TAK,
72. Czy jadąc w nocy i wymijając inny pojazd możemy nie dostrzec przeszkody na drodze?
tak, jadący z naprzeciwka pojazd może nas na chwilę oślepić,
73. Parking ani pas postojowy NIE SĄ powierzchniami wyłączonymi z ruchu!
74. Które z tych świateł stanowi obowiązkowe wyposażenie pojazdu?
a) do jazdy dziennej,
b) światła stopu,
c) przeciwmgielne,
75. Znak obszaru zabudowanego D-42 i B-33 podwyższający prędkość do 80 km/h. Jaka jest maksymalna dopuszczalna prędkość samochodu osobowego ciągnącego przyczepę za tym znakiem? 50 w godz.5.00-23.00 i 60 w godz.23.00-5.00,
76. Samochód stoi, w lesie, jest po kolizji, dym, otwarte drzwi od strony kierowcy. Pytanie: czy musisz podjąć czynności zabezpieczające to miejsce? TAK (taka sama odpowiedź na pytania: czy powinieneś wezwać straż pożarną? i: czy oprócz straży pożarnej powinieneś wezwać pogotowie? - na tym drugim widać dodatkowo nogę kierowcy z kabiny),
77. Jedziesz przez tory tramwajowe, zaczynasz hamować. Czy jadąc samochodem osobowym ZAWSZE musisz zatrzymać się przed torami? (fajne podchwytliwe pytanko) NIE,
78. Czy kierujący samochodem osobowym zawsze ustępuje pierwszeństwa pieszym? NIE,
79. Zbliżasz się do znaku STOP. Treść: Czy zbliżasz się do drogi z pierwszeństwem przejazdu? TAK,
80. Od czego najbardziej zależy długość hamowania? od nawierzchni,
81. Czy masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który zamierza wejść na drogę? (wideo: pieszy wchodzi na drogę w miejscu zabronionym) NIE,
82. jakie dokumenty są nam potrzebne gdy kierujemy pożyczonym pojazdem za granicą? upoważnienie do kierowania pojazdem,
83. Na co zwrócisz szczególną uwagę podczas wyprzedzania? pojazdy za tobą,
84. Który znak zabrania wjazdu samochodu ciężarowego nieprzekraczającego 3,5 t? B-3, to samo dla samochodu osobowego,
85. Jedziemy jezdnią na wprost, którą dalej przecinają w poprzek tory tramwajowe, ale nie widać jadącego pojazdu szynowego. Czy powinniśmy znacznie zmniejszyć prędkość? Tak,
86. Czy gdy jesteś zmęczony i chcesz odpocząć, to możesz w tej sytuacji skręcić w lewo? (jest to te pytanie, gdzie po lewej stronie stoją zaparkowane ciężarówki) Poprawna odpowiedź to NIE, ponieważ w tym momencie w którym zatrzymał się filmik była linia podwójna ciągła i w dodatku od strony wjazdu na parking/plac znak B-2),
87. Był znak A-28 i pytanie, czy jadąc tą drogą możesz spodziewać się, że z pod kół pojazdu będzie wyrzucany żwir/grys? TAK,
88. Jedziemy środkowym pasem autostrady i z prawego pasa pojazd włącza się do ruchu i pytanie, czy należy ustąpić mu pierwszeństwa? NIE,
89. Samochód skręca w lewo i czy możesz ominąć go po prawej stronie? TAK,
90. Czy trzeba wzywać policje, jeżeli nie ma rannych ani zabitych? NIE,
91. Poszkodowany, który ma wyczuwalne tętno, ale nie oddycha: co robimy? oczyszczamy drogi oddechowe i zaczynamy resuscytacje,
92. Było pytanie o ekonomiczną jazdę i odpowiedź: unikanie gwałtownych hamowań i przyspieszeń,
93. Dojeżdżamy do skrzyżowania z kolizyjną (zwykłą, bez strzałek) sygnalizacja świetlną, mamy zielone, chcemy skręcić w lewo. Pytanie: czy mamy pierwszeństwo przed pojazdem nadjeżdżającym z przeciwnej strony jadącym na wprost? NIE,
94. Jedziemy sobie drogą, chcemy wyprzedzić, ale zauważamy zataczającego się gostka po lewej stronie pytanie: czy w takiej sytuacji powstrzymamy się od wyprzedzania pojazdu przed nami? TAK,
95. Jak należy przewozić ładunek na przyczepie?
a) tak żeby ciężar był tylko po lewej stronie przyczepy,
b) tak by ciężar był z tyłu przyczepy,
c)tak aby ładunek nie zasłaniał świateł,
96. Na autostradzie maksymalna prędkość to 140 km/h ;) (na wszystkich pasach),
97. Dopuszczalna minimalna głębokość bieżnika to 1,6 mm,
98. Gdy samochód ma ABS kierujący powinien podczas gwałtownego hamowania skoncentrować się na ewentualnym korygowaniu toru ruchu kołem kierownicy,
99. Maksymalna długość samochodu z przyczepą kempingową to 18,75 m,
100. Dokument stwierdzający prawo jazdy stracił ważność. Ile mamy czasu na jego wymianę? DO DNIA W KTÓRYM STRACI WAŻNOŚĆ!
101. Przy złamaniu otwartym należy unieruchomić najbliższe stawy,
102. Numer na pogotowie : 999 lub 112,
103. Skutkiem nieszczelnego układu wydechowego samochodu jest: nadmierny hałas,
104. Na autostradzie podczas jazdy możesz używać: tempomatu,
105. Bezpieczny odstęp od motocykla przy wyprzedzaniu to: MINIMUM 1m,
106. Światła mijania powinny być ustawione: ASYMETRYCZNIE,
107. Jadąc za samochodem przewożącym osoby niepełnosprawne nie musisz zachowywać szczególnej ostrożności (inaczej w wypadku jechania obok danego samochodu lub przy wysiadaniu/wsiadaniu osób niepełnosprawnych)
108. Omijając kolumnę pieszych należy zachować bezpieczny odstęp - min. 1m.,
109. Co trzeba mieć aby móc ciągnąć przyczepę lekką: adnotację w dowodzie rejestracyjnym ("wbity HAK"),
110. Ile maksymalnie może wystawać przewożony element poza obrys samochodu:
1) z przodu: nie dalej niż 0,5m od obrysu i nie dalej niż 1,5m od siedzenia kierującego, oznaczony obowiązkowo pomarańczową chorągiewką lub dwoma czerwonymi pasami etc.,
2) z tyłu: 2m, powyżej 0,5m też pooznaczany w zawiły sposób,
111. Wymiary jednorzędowej samochodowej tablicy rejestracyjnej: 520x114mm,
112. Pytanie o ułożenie bagażu: równomiernie, cięższe rzeczy na spód, lżejsze na wierzch,
113. Świateł przeciwmgielnych przednich używamy po prostu w warunkach niewystarczającej PRZEJRZYSTOŚCI powietrza lub na oznaczonej drodze krętej w warunkach niedostatecznej WIDOCZNOŚCI, np. w nocy, w warunkach niewystarczającej PRZEJRZYSTOŚCI należy ich również używać przy zatrzymaniu wynikającym z ruchu, tj. np. przed przejazdem kolejowym oczekując na otwarcie rogatek,
114. Policjant mając "rozpostarte" ręce zabrania wjazdu w drogę za swoimi plecami,
115. W której fazie deszczu najłatwiej wpaść w poślizg? Na początku opadów,
116. Czy każdy pojazd możne zatrzymać się w zatoczce autobusowej aby zabrać pasażerów? Tylko ten wykonujący przewóz pasażerów na regularnych liniach,
117. Czerwona kontrolka akumulatora co oznacza? W czasie jazdy słaby akumulator, problem z alternatorem etc., przy włączaniu silnika po prostu załączenie akumulatora,
118. Holowanie: hol sztywny: max. 3m, oznaczony biało-czerwonymi pasami, hol giętki: 4-6m, oznaczony czerwoną lub żółtą chorągiewką, max. 30km/h w zabudowanym i 60km/h poza,
119. Co ciekawe wg. egzaminu najłatwiej unieruchomić złamaną nogę przywiązując ją do nogi zdrowej,
120. System ESP zapobiega poślizgowi lub pomaga z niego wyjść poprzez dohamowanie poszczególnych kół,
121. W oznaczonym znakiem tunelu poza obszarem zabudowanym o długości min. 500m minimalny odstęp w czasie jazdy to 50m, a w korku w tunelu (tu nieokreślone już jakim) min. 5m,
122. Czy znak ograniczenia prędkości umieszczony razem ze znakiem informującym o urządzeniu wymuszającym powolną jazdę (ograniczniku) obowiązuje tylko na tym urządzeniu? - Wbrew częstym na tym forum wypowiedziom NIE!!!
123. Jak należy przewozić sypki materiał na przyczepie? Szczelnie przykryty/zabezpieczony przed rozsypaniem,
124. Podwyższenie prędkości poza terenem zabudowanym NIE dotyczy zespołów pojazdów, motocykli przewożących dzieci do lat 7, ciężarówek etc.,
125. Jak prawidłowo rozpędzić samochód? Zmieniać biegi tak, aby nie szarpał, ani się nie dusił.

Mam nadzieję, że się przyda. Jeśli macie PEWNOŚĆ, że któreś jest źle, proszę o komentarz z uzasadnieniem. Proszę również skonfrontować z kilkoma uzasadnieniami z postu powyżej.

I jeszcze jedna uwaga: rozmawiałem z instruktorami i z moimi znajomymi, którzy zdali: UWAŻANIE NA KOGOŚ, ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI, A NAWET PRZEPUSZCZENIE DLA BEZPIECZEŃSTWA KOGOŚ, TO NIE JEST USTĘPOWANIE PIERWSZEŃSTWA!!! Tzn. np. widzimy pieszego, który wbiega nam na jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym, NIE ustępujemy mu pierwszeństwa, ale ZWALNIAMY I W RAZIE POTRZEBY ZATRZYMUJEMY SIĘ.

Przepraszam za tak długi wywód, ale 15 min za może nawet kilka pkt. na państwowym chyba warto ;). Szukającym odpowiedzi na konkretne pytania polecam funkcję Ctrl + F i wpisanie słowa kluczowego.

Changelog:
Ostatnia edycja: 17.10.2013r. 14:00 - dodanie pkt. 125.,
16.10.2013r. 19:45 - dodanie kilku nowych pkt., przeredagowanie.
Ostatnio zmieniony czwartek 17 października 2013, 13:59 przez TajniakOsz, łącznie zmieniany 1 raz
Początek/koniec szkolenia: 17.08./16.09.2013r.,
Polecam: OSK Władcy dróg we Wrocławiu, Kierowca doskonały B Próchniewicza z płytą, wydanie II (grupa Image),
Wrocław (ITS/Sygnity),
06.11.2013r. papiery poszły dalej.
Zapraszam do obejrzenia listy ponad 180-ciu pytań egzaminacyjnych.
Avatar użytkownika
TajniakOsz
 
Posty: 75
Dołączył(a): niedziela 13 października 2013, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez konbry » czwartek 17 października 2013, 13:39

Witam wszystkich ;) Wczoraj po raz drugi brakło 3 pkt ;)
Hmm zapamietane pytanie na ktore nie byłem pewny .


1.Jak na płaskim odcinku rozpedzic samochod.

A. wykorzystać maksymalne obroty na płaskim odcinku drogi
B. przyśpieszyć do takiej prędkości na niższym biegu by po włączeniu następnego biegu pojazd nie szarpał i nie dusił się
C. w każdym przypadku zwiększyć biegi o 2

2. Jak długo trzeba usztywniac głowe człowieka ktory ma padaczke

a.do przyjazdu sluzb medycznych
b.az przestanie ruszac nogami
c.a trzeciej odpowiedzi nie pamietam.
konbry
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 17 października 2013, 13:22

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez TajniakOsz » czwartek 17 października 2013, 13:57

1. B, 2. na pewno NIE b. To, że nie trzęsie nogami, nie znaczy, że nie trzęsie głową. Poza tym za chwilę może mieć kolejny atak. Zapewne odp. A.
Początek/koniec szkolenia: 17.08./16.09.2013r.,
Polecam: OSK Władcy dróg we Wrocławiu, Kierowca doskonały B Próchniewicza z płytą, wydanie II (grupa Image),
Wrocław (ITS/Sygnity),
06.11.2013r. papiery poszły dalej.
Zapraszam do obejrzenia listy ponad 180-ciu pytań egzaminacyjnych.
Avatar użytkownika
TajniakOsz
 
Posty: 75
Dołączył(a): niedziela 13 października 2013, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 179 gości